Wederom winst Roda (zo.) Roda (za) mist overtuiging in derby tegen Boys: 0-0 3 uit 3 Ongelukkige nederlaag Achterveld bij Olympia John Jansen geeft Laren het nakijken: 2-1 Haaien dichtbij degradatie Kampioenschap nog ver weg il( Weer verlies Achterveldse dames VOETBAL •MtALAkVS mm®. Hessel de Ruig voorzitter af bij Roda '46 DINSDAG 31 MAART 1987 LEUSDEN - De zwemsters en zwemmers van de Haaien hebben waarschijn lijk, ondanks uitstekende individuele prestaties tij dens de laatste F-competi- tiewedstrijd van dit sei zoen, degradatie naar de G- competitie niet kunnen af wenden. De Haaien zwem sters en zwemmers moes ten nu ook weer op een groot aantal zwemnummers uitkomen tegen veel oudere zwemsters en zwemmers van de andere deelnemede zwemverenigingen. Over enkele weken, wan neer alle uitslagen bekend zijn is met zekerheid te zeg gen of de Haaien in de F- competitie blijven of niet en tevens welke plaats door de Haaien in de C-competitie is behaald. Ook nu weer waren de indivi duele prestaties uitstekend. Er werden maar liefst 28 persoon lijke lestijden verbeterd en on danks het uitkomen tegen ou deren werden 6 ereplaatsen behaald. De ereplaatsen kwa men op naam van Carine Kam pers, Saskia Helsdingen, San- dra van Wegen. Maneke Rui tenberg en Ruben Tolboom. Carine Kampers behaalde tweemaal een tweede plaats op de 100 m schoolslag dames en 50 m schoolslag meisjes 72 en later in respectievelijk 1.30.5 en 0.41.6. Marieke Ruitenberg veroverde eveneens twee tweede plaat- j sen op de 100 m rugslag dames 1 en meisjes 70 en later in res. 1.21.8 en 1.23.0. Bi] de dames moest Marieke, geboren in 1975, uitkomen tegen meisjes uit 1968 en 1969. Een tweede plaats werd ook behaald door Sandra van Wegen op de 100 m vrije slag meisjes ouder dan 10 jaar in 1.25.1. Een derde plaats was er voor Saskia Helsdingen op de 100 m vrije slag in 1.114 en voor Ruben Tolboom op de 50 m vlinderslag in 0.35.1 Speciaal voor Chester Marsman i was aan het programma de 200 I m vlinderslag toegevoegd on hem een kans te geven zich te I kwalificeren. Chester heeft I deze kans met beide handen aangegrepen en aan de ver- wachtingen van trainer/coach Jules Baars meer dan voldaan. De NK-limiet staat op 2.14.0 Chester bleef hier met zijn tijd 1 van 2.12.4 hier ruim onder. Zijn tijd was bovendien goed voor een nieuw Haaien-clubrecord. LEUSDEN - Met onmiddel lijke ingang is Hessel de Ruig gisteravond als voorzitter van de voetbalvereniging Roda '46 opgestapt. Een onderlinge con troverse met één van zijn mede-bestuursleden lag aan deze resolute stap ten grond slag. Vice-voorzitter Richard Beumer neemt tot aan de vol gende jaarvergadering de honneurs waar. LEUSDEN - De Roda-zaterdag is afgelopen weekeinde op eigen veld in de wedstrijd tegen degradatie-kandidaat Veensche Boys niet verder gekomen dat een troosteloze 0- 0 eindstand. Onder barre weersomstandigheden speelden beide teams een matige partij voetbal, die slechts een be perkt aantal scoringskansen opleverde. Het was voor een trainer Wim van der Linden en de zijnen het vierde gelijk spel op rij en dat geeft toch te denken voor een ploeg die dit seizoen een serieuze poging naar de titel doet. De overtuiging die het team in het beging van de competitie I wèl toonde, vertoont in 't zicht van de eindstreep een enorme 1 ringval Bij de confrontatie te gen Musketiers uit Eist, eind deze week, zullen de Leusde- naren alles uit de kast moeten j halen om nog een hartig woordje in de hoofdklasse te kunnen meespreken. Anders is het voor Roda-zaterdag over en uit Roda '46 treft in Veensche Boys een lastige tegenstander Stug en kort op de man spelend, lie ten de Nijkerkerveeners de roodzwarten niet in hun nor male spel komen. De uitgestip pelde tactiek werkte naar be horen. De underdog had zelfs in de eerste helft geen greintje moeite met de Leusdenaren. die alleen via een schot van linksbuiten Wout Buerink na een één-twee met Ton Kaspers gevaarlijk waren. Voor de rest grossierden de za terdag-elf in foutieve eindpas- ses. Het rondspelen van de bal op het middenveld liep goed, maar de goede voortzetting kwam onvoldoende uit de verf. Daardoor had Coen van Dijk een onproductieve middag De spitsspeler kreeg zelden een bruikbare bal van de flanken toegespeeld en daarbij kleefde zijn bewaker voortdurend te gen zijn lichaam aan. Zodoende bleef zijn optreden beperkt tot het kaatswerk en liep hij in de punt van de aanval feitelijk als figuratie mee SCORE De beste mogelijkheid om de score te openen was voor Veensche Boys In de vierde minuut moest doelman Berry Buunk al handelend optreden, toen een Boys-speler alleen binnen zijn gezichtsveld kwam. Na deze doelpoging werd de Nijkerveners het heft uit han den genomen en ging Roda '46 zich aanvallend oriënteren. Maar de offensieve daden lie pen zó stroef, dat Veensche Boys de Buiningparkers moei teloos van zich afhield en naar hartelust counterde via de be wegelijke voorwaartsen. Li bero Fokko van Leyenhorst or ganiseerde de achterste lijn als vanouds, zodat ook de bezoe kers hun aanvallende daden voortijdig zagen mislukken. Op slag van rust kreeg Roda '46 een vrije trap te nemen. Het tik- kie-opzij gebeurde zo knullig, dat rechtsback Klaas de Vnes alleen via een moeilijke voet beweging op doel kon schie ten. Het schot resulteerde dan ook in een gevaarloos rollertje naast het vijandelijke doel. OFFENSIEF Na de pauze raakte de thuis club even op toeren. Nico Ro meijn en Coen van Dijk moch ten in de beginminuten van de tweede helft an een doelpunt ruiken. Nico Romeijn kogelde van afstand en Coen van Dijk zag zijn schuivers op de Veen sche Boys-doelman strandden. Wout Buerink evenwel was nog het dichtsbij een treffer, zijn in zet belandde op de staander. Na deze verwoede aanvallen stokte de offensieve daden drang van de Leusdenaren en kon Veensche Boys via gewiek ste counters gevaarlijk worden. De degradatie-kandidaat had zelfs in de slotfase de beste mo gelijkheden om twee punten mee naar huis te nemen. De achterhoede van Roda '46 liet na het uitvallen van Fokko van Leyenhorst enige steken vallen en mocht men nog ge lukkig prijzen, dat scheidsrech ter Van de Klauw vijf minuten voor tijd een overtreding van Nico Romeijn in het strafschop gebied ontbestraft liet. Roda '46 werkte wel keihard voor een goed resultaat, maar ver der dan wat losse flodders op het vijandelijke doel kwam het echter niet. De zaterdag-elf dwong talloze corners af, die weinig tot niets opleverden De Veensche Boys-verdedigers knipperden nauwelijks met de ogen. Inte gendeel, in de laatste minuten kwamen de gasten regelmatig ACHTERVELD - Achter veld heeft in de Eerste klasse van het zondagvoetbal een wat ongelukkige nederlaag geleden tegen titelkandidaat Olympia '25. In Hilversum werd het 2-1 voor de gasthe ren. Het was vanaf het eerste fluitsig naal van de zeer goed leidende scheidsrechter duidelijk dat de wedstrijd tussen subtopper Ach terveld en titelpretendent Olympia '25 een open karakter zou dragen, omdat beide ploegen aangaven voor de aanval te willen kiezen. Toch zou het opportunisme, dat het spel van de jonge Achterveldse ploeg al het hele seizoen kenmerkt en waarmee met name in de eerste helft van de competitie talloze suc cessen werden geboekt, zich dit maal tegen de formatie van trainer Jan Drost keren. Nadat de Achtervelders tien mi nuten het spelbeeld hadden be heerst, met offensieve acties (die Olympia overigens nog niet in ge vaar brachten), werd een moment van onoplettendheid in de Achter veld-defensie meteen afgestraft: 1-0. Door dit vroege succes besloot Olympia in de daarop volgende periode eerst de zaken maar eens aan te kijken. Men trok zich mas saal terug op de eigen stellingen voor de keeper, om te gokken op de counter. Het sterk aanvallende Achter veld kwam door de drukte m het vijandelijke strafschopgebied met verder dan een schot van Harry van Dalen De doelman van Olympia bleek echter op zijn plaats te staan Uit één van de schaarse uitvallen was Olympia in die fase nog het dichtst bij een doelpunt. In de twin tigste minuut moest Achterveld doelman Gerard van de Bedum alle zeilen bijzetten om een inzet van de Hüversumse spits onschadelijk te maken. GELIJKMAKER Vlak voor rust kwam uiteindelijk de gelijkmaker uit de lucht vallen. In de vierenveertigste minuut was Harry van Dalen daar al dichtbij geweest, maar hij zag zijn schot op de onderkant van de lat eindigen. Maar in de slotseconden kreeg Achterveld loon naar werken. in oogcontact met Berry Hij hield echter zijn schoon. Een overwinning de gasten zou achteraf ge: ook teveel van het weest zijn. Het verlies voor Roda '46 niet beperkt tot één nader onderzoek in het huis bleek midvoor Coen Dijk een vinger hebben. Het ziet er dan naar uit dat de Leusdenaan Ia de komende duels is utï?* schakeld. En dat is ploeg van trainer Wim v.d. den een onverwachte teger Ier nu de prijzen verdeelde J worden. Opstelling: Berry Fokko van Leyenhorst (Roi de Haas), Karei Ou werk 110 Klaas de Vries, Co de Sm» Nico Romeijn, Ton Kasp Hame Kersies, Wout Bue: de Harry Settels en Coen vanD§an itii zij Achterveld ging direct start goed m de aanval. V< lende malen kwam men goed' het doel van de tegenpartij, de wuid bracht de bal soms it heel andere richting. Carola K land kreeg een mooie kari schoot de bal recht m de ha: van de keepster. Wat men ook beerde, het wilde gewoon rue? ken. Na de rust waren het de sumse dames die ook goed aanval gingen en hadden nuoc wind mee. Reeds na tien spelen moest de Achtei keepster de bal uit het doel v: waardoor SIOS de leiding nar ISDE Hierna werd de opstellir.» uer Achterveld iets gewijzigd geen resultaat. Er werd goed gevallen en men deed er altë om de gelijkmaker te scorer lukte met. Het waren de K sumse dames die uiteinde^ wedstrijd met 3-0 in hun votf ei beslisten. uOC hu rj jrvi m.1 1 Vy dig mis, waardoor Peter Knijf op de rechterflank in balbezit kwam. Zijn voorzet miste echter alle precisie, zowel John Jansen als Bob Schoordijk stonden te ver weg om de aanval meteen een succes af te ronden Slecht wegwerken aan Laren- zijde stelde John Jansen echter alsnog in staat om uit te halen, nadat hij met een knappe schijnbeweging een Laren-spe ler van zich af had geschud. Uit de draai, knalde de Leusdenaar vanaf de rand 16 meter Roda aan de leiding: 1-0 Laren was van deze onnodige tegentreffer niet echt onder de indruk en nam direct het initia tief weer over. Via de flanken, die veelvuldig bezet werden door opkomende verdedigers, zette Laren de Leusdenaren on der druk. En met redelijk suc ces. Libero Peter van Barne- veld en voorstopper Ron van Burgstede hadden de grootste moeite om in het hart van de Roda-defensie op de been te blijven omdat Harry Oussoren en Perry Wendel niet echt be grip op hun directe tegenstan ders kregen. Een aantal corners op rij le verde dit korte maar hevige of fensief van Laren op. Gevaarlijk werden de corners voor het Roda-doel gemikt, wat vlak voor de ogen van doelman Hil- debrand van de Meer de no dige onrust opleverde. Met kunst en vliegwerk hield Roda'46 het doel schoon. Het bleek slechts uitstel van execu tie. Een vrije trap van zo'n 25 meter bracht Laren toch op ge lijke hoogte. Als een raket vloog het leder langs de muur en buiten bereik van de Roda- doelman op de binnenkant van de staander, waarna de bal over de doellijn hobbelde 1-1. Een juweel van een doelpunt, waarmee Laren op dat moment Roda'46 (zo) zette Laren op een zijspoor: 2-1. verdiend naast Roda'46 kwam. Want na de openingstreffer van John Jansen, waren de Leusde naren met name in aanvallend opzicht in slaap gesust. De counters werden te onzuiver uitgevoerd „en de voorzetten kwamen mede door de dwars over het veld blazende wind nauwelijks voor het vijandelijke doel, waardoor het voor Laren simpel verdedigen was. Roda'46 mocht zich eigenlijk gelukkig prijzen dat Laren voor rust verzuimde orn het veld- overwicht in de cijfers tot uit drukking te brengen. BREEKIJZER In de tweede helft was het ech ter de Roda-zondag die de touwtjes in handen nam Met name op het middenveld, waar Ben Wittenberg en Remco Bos man als een soort breekijzer fungeerden en Dick van 't Klooster als dé kilometervreter de afstand overbrugde tussen middenlinie en aanval, werd de slag steeds vaker door de Leus denaren gewonnen. Na een dergelijke balverovering werd John Jansen de diepte in ge stuurd. Handig glipte hij langs zijn man om vervolgens met een lepe schuiver de Laren- keeper. die nog stond na te denken of hij al dan niet zijn hok uit zou komen, het naknken te geven: 2-1 Roda kon toen niet meer kapot. En zeker John Jansen met. Voor Laren zat er niets anders op om alles op een kaart te zetten Af gezien van een serieuze moge lijkheid. die door doelman Hil- debrand van de Meer met een prachtige reflex werd ver ijdeld, werden de Leusdenaren nauwelijks in verlegenheid ge bracht. Aan de andere kant hoopten de kansen zich op. Bob Schoordijk had twee kansen om het duel definitief te beslissen. Zijn kop bal verdween echter recht in de handen van de Laren-doel man, terwijl de kans na een fraaie passeerbeweging hele maal een beter lot had ver diend. De na een schorsing weer in de basis terugge keerde Peter Knijf kwam als enige in aanmerking voor de misser van de maand. Hij pres teerde het echter om alleen voor de keeper de bal meters over het vijandelijke doel te til len. De beslissende k.o. vergat Roda-zondag dus uit te delen, waardoor Laren tot het laatste fluitsignaal kon blijven hopen om de balans nog in evenwicht te brengen. De Leusdenaren gaven echter de winst in de slotfase niet meer uit handen; de tweede zege in successie na de winterstop werd een feit. In de hoofdklasse is nog steeds niets beslist. Naarmate de com petitie vordert, neemt ook het aantal verrassende resultaten toe. Staartploegen blijken voor potentiële titelkandidaten in eens onneembare hindernis sen. TOV en Roda'46 ondervon den dat aan den lijve en kwa men tegen Hercules en Veen sche Boys met verder dan een doelpuntloos gelijkspel. Musketiers kwam daardoor op nieuw in een gunstiger uit gangspositie via een 2-1 zege op Veluwse Boys. Bloe- menkwartier bleef aan de win nende hand; WJ werd met 2-0 geklopt. Ook onderin zijn er nog diverse mogelijkheden. De puntende- ling van hekkesluiter WOO te gen WA71 (3-3) geeft de Utrechters nog hoop, om dat ook SVL tegen Hoogerheide op 2-2 bleef steken. Uitslagen hoofdklasse: Bloemenkwartier - WJ 2-0 Hercules - TOV 0-0 Roda'46-Veensche Boys 0-0 SVL - Hoogerheide 2-2 WOO-WA'71 3-3 Musketiers - Veluwse Boys 2-1 Stand hoofdklasse: TOV 17 27(28-10) Roda'46 17 26(33-14) Musketiers 15 25(30-11) Bloemenkwaner 16 19(26-19) Hoogerheide 16 16 (25-19) WJ 17 15(28-23) WA'71 16 13(25-37) Hercules 17 13(18-24) Veensche Boys 16 12 (25-32) SVL 17 12(20-30) Veluwse Boys 16 10(14-24) WOO 16 8(14-33) De donkere wolken die tijdens de winterstop dreigend boven Ruud Tolboom bediende Hans van ide Kooy op maat en de laatste speelde zijn bewaker knap uit, voor hij de bal beheerst binnen- tikte. Het heersende spelbeeld uit de eerste helft bepaalde ook het ge zicht van de gebeurtenissen na rust. Omdat beide ploegen nog steeds vol voor de winst gmgen, ontstond er voor het publiek een aantrekkelijke pot voetbal, waarin Olympia uiteindelijk de gelukkig ste zou zijn. Na een kwartier te kende de thuisploeg 2-1 aan, door een treffer van de rechtsbuiten, die zijn kans schoon zag. nadat een aantal ploeggenoten op nj had ge mist. Nu werd het voor Achterveld pompen of verzuipen. Maar de of fensieve bedoelingen van de gas ten werden onder meer door de straffe wmd gedwarsboomd. Ook de vervanging van Henk Voorburg door Henk van Hamersveld kon de zaken met meer ten goede keren, zodat Achterveld na afloop spijtig moest constateren dat een gelijk spel de verhoudmgen beter zou hebben weergegeven, maar dat dat er niet in zat. 2-1. Roda'46 (za) en Veensche Boys kwamen een bloedeloze 0-0 overeen. ACHTERVELD - Ondanks de niet al te beste weersom standigheden speelden de Achterveldse dames hun uit wedstrijd tegen de SIOS-da- mes in Hilversum. Ze moesten de wedstrijd met tien dames spelen, waarbij twee inval sters van de dames junioren. Omdat men wel vaker met tien dames een wedstrijd had gespeeld en gewonnen, ging men er vol goede moed tegen aan. LEUSDEN - De geschiedenis lijkt zich voor de Roda-zon dag te gaan herhalen. Evenals vorig seizoen beginnen de Leusdenaren pas als de nood het hoogst is, de noodzake lijke punten te pakken om het hoofd in de eerste klasse van de afdeling Utrecht boven water te houden. Na de fel omstreden winst in Achterveld, werd vorige week zondag mede-degradatiekandidaat Laren op het Burg. Buining- park aan de zegekar gebonden: 2-1. Niet op een oogstrelende manier, maar op effectieve wijze pakte de formatie van trainer Meindert Vlugt de volle winst dankzij twee oplettende momenten van midvoor John Jansen. Hij schoot Roda'46 in veilige haven en werd voor de Leusdenaren de man van de dag. "John Jansen was de uitblin ker". merkte de scheidend Roda-trainer na afloop dan ook terecht op. "Als team hebben we keihard moeten knokken om Laren op afstand te houden De inbreng van John Jansen en het feilloze optreden van doel man Hildebrand van de Meer deed de balans volkomen ver diend in het voordeel van Roda'46 doorslaan", aldus een zichtbaar opgeluchte Meindert Vlugt. Dat een betrouwbaar sluitstuk voor het nodige zelfvertrouwen in een elftal kan zorgen, onder vonden de gasten uit Laren aan den lijve. Nadat Laren in de openingsminuten de Roda-de- fensie op de proef had gesteld en dichtbij de openingstreffer was geweest, waren de Leus denaren die aan de andere kant de score openbraken. De doel man van Laren zag bij het uitlo pen dat hij buiten het straf schopgebied stond en de bal niet meer m zijn handen kon nemen om hands te voorko men. In plaats van het speeltuig op Menzo-achtige wijze naar voren te transporteren, tastte hij volle- ondemit wordt gehaald. LEUSDEN/ACHTERVELD - Met drie punten uit drie due zijn de Leusdenaren het voorbije weekeinde niet eo goed doorgekomen. De Roda-zaterdag leverde teg< streekgenoot Veensche Boys onverwacht een kostbai punt in door met 0-0 de punten te delen, terwijl Achterve! met 2-1 bij titelkandidaat Olympia '25 op zondag een ill sie armer werd. De Roda-zondag pakte met 2-1 nutti; punten tegen rivaal Laren. het eerste klasserschap van< Roda-zondag aanwezig ware zijn door de tweede zege successie na de winterstc enigszins verdreven. De 2 winst op concurrent Lai« bracht de Leusdenaren uit <j gevarenzone. Achtervei moest daarentegen opnieu het hoofd buigen. Ditmaal wi Olympia'25 in Hilversum met! 1 de boosdoener. Actif deed wat het doen moei om de deur op een kier te hol den, ook Austerlitz werd met 1 een ware degradatiekanc daat. WZA komt met de we; verder in moeilijkheden. H naar een kampioenschap hu kerende Naarden'79 bleef Amersfoort met 2-3 aan goede kant van de score. Bf hield de koppositie in handi door een nuttige 1-2 zege I EMM. Zuiderzeevogels tegi Nederhorst eindigde onbesli 1-1. Uitslagen le klasse A: Zuiderzeevogels - SC Nederhorst WZA - Naarden'79 Actif - Austerlitz EMM - BFC Olympia'25 - Achterveld Roda'46 - Laren Stand le klasse A: BFC Olympia'25 Naarden'79 SC Nederhorst EMM Achterveld Roda'46 Zuiderzeevogels WZA Austerlitz Actif Laren

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6