bevelvoerder 30 jaar bij vrijwillige brandweer 1 LEUSDEN Rock Roll met Crocats in De Geut (ees van Harten gehuldigd: eel belangstelling voor ewegen voor ouderen" leusder krant Motorkap auto bekrast over ouderenbeleid Info-ochtend Hinterfelder Musikanten zoeken zangeres Van Kersbergen Zachter? (tere weekinclegeimrte/ Leusden Regionale samenwerking sociale recherche plaatselijk nieuws De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten - gordijnen dekbedden dekbedhoezen - toilet- en badkamerkleedjes - karpetten - tafekleden zonwering - douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix Gardisette Jap Tulipan - Fortoo Desso Boras - enz. IHTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611. Gezien het aantal optredens dat men nog voor de boeg heeft, wordt gevraagd dege nen die zich als zangeres wil aanmelden die wel met spoed te doen. Ze moet hoofdzakelijk Duitstalig en Nederlandstalig zingen, liefst de tweede stem. Enige ervaring is meegenomen, maar enthousiasme is be langrijker. Degene die als zangeres mee willen doen, worden verzcht zo spoedig mogelijk telefonisch contact op te willen nemen met telefoon 03425-2057. Voor de zan geres die nog bij het gezel schap aanwezig is, zal het zeker zo prettig zijn dat zij weer samen zal kunnen zin gen (advertentie) Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Dagelijks te zien, 24 uur per etmaal. Inhoud: aktuele berichten dagelijkse agenda's sport aktiviteiten jeugd en jongeren vacaturebank Arb. bureau weekpuzzel aankondigingen verenigingen openingstijden bibliotheken felicitatie-rubriek vraag- en aanbod-rubriek voor partikulieren en bedrijfsleven filmagenda Amersfoort advertenties In het weekeinde: sport sportuitslagen sportagenda weekeind-agenda uitgaanstips Amersfoort filmagenda medische weekeind- diensten Opgave berichten, ideeen of klachten: Kabelkrant-redaktie p.a. Leusder Krant, Asschatterweg 19, bij de Biezenkamp. Tel. 033-941495. Van harte! Dagelijks felicitatie-rubriek. Abonnees op de Leusder Krant tegen gereduceerd tarief van ƒ6,- per dag (tot maximaal 2 regels). Elke regel meer 6,- p.d. Betaling kontant bij opgave op ons kantoor. ADVERTENTIES Algemeen: Basistarief 1 beeldpagina 300,-. Eenmalige aanmaak logo en grafische afbeeldingen tegen toeslag. Sterk gereduceerde prijzen op kon- traktbasis. Vraag informatie: 033-941495 (Henk- Jan Westland). Kabeltjes Vraag- en aanbod-rubnek voor partikulieren en bedrijfs leven. Tanef: eerste twee re gels 6,- per dag. Elke regel meer 6,-. Tegen kontante betaling bij opgave. DE LEUSDER KABEL KRANT: 24 uur per dag op kabel 4. transporteerd, met name naar het gebied bij de Golf van Biscaye.Naar verwach ting bereikt deze lucht zelfs midden Spanje. En daar was het nu juist het enige voor jaarsplekje in Europa. Het is nog steeds erg koud. Maart roert al enige tijd zijn staart. En flink ook! Bij mij in Achterveld noteerde ik nu aal zo'n 15 vorstnachten en zelfs ook één ijsdag. Het blijft de komende da gen wisselvallig weer onder invloed van de genoemde de pressie. Deze levert regen op en later mogelijk ook weer winterse buien. Al met al nog geen voorjaar. En dat terwijl zaterdag officieel de lente begint op het Noordelijk half rond. Beter verging het ons in het jaar 1961. Toen was er al een temperatuur van 23 gra den op 17 maart. Bijna zo mers dus. Wij moeten er nu nog even op wachten. Mis schien maar even, want... De weermannen van het Duitse Offenbach verwachten vanaf maandag een op waartse lijn in de tempera tuur richting 10 graden. Het Europese centrum in Reading stelt dit nog twee dagen uit. De oorzaak is dan de verwachte ligging van een diepe depressie bij IJs land, welke de West-circula tie meer op gang moet bren gen. Het wordt tijd, dacht ik. Het was tenslotte een lange, koude winter Maar of de verwachting uitkomt? Even afwachten nog. Vorst van enige betekenis zal de ko mende dagen niet meer voor komen, zo het er nu naar uit ziet. Het weer is, zoals dinsdag al beschreven, drastisch ver anderd. Dinsdagochtend lag er zelfs nog even een laagje sneeuw, dat echter weer ver dween onder invloed van op dringende zachte lucht. Er zijn dreigende ontwik kelingen vanuit Noord- West-Europa. Een zeer diepe depressie is vanaf het zeege bied nabij IJsland de Noord zee opgetrokken. In de kern daalde de luchtdruk tot 975 hpa. Dat is wat ongewoon voor de tijd van het jaar. Bij ons viel de wind nog wel mee, maar aan de Noord west-zijd van de depressie werd met harde tot storm achtige winden ijskoude lucht naar het zuiden ge- DONDERDAG 19 MAART 1987 (Van één onzer medewerkers) EUSDEN - Leusdenaar C. van Harten is dinsdagavond door het estuur van de Leusdense brandweervereniging verrast met en kampioensformaat onderscheiding. De heer Van Harten jeeg de reuzemedaille omdat hij als vrijwilliger dertig jaar ;htereen verbonden is geweest aan de Leusdense brandweer. Zover bekend is het in de toch zeer lange historie van de eusdense brandweer niet eerder voorgekomen dat iemand ertig jaar lang als vrijwilliger werkzaam is geweest. ■De heer C. van Harten, bij zijn Klega's beter bekend als „Kees", eft in de organisatiestructuur van vnj willige brandweer de rang bevelvoerder. Dit betekent dat es van Harten bij het uitrukken eerste de noodzakelijke initia- ren moet nemen. Zoals bekend worden bij een andmelding de vrijwilligers via stil alarm gewaarschuwd. Het Kees van Harten geen enkele leite om als eerste bij de brand- terkazerne aan de Zwarteweg te iveren omdat zijn woning grenst het brandweerterrein. Us vrijwilliger moet Kees van iiten inmiddels honderden bran- nen brandjes meegemaakt heb- ,J? 3RKONDE Jinsdagavond kreeg Kees van ïten tijdens de jaarlijkse alge- ne ledenvergadering van de mdweervereniging door brand- d; ercommandant J. Upperman is or zijn dertig jaar trouwe vrij willi- rsdienst een oorkonde uitge- Verder kreeg de heer Van rten de officiële versierselen uit reikt die de Nederlandse brand weer voor dit soort gelegenheden heeft. Omdat het hier twee miniscule sterretjes betreft die behoren bij een ter gelegenheid van het 25-ja- rig jubileum uitgereikte medaille, gooide het bestuur er nog een schepje bovenop. Voorzitter Hans van Velzen had voor Kees van Harten een extra grote onderscheiding als beloning voor de langdurige verbintenis. Eén van de redenen waarom brandweerheden het meestal niet tot een dertigjarige dienst brengen, is gelegen in het feit dat de jaar lijkse keuring van vrijwillige brandweerheden zeer zwaar is. JUBILARISSEN Naast de heer Van Harten waren er nog een reeks collega's die dins dagavond op de eén of andere wijze onderscheiden werden. H. C. Prinsen uit Leusden-Cen trum alsmede de heren J. A. Bo mers uit Achterveld en W. A. van der Starre uit Leusden-Zuid kregen d$ medaille en bijbehorende oor konde voor hun twaalfeneerihalf ja rige „dienst" bij de vrijwillige brandweer. Helemaal reglemen- ICHTERVELD - Dinsdag er in Huize St. Joseph filmavond gehouden. De ivan de film was „Wat be- u". Het geheel was in leid op het thema „bewe- ivoor ouderen". Voor deze ind was een grote belang- Uing, niet alleen van de be- ners van het huis, Sine en Wagenberg, maar van de bewoners uit het Er waren ruim 85 be- gstellenden. avond werd geopend door Ier Goes. Ze verwelkomde de wezigen en was heel blij dat er grote belangstelling was van zijde van de ouderen. In het onder verwelkomde zij Ellen uik, provinciaal conculente Meer Bewegen voor Ouderen I.V.O.). oor dat de film werd vertoond, Ellen Starink eerst een korte chting. „De film gaat over het r bewegen van ouderen. Te- woordig wordt men al oud ge- md als men de leeftijd van 55 heeft bereikt. In de film zal den getoond hoe men meer m tegmg kan blijven door deelne- aan diverse takken van sport, maar dan geheel gebaseerd op het eigen tempo van de ouderen. Het lichaam vraagt bij de ouderen om meer beweging. Uit onderzoek is geblekend dat nog maar weinig ouderen hieraan meedoen". Vervolgens werd de film ver toond, waann duidelijk werd op welke manier men aan het meer bewegen kan deelnemen. Begon nen werd met het Volksdansen. Dit is geheel aangepast aan het eigen tempo van de deelnemers. Men behoeft de danskunst met machtig te zijn om hieraan te kunnen deel nemen. Verder werd getoond hoe men kan deelnemen aangymnastiek, zwemmen, yoga, veld- en zaal sporten. De deelname aan deze sporten staat voor iedereen open. Ook voor personen die slecht ter been zijn en rolstoelers. Elke sport waaraan wordt deelgenomen wordt geheel aangepast aan het tempo en de energie van de deel nemers. BLIJ Tijdens de film kwam heel dui delijk naar voren hoe de ouderen dit ervaren. Uit de gesprekken in de film kwam heel duidelijk naar )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. herschijnt elke dinsdag en donderdag. ledaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd ledaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker tindredaktie: Hans Mosterd nlevering kopij en advertenties: 'oor het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: ïanioor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: '66.80 per laar 33.90 per half |aar. f 17,20 per kwartaal ilachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- ol donderdagmiddag 18 00 ur Ie hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op iet onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Piemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 'abestellen foto's: Ie meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ^bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) ij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld. 'et duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst E'abestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en I 5'- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling "tvangt u de gewenste foto('s) thuis. E LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'antenkombinatie te Barneveld. Alle jubüanssen van de Leusdense brandweer op een nj. Van lmks naar rechts: H.C. Pnnsen (12,5 jaar), J. Blolenburg (20 jaar), J.A. Bomers (12,5 jaar), commandant J. Upperman, J. Smal (10 jaar BB) en C. van Hanen (30 jaar). Geheel rechts burgemeester Rademaker, die dinsdag afscheid nam als hoofd van de Leusdense brand weer tair gebeurde deze uitreiking met, omdat de dne mensen nog niet helemaal de twaalfeneenhalf jaar hebben gediend. Volgende maand is het echter wel zover. De Achtervelder J. Blotenburg werd dmsdagavond onderschei den vanwege het feit dat hij inmid dels de twintig jaar vol heeft ge maakt bij de vrijwilligers. Een medaille die nooit meer uit gereikt zal worden m de toekomst kreeg Jan Smal. Hij kreeg de me daille voor het feit dat hij tien jaar heeft behoord tot de BB. Zoals be kend is deze organisatie per 1 ja nuari opgeheven. AFSCHEID Voor burgemeester mr. J. W. M. Rademaker was het dinsdagavond de laatste jaarvergadering van de brandweer die hij in zijn functie van hoofd van de brandweer mee maakte. De heer Rademaker was niet geheel met lege handen naar de brandweerkazerne aan de Zwarteweg gekomen. Traditiege trouw had hij een miniatuur brand- weeratuo bij zich die toegevoegd kan worden aan de verzameling miniaturen die zich al in de brand weerkazerne bevinden Dit keer had het hoofd van de Leusdense brandweer met slechts éen exemplaar bij zich. Uit zijn pn- vebezit had de heer Rademaker ook twee „historische" miniaturen meegenomen, die hij aan de brand weervereniging schonk. De brandweervereniging „ruilde" als het ware de brand weerauto's Bij wijze van afscheid kreeg de burgervader een model mee naar huis van de DAF lage- drukspuit, die de Leusdense I brandweer momenteel in bestel- j ling heeft en m de loop van het jaar ingebruik zal nemen. Donderdag 19 maart 20.00 uur: Jaarvergadering Leus den '85 in De Pepermolen, Biezen kamp. 20.00 uur: Kaartavond in jonge rencentrum De Til, Hamersveldse weg 30. 20.15 uur: Thema-bijeenkomst over vrouwen en computers in 't Vooronder, Burg. Van der Postlaan 2. 21.00 uur: Jazz-meeting in cafe De Swartesteegh, Zwarteweg. Vrijdag 20 maart 10.00 uur: Coffee morning van de Foreign Contact Group, Doornse- weg 31. 19.30 uur: Bonte avond van jeugd clubs in De Korf, Smidse 1 Zaterdag 21 maart 20.30 uur: Lentebal voor alleen staanden in De Mof, Arnhemseweg 95. 21.00 uur Optreden van de rock roll-formatie Crocats in De Geut, Zwarteweg. Zondag 22 maart 15.30 uur: Piekuur in jongeren centrum De Geut, Zwarteweg. Dinsdag 24 maart 10.00 uur: Informatieve bijeen komst in De Wolboom, Hamers veldseweg 2A. 20.00 uur: Gespreksavond van de Kruisvereniging voor ouders van peuters en kleuters in wijkgebouw Leusden-Zuid, De Roo van Aldewe- reltlaan 13. 20.15 uur: Valleiconcert in de R.K. kerk te Leusden-centrum, Ha mersveldseweg. LEUSDEN - Onbekenden heb ben tijdens het afgelopen weekeinde de motorkap van een gloednieuwe Opel met een scherp voorwerp bekrast. De eigenaresse van het voertuig heeft hiervan pas in de loop van dinsdag aangifte gedaan; zij was in het weekeinde niet thuis. opereert in de originele jaren 50- stijl. De band bestaat uit Harjen: i drums, Matt: gitaar en Ruben: con trabas. De zaal gaat open om 21.00 uur. Entreeprijzen zijn 4,50 gulden en op vertoon van de Geutpas 3,50 gul den. Zondagmiddag is er vanaf half 4 een piekuur m de Geut. Deze wor den de laatste tijd steeds drukker bezocht en vormen een aardige activiteit om het weekeinde mee af te sluiten. Ook burgemeester Rademaker huldigde de heer C. van Harten vanwege zijn dertigjarig jubileum als vrijwilliger bij de Leusdense bréindweer. voren dat men blij is dat men er aan begonnen is. Men voelt zich niet zo eenzaam meer. Er worden onder linge contacten gelegd. Heel goed kwam naar voren dat men er weer bij hoort. Niet alleen is het ontspan ning van het lichaam, maar ook van de geest. Na afloop van de film gaf Ellen Stannk nog een korte toelichtmg op het een en ander. Ze hoopte dat de film de aanwezigen had aange sproken en dat deze avond zeker niet zonder succes zou blijven. Verder deelde ze mede dat er maandag a.s. om 15.00 uur m huize St. Joseph een Volksdansgroep een demonstratie komt geven. Dit is een Volksdansgroep uit Amers foort die geheel uit oudere dames bestaat. Iedereen, ook de ouderen uit het dorp. zijn deze middag van harte welkom. Men kan dan zien hoe dit gaat en kan zelfs, als men dit wil, eraan deelnemen. Het is gra tis. Het ligt in de bedoelmg dat er bij voldoende animo hier ook een der gelijke volksdansgroep wordt op gericht. Ook ligt het m de bedoe lmg om meer te gaan doen waarbij onder meer het starten met een groep die het Koersballen zal gaan beoefenen. Dat is een uit Australië overgewaaid balspel. Het wordt gespeeld met een bal die het mo del heeft van een Edammer kaasje en waarin een gewicht is aange bracht. Hierdoor kan men de bal in diverse bochten laten rollen. Een heel leuk spel dat hier steeds meer wordt gespeeld. Ellen Starink werd veel dank ge bracht voor hetgeen zij deze avond had gedaan en kreeg bloemen aan geboden. LEUSDEN - De heer A.fl. Vermeer, regionaal pro jectleider ouderenwerk bij de Stichting Bejaarden- werk Zuid-Oost Utrecht, zal op dinsdagmorgen 24 maart 1987 in De WO Lbo om infor matie verstrekken over het gecoördineerd oude renwerk. De belangrijkste taak van de projectleider is het bevorderen van overleg en samenwerking met instelligen die bij het werk ten behoeve van ouderen be trokken zijn. Met organisaties voor gecoör dineerd ouderenwerk uit Scherpenzeel, Veenendaal en Woudenberg, maakt de WOL deel uit van de Stichting Bejaar- denwerk Zuid-Oost Utrecht en behoort de gemeente Leusden tot het werkgebied van de heer Vermeer. Tijdens deze voorlichtings bijeenkomst zal er ruimschoots gelegenheid zijn om vragen te stellen over hulpverlening, huisvesting, vrijetijdsbesteding LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden hebben zich in principe uitge sproken voor het tot stand bengen van een regionaal sa menwerkingsverband tussen de gemeenten Leusden, Bun schoten en Eemnes op het ge bied van de sociale recher che. LEUSDEN - In verband met het succes van de Rock and Roll-cursus in De Geut, is er voor zaterdagavond een Rock and Roll-band uitgenodigd. De Crocats is een driemans formatie die bij wijze van grap is begonnen, maar door onverwacht succes is uitge groeid tot een zeer swingende Rock and Roll band. Het repertoire van de Crocats vaneert van Carl „blue suede shoes" Perkins tot de Stray Cats, en van swingende rockabilly tot de wat langzame liefdesballads waar Rock and Roll zo rijk aan is. Niet alleen bekende, maar vooral ook onbekende nummers staan op het programma. De Crocats staan garant voor een ouderwets gezellige avond van het zuiverste Rock and Roll-water. Vet- kuiven en snelle schoenen zijn het handelsmerk van deze band, die of problemen van welke aard dan ook. Belangstellenden zijn van harte welkom op 24 maar vanaf tien uur 's morgens in De WOL- boom, Hamersveldseweg 2A te Leusden-centrum. De toegang is vrij; een kop koffie kost 50 cent. The Crocats spelen zaterdag ACHTERVELD - Tijdens hun optreden werden de Hinterfelder Musikanten steeds bijgestaan door twee zangeressen. In verband met persoonlijke omstan digheden heeft één van de zangeressen af moeten ha ken. In verband hiermee zoeken de Hinterfelder Mu sikanten een nieuwe zan geres. Voor de opsporing van fraude met sociale uitkeringen heeft Leus den tijdelijk een functionaris voor zestien uur per week in dienst. Bun schoten en Eemnes hebben geen j sociaal rechercheur. Door een samenwerkingsver band aan te gaan zou het mogelijk worden een full-time rechercheur aan te stellen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3