W achtdagenregeling ramp voor het onderwijs' "vandaag in 3e leusder krant8 Tentoonstelling 'Speel op safe' 3asisschooldirekteur H. van Dijk tijdens protestbijeenkomst: oete wegens erkvervalsing Leusdense vrijgesproken randweerregio ingedeeld Voorjaars-feestavond geestelijk gehandicapten iranls 'SBf Parkeren bij SBBO Grond- verkoop Foto's terug bij eigenaar! KEISTAD B.V. BDU m uj rl (JU /'-• - a.-c. 1 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden TENTENREPARATIES VOORTENTEN EN LUIFELS VERKOOP VAN FRAMES ZEILEN FA. M. 'T HART ZN. SERVA VOLVO MITSUBISHI DEALER Toyota AUTOEEMHAVEN Lezers service Konijntje in de Wetering EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie ëri" administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 2 APRIL 1987 - 18e JAARGANG NO. 95 LEUSDEN - Op de Christelijke Basisschool „De Holm" vond maan- ag 30 maart een bijeenkomst plaats van duidelijk verontruste ouders, rote bezorgdheid over de al zo veel besproken en minstens zo vaak ekritiseerde wachtdagenregeling die met ingang van 1 januari 1987 an kracht is geworden. Grote verontrusting ook bij het personeel van eze school. Het Tweede Kamerlid voor het DA, de heer V. A. M. van de Burg, •as gevraagd aanwezig te zijn tij- »ns deze bijeenkomst. Helaas oest hij verstek laten gaan. hriftelijk heeft hij wèl meege teld achter deze actie van „De Dim" te staan. op dat je door deze regeling maar beter goed ziek kon blijven. Want bij de aanvang van ieder ziekte verlof moeten wachtdagen m acht genomen worden. Een leraar die na enkele dagen van ziekte weer gaat lesgeven en opnieuw ziek wordt, heeft wederom met wacht dagen te maken. En dat, terwijl er een bepaald wettelijk minimum aantal uren voor basisschoolleer lingen is voorgeschreven. Wanneer in een specifieke groep het ziekteverzuim te fre- kwent wordt, dan dreigt zo'n groep per jaar te weinig uren te krijgen: althans wanneer men de leerlingen bij ziekte van hun leraar naar huis zou sturen. Andere groepen zou den in dat geval naar huis gestuurd moeten worden, zodat van groeps leerkracht gewisseld kan worden om aan de minimum-uren-eis te kunnen voldoen. fACHTDAGEN Basisschooldirekteur Hans van jk over de wachtdagenregeling: let personeel van de school staat ider veel grotere druk dan nor aal. Er ontstaat meer onrust dan rmaal in het schoolgebouw. De »ke leraar vraagt zich thuis be- rgd af, hoe het met zijn leerlingen gaan tijdens de wachtdagen, n - voor deze school - periode n twee dagen, die er niet bezol- gd vervangen mag worden voor in zieke collega, c.q. een collega om andere redenen geniet van rplicht verlof. Een groep kinde van het ene leerjaar wordt sa- ingevoegd met een andere iep. Kinderen leren op die da- iniet, wat ze normaal gesproken Alen kunnen leren. Kortom: de rmkkeling is rampzalig te noe- n voor het onderwijs. Er is sprake van een onderwij s-afbraak- beleid." Een en ander werd de ouders, een honderd aanwezigen waaron der wethouder G. van Wouden berg, duidelijk gemaakt aan de hand van een in scène gezette vi deomontage die in het gezellig in gerichte schoolgebouw „De Holm" vervaardigd werd. De film gaf de problemen in de praktijk weer. Zeer duidelijk werd het tijdverlies waarneembaar dat optrad, toen de (nog èrg jonge) basisschoolleerlin gen van het éne lokaal moesten verhuizen naar het èndere lokaal. Duidelijk was ook de grotere on rust dan normaal. En dat alles ter wijl er posters in het schoolgebouw hangen met de lokkende tekst: „Op school is het zo gèk nog niet!" Deze slogan moet m ieder geval tijdens de z.g. wachtdagen niet al te serieus genomen worden. De heer Van Dijk vertelde wel, dat de leer lingen zulke dagen niet als uitge sproken negatief zouden ervaren: aan de nodige gezelligheid zou het niet ontbreken: „De onderwijs doelstellingen zullen niet zo goed uit de verf kunnen komen." ONVERANTWOORD De heer Van Dijk merkte somber De 'protest-bijeenkomst' in 'De Holm' trok veel belangstelling. Direkteur Van Dijk stelde duide lijk, dat er uitdrukkelijk niet geko zen is voor het naar huis sturen van kinderen. Dat is volgens hem on verantwoord: niet alleen in ver band met de mogelijkheid van af wezige ouders, maar ook m ver band met de verantwoordelijkheid die de school draagt. Hij toonde zich eveneens geen voorstander van het uizetten van onbetaalde vrijwilligers, c.q. werkloze leraren. Den Haag betaalt dergelijke acties niet, dan moeten ze ook met in de praktijk gebracht worden. Boven dien schuilt er een groot gevaar in het inzetten van door ouders be taalde werkloze leraren. Je krijgt dan al gauw het gevaar van de ont wikkeling van zogenaamde „standsscholen": wanneer de ou ders van de ene school beter ge situeerd zijn, dan kunnen zij over meer faciliteiten beschikken in de zin van door hen betaalde vervan gers dan ouders van de andere school die toevallig wat minder be middeld zijn. Bovendien zal een werkloze leraar er alles aan gele gen zijn om weer zo snel mogelijk een normale werkkring te vinden. POLITIEK Veel meer zm heeft het naar zijn mening om de politiek er van te doordringen, dat er een bijzonder slechte situatie is ontstaan. Hij stelde ervan overtuigd te zijn, dat veel politici er bij lange na niet van op de hoogte zijn, hoe hoog de nood in het onderwijs gestegen is. Een belangrijk doel van deze bij eenkomst was dan ook het onder tekenen van een verklaring van on vrede met de huidige situatie. Een ruime meerderheid maakte van deze gelegenheid gebruik. ACTIES Tijdens het forumgedeelte van deze avond kwam onder andere de vraag naar voren of het zin had om tot z.g. harde acties over te gaan. Zeer gedecideerd was de heer Van Dijk met betrekking tot dit onder werp: „Neen! Over de ruggen van onze leerlingen heen doen wij daar niet aan mee. Als politiek Ne derland vindt dat dit blijkbaar zo moet, dan zullen wij ons daaraan met tegenzin aanpassen. Maar po litiek Nederland heeft niet geluis terd naar de ideeën van het onder wijs: via vakbonden kunnen en willen wij tot goede alternatieven komen. Maar dan moet Den Haag wel de bereidheid hebben om naar het onderwijs te luisteren." „Kinderen thuis houden tijdens wachtdagen heeft al evenmin veel zin. Immers juist tijdens deze dagen wordt het ziekteverzuim beter ge controleerd. De school is verplicht om melding te maken van on geoorloofd verzuim en de ouders knjgen te maken met de ambte naar van de leerplichtwet. Het on derwijs staat met de rug tegen de muur. De maat is meer dan vol," aldus de heer Van Dijk. L LEUSDEN De Utrechtse litierechter mevrouw mr. [Meertens heeft woensdag t 21-jarige marktkoopman t Zaandam conform de eis ordeeld tot een boete van pOOO,-, waarvan 750,- lorwaardelijk. ■man bood op 21 september 1985 op de markt in Leusden 150 verval ste joggingpakken te koop aan. Op de tnmuitrusting was ten onrechte het merkteken Vogue aange bracht. De koopman zei woensdag niet te hebben geweten dat de pakken vervalst waren. „Sindsdien ver koop ik die spullen niet meer. De wil geen politie bij mijn stal," aldus de Zaandammer. Volgens de politie heeft hij des tijds echter toegegeven dat hij rom melde met merktekens. „Ik dacht „als ik er een merk opzet, verkoopt het beter", zouden zijn woorden zijn geweest. De handelaar ontkende dit ter zitting. Hij zei het vreemd te vinden, dat zijn joggingpakken met in beslag zijn genomen. Volgens officier van justitie mr. A. Herstel is daar van afgezien om escalatie op de markt te voorkomen. De koopman: „On zin, het was heel rustig." JSDEN - Gedeputeerde Staten Utrecht stellen aan de provin- e staten voor, in te stemmen met indeling van de provincie in ndweerregio's op de manier, ls de staatssecretaris dat heeft rgesteld. Dat betekent, dat GS het eens zijn met de indeling van de Gelderse gemeenten Hoevelaken en Nijkerk bij de regio Eemland. Voor de in deling van de Utrechtse gemeen ten Renswoude en Rhenen bij de Gelderse regio West Veluwe/Val- leigebied ziet de staatssecretaris echter onvoldoende argumenten van belang. Die moeten volgens de staatssecretaris ingedeeld worden bij de regio Zuidoost-Utrecht, sa men met Veenendaal. GS hadden de staatssecretaris gevraagd, in te stemmen met het verzoek van Renswoude en Rhenen, ingedeeld te worden bij de Gelderse regio ACHTERVELD - De sa menwerkende ouderver enigingen in de regio Amersfoort organiseren vrijdagavond weer de Voorjaarsfeestavond van geestelijk gehandicapten. Deze feestavond zal wor den gehouden in Ons Ge bouw aan de Hessenweg. De aanvang is om 19.30 uur, de zaal gaat open om 19.00 uur. Deze avond zal weer geheel verzorgd worden door de ei gen mensen. Het belooft weer een heel leuke avond te wor den. Gezien de geweldige be langstelling van vorig jaar hoopt men, dat er ook nu weer veel belangstellling zal zijn van ouders, familie en andere be langstellenden. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU l^erschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- |den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. °'j kontrakten belangrijke korting JLeusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). Losse nummers: 75 cent per stuk. openingstijden van ons kantoor Pns kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- l|ks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend •aterdags gesloten LEUSDEN - De Leusdense Rijkspo litie heeft afgelopen maandag twaalf parkeerbonnen uitgedeeld op de Burgemeester Van de Post- laan en op Leeuwenburg. Volgens een politiewoordvoerder betreft het auto's van cursisten van de SBBO. Die maken er kennelijk een gewoonte van, hun auto op de groenstrook langs genoemde we gen te parkeren. LEUSDEN - Het coUege van B&W stelt de gemeenteraad voor, grond die in eerste instantie aan Bouwbe drijf Achterveld was verkocht, te verkopen aan Leusdenaar M. Quint. Bouwbedrijf Achterveld ver keert namelijk m surseance van betaling, aldus het betreffende raadsstuk. Het gaat om een bouw terrein op hoek van de Hamers- veldseweg en de Korte Geer. Het is de bedoeling, dat op het terrein een verzamelgebouw wordt gebouwd, bestemd voor verhuur van units. Dit volgens het eerste plan. LEUSDEN Een 40-jarige vrouw uit Leusden die ver dacht werd van het slaan en stompen van twee agenten, is woensdag door de Utrechtse politierechter vrijgesproken. Mevrouw mr. R. Meertens achtte niet bewezen dat de vrouw, zoals officier van jus titie mr. A. Herstel beweerde, de wetsdienaren letsel heeft toegebracht. De officier had een voorwaardelijke gevan genisstraf van een week en een boete van 500,- geëist. De vrouw reed op 9 februan van het vorig jaar samen met haar echt genoot door Amersfoort, toen de agenten het stopteken gaven. De twee hadden het vermoeden dat de bestuurder beschonken achter het stuur zat. Toen ze de man aan een blaas- test wilden onderwerpen, wei gerde deze mee te werken. Vol gens de politie ontstond er daarop een scheldpartij, waar de vrouw zich ook mee bemoeide. Zij zou zich zo kwaad hebben gemaakt dat ze begon te slaan en stompen. Weliswaar werd m het verslag van de agenten geen mel ding gemaakt van letsel, maar vol gens mr. Herstel is het aannemelijk dat de mannen pijn hebben onder vonden. De politierechter vond dit onvoldoende bewezen. LEUSDEN - De regionale Kruisver eniging Leusden-Achterveld houdt van 6 april tot 1 juni een tentoon stelling met als thema 'Speel op safe'. De tentoonstelling gaat over een veilige woonomgeving voor kinderen van 2 tot ongeveer 6 jaar. Vier panelen geven informatie over vragen als: zijn woonerven veilig, valt er wat te doen aan on veilige waterpartijen, waar moet men op letten bij het inrichten van een speelveldje en kan men als ouder een steentje bijdragen aan een veilige woonomgeving voor het kind. Aanvullend zijn er folders en prettig leesbare boekjes ter in zage of om mee te nemen. Ook is er demonstratiemateriaal en pro- duktinformatie over bijvoorbeeld fietsjes, fiets- en autostoeltjes en drijfmiddelen. De tentoonstelling wordt gehou den in het wijkgebouw van de Kruisvereniging, Rozengaarde 33 en is te bezichtigen tussen 9.00 en 10.30 uur. LEUSDEN - „Het was een rare gewaarwording om van die onde knarren op een foto in de Leusder Krant te zien." Zo reageerde mevrouw Ria Polak, toen zij de enveloppe met daarin de vier oude plaatjes bij het kantoor van de Leusder Krant kwam op halen. Zoals wij twee weken geleden meldden in de ru briek Loep op Leusden wa ren deze fotootjes gevonden tijdens een schoonmaak in het politiebureau te Leus den-Zuid. Mevrouw Polak herkende leden van haar schoonfami lie op het plaatje. Aan de hand van foto's uit haar eigen bundel konden we nagaan of het inderdaad om dezelfde personen ging. Dat was dus het geval. Volgens mevrouw Polak zijn de foto's via veldwachter Frans Kraaikamp in het ge bouwtje beland, toen deze verhuisde van het oude ge meentehuis naar Leusden- Zuid. Dat speelde zich alle maal af aan het begin van deze eeuw. Mevrouw Polak kon verder nog vertellen dat nog slechts twee personen die op de afgebeelde foto stonden in leven zijn. Geslaagde toneelavond Culdoto pag. 5 Achterveldse KPJ wint landelijk creatieve prijzen pag. 5 Sport: Avanti komt te kort tegen Set Up pag. 8 NK Rolstoel tennis bij LTV Leusden pag. 8 Interview: Ate Doornbosch verhaalt over het oude lied Degelijke overwinning waterpolo-dames De Haaien Loep op Leusden Servicepagina DOKTERDIENST: tel. 03425-1222 (advertentie) Het hele jaar door én goedkoop 0p maat voor elke caravan Ook stokken, plastic, ritsen, folie, doek, etc Voor aanhangwagens, dek-, grond- en mastzeilen tent- en zeilmakerij tel 033-940383 Ooievaarshorsterweg 4 Leusden-Z Veelzijdig en goedkoop AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 (el 033-630154 Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Nijvérheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd Lezersservice tel nr 03420-94911 (advertenties) óók in Leusden.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1