Vledezeggenschapsraad openbaar onderwijs wil meer invloed Puddingpop krijgt vervolg "vandaag 'n Lente in aantocht li leusder krant" WS7 IE Al izz-avond in wartesteegh leusilei krant Toyota SERVA VOLVO KEISTAD B.V. oorzitter De Kruyf:We maken te wemig gebruik van mogelijkheden" Na succes vorig jaar Extra politie controle bij Zuiderinslag/ Groene Zoom /V^r^C BDU Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden AUTOEEMHAVEN COGN BGRG INBRAAK BEVEILIGING Geen krant ontvangen de leesder kabelkrant biedt meer dan studio sport Konijntje in de Wetering Thema-ochtend kruisvereniging EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV I p krant: DONDERDAG 19 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 91 in één onzer medewerkers) iEUSDEN - Alle medezeggenschapsraden van de Leusdense -nbare basisscholen gaan zich de komende maanden bezin- op hun eigen functioneren. Ook de gemeenschappelijke dezeggenschapsraad gaat na of ze haar positie niet kan iraiken om meer invloed uit te oefenen op de beleidsvor- ig binnen het gemeentelijk apparaat. „We maken niet ge- gebruik van de mogelijkheden die we hebben", aldus de Hing van de voorzitter van de Leusdense GMR, de heer K. de lyf. gemeenschappelijke mede- jenschapsraad is te beschou- als de bundeling van alle me- Bggenschapsraden die de >len voor openbaar onderwijs eusden hebben. Voor wat be de medezeggenschapsraden aak wettelijk vastgesteld wat bevoegdheden zijn. oor wat betreft een aantal za- is het reglement van de mede- jenschapsraad voor de open bare basisschool vastgesteld in overleg met de gemeente De ta ken van de gemeenschappelijke medezeggenschapsraad zijn vaak afgeleid van die van de medezeg genschapsraden. In de praktijk blijkt éen en ander met naar behoren te functioneren. De taken van medezeggenschaps raden en gemeenschappelijke raad overlappen elkaar in een &SDEN - In café De Swar- Reegh aan de Zwarteweg frdt vanavond weer een jazz-meeting gehouden. Deze begint om 21.00 uur. De toe gang is gratis. Tijdens deze avond zullen de volgende musici optreden: Jan Ver- wey (mondharmonica), Wiebe Haanstra (piano), Willem Mey- boorn (bas) en Ab van den Berg (drums). aantal gevallen. Daar moet meer duidelijkheid in komen, zo meent het dagelijks bestuur van de Leus dense GMR. MEER INVLOED Verder wil het dagelijks bestuur van de GMR graag meer mvloed uitoefenen op die plaatsen waar het de gemeente zich niet veel aantrekt van de GMR, terwijl ook nu al de GMR wel degelijk akkoord moet gaan met bepaalde beslissingen. De GMR zal bijvoorbeeld haar instemming moeten betuigen op het moment dat de gemeente lang durige samenwerkingsverbanden aangaat op onderwijs gebied, zoals het geval is met de Onderwijs be geleidingsdienst. Ook heeft de GMR het zoge naamde instemmingsrecht als het gaat om uniforme schooltijden bin nen de gemeente. EVALUATIE Bij het tot stand komen van de wet op het basisonderwijs is afge sproken dat er na verloop van tijd een evaluatie zou plaatsvinden waar het gaat om het functioneren van de medezeggenschapsraden Het dagelijks bestuur van de Leus dense GMR is van mening dat er ook op plaatselijk mveau een eva luatie moet plaatsvinden. „Inderdaad kunnen we vaststel len dat de huidige reglementen ze ker niet ideaal zijn", aldus één van de aanwezigen tijdens de vergade ring van de GMR, maandagavond m het gemeentehuis. Voorzitter Kees de Kruyf bena drukte maandagavond dat men met gedegen argumenten naar de commissie onderwijs moet stappen als men ergens een menmg over heeft. „We moeten tevens goed onze rechten kennen", aldus de voorzitter, die verder van menmg is dat m de commissie onderwijs vaak ook politieke motieven een rol spelen als het gaat om onder wijskundige zaken De komende maanden zal er op elke openbare basisschool in Leus den gepraat worden over het func tioneren van de medezeggen schapsraad. Na de grote vakantie gat de GMR alle meningen bunde len en een definitief standpunt vast stellen. BEZUINIGINGEN De medezeggenschapsraden op alle scholen gaan een drukke tijd tegemoet. Als gevolg van bezuini gingen mag een zieke leraar gedu rende één of twee dagen niet ver vangen worden. Elke school moet zelf bekijken hoe ze het probleem van vervanging tegemoet treden. De medezeggenschapsraden heb ben in het geheel een belangrijke stem. Per 1 augustus wordt de zoge naamde kleutermaatregel van kracht. In de praktijk komt het er op neer dat er maatregelen geno men moeten worden om gemid deld ruim 5 procent minder leer krachten per school nodig te heb ben. De oplossing kan gevonden worden in het groter maken van de groepen of het minder les geven aan jongere leerlingen. Elke medezeggenschapsraad, en straks ook de gemeenschappe lijke medezeggenschapsraad, zal zich de komende maanden moeten uitspreken over de maatregel die per school wordt genomen. In Leusden streeft men er naar om de kleutermaatregel uniform toe te passen om elke „concurren tiestrijd" te vermijden. Of men bin nen het Leusdense onderwijs tot een gemeenschappelijk standpunt kan komen, zal de komende maan den duidelijk moeten worden. LEUSDEN - Puddingpop 87 gaat plaats vinden op 5 sep tember 1987. Het tweede grootschalige Leusdense pop festival wordt wederom ge houden in een grote tent ach ter jongerencentrum de Geut aan de Zwarteweg en gaat circa tien uur duren. Het festival in 1986 was aanvankelijk gepland als een malige lustrumactiviteit van OJJC De Geut. Tijdens het fes tival kwamen er talloze reac ties van de ruim zes honderd bezoekers, dat een dergelijke manifestatie jaarlijks terug moet keren. Ook de diverse optredende bands en bemid delende managements waren unaniem lovend over het enige grootschalige festival in deze regio. De organiserende werkgroep is in oktober weer aan de slag ge gaan met de opzet om op 5 septem ber een nog perfecter festival te organiseren. Het vonge festival bracht een tweetal groepen die aan het begm van een veelbelovende nationale carrière stonden: Cen terfold en I've Got The Bullets. Voor het festival van 1987 wordt onder handeld met nieuwe veelbelo vende namen uit de Nederlandse popwereld. De Organisatoren bezochten on der meer de finale van de Grote Prijs van Nederland. Uit deze in middels internationaal erkende broeibak van poptalent zijn al vele grote namen ontstaan. De Rotter damse symfonische Rockgroep Line is smds het optreden in de finale van de grote prijs al meer dere malen op televisie geweest en opent in ieder geval het hoofdpro gramma van Puddingpop '87. Voor het hoofdprogramma wordt nog met diverse andere groepen onderhandeld, waaron der de Amsterdamse Fatal Flo wers, een band die op dit moment doorbreekt met zowel de eerste single als met hun eerste elpee. (15 in de nationale elpee top 50). In tegenstelling tot vong jaar zal het programma een duidelijker re gionaal karakter hebben. De orga nisatie heeft kontakten met de po pulaire bluesrockformatie Euca- lypta en de spectaculaire funkband W 5. De organisatie zal trachten de toegangsprijs wederom laag te houden. Om dit te realiseren zal er net als vorig jaar een beroep ge daan worden op het Leusdense be drijfsleven. Ook zal er in juni een rommelmarkt gehouden worden om de kosten van het festival te drukken. Voor inlichtingen over het festi val kan men terecht bij Gerard Wouters (telefoon 033-18121) of Fnts Ringers (telefoon 033-944915). Het postadres van de werkgroep is Hondsdraf 20 in Leusden. Het damestno Centerfold was een van de hoogtepunten op het goed bezochte Puddingpop 86. De organisatoren zijn al weer volop bezig met de tweede editie van dit grootste popfestival m deze regio. (advertentie! herschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. P'J kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk 1 Openingstijden van ons kantoor )os kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- jks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend W kterdags gesloten (advertentie) Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 AMERSFOORT DEALER Amslerdamseweg 7 tel 033-630154 MITSUBISHI DEALER Hogewtg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 VRNDGN ELECTROTECHNISCH BURO Hamersveldseweg 6d Leusden, tel. 033-941235 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken Is. kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel nr. 03420-94911 (advertentie) Tijdens het weekeinde vindt u alle lokale sportprogramma's, sportuitslagen en sportverslagen op de Leusder KabelKrant. Daar kan Studio Sport niet aan tippen! D«' Leuser KabelKrant: doeltreffend als het om informatie gaal! VERVOLG PUDDINGPOP: wie zijn dit jaar de krenten m de pap9 LEUSDEN - Schoolgaande kinderen van en naar Leus den-zuid maken druk gebruik van het kruispunt Zuiderin slag/Groene Zoom. Dit punt vormt ook een belangrijke schakel in het woon-werkver- keer van en naar het bedrij venterrein Paardemaat. Vooral tijdens de ochtend spits zorgt het drukke au toverkeer ervoor dat kinde ren zich op dit kruispunt on veilig voelen en daardoor on zeker gaan reageren. Dit wordt ook in de hand gewerkt door het rijgedrag van een aantal automobilisten, dat het kruispunt met hoge snelheid nadert en pas op het laatste moment afremt om de over stekende fietsers voorrang te verlenen. De gemeente heeft overwogen om op dit kruispunt verkeerslich ten te plaatsen. Daarvoor blijkt de verkeersintensiteit echter te laag te zijn. In zo'n situatie werkt het plaat sen van lichten averechts: bij een te genng verkeersaanbod bestaat bij fietsers en automobilisten de nei ging om door rood licht te rijden met alle gevaren vandien. Wel is ter verhoging van de vei ligheid op dit kruispunt aan de po litie gevraagd om extra controle uit te oefenen. Dat die veiligheid ook het bedrijfsleven ter harte gaat, blijkt uit een onlangs gepubliceerd artikel in het personeelsorgaan van Pon's Automobielhandel, een be drijf dat in dit gebied erg veel ver keer aantrekt. In het bewuste artikel wordt op de medewerkers een dringend be roep gedaan om op het kruispunt Zuidennslag/Groene Zoom de grootst mogelijke voorzichtigheid te betrachten. Bevelvoerder 30 jaar bij vnj willige brandweer Pag. 3 Raad benoemt twee commissies met gescheiden onderzoeksopdracht Pag. 5 Uitslagen verkiezingen Provinciale Staten in de gemeente Leusden pag. 6 Demian Kwintet geeft Valleiconcert in Leusden Pag. 7 Wim van Holstein: „Gemeente Leusden moet met homo-beleid komen." Een interview Pag. 9 Een unieke verzameling van 40.000 speelkaarten Pag. 10 Loep op Leusden pag. 11 MHC Leusden nam afscheid van Marieke Kolpa Pag. 12 Avanti moeizaam langs Touché Pag13 Service-pagina pag. 15 DOKTERSDIENST: TEL. 033-948080 De ochtend is bedoeld voor ou ders van kinderen in de leeftijd tot 4 jaar en wordt verzorgd door een wijkverpleegkundige en distnets- verpleegkundige. Onderwerpen als dnft, koppig heid en dergelijke komen aan de orde. Na een korte inleiding wordt aan de hand van voorbeelden met elkaar hierover van gedachten ge wisseld. De deelname kosten bedragen 2,50 per persoon. Men kan zich opgeven via het spreekuur van de wijkverpleegkundige m Achter veld, elke maandag tot en met vrij dag van 13.00 uur tot 13.30 uur, te lefoon 03425-1333. Graag aanmel den vóór 2 april. Tijdens de och tend is er een mogelijkheid voor kinderopvang. LEUSDEN - Volgens de kalender begint komende zaterdag de lente. Maar wie naar buiten kijkt, zal dat nauwelijks geloven. Er staan altijd nog meer sneeuwklokjes dan voorjaarsbloemen. Koning Win ter heerst nog volop; een streng baasje dus. Hier en daar zijn de eerste tekenen van de lente al zichtbaar. Ook in Leusden. Daar schonk een schaap onlangs het leven aan drie zwarte lammetjes. Onze fotograaf ging van de week op kraamvisite en constateerde dat moeder en kmderen het goed maken. Of de lente nu echt gaat doorbreken, blijft nog even de vraag Zolang dat met het geval is, zullen we het moeten stellen met dit viertal. ACHTERVELD - De regionale kruisvereniging Leusden- Achterveld houdt op vrijdag 10 april een thema-ochtend over de ontwikkeling van een eigen wil en de relatie ouder/ kind. De bijeenkomst duurt van 09.00 uur tot 11.00 uur en wordt gehouden in het wijk- gebouw aan de W. van Ainersfoortstraat 36 te Ach terveld.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1