)emian Kwintet >e wijst vakmanschap leusden; lema-ochtend Vooronder ultureel )ncert Open dag Toerustings centrum eusder krant Samenvatting grondexploitatie komt alsnog ter inzage van raadsleden Ijdens Valleiconcert in Leusden: okaaL Nieuwe brochure voor jacht aktehouders UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Wisselvallig (tex mkindeyemeede/1 Leusden Achterveld plaatselijk nieuws [SDEN - In het vrouwe- tmoetingscentrum 't Voor aan de Burgemeester der Postlaan 2 wordt op nsdag 1 april een thema- tend gehouden over „Hoe d is een goede moeder?" De bijeenkomst begint om 09.15 uur. Het Vooronder is al vanaf 09.00 uur open. Mevrouw A. Smal, maatschap pelijk werkster, is uitgenodigd om met de aanwezigen over het thema van gedachten te wisselen. Er wordt onder meer gepraat over de verschillende manieren waarop je moeder kunt zijn en over de ver schillen met vroeger. De toegang is gratis. Er is kinde ropvang aanwezig. Alle moeders, maar ook vaders zijn van harte welkom. Er wordt benadrukt dat dit geen 1 april-grap is. Voor meer informatie kan men bellen naar V. Bleijerveld, telefoon 033-944858. SDEN - In boerderij 't iverenblad wordt ko- Ke donderdag (26 maart) rom een cultureel con- gehouden. Op het pro- oma staat een optreden Hilde Cramer op viool en ne de Leeuw op piano. Het eert begint om 20.15 uur. toegangskaarten kosten 0 gulden en zijn te koop bij aeverenblad aan De Brink 1de Cramer en Janine de w spelen werken van L. van hoven, S. Prokofjew, C. De- y, M. de Falla, W.A. Mozart en ahms. Tijdens de pauze kan de thans lopende expositie chtigen. 1 b Vocal Group Amersfoort sluit l erste serie culturele concerten f donderdag 9 apnl. Dat gezel- p brengt dan liederen van Burt larach, Johnny Mandel en Shaw. Verder bestaat er het nemen om in het zomerseizoen ile koffieconcerten op zonda- i flAte organiseren. LEUSDEN - Het Toe rustingscentrum van de Ge reformeerde Kerken in Ne derland, gevestigd in Leus den, houdt op zaterdag 11 april a.s. open huis. Ieder een die zich betrokken voelt bij leer- en gespreks- activiteiten in de kerken kan zich daar oriënteren op materiaal en methodes. Een twintigtal organisaties, protestants en rooms-katho- liek, presenteert allerhande boeken, brochures, cursus sen, videobanen voor het kerkelijk vormingswerk. Tevens zal er gelegenheid zijn in workshops kennis te maken met enkele specifieke metho des voor het werken met groe pen over de thema's geloven, bijbel en vrouwenwerk. Ook zal er informatie en advies ver strekt worden over Teren in de kerk' in het algemeen. De open dag vindt plaats in het Dienstencentrum van de Gere formeerde Kerken, Burg. de Beaufortweg 18, Leusden-Cen- trum, van 10.30 uur tot 16.00 uur. LEUSDEN - De Koninklijke Nederlandse Jagers Ver eniging (KNJV) heeft, even als vorig jaar, een nieuwe brochure uitgegeven voor alle jachtaktehouders in Nederland. Deze nieuwe brochure, ge titeld 'Biotoopverbetering' is gemaakt in samenwer king met de Universiteit )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. 'erschijnt elke dinsdag en donderdag. edaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd, edaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker indredaktie: Hans Mosterd Severing kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur tedaktie en administratie: anioor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66,80 per jaar. 33.90 per hall laar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 Lr te hebben ontvangen Is dat niet hel geval, neem dan kontakt op «tonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bi) geen gehoor kunt u kontakt inemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 abestellen foto's: meeste In de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u •^bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ^vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, Lmmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, ■abestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 'V voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). kunt ook contant betalen op ons kantoor. eusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling totvangt u de gewenste foto('s) thuis. F LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- vantenkombinatie te Barneveld. van Nijmegen en het Minis terie van Landbouw en Vis serij. Bij de uitreiking van de nieuwe jachtakte 1987 zal aan alle 33.500 jachtak tehouders deze brochure worden verstrekt. De jager heeft via artikel 19 van de Jachtwet, de opdracht om te zorgen voor het tot stand ko men en of handhaven van een redelijke, gevarieerde en ge zonde wildstand. Daarbij dient hij rekening te houden met de belangen van de landbouw. Door te werken aan biotoop verbetering zorgt hij voor rust, dekking en voedsel voor de in het wild levende soorten en geeft zo inhoud aan het drieluik waarop de Jachtwet is geba seerd, namelijk de belangen van de landbouw, natuurbe scherming en jachtuitoefening. Vele factoren beïnvloeden de Nederlandse fauna en hebben die fauna veranderd. Sommige soorten hebben zich kunnen aanpassen aan het veranderde leefmilieu (biotoop), andere zijn teruggedrongen. Door bio toopverbetering bestaan er mo gelijkheden aan dit leefmilieu te werken. De brochure geeft hiertoe tips waardoor met rela tief weinig kosten veel kan wor den gedaan. Nadere informatie: Bureau KNJV, 't Zand 30, 3811 GC Amersfoort. Telefoon: tijdens kantooruren: 033-19841; buiten kantooruren: 033-806396. G.A J. de Boer, voorlichter, of 05757- 264. j.C. van Hasselt, adjunct-di recteur. vervolg van pagina 1 vastgesteld op basis van de datum, waarop opgeleverd wordt. Over die penode moet een bepaalde kostenstijging worden overeenge komen voor de eindprijs. De heer Van de Kam toonde daarop met cijfers aan, dat deze overeen komst op dat punt de toets der kritiek heel goed kon doorstaan. Overigens gaat het bij de bedragen die werden genoemd om budget ten, op basis van een vroeger op gevoerde referentiewoning. De daadwerkelijke prijzen worden, aan de hand van bestek en open begroting, in onderhandelingen vastgesteld. BIJKOMENDE KOSTEN Voor wat betreft de bijkomende kosten concludeerde Paul van de Kam, dat ook die een resultaat van onderhandelingen waren. 'Op een bepaald moment moet je knopen doorhakken', zei hij. Daarbij wees hij erop, dat lande lijk gezien de bijkomende kosten vaneren tussen de veertien- en tweeentwintigduizend gulden. In Leusden zou dat tussen de veer tien- en achttienduizend gulden be dragen. 'En daarmee zitten we dus in de onderste helft', aldus Van de Kam. Als bijkomend voordeel van dit onderdeel van de overeenkomst noemde hij verder, dat hiermee was vastgelegd, waar die bijko mende kosten betrekking op kon den hebben. 'Zo voorkom je verras singen', zo concludeerde hij. Voor wat betreft de grondkosten verwees hij naar de grondexploi tatie. 'Het geraamde stijgingsper centage de zogenaamde parame ters zijn, zoals ook in de overeen komst staat vermeld, afkomstig van het ministerie, en worden dus con form de regels toegepast', aldus Paul van de Kam. Als resultaat van het totaal, bleek hij tot slot van mening te zijn, dat als men de pnjzen bekeek in relatie tot de oplevering m november 1988, 'je in je handen mag knijpen.' Harm Offereins (GPV/SGP) noemde daarop het resultaat ac ceptabel, gezien de grote lijnen. 'We kunnen nu eenmaal niet in de toekomst kijken. Gezien de om standigheden komt het geheel me als redelijk voor, temeer omdat er een manier is mgebouwd, om de plannen te kunnen wijzigen.' Evelien Blom (CDA) - zij verving Jan Konijnenbelt - hield zich nog enigszins op de vlakte. 'De ant woorden op de vragen zullen mee wegen in het fractieberaad', zei zij Haar fractie-genoot Bram Vroon bleek minder terughoudend. Hij zei, zijn eerste positieve indruk met de invulling van het contract be vestigd te zien. Het voortgangs schema liep, naar zijn mening, pa fadvertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewma de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! rallel aan de gemeentelijke plan nen, en met de verklaring over de bijkomende kosten bleek hij ook tevreden. NOTARIS Rob Peek (Leusden'85) kwam nog eens terug op de vrije notaris keuze. Wethouder Wagenaar ver klaarde daarop, vergeten te zijn daar, tijdens de voorlichtingsbij eenkomst bij Pon in Leusden, op te wijzen. 'Maar ik wil dat nog een keer nadrukkelijk zeggen: de ko per van een woning moet vrij zijn in de keuze van zijn notaris', aldus de wethouder. Peeks fractiegenoot Joop Kool had nog enkele detaillistische op merkingen, maar vond het voorstel wel beter, dan het vonge. Het standpunt van zijn fractie zal in de raad nader worden bepaald, meldde hij. POSITIEF De fractie van de WD bleek de overeenkomst als een soort 'uit komst' te beschouwen. 'Een aantal concrete vragen is duidelijk beant woord', zei Alrich Parson. 'Als ge meente hebben we middels deze overeenkomst een goede uit gangspositie, met afhankelijk van derden We hebben veel meer grip op de situatie en dat is een enorm winstpunt. De constatering van Of- fereins, dat er sprake is van een goede systematiek is terecht', al dus Parson. Hij concludeerde uit de uitleg, dat waar het de veel genoemde referentiewoning betrof, er in dit geval sprake zou zijn van 'in feite hetzelfde huis voor een vergelijk bare pnjs' en noemde het resultaat 'volstrekt verkoopbaar.' Ep Oostra concludeerde ten slotte, dat UB A met het contract een enorme order m de wacht gesleept had, en dat de speculanten hadden gewonnen. 'Maar daar is niets meer aan te doen. En ik ben dan ook blij, dat er nu een duidelijk systeem in de overeenkomst zit.' De vragen over de ontpachting bleven alle onbeantwoord. De on derhandelingen daarover lopen nog, waardoor het als wemig nuttig werd beschouwd, nu al bedragen te noemen. Paul van de Kam noemde echter de overeenkomst 'niet perfect', als de ontpachting niet is gere geld. Waar hij op vragen nadruk kelijk stelde 'slechts adviseur te zijn', kwam zijn antwoord er toch op neer, dat het niet raadzaam zou zijn om een raadsbesluit te nemen, als die ontpachting niet is geregeld. 'Zend geen dingen naar Gede puteerde Staten, die problemen op kunnen leveren', zo hield hij zijn gehoor voor. 'Als de overeen komst als raadsbesluit de deur uit gaat, kunt u er niets meer aan veranderen. En dat kan wel, zo lang u het stuk nog in eigen huis hebt.' Paul van de Kam, de adviseur van de gemeente in het midden; geeft de commissieleden een uitgebreide toelichting. Het is wat zachter weer ge worden. Zoals de modellen van 'Reading' vorige week al perfekt aangaven, is de stro ming wat meer westelijk ge worden. De temperatuur ligt nu op een wat meer normaal niveau voor de tijd van het jaar. Deze bedraagt zo'n ne gen tot tien graden. De depressies volgen nu een wat meer noordelijke baan, zodat wij aan de gun stige kant zijn komen te lig gen. Het verschil tussen het noorden van het land en het zuiden, was dinsdag groot. In Eindhoven werd 12 graden bereikt, in het noorden maxi maal drie graden. De oor zaak daarvan is de luchtaan- voer over het nog (relatief) koude water van de Wadden zee en het IJsselmeer. Dat werkt ook mistvorming in de hand. En dat is met name in de vroege ochtend het geval; een nadeel voor de ochtend spits in het verkeer. De de- pressie-aktiviteit is momen teel erg groot in het gebied van IJsland en Schotland. Dit geeft wisselvallig weer met van tijd tot tijd wat regen en temperaturen rond acht tot negen graden. Tegen het weekeinde gaat de tempera tuur geleidelijk weer wat dalen. Die komt dan 's nachts weer dicht bij het vriespunt en bereikt overdag zes tot acht graden. Al met al nog geen echte doorbraak naar stralend voorjaarsweer, waar we in middels al een tijdje op wachten. De maand maart heeft het koudegetal van Hellmann nog een flinke winst laten boeken. Uiteindelijk is het voor De Bilt 151,5 geworden. En daarmee bezet de huidige winter de elfde plaats op de ranglijst van deze eeuw. Het jaar 1986 staat nu op de twaalfde plaats. Enige 'top pers': tiende: de winter van 1941; negende: de winter van 1917. De natuur loopt na deze pe riode van koude wat achter. Nog geen 'groene gloed', wat zo opwekkend kan zijn. Maar een stijging van de tempera tuur naar vijftien graden en wat regen erbij, en de natuur is weer snel op schema terug. April moet nu maar wat gaan goed maken, wie weet lukt het. Vorig jaar was dat niet het geval. Het was toen in de tweede week van april zeer koud, met op 9 april -8,5 graden. Ik 'gok' zelf op een wat be tere aprilmaand. Immers, op een aktie in de natuur volgt altijd een reaktie. Zie de af gelopen winter: zeer zacht in november en december, daarna Siberisch in januari. Dat gaat echter niet altijd op, en dat houdt het juist spannend. H DONDERDAG 26 MAART 1987 LEUSDEN - Voor al weer de zesde en tevens laatste maal in het seizoen 1986-1987 was er een kamermuziekconcert onder auspiciën van de stich ting Valleiconcerten. Een aantal keren is er een recital geweest in het Brouwershuis te Barneveld, in de Neder lands Hervormde Kerk te Leusden-Zuid en afgelopen dinsdagavond was de Sint-Jo zefkerk te Leusden-Centrum de locatie. Er trad op het be kende Demi an Kwintet, be staande uit Jan Paul Tavenier en Nelleke Scholten (viool), Julie Barnes en Matthijs Bun schoten (altviool), terwijl Maarten Mostert de cellopar tij voor zijn rekening neemt. Op het programma stonden de drie strijkkwintetten die Wolfgang Amadeus Mozart m 1787 schreef, achtereenvolgens de KVs 406, 516 en 515 en dat is precies de helft van wat deze componist m totaal aan strijkkwintetten heeft gecompo neerd. Aan de thematiek van het stuk is zeker wel te horen dat het een be werking is van een serenade voor blazers (KV 388 uit het jaar 1782) en ook uit dien hoofde zal een ruimere articulatie en frasering niet mis staan hebben. Bij vlagen, maar in veel mindere mate deden boven genoemde problemen zich de hele avond wel gelden. Anderzijds waren er ook genoeg momenten waarbij de akoestiek van de kerk een ongekende monu mentaliteit en sonoriteit van klank opleverde, vooral gerekend vanuit de grondtoon van de cello. Het blijft een uitdaging voor musici om niet alleen het instrument, maar ook de ruimte te bespelen. Helemaal ten volle is het Demian Kwintet daar met in geslaagd. Het Demian Kwintet is een en semble dat al sinds 1979 bestaat. In de musiceertrant van de vijf bleek wel dat men onderling ontzettend goed op elkaar ingespeeld is en wat voor een homogeniteit van klank levert dat op! Ze hadden er dinsdagavond zichtbaar plezier in en dat bevordert sowieso de kwa liteit van een concert. Vermoedelijk speelt het kwintet weinig in een kerk, want de akoes tiek van het gebouw leverde soms wat problemen op. Vooral in het begin, m het eerste deel (allegro) van het strijkkwintet in c kl.t. (KV 406) werd toch wel wat erg extra vert violistisch uitgehaald en be paalde tonen te veel geaccen tueerd. Met een wat meer en een wat beter uitgekiende articulatie zou de ruimte beter bespeeld zijn. Ook speeltechnisch was er sprake van hoog vakmanschap. Drie strijkkwintetten van één en dezelfde componist op één avond. Het viel op het laatst niet mee om steeds dezelfde luisterconcentratie te blijven opbrengen. Het was nochtans een bijzonder genoeg lijke avond. B. van Surksum Maarten Mostert nam de cello-partij voor zijn rekening Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengi de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer m Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekemddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75,- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het met BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bencht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel. Vraag naar Boudewina de Boer Donderdag 26 maart 19.00 uur: Speelgoedmarkt t.b.v. de speel-o-theek in opnehtmg in peuterspeelzaal Pinkelotje, 't Hoefijzer 1. 20.00 uur: Openbare raadsverga dering in het gemeentehuis, 't Erf 1. 20.15 uur: Cultureel concert m boerderij 't Claeverenblad, De Brink 16. 20.15 uur Thema-avond over hart- en vaatziekten in De Spring plank, Asschatterweg. Vrijdag 27 maart 13.00 uur: Inleveren kleding voor kinderkledingbeurs bij 't Vooron der, Burg. Van der Postlaan 2. Dinsdag 31 maart 09.00 uur. Inleveren kleding voor kinderkledingbeurs bij 't Vooron der, Burg Van der Postlaan 2. 20.00 uur Gespreksavond van de kruisvereniging voor ouders van peuters en kleuters in het wijkge- bouw te Leusden-Zuid, De Roo van Aldewereltlaan 13. Donderdag 26 maart 20.00 uur. KPO-bijeenkomst m D'Ouwe PeerdestaL Vrijdag 27 maart 19.00 uur: Knutselen voor de jeugd in De Moespot. Zaterdag 28 maart 13.00 uur: Avanti onderlinge wedstrijden gymnastiek m sport zaal. 20.00 uur: Disco-show in De Kla- veet. Zondag 29 maart 14.00 uur: Disco in De Klaveet. 20.00 uur: Toneelvoorstelling van Culdoto in Ons Gebouw. Dinsdag 31 maart 09.00 uur: Welfareclub De Zon nebloem in Ons Gebouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3