Achterveldse KPJ wint landelijk creatieve prijzen Geslaagde toneelavond Culdoto iropping KPJ leek succes Gezond eten goed voor 't hart =*t knunt CDA-avond over flankerend ouderen beleid Oud papier- aktie DWS Inbraken KPO komt bijeen Collectes in april Controle bromfietsen Nieuwe bridgeclub in Leusden Renovatie Sine Cura lelheids- Dntrole Groeneveld opticiens Frühschoppen DONDERDAG 2 APRIL 1987 plaatselijk nieuws 5 - Ginette Rutte en Harry v.d. Groo teveen. Deze groep had er 62 mi nuten over gedaan. De 2e pnjs was voor de groep Jog an van Druten - Maurits Herder - Gerard v.d. Breemer - Marco de Vette - Ad Verdam en Job Voor burg die er 103 minuten over had den gedaan. Groep 3 kreeg de 3e prijs dit waren Jan Bokkers - John Verdam - Vera Zwambag - Maneke van Daat- selaar - Stevelien Blotenburg - Lieke Hilhorst en Dorien Steen beek met 132 minuten. De vierde prijs was voor de groep van Lau rens v.d. Ven - Paul Eggenkamp - Theo Zwambag - Richard van 't Klooster - Anton van Daatselaar en Gerbrand Blom. Deze groep had er 167 minuten over gedaan om op de goede plaats te arriveren. Ondanks dat had men toch veel plezier gehad en was het een ge slaagde dropping. ACHTERVELD - De dorpsaf deling De Glind/Achterveld van het CDA houdt op donder dag 9 april een openbare le denvergadering in Ons Ge bouw aan de Hessenweg 214 te Achterveld. Deze begint om 19.30 uur. Centraal bij deze bijeenkomst staat het thema flankerend ouderen beleid. De heer A. Roggeveen, hoofd van de afdeling maatschappelijke zaken van de gemeente Barneveld, zal het onderwerp inleiden. Samen met enkele van zijn medewerkers wordt het thema nader uitgediept en behandeld. Voordat men het gaat hebben over het flankerend ouderenbe leid, vindt er onder leiding van voorzitter Toos Burgsteden een statutenbespreking plaats. Onder voorbehoud wordt ook afgevaar digden voor het algemeen bestuur gekozen. ACHTERVELD - Zondagmorgen wordt er weer Frühschoppen ge houden in D'Ouwe Peerdestal ach ter Hotel de Roskam. De aanvang is om 11.30 uur. Met medewerking van de Hin- terfelder Musikanten zal men de Oostenrijkse sfeer weer eens kun nen proeven. ACHTERVELD - Daar de Achterveldse KPJ bij de provin ciale creatieve dag een eerste prijs behaalde, kon nu worden deelgenomen aan de landelijke creatieve dag, die zondag in Raalte werd gehouden. Er werd deelgenomen aan de onderde len Sound Mix, Improvisatie, Play Back, kort en lang optreden. Achterveld nam deel aan het lange en korte optreden. LEUSDEN - Afgelopen maandag morgen om zes uur ging het alarm over in een benzinestation aan de Doornseweg. De poltie, die snel ter plaatse was, constateerde dat de ruit van de kioskdeur met een tegel was ingegooid. Er wordt voor f250,- aan snoepgoed vermist. De politie kreeg verder een aan gifte van een inbraak in de Rossen- bergschool. Daar werd gedurende het weekeinde ingebroken. Men kwam binnen via een dakkoepel. Er wordt alleen een video-band vermist. De dader(s) verwond- de(n) zichzelf bij de inbraak. De politie trof tenminste een groot aantal bloedsporen aan. Ten slotte werd nog een poging tot in braak gemeld bij een woning aan Dalmatie. Daar werd geprobeerd, een schuifpui te forceren met een scherp voorwerp. Dat lukte niet ACHTERVELD - In verband met de oud papieractie van de muziekvereniging D.W.S. zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Iedereen die zijn oud papier wil oprui men kan dit in bedoelde con tainer komen deponeren. Degenen die door bijzondere omstandigheden niet zelf het oud papier kan komen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur me dedelen telefonisch aan W. van Ha- mersveld, tel. 03425-1688 en bij W. Wouters, tel. 033-941197. Verzocht wordt het papier wel op pakjes klaar te willen zetten. Inwoners van Stoutenburg en omgeving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenberg. Inzamelingsschema: Maandagochtend: Leusden-Zuid. Maandagmiddag: Claeverenblad en Wildenburg. Dinsdagochtend: Groenhouten en Rossenberg. Dinsdagmiddag: Ro- zenboom en Hamersveld. Woensdag: Akkerhoeve en Ha mershof. Donderdagochtend: Alandsbeek en De Wetering; Donderdagmid dag: Rozendaal, Bnnk en Zadel. Vrijdagochtend: Langenbeek, Bos veld, Munnikhove en Zwanenburg; Vrijdagmiddag: Noordwijk. Tip: Geen snijbloemen en theezakjes meegeven s.v.p. De schillen e.d. worden benut als veevoer (melk koeien). Bel 16006 voor een (2e) emmer. Vol goede moed trok men zon dag vergezeld van een aantal sup porters naar Raalte. Het werd een lange en spannende dag. Maar voor de Achterveldse KPJ-ers wel een succesvolle dag. Bij het lange optreden werd het door André Steenbeek geschreven stuk „Vlieg er eens uit" opgevoerd. De regie was in handen van Petra Wouters. Het stuk werd gespeeld door Alex Herder, Peter van Middelaar, Bruna v.d. Tweel, Job Voorburg, Andre Kok, Peter van Ruitenbeek, Margriet Hak en Johan v.d. Hengel. Bij het kort optreden werd het stuk „Shakespeare" gespeeld door André Steenbeek, Gerda Jonkman en Johan v.d. Hengel. Vol spanning werd de uitslag afgewacht. Tot grote verrassing behaalde Achterveld bij het korte optreden de eerste prijs behaald voor de provincie Utrecht. Nog groter was de verrassing dat Achterveld bij het lange optreden de 2e pms be haalde Een geweldig succes, ge zien het feit dat het voor de eerste maal was dat Achterveld de lande lijke creatieve dag haalde. De volgende provincies behaal den de eerste pnjzen: Sound Mix - Ovenjssel-Raalte. improvisatie - Utrecht-Hoogland, Play Back - Ovenjssel-Haarle. kort optreden - Utrecht (Achterveld) en lang optre den - Overijssel. Voor de landelijke creatieve dag was ook een Gruffo-pnjs ingesteld. De letters Gruffo zijn de beginlet ters van de deelnemende provin cies. Ook hierbij viel één van de Achterveldse spelers in de pnjzen. Gerda Jonkman kreeg deze prijs als beste vrouwelijke actnce Friesland kreeg de pnjs voor de beste manlijke acteur, Overijssel voor het mooiste decor en de Noord Oostpolder voor de beste kleding ACHTERVELD - Woens dagavond 8 april zullen de KPO-leden weer een bijeen komst hebben. Ditmaal zal er geen serieus onderwerp wor den behandeld, maar zal het een echte ontspanningsavond worden. In februan 1985 werd het 50-jarig jubileum gevierd. De feestavond is toen op video opgenomen. De band zal deze avond worden afge draaid, waardoor men nog eens kan genieten van die geslaagde feestavond. Na de pauze zal er nog gezellig bingo worden gespeeld, waarbij weer een aantal mooie en practi- sche pnjzen te winnen zijn. LETJSDEN - Leusden krijgt er een derde bridgeclub bij. De initiatiefnemers houden op woensdag 8 april om 20.00 uur een vergadering in Groot Krakhorst. Allerlei zaken zullen dan uitvoerig bespro ken worden. Men wil op 1 sep tember officieel van start gaan. Vanaf 1 mei wordt er al wekelijks proefgedraaid. Leusden telt momenteel twee echte bndge-clubs. Die zijn echter overvol en werken al met wachtlij sten. „Je komt er niet tussen", aldus mevrouw Van Wijk, één van de initiatiefnemers van de nog naam loze vereniging in opnchtmg. Vol gens haar is een derde bridgeclub in Leusden een goed haalbare kaart. „Er is enorm veel belang stelling. We hebben nu al veertig leden." Ook bij Latent Talent kan men daar over meepraten. De cursus sen bndgen zijn meestal als eerste volgeboekt. Men heeft de woensdagavond gebombardeerd tot clubavond. Vanaf 1 mei kan iedereen deelne men aan de wedstrijden en wel van 20.00 uur tot ongeveer 23.30 uur, eveneens in Groot Krakhorst. Na de officiële start op 1 september kunnen alleen leden terecht op de wekelijkse bijeenkomsten. Tijdens de vergadering van 8 april wil men onder meer een bestuur samenstellen. Er zijn nog enkele functies vacant. Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij me vrouw Van Dijk, telefoon 033- 948805, of bij mevrouw Van Maurik, telefoon 033-941720. Daar kan men ook terecht voor nadere informatie. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders van Leusden heb ben voor de maand april ver gunning verleend voor het hou den van de volgende collectes: 30 maart tot en met 5 april: Ne derlandse Hartstichting. 6 april tot en met 12 april: Natio naal Fonds Sport Gehandicap ten. LEUSDEN - De rijkspolitie te Leusden houdt in de maand april een verscherpte con trole op opgevoerde brom mers. Dat deelde een woord voerder vorige week mee. LEUSDEN - Hart- en vaatziekten vormen in de Westerse landen nog altijd de meest voorkomende doodsoorza ken. Aandoeningen van deze vorm treden tegenwoordig tien tot vijftien jaar eerder op dan vroeger en (kunnen) leiden tot vroegtijdige invaliditeit. En dat alles heeft te maken met onze manier van leven. De Patiënten Belangen Vereniging Leusden hield vorige week donderdag een bijeenkomst, waarbij de problematiek rond hart- en vaatziekten uitgebreid aan de orde kwam. Twee deskundigen, de cardioloog dr. Kolsters en dietiste mevrouw Stapelbroek, gaven de nodige voorhchting, onder meer over hoe men preventief te werk kan gaan. Eén zaak staat in ieder geval vastgezonder eten kan al heel wat moeilijkheden voorkomen. LEUSDEN - Bij de bouw van 18 bejaardenwoningen van de Stichting Huize Sint Joseph Achterveld zijn fouten ge maakt. Het gaat om het com plex Sine Cura. Als gevolg van die fouten moet er een renova tie plaatsvinden. De kosten daarvan worden geraamd op acht ton. Dit blijkt uit een ge- spreksnotitie voor de ge meentelijke commissie voor Openbare Werken en Ruimte lijke Ordening. Als alle financiële bronnen zijn aangeboord (de Stichting en het Rijk) rest een tekort van 483.000,-. De commissie - en vervol gens de gemeenteraad - zal zich buigen over de vraag, hoe dat financiële probleem kan worden opgelost blijkt dat moeder met thuis is geko men. Corie in paniek, waarna Paul haar tegen weet te houden om stap pen te ondernemen om haar moe der op te sporen. Als ze daar nog over aan het bekvechten zijn en Corie zich aan de verdwijning van haar moeder schuldig voelt komt deze de woning binnen, gekleed in een pyama en op pantoffels. Er blijft bij het naar huis gaan wel het een en ander te zijn gebeurd. Ze is gevallen, in plassen terecht geko men en ook boven op de voeten van de buurman gevallen. Ze heeft geslapen op de vliering, waar de buurman woont. Enkele ogenblikken later komt ook de buurman binnen. Hij loopt mank en moet zich behelpen met een stok. Bij de valpartijen heeft hij zijn kleine teen gebroken. Een en ander tot grote hilariteit. Als moe der vraagt waar haar kleren geble ven zijn knjgt zij een bon van een wassenj waar haar kleren zijn heen gebracht. Als beiden weer zijn ver dwenen krijgt het jonge echtpaar hooglopende ruzie. VERWIJTEN Corie verwijt zichzelf dat alles haar schuld is. Van het een komt het ander en men begint elkaar verwijten te maken. „We begrijpen elkaar met", aldus Corie. Er zijn veel dingen waarbij we met over eenkomen. Je wilde zelfs niet met je blote voeten in het park met mij lopen. Het loopt zo hoog dat beslo ten wordt om te scheiden. Paul wordt door zijn vrouw de deur ge wezen. Tijdens deze situatie komt de PTT monteur weer binnen om de telefoon te repareren. Deze heeft direct in de gaten dat het niet goed zit met het echtpaar. Hij maakt op een leuke manier in bedekte ter men hier enkele opmerkingen over. Als hij weggaat maakt hij nog een bepaalde opmerking hetgeen goed tot het echpaar doordringt Ze willen echter nog met toege ven dat ze beiden fout waren en nu wordt Corie de deur gewezen. Uit eindelijk komen ze toch tot de ontdekking dat ze nog zielsveel van elkaar houden en elkaar met uitrusten van de vermoeienissen. kunnen missen. Eind goed al goed. Een geweldig mooi, maar ook moeilijk stuk. De lachspieren van de aanwezigen werden vele malen behoorlijk m beweging gebracht. Ondanks de moeilijkheid van het stuk brachten de spelers het goed. Zonder haperingen werd vlot en vol enthousiasme gespeeld. Elk was m zijn rol prima. Na afloop werden de spelers en speelsters in de bloemen gezet. Ook regiseur Wout Bakkenes, gri- meuse Marijke Hulshof en de souf- fleuze Eveline Hak kregen bloe men, alsmede mevrouw Bakkenes voor de vele avonden dat zij haar echtgenoot had moeten missen. Het was een uitstekende avond waann veel werd genoten door de aanwezigen. Zaterdagavond wordt het stuk nogmaals opgevoerd. leerd werd het uit de richting Stou tenburg komende verkeer. Er wer den 638 voertuigen gecontroleerd. In totaal werden 32 bestuurders ge verbaliseerd wegens overschrij ding van de toegestane snelheid van 50 km.' per uur. De geconstateerde snelheden bedroeg van 63 t/m 79 km uur. Het laatste was de hoogst gemeten snelheid. (advertentie) nog zo koud is omdat de verwar ming niet brandt. In de woning werkt alles net andersom en zo lost hij de zaak op. Op het moment dat hij bezig is komt de echtgenoot weer in de kamer die tot zijn grote verbazing zijn echtgenote opgetild ziet door de bovenbuurman dit om de ver warmingskraan open te draaien. De buurman wordt door de vrouw uitgenodigd om te komen eten. Corie smeedt hierna een plan netje om haar alleen zijnde moeder ook die avond uit te nodigen en ziet het allemaal al zitten als zij die twee bij elkaar weet te brengen. Paul is het er niet mee eens. De donder dagavond zijn de vier samen en er ontstaan diverse dol-dwaze situa- ües. Victor Velasco heeft iets te eten meegebracht waarin ook inkt vis is verwerkt. Daar het electri- sche fornuis in brand was geraakt en er dus geen eten was wordt besloten ergens te gaan eten. Ve lasco weet een hele goede zaak waar men heerlijk Oosters kan eten. Vooral de Oezo is er heel goed. De kamer is inmiddels inge richt dit tot groot genoegen van de moeder. Het viertal verdwijnt en komt om ongeveer twee uur in de nacht weer thuis. Cone en Velasco komen het eerst boven. Ze hebben ondanks het genot van de Oezo geen last om zo naar boven te lo pen. Even later komt Paul ook bo ven met zijn schoonmoeder op zijn schouders. Ook zij blijken goed van de Oezo te hebben geproefd. Het wordt nog heel gezellig. Uitein delijk verdwijnen moeder en buur man. Buurman zal er voor zorgen dat moeder goed thuis komt. VERDWENEN De volgende dag als de beide echtgenoten omstreeks vijf uur thuis zijn gaat de telefoon waarna CHTERVELD - Ondanks de niet al te beste weersomstan- leden hield de KPJ vrijdagavond een dropping. Omstreeks 5 uur vertrok men uit Achterveld, met 30 personen, ïdens de rit naar de plaats van de dropping werden de 25 nemers in vier groepen verdeeld. dden in een bos gelegen tus- Ust en Veenendaal werden de nemers gedropt. Men kreeg enveloppe mee waarop stond neld de naam van het café waar zich naar toe moest begeven, naam was café „de Morgen- Dit café was in Eist. Dit was er niet vermeld. Men moest maar uitzoeken, waar het was. IHTERVELD - De politie hield idagmiddag tussen 15.45 en uur op de Hessenweg in de uwde kom van Achterveld snelheidscontrole. Gecontro- Zachte en halfharde, ia zelfs gekleurde lenzen? Groeneveld geeft %end en vakkundig advies. Met de kontaktlenspas profiteen ivendien van aanzienlijke koningen. Welkom bij... Dit had tot gevolg dat men niet naar Eist, maar naar Veenendaal ging, waarna men de terugtocht naar Eist moest aanvaarden. Om 24.00 uur waren uiteindelijk allen binnen. Daarop werden de pnjzen uitgereikt. De eerste pnjs was voor de groep Hans v.d. Groo teveen - Hennét de Ridder - Gert Daatselaar - André v.d. Grooteveen Leusden, Winkelcentrum Hamershof, Grutterij 3. beiden verdwenen zijn komt de echtgenoot thuis. Een geweldige verwelkoming door beiden. Hij deelt zijn jonge echtgenote mee dat hij een baan op een advocatenkan toor heeft en morgen al een zaak moet behandelen voor het gerecht. Hiervoor moet hij 's avonds de stuk ken reeds bestuderen. Dit valt de echtgenote wel tegen omdat zij er op gerekend had die avond samen uit te gaan. Terwijl ze daarover aan het discussieren zijn gaat weer de bel en blijkt de moeder (Greet Wessels) van de echtegenote op bezoek te komen. De woning staat haar wel aan, wat een meevaller is. BUURMAN Manlief wordt er op uitgestuurd om een drankje te gaan halen. Als hij weer terug is gaat moeder ech ter weer weg. Hij vertelt zijn vrouw dat de winkelier hem ingelicht heeft over de bewoners van de flat. Niet veel bijzonders. Boven hen op de vliering woont Victor Velasco (Wim Vos). Bekend staand als een zonderling zeker op het gebied van jonge vrouwen. Als Bratter zich in een kamer heeft teruggetrokken om de stuk ken te bestuderen gaat de bel en komt de boven buurman binnen. Wegens huurschuld is zijn voor deur verzegeld en kan hij alleen via de badkamer van het jonge echt paar en de dakgoot m zijn woning komen. Er ontwikkelt zich een amusant gesprek tussen de echt genote en de buurman. Hij weet hoe het komt dat het in de kamer )orrie Bratter (Margaret van iten) en Paul Bratter (Timo v.d. gwal) sinds zes dagen ge- uwd hebben een oud huurhuis ten te bemachtigen op de bo lste verdiepingen van een flat in East 48th Street in New York y. Het is op een koude middag in man dat Corrie zingend thuis nt. De woning is nog niet ge- ubileerd en ze zijn nog bezig de jung op te knappen. Zingend ipelt zij door de kamer en geniet hetgeen ze hebben kunnen be- chtigen. Kort daarop komt een nteur van de PTT (Henk Smit) de ling binnen. Er is geen lift dus ii moet via de vijf trappen naar ren komen. Ia bijgekomen te zijn wordt de foon aangesloten waarbij door ien een amusant gesprek dt gevoerd. Terwijl de monteur ACHTERVELD - Zondagavond gaf de toneelvereniging Cul- 9to een toneeluitvoering. De titel van het stuk was „Op blote reten in het park" van Neil Simon. Neil Simon is een schrijver je in zijn stukken veelal de conservatieve Amerikaanse sa- enleving op de hak neemt en haarscherp levensechte situa- es van een afstand bekijkt. Culdoto liet zich zondag m Achterveld weer eens van zijn beste kant zien. ,0p blote voeten in het park" is i verhaal van deze tijd over ige mensen die elkaar ontmoe- i, stapelverliefd worden en hals er kop trouwen. Corrie het ndvrouwtje", wier leven be- erst wordt door een allerliefste ar nogal bedilzieke moeder en i] de pas afgestudeerde jurist, nog wat onwennig tegen het ivehjksleven aankijkt. Conflict- f genoeg, hetgeen duidelijk in stuk naar voren komt. Simon ojkt het van een afstand en ge- t en laat de belangstellenden [op meegenieten en meelachen. nog bezig is gaat weer de bel en komt er weer iemand naar boven. Corrie verwacht de leverancier met de meubelen. Het blijkt echter een besteller te zijn die twee pak jes komt brengen, geschenken van haar moeder. Ook de besteller (Ben van Mid delaar) is vanwege het trappen klimmen buiten adem en is niet meer in staat om te spreken. Via gebaren taal probeert hij de afleve ringsbon te laten aftekenen. Als

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5