EHBO-diploma's voor 19 jongens en meisjes Aansprakelij kheid bij het skiën Studie-verlof Hoge opkomst Expositie van st Wel of niet (te)recht? Oude deuren? Succes voor Achterveldse K.P.J.-leden Knutselavond in Moespot Geen voorrang: aanrijding Kledingbeurs in Vooronder Oud papier actie LTV Lookhorst Hinterfelder Musikanten zoeken zangeres Algemene vergadering van de Rabobank te Achterveld Rabobank Q Al uw financiën onder één hoed J. Zwarthoed DONDERDAG 26 MAART 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Op de Kinder land-school aan het Hoefijzer 18 ontvingen negentien leer lingen vorige week het zoge naamde Jeugd EHBO-di- ploma. De heer Buytendorp, voorzitter van het Rode Kruis, reikte de diploma's uit. Te vens bedankte hij mevrouw S. van Pijpekamp voor haar in zet en enthousiasme waarmee ze de cursus Jeugd EHBO-B had gegeven. De volgende leerlingen slaag den voor het .examen'; Mervin Scheuermans, Cindy de Haan. An- nenueke Noteboom, Mathieu Iking, Alexander Blom, Edwin van Dorst, Ruurd Miedema, Miranda van Burgsteden, Esther Ritzer, Pascal Houkes, Arthur Maassen van de Bnnk, Frans Schoemaker. Mirjam den Heyer, Edwin Klave, Patrick Maas, Marya Kluit, Martin van Ge- meren, Carola Brons en Karen Huisman. Op zeven Leusdense basisscho len wordt er een EHBO-A les gege ven. De leerlingen die deze cursus met goed gevolg hebben afgeslo ten, ontvangen een getuigschrift dat twee jaar geldig blijft. Na een jaar kan de EHBO-er ,A' zich dan melden voor de vervolgcursus Jeugd EHBO B. De bovenvermelde negentien leerlingen van de Kinderland- school deden dat nadat ze een her- innerings-stencil hadden ontvan gen. Tijdens de tweede cursus werden zaken zoals het beademen en het verbinden van wonden her haald. Daarnaast werden vele meuwe vormen van hulpverlening aangeleerd, zoals eerste hulp bij slagaderlijke bloedmgen, verstui kingen en botbreuken. Vonge week woensdag lieten de cursisten tijdens een examen zien dat ze de eerste hulp perfect be heersten. Dat tot grote tevreden heid van de heer P. Vromen, de man die het examen afnam. Alle geslaagde cursisten van de Kinderland-school bij elkaar. ACHTERVELD - Daar de Achterveldse K.P.J.-leden op de Kreatieve avond, welke werd gehouden te Hoogland, voor hun lang en kort optre den een eerste plaats behaal den, konden zij deelnemen aan de Provinciale Kreatieve dag welke afgelopen zondag te Maarsen werd gehouden. Aan deze dag werd eveneens deelgenomen door de K.P.J. afde lingen uit Buruuk, Harmeien, Schalkwijk, Hoogland, 't Goy, de Meern, Culemborg en Odijk. De onderdelen waaraan kon worden deelgenomen, waren een lang op treden, een kort optreden, improvi satie, sound mix en play back. Achterveld deed mee aan het lang en kort optreden. Het werd een lange dag waarbij ook van de zijde van de supporters veel belangstel ling was. De beide stukken die werden opgevoerd waren geschreven door het eigen K.P.J.-lid André Steenbeek. De regie was in handen van Petra Wouters. Het lang optre den had als titel „vlierg er eens uit" Uitgebeeld werd een vliegreis waarbij een kaping plaatsvond. Bij het kort optreden ging het over een meisje dat in handen van een karu- baal valt. De beide stukken werden ACHTERVELD - Hobbyclub De Klont houdt vrijdag weer een knutselavond voor de jeugd van 6 tot en met 12 jaar. De aanvang is om 19.00 uur in De Moespot. De onkosten bedragen 1,50 per persoon. Deze avond zal er ge werkt worden met kurk. Ook is er materiaal aanwezig zijn om siera den te maken. LEUSDEN - Het niet verlenen van voorrang was afgelopen vrijdag rond 18.30 uur de oor zaak van een aanrijding op de kruising Noorderinslag/ Groene Zoom. Veroorzaker van het ongeval was de heer H.R. uit Heusen. Bij controle bleek dat hij onverzekerd rond reed. Zowel de auto van R. als die van mevrouw C.F. uit Dalen raakten to tal loss. Hierdoor roept de Coöperatieve Rabobank .Achterveld" B A haar leden op tot het bijwonen van de algemene ledenvergadering die gehouden wordt op maandag 13 april 1987 om 20.30 uur in ..D'ouwe Peerdestal" van Hotel ,,De Roskam" te Achterveld. Verkorte agenda Opening Notulen vorige vergadering Verslag 1986 Verkiezing leden Bestuur en Raad van Toezicht Mededelingen en rondvraag De volledige agenda, de notulen van de vorige ver gadering alsmede het verslag 1986 liggen vanaf heden op het hoofdkantoor van de bank voor de leden ter inzage Het Bestuur administraties belastingzaken bemiddeling in alle verzekeringen Het juiste adres voor particulier en midden- en kleinbedrijf. Administratie- en assurantiekantoor Boekweitland 4. 3833 CK Leusden telefoon 033-945127 Ook 's avonds bereikbaar LEUSDEN - In het vrouwe nontmoetingscentrum 't Voor onder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2 wordt op woensdag 8 april een kin- derkledingbeurs gehouden en wel van 09.00 uur tot 13.00 uur. Het betreft dit keer zo merkleding in de maten 74 tot en met 158. Mensen die kleding ter beschik king willen stellen voor deze kle dingbeurs, dienen hun goederen te voorzien van een label. Zo'n label kunt u afhalen op één van de vol gende adressen: Waterhoen 12, j Kornoelje 28, Berkelwijk 24, Pnns I Fredenldaan 5, Pelmolenhof 8 en 't Vooronder (elke dinsdagochtend en woensdag 1 apnl). Het inleveren van de kleding dient te geschieden op vrijdag 27 maart van 13.00 uur tot 15.00 uur, dinsdag 31 maart van 09.00 uur tot 11.30 uur of op donderdag 2 apnl van 20.00 uur tot 22.00 uur in 't Voor onder aan de Burgemeester Van der Postlaan 2. Voor meer informatie kan men bellen naar V. Bleijerveld, telefoon 033-944858. FERDI VUGTS Burg de Beaufortweg 29 3833 AD Leusden Tel 033-943395 Gegarandeerd goed en niet duur, AANNEMER van: TIMMER- en METSELWERKEN TRAPPEN. KOZIJNEN. RAMEN. DEUREN. INBRAAKBEVEILIGING, ISOLATIEWERKEN Wi/ geven u een vrijblijvende offerte. Deuren en kozijnen nooit meer verven! Binnen éen dag maken wi| van uw oude deur, voordelig uw wens- deur - passend bij hel interieur Door de PORTAS-kunststofom- manteling in b.v het motief eiken, noten, teak enz Ook voordeur renovatie! Bel even op of bezoek onze show E«clusiel voor Gelderse Vallei. Eomland. O Gooiland PORTAS-Vakbedrijf Muldenj Baron van N<igellstroaM46 3771 IL Barnevcld -3-O34 20/90390 bgg 13318 PORTAS de tenoxlmptculul ni I mei meet dan 450 »«kbcdri|iren in turopa vlot en vol enthousiasme gespeeld. De jury had die dag geen mak kelijke taak. Vol spanning wachtte men de uitslagen af. Dit duurde lang. Na 20.00 uur werden de uitsla gen pas bekend gemaakt. Het bleek dat Achterveld met hun lang optreden de eerste plaats had behaald. Dit tot grote vreugde van de Achtervelders. Nadat de jury hen weer tot kalmte had ge kregen, volgde de uitslag van het korte optreden. Ook hier behaalde Achterveld de eerste plaats, het- geen een geweldig enthousiasme tot gevolg had. Dank zij dit behaalde succes zal de Achtervelders K.P.J. komende zondag deelnemen aan de lande lijke kreatieve dag, welke te Raalte wordt gehouden. Een groot succes voor de Achterveldse K.P.Jmaar zeker ook voor de schrijver van de stukken. Men hoopt dat zondag veel sup porters hen naar Raalte zullen ver gezellen. Dropping Vrijdagavond wordt er een dropping gehouden De deelne mers worden om 20.00 uur bij Jan Voorburg in café Buitenlust ver wacht. Volgens de uitzetters be looft het een spannende dropping te worden. Stijldansen Op zaterdag 11 apnl wordt er een dansavond gehouden m café Buitenlust. Deze avond zal het stijl dansen worden beoefend. Zowel leden als niet-leden zijn van harte welkom. De entree voor leden be draagt 5,- en voor niet-leden 7,50. LEUSDEN - LTV Lookhorst laat zaterdag een container op het Burgemeester Buining- park plaatsen voor het inza melen van oud papier. Alle leden worden opgeroepen om hun oud papier in te leveren. Ook niet-leden zijn welkom. Op dezelfde dag kunnen de le den ook hun labels afhalen tussen 15.00 uur en 17.00 uur. Dat zou ook vanavond al kunnen tussen 20.00 uur en 22.00 uur. LEUSDEN - Niet alleen de verkiezingen voor de Provinciale Staten kenden vorige week een hoge opkomst ii Leusden, ook de open dag bij de SBBO, de streekschool voor Midden-Nederland, werd bijzonder druk bezochi Jong en oud het zich er informeren over de onderwijsmogehjkheden aan dit instituut. Behalve mondelinge uitleg was er ook veel te zien. ACHTERVELD - Tij dens hun optreden wer den de Hinterfelder Musi kanten steeds bijgestaan door twee zangeressen. In verband met persoonlijke omstandigheden heeft één van de zangeressen af moeten haken. In verband hiermee zoeken de Hin terfelder Musikanten een nieuwe zangeres. Geïnte resseerden kunnen bellen naar 03425-2057. LEUSDEN - Nauwelijks bekomen van het culturele concert van de avond ervoor, ging vrijdagavond een nieuwe expositie van start m Boerderij 't Claeverenblad aan De Bnnk te Leusden-Centrum. Het be treft een tentoonstelling van drie vrouwen: Eva Veis, Thea de en? Knaap. Zij werken respektievt hjk met keramiek, textiel en Tot en met 15 april kunnen bi langstellenden terecht in 't Claeve renblad voor deze expositie tijden de gebruikehjke openingsuren Mr. H. G. Punt. LEUSDEN - „Ach. een eendeleven gaat met over rozen!" verzucht Donald Duck op een poster die in een van de lokalen van de christelijke basisschool De Holm hangt. Ook het levenspad van leerlingen en hun leraren is niet met rozen bedekt Een der leraren had een dag studieverlof, maar als gevolg van de wachtdagenregeling was er voor hem geen vervanger Gewoon weg omdat dat met mag van de minister De onderwijswereld is niet blij met die meuwe wachtdagenregeling Er wordt dan ook aktie gevoerd Komende maandag, zoals u ongetwijfeld ïr.1 de krant van dinsdag heeft gelezen. Hoe is dar nu verder gegaan me kinderen die toch eigenlijk les hadden moeten knjgen? We kunnen u vertellen dat ze goed zijn opgevangen en dus met de straat werden opgestuurd. Het onderwijsteam hoopt wel dat dit voorval de ouders activeert om aan de actie van maandag („Het wordt zeker geen harde actie", aldus een woordvoerster) mee te doen Want een volgende keer staat hun kmd misschien wel op straat De tijd van het jaar in aanmer king genomen. lijkt het mij nuttig eens enig licht te werpen op enkele aspecten van de aansprakelijkheid tijdens een skivakantie. De volgende gevallen zijn te on derscheiden: - de skiér veroorzaakt schade bij zichzelf (eigen schade); - de skiér veroorzaakt schade aan een ander (schade aan anderen). EIGEN SCHADE Hierover valt m het kort met meer te zeggen dan dat wie zijn billen brandt, op de blaren moet zitten of wel: „eigen schuld dikke bult". Wel vermeldenswaardig is dat een reisverzekering doorgaans al leen maar de schade dekt die de verzekerde zelf lijdt. In het alge meen dekt een reisverzekering de schade aan bagage en onvoorziene uitgaven zoals ziektekosten, en be paalde reiskosten die tengevolge van ziekte zijn gemaakt. Ik wijs u erop. dat iedere reisver zekering zijn eigen voorwaarden en dekkingsgebied heeft. Let er dus goed op dat u een verzekering sluit die de risico's om vat die u wilt verzekeren. AAN ANDEREN Het is een algemene rechtsregel dat degene die schade veroorzaakt deze moet vergoeden. Als u dus schade veroorzaakt bij een ander, zal die ander de schade vergoed willen hebben en dus de dader aansprakelijk stellen. In de praktijk bij het skiën is doorgaans duidelijk, dat en welke schade is veroorzaakt en wie dat heeft gedaan. Aan een juridische kwalifikatie met betrekking tot deze aansprakelijkheidsstelling zal men dan ook veelal niet toekomen. Stnkt genomen dient juridisch evenwel bij een aansprakelijk heidsstelling als onderhavige het volgende te geschieden. De ander, de gedupeerde dus (ook wel de gelaedeerde ge noemd) stelt de dader, in dit geval u, aansprakelijk. Daarbij geldt de hoofdregel dat degene die stelt ook moet bewijzen, dat wü zeggen dat de gedupeerde in ieder geval het volgende moet bewijzen: - dat de dader een bepaalde han deling heeft verricht; - dat hij zelf bepaalde schade heeft; - dat deze schade door handeling van de dader is ontstaan. Over de aansprakelijkheid op grond van de wet, ook wel samen gevat onder het juridische begnp „onrechtmatige daad", kom ik in deze column nog wel vaker te schrijven Voor dit moment is van belang vast te stellen dat u verplicht bent de schade te vergoeden die u heeft veroorzaakt. Deze schade kan heel groot zijn. Als u tijdens het skiën tegen ie mand opbotst en deze moet met een helicopter van de piste worden opgehaald, kunt u als het ware de kassa horen rinkelen. Verzeker uw risico dus. Dóórgaans wordt de aansprake lijkheid op grond van onrechtma tige daad, verzekerd door een AVP, een aansprakelijkheidsver zekering voor particulieren. Een bekende aansprakelijk heidsverzekering is de autoverze kering Op grond van de Wet Aa sprakelijkheidsverzekenng M torrijtuigen (WAM) is iedere aui bezitter verplicht zijn aansprak hjkheidsnsico te verzekeren. Terugkerend naar de getroffi skier: deze dient de dader aan spreken, de dader waarschuwt z verzekeringsmaatschappij, die d voor en namens de dader verd optreedt. Mocht u niet met deze verzek nngsmaatschappij tot overee stemming komen omtrent del schade, dan moet de gedupeerd de dader m rechte aanspreke dus voor de rechter dagvaarde Bij wijze van uitzondering kan i leen m het geval van aansprakelij) heid krachtens de WAM de ven kenngsmaatschappij van de dad m rechte betrokken worden. Verder kan zich met betrekkn tot ski-aansprakehjkheid nog i volgende moeilijkheid voordoe Stel dat u als Nederlander op ei zonnige zuidhelling ergens in Oa tennjk tegen een Belgische ski opbotst. De Belg heeft schade. Moet dit schadegeval opgelo worden naar het Nederlandse, h Belgische of het Oostenrijkse reci Doorgaans geldt het recht v; het land waar het ongeval zich speelt, dus in ons voorbeeld h Oostenrijkse recht. Anderzijds het natuurlijk onlogisch om d schade tussen twee Nederlands naar het buitenlandse recht te lalf beslechten. Overtuig u ervan dat uw AVP ck de kosten van het jundisch opkj sen van deze puzzel dekt. Tenslotte wijs ik u erop, dat h veroorzaken van schade doj skiers in sommige landen een s baar feit is. ...dan moet de gedupeerde de dader in rechte aanspreken, dus voor de rechter dagvaarden.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 4