eerlingen van Valleischool chrijven naar minister Nijpels uim veertig aanwinsten oor speel-o-theek Ook voor u: vandaag in Se leusder krant? aar aanleiding van vernieling paddennet Tony Vos in Jazzsociëteit Jeugd van Eendracht op de planken ECruithof volger Zeeman eusder ponk !§b! SERVA VOLVO Een huis van Goldewi jk Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden Lezers service Konijntje m de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DINSDAG 31 MAART 1987 - 18e JAARGANG NO. 94 (Van de redaktie) EUSDEN - Leerlingen van de christelijke basisschool De 'allei in Leusden hebben vorige week brieven geschre- en aan minister Nijpels. Reden daarvoor waren de ver- ielingen aan het paddennet langs de Groene Zoom. Onbe- enden hebben woensdagnacht dat net en de bijbehorende mmers vernield. De kinderen vragen de minister om laatregelen te nemen, zodat de paddentrek ongestoord an doorgaan. paddennet was onlangs op- over een lengte van 150 me- ngs de Groene Zoom. Op deze er wil het Comité Milieuzorg den voorkomen dat de pad tijdens hun trek massaal wor- ilatgereden. De beesten wor- dan opgevangen in emmers, ochtend brengen vrijwilligers idden veilig naar de overkant, dadige jongelui gooiden vo- week echter roet in het eten. mielden het net. Gelukkig le- dat geen gevaar op voor de enpopulatie, omdat pas deze de grote trek begint. Leden iet CML hebben met man en gewerkt om het net weer op plek te krijgen. De schade mee te vallen, omdat het een evig net betreft, dingen van de Vallei-school in ook getroffen door deze ilzucht. Zij zouden namelijk ipen weekeinde een handje 11 bij het overzetten van de n. Dat dit niet door kon gaan in als een bom" aldus een Ivoerder. Vervolgens werd lag gesteld wat men daar nou Dn doen. PSCHAP cwamen de leerlingen op het om hun ongenoegen maar e uiten in brieven aan mims- pels, die onder meer milieu- legenheden in zijn porte feuille heeft. De boodschap van de Leusdense jeugd is duidelijk: dit mag niet meer gebeuren. „Geachte voorzitter van het mi lieu, meneer Nijpels", begint Eric ten Hoeve, één van de Vallei-leer lingen uit groep zes, zijn bnef aan de minister. „Ik heb vanmorgen gehoord dat bij de Groene Zoom - tegenover de fietscrossbaan - een zeer ernstige daad gepleegd is. Dat was als volgt: het net voor de pad den is vernietigd. Dus zou u zo aar dig willen zijn geld te zenden naar Leusden voor een buis onder de weg, zodat de padden voort kun nen leven in Leusden? Eric stelt ook andere milieu-za ken aan de orde. „En dan nog iets waar ik me zeer druk over maak zijn de Schoolsteegbosjes waar veel flora en fauna is. Maar ze zijn van plan om daar te gaan bouwen. Zoudt u daarvoor willen zorgen?" AFVAL Paul Kollner en Robert Vluggen in hun brief: „Meneer Nijpels. u moet wat doen aan het milieu. Al de mensen gooien afval op straat. En de mensen vernielen de bossen. U moet daar wat aan doen, dus u moet daar regels voor maken of straffen (f 150,- boete). En ook dat de dieren kunnen blijven leven, zoals pad den." Ook Paul en Robert stellen voor om een buis onder de weg aan te brengen. „Want dan hoeven ze Vorige week woensdagnacht vermelden onbekenden het paddennet Icings de Groene Zoom. Vrijwilligers van Comité Milieuzorg Leusden hebben het net inmiddels weer hersteld, zodat de paddentrek geen hinder ondervindt van het voorbijrazende verkeer. Elke ochtend zorgen die vrijwilligers namehjk voor een veihge overtocht. niet over de weg." Brigit Cornelje roept eveneens de hulp van de mi nister in. „We wilden dat u ons een beetje kon helpen. Wij wilden u ook vragen om een beetje voor de padden te zorgen. Kunt u met wat meer geld geven. Dus voor de pad den die worden overreden. Dat ze buizen knjgen onder de grond. Dat ze de weg onderdoor kunnen. En dat ze aan de andere kant van de weg er weer uit kunnen. Bij de sloot dus." KIJKJE NEMEN Volgens Ewoud Kamphorst kan minister Nijpels beter maar eens een kijkje komen nemen in Leus den. „Wilt u wat meer doen aan het milieu in Leusden", vraagt hij m zijn brief. „Er komen steeds meer hui zen. Daardoor gaan de bomen dood. En gaan de dieren weg of dood. Het mooiste plekje in Leus den is het Valleikanaal. Wilt u wat meer geld er aan besteden. En voor de lucht die veel verontrei nigd wordt. Komt u zelf eens m Leusden." Ook Bart van Eijkeren toont zijn bezorgheid over het milieu in Leus den. „Leusden wordt steeds groter en groter. Ze gaan steeds meer huizen bouwen en zelfs flats. Er weden grote en kleine stukjes na tuur voor kapot gemaakt. Ze waren ook van plan de Schoolsteegbosjes weg te halen. Dat is gelukkig niet doorgegaan. Maar er staan nou wel huizen. Toen die er nog met ston den zag je er vaak reeen en fazan ten. Nu zie je die niet meer." HEEL BLIJVEN „Zou u zorgen dat de natuur heel blijft met alleen in Leusden maar ook in Nederland?" vraagt Bart de minister. Gijs van Eijkeren voegt daar nog wat aan toe: „En wilt u vragen aan het CDA, WD en de Partij van de Arbeid en D66 of ze mee willen helpen en met te ver geten uzelf?" „Ik vind dat er nou iets moet komen om de padden te redden", stelt Mirjam van Mounk in haar schrijven. „Weet u een oplossmg om de padden te redden?" Clau- dine en Chantal vragen Nijpels: „Hoe denkt u hoe het weer goed komt?" Vnjwel alle kmderen vragen de minister met klem om hun bneven te beantwoorden. Twee kinderen hebben ovengens naar burge meester Rademaker geschreven. Zij roepen hem op om iets te onder nemen tegen de steeds verder gaande müieu-vervuiling LEUSDEN - Saxofonist Tony Vos treedt komende zondag op in De Hakhorst aan de Waarden 25. De jazzsocieteit gaat daar om 15.30 uur van start. Het optreden is voor do nateurs gratis toegankelijk. Overige belangstellenden be talen vijf gulden entree. Tony Vos (55) is een gerenom meerde jazzmuzikant, die bekend heid verwierf met de Jazz-Behind- The-Dikes platen en ook met zijn vele optredens in jazzclubs. Daar speelde hij onder meer met Jan Huydts, Cees See, Mischa Mengel berg en Han Benmnk. Hij componeerde muziek voor film en ballet. Tegenwoordig speelt hij samen met een kwartet, waarin zijn zoon Jai-Jai drumt, Ane van Wegen de bas bespeelt en Hans Knapp de gitaar. Alle drie hebben hun sporen al verdiend in de jazzmuziek. Zo speelde JaiJai onder andere bij Qumcy Jones Knapp voltooide afgelopen zo mer zijn studie aan het Hilversums Conservatorium en is met zijn 26 jaar de jongste van het gezelschap. Ane van Wegen (52) heeft een re putatie als bassist opgebouwd bij onder andere Don Bayas. Onder de naam „On The Brink of Jazz" treedt het kwartet komende zondag op in Leusden. Veel belangstelling voor modeshow in huize St. Joseph Pag. Gemengd Koor naar muziekschool Pag. Nog geen raadsbesluit over 't Ruige Veld Pag. Verklaring van geen bezwaar voor De Hakhorst afgegeven Pag. Wederom winst voor Roda (zo.) Pag. Roda (za.) mist overtuiging Pag. Teleurstellend gelijkspel TTCL Pag. LEUSDEN - zaterdagavond gaat het nieuwe stuk van de jeugd groep van toneelvereniging Eendracht in premiere. De ti tel luidt: „Als een rover keizer wordt." De volgende dag wordt het nog een keer ge bracht, maar dan als middag voorstelling. De jeugdgroep één onzer medewerk- DEN - De speelgoed die de speel-o-theek rtje Tik in oprichting rdagavond in peuter zaal Pinkeltje hield, ruim veertig aan- en voor de speel-o- op en ongeveer 250 waarvoor nieuw goed gekocht kan in. Het aantal mensen dat speel goed ter verkoop aan kwam bieden was niet erg groot, maar wat zij brachten was groten deels van bijzonder goede kwaliteit. Daardoor kon de speel-o-theek niet alleen een flink aantal goede dingen zelf opkopen. Ook hetgeen er ter verkoop aangeboden werd bleek erg gewild. De speel-o-theek medewer kers kozen voor de speel-o- theek een houten baggermo len, hijskraan en tractor, inleg- planken, spellen, baby-activity- centers, een goede garage en een ziekenhuis, en nog veel meer, hetgeen bij de start van de speel-o-theek in september voor iedereen beschikbaar komt. De koopgrage bezoekers dromden om zeven uur voor de deur Wie niet naar binnen kon, bleef geduldig (soms ruim een kwartier) buiten staan wachten. Naar buiten kwamen de koop jesjagers beladen met dozen en tassen vol speelgoed. Na een half uur waren de plan ken en tafels al aardig leegge- raakt. Een uur later kwamen de rustige snuffelaars volledig aan hun trekken De laatste dertig minuten was vooral voor de kinderen die hun zakgeld kwa men besteden. Tijdens de speelgoedmarkt werd voor een kleine duizend gulden verkocht. Twintig pro cent daarvan is voor de speel-o- theek werkgroep, die met dit geld speelgoed gaat kopen. )EN - De heer G. Kruit hof volgt mevrouw T. Zeeman op als directeur van het be jaardenverzorgingstehuis 't Hamersveld. In verband met haar benoeming als coördina trice van het service-complex Groenhouten is aan mevrouw Zeeman per 1 mei eervol ont slag verleend. Zij was ruim twaalf jaar directrice van 't Hamersveld. Op vrijdag 10 april is er de mo gelijkheid om zowel de nieuwe als de scheldende directeur de hand te komen drukken en ze succes toe te wensen. Dat kan m de recreatie zaal van 't Hamersveld en wel tus sen 16.30 uur en 18.00 uur. Mevrouw Zeeman blijft oven gens wel betrokken bij de werk- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden IBOUI ichijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- ulieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. (ontrakten belangrijke korting, sderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) se nummers 75 cent per stuk •NINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Wags gesloten. zaamheden van de Stichtmg Be jaardenzorg Leusden. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsleidamseweg 7 lel 033-630154 Tijdens de speelgoedmarkt ten bate van de speel-o-theek m oprichting werd voorzo'n duizend gulden verkocht. Twintig procent van de opbrengst gaat naar de werkgroep, die met dat bedrag speelgoed gaat kopen voor de speel-o-theek. heeft dit keer een vrolijk en toch spannend stuk gekozen. De groep, die het toneelspel brengt, is dit keer maar klem: vijf spelers. Het enthousiasme is er met minder om. Onder leidmg van de vaste regisseuse, Dicky Rep, wordt al maandenlang ijverig gerepe teerd op het stuk, dat speelt in Ja pan Het gaat over een rover, die nooit tevreden is en steeds meer wil hebben. Zonder dat hij het weet, komt hij in aanraking met de kei zer, die zich graag onder de ge wone mensen begeeft om zijn volk beter te leren kennen Samen met de knechten van de rover - die erg bang voor de boef zijn - besluit de keizer hem een poets te bakken. Op hun beurt zijn de rover en de keizer weer bang voor de keizer lijke tante, die iedereen onder de duim houdt. Dicky Rep: „Het is een erg leuk stuk, vind ik zelf. De kinderen van onze jeugdgroep denken er ook zo over. Het is leuk, af en toe een beetje spannend, maar met echt eng. Voor welk pubhek het stuk geschikt is9 Zeg maar vanaf zon jaar of vier, voor alle leeftijden." De hele begeleiding van het stuk wordt verzorgd door hardwer kende toneelenthousiastelingen. Dicky Rep, die vong jaar met suc ces een driejarige regiecursus van het Stichts Centrum voor Amateur toneel (SCA) afsloot, leidt de to neelgroep voor de jeugd al jaren. Ze wordt dit keer geassisteerd door souffleuse Mananne Boes en verder door een aantal ouders die het decor bouwen (dit keer bewust heel eenvoudig gehouden), en al die andere vrijwilligers die nodig zijn om een vlekkeloze voorstelling te garanderen. Het stuk bestaat uit twee bedrij ven. De totale speelduur is onge veer een uur. De entreeprijs be draagt - voor zowel kmderen als volwassenen - 1,50 gulden. De voorstelling op zaterdag 4 april be gint om half acht 's avonds, de mati nee op zondag 5 apnl om half twee. Beide voorstellingen worden m de Korf gegeven. Daar zijn ook de kaartjes verkrijgbaar, of in de voor verkoop bij Dicky Rep (telefoon 033-943433). Kies uit het uitgebreide programma Zowel vrij staand als helft van een dubbel v.a. 89.750.- (incl. b.t.w.) BOUWBEDRIJF GOLDEWIJK B.V. Postbus 320. 7000 AH DOETINCHEM Tel 08340-34351 Goldo 6 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice tel.nr 03420-94911 (advertentie) BRIEVEN AAN MINISTER: - - leerlingen willen pad-stelling van Nijpels.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1