riljant optreden 'On ie Brink of Jazz' i leusder hrnnt Stoepen zonder status vormen struikelblok Kantongerecht Amersfoort Seizoen luchtvaartmuseum Soesterberg geopend ima sfeer bij Jazzsociëteit: Overlegcommissie Verkeer; Die tas komt altijd van pas. EEN DRAAG- OF RUGTAS J Betaling: per jaar per halfjaar kwartaal USDEN - Op zondag 5 april vond in 'De Hakhorst' n uitermate boeiend optreden plaats van de Jazz- ir oep 'On the Brink of Jazz' onder auspiciën van de zz Sociëteit Leusden. Ondanks het fraaie lenteweer is 'De Hakhorst' tot de laatste plaats bezet. NSDAG 7 APRIL 1987 plaatselijk nieuws Pe pu oep 'On the Brink of Jazz' ijat uit de vijfenvijtigjarige Vos; Hans Knapp, die de ^aljd van zesentwintig jaar dcde tweeënvijftigjarige van Wegen en Jai-Jai Vos, jfentwintig jaren telt. een aantal jaren is Tony actief als sopraan- en [ofonist. Onder meer is hij nd als solist destijds bij ti n 1963 door Paul Acket ka janiseerde spektakel 'Jazz uit \e Kurhaus'. Dit optreden str eneens op langspeelplaat elegd. Tony Vos ik ook rd nd van andere grammo- ige ilaten. Samen met Paul Ac- chtte hij de 'Eindhovense dojClub' op, waarvan hij als atter fungeerde. Hij 1de in die tijd met vele pro- 1 nte jazz-musici. Hij trad op LI heel Europa. Thans speelt a< iet het pianoloos kwartet he Brink of Jazz', is Hans Knapp voltooide a< zomer zijn studie aan het e, rsums Conservatorium, ec deeën pleegt hij uit te wer- pi net zijn combo 'Knapp und ïffi g'. Zijn docent Wim Over- w noemde hem nog on- zijn meest belovende a4ng. :er ontrabassist Arie van We- iin begeleidde o.a. Don Byas ho vertoefde enige tijd eri tnjk, waar hij een goede ch nde werd in een aantal dc jazzclubs. De laatste jaren ho ren we hem weer in de Neder landse clubs. Drummer Jai-Jai Vos, zoon van Tony Vos, studeerde o.a. in New York bij Stu Martin en wordt thans veel gevraagd bij diverse plaatproducties. Rond twee uur was het vrij rus tig in 'De Hakhorst': een een zame gitarist Hans Knapp repe teerde op het podium; een aan tal andere artiesten was al aan wezig; hartelijk werden oude bekenden verwelkomd. Om half drie precies werd er be gonnen met de eerste set. Meteen werd duidelijk, dat de 'Jazz Sociëteit Leusden' er in geslaagd was om klasse in huis te halen. Onder andere werden de volgende nummers ge speeld: 'Four on six' en 'Nar dis'. beide van Miles Davis. Eveneens werden ten gehore gebracht 'I'm falling in love too easy' en de ballade 'Lover Man'. OVERTUIGEND Het kwartet bleek uitstekend op elkaar ingespeeld te zijn en kwam overtuigend als één ge heel over. Alle bewondering was op zijn plaats voor de saxofonist Tony Vos, die niet al len blijk gaf van een zeer goede techniek tijdens zijn spel maar eveneens van een uitstekend gevoel voor deze muziek. Waardering was er duidelijk voor een uitermate geconcen treerde gitarist Knapp. Vader en zoon Vos hadden duidelijk veel plezier in het samenspel. Contrabassist Arie van Wegen speelde zijn aandeel op volko men ontspannen wijze. Regelmatig applaudiseerde het publiek dan ook dankbaar. Ze ker toen er met 'break'-effecten werd gewerkt, een vraag-en- antwoordspel tussen twee of meer instrumenten. Tijdens de tweede set werd on der andere 'A child is Born' ten gehore gebracht op zeer ge voelige en romantische wijze. VIOLIST Zoals vaak gebruikelijk, werd ook hier een artiest van grote allure op het allerlaatst geïnto- duceerd bij de jazz-vrienden: de hot-violist Michael Gustorff die bezig is met zijn laatste jaar conservatorium. In het begin was de juiste geluidsafstelling een probleem. Naarmate de tijd echter verstreek, ontpopte hij zich als een groot jazz-violist met zeer veel techniek en ge voeligheid. Terecht dat ook voor deze violist regelmatig ge klapt werd. SFEER Rond een uur of twee was 'De Hakhorst' voor de helft gevuld; een uur later was het restaurant behoorlijk vol. Er was sprake van een gezellige drukte: LEUSDEN - Tijdens de vergadering van de overlegcom missie Verkeer op maandagavond 31 maart in het ge meentehuis van Leusden bleken vooral de stoepen zonder status aanleiding tot onduidelijke situaties te geven. De Leusdense jazz-sociëteit had ook dit keer weer een uitstekend orkest binnengehaald. Veel Leusdenaien wisten dan ook de weg naar De Hakhorst te vinden. steeds meer bezoekers kwa men binnen lopen. Vermoedelijk is het ongedwon- gene van een jazz-optreden als dit - dat je op ieder moment kunt binnenlopen; dat je niet beslist doodstil moet luisteren en dat je een drankje kunt ge bruiken in het gezellige restau rant - reden, dat iedere keer meer mensen getrokken wor den. Peer Hartjesveld, één van de stuwende drijfveren van de so ciëteit, weet zich nog heel goed te herinneren, dat dat wel wat anders was toen men twee jaar geleden begon: toen moest men zich vaak tevreden stellen met tien of twintig mensen. Ook is er duidelijke tevreden heid bij voorzitter Kees Hunde- pool: "Wij moeten het niveau kunnen behappen. Er zijn al ge noeg voorbeelden van clubs als deze, die het niet hebben kunnen bolwerken omdat zij ar tiesten van tè groot formaat uit eindelijk niet konden betalen. Wij houden het voorlopig lie ver bij de regio: er is kwaliteit genoeg aanwezig. Eigenlijk is het geweldig, als je ziet, dat er iedere keer weer meer mensen komen genieten van een gezel lige jazz-middag." SPONSORING Voorzitter Hundepool deelde mee, dat concerten als deze niet mogelijk zijn zonder spon soring. Hij was derhalve ook blij met de financiële steun van Reimus Snel. Hij kon tevens meedelen, dat ook het echt- paar Verduin, eigenaars van 'De Hakhorst', zich bereid heb ben verklaard tot een bijdrage. In de wandelgangen hoorden wij, dat individuele bijdragen eveneens welkom zijn en dat men op zoek is naar meer spon sors om uiteindelijk nog meer kwaliteit te kunnen bieden. PLANNEN Kees Hundepool kon wat meer mededelingen doen met be trekking tot het 'Mid Holland Jazz-Festival' dat op 20 en 21 juni a.s. georganiseerd zal wor den in 'De Korf Contacten zijn gelegd met Pia Beck, de Dutch Swing College Band. het Groot Radio- en TV- orkest. Anderen die benaderd zijn: Wiebe Haanstra, Swing Profs. Tempting Seven, Blue Monday Seven, Stablemates en meer. Het belooft een gran dioos festijn te worden, ver- i spreid over drie zalen van 'De Korf. Voor de topattractie wordt nog een aantal sponsors gezocht. Op zondagmiddag 26 april a.s. vinden er in 'De Hakhorst' film opnamen plaats van 'De Swing Profs' in verband met hun toer- nee door Indonesië. De leden van de Jazz Sociëteit zijn van harte uitgenodigd. Tot slot zal er op 3 mei a.s. een optreden plaatsvinden van I 'Rush Hour'. Meer informatie kan hierover t.z.t. verwacht worden. J.R. ch et ak ret >ij M 3 V mc dei >m Ab ds led: ,am< clu te rovinciale weg SI in de ge- K nte Barneveld geeft regel- 1 J aanleiding tot gevaarlijke ties. Na een poos twee- is te zijn geweest, wordt de op een gegeven moment Dat is hét moment mderlijke vrachtwagens te inhalen. Maar iemand die lekke niet bekend is. weet dat de vreugde van korte is: al gauw wordt de weg euw twee-baans. Welis- aangekondigd door on- meer een inhaalverbod, als men eenmaal op de ;r baan zit, is het niet altijd ef elijk om meteen terug te naar rechts, agi >olitie houdt dit punt ken- z k scherp in de gaten, want g lat bijna geen zitting voor na) er moet iemand voorko- cüe op deze plek betrapt is efen verboden inhaalmanoe- do le zitting van 26 maart ver- .e (Jrde de kantonrechter, me ur Mr. van Willigenburg, dergelijke verdachten baar, maar zonder toepas van straf. ordeelde bij de eerste van een bejaarde automobilist, orcfuidelijk en correct zijn on- legen over deze situatie ,n v woorden bracht, dat zij ir de gelet op zijn persoon" de eis van de offcier - hon- mi§ gulden - overnam, maar straf oplegde. "Er is dus recht m Nederland", con- int§erde verdachte tevreden, e e 'olgende, die onmiddellijk lakwam en exact hetzelfde teer hield, kreeg wegens isgelijkheid dezelfde uit- ak. Hoewel deze automobi- 80.000 kilometer per jaar "en daarom geacht mocht jen op dit soort situaties icht te zijn". Hij kreeg het es om via de politie de beheerder op te sporen fschijnlijk Rijk of Provincie daar zijn beklag te doen. and uit Nijkerkerveen, de naar van een vrachtwagen, st vierhonderd gulden be- i omdat één van zijn chauf- s zijn wagen veel te zwaar den had met zand en grint, seen soort lading die moei te beoordelen valt, omdat gewicht zeer afhankelijk is de hoeveelheid vocht, om vond verdachte de dan ook ongehoord iren mevrouw die met een be- untjuio Mosa-tegels had opge- d waarbij haar auto met 70 ent overladen was. kwam Ieter af: honderd gulden e Omdat dit een éénma- Particuliere aangelegen- betrof en er dus zeker economische motieven in ;Pel waren, werd zij zoveel et behandeld. mwoner van Voorthuizen n de Hoofdstraat daar ter plaatse met een vaart van 94 ki lometer gereden had, kreeg 440 gulden boete, d.i. tien gul den per te hard gereden km. Het was zijn tweede snelheids overtreding in één jaar. Boven dien wordt een snelheidsover treding binnen de bebouwde kom nog gevaarlijker geacht dan daarbuiten. Een jongen uit Voorthuizen, die met een opgevoerde brommer reed, werd tot honderd gulden veroordeeld wegens het "rij den van een motorfiets zonder njbewijs". Natuurlijk protes teerde hij dat de brommer zo was gekocht en dat hij geen no tie had gehad van het feit dat hij dankzij een te hoge cylindenn- houd in de categorie 'motorfiet sen' terecht was gekomen, waarbij dan opeens een rijbe wijs nodig is. "Of u dat wist of niet inte resseert me niet", verklaarde de officier. "Iemand die crosst en sleutelt hoort dit te weten." Zonder rijbewijs en zonder ver zekering had een jeugdige mo torrijder over een voetpad ge reden. "Waarom op het voet pad?" wilde de officier weten. Verdachte volstond met een schouder ophalen. "U had te gen de politie ook nog een grote mond: voetgangers ho ren me wel aankomen. Wat dacht u van oude mensen die niet zo goed horen en wel snel iets breken? Wie betaalt dat?" Ook hierop bleef verdachte het antwoordt schuldig. "Het inte resseert hem allemaal geen fluit", constateerde de officier. "Ik heb hier geen goed woord voor over. Ik eis 675 gulden in totaal". "Wilt u reageren?" infor meerde de kantonrechter. "Heeft weinig zin". "Wat doet u voor de kost?" "Niks" "Ik vind uw houding schanda lig", beaamde de kantonrech ter en veroordeelde conform de eis. Een inwoner van Soest werd er van verdacht dat hij bij het be mesten van de bermen zoveel- mest op de weg zelf geknoeid had, dat er gevaar voor het ver keer ontstaan was. Een onge luk, waarbij een auto uit de bocht gevlogen en in een sloot terecht gekomen was, zou hier het regelrecht gevolg van ge weest zijn. De foto's uit het dos sier toonden vele zwarte plek ken op de weg, die op mest zouden wijzen. Verdachte verweerde zich met de mededeling dat hij direct na het ongeluk twee mensen naar de weg had laten kijken. Die hadden geen mest gevonden, maar wel restanten modder. De gemeente had de sloot schoon gemaakt en daar was rommel van blijven liggen. De officier eiste 200 gulden boete. Maar de kantonrechter verklaarde dat ze het dossier thuis wel erg duidelijke gevon den had, maar nu, dankzij de onder ede afgelegde verklarin gen van getuigen, toch iets minder. Omdat ze het wettig bewijs niet geleverd vond, con cludeerde ze tot vrijspraak. Iemand uit Bosch en Duin had parkeerproblemen op de Kamp in Amersfoort gehad. Het bord dat hier de parkeeizöne aangeeft, heeft een onderbord: „Parkeren alleen op de aange geven plekken". De kantonrechter oordeelde dat dit onderbord de zaak niet duidelijker maakt, want wat zijn die aangegeven plekken? On der meer terreinen met een bord P en parkeermeters, zegt de politie. Maar in het 'onder meer' zit de kneep. De kantonrechter: „Een par- keerzóne alleen is duidelijk. Deze toevoeging maakt ondui delijk. Ik acht nu niet bewezen dat u inderdaad een parkeer verbod hebt overtreden en daarom spreek ik u vrij". Een monteur uit Hoevelaken, die onderhoudswerkzaamhe den in Amersfoort wilde ver richten, werd op zijn route te gengehouden door een agent met de mededeling: deze straat is alleen voor bestemmingsver keer. „Dat ben ik" sprak de monteur en legde uit waarom hij nou uitgerekend in die straat moest zijn. De commissie, bestaande uit raadsleden van alle politieke partijen, hoorde vier klachten aan, die door verschillende be woners uit Leusden omtrent de verkeerssituatie in hun woon omgeving naar voren werden gebracht. Daarbij bleek steeds weer de officiële status van een pad of weg bepalend te zijn voor de mogelijk te treffen voorzieningen. Want een fiets pad is pas een fietspad zodra dat pad als zodanig in het ver keersplan en door middel van verkeersborden, staat aange geven. Of zoals voorzitter Ton Voortman (WD) opmerkte „als het niet aangegeven is, is het geen fietspad, want als het een voetpad is, staat het niet aange geven." Nog meer verwarring geeft het wanneer, volgens het verkeers plan een 'hoofdverkeersroute voor langzaam verkeer' zoals het Reigerpad, aan één kant wel een passende aanduiding heeft, maar aan de andere kant aanduiding noch passende voorziening dan wel aanslui ting. Of wanneer een stoep een stoep lijkt, maar net op één cru ciaal stukje geen stoeprand heeft en dus een fietspad zou kunnen zijn. (Zoals bij de Ku- persingel.) Kortom de door deze commissie uit te brengen adviezen aan de Raad zullen in hoge mate bepaald worden door het feit of de commissie een wandelpad van een fiets pad weet te onderscheiden. In de Claverenbladstraat blijkt het moeilijk om een parkeer plaats van een uitrit te onder scheiden. Met als gevolg dat de bewoners van huizen met een regelmatig geblokkeerde uitnt, de auto's van hun overbu ren liever bij die overburen ge parkeerd zien staan. Het door de bewoners aangedragen al ternatief bleek niet zondermeer aanvaardbaar, ondanks de winst van twee tot drie parkeer plaatsen. De veiligheid van spelende kinderen op hun crossfietsen met zijwieltjes werd meerdere malen zowel door bewoners als commissieleden genoemd. Daarvoor bestaat, ook bij de ge meenteraad, begnp volgens Ep Oostra (D66): „Immers het begnp van wethouders en raadsleden stijgt naarmate men zich opa weet." KINDERLANDSCHOOL Door omwonenden en ouder raadsleden van de Katholieke Basisschool werd bezwaar aan getekend tegen de voorgeno men aanleg van een verbinding tussen de Korte Geer en Zadel. De angst bestaat dat de nieuwe weg gebruikt zal worden als sluiproute, met veel onover zichtelijke kruisingen met het fietspad. Waarbij alweer een 'onduidelijke status' een rol speelt, want bij de Landweg valt geen herkenbare stoep te bekennen. Met de huidige si tuatie waren de informanten wel tevreden. Veel haast met de gemeentelijke plannen, dan wel wijzigingen, vroegen zij de commissieleden dan ook niet te maken. „Kijk er rustig een paar jaar naar" raadden zij de commissieleden aan. Binnen twee weken zegde de commissie toe de adviezen uit te brengen. LEUSDEN - Op 31 maart jl. werd het seizoen van het Mili taire Luchtvaart Museum op het Kamp van Zeist bij Soes terberg op feestelijke wijze geopend. In de Ir. Vreeburghal, waarvan een gedeelte opnieuw werd opgezet, werd bij de op één na oudste Starfighter van de Luchtmacht de D-8022 het eerste exemplaar van een nieuwe uitgave over de Starfighter aangeboden aan de plaatsvervangend chef van de Luchtmachtstaf, gene- raal-majoor vlieger H. de Vos. fici exposeren tot eind juni een verscheidenheid aan kunstwer ken in de wisselexpositie ruimte van de Generaal Snij dershal. Het museum is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00-16.00 uur en op zondag en ook 2e Paasdag van 13.00-17.00 uur. Het museum is op le Paas dag gesloten. DE TOEGANG IS GRATIS. De Starfighter bracht in de be ginjaren zestig grote verande ringen teweeg in de militaire „Nee", was het antwoord, „we hebben opdracht om iedereen die de spoorbomen overgaat te bekeuren". En dat was de reden dat een verontwaardigde monteur voor de kantonrechter verscheen. Die besloot om de zaak aan te houden en de agent om een na dere explicatie te vragen. vliegen] en vergde een grote inspanning zowel van het tech nisch grondpersoneel als van de vliegers. Dank zij de inzet van dit personeel toentertijd werd de F-104G een effectief luchtwapen en deed ruim twin tig jaar dienst bij de Koninklijke Luchtmacht en was op de T-33 straaltrainer na het veiligste vliegtuig, alhoewel toch twintig Nederlandse piloten met dit type zijn verongelukt. Na de presentatie van de uit gave over de Starfighter werd een expositie van de Gooise Grafici getiteld 'De Gooise Gra fici zien ze vliegen' op humoris tische wijze geopend door oud- luchtmachtvlieger de heer P. Schmidt Crans. De Gooise Gra- Eindredacteur majoor drs. C. A. Hilterman overhandigde het eerste exemplaar van het boek over de Starfighter aan generaal H. de Vos. (advertentie) Ja, u leest het goed, wanneeru als abonnee een nieuwe abonnee aanbrengt ontvangt u van ons geheel gratis De nieuwe abonnee ontvangt van ons wekelijks de krant met al het nieuws uit eigen plaats en regio Ik ben abonnee op De Leusder Krant en ontvang gratis EEN DRAAG- OF RUGTAS. Pl Naam Adres Postcode plaats De nieuwe abonnee is: Naam Adres: I Postcode plaats Betaling per jaar (met betaling wachten tot acceptgirokaart is toegestuurd) Geschenk: boodschappentas rugtas (aankruisen wat wordt gewenst). Invullen en opsturen naar. I BDU, afd. Abonnee-service I Antwoordnummer 21, 3770 VB Barneveld I (postzegel is niet nodig)

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9