I Opgeven kan tot 27 april Feestelijke avond gehandicapten IN NUKERK: DE GEZELLIGSTE Komv^Si Communicatie' >p De Wegwijzer Kantongerecht Amersfoort LEUSDEN; Culturade'87 op 29 augustus: leusder krant Collecte Reumafonds Gewonden bij twee aanrijdingen op zelfde kruispunt bokaal UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT DE 125 NWV WINKELIERS {fej ZMZZaZ^Z^/Z/ZZZZ/ Sahara zand -> mkindegenmrie/\ LEUSDEN Achterveld DINSDAG 7 APRIL 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - Op zaterdag 29 augustus zal de derde Cul- turade door de Stichting Culturele Raad Leusden wor den georganiseerd. Culturade '87 wordt weer gehou den in De Korf, waarbij in principe alle ruimten van dit culturele cenrum ter beschikking zullen staan. Verenigingen en particulieren die zich bezig houden met cultureel gerichte activiteiten kunnen zich opge ven als deelnemer. Dat kon tot uiterlijk 27 april a.s. Tijdens de Culturade '87 zal het accent worden gelegd op Leusdense activiteiten. Daarbij zal de werkgroep, die zich met de voorberei dingen en de uitvoering van de Culturade heeft be last, ervoor zorgen, dat ver schillende activiteiten op en naast het podium elkaar niet zullen storen. De ac commodatie in De Korf biedt wat dat betreft goede mogelijkheden. De werkgroep streeft naar een zo breed mogelijk aan bod. Naast de toneel-. dans-, muziek-, en belan genverenigingen, zijn ook mensen met een inte ressant cultureel beroep of een soortelijke hobby van harte welkom. Te denken valt hierbij bijvoorbeeld aan activiteiten op het ge bied van tekenen, schilde ren, macramé, pottenbak ken, handwerken, poppen maken, maar ook aan men sen, die een muziekinstru ment bespelen of op een andere manier met cultuur bezig zijn. Er kunnen twee categoriën deelnemers zijn: zij die zich opgeven voor de infomarkt en daarvoor een kraam en kraamruimte nodig hebben en zij, die op willen treden op het podium. De deelne mers wordt gevraagd op vrijwillige basis bij te wil len dragen aan de toch nog aanzienlijke kosten van deze jaarlijkse manifestatie. De werkgroep denkt daar bij aan een bedrag van f 25,- Alvorens zich op te geven, is het natuurlijk ook moge lijk om informatie te krij gen. Alle inlichtingen wor den graag verstrekt door Hetty van den Ham, tele foon 946047 of Pian Lim, te lefoon 943652. Zij, die zich tijdens de informatie-avond reeds hebben opgegeven, hoeven dat niet opnieuw te doen. LEUSDEN - Donderdag avond werd een ten toonstelling gehouden van het project 'Com municatie1 op de OBS De Wegwijzer. Weken lang hadden de leerlin gen dit project samen I met de leerkrachten I voorbereid. Deze laatsten hadden een knap, eigengemaakt, vi- .deojournaal in elkaar gezet. Er was een gedeelte met een verborgen camera in verwerkt. De PTT had aller lei materiaal ter beschik king gesteld, zodat de kin deren werkstukken kon den maken. Deze werkstukken lagen tentoongesteld in uc len. Ook waren er veel zelf gemaakte telefoontoestel len en radio's te bewonde ren. Verder waren er ook echte oude telefoontoestellen en radio's te zien. Verschil lende apparaten, zoals een semafoon, een autotele foon en zendapparatuur la gen uitgestald in de loka len. Op school hadden de leer krachten een dia-serie ver toond over de weg die een bnef aflegt. De kinderen moesten vervolgens zelf brieven schrijven naar hun ouders met een uitnodi ging voor deze expositie. Jnafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. lerschijnt elke dinsdag en donderdag. idaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd Kjaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Indredaktle: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Éoor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor let donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Pedaktie en administratie: fcntoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op fkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur ieleloon 033-941495 (administratie en redaktie) onnementsgeld: per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal lachten bezorging: babonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 9 hebben ontvangen Is dat met het geval, neem dan kontakt op Nonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 •19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt lemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420 94206 ^bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u ►estellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ij vooruitbetaling op giro 871441. t.n.v. BDU B V. te Barneveld, •et duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, fummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst *>estellen kost f 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en |15.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ikunt ook contant betalen op ons kantoor. tusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling fvangt u de gewenste foto('s) thuis. M LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- [tantenkombinatie te Barneveld. (advertenties) ACHTERVELD - Zaterdagavond werd in Ons Gebouw weer een feestavond voor geestelijk gehandicapten geor ganiseerd door de samenwerkende ouderverenigingen uit de regio's Amersfoort en Barneveld. Het werd weer een groot succes. Er was veel belangstelling, niet alleen van de zijde van de ouders, maar ook van de zijde van andere belangstellenden De avond werd door ruim 300 belangstellenden bezocht. Na een welkomstwoord werd de avond begonnen door de dans groep De Eemhoppers uit Amersfoort. In een vlot tempo werd hierna het programma af gewerkt Bennie Nijman werd Driehonderd belangstellenden bezochten de avond, kortom, een zaal vol mensen.. geplaybackt door Cor v.d. Es- senburg, Doris Day door Gonny Burgers en Tina Turner door Annie van Balen. Els, Carla en Clara uit het ge zinsvervangend tehuis De Stobbe brachten life een leuk muziekstuk, gespeeld op drie melodica's waarbij door Carla ook nog een aantal moppen werd getapt. De leden van de vrijetijdsclub De Klup brachten "Ik ben met Catootje naar de modeshow geweest". De deelnemers en deelneemsters showden op een hele leuke manier bedrijfs kleding. Na de pauze werd er nog meer geplaybackt. "De Rozenbottels" van het Ge zinsvervangend tehuis De Ro zelaar in Barneveld voerden een heel mooi sprookje op. Dit had alle bewondering van de aanwezigen. Ook de playback van de Stobbe en het Bakkers- feest opgevoerd door De Klup waren geweldig mooi. Het werd een hele leuke, door de eigen mensen verzorgde avond. Voor de medewerkers was het meedoen met de lied jes door de aanwezigen een ge weldige stimulans. Hoewel geestelijk gehandicapt werd er geweldig goed gewerkt en werd er door de deelnemers evenveel genoten als door de aanwezigen. Na het opgevoerde bakkers- feest werd aan de dames Van Druten en mevrouw Van Barre- veld een taart aangeboden voor het vele werk dat zij had den gedaan om deze avond te organiseren. Op de strafzitting van 2 april werd een boete van 1000, - opgelegd wegens een forse snelheidsovertreding: 170 km op de Al. Tevens kreeg verdachte een voorwaardelijke ontzegging. De kantonrechter liet bij zijn overwegingen een rol spelen dat deze automobilist al drie maal eerder een boete had gekregen omdat hij te hard reed. De laatste keer was in 1984 geweest, wat zijn raadsman te lang geleden vond om nog zo zwaar mee te tellen. Dit pleidooi had echter niet het gewenste effect. kantonrechter halveerde de eis. ,,Maar voor één keer. U bent nu een gewaarschuwd man". Iemand had in Soest zijn auto aan de kant gezet, in de berm, ondanks een stopverbod. ,,Maar de hele weg was ge blokkeerd door een landbouw- tractor die dwars over de rij baan stond. Ik heb mijn auto juist zoveel mogelijk opzij ge zet om te gaan kijken wat er aan de hand was. Een heleboel mensen deden dat", protes teerde verdachte. „Dan hoor je bij je auto te blij ven niet weg te lopen", vond de officier, die toch maar de helft van de gebruikelijke boete eiste; 25,-. Verdachte vond deze tegemoetkoming wel aardig en vertrok tevreden. Een andere automobilist had eveneens een flinke boete te danken aan zijn rijstijl op de A1 Wegens werkzaamheden aan de weg werden de auto's naar de rechter njbaan geleid. Ver dachte zag echter kans om in zijn Mercedes toch nog een voorganger te passeren, die hem dat wilde beletten. Het werd een rakelingse manoeu vre. „Mijn cliënt had een gewel dige kiespijn en wilde zo snel mogelijk aspinne" verklaarde de advocaat. De officier was niet zo onder de indruk van dit verhaal en eiste ook hier LEUSDEN - De collecte voor het Reumafonds heeft in Leusden- Zuid f 1.579,35 opgebracht, in Leusden-Centrum f 8.772,48 en in Achterveld f 2.553,30. De totale opbrengst bedraagt f 12.905,13. In vergelijking met vorig jaar is dat achthonderd gulden meer. 1000,- boete, plus een voor waardelijke veroordeling. Wegens het feit dat hier pas één eerdere veroordeling be kend was. legde de kan tonrechter 500,- boete op en 4 maanden voorwaardelijke in trekking van het rijbewijs „Ik wachtte op een oproep om m'n auto te laten keuren", ver klaarde de eigenaar van een oude auto die geen keurings bewijs had kunnen tonen. „Bij deel III staat een herinne ring". deelde de kantonrechter hem mee „Gek, bij mij niet." Niet weten was geen excuus, vond de officier. De kranten hadden er immers bol van ge staan. Ze eisten 120,- De LEUSDEN - Bij twee ongevallen op hetzelfde kruispunt, afgelopen weekeinde, raakten twee mensen zodanig ge wond, dat ze moesten worden opgenomen in het zieken huis. Dat gebeurde op het kruispunt Noorderinslag-Heili- genbergerweg met de Groene Zoom. Zaterdagavond omstreeks elf uur verleende de Duitse automobiliste C.P. daar geen voorrang. Zij reed met haar auto tegen de flank van een wagen, die bestuurd werd door de Leusdense M.M. die op haar beurt een voorgesor teerd staande auto raakte Die werd bestuurd door E.v.U., eveneens uit Leusden. M. raakte gewond, en werd naar het ziekenhuis vervoerd. De drie auto's waren total loss. Zondagavond tegen half twaalf was het op hetzelfe kruispunt weer raak. Weer door een voorrangsfout be landde T.v.H. uit Amersfoort, passagier van bestuurder H.S. uit Beesd, in het ziekenhuis. Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! foor Jan Versteegl Zondagochtend was er op veel auto's een licht zand laagje te ontdekken. Het bleek achtergebleven te zijn na een licht regentje in de nacht van zaterdag op zondag. Het was sahara zand. De vraag is natuur lijk hoe dat hier kon ko men. Welnu, vrijdag en zater dag lag er een diepe storm- depressie boven de Golf van Biscaje. Aan de voor zijde daarvan was een sterke stroming ontstaan uit het zuidoosten. Daarbij werd lucht, afkomstig uit Afrika, naar het noorden getransporteerd. Het deed de sneeuwhoogte ten noor den van de Alpen flink slinken. In die warme T.rordt ook zand mee gevoerd, dit vanwege de sterkte van de luchtstro ming bij de bron. Tijdens de regenval van afgelopen zaterdag kwam het ge noemde zand mee naar be neden. Dat weet u dan ook weer. Zondag deed een beetje lenteachtig aan. Het was in ons gebied redelijk zon nig en de temperatuur liep op tot een graad of veer tien. Het was aangenaam op een beschut plekje. Ik meldde u in een vorig overzicht dat Achterveld wel eens een van de natste stations kon worden voor wat betreft de maand maart. Ik noteerde 109,3 mm. Natter werd Apel doorn met 116 mm en Hen gelo met 112 mm. Tot nu toe dus de derde plaats. Het huidige weerbeeld zal de komende dagen niet veel wijziging ondergaan. Er is af en toe zon, maar er blijft ook kans op een bui. In de tweede weekhelft wordt deze wat groter door een depressie welke dan wat meer invloed gaat krijgen. Met de tempera tuur wil het nog niet zo best. Het blijft bij maximaal 12 a 13 graden en dat is wel normaal voor de tijd van het jaar, maar hogedrukgebieden, welke een echt voorjaarsweer- type kunnen bewerkstelli gen, verschijnen de ko mende dagen nog niet op de weerkaart. Erg warm is het in Europa momenteel nog vrijwel nergens. Het Middel landse Zeegebied blijft ge voelig voor depressiefron ten, evenals de Alpen. Op zich gunstig, aangezien ik zelf daar nog van een win tersportvakantie ga genie ten, Er ligt nog voldoende sneeuw, zeker boven de 2000 meter. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de v/eek Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Lensder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte1 Felicitatie-rubnek, eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6, - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Dinsdag 7 april 19.30 uur: Uitreiking medailles Rode Kruis, Gemeentehuis, 't Erf 1. 20.00 uur Bloemschikken NCVB in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. 20.00 uur: Gespreksavond Kruis vereniging voor ouders van peu ters en kleuters in wijkgebouw Leusden-Zuid, Roo van Aldewe- reltlaan 13. 20.00 uur: Openbare vergade ring commissie Openbare Werken en Ruimtelijke ordening in het ge meentehuis, 't Erf 1. Woensdag 8 april 9.00 uur Kledingbeurs m 't Voor onder. 20.00 uur Bijeenkomst nieuwe Bndge-club in Groot-Krakhorst, Bolderikhof 18. 20.00 uur: Openbare commissie Algemene Bestuurszaken in het ge meentehuis, 't Erf 1. 20.15 uur: Ate Doornbosch spreekt over het oude lied, Biblio theek Nieuw-Langenbeek. Woensdag 8 april: 9.00 uur Handwerkhobbyclub, De Moespot; Donderdag 13.30 uur: Bejaar- densoos, Ons Gebouw; Donderdag 20.00 uur: Voorlich tingsavond WN, Ons Gebouw; 20.00 uur: CDA vergadering over flankerend ouderenbeleid, Ons Gebouw. Vrijdag 10 april 19.30 uur: Filmavond, De Moespot; Vrijdag 10 april 19.00 uur: Knutselen jeugd, De Moespot; Zaterdag 11 april 20.00 uur Concertuitvoering DWS, Ons Gebouw; Zaterdag 11 april 20.00 uur Disco Show, De Klaveet; Zondag 12 april 14.00 uur: Vi deo, De Moespot; Zondag 12 april 14.00 uur: Disco, De Klaveet; Dinsdag 14 april 9.00 uur: Wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3