Raad benoemt twee commissies met gescheiden onderzoeksopdracht nformatie en discussie over Ruige Veld weer uitgesteld ollege moet haast naken met 't Palet Kavel 25 in commissie ABZ commentaren— meningen— -lezers. schrijven^ )nenigheid over onderzoek naar ontslag gemeentesecretaris, representatiekosten en organisatie: Burgerlijke stand Huisvuil Weinig elegant plaatselijk nieuws DONDERDAG 19 MAART 1987 (van de redaktie) LEUSDEN - Het voorstel, om een bijzondere raadscommis sie te benoemen, belast met het onderzoek naar het ontslag van gemeentesecretaris Van Gooi, naar de representatie kosten van de laatste jaren en naar de ambtelijke organi satie, werd gisteravond tijdens de raadsvergadering in die vorm al getorpedeerd, voordat het goed en wel op tafel lag. CDA en WD meenden dat het beter was, om twee afzonderlijke commissies te benoemen. Dit, naar van die zijde werd meegedeeld, uit organisatorische overwegin gen, qua taakverdeling, en omdat het onderzoek naar de ambtelijke organisatie langer zal gaan duren, dan de an dere onderzoeksopdrachten. Harm Offereins (GPV/SGP) kon zich daar wel in vinden, PvdA. Leusden'85 en D66 stemden ertegen, waarmee het voorstel van CDA en WD werd aangenomen. Daarop werden beide commissies benoemd, waarbij bleek dat al het gekrakeel weinig om het lijf had. In de praktijk gaat het om twee commissies van praktisch de zelfde samenstelling. En waar ze afwijken van elkaar zijn ze voor elkaar inwisselbaar door de respectievelijke plaatsvervangers. jBram Vroon (CDA) beet de spits bi) de discussie over de commis- Tot veler verbazing gaf hij te raien, dat zijn fractie van mening is dat het beter was, twee com- ssies te benoemen. 'Er is sprake n twee zorgvuldig gescheiden Stoelinga (Leusden'85): Iwarsverbmdingen... opdrachten. Wi) zijn van mening, dat het beter is, als die twee zorg vuldig gescheiden opdrachten ook door twee verschillende commis sies worden uitgevoerd', aldus Vroon. Dat viel bij fractievoorzitter Ben Stoelinga (Leusden'85) met in goede aarde. 'We hebben in het seruorencomnvent duidelijke af spraken gemaakt. De verschil lende opdrachten hebben zoveel dwarsverbindingen, er bestaan zo veel lijnen tussen, dat het handig zou zijn om dat allemaal binnen één commissie te behandelen', aldus Stoelinga Hij zei, verrast te zijn door het voorstel van het CDA en hield vast aan de oorspronkelijke afspraak, om éen commissie te be noemen. ZIJVERBINDINGEN Alnch Parson, fractievoorzitter van de WD, gaf daarop te kennen, dat het voorstel van het CDA niet als uitsluitend een voorstel van die partij gezien moest worden. 'Wij hebben namelijk hetzelfde stand punt als het CDA En we hebben oók al binnen het seniorenconvent aangegeven, dat we twee perso nen in twee commissies wilden af vaardigen. Overigens is het volko men juist, wat de heer Stoelinga zegt. Er zijn veel zijverbindingen tussen de verschillende opdrach ten. Maar wij zijn van mening, dat de commissieleden binnen de fracties daar goed over zullen kun nen overleggen.' VOOROVERLEG Com Verduin, fractievoorzitster van de PvdA, toonde zich ook ver rast door het voorstel van CDA en WD. 'Er is dus toch weer voor overleg geweest', constateerde zij. Ook zij bleek van mening, dat de dwarsverbindingen tussen de ver schillende opdrachten erg sterk waren. 'In elk geval tot 21 mei', zei zij. Daarmee doelde zij op het tijd stip dat de eerste commissie, die het ontslag van gemeentesecreta ris Reier van Gooi en de uitgaven onder representatie moet onder zoeken, haar eindrapport moet in dienen Com Verduin pleitte voor het benoemen van één commissie, met plaatsvervangers. Daarin werd zij gesteund door Ep Oostra (D66). Hij zei, het erg te zullen betreuren, als er twee com missies zouden komen. Ook Oostra wees op de vele dwarsverbanden tussen de verschillende onderzoe ken. Bovendien was hij bang dat het 'bijpraten' van verschillende commissieleden alleen maar tot tijdverlies zou leiden. Harm Offereins (GPV/SGP) had in eerste instantie, in het senioren convent, ook ingestemd met het instellen van een commissie. Hij had echter wel begnp voor de ar gumenten van de grotere fracties, om tot een taakverdeling te komen. KONTAKT Bram Vroon meldde in tweede instantie daarop nog, dat de andere fracties wel degelijk voor de ver gadering op de hoogte waren ge steld van het meuwe gezichtspunt van CDA en WD 'We hebben duidelijk kontakt gezocht met de andere fracties', zei hij. Daar bleken de andere fracties - PvdA. Leusden'85 en D66 - met van onder de indruk. Alrich Parson (WD): '..goed over leg mogelijk... 'Als u een mededeling vijf minu ten voor aanvang van deze verga- deing kontakt zoeken noemt, moet het u met verbazen, dat er voor ons toch sprake is van een verrassing', zo verwoordde Ben Stoelinga de mening van de oppositie De standpunten bleven uiteen- liggen, waarbij Com Verduin nog een poging waagde tot een com promis. Zij wees erop, dat één van de opdrachten van de commissie nadrukkelijk inhield, zo nodig een subcommissie te mogen benoe men. Maar ook dat bleek voor CDA, WD en GPV/SGP geen aan leiding te zijn tot het wijzigen van het ingenomen standpunt. Daarop volgde een schorsing, omdat wethouder Jan Wagenaar (WD) met zijn fractie wilde over leggen. Het uiteindelijke resultaat was, dat Bram Vroon zijn voorstel hand haafde 'Het gaat om twee onder zoeken. Het ene naar de structuur, het andere betreft twee inciden ten', zo omschreef hij de opvatting van zijn fractie. KORTE TERMIJN Na stemming resulteerde dat in de benoemmg van twee verschil lende commissies, met plaatsver vangers De eerste commissie zal zich bezig houden met: - alles onderzoeken dat verband houdt met een onstagverlening aan gemeentesecretaris Van Gooi, - onderzoek naar de rechtmatig heid en de doelmatigheid van uit gaven in de rekening 1985, met name ten aanzien van de post re presentatie of daarmee in relatie staande of samenhangende posten. Zo nodiq of desgewenst kunnen ook andere jaren m het onderzoek worden betrokken. Deze commissie moet de conclu sies en aanbevelingen omschrijven in een rapport, dat aan de raad moet worden aangeboden ter be handeling in de vergadering van 21 mei 1987. De leden die benoemd werden (plaatsvervangende leden vermel den we er tussen haakjes achter) zijn- CDA: Bram Vroon Uan Konij nenbelt); WD: Ton Voortman (Joost de Jonghe); PvdA: Com Ver duin (Jan Jacobs); Leusden'85: Ben Stoelinga (Joop Kool); GPV/SGP: Harm Offereins (geen plaatsver vanger); D66: Ep Oostra (geen plaatsvervanger). ORGANISATIE De tweede commissie, die de raad dinsdagavond benoemde, heeft tot opdracht, onderzoek naar de manier, waarop de ambtelijke en bestuurlijke organisatie - m het bijzonder de top van het ambtelijk apparaat - heeft gefunctioneerd, in samenhang met de doelstellingen, zoals die zijn bepaald bij het instel len van de organisatievorm waarbij het managementsteam aantrad Deze commissie moet eveneens conclusies en aanbevelingen in een rapport verwoorden voor ver dere behandeling in de gemeente raad. 'Zo mogelijk m de vergade ring van 21 mei 1987, maar bij voor keur met later dan 29 oktober 1987', zo meldt de opdracht. In deze commissie werden de volgende raadsleden gekozen (tus sen haakjes vermelden we hun plaatsvervangers): CDA Jan Koruj- nenbelt (Bram Vroon); WD Joost de Jongh (Ton Voortman); PvdA: Com Verduin Öan Jacobs); Leusden'85: Ben Stoelinga Qoop Kool); GPV/SGP: Harm Offereins (geen plaatsvervanger); D66: Ep Oostra (geen plaatsvervanger). BEVOEGD Beide commissies hebben uitge breide bevoegdheden, zoals die zijn vastgelegd in de artikelen 148 en 167 van de Gemeentewet Daarin staat onder meer, dat de betreffende commissies inlichtin gen kunnen inwinnen en zelfs vor deren, en dat de commissies 'alle bevoegdheid hebben, die niet bij de Gemeentewet of bij emge an dere wet aan de burgemeester, of aan het college van B&W is opge dragen.' Corri Verduin (PvdA): vooroverleg...' toch weer De raad heeft beide commissies dan ook de bevoegdheid gegeven, 'al datgene te doen wat m het be lang van de onderzoeken gewenst of noodzakelijk wordt geacht, waartoe behoort het inschakelen van deskundigen.' Uit betrouwbare bron vernamen we, dat inmiddels een keuze is ge maakt, en dat besloten is, een niet nader bij name genoemd bureau met het onderzoek te belasten In elk geval gaat het om een ander bureau, dan het venficatiebureau van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, waar wethouder Fons Ummels zo op heeft aangedrongen. (van de redaktie) iEUSDEN - De discussie over 't Ruige Veld is - voor de oveelste keer - uitgesteld. Zou die discussie afgelopen insdag plaatsvinden, tijdens een daartoe speciaal bijeen eroepen raadsvergadering, naar het zich nu laat aanzien, rordt dat komende dinsdag. Het is nu de bedoeling, dat dinsdag 24 maart om half acht en vergadering van de gecombineerde commissies voor inancieel Beleid en Beheer en voor Openbare Werken en tuimtelijke Ordening wordt gehouden, waarin woning- louw in 't Ruige Veld aan de orde zal komen. AGENDA at bleek afgelopen dinsdag tij- s de raadsvergadering. De re- jvoor het zoveelste uitstel is, dat aukken nog met volledig be- kbaar zijn. aar burgemeester Rademaker dag meedeelde, worden de onderhandelingen tussen de ge meente en UBA BV, de eigenaar van de grond, komende vrijdag af gesloten. De raadsleden zouden dan maandag de stukken krijgen, waarna ze er dinsdag in de com missie over zouden kunnen praten. Het vaststellen van de vergader datum leverde overigens nog pro blemen op, aangezien er ook nog fractie-vergadenngen gehouden moesten worden. Na emge heen-en-weer gepraat bleek, dat dinsdagavond half acht de beste tijd was, die iedereen wel mm of meer paste. Dat gebeurde overigens niet, nadat er weer een conflict dreigde tussen burge meester Rademaker en enkele fracties. De burgemeester zei na melijk: 'Tenzij u voor dat onder werp dne uur nodig denkt te heb ben'. Daarmee doelde hij op de mogelijkheid, om de betreffende vergadering en de verschillende fractievergaderingen op één avond te combineren Daar bleek een meerderheid van de raad het met mee eens te zijn, vanwege het ingewikkelde ka rakter van de overeenkomst met UBA. Waar men in pnncipe wel ak koord kon gaan met de overeen komst m een soort 'raamvorm', ont breken namelijk nog steeds de meest essentiele gegevens: de prij zen, de soort wonmgen en het tempo, waarin de woningen ge bouwd zouden kunnen worden. Uiteindelijk werd tot volgende week dinsdag besloten, waar bur gemeester Rademaker als voor deel bij noemde, dat men dan over de stukken zal kunnen beschikken. Het is de bedoeling, dat de ge meenteraad zich volgende week donderdag, 26 maart, over woning bouw m 't Ruige Veld uitspreekt Dit, omdat anders de toegewezen contingenten gevaar lopen. to de redaktie) JSDEN - Het college van N moet nu echt haast gaan ten met het afwerken van klet. Al in oktober vorig sprak de gemeenteraad dat de school werkbladen krijgen, en dat er iets aan fspeelterrein diende te ge pen. Maar inmiddels is de k die voor maart was Sïekondigd - weer een md uitgesteld. Dat be lde Ineke Jansen (PvdA) dopen dinsdag tijdens de ^vergadering. Zij kreeg ^ij steun van de WD, bij We van Alrich Parson. college van B&W had de laten weten, dat het voorstel >e werkzaamheden bij 't Palet 'et in behandeling kon wor kmen, omdat het financieel nog onvoldoende was onder bouwd. In een eerdere termijn bleek, dat het college - ondanks de uitspraak van de raad in oktober vong jaar - er helemaal niets aan wenste te doen, vanwege de overschrijdin gen bij de bouw van de school. Dinsdagavond bleek de hele gang van zaken Ineke Jansen be hoorlijk m het verkeerde keelgat te zijn geschoten. 'En dan lees ik in uw brief, dat uit overleg in de commis sie financién is besloten tot uitstel. Daar was helemaal geen overleg. Daar werd door de wethouder meegedeeld, dat we een bnef zou den knjgen met de reden, waarom er niets gedaan werd', zo hield zij het college voor. 'Kinderen van een school mogen toch niet de dupe worden van een misverstand tussen twee wethou ders?', aldus mevrouw Jansen Dat ei sprake was van een mis verstand ontkende wethouder Gijs van Woudenberg (CDA. onder wijs). 'Mij is meegedeeld, dat het voorstel financieel met voldoende was onderbouwd, en dat de com missie financien met akkoord ging. Vandaar, dat we met een afgerond voorstel m de raad van apnl ko men'. aldus de wethouder. Zijn betoog vond steun bij zijn collega van financién, Fons Um mels. Daarop concludeerde burge meester Rademaker, dat het dus helaas met anders kon. Alnch Parson (WD) zei daarop, dat ook hij van mening was. dat het al om een zeer oud voorstel gmg. 'Ik wil toch wel met heel veel na druk zeggen, dat het college dit zo snel mogelijk moet regelen. In elk geval zo, dat men de dag na de formele goedkeuring aan het werk kan', aldus Parson. Daarop probeerde wethouder Gijs van Woudenberg nog, de raad mee te knjgen om de werkzaamhe den neg m maart goed te keuren, maar dan op basis van een raming van de kosten. Daar ging men ech ter met op in. LEUSDEN - Uit het bevolkingsregis ter van de gemeente Leusden blijkt dat in de periode van 20 februari tot en met 9 maart 1987 zijn geboren: 25 feb. Callista, dv A N. A. Romein en J Jacobs 26 feb. Kicky, dv J T Jansie en J. Spee 27 feb Sabnna Hendnka, dv B. R. Bloe mendal en H. Kuiters 3 mrt Steven Hendnk Theodoor. zv H G A. Kappenberg en T A M van Or- souw 5 mrt Marloes, dv M. T M. Sturken- boom en M Wilschut. 5 mrt Petrus Jacobus Lambertus, zv. L. K J. van Burgsteeden en H. C. van laar 7 mrt. Daniehe Lisette. dv C A G Olof- sen en D. Hooisen. 9 mrt. Tessa Mathilde Anne, dv. A J M. Ruijs en R J M van den Biggelaar 7 mrt. Tim Willem Hubert, zv A. W Dros en S. N Murre gehuwd: 20 feb C. T T Pham en I. E de Jong 20 feb. B W. R Wanrooij en M de Kruijff 20 feb. C. S. Smith en P R G Gentil. 27 feb R Greupmk en A. J Jekel 4 mrt B M van Velsen en M W El- zinga 6 mrt P R. M. Westbroek en O. L. van Nimwegen. overleden: 23 feb M van Burken, geh. gew met G Ederveen. oud 8b jaar. Als nieuwe inwoner van deze gemeente heb ik met verba zing in de krant kunnen lezen, dat zakken huisvuil niet later dan 07.30 uur aan de weg moe ten worden gezet. Dit in tegen stelling tot de regeling in vele andere gemeenten, waar het verboden is de zakken vóór een bepaald tijdstip op straat te zetten. Het gebeurde namelijk wel eens, dat katten op nach telijke strooptocht de zakken openscheurden, wanneer ze reeds op de avond voor de op haaldag werden klaargezet Volgens de bestaande regeling zou ik de zakken in de nacht voor de ophaaldag om 00 01 uur buiten kunnen zetten met alle gevolgen van dien (katten). Voor ons is dit late of vroege tijdstip geen bezwaar, omdat wij eerst tegen 02.00 naar bed gaan. De reden waarom het tijdstip van 07.30 uur is bepaald, ont gaat mij geheel, vooral omdat de ophaaldienst eerst in de middag langs komt in onze wijk. Wel kan ik mij voorstel len, dat de ophalers zich erge ren, wanneer zij moeten wach ten op een vergeetachtige in woner. die in allenjl met de zakken komt aanrennen. Dat de ophalers in zulke gevallen de zakken weigeren mee te ne men komt mij redelijk voor. Het zou beter zijn om voor te schrijven, dat de zakken tijdig buiten worden gezet op de op haaldag, ongeacht het tijdstop waarop dat gebeuren moet. De strafmaatregel: anders wordt het huisvuil niet meege nomen is m.i. niet te rechtvaar digen. Immers, de zakken staan er, wanneer de ophaalwagen langs komt, ook al zijn zij na 07.30 uur daar neergezet. Per slot van rekening hebben wij voor het doen ophalen van j huisvuil betaald. Dat een en an- der wordt gecontroleerd lijkt mij, op zijn zachtst gezegd, tijd verspilling. Dan nog het volgende, glas moet worden geplaatst in een kistje of krat, welke wordt te ruggezet. Dat dacht ik ook, maar, zowel een plastic groen- tebak als een doos waarin ik het glaswerk klaarzette, heb ik nooit meer teruggezien P.L. Flinkerbusch Rosmolenstraat 144 Leusden (van de redaktie) LEUSDEN - De zaak rond kavel 25 zal begin vol gende maand - zeven april - ter sprake komen in een besloten zitting van de commissie voor Alge mene Bestuurszaken. Dat bleek afgelopen dinsdag tijdens de extra raadsver gadering. Aanleiding daartoe was een vraag van Corn Verduin (PvdA). Zij stelde, dat alle raadsfracties twee maal had den aangedrongen op een schikking met de heer Eising tn Zeist. Zij bleek van mening, dat de advocaat van de ge meente geen seneus schik kingsvoorstel gedaan had Bo vendien was zij inmiddels op de hoogte gesteld van het feit, dat een dagvaarding onder weg was. Burgemeester Rademaker bleek het daar niet mee eens te zijn. 'Ik denk dat er serieus is ingegaan op de wens van de Raad. De onderhandelingen lopen, en als dat mislukt, zal de zaak terugkomen naar de ge meente. Maar naar mijn me ning hebben we uitvoering ge geven aan uw opdracht', aldus de burgemeester. Alrich Parson (WD) stelde daarop voor, de zaak in een besloten deel van de commis sievergadering voor Alge mene Bestuurszaken nog eens te bespreken. Daartoe werd uiteindelijk besloten. In de Leusdense gemeen teraad is, sinds de verkiezin gen vorig jaar, een uitge breide discussie gaande met als hoofdthema: 'Hoe gaan we met elkaar om.' Dat lijkt op zich een zin nige zaak. Immers, er be staan onderling forse tegen stellingen, terwijl de ge meenteraad geacht wordt, de gemeente gezamenlijk te be sturen. In de discussie is van ver schillende kanten meerdere malen opgemerkt - en dat niet in het minst van de zijde van CDA en WD - dat men respect heeft, of dient te heb ben, voor eikaars standpun ten. Ook dat lijkt een logische zaak: waar het gemeente lijke belang in het geding is - en daarmee dat van de Leus dense inwoners - bereikt men weinig als men de tegenstel lingen zoekt, of zelfs aan scherpt. Het is zinvoller te zoeken naar wat bindt. Feitelijk is een gemeente raad dan ook nauwelijks te beschouwen als een politiek platform. Waar het om gaat is een zakelijk juist, doordacht bestuur binnen de gemeen telijke grenzen. Waarbij men bovendien niet uit het oog moet verliezen, dat die gren zen niet slechts letterlijk, maar ook in Figuurlijke zin bestaan. De recente gang van zaken in Leusden heeft, waar het 'het omgaan met elkaar' be treft, de laatste tijd tot een paar eigenaardige gebeurte nissen geleid. In de eerste plaats betreft het de verklaring van CDA, WD en GPV/SGP over het mogelijke ontslag van de ge meentesecretaris. Dat kwam op de andere partijen die in Besluitvorming (1) Het is met de besluitvor ming in het Leusdense ge meentehuis - nog altijd - droevig gesteld. Dat moet men uit de gang van zaken rond woningbouw in 't Ruige Veld helaas opmaken. Keer op keer wordt de ge meenteraad voor het blok ge zet. Informatie is - eveneens keer op keer - pas op het laat ste moment beschikbaar, en dan moet er onmiddellijk be sloten worden, omdat anders 'de contingenten gevaar lo pen.' Wat met dit soort besluit vorming echter gevaar loopt, is de zorgvuldigheid van be stuur. Een door de raad gejaagd besluit - 's nachts moest en zou er nog besloten worden, vanwege het mogelijke ver lies van toegewezen contin genten, over een 'onmisbare' referentie woning, die inmid dels nergens meer terug te vinden is - kon in de ogen van GS geen goedkeuring ver dragen. In plaats van een finan ciële grondslag, zo bleek men in Utrecht van mening, was er eerder sprake van fi nancieel drijfzand. Daarop moest in januari van dit jaar zo nodig besloten worden tot onteigening. Dat moet dus nu weer van de baan. Op het allerlaatste mo ment wordt de raad op de hoogte gesteld van de essen tie van de woningbouw: de prijzen, de woningen en de voortgang van bouwen. Dat laatste is, vanwege de 'af- Besluitvorming (2) Als het nu de eerste keer was, dat er in Leusden be sluiten worden genomen op een manier, waarvan men achteraf moet concluderen dat dat niet goed doordacht gebeurde, was het allemaal nog tot daaraan toe. Overal waar gewerkt wordt, worden fouten gemaakt, en dat geldt ook voor een gemeente. Maar zo ligt het niet. De wethouder van finan cien, Fons Ummels, zei het tijdens de raadsvergadering van februari, waarin hij ter nauwernood een motie van wantrouwen overleefde, nog zo fraai. 'In een gemeente, die zo gekenmerkt werd door groei, zijn de resultaten wel eens ondergeschikt gemaakt aan de zorgvuldigheid van de procedures', aldus toen de wethouder. Dat was een terechte op merking, die dan ook alom instemming verkreeg. De opmerking was temeer van belang, omdat in april de geconstateerde overschrij dingen aan de orde komen op werken als De Hobbit, 't Palet en de Woelige Hoek. Daarbij is het helemaal niet uit te sluiten dat men zal moeten concluderen, dat die over schrijdingen niet slechts de raad zijn vertegenwoor digd, over als een soort over val. Die zaak is uitgepraat, waarbij en passant de rol van het college van B&W hierin ook niet zo fraai bleek. De zaak op zich verdient het verder niet, om er nog woor den aan vuil te maken. Ware het niet, dat zich af gelopen dinsdag iets verge lijkbaars voordeed. In het seniorenconvent waren afspraken gemaakt. Verschillende partijen, zo blijkt, hadden weliswaar een verschillende visie op de vraag, of éen commissie vol doende was voor het op te dragen werk, maar men kwam tot overeenstemming. Die overeenstemming vond zijn neerslag in een raadsvoorstel. En vijf minu ten voordat de vergadering daarover begint, worden de "kleinere' partijen ervan op de hoogte gesteld, dat CDA en WD - die dus zo pleiten voor het beter omgaan met elkaar - er anders over zijn gaan denken. Los van de vraag, of dat inhoudelijk gezien verstan dig is - en het is op voorhand beslist niet uitgesloten, dat het dat is - is een dergelijke gang van zaken bepaald niet bevorderlijk voor de onder linge verhoudingen, het 'om gaan met elkaar.' Waar het gaat om een aan tal moeilijke zaken, dat in het belang is van de hele ge meente Leusden, en dus in het belang van de hele ge meenteraad, kan men slechts constateren, dat CDA en WD zich hier ten opzichte van hun collega-raadsfrac ties weinig elegant hebben gedragen. Ook dat is, voor een goed gemeentelijk bestuur, een aspekt dat de aandacht ver dient. bouw' van Leusden, van niet minder belang dan de prij zen. Daarbij bestaat de raads voorzitter het bovendien nog, een opmerking te ma ken waaruit zou moeten blij ken dat men voor een besluit in deze toch niet zoveel tijd nodig zal hebben. Waar alleen maar uit op te maken valt, dat men mis schien wel van besluiten weet, maar van een verant woorde besluitvorming dui delijk niet. Waar het in de kwestie van woningbouw in 't Ruige Veld om gaat, is om een zeer inge wikkelde transactie, waarbij extra oplettendheid van de gemeenteraad geboden is, in verband met het optreden van enkele speculanten. De benodigde informatie komt daarbij echter weer op de laatste plaats. In alle redelijkheid zou men inmiddels toch beter moeten weten. Het zou, in het licht van de recente gebeur tenissen, toch niet onver standig zijn om dan - helaas - maar wat later te beginnen met de woningbouw, maar wel verantwoord, in plaats van weer tot overhaaste, en daarmee riskante, besluit vorming over te gaan. Dat de contingenten ge vaar zouden lopen is daarbij een fabel, die inmiddels al drie keer is verteld, en die derhalve nauwelijks meer geloofwaardig is. Bovendien zou goed overleg met de H.I.D. de ambtenaar die de woningen toewijst - daarin tot een oplossing kunnen lei den. voortvloeien uit gebrekkige controle achteraf. Het is zeer wel mogelijk dat zal blijken, dat een belangrijke oorzaak gelegen is in gebrekkige be sluitvorming, gestoeld op on voldoende informatie vooraf. Het is dan ook onbegrijpe lijk, dat een college van B&W met kennelijke instemming een wethouder uit haar mid den hoort citeren, dat de re sultaten een zorgvuldige be sluitvorming soms in de weg hebben gestaan, terwijl men nog geen maand later met een schoolvoorbeeld van dergelijk handelen, weer naar de raad komt. Dit gevoegd bij de opmer king van de heer Radema ker, 'tenzij u voor dat onder werp drie uur nodig heeft' geeft aan, dat een conclusie van Harm Offereins (GPV/ SGP) tijdens de raadsverga dering van vorige maand de juiste was. Die conclusie had betrekking op de wet houder van financiën en luidde: de wethouder heeft nog niets geleerd. Dat blijkt dus op te gaan voor het voltallige college. Waarbij men niet uit het oog mag verliezen, dat een ge meenteraad, die haar taak en zichzelf serieus neemt, zich - gezien de opgedane ervarin gen - zoiets niet laat welge vallen

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5