Bonte avond succes Manifestatie rondom gehandicapten-sport vandaagin de leusder krant» SERVA VOLVO Op woensdag 8 april m De Korf: Alcohol controle: 20 keer raak De Holm speerpunt bij landelijke onderwijsactie Problemen bij geld opnemen in buitenland met oud paspoort Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Geen krant ontvangen Konijntje in de Wetering I Bijeenkomst samenwerkende ouder verenigingen 17 vrije sector kavels Ruige Veld verkocht Poging tot brandstichting INBRAAKBEVEILIGING EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant: DINSDAG 24 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 92 LEUSDEN - Een propvolle zaal van activiteitencentrum De Korf. Dat was er weggelegd voor de Leus- dense jeugdclubs, die afgelopen vrijdag hun jaarhjkse Bonte Avond hielden. Een mooiere beloning voor al die weken van hard oefe nen en werken was niet te verzin nen. Vol enthousiasme en over gave werkte de jeugd het pro gramma af. En dat tot volle tevre denheid van het pubhek. „Het be looft een geweldige avond te wor den", stond in de uitnodiging ver meld. Nou, daarmee hebben de jeugdclubs mets te veel gezegd. In tegendeel zelfs. Het was een gran dioze happening, die om een her haling vraagt. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamsevreg 7 - lel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uurde Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met onze in- spekteur bezorging, over dag te bereiken onder tel.nr. 03420-94911. Bejaardenbazar succes pag. 3 Het weer in Leusden pag. 3 Vanavond discussie over 't Ruige Veld in gecombineerde vergade ring pag. 5 Rob Peek (Leusden '85) stapt op als raadslid pag. 5 Fortuinlijke zege Roda (zo.) pag. 2 Topontmoeting Roda (za.) met TOV loopt uit de hand pag. 2 Heren Leos klaar lastige klus pag. 8 (advertentie) PUZZELAARS RIJKEN MAAR DE LEUSDER KABELKRANT Élke dinsdag start onze nieuwe kabelkrant-puzzel met een vaste week-prijs plus elke keer een andere BONUS-prij s, beschikbaar gesteld door één van onze adverteerders. De Leusdcr Kabelkrant: ook de oplossing voor snel en doelmatig adverteren! I Hi Onafhankelijk CUallCI nieuwsblad voorde l llllb gemeente Leusden 1 Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse adverïenfiës 44 cent per mm. Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage lijks van 9.00-12.00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend Zaterdags gesloten ALCOHOL CONTROLE: Goed Raak gebeurt, komt een gehandicapte nooit meer een sportzaal in." De federatie m oprichting moet straks de belangenbehartiging voor haar rekening nemen. „Het moet een contactorgaan worden voor gemeenten waar men alle in formatie over gehandicaptensport kan krijgen", aldus Ria van Riet schoten. Zij kondigde verder aan dat 27 maart nader overleg volgt met ambtenaren van de deelnemende gemeenten over hoe men nu ver der moet gaan. ACTIVITEITEN Inmiddels heeft een tweede werkgroep, de werkgroep activi teiten, de nodige inspanningen ge leverd. Dat resulteerde in een serie kennismakingsbijeenkomsten over gehandicaptensport in de acht gemeenten. Die activiteiten vin den plaats in de week van 1 tot en met 11 april aanstaande. In die zelfde periode houdt het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten haar jaarlijkse, landelijke collecte. Woudenberg bijt op 1 april de spits af wat de kennismakingsbij eenkomsten betreft. Dan volgen Bunschoten (3 apnl), Soest (4 april), Eemnes (6 april), Leusden (8 april), Hoevelaken (9 apnl), Baarn (10 april) en Amersfoort (11 april). De actie wordt ondersteund met een folder die huis-aan-huis in deze ge meenten wordt verspreid. De gemeente Leusden heeft een bedrag van tweeduizend gulden beschikbaar gesteld voor deze kennismakingsactiviteiten. Vanaf 1988 is een structurele financiële ondersteuning van de federatie noodzakelijk. Wethouder Gijs van Woudenberg verklaarde afgelo pen donderdag alle vertrouwen te hebben dat de Leusdense raad daarmee zal instemmen. „Het knjgt m ieder geval de prioriteit in de begroting voor 1988", aldus de wet houder. PROBLEEM De manifestatie start om 19.30 uur met een demonstratietraining van Goalbal, een sportactiviteit die speciaal voor visueel gehandicap- is bedoeld. Verder zijn er ook demonstraties van boogschieten, rolstoeltennis, badminton en tafel tennis. Daarnaast kunnen liefheb bers, zowel valide als invalide, deelnemen aan wedstrijden zitvol- leybal, rolstoelbasketbal, badmin ton, tafeltennis en goalbal. De activiteit is een direct resul taat van de studiedag Bundeling van Krachten, die op 25 oktober 1985 werd gehouden. Tien ge meenten uit de regio Eemland (te weten Amersfoort, Leusden, Wou denberg, Soest, Baarn, Eemnes, Bunschoten, Hoevelaken, Barne- teld en Nijkerk) waren daarbij aan- tezig. Tijdens die bijeenkomst twam duidelijk naar voren dat bij de organisatie van gehandicapten sport het draagvlak op lokaal ni veau te gering is. Naar aanleiding van de studie dag is onderzocht in hoeverre er behoefte is aan een regionale structuur ten behoeve van de ge handicaptensport in Eemland. De uitkomst was dat de resultaten van het onderzoek ruimschoots de start van een experiment regionalise ring gehandicaptensport in de re gio Eemland rechtvaardigen. WERKGROEP De tien gemeenten hebben zich vervolgens in principe akkoord verklaard met de bundeling van krachten en hun medewerking daaraan toegezegd. Acht gemeen ten (Barneveld en Nijkerk vielen tussentijds af) hebben zitting geno men in de werkgroep vormgeving regionale structuur. In die werk groep is ook het particulier initia tief (gehandicaptensportverenigin gen en dergelijke) vertegenwoor digd. Die werkgroep kwam tot de con clusie dat men het beste in een federatief verband kan gaan sa menwerken. Zo'n federatie is mo menteel in oprichting. Er bestaat momenteel een voorlopig bestuur LEUSDEN - De samenwer kende ouderverenigingen van Dit Koningskind, Phila delphia en VOGG in de regio Amersfoort (Amersfoort, Bun schoten/Spakenburg, Leus den en Soest) houden op don derdag 26 maart om 19.30 uur een bijeenkomst in het kerke lijk centrum De Brug aan de Schnüenbmgerweg 2 te Amers foort. Tijdens deze avond wil men iedereen op de hoogte stellen van de op handen zijnde wijzigingen op allerlei gebieden in de zwakzinnigen zorg. Voor de pauze geeft een drietal sprekers een inleiding. Dat zijn A van de Hoek, secretaris van het Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg en omstreken, me vrouw T. Stranders, stafmedewer ker/consulent van de Vereniging van Ouders van Geestelijk Gehan dicapten (zij spreekt namens de Federatie van Ouderverenigingen) en mevrouw D. van de Rest, coördi nator van de Sociaal Pedagogische Dienst te Amersfoort. Na de pauze is er een forum waarin naast de al eerder ge noemde drie personen ook de heer J. Hillen, vertegenwoordiger van de samenwerkende oudervereni gingen in het werkbestuur van het Regionaal Overlegorgaan Zwak zinnigenzorg Amersfoort en om streken, plaats zal nemen. De toegang tot de bijeenkomst is gratis. Alle belangstellenden zijn van harte welkom. Voor meer in formatie kan men bellen naar de heer J. van de Velde, telefoon 033- 16933. LEUSDEN - Van de 25 thans beschikbare vrije sectorkavels in 't Ruige Veld zijn er inmiddels al 17 verkocht. Over ver koop van één van de drie voor bedrijven gereser veerde kavels is de ge meente in onderhande ling; dit is eveneens het geval voor wat de reste rende vijf kavels betreft. TAKEN LEUSDEN - Onbekenden heb ben zondag geprobeerd om een auto, die geparkeerd stond aan de Hakhorst, in brand te steken. Het bleef bij een poging, want het vuur doofde vanzelf. Men had de tankdop verwijderd en vervolgens het vuur aangesto ken. Er ontstond brandschade aan de rechter achterzijde. Volgens een woordvoerder van de politie heeft men meer last van dit soort voorvallen. „We hebben een idee waar we de daders moe ten zoeken, maar we kunnen het bewijs nog niet rondkrijgen. Ik ver wacht wel dat dat binnen korte tijd lukt", aldus de woordvoerder. LEUSDEN - Bij een alcohol controle, die de rijkspolitie te Leasden afgelopen vrijdag avond in samenwerking met de Bameveldse politie hield, zijn in totaal 20 dronken auto mobilisten van de weg ge haald. Twaalf daarvan wer den op Leusdens grondgebied aangehouden. De controle werd gehouden tus sen 22.30 en 02.30 uur. Ook in de nacht van zaterdag op zondag plukte de politie nog een dronkaard van de weg. LEUSDEN - Op maandag 30 maart wordt er een landelijke actiedag met betrekking tot de wachtdagenregeling ge houden. Deze wordt onder an dere georganiseerde door de vakorganisatie PCO. De Christelijke basisschool De Holm aan de Lingewijk 13 te Leusden zal die dag als speer- puntschool fungeren. Dat houdt in dat het team en de ouders van De Holm die avond een vergadering zullen beleggen, waarop een Tweede Kamerlid uit genodigd wordt, aan wie de grie ven en bezorgdheid over de wacht dagenregeling kenbaar worden gemaakt. De Holm heeft het Tweede Ka merlid voor het CDA, de heer V.A.M. van de Burg, benaderd om tussen 19.30 uur en 20.30 uur met het team van gedachten te wisse len. In een brief aan de ouderraden van De Brink, De Groenhorst, De Loysder Hoek, De Vallei roept de ouderraad van De Holm zijn col lega-raden op om op 30 maart een eigen actie te voeren, in wat voor vorm dan ook. „In het hele onderwijsgebeuren is het zaak constant de vinger aan de pols te houden en de verant woordelijke autoriteiten te blijven benaderen", aldus de ouderraad van De Holm. (advertentie) ELECTROTECHNISCH BURO Hamersveldseweg 6d Leusden, tel. 033-941235 LEUSDEN - In een groot aantal Europese landen blijft een paspoort ook na het ver strijken van de officiële ter mijn van vijfjaar nog eens vijf jaar geldig als reisdocument. Er schuilt echter bij deze re geling wel een addertje onder het gras: veel banken en post kantoren in het buitenland blijken niet bereid een pas poort van ouder dan vijf jaar als geldige legitimatie te ac cepteren. Er kan dan dus geen geld worden opgenomen. Wie met cheques naar het bui tenland gaat en in het bezit is van een paspoort dat vijf jaar of ouder is, doet er verstandig aan dit tijdig te laten vernieuwen. Tijdig bete kent: tenminste één maand voor de reisdatum. Gedurende de zomer maanden zal het verlenen van me dewerking bij spoedaanvragen zich beperken tot gevallen waarin aantoonbaar sprake is van ziekte of een zakenreis. Per 1 april a.s. worden de tarie ven van alle reisdocumenten met 11,65 verhoogd. Het is dus in het belang van de eigen portemonnee om een nieuw of te vernieuwen reisdocument voor 1 april aan te vragen. Daarvoor kan men terecht bij de afdeling Burgerzaken in het gemeentehuis. De openingstijden zijn van 08.30 uur tot 12.30 uur en bovendien op vrijdagavond van 19.00 uur tot 20.00 uur. Voor nadere informatie is de afdeling Burgerza ken te bereiken onder nummer 941247, toestel 120. De eerste taak van dat coördina tiepunt is het geven van voorlich ting en informatie over gehandi captensport. Er blijkt namelijk nog veel onbekendheid te leven over gehandicapt ^Dort. „Als gehan dicapten aan sp^_ -*aan doen, dan gaat er een wereld vai. ...^gelijkhe den voor hen open", verklaarde Ria van Rietschoten vorige week tij dens een persconferentie. Een tweede taak is kaderscholing. Mensen die de gehandicapten sport willen begeleiden moeten niet alleen op de hoogte zijn van de mogelijkheden, maar moeten ook beschikken over een stuk psycho logische achtergrond. Ria van Riet schoten hierover: „Het is samen zoeken naar een sport die geschikt is. Men moet direct omswitchen als blijkt dat een bepaalde sport niet geschikt is. Als dat namelijk met Vorige week donderdag werd er in de B&W-kamer op het gemeentehuis het programma voor de kennisma- kingsavond gehandicaptensport op 8 april bekend gemaakt. Van Woudenberg toonde zich overigens erg enthousiast over het regionalisenngsproject gehandi captensport. Hij heeft zelf ook al diverse demonstraties meege maakt. „Ik ben blij dat het regio naal wordt opgepakt", zei hij tij dens de persconferentie. „Het is voor een gemeente een groot pro bleem om daar handen en voeten aan te geven. Als gemeente sec maak je nauwelijks kansen om zoiets te organiseren." Vanuit de gemeente Leusden zijn ook Henny Groenland en Theo Hendriks betrokken bij het project. De laatste vertegenwoordigt de ge meente Leusden in de werkgroep vormgeving regionale structuur. Mevrouw Groenland is medewerk ster van de afdeling Welzijn en is tevens coördinatrice van het eve nement dat op 8 april in De Korf wordt gehouden. Voor meer informatie kan men, tijdens kantooruren, terecht bij het Provinciaal Steunpunt Sport Utrecht, Maliesingel 16B te Utrecht, telefonisch te bereiken onder num mer 030-314054. msmÊaÊÊÊammÊmmÊÊÊÊÊÊÊÊm^mÊÊÊ^mÊmm^mÊÊÊÊÊÊÊtÊÊÊmÊÊÊmÊiÊmmmmm^m (Van de redaktie) LEUSDEN - In het kader van het regionaliseringsproject gehandicaptensport wordt er op woensdag 8 april in acti- viteitencentram De Korf te Lensden een manifestatie rondom gehandicapten-sport gehouden. Zowel valide als invalide mensen kunnen dan kennismaken met sportmo gelijkheden voor gehandicapten. Er worden diverse sporten gedemonstreerd. Bovendien kan men deelnemen aan allerlei wedstrijden. dat één jaar als zodanig zal functio neren. De Federatie Aangepast Sporten Eemland, zoals de voorlopige naam luidt, krijgt de komende vier jaar ondersteuning van een zoge naamd coördinatiepunt. Dat is no dig, aldus Ria van Rietschoten (pro vinciaal consulente gehandicap tensport Utrecht), om plannen op te zetten.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1