LOEP OP Geen zuivere melk(l) Geen zuivere melk (2) Proef- cross (1) Proef- cross (2) fervangen (1) ërvangen (2) og één keer irnaval rkbezoek Dubbel genaaid I.P.V.O. Prick Op weg (1) Op weg (2) Sinecure Kosten bewaking Blunder Sfeertje (1) Sfeertje (2) Zuinig (1) Zuinig (2) Te groot? Allemaal een kerstboom met kluit Verticaal fotograferen Op schema Bomen Ketting- of figuurzaag Samen zingen, in de volkstuin DONDERDAG 9 APRIL 1987 De dames en heren die van tijd tot tijd in het gemeentehuis vergaderen worden altijd keurig op tijd voorzien van/een kopje koffie. Maandagochtend kwam niet de koffie, maar de melk die er door sommigen ingedaan wordt, ter sprake. „Hoe zit dat nu? krijgen we nu voortaan wel of geen echte melk bij de koffie?", wilde één van de leden van de commissie welzijn en onderwijs weten. Het zal de gemiddelde bezoeker van het gemeentehuis, die aldaar een kopje koffie krijgt aangeboden, waarschijnlijk ontgaan dat hij geen „zuivere melk" aantreft bij het kopje donker vocht. Het witte zakje, gesierd door het gemeentewapen van Leusden, bevat volgens de inhoudsopgave 55% koolhydraten, 35% plantaardig vet, wat mineralen en vocht, alsmede 4,5% melkeiwit. Een koe is er dus nauwelijks aan te pas gekomen. De vraag over de „echte" of „onechte" melk was gericht aan voorzitter Gijs van Woudenberg. Zoals zo langzamerhand bekend mag worden is de heer Van Woudenberg in het dagelijks leven agrariër. Enige tijd geleden maakte de wethouder de aanwezigen er op attent dat er bij de koffie nu „echte" melk geserveerd werd. Weliswaar in poedervorm, maar het ging toch om een produkt van de koe. „Zo komen we wel van het melkoverschot af', moet de wethouder bij die gelegenheid gedacht hebben. Het pakte echter anders uit. De koffiedrinkende ambtenaren hadden problemen met het koeprodukt. De echte melk zou moeilijk in de koffie te roeren zijn. Men schakelde dus weer over op het kunstprodukt. Voor Gijs van Woudenberg wordt nu konsekwent een uitzondering gemaakt. Hij krijgt bij zijn koffie een zakje met een koe erop dat de echte melk bevat. Voorlopig kan de wethouder nog heel wat koffie komen drinken op het gemeentehuis. Men heeft nog duizenden zakjes met het „afgekeurde" produkt in voorraad. et geslaagde carnavalsfestijn er leiding van prins Dobber Inige ligt al weer enige tijd ter ons. Je zou haast vergeten er zoiets als carnaval bestaat, irard van den Hengel is al lang q prins Dobber meer en de is van de Raad van Elf heb- hun mantels al lang achterin Jerenkast gestopt, och treffen de camavalgan- i elkaar nog éénmaal om nog swat na te praten en herinne en op te halen. De Raad van bestuur en senaat van de isdense Gouden Klomp, ais le de ex-prins zien elkaar zon- tniddag om een uur of vier in dorpscafé Swartesteegh". Ue foto's die tijdens het voor carnaval zijn gemaakt kun- zondagmiddag bekeken wor- Ook is het mogelijk foto's te ellen. De video-opnamen die ss het carnaval zijn gemaakt nen ook zondag bekeken kern" op 12 april van 16.00 tot 20.00 uur wel kom in „De Swartesteegh". Ook alle vrienden en fans zijn van harte uitgenodigd. De bijeenkomst van de Gouden Klomp heeft niets te maken met een soort halfvastenbal zoals dat wel eens gehouden wordt. Voor een dergelijk feest is het trou wens al te laat. Mocht het zondag toch gezellig worden in de Swar testeegh dan is dat mooi meege nomen. De direkte omwonenden hadden het al opgemerkt: er mag weer gecrosst worden op de Leusder Hei, en wel van eén mei tot één juni. Het gaat om een proefperiode, waartoe de voorzitter van de afdeling geschillen van de Raad van State in al zijn wijsheid heeft besloten. Het is de bedoeling, dat tijdens die proefperiode metingen worden verricht om na te gaan of er daadwerkelijk sprake is van geluidshinder. Aan de hand van dat onderzoek zal worden besloten, of het terrein definitief voor crossen wordt bestemd, of niet. Er bestaan nogal wat bezwaren tegen het crossen. Het psychiatrisch ziekenhuis Zon en Schild en een aantal omwonenden hebben die ingediend. Het dreigt allemaal een wat politiek spelletje te worden, intussen. De gemeente Amersfoort heeft om heropening van het terrein verzocht, met steun van de provincie. In Utrecht hoopt men namelijk, dat het 'wild crossen' af zal nemen gevallen zijn opgelopen tot praktisch een jaar. Het zou een logische verklaring zijn, ware het niet dat we de commissaris onlangs nog in zijn dienstauto met chauffeur voorbij zagen zoeven. En dat was een ander merk (inderdaad, dèt merk), en van een iets andere klasse. Loep op Leusden jdaktie: Hans Mosterd jdragen: Frits van Breda Over de regeling waarbij zieke erkrachten één of twee dagen et vervangen mogen worden bij ekte of verlof, is al veel te doen !W eest. Het lijkt er nu zelfs op t ook de verantwoordelijke mi- ster in de gaten begint te krij- d dat de maatregel niet al te stis. In de praktijk hebben de scho- i op dit moment echter nog iai de maatregel uit te voe- o. De meeste scholen hebben sloten om de kinderen naar is te sturen als juf of meester skis. Maandagmorgen kregen de aderen van de gecombineerde oep vijf en zes van de openbar- i basisschool „De Heerd" te ho- idat ze maandagmiddag en isdag niet naar school hoefden komen. Meester Henk had zich kgemeld. Rob, één van de naar huis ge lorde leerlingen had kennelijk en zin om anderhalve dag thuis zijn eentje door te brengen, b belde dinsdag al zijn klasge- otjes op en nodigde ze uit voor idoor hem te organiseren Htmiddag. lijna de hele klas gaf aan de nodiging gehoor zodat groep t zes van De Heerd dinsdag- idag rond de klok van één uur rinden was op een voetbalveld le wijk Langebeek. onder dat er één ouder aan te ikwaxn werd er gevoetbald, er rd trefbal gespeeld en de hele s gaf zich over aan het popu- e spel „buskruit". /at normaal gesproken niet al aak zal voorkomen gebeurde rel. Sommige kinderen verga de tijd en gingen zelfs tot na gebruikelijke schooltijd door t„hun" sportdag. Utrechtse Commissaris van fingin, jonkheer Beelaerts Jokland, bezoekt in knniet alleen het Datehuis. Vorige week 11 de commissaris een werkbezoek aan Pon in Leusden. De commissaris doet dat op het ogenblik wel meer: werkbezoeken brengen. Kwade tongen echter willen beweren, dat het eigenlijk om een proefrit ging in de auto, die bij de beide heren op de foto staat. Dat schijnt zó*n verkoopsucces te zijn, dat de wachttijden in enkele loep op Leusden De verworvenheden van onze, modern genoemde, tijd mogen er natuurhjk zijn. Daar gaat niets van af. Maar bij tijd en wijlen gebeuren er van die dingen, waarbij je met kunt voorkomen, dat je het eigen gelaat op- of ontsiert met min stens een brede grijns. Om niet te zeggen, dat je je ronduit te barsten lacht. Eén dezer dagen had ik dat weer, toen ik uit de krant ver nam dat er een marktkoopman was veroordeeld wegens de handel m vervalste merkarti kelen. De eerste vraag, die dat bij me opwierp was, of dat eigen lijk wel kon. In zekere zin zijn namelijk alle merkartikelen vervalst. Maar los van die wat filosofisch getinte opvatting geeft het natuurhjk prima weer, hoe idioot we met z'n allen bezig zijn. Zo herinner ik me uit m'n jeugd, dat het emge etiket dat iemand werd opgeplakt, en waar hij of zij ook om bekend stond was, dat er sprake was van een bord voor zijn of haar hoofd. In overdrachtehjke zin het dat natuurhjk mets aan dui- dehjkheid te wensen over Maar letterhjk genomen ont ging die kwalijke eigenschap menigeen. Naarmate de algehele ver- debilisenng van de natie zich onverdroten voortzette, begon het echter op te vallen, dat dat met meer opviel. En daar heeft men nu het volgende op gevonden: alle maal een overhemd, een rok, een sweater, een broek en schoenen aan met een merk naam of een merkteken erop. Mode wordt dat genoemd, maar in werkehjkheid is het namurhjk duidehjk, dat men mensen, die zich met derge- hjke rotzoooi aan hun hjf in het openbaar durven te vertonen, met meer serieus hoeft te ne men. Ik bedoel maar, vroeger had een arme sloeber er een heuse boterham aan om beplakt met reclame door de winkelstraten te dwalen. 'Sandwichman' was, als ik me dat goed herinner, de vanover het water overge waaide term waarmee dat ver schijnsel werd aangeduid Tegenwoordig doet - in het kader van de alom om zich heen slaande gekte - men dat dus gratis. Met als klap op de vuurpijl, dat een marktkoopman er met zoiets als 'merkvervalsing' een extra slaatje uit kan slaan. De alom bekende reklame-term 'op de markt is uw gulden een daalder waard' heeft daarmee in dit speciale geval namurhjk wel een bijzon dere betekenis gekregen. Persoonhjk echter, moet ik eerhjk toegeven dat ik met de betreffende marktkoopman helemaal 'in' ben voor een nieuwe slagzin, en dat met eens eenzijdig op het markt wezen gencht. Eerder op dat rare verschijnsel, dat zich ook m de wielrensport manifes teert, en dat de Vlaamse caba retier Gerard Vermeers ooit als volgt omschreef: 'het stond op z'n petje, het stond op z'n truitje, het stond op z'n broekje, het stond op z'n hand schoenen, maar de verslagge ver mocht het met zeggen. Wij zeggen het al lang met meer, we lopen er mee voor joker. Op onze haarbandjes, op onze sportschoenen, op onze zonnebril. En dat, tot overmaat van ramp, ook nog geheel uit eigen vrije wil. Zoals ik zei: een nieuwe slagzin is op zijn plaats. Dubbel genaaid houdt beter. als het crossterrein gewoon beschikbaar komt. In hoeverre die hoop terecht is, mag men zich natuurlijk afvragen. Het is immers heel wat anders, om met een crossmotor langs gebaande paden te scheuren, dan met een off-the- road motor lekker door het bos en over de hei te knarren... De werel dkampioenschappen triathlon zijn weliswaar nog ver weg - ze vinden in oktober plaats - ook in andere zin zijn ze voor Johnny Johnsen uit Amersfoort ver weg. In Nice. En dat is een reis, die de Amersfoorter zelf niet kan bekostigen. Leusdenaar Rien de Ruiter, die in Amersfoort café Xe Nez' drijft, blijkt iemand te zijn, die in dat soort gevallen niet alleen met raad, maar ook met daad terzijde staat. John Johnson behoort tot de regionale top en de landelijke sub-top in zijn sport. Hij loopt voor de Amersfoortse vereniging A. V. Triathlon en behaalt uitstekende uitslagen. Leusdenaar Rien de Ruiter heeft inmiddels met zijn stamgasten afgesproken, dat ze de reis van Johnson naar Nice zullen sponsoren. In Xe Nez' hangt een landkaart, waarop de gasten kilometers kunnen intekenen en sponsoren. Ook Johnsons officiële sponsors deden een duit in het zakje. Momenteel is de stand, dat Johnson is gevorderd tot Noord Frankrijk. Aan Rien de Ruiter zal het niet liggen. Zijn gasten kunnen, voor een gulden per kilometer, de sportieve aspiraties van Johnson ondersteunen. De problemen rond Sine Cura bleken niet gering, afgelopen maandag en dinsdag. Daar was Joop Kool, met behulp van de Dikke Van Dale, als we het goed begrepen, ook achter gekomen. 'Ik heb Sine Cura' opgezocht in het woordenboek, maar daar stond alleen 'sinecure'. En dat betekent 'Geen gemakkelijke taak', meneer de voorzitter. Dat lijkt wel te kloppen, wat niet gezegd kan worden van de échte vertaling van 'Sine Cura'. Dat betekent namelijk 'Zonder Zorgen' en zover is het nog niet. Met de kostenbewaking in Leusden schijnt het, in algemene zin gesproken, steeds beter te gaan. Maar er zijn uitzonderingen, waar men kansen laat lopen... Onvoorstelbaar. Want wat te denken van het volgende. In Leusden Zuid moet voor f5.800,- een obstakel uit de weg worden verwijderd. Vier bielzen en een hoop zand. Joop Kool vond dat wat veel. 'Ik doe het voor de helft, met asfalt erin, en een garantie erbij', zei hij. Tot de stomme verbazing van uw verslaggever liet zelfs de voorzitter, Wagenaar, die kans lopen. Terwijl je veel van hem kunt zeggen, maar niet dat hij niet 'in' is voor een handeltje, bij tijd en wijlen. Die bielzen hadden trouwens nog meer voeten in de aarde. Het 'verse' raadslid Marius Boersen (CDA) wilde namelijk wel eens weten, wie er eigenlijk om de verwijdering van die handel had gevraagd. Hij kreeg meteen antwoord. Want met kennelijk genoegen antwoordde Jan Wagenaar: 'Als ik me niet vergis was het het CDA, dat dit ding ooit 'de blunderbak' noemde.' Over een blunder gesproken. Maar ja, als vers raadslid kun je niet élles weten. De vraag, hoe de raadsleden met elkaar omgaan is er ééntje, die de gemoederen nogal eens bezig houdt. In de discussie, dan. In de praktijk gaat dat natuurlijk anders, zoals de volgende discussie duidelijk zal maken. Ton Voortman tegen Corri Verduin (die een zieke Gert de Weerdt verving): X heeft zich helemaal niet voorbereid op deze vergadering.' Joop Kool tegen Ton Voortman: 'En dat zegt iemand, wie Parson nog moet influisteren wat hij moet zeggen.' Alrich Parson tegen Joop Kool: 'Oh ja, heb je ook nog gehoord, wat ik zei?' Ton Voortman tegen Joop Kool: 'Alsof u de notitie, die u net heeft voorgelezen (over Sine Cura, red.)zelf geschreven heeft.' Los van het feit, dat dat laatste inderdaad niet het geval was, wat een sfeertje, niet? Maar gelukkig kan het ook anders. Waar het ging om ruim vijfduizend gulden voor het verwijderen van vier bielzen en een hoop zand, vond Corri Verduin het belachelijk, dat zoiets wél kon, terwijl het college geen vijfhonderd gulden voor de Anonieme Alcoholisten beschikbaar wilde stellen. Het verschil tussen de AA en dit is, dat we deze mensen wél kennen', zei daarop Jan Wagenaar. *Nee maar...' wilde Corri antwoorden, toen Jan Wagenaar haar onderbrak met: 'Dat was een grapje, mevrouw Verduin.' Hij sloeg kwink' merkte daarop Ep Oostra op, waarna Jan Wagenaar weer het laatste woord had met: 'Ja, maar hij sloeg niet aén.' Corri Verduin is zuinig op het geld van de gemeente, dat is bekend. Daarom ontstak ze dan ook haast in woede, toen bleek, dat er voor de planten in het gemeentehuis wéér drieduizend gulden op tafel moest komen. Nu waren het ook niet zomaar planten, zoals Ton Voortman terecht opmerkte. In het voorstel aan de raad was namelijk sprake van 'representatieve planten.' Dat moesten natuurlijk decoratieve planten zijn, een term die ook in het uiteindelijke raadsvoorstel terecht zal komen. Hoe dan ook, Corri was het er niet mee eens. *We zijn in het verleden schoorvoetend akkoord gegaan met het dure onderhoud, omdat het vervangeu van de planten daar deel van uitmaakte', zei ze, 'en nu moet er weer betaald worden voor het vervangen van de planten. Hoe zit dat?', wilde zij weten. Het antwoord kwam uit onverwachte hoek, van Alrich Parson: 'Straks kun je weer bezuinigen op het onderhoud. Let maar op', was diens conclusie. Corri Verduin was het afgelopen dinsdag niet helemaal eens met de verkoop van vrije sector-kavels in t Ruige Veld. De prijzen konden haar goedkeuring nauwelijks wegdragen, maar ook de kavel-grootte stuitte kennelijk op bezwaren. Daarop vToeg Jan Wagenaar, speciaal voor de fijnproevers: Windt u de kavels te groot of te klein?' Nieuwbouw op het Achterveldse bedrijventerrein De Fliert, zo bleek Marius Boersen van mening, moet passen in de omgeving. Het is daar zo mooi groen, en bij het bouwen moet daar rekening mee worden gehouden, liet hij deze week tijdens een commissievergadering weten. 'En dat groen, dat moet eigenlijk blijvend groen zijn', zo luidde de bijval die Marius kreeg van zijn plaats- en partijgenoot Henk Ossendrijver. TVIéér hulst' noteerden we daarop als suggestie vanaf de publieke tribune. Maar Ton Voortman wist het beter: 'Allemaal een kerstboom met kluit kopen', zei hij. Het voorstel, om vijfduizend gulden uit te trekken voor 'horizontale fotografie' leidde deze week tot enige hilariteit, tot ambtelijke toelichting de commissie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening duidelijkheid verschafte. Het gaat om aero- fotogrammetrie, zoals dat heet. En de foto's worden loodrecht genomen, met twee lenzen, zodat perspectief ontstaat, dat zelfs meetbaar is. Beter dan kaarten, dus. Conclusie van één van de commissieleden: 'Zou het ook verticaal omhoog kunnen zijn?' 'Half elf, mevrouw Verduin, en we zijn bij het voorbereidingsbesluit voor De Horst. Zou u dat aan de heer De Weerdt door willen geven?', zei Jan Wagenaar dinsdagavond - om half elf - tegen Corri Verduin. Zij verving haar zieke partijgenoot in de commissie OW/RO. 'Wat bedoelt u daar toch telkens mee?', vroeg Corri daarop. Want de wethouder had al eerder verzoeken van een dergelijke strekking in haar richting gedaan. Wat zij kennelijk niet wist was, dat Gert de Weerdt vorige maand een notitie aan de commissieleden had 'Beter laat dan nooit' dacht men in Leusden. Met het oog op de vorst is in elk geval het bomen planten in het kader van de boomplantdag een week uitgesteld. Maar vorige week was het zover. Bij de nieuwbouw overhandigd, waarin hij erop wees, dat de agenda zo vaak uitliep. Niet dus, afgelopen dinsdag. De wethouder legde het Com Verduin uit, en voegde daaraan toe: 'en nu lopen we op schema.' 'Jammer, dat hij er nu net niet bij is', merkte daarop Ton Voortman op. 'Dan moet het dus echt aan hem liggen', concludeerde daarop Corri Verduin. In de fractie zal zij, zo kondigde zij aan, proberen Gert de Weerdt de nodige vergader-discipline bij te brengen... In het Leusdense, waar we allemaal zo aardig voor onze buren zijn, weet u wel, blijkt een onverkwikkelijk zaakje te spelen rond een schutting als erfafscheiding. Dat leidt binnenkort zelfs tot een AROB- zitting. achter Kinderland werden elzen gepoot. Fraaie bomen waar ook de bijen in het voorjaar nog wat aan hebben als er elze-katjes aan de bomen komen. Bijen? Jazeker, landelijk werd er dit jaar aktie gevoerd voor de bijen, in het kader van de Boomplantdag. In Leusden En waar gaat het helemaal om? Om een schutting die elf centimeter de hoog is, en negen centimeter te lang, zo vernamen we deze week van wethouder Jan Wagenaar. 'Daar gaan we natuurlijk niet graag met de kettingzaag op af, voegde hij daar aan toe. Waarop Ton Voortman concludeerde: *Mag het, gezien de omvang van het probleem, misschien de figuurzaag zijn?' Waar we als redaktie dan maar aan toevoegen, dat we - gezien de omvang van het probleem - toch een voorkeur hebben voor de kettingzaag. En we weten wel, waar we die in willen zetten, ook. Dat is dus niét in die schutting... Tijdens een korte discussie over de aansluiting op de A-28 hebben we daar verder weinig van vernomen, maar het had elders wel degelijk de aandacht. Dat bomen planten een karwei is, waar in een enkel geval zelfs haast bij geboden is (dat had u natuurlijk niet gedacht), is overigens op bijgaande foto te zien. liet Jan Wagenaar zich deze week ontvallen: 'Dat is het doel waarnaar wij streven. Mevrouw Verduin, dat kent u wel.' Waarmee de wethouder duidde op een bekend socialistisch lied uit het - naar we begrepen hebben - definitieve verleden. Immers, de Rooie Vrouwen met landelijk Annemarie Grewel en plaatselijk Corri Verduin voorop, hebben inmiddels een ander lied tot socialistiche samenzang bij uitstek verheven. Maar Corri bleek er geen bezwaar tegen te hebben, getuige haar woorden: 'Dat kunnen we dan nog eens samen aanheffen.' Dat wordt nog wat met die twee. Want recent werd ook al gezinspeeld op het samen onderhouden van één volkstuin. Of de spruiten en de tuinbonen bij dit gezamenlijk gezongen lied zullen gedijen, mag echter betwijfeld worden. Alrich Parson geloofde er niet bijster in, getuige zijn woorden: 'Dat wordt dan een zéér vals duet.'

Leusder Krant | 1987 | | pagina 15