susdense hockeyers lalden revanche op zichzelf I olie winst >or Leos Degradatiezorgen voor Roda (zo) verleden tijd Impala start woensdag met Jazz-ballet mes kunnen titelkandidaat niet bijbenen Kampioenschap snelschaken regio Eemland :en verzekeren zich van motie wedstrijden Jeugd kampioen schap discorollen Hekkesluiter Actif kreeg geen kans: NSDAG 7 APRIL 1987 lEN - De herenhockeyers herstelden zich zondag ig van de klappen die men de laatste weken had incasseren. Op eigen terrein liet de formatie van eers middenmoter Deventer kansloos: 4-2. 0 nes konden in Veghel niet voor een verrassing zor- egen titelkandidaat Geel/Zwart gingen de Leusde- met 3-1 onderuit. BLESSURES voor het zelfvertrou- n de heren overigens Dodnodig, dat er weer n klinkend resultaat ge werd. Hoewel de Leus- de kans om een hoofd competitie te spelen al p hielpen, hebben de naren op grond van hun es in de eerste helft van npetitie een reputatie houden. n verscheen zondag aan zonder routinier Frank in de basis. Doelman k van der Lee was er egen weer wel bij. Rob stuurde een opstelling in, die over de bedoe- ireinig te raden liet. Een n sterke voorhoede, be- uit Thorvald Goosman, Jonges en Frank de ;ou Deventer vanaf het inder druk moeten zet- wrijl Flip van Dalen en van Vuuren op het mid- voor de aansluiting moeten zorgen. wat aarzelende start ,eusden na een minuut Dekker in de wedstrijd, "denaren draaiden te te der de duimschroeven dat ook de eerste kan- wamen. Een corner uiteindelijk het eerste it op het scorebord, leventer eerder al een de lijn had moeten ha- aieg Maarten Jonges, op rc »n van Joep Roosen- pard in: 1-0. Vanaf dat lieten de gastheren ckey zien. Het tempo Dr ag en Deventer, dat [S! had om te volgen, ont- een aantal malen aan tere achterstand. lijk dat de tweede treffer van Leusden in de lucht hing. De venter verscheen in deze fase eigenlijk maar één keer gevaar lijk voor het doel van Freek van der Lee (uit een corner); verder waren de gasten gedwongen tot een defensieve rol. Na een minuut of twintig werd de ban gebroken. Een door Maarten Jonges opgezette aan val leek door Thorvald Goos man bekroond te gaan worden. Diens inzet werd echter met kunst en vliegwerk uit het doel gehouden, maar in de rebound stond Frank de Ruiter klaar om de buit alsnog binnen te halen: 2-0. In de slotfase van de eerste helft zakte het niveau van de wedstrijd terug. Leusden be nutte de vleugels niet meer bij hun pogingen om de verdedi ging van Deventer te slechten en in het centrum was het veel te druk om gevaarlijk te kunnen worden. In de rust riep Rob Weers zijn mannen tot de orde. Leusden kreeg de opdracht om het tempo weer omhoog te schroe ven en daarnaast zouden de buitenspelers weer meer in het spel betrokken moeten wor den. Het had voorlopig in eer ste instantie tot gevolg dat De venter scoorde. Een half mis lukte strafcorner van Leusden leidde tot een uitbraak van de gasten, die niet aarzelden om de aansluiting tot stand te bren gen. Dat was voor Rob Weers mede aanleiding om te gaan wisselen. Flip van Dalen werd naar de kant gehaald, ten fa veure van A-jeugdspeler Ralf Kemps. Dat had meer succes want de frank en vrij opere rende debutant rukte op tot ge vaarlijk dicht bij het vijande lijke doel. Zijn inzet werd door Thorvald Goosman opgepakt, waarna hij de bal tegen de plank kon jagen: 3-1 Na de derde treffer van Leus den nam de druk op het doel van Deventer alleen nog maar toe, maar zoals zo vaak dit sei zoen bleven vele kansen onbe nut. Toch kwam ook het vierde doelpunt er nog. Uit een straf corner werd de bal afgescho ven op Maarten Jonges, die van de gelegenheid gebruik maakte zijn tweede rake schot van de dag te laten noteren. Een dekkingsfout in de slotfase had nog tot gevolg dat Deven ter via een strafbal 4-2 kon laten aantekenen, maar behalve voor de statistiek was dit niet meer interessant. ANT het een ieder duide- Flip van Dalen vliegt in hoog tempo langs z'n tegenstander. Dit beeld was illustratief voor de wed strijd. De dames reisden zondag af naar het Brabantse om in Ve ghel Geel/Zwart te bestrijden. De klus was op voorhand dub bel zo zwaar, omdat Leusden, door blessures geplaagd, noodgedwongen met een sterk verjongd team aan de wedstrijd begon. Zo nam Charlotte van de Ven, uit de A-jeugd, plaats tussen de palen om daar de zieke Simone Fokkema te ver vangen. Anouk van der Vlist, Letty den Besten, Daphne de Looze en Jolanda Koopman (al len uit de A-jeugd), comple teerden de Leusdense selectie. In een poging het aanvallende gevaar van Geel/Zwart op te vangen, besloot trainer/coach Bob Ebbink een fors bezet mid denveld binnen de lijnen te brengen. Twee spitsen zouden de paar kansjes die zich voor deden moeten benutten. Toch koos Leusden niet voor behoudend spel. Maar terwijl de gasten op zoek gingen naar een doelpunt, bleek ook de kwetsbaarheid van de verdedi ging. Geel/Zwart kwam in de eerste minuten al een paar keer gevaarlijk door en in de ze vende minuut leidde dat tot de openingstreffer. Een fraai op gezette aanval over links ein digde bij de mee opgekomen spits, die doelvrouwe Charlotte van de Ven kansloos liet: 1-0. De vertwijfelde pogingen van de Leusdenaren om dit onge rief ongedaan te maken, strand den vaak al op de 23-meterlijn. In de drie-en-twintigste minuut vergrootte Geel/Zwart de voor sprong en gezien de veldver- houdingen niet helemaal ten onrechte. Een strafcorner werd feilloos ingeschoten, waarna Leusden zich geklopt wist. Met 2-0 werd ook de rust gehaald. Na de pauze werd Anouk van der Vlist vervangen door Letty den Besten, zodat de opstelling in een meer offensieve kon worden gewijzigd. De voor hoede werd versterkt, ten koste van het middenveld. Het leverde vrijwel onmiddellijk re sultaat op. Voor het eerst slaagde Leusden enn Geel/ Zwart onder druk te krijgen en in de dertiende minuut wist Jo landa Koopman de aansluiting weer tot stand te brengen: 2-1 Maar voor zover de Leusdena ren al illusies koesterden dat er nog meer in zou zitten hielp Geel/Zwart de ploeg een kwar tier later uit de droom (3-1). In de slotfase voorkwam de sterk acterende doelvrouwe Char lotte van de Ven dat de score nog groter werd. - LEUSDEN - Gymnastiekvereniging Impala start woensdag 8 april met jazz-ballet. Onder leiding van Sandra van Eik van de balletacademie in Amsterdam, kunnen jongens en meisjes tus sen 12 en 18 jaar terecht in het gymnastieklokaal aan de Lijsterbeslaan, waar op de woensdagvond tussen 19.00 en 20.00 uur een uur jazz-ballet onderwezen zal worden. Maar ook andere belangstellen den zijn welkom om hun licht eens op te komen steken. Het is namelijk niet onmogelijk dat er, bij vol doende belangstelling, nog meer groepen gestart zullen worden. Bo vendien bezit Impala al een dames jazz-balletgroep waar eventueel nog wel een plaatsje is. Gevorder den trainen dinsdag'savonds in het gymlokaal aan de Asschatterweg, terwijl beginners op woensdag (van 19.00 tot 20.00 uur) te vinden zijn aan de Prinses Margrietlaan in Leusden-Zuid. Maar Impala biedt naast het jazz-ballet ook nog plaats aan alle andere mogelijke takken van het turnen. We noemen hier bijvoor beeld de kleutergymnastiek, de toestelgymnastiek, de ritmische gymnastiek en het springen. Naast de gewone groepen worden de echte talenten gekoesterd m keur- groepen, zowel bij het turnen als bijvoorbeeld in de Ritmische Sport Gymnastiek. Geïnteresseerden in de nieuwe jazz-balletgroep of in andere on derdelen van Impala kunnen zich voor meer informatie wenden tot Margnet van Kalsbeek, telefoon 940110. LEUSDEN - Op 11 april houdt het Hooglands Schaakgenoot schap het Open Regionaal Kampioenschap 1987. Het gaat om snelschaak. Vong jaar na men de Hooglanders voor het eerst het initiatief, om dit kam pioenschap jaarlijks te houden voor de schakers uit de regio Eemland. Het kampioenschap wordt gehouden in cafe-restaurant De Faam aan de Hamseweg in Hoogland, tussen kwart voor elf 's morgens en half vier 's middags. Inschrijven kan tot acht uur 's avonds, vrijdag 10 apnl bij H. Peperkamp, tel (033) - 728497. EN - De heren- en damesvolleyballers van LEOS de voorlaatste wedstrijden van de competitie met gesloten. les kwamen tegen het laaggeklasserde NVC uit in een slechte wedstrijd toch relatief eenvoudig t: 1-3. n verzekerden zich van een optreden in de promo- radatiewedstrijden, via een zege op Gemini/Pa- Hilversum zegevierden de Leusdenaren met 0-3. vo: :h lames van LEOS stond open zaterdag niets het spel. Een vijfde op dit moment nog het aaibare voor Leusde- na de winst op NVC n zaterdag zit die klas- dik in. Om die plaats veilig te stellen, moet van Ad van Woensel ilgende week nog zien enen met Utrecht 2 en e positie die de laatste la; nder van deze compe- car; emt, mag dat geen al irobleem zijn. 2 was het duel van za- de Nijkerkse sporthal toch niet van enig be- 10 bloot. NVC, de thuis- 5 ezet de negende plaats ls0passement en wanneer in verandering in posi- in optreedt, worden irkers veroordeeld tot len van promotie/de- wedstrijden, waarin derde divisieschap zal veilig stellen. En ge- feit dat katten in het J wel eens rare spron- te maken, zullen de mes toch niet helemaal t P de goede afloop de Nijkerk hebben aan- lic* ott &kkend Mlffl :1) s bleek niet helemaal raw want heowel LEOS bij e*| niet de normale vorm (eigenlijk scoorde ai de mma Moors een vol- bleek NVC niet bij niet van plan?) om jusdenaren erg moei- uui *en. [°na de Komng, van- bij Nivoc '68 opaelo pen blessure aan de enkelban den, in de basis ontbrak werd haar plaats aan het net ingeno men door Lisette van der Ven. De onwennigheid aan het spe len op die positie leidde er met name in de eerste set nogal eens toe, dat het blok niet goed sloot. Bovendien bleek LEOS in het begin nog niet erg bij de les. De Leusdenaren maakten een slaperige, slome indruk en ga ven NVC korte tijd de gelegen heid het spel te dicteren. Zo konden de Nijkerkers een 4-2 voorsprong nemen en het duurde tot 5-5 voor LEOS weer bij was. Vanaf dat moment ging het bij de Leusdenaren alle maal wat beter, al was er van hoogstaand volleybal nog steeds geen sprake. NVC werd onder druk gezet, hetgeen tot gevolg had dat de Nijkerkers fouten begonnen te maken. En aan die fouten had LEOS het uiteindelijk te danken dat de eerste setwinst kon wor den binnengehaald. Bij de stand 10-11 in het voordeel van LEOS klopte er bij de gastvrou wen mets meer, waardoor de Leusdenaren de set in de schoot geworpen kregen: 10- 15. In de tweede set sloeg trainer Ad van Woensel aan het expe rimenteren, maar dat liep slecht af. Met Wendy Bosboom op de spelverdeelpositie en Lize van Veen binnen de lijnen stapelden de misverstanden zich in hoog tempo op. Ver baasd keek NVC toe hoe de ene na de andere inzet succes had en voor dat de Nijkerkers er erg mhadden, kon er alweer van veld gewisseld worden: 15- 2. Het basiszestal van LEOS stelde in de derde set overigens weer orde op zaken (8-15), waarna de wisselspeelsters (nu ook Marjo lein Lourens) het in de vierde set nog eens mochten probe ren. Ditmaal met meer succes. De services werden beter ge plaatst en het blok sloot goed. Bovendien zat er meer pit in de ploeg, waardoor NVC er eigen lijk niet meer aan te pas kwam. Met 9-15 werd de wedstrijd dan ook in Leusder voordeel be slist. Voor de toeschouwers kwam het einde echter al veel te laat. Daarvoor was het niveau te slappwekkend geweest. Nacompetitie Met nog één wedstrijd te gaan in de competitie in de tweede klasse B, haalden de heren van LEOS tegen Gemini/Paloma 4 opnieuw de volle winst binnen. Door dit resultaat kan de forma tie van trainer/coach Bert van Doorn de tweede plaats in de rangschikking met meer ont gaan, waardoor de Leusdena ren zich ook al verzekerd we ten van een plaatsje in de na- competitie, waarin dne ploe gen (twee tweede klasser en één eerste klassers) gaan knok ken voor één toegangskaartje tot de eerste klasse. Voor de Leusdenaren betekent het ove rigens de derde keer in succes sie dat men de sprong naar de eerste klasse mag gaan wagen. Toch had niemand aan de voor avond van de competitiek dur ven voorspellen dat LEOS dit jaar weer zover zou komen. Met name Van Doorn koos als uit gangspunt voor dit seizoen een zeer behoudende koers. In eer ste instantie zou het veilig stel len van het tweede klasser- schap voorop staan, waarna er volgend seizoen aan promotie gewerkt zou worden. Maar al na de eerste wedstrijden werd duidelijk dat die inschatting wat te voorzichtig was. De Leusdenaren bleven zeven wedstrijden ongeslagen en le den ook tegen de echte top pers geen gezichtsverlies. Uit eindelijk bleek alleen het Hil- versumse Vif 2 nog een maatje te groot. Gesterkt door een ge groeid zelfvertrouwen werd in de tweede helft van de compe titie met alle overige tegenstan ders afgerekend. Een pnma prestatie dus. die LEOS wellicht daar zal brengen waar de heren al jaren voor knokken: hogerop. Zenuwen De Leusdenaren hadden afge lopen zaterdag geen absolute topvorm nodig om zich het vierde van Gemini/Paloma van het lijf te houden. Ondanks het feit dat zenuwen omtrent het binnenhalen van dat ene punt (wat nodig was om de tweede plaats definitief veilig te stellen) de ploeg twee sets lang parten speelden, bleek Gimini te wei nig in huis te hebben om daar garen bij te spinnen. De verdedigde schoonheids foutjes aan LEOS-zijde (die net als vorige week in de topper tegen Vif in het spel van de Leusdenaren slopen) waren er wel het gevolg van dat de set standen in de eerste en de tweede set een wat geflatteerd karakter droegen. Via 10-15 en 11-15 verzekerden de gasten zich echter al van een wed- strijdpunt, waardoor er in de laatste set vrij-uit gebald kon worden. Zoals het een promo tiepretendent betaamt, bracht LEOS toen wel het heersende veldoverwicht in cijfers tot uit drukking Via 9-0 werd het uit- eidelijk 2-15. LEUSDEN - In Sporthal De Koppel aan het Boogschuttersplein in Amersfoort vinden op 12 april de open Amersfoortse jeugdkam pioenschappen Discorollen plaats. Na de succesvolle Nederlandse kampioenschappen krijgen nu de jeugdige dicorollers m de leeftijds categorieën t/m 12 jaar en 13 t/m 16 jaar de kans hun prestaties op acht wieltjes te tonen. Kinderen uit het hele land kunnen aan deze kam pioenschappen deelnemen. Op gave is nog mogelijk, telefoon 033- 801636, 033-941886 of 033-15477. De deelnemers rijden hun show-disconummer op zelf uitge kozen muziek met een duur van maximaal twee minuten. Tijdens die twee minuten moeten zij zo veel mogelijk verschillende facetten van hun kunnen laten zien. De jury beoordeelt het vloergebruik, ritme/muziek, techniek en presen tatie. Tijdens de wedstrijden wor den verschillende demonstraties gegeven. Na afloop is er een roller disco. De kampioenschappen begin nen om zondagmiddag om twee uur. De zaal is open voor het pu bliek om 13.00 uur. De entreeprijs bedraagt vijf gulden. LEUSDEN - De Roda-zondag heeft het geklaard. Slechts drie duels had de formatie van trainer Meidert Vlugt na de winterstop nodig om in de le klasse A uit de greep te ra ken van de degradatiekandiaten bij uitstek. Na Laren werd ook Actif op het Burg. Buiningpark het kind van de rekening. En dat was al sinds jaren niet meer gebeurd, zodat we aan de regelmatige 2-0 zege die de Leusdenaren boekten zelfs historische waarde kunnen toekennen. Dat levert uiteraard geen extra punten op, maar toch, de zege op Actief onderstreepte dat de zondag-elf van Roda '46 op weg terug is en geleerd heeft uit eerder ontmoetin gen. Mooi is het allemaal niet wat de Leusdenaren over een hele wedstrijd genomen op de mat leggen, maar het levert wel rendement op. En daar gaat het tenslotte om, zou trainer Meindert Vlugt zeggen. Hoe de Roda-zondag zou acte ren als midvoor John Jansen niet tot de selectie zou beho ren, is een vraag die we maar beter niet kunnen beantwoor den. Want dat hij m de punt van de Roda-aanval van onschat bare waarde is, staat zo vast als geen huis. Als geen ander weet John Jansen met de kansen raad, die zich bij tijd en wijlen in de vijandelijke linies voor doen. Waar linksbuiten Bob Schoordijk enige bedenktijd nodig heeft om een actie doel treffend af te ronden, zet John Jansen zijn voet er onder, onder het mom je weet maar nooit hoe een koe een haas vangt Dat in een dergelijke spelop vatting missers ingecalculeerd moeten worden beseffen de Peter Knijf..rechtsback. kenners maar al te goed. Maar dat de Leusdense goaltjesdief op deze wijze bijna wekelijks het net van de tegenstander weet te vinden, geeft hem het gelijk aan zijn zijde om niet te denken maar te doen. Ook tegen Actif bewees hij zijn klasse door in de tweede helft een foutje van de doelman kei hard af te straffen en een straf schop op haast nonchalante wijze te benutten. De winst kon Roda '46 toen niet meer ont gaan, zodat de derde zege in successie en de veilige ze vende plaats op de ranglijst een feit werd. Zonder zijn medespelers kon John Jansen uiteraard niets be ginnen. Door goed storend werk van Remco Bosman en Ben Wittenberg, kreeg de Roda-zondag op het midden veld vat op Actif, nadat de Hil versummers via een vrije trap net buiten het strafschopge bied even in de buurt van doel man Hildebrand van de Meer waren verschenen. Daar bleef het voorlopig bij, want met name rond de middenlijn werd de slag geleverd. Wilco Bettink hield zich aan de rechterkant uitstekend staande en strooide af en toe met leuke steekpas- ses, die een beter lot hadden verdiend. Het gebrek aan mankracht, gaf Roda '46 in aanvallend opzicht echter te weinig mogelijkhe den. Slechts éénmaal werd midvoor John Jansen door li bero Jan van Eijden - Peter van Barneveld was (weer) gebles seerd - op de juiste wijze in de Wilco Bettink..basisplaats diepte aangespeeld. En het werd meteen gevaarlijk. Via een corner kon Actif avenj voorkomen. Voor Roda '46 was dit aan het einde van de eerste helft het begin van een offensief. Zowel Ben Wittenberg als Remco Bos man zagen een inzet van de doellijn gehaald worden, ter wijl John Jansen na een fraaie solo ook het doel nog niet op de juiste plaats vond. Actif haalde zodoende zonder kleer scheuren de rust, al was dat met kunst en vliegwerk. INITIATIEF Direct na de hervatting pakten de Leusdenaren de draad weer op op de manier zoals men voor de thee in initiatief naar zich toegetrokken hadden. Met name Dick van 't Klooster kwam op de linkerflank gevaar lijk tot aan de achterlijn door en zorgde met zijn voorzetten voor enige onrust in de Actif-defen- sie. Vooral de Hilversumse doel man had het niet bij menig luchtgevecht. Zelden kreeg hij de bal direct klemvast te pak ken. En dat brak hem in de twintigste minuut behoorlijk op. toen hij een vrij ongevaar lijke corner van Dick van 't Klooster uit zijn armen liet stui teren. John Jansen had daarna geen moeite om de bal van dichtbij snoeihard in de tou wen te jagen: 1-0. Een wegge vertje dus, maar gelet op ver deling van de kansen een ver diende voorsprong voor de Leusdenaren. Wie dacht dat Actif wat meer risico zou gaan nemen, had het mis. De Hilversummers gingen op de oude voet verder. Tech nisch oogde het wel, maar er zat geen agressiviteit in het spel van de Hilversummers. De sober spelende Roda-defensie, die in Peter Knijf een uitste kende vervanger hadden voor de geschorste Harry Oussoren, gaf weinig mogelijkheden weg. Toen John Jansen vijf minuten na de openingstreffer opnieuw op het punt stond om te scoren en binnen het strafschopge bied door zijn directe bewaker vastgehouden werd, zat er voor arbiter Bachmohr niets anders op om de bal op de stip te leg gen. Zonder problemen zette de Roda-spits de Actif-doelman op het verkeerde been waar mee hij zijn ploeg direct in vei lige haven loodste: 2-0. Roda '46 beperkte zich in de slotfase slechts tot consolide ren. Actif bleek nauwelijks over de mogelijkheden te be schikken om nog wat aan de achterstand te doen. Daarvoor maakten de Hilversummers te weinig pressie. Ze geloofden het wel. Roda '46 kreeg nog de beste kansen. John Jansen kwam met zijn hoofd net iets te kort om zijn hattnek te voltooien, terwijl ook Ben Wittenberg zijn uitste kende optreden niet met een welverdiende treffer kon be kronen. Zijn inzet werd geblok keerd. Veel maakte dat overi gens niet uit, de buit was al lang binnen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 13