estuur ontvouwt plannen itbreiding accommodatie Teleurstellend gelijkspel TTCL "EOS in merkwaardig duel aar verlies: 3-1 Onderlinge wedstrijd Avanti geslaagd leusder loin; bilerende Squash-club timmert fors aan de weg ren ondanks verlies vrijwel zeker van tweede plaats (f Greupink /orm bij kler- istrijden Plaatsen vrij bij grond- gymnastiek Uitslagen dames- schieten INSDAG 31 MAART 1987 iDEN - Squash Rackets of gewoon Squash wordt de t groeiende sport van Nederland genoemd. De sh-centra rijzen overal ter wereld als paddestoelen grond. Squash is een snelle, moderne actieve doe- en voor velen een alternatief voor joggen of trim- i De sport heeft namelijk het voordeel dat men spelen- l' rijs trimt. Het haakt geheel in op het gezondheidsbe- zijn van het individu en is erg goed voor de conditie, de sport in populariteit groeit, ondervindt ook het sh Rackets Genootschap Leusden (SRGL). De club en irectie van het Squashcentrum hebben grootse plan- Afgelopen donderdag ontvouwde het bestuur in de ishal in Leusden de plannen omtrent uitbreiding van :commodatie. band met de gestage le- gy oei en mede gezien de w hjke ontwikkeling van de hsport, streeft de direc- nauw overleg met SRGL. r over om de huidige ac- lodatie aan de Groene van vier banen naar elf uit te breiden. Dit zo dat en met-gebonden beoe- ji s Qosse baanverhuur) in bije toekomst op elf ba- recht kunnen. egt squash en raakte direct ver knocht aan het spel Terug in Nederland vestigde hij zich in Leusden-Zuid en meldde zich aan bij het Leusdense Squash Genootschap. Hij zegt over de plannen: "Uitbreiding van de huidige accommodatie van vier naar elf maanden betekent be tere trainingsfaciliteiten en daarmee hopen we goede spe lers naar ons squash-centrum te lokken. GUNSTIGE INVLOED "Zij zullen een gunstige in vloed hebben op het niveau van de vereniging. Bijvoor beeld: een zwakkere speler moet ook eens tegen een goede spelers kunnen squas hen. Dat verstrekt de onder linge band en daarmee groeit de spelkwaliteit in de breedte van alle leden. Dat heeft ook weer zijn aantrekkingskracht de directie ernst is, uit het feit dat de tekenin- eeds gemaakt zijn en bij imeente Leusden al een tag voor een bouwver- ng is ingediend. Als alles hoopt men in septem- ktober 1987 de eerste de grond te slaan, itter van SRGL, Philip Ver- zeer enthousiast de plannen. De uitbrei- >ast geheel in het beleid et ambitieuze SRGL. De e praeses, hij volgde kort in de Engelsman Dudley op, ziet de toekomst van ïash-sport dan ook roos- jin. Verstraaten maakte in •Zeeland kennis met Sportieve duizendpoot én oprichter van SRGL Fred Gressie (1) en oud-voorzitter Dudley Taylor luisteren naar de plannen die Philip Verstraaten ten aanzien van de accommodatie van RSGL ontvouwt. naar de jeugd, die we via aller- lei activiteiten (organiseren van toernooien etcetera aan ons proberen te binden) Met een goede begeleiding willen we het de jeugd hier naar de zin maken". De eerste stap in die nchting is I al gedaan, want in de persoon j van Paul Anton Hoogendoorn heeft de Squash-club dit sei-1 zoen een trainer van formaat in huis. Hoogendoorn speelt bij Kampong in Hilversum en be- hoort thans tot de vijftig beste spelers van Nederland. Tot ging het de vereniging niet altijd voor de wind. Na een voortvarende start in juni 1977 kende SRGL in de begin jaren tachtig een mindere penode. I De club bevond zich op een dood spoor en zag het aantal leden steeds minder worden. Echter toen Dudley Taylor in 1984 de functie van voorzitter aanvaardde kwam er nieuw le ven in de brouwerij. De Engels man zette het zaakje weer op poten en wist de mensen weer voor het squashen te motive ren. Kort geleden kon hij dan ook met een voldaan gevoel de voorzittershamer overgeven aan Philip Verstraaten. GROEI Het Leusdense Squash Genoot schap bloeit met een ledental van ruim tweehonderd. In de toekomst zal dit aantal onge twijfeld nog verder vergroot worden. De Squash-sport biedt in vergelijking met andere sporten vele voordelen. Alleen al het feit, dat er onafhankelijk van de weersomstandigheden gespeeld kan worden, recht vaardigt de verwachting van een verdere uitbouw in het le denbestand. Het 10-jarig bestaan van het Squash Rackets Genootschap Leusden wordt op 4 april ge past gevierd met een jubileum- toernooi, gevolgd door een avond in restaurant De Hak- horst LEUSDEN - De reserves van TTVN uit Nieuwegein blijken voor de tafeltennissers van TTCL moeilijk te bespelen tegen standers. Nadat de Leusdense titelkandidaat thuis al kansloos had verloren, kwam men afgelopen week in het hol van de leeuw niet verder dan een zwaar bevochten gelijkspel: 5-5. DEN - De eerste teams van volleybalvereniging toonden zich dit weekeinde opmerkelijk eensge- Niet alleen gingen beide selecties zaterdag op be- ij de koplopers in hun klasse, men ging respectieve- Nieuwegein en Hilversum ook gebroederlijk onder- ilfs in setstanden wenste men de paralel door te trek- iet werd tweemaal 3-1. (nes leverden afgelopen lag in Nieuwegein tegen Ier Nivoc '68 een wed- [af, die ongetwijfeld als i de merkwaardigste p seizoen '86-'87 de histo- 1 gaan. Afgaande op de ■cijfers, 3-1, kan licht ge- Jdeerd worden, dat de §naren een regelmatige lag te slikken kregen, ■zou, gelet op de posities 1 ploegen op de ranglijst In, ook niet als echt op- bend moeten worden be id I krijgt het verhaal al een pder gezicht als de ma- irop deze stand uitein- bestalte kreeg eens on- j loep genomen wordt. Juwegeinse overwinning lamelijk tot stand via de kie reeks: 16-14, 0-15, 15- f-1. Ongetwijfeld een se- sportmmnende psy- jen het water van in de (noet lopen. ook zonder Ferdi |en zijn vakbroeders is er Tdeze uiterst vreemde n zaken wel een verkla- Ivinden. Aan de Nieuwe- Izijde van het net stond jbeeld een ploeg die Ihijnlijk tot eigen verba- llange tijd het peloton in pe divisie D aanvoert en, dne wedstrijden te e stal (in dit verband het kampioenschap en promotie naar de tweede divisie) ruikt. Het is onnodig te constateren dat in een dergelijke fase van de competitie de druk" enorm wordt. Aan de andere kant van de veldscheiding nam een ploeg plaats die in tactisch, technisch en atletisch opzicht een poten tiële topper is, maar die vooral door gebrek aan routine te wei nig constant is en daardoor prestatieve ups en downs met grote regelmaat afwisselt. Naar alle waarschijnlijkheid heeft een mix van deze factoren aan de basis gestaan voor datgene wat de argeloze toeschouwer zaterdag voorgeschoteld kreeg. FAVORIETENROL In de eerste set leek de Nieu- wegeinse titelpretendent overi gens van plan om de tijdsduur van het onderonsje tot een mi nimum te beperken. Nivoc startte overdonderend, waarbij vooral de goed geplaatste, harde en daardoor gevaarlijke services LEOS voor problemen stelde. Maar ook aanvallend bleek Nivoc een gevarieerd ar senaal in stelling te kunnen brengen. Het had tot gevolg dat de gastvrouwen binnen de kor- ste keren op 11-4 aanlandden. Normaal gesproken een stand waarbij de tegenstander, zeker gezien het nog vroege stadium waann de wedstnjd verkeerde, de handdoek in de ring zou werpen om zich te concentre ren op wat er nog komen gaat. Ad van Woensel, trainer/coach van LEOS, dacht daar anders over. Hij wisselde spelverdeel- ster Asja Vermeulen voor Wendy Bosboom en daarmee kregen de Leusdenaren op slag meer greep op de wed strijd. Er kwam meer vanatie in de aanval, die nu ook door het midden werd opgezet en Nivoc bleek daarvoor gevoelig. LEOS liep punt na punt in en de tegenstander werd steeds ner veuzer. De Leusdenaren, die nu echt op dreef begonnen te raken, maakten de achterstand ongedaan en namen zelfs een 12-14 voorsprong. Nu leek het geluk LEOS toe te lachen. Maar op het moment dat de set bin nengehaald moest worden, ging het fout Lisette van de Ven en Astnd van Dijk toonden zich bij het serveren te gretig en Carmen Dirkse, normaal goed voor een spetterende smash, was nu te voorzichtig. Nivoc profiteerde van deze on volkomenheden en haalde op gelucht de eerste set bij 16-14 binnen. Na de veldwisseling leek LEOS pas echt wakker Ongekend zelfverzekerd werd Nivoc 'zoek' gespeeld, vooral door ij- zersterke servicebeurten van Carmen Dirkse en Lisette van de Ven. De eerste zette een 5-0 voorsprong neer. waarna de Jong Oranje international Van de Ven het nog eens dunnetjes over deed met acht geslaagde opslagen. In de euforie van de omstandigheden werd de on machtige opponent daarna ver nederd met een 0-15 neder laag. Toch bleek Nivoc de kracht op te kunnen brengen om zich te herstellen. LEOS bleek de on verwachte favorietenrol niet te kunnen dragen en vanaf 4-4 nam de tegenstander de touw tjes, via gevaneerd aanvalsspel en goede opslagen, weer ste vig in handen. Een 15-8 neder laag was het logische gevolg voor de Leusdenaren, die het in de vierde set wel leken te gelo ven. Nivoc kreeg de gelegen heid om zich voor het pak slaag in de tweede set te revanche ren en deed dat via de niet min der duidelijke cijfers 15-1. PRESTIGEDUEL De heren van LEOS togen zater dag naar Hilversum om daar met Vif 2 gle hegemonie in de tweede klasse B te betwisten. Omdat de prijzen in deze klasse al zo goed als verdeeld zijn ging het veeleer om een prestigeduel, dan om de pun ten. Vijf toonde zich vrijwel het gehele seizoen ongenaakbaar, terwijl LEOS zich op voorhand tevreden stelde met het berei ken van de tweede plaats in het klassement, waarmee men zich in ieder geval verzekerd wist van het spelen van promotie wedstrijden. Aan de vooravond van het titanengevecht was al zo goed als zeker dat dat het scenario zou zijn dat gevolgd zou worden. Toch zou het ook niet juist zijn om te veronderstellen dat de belangen die zaterdag op het spel stonden, niet verder zou- DEN - De Leusdense ■erveldse leden van de foortse wielervereni- Pedaalridders heb- weekeinde op twee 'enten goede resulta- oekt. Hoewel men zich 1 eerste, twee tweede en één derde wat bescheide ner presenteerde dan we de afgelopen weken gewend wa ren, toch prestaties van for maat. De Kleppers kwamen dit week einde in Ede (zaterdagmiddag) en in Soest (zondagmorgen) aan de start. In Ede, tijdens de Gelderse wielercompetitie, werd het meeste edelmetaal binnengehaald. Ralf Greupink etaleerde op nieuw een grootse vorm en ging, na twee eerste plaatsen vonge week, ook in Ede aan kop van het com plete peloton over de meet. Angeli- que Greupink maakte het familie- succes opnieuw compleet door het nele aamesveld achter zich te la ten. Bij de liefhebbers, de categone waarin Ralf Greupink als eerste emdigde, kwam Achtervelder Jan Dijkhof nog het meest in de buurt van de Leusdenaar. Met de tweede plaats werd het plaatselijke succes een feit. Zondagmorgen in Soest waren de weersomstandigheden beter, maar de resultaten bleven achter bij die van Ede. Jan Dijkhof kwam opnieuw bij de Liefhebbers m ac tie, maar kwam nu niet verder dan een tiende plaats. Recreant Hans Versteeg was verantwoordelijk voor het behalen van de enige ere plaats. Hij hoefde slechts twee ren ners voor te laten gaan. LEUSDEN - Er zijn enkele plaatsen vrijgekomen bij de groepen grondgymnastiek en zwemmen. Degenen die er voor de zomer nog een paar pondjes ai willen hebben, is er dus weer gelegenheid om zich aan te melden. Voor meer in- Opmeuw bleek TTVN 2 een te genstander waartegen TTCL moeilijk uit de voeten kon. De ploeg uit Nieuwegein staat welis waar stevig in de middenmoot van de tweede klasse, maar met zeven punten uit acht wedstrijden is men al uitgeschakeld voor de bovenste plaatsen. Bovendien werden dne van de acht tot nu toe verzamelde punten uitgerekend tegen TTCL gescoord. Ondanks de halve revanche van de Leusdenaren afgelopen week voor de kansloze 3-7 nederlaag in de eerste helft van de competitie, werd de uitgangspositie voor TTCL, dat zich nog in de race voor de titel weet, er niet rooskleuriger op. Koploper USS dreigt uit het ge zichtsveld van Frank Kooyman en de zijnen te verdwijnen. Hoewel de onderlinge confron taties tussen de koplopers en TTCL nog op het programma staan, heb ben de Leusdenaren de ontwikke lingen niet helemaal meer in eigen hand. Men is afhankelijk geworden van de welwillende medewerking van de concurrentie. INVALLER TTCL, dat met het nodige ontzag voor de tegenstander naar Nieuwe gein was afgereisd, merkte dat TTVN niet op volle oorlogssterkte aan het karwei kon beginnen. De invaller, waarmee men aantrad, bleek echter voldoende in zijn mars te hebben om nog twee par tijen te winnen. Frank Kooyman bleef vergeefs zoeken naar de vorm van de laatste weken. De voorman van TTCL le verde twee van de drie enkelspe len in, terwijl hij samen met Erwin de Boer ook het dubbelspel verlo ren zag gaan. Erwin de Boer en André Snoek bleken echter klaar te staan om de off-day van Kooyman op te vangen. Zowel De Boer als Snoek lieten een sterke indruk achter. André Snoek won overtuigend twee partijen, ter wijl zijn derde enkelspel maar nipt met 21-19 in de derde set verloren ging. Snoek, over het algemeen verdedigend ingesteld met een snoeiharde backhand-smash, zeite zijn partijen behoedzaam op en wist op de juiste momenten het ini tiatief te nemen. Maar ook Erwin de Boer kwam ouderwets goed uit de verf. Met twee winstpartijen leverde hij een belangrijke bijdrage aan de to taalscore van de Leusdenaren. Het goede optreden van De Boer en Snoek mocht Frank Kooyman inspi reren tot een laatste krachtsinspan ning. Na een enerverende partij, die met bepaald groots was, maar waarin Kooyman in ieder geval een flinke dosis vechtlust demon streerde, haalde hij zijn enige over winning van de dag. Het bleek wel voldoende om TTCL naast TTVN te helpen, zodat de Leusdenaren nog een punt aan het treffen overhielden. Daarmee weet TTCL zich nog steeds kans rijk in de strijd om de titel, al is de situatie er natuurlijk niet op vooruit gegaan. Uitslagen tweede klasse: TTVN 2-TTCL 5-5 USS-Gispen n.b. TTVM 2 - Bameveld 3-7 Stand tweede klasse: 1. USS 7-12 2. Gispen 7-10 3. TTCL 8-11 4 TTVN 2 8- 7 5. Barneveld 8- 6 6. TTVM 2 8- 0 de onderlinge schietwed strijd. De beide koploop- sters waren deze avond blijkbaar iets van slag af; zij moesten nu met een tweede en vijfde plaats ge noegen nemen. aantal punten ACHTERVELD - Tien leden hebben deelgenomen aan De uitslagen waren. 1 Annelies Huurdeman 88 2. Anneke Oudshoorn 86 3. Nel Tijmensen 85 4. An Voskuilen 83 5. Ria Vos 80 6. Jeannet Vos 79 7. Bep Smal 78 7. Ine Kok 78 9. Nel Schwagermann 75 10. Tiny Tolboom 70 den reiken dan die van een oe fenwedstrijd. Integendeel, Vif kon bijvoorbeeld uitgerekend in deze wedstrijd het kam pioenschap definitief veilig stellen, terwijl LEOS bij winst nog uitzicht op rechtstreekse promotie zou behouden. Wellicht onder de druk van de wedstrijd wist LEOS niet de vorm van de laatste weken te vinden Aan vallend liep het re delijk naar wens, al werd John Vernooy in het midden node gemist. Hoewel hij verdien stelijk vervangen werd door Ad Starreveld, miste de invaller er varing in het eerste. Toch ging het in de aanval niet fout. De feiten lagen zaterdag vooral in de verdediging en bij de opslag. Met name de stop was slecht verzorgd en de ver keerde services verhoogden de onzekerheid in de gelede ren van de LEOS-heren in stij gende mate. Vif kon in de eerste set dan ook een overtuigende 15-5 winst la ten noteren en daarmee wisten de Hilversummers zich al een goed eind in de nchting van een aanstaand kampioenschap, slechts in de tweede set wisten de Leusdenaren het niveau van de afgelopen weken enigszins te benaderen. Juist in die fase was er dan ook sprake van de topper, waar menigeen dit tref fen voor had gehouden. Het eindigde in een 2-15 overwin ning voor LEOS, die daarmee nog even de illusie mochten koesteren dat er nog een ver rassing in het vat zat. Met 15-9 en 15-6 hielpen de Hil versummers de Leusdenaren in de derde en de vierde set snel uit de droom, waarna Vif zich terecht tot kampioen van de tweede klasse mocht laten kro nen. LEOS staat nu voor de taak om in promotie/degradatie wedstrijden de eerste klasse via de achterdeur te bereiken. Dan zal men allereerst echter nog minimaal één punt uit de resterende wedstrijden moe ten pakken, maar dat mag, ge let op het kaliber van de tegen standers die de Leusdenaren nog wachten, geen overkome lijke probleem zijn Avanti kan terugkijken op een geslaagde dag. lichtingen kan men terecht bij Hanneke de Ruijter, telefoon 033-948488. Het zwemmen vindt plaats op de maandagmiddag van i3.30 uur tot 14.30 uur in De Slag te Hoevelaken. De watertemperatuur is dertig gra den. Men kan gratis gebruik ma ken van het solarium en de onder watermassage. De grond gymnastiek wordt gegeven in De Korf en wel op de dinsdagochtend van 09.30 uur tot 10.30 uur. Bij beide activiteiten is er na afloop koffie. Gemteresseerden kunnen zich aanmelden via bovenstaand tele foonnummer. ACHTERVELD - Sportver eniging Avanti hield zater dagmiddag door de sectie gymnastiek en jazz gym nastiek de onderlinge wed strijden. In de nieuwe sportzaal wer den door alle jeugdgroepen van de vereniging deelge nomen. Zelfs de peuters en kleuters waren present. Het was een heel gevarieerd programma. De middag werd geopend door de turnsters ju nioren, waarna het volgende programma werd afgewerkt. Demonstratie peuters en kleu ters, wedstrijd jongste meisjes keur ploeg, jazzdans meisjes 8- 11 jaar, en meisjes 12 jaar en ou der, wedstrijd meisjes 8-11 jaar, tafelspringen meisjes, wed strijd kinderen 6-7 jaar, jazzdans meisjes 6-11 jaar, wedstrijd jeugdturnsters en jazzdans meisjes 12 jaar en ouder. Het werd een middag waarbij de belangstellenden van mooi een goed werk konden genie ten. Er werd door de deel neemsters heel goed, maar ook vol enthousiasme gewerkt het geen de uitvoering wel ten goede kwam. Het werk van de peuters en de kleuters hierbij geholpen door de moeders oogste veel bewondering Het tafelspringen was een heel mooi stuk. De deelnemende meisjes gingen naar een klaar gemaakt bed in de donkere zaal. Nadat de wekker was af gelopen stonden ze op en be gonnen aan de ochtend gym nastiek Hierna werd een de monstratie gegeven met sprin gen, koprollen en dergelijke. Een demonstratie van een zeer hoog gehalte. De diverse groepen stonden onder leiding van B. van Vul pen. C. Eichelsheim, A. Door nekamp en R. van Gameren Er werd gewerkt aan de balk, de brug ongelijk, de ringen, lange mat, kast en paard. Ook was er een groot aantal vrije oe feningen. De deelneemsters en deelne mers kregen steeds na het vol brengen van hun oefeningen een daverd applaus vn de aan wezigen hetgeen tot uiting bracht dat hetgeen er werd ge daan heel goed in de smaak viel Alles wat werd gebracht was van een zeer goed tot een hoog gehalte. Voordat de prijsuitreiking plaats vond werd eerst dank gebracht aan degenen die had den meegewerkt wardoor het weer een hele geslaagde mid dag was geworden Het waren de E.H.B.O.-ers de jury, de helpsters in de kantine en de leidsters en leiders met hun hulpen. De jury bestond uit Ans van Ha- mersveld, Constance Blom en Fabiole Christina. Allen kregen bloemen aangeboden. Voor het vele werk dat Ans van Ha- mersveld reeds had gedaan werd haar een medaille uitge reikt. De prijswinnaars waren, jongens-meisjes 6-7 jaar 1Ingnd Leurs met 32.1 punten 2 Inge van Dijk met 31.0 punten 3. Dirk Jan Koch met 30.7 punten meisjes 8-11 jaar 1 Margreet van Egmond met 30.1 punten 1 Eline Belderok 1. Saskia Tolboom. Alle drie met hetzelfde aantal punten, keurgroep meisjes 8-11 jaar 1. Tanja Rooks en Laura van Dijk beiden met 34.3 punten 3. Marjolein Smeets met 32.1 punten jeugdturnsters en turners junior 1. Sandra v.d Akker met 34 punten 2. Adnani Kraan met 33.3 punten 3. Femke Rond met 32.4 punten De wisselbeker was ditmaal voor Tanja Rooks en Laura van Dijk, die allebei een gelijk aantal punten wa ren geëindigd Ze mogen elk een half jaar de wisselbeker in hun bezit houden Tijdens de onderlmge wedstrijden werden heel wat moeilijke „standjes" uitgevoerd.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7