pinsdag Valleiconcert van Demian Kwintet in Leusden Speelgoedmarkt door en voor speel-o-theek VOORJAARSAANBIEDING 39.75 39.75 leusifl en kraan Is >S willen slibprobleem Oplossen met verbranden JOGGINGPAK PULLOVER Oranje wandeltocht ezelschap heeft internationale allure ingeval door ronkenschap Cultureel concert in Claeverenblad Nationaal Geschenk en Vlag-actie „eeï^el •+-< k *rjF,r DONDERDAG 19 MAART 1987 Het Dennian Kwintet geeft op dinsdag 24 maart een Valleiconcert in Leusden. V< 'at ii J7' LEUSDEN/B ARNE VELD - Het Demi an Strijkkwartet geeft insdag 24 maart een concert met werken van Mozart in de JL-kerk te Leusden-Centrum. Het is de afsluiting van de serie amermuziekconcerten, die de Stichting Valleiconcerten ook it seizoen in Leusden en Bameveld heeft georganiseerd. Het Demian Kwintet heeft zich anaf de oprichting in 1979 toege- •gd op het repertoire voor stnjk- wintet. Daartoe behoren de zeer ekende kwintetten van Mozart, rahmsBruckner en Dvorak, maar minder bekende composities J rerschillende perioden tussen 70 en heden. De hedendaagse muziek die het isemble op het repertoire heeft lan is onder meer vertegenwoor- gd door een zestal werken dat iaal voor het Demian Kwintet erd geschreven. Gedurende een aantal jaren werd het kwintet artistiek begeleid door Dmitn Ferschtman, cellist van het Glinka Kwartet, en door leden van het Amadeus Kwartet. Het Demian Kwintet is reeds vele malen opgetreden in Nederland, zowel als in Belgie, de Bondsrepu bliek Duitsland, Zweden, Italië en Engeland. Ook voor radio en televi sie werd in diverse uitzendingen gemusiceerd. HET KWINTET Jan Paul Tavenier - viool - stu deerde bij Bouw Lemkes, Mare Lu- botsky en Philip Hirschhorn. In 1981 won hij de derde prijs in het Oskar Back-concours. Nelleke Scholten - viool - stu deerde aan het Sweelmck Conser vatorium te Amsterdam bij Bouw Lemkes en aan het Koninklijk Con servatorium van Brussel, waar zi) haar „Premier Prix" behaalde, bij Kati Sebesteyen. Julie Barnes - altviool - is geboren in Detroit, Michigan. Zij begon haar studie bij Nathan Gordon en be haalde diploma's aan het Eastman School of Music in Rochester, New York en aan het Utrechtse Conser vatorium. Hier werd zij tevens as sistente van haar lerares Nobuko Imai. Matthijs Bunschoten - altviool - behaalde zijn diploma uitvoerend musicus bij Erwin Schiffer aan het Sweelinck Conservatorium te Am sterdam. Vervolgens haalde hij zijn aantekening kamermuziek bij Mi chael Geiler. Maarten Mostert - cello - stu deerde in Amsterdam bij Elias Arizcuren en Anner Bijlsma. Hij vervolgde zijn studie aan het Utrechtse Conservatorium bij Dmi tri Ferschtman. Op het programma van net con cert in de R.K.-kerk te Leusden-C staan de drie Strijkkwintetten die Wolfgang Amadeus Mozart in 1787 schreef. De KV's 406, 516 en 515. Het concert is voor jongeren tot 18 jaar gratis toegankelijk en be gint om 20.15 uur. Kaarten worden a 12,50 gulden (65+ en CJP tien gul den) vanaf 19.30 uur aan de zaal verkocht. EUSDEN - Het gTootste deel van het slib uit de provincie trecht moet na 1990 worden verbrand. Dat stellen Gede- Dteerde Staten van Utrecht in het voorontwerp van het lan zuiveringsslib, dat aanstaande maandag in de Staten- cnurussie voor Milieubeheer wordt besproken. it plan gaat ervan uit dat vanaf igin 1990 een verbrandings- en beschikbaar is bij de PE- JScentrale op Lage Weide in recht, waar drie kwart van de ale hoeveelheidsüb kan wor- m verbrand. Tien procent ia dan nog in de landbouw aden afgezet en de rest is stemd voor de productie van aite grond en compost. Op moment wordt 77% ver- abt tot zwarte grond, gaat (4 als meststof naar de land- uw en komt 7 procent op atplaatsen terecht. 1985 de zuiveringsinstallaties a rioolwater ruim 11.500 ton Bovendien kwam er zo'n ton vrij uit particuliere zui- igsinstallaties. straatkolken Idergelijke. ÏSDEN - Dronken achter stuur en dan een ongeluk 9en, is niet zo vreemd. Het 'kwam de 26-jarige Leus- fcai C.W. woensdagoch- d rond 01.15 uur. e Jongeman reed over de Arn- £eweg en reed ter hoogte van yeekerweg tegen twee bomen. leP daarbij wonder boven won geen verwondingen op. Zijn m°est het echter geheel ont- en, J moest een blaastest afleggen. resultaat daarvan was positief. Met politiebureau volgde een T^e blaastest. W. weigerde .tolgens om mee te werken aan P bloedtest. De provincie moet op grond van de afvalstoffenwet een 'slibplan' opstellen. In het voor ontwerp van het plan dat in no vember door Provinciale Staten moet worden vastgesteld, staat hoeveel slib er jaarlijks vrij komt, welke verwerkingsme thoden mogelijk zijn en welke methoden de voorkeur verdie nen. Uitgangspunt bij de keuze is dat het slib zoveel mogelijk moet worden hergebruikt. Kan dat niet, dan is verbranden de meest doelmatige en milieuver antwoorde wijze van verwer ken. Het oprichten van een ver brandingsoven voor slib is vol gens de nota een structurele oplossing voor de slibverwijde- ringsproblematiek. Als volgend jaar april veel strengere normen voor de ge haltes aan zware metalen gaan gelden voor slib dat in de land bouw wordt afgezet of voor de zwarte grondbereiding wordt gebruikt, zal het percentage dat hergebruikt mag worden aanzienlijk dalen. Totdat de verbrandingsoven er is, wil de provincie een groot deel van het slib (27.000 ton) gebruiken voor het afwerken van de voor malige stortplaats Mastwijk bij Linschoten. Een klein deel kan tot zwarte grond worden be werkt of in de landbouw wor den afgezet. Door de gemaakte keuze zullen de kosten voor de verwerking van slib stijgen met ruim drieëneenhalf miljoen gulden (van bijna 5Vz miljoen in 1985 tot bijna 9 miljoen in 1990). De kos ten komen voor rekening van het tarief zuivermgsheffing. Verwacht wordt dat er in de verbrandingsoven te zijner tijd ook slib uit de omringende pro vincies kan worden verwerkt. De capaciteit is namelijk bijna twee maal de hoeveelheid voor verbranding beschikbaar slib. Het is de bedoeling dat het plan, na behandelmg in de sta tencommissie voor milieube heer en de commissie water kwaliteitsbeheer, van half juni tot half augustus ter inzage wordt gelegd. LEUSDEN - De Leusdense speel-o-theek in oprichting houdt op donderdag 26 maart (tussen 19.00 uur en 21.00 uur) een speelgoedmarkt in de peuterspeelzaal Pinkelotje. De bedoeling van de markt is het verwerven van speelgoed voor de speel-o-theek en het inzamelen van geld waarmee men nieuw speelgoed kan aanschaffen. De speelgoedmarkt is noodza kelijk om de speel-o-theek in sep tember te kunnen openen met een voldoende voorraad verantwoord speelgoed. De belangstelling voor de speel-o-theek blijkt namelijk groot te zijn. Dat houdt in dat er nogal wat speelgoed beschikbaar moet zijn om uit te kunnen lenen „Wanneer we al na twee weken slechts lege planken moeten tonen, zullen veel mensen teleurgesteld afhaken", vreest Brigitte van der Sijp, voorzitster van de werkgroep. „Dat zou voor de gemeente reden kunnen zijn vast te stellen dat het initiatief dus niet levensvatbaar is." De werkgroep hoopt met de speelgoedmarkt het nodige geld binnen te halen. De subsidie van tienduizend gulden die aan de speel-o-theek is toegekend zal grotendeels gebruikt moeten wor den voor de huur van een ruimte bij Blijhof of Soccle. Van dat subsidie bedrag zal niet veel overblijven voor de aanschaf van speelgoed. Bovendien had men nog gehoopt op een exploitatie-subsidie, maar die is met toegekend. RUIMTE Aanvankelijk was het streven om begin april al te starten met de speel-o-theek. De toezegging van de gemeente om bij het zoeken naar een geschikte ruimte te hel pen, heeft tot nu toe niets betaal baars opgeleverd. Hierdoor is de start uitgesteld tot september. De medewerkers van de speel- o-theek willen echter niet langer wachten en zijn van plan om dan maar te beginnen met speelgoed dat goed is, maar gedeeltelijk van tweedehands kwaliteit. Iedereen die via de speelgoed markt speelgoed wil verkopen, kan het betreffende speelgoed schoon gemaakt en goed zichtbaar inge pakt inleveren bij peuterspeelzaal Pinkelotje aan het Hoefijzer 1. Dat kan gebeuren op woensdag 25 maart tussen 14.00 uur en 16.00 uur en van 19.00 uur en 21.00 uur. Het speelgoed dient voorzien te zijn van een duidelijk prijskaartje. Wie speelgoed wil verkopen, stelt zelf de prijs vast, met dien ver stande dat twintig procent van de opbrengst bestemd is voor aan schaf van speelgoed voor de speel- o-theek Bovendien claimt de speel-o-theek het recht op eerste aankoop wanneer de werkgroeple den denken het betreffende speel goed goed te kunnen gebruiken. VERLANGLIJSTJE De werkgroep speel-o-theek heeft een verlanglijstje van speel goed dat zeer gewenst is. Men heeft belangstelling voor goede driewielers (Susan Wmther), Fisher Pnce artikelen, houten inlegpuzzels en ander speelgoed dat stevig, compleet, goed bruikbaar en mak kelijk schoon te maken is. Op vnjdag 27 maar vindt in peu terspeelzaal Pinkelotje de uitbeta ling en/of eventuele teruggave van met verkocht speelgoed plaats, en wel tussen 15.00 uur en 16.30 uur. Mensen die geschikt speelgoed in bruikleen willen geven aan de speel-o-theek zijn van harte wel kom, evenals mensen die kapot speelgoed willen repareren en/of opknappen. LEUSDEN - In boerderij 't Claeverenblad aan De Brink 16 in Leusden-Centrum wordt op donderdag 26 maart een cultureel concert gehouden. Het is de derde sinds de start van deze nieuwe activiteit be gin dit jaar. Op het pro gramma staat een uitvoering van Janine de Leeuw (piano) en Hilde Cramer (viool). Het concert begint om 20.15 uur. Toegangskaarten kosten 12,50 gul den en zijn verkrijgbaar tijdens de galene-tijd op zaterdag en zondag van 14.00 uur tot 17.00 uur. Men kan ook telefonisch reserveren via te lefoonnummer 033-943472. Er is slechts een beperkt aantal plaat sen. De twee Utrechtse muzikanten spelen werken van onder andere L. van Beethoven, J. Brahms, S. Proko- fief, M. de Falla, C. Debussy en W.A. Mozart. LEUSDEN - Zoals iedereen wel weet wordt op 30 april het Gouden Huwelijksfeest ge vierd van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Het zal ook iedereen bekend zijn dat op die dag aan dit gouden paar het Nationaal geschenk zal worden aangeboden in de vorm van een bedrag dat door het Nederlandse volk bij el kaar wordt gebracht. Het Gouden paar heeft beslist dat dit bedrag niet voor zichzelf zal worden bestemd, maar voor de helft geschonken wordt aan de Nederlandse In validen Sportbond en de an dere helft voor aan de Neder landse afdeling van het We reld natuurfonds. Zoals reeds m vele plaatsen heeft ook in Leusden de Oranje Vereni ging een rekeningnummer voor dit doel geopend. Hierop kan door ie dereen die voor dit doel wat be schikbaar wil stellen storten. Het nummer is 33.59.49.509 ten name van Nationaal geschenk Leusden of giro Rabo Leusden 278135 t.g.v. Nationaal geschenk Leusden. OVERAL DE VLAG Om vooral op Koninginnedag en de andere nationale feestdagen wat meer vlaggen te zien om zo een feestelijker aanzien van de plaats te krijgen, heeft de Oranje Vereni ging Leusden met een plaatselijke middenstander het initiatief geno men iedereen die belangstelling heeft m de gelegenheid te stellen een vlag aan te schaffen tegen ge reduceerde prijs. Voor een zeer goede vlag van 150x100 centimeter, een stok met oranje knop van 2 meter, een vlag- gestokhouder en een Oranje-wim pel met kwasten wordt een bedrag van 55,00 gulden gevraagd. Iedere belangstellende kan deze bij de bestuursleden van de Oranje Ver eniging Leusden bestellen. Deze set zal dan tijdig worden bezorgd. Voor aanschaffers van deze set die moeite hebben met het plaat sen van de stokhouder is de Oran jevereniging bereidt dit gratis voor j hen te komen verzorgen. Dit kan bij de bestelling worden opgegeven Mensen die in hun omgeving geen bestuurslid kennen, kunnen zich wenden tot het secretariaat mevr Verschuur, Eikenlaan 15 te Scherpenzeel, telefoon 03497-3536 LEUSDEN - In het kader van de Oranjefeesten heeft wandel- en fietstoch- tenveremgmg Vriendschap Door Sport m Zeist de nodige tochten uitgezet in samenwerking met de plaatselijke Oranjeverenigingen. Alle routes leiden naar Soestdijk, waar men na aankomst kan deelnemen of gemeten van de activiteiten rondom Koninginnedag en het Gouden Huwehjk. Vanuit Leusden is ook een fietsroute uitgestippeld. Tussen 09.00 uur en 10.00 kan men starten vanaf jongerencentrum De Til aan de Hamersveld- seweg 30. De af te leggen afstand bedraagt 50 kilometers. Wat training vooraf is dus niet weg. Wie wil deelnemen, doet er goed aan om zich zo spoedig mogehjk te laten mschrijven bij het VW kantoor aan de Kooikersgracht 11. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 gulden per persoon. Men ontvangt dan een mooie oorkonde. Wil men echter de hierboven afgebeelde medaille in bezit knjgen, dan betaalt men 12,50 gulden per persoon. Bij het VW-kan toor kan men u alle nodige informatie verstrekken. U kunt ook contact opnemen met organisator J. Verkerk, Laan van Vollenhove 642 bis in Zeist, telefoon 03404-51990. (advertentie) Van Ravenhorst voor het vakkundig stofferen van uw meubelen, zowel klassiek als modern (Een grote kollektie meubelstoffen is in onze zaak aanwezig). Wij doen u graag prijsopgaaf en geven u gratis advies. in 4 kleuren, normaal 49.75 nu katoen, met polosluiting, 59.75 nu De Komenij 2 Winkelcentrum Hamershof 3831 NC Leusden Tel. 033-946546 - stf? v J Gehele week open Incl. maandagmiddag koopavond. Afspraak maken is niet nodig. Langestraat 3 Amersfoort 033-15053

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7