I tommissie wil meer subsidie even aan Historische Kring eusdense brandweer won provinciale wedstrijd leusden; Glamour and Glitter bij de Zooz Keusder krant: JokaaL, ok bijdrage aan Anonieme Alcoholisten: Vleer dan tachtig brandweerkorpsen namen aan oefentocht deel: lweekend .J.C. de Geut eenkomst NCVB Concert DWS Film in De Moespot Lezing in 't Vooronder Wijzigingen bij gemeente Bijzondere uitvoering Johannes Passion Van Kersbergen UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Geen spreekuur burgemeester Later weer kouder weekinde^enmnte/ Leusden Achterveld plaatselijk nieuws DONDERDAG 9 APRIL 1987 (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Als het aan de commissie welzijn ligt krijgt Historische Kring Leusden meer subsidie dan B. en W. eerste instantie wilden geven. Ook de werkgroep AA, wat staat voor „Anonieme Alco- ilisten", krijgt, als het aan de welzijnscommissie ligt, een scheiden bijdrage in de kosten. Historische Kring Leusden eert het historisch besef bin- de gemeente te bevorderen, nng doet dit door educatieve iteiten te organiseren en publi- te verzorgen. Leden van de ische kring houden zich be- net literatuur-onderzoek en iet verzamelen van oude voor- en. Historische Kring werd emd 1984 opgencht en heeft al een aan tal activiteiten ontplooid. In 1986 ontving de Kring een startsubsidie van 1750,-, voor 1987 heeft de knng om een bijdrage van 2500,- gevraagd. B. en W. willen het werk van de vereniging stimuleren en staan dan ook met afwijzend tegenover een subsidie. Via een rekensommetje komt het college echter uit op een voorstel dat neerkomt op 1600,- in plaats van de gevraagde 2500,-. De commissie welzijn en onderwijs vroeg zich maandagavond af waarom de korting van 900,- had plaatsgevonden. De commissie was unaniem m haar oordeel dat de subsidie best 2500,- mag zijn als de Historische Knng duidelijk kan maken dat ze dat bedrag ook werkelijk nodig heeft. ANONIEME ALCOHOLISTEN Emd vorig jaar kreeg de werk groep AA van het college te horen dat de werkgroep met m aanmer king zou komen voor subsidie. De werkgroep heeft nu een bnef naar het college en de raad gestuurd en nog eens uitgelegd wat de werk groep AA in de gemeente Leusden betekent. Om haar voorlichtende taak be ter te kunnen uitvoeren vraagt de werkgroep nogmaals om ƒ500,- subsidie. De commissie welzijn is van oor deel dat er geen bezwaren zijn om een dergelijk bedrag in de vorm van een subsidie te verstrekken. De verantwoordelijke wethouder, Gijs van Woudenberg zal met een formeel voorstel in de raad moeten komen. JUID - - '^or JUID bleek memand maandagavond problemen te hebben. Jongerenvereniging JUID heeft inmiddels tachtig leden, allen woonachtig in Leusden-Zuid. JUID maakt gebruik van de mo gelijkheden die de verbouwde Woelige Hoek biedt. Vorig jaar kreeg JUID een zogenaamde start subsidie van 2500,-. Dit jaar is de gemeente bereid een subsidie te geven van ƒ6751,-. Het gaat na drukkelijk om een incidentele ex ploitatiesubsidie. De gemeente zal Jmd er op wij zen dat er financiële bijdragen van de eigen leden tot nu toe erg laag is geweest In de toekomst zal Jmd, als het aan de gemeente ligt, een wat hogere bijdrage moeten vra gen van de leden. LEUSDEN (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Een team van de Leusdense vrijwillige andweer wist afgelopen zaterdag beslag te leggen op de rste plaats in een provinciale brandweerwedstrijd. De gen vrijwilligers, onder leiding van de uit Stoutenburg (omstige bevelvoerder Jan Smal, behaalden de meeste ten in een „oefentocht" waaraan door 82 teams werd eigenomen. De Leusdense brandweer wist al eerder bij een der- ljke wedstrijd met de eerste prijs naar huis te keren. )e oefentocht werd voor de itste maal georganiseerd een werkgroep, be- inde uit leden van de con- igroep bedrijfsbrand we de vereniging van brand- rcommandanten en de ïchtse provinciale brand- :rbond, De 82 deelne- nde ploegen waren samen- leid uit afgevaardigden van nel bedrijfs- als gemeente- ndweerkorpsen. )m praktische redenen wa ren jongstleden zaterdag in de provincie Utrecht vijf verschil lende routes uitgezet. Een co lonne van 80 brandweerauto's zou namelijk op bepaalde punten grote opstoppingen veroorzaakt hebben. Alle deelnemende ploegen moes ten tien verschillende brand weerkazernes aandoen om er een opdracht uit te voeren. Prettige bijkomstigheid was dat er bij iedere post ook een aardigheidje klaar lag in de vorm van een kaas, een taart, een stuk worst of iets derge lijks. Om aan het eind een eer lijke vergelijkingsbasis te heb ben, hadden de organisatoren er voor gezorgd dat alle ploe gen dezelfde tien opdrachten moesten uitvoeren. De opdrachten waarvoor de brandweerlieden kwamen te staan vaneerden sterk. Spel letjes en meer serieuzere brandweertechnische zaken kwamen afwisselend aan bod. Zo werd de Leusdense groep bij hun start in de ge meente Abcoude al direct ge confronteerd met een brand weerprobleem. Op een ma quette van een woonhuis stond een aantal brandhaarden aan gegeven. De opdracht was om een zogenaamd „aanvalsplan" op te stellen. Onder de categorie spel letjes is de opdracht te rang schikken waarbij met behulp van een reusachtige „Sprei der", een instrument waarmee auto's opengeknipt kunnen worden, plastic bekers met water getransporteerd moes ten worden. Een opdracht waarbij vier banden van een brandweer auto verwisseld moesten wor den, werd door de formatie uit Leusden in een recordtijd vervuld. De Leusdense vrijwil ligers zagen kans om de op dracht binen de zes minuten uit te voeren. Voor alle ploegen eindigde de oefentocht in de Utrechtse veemarkthallen. De slotbijeen komst werd muzikaal opge luisterd door de formatie „De Jingles", een geheel uit Utrechtse beroepsbrandweer mensen bestaande groep. In Utrecht bleken de Leusdense vrijwilligers de meeste punten behaald te hebben. Als eerste prijs ontvingen de Leusdena- rên een in brons uitgevoerde brandweerauto. Ook de Leusdense brand- werkazerne aan de Zwarte- weg was opgenomen in één van de vijf uitgezette routes. De zestien ploegen die in Leusden op bezoek kwamen kregen de opdracht om vier w>len van plaats te verwisselen onder een brandweerauto. Of de op dracht nu goed of minder goed werd uitgevoerd, elke ploeg verliet Leusden met een worst die onderweg opgepeuzeld kon worden. De Leusdense kampioens- ploeg heeft na het behalen van het goede resultaat zichzelf getracteerd op een etentje in een Leusdens restaurant. Voor een aantal brandweerlieden was toen nog niet het moment gekomen om naar huis te gaan. Op weg van het restaurant naar de brandweerkazerne ging van enkele vrijwilligers het signaal van het persoonlijk oproepsyteem. Men moest la- (en zien dat men met alleen m een gezellige spelsfeer tot be hoorlijke resultaten komt. De opgeroepen vrijwilligers moesten assisteren bij een ge compliceerde aanrijding op de haak van Noordennslag en Groene Zoom. IEN - O.J.J.C. de Geut organi- >p 1, 2, 3 en 4 augustus een ikend voor jong en oud. De kosten bedragen ongeveer 190,- -. Dit is inclusief vervoer, eten en dergelijke. Op maandag 13 april houdt de organisatie een bijeenkomst waarin meer informatie wordt ge geven over dit weekend. Deze bij eenkomst vmdt plaats in de Geut, Zwarteweg 29 en duurt van 19.00 tot 20.00 uur. EN - Op maandag 13 apnl is bijeenkomst van de NCVB, g Leusden-Centrum, in het sncentrum aan de Burge meester de Beaufortweg 18. Op deze avond zal Joke van der Wal, lid van het CDA-vrouwenberaad, een in leiding verzorgen over het onderwerp 'Wegwijs m de poli tiek'. De avond begint om 19.45 uur. Voor meer inlichtingen kan men bellen naar telefoon 948092 of 945372. fhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. »chijnt elke dinsdag en donderdag. !ktie: Martin Hermens en Hans Mosterd iktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker edaktie. Hans Mosterd vering kopij en advertenties: het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor onderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur laktie en administratie: oor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op dagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur oon 033-941495 (administratie en redaktie) wnementsgeld: per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal :hten bezorging: tonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op mze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 9 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt hen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 lestellen foto's: •heeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) ^uitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V te Barneveld, pJldelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. ier van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, fstellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en (•voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). |it ook contant betalen op ons kantoor. •en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ngt u de gewenste foto('s) thuis. ■EUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- 'enkombinatie te Barneveld. (advertentie) De speciaalzaak in woningtextiel vindt u in winkelcentrum Hamershof. Wij leveren alle gerenommeerde merken tapijten - gordijnen dekbedden - dekbedhoezen toilet- en badkamerkleedjes - karpetten - tafekleden - zonwering douchegordijnen en bedmode Dealer van: Kendix - Gardisette Jap - Tulipan - Forbo - Desso Boras - enz. INTERIEURVERZORGING Winkelcentrum „Hamershof" De Brouwerij 12, aan de Hamersveldseweg. Leusden-C., tel. 033-946611 ACHTERVELD - De muziekvereni ging 'Door Wilskracht Sterk' houdt op zaterdag 11 april haar jaarlijkse concertuitvoering in Ons Gebouw in Achterveld. De mini- en majo rettes, het jeugdkorps en het senio renkorps zullen optreden. De avond begint om 20.00 uur, de zaal is open vanaf 19.30 uur. De toegang is gratis. ACHTERVELD - In de Moespot wordt vrijdag 10 apnl de film 'Back to the Future' gedraaid. De film be gint om 20.00 uur. De toegang is vier gulden. LEUSDEN - Op uitnodiging van de vrouwen-bijbelgespreksknngen in Leusden zal dr. Beerman de Roos op woensdag 15 april in 't Vooron der een lezmg houden over het onderwerp: 'Wat zegt de bijbel over het huwelijk'. De lezmg begint om 9.30 uur. Mevrouw Beerman de Roos was kinderarts, maar heeft zich later toegelegd op de psychologie Ze is een veelgevraagd spreekster en regelmatig te beluisteren op radio en t.v. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! K°"HMWMMMMÉMiai I „Mili.i ii ".ui.", B LEUSDEN - Burgemeester J.W.M. Rademaker is op dins dag 14 april verhinderd zijn spreekuur te houden. In drin gende gevallen kan via het se cretariaat van B. en W„ een afspraak worden gemaakt voor het spreekuur van een van de wethouders, telefoon 941247 tst 113. Glamour en glitter, ook zonder de w 'Dynasty' optredende Britse actnce Joan Collins, vanaf acht uur komende zaterdagavond. LEUSDEN - Iedereen die de sfeer wil proeven van een real glaxnour party kan zaterdag 11 april te recht bij de Zooz in het Jeugd honk. Om in de juiste sfeer te komen wordt voor de bezoekers een rode loper uitgelegd. Ieder een wordt op z'n wenken be diend. Fr is volop gelegenheid om tus sen de drankjes en hapjes door te stijldansen of een kansje te wagen aan de roulette-tafel. Om ongeveer 22.00 uur zullen twee super-sterren uit Leusden optreden met een zeer wervelende rock-and-roll show. De zaal gaat open om 20.00 uur. De toegang is f 2,50. LEUSDEN - In verband met de paasdagen zijn vnjdag 17 apnl alle afdelingen van de gemeente Leus den en de gemeentewerf gesloten. Ook de avond-openstelling van het bureau burgerzaken komt die dag te vervallen. Op zaterdag 18 apnl is de ge meentewerf, Hamersveldseweg 105, van 9.00 tot 12.00 uur normaal open voor het brengen van cherru- calién, afgewerkte olie, ijzer en dergelijke. Op maandag 20 apnl (tweede paasdag) wordt geen huisvuil inge zameld. Dit wordt op dinsdag 21 april gedaan. LEUSDEN - Het Nederlands Kerk muziek Ensemble en het orkest van het Nederlands Bach- Ensemble zullen op woensdag 15 april een bijzondere uitvoering van de Johannes Passion van J. S. Bach verzorgen in de Sint Franciscus Xaveriuskerk aan het Zand in Amersfoort. Deze uitvoering is bijzonder te noemen omdat er gemusiceerd zal worden in een zeer kleine bezet ting Het Kerkmuziek Ensemble bestaat uit zo'n 25 geschoolde amateurzangers Het orkest van het Bach Ensemble zal voor deze gele genheid m een enkelvoudige be zetting spelen. Hierdoor is niet al leen de klank akoestisch geheel in evenwicht, maar kan de muziek ook zo doorzichtig mogelijk tot klinken worden gebracht. De mu sici gebruiken moderne instru menten, maar zullen wel volgens de principes van de authenneke uitvoeringspraktijk spelen. Het concert is georganiseerd door de Stichting Joannes Tollius en de Stichting Nederlands Bach- Ensemble. De uitvoering begint om 20.15 uur. De toegangsprijs is f 15,--; CJP en Pas 675 f 12,50. Wat de temperatuur be treft begint het er eindelijk een beetje op te lijken. De vijftien graden grens is over schreden. In Achterveld werd dinsdag zelfs bijna ze ventien graden bereikt. Door een front afkomstig uit het kanaal was het wat regen achtig, maar veel neerslag viel er niet. Nog steeds ligt er een de pressie boven de oceaan ten zuidwesten van Ierland. Het ziet er naar uit dat deze aan het einde van de week naar de Noordzee zal trekken. Dan zijn er afwisselende perio den met zon en regen te ver wachten. De kaarten voor het week einde geven een hogedruk- gebied te zien boven Finland en Zweden. Boven de Balkan hangt een grote depressie. Indien het januari zou zijn, zou dit een klassiek winterse situatie geven. De stroming wordt oostelijk en dat bete kent aanvoer van koudere lucht. Over twee maanden zou deze stroming zeer warme lucht aanvoeren van het continent, maar zover zijn we helaas nog niet. Het wordt weer kouder en daar zitten we niet op te wachten. De winter duurt immers al drie maanden. Dat is aan de natuur goed te merken. De forsythia bloeit nog niet en dat is al vijf weken te laat. De primus heeft een achterstand van bijna twee maanden, maar bewezen is dat de natuur het evenwicht snel herstelt. Nog even terug naar afge lopen dinsdag. Dat was de warmste dag sinds 15 okto ber. Toen werd een tempera tuur van ruim twintig graden bereikt. In 1969 noteerden we van 7 tot 10 april drie da gen boven de twintig graden. Volgende week staat er geen weersoverzicht in deze krant, want ik ga nog even genieten van een korte win tersport. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusdens kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubriekea De agenda van de dag Hel weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week UitgaanstijDS Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelsjaots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75.-per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte1 Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave). Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leosder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Donderdag 9 april 20.00 uur: Film 'Une histoire sim ple' in 't Vooronder. 20.15 uur: Concert in 't Claeve- renblad, De Bnnk 16. 21.00 uur. Jazz-Podium in café 'de Swartesteegh'. Vrijdag 10 april 16.30-18.00 uur: Receptie i.v.m. afscheid mevrouw T. Zeeman, di- rektnce van 't Hamersveld m ver zorgingstehuis 't Hamersveld. Zaterdag 11 april 10.00-16.00 uur: Stand Amnesty International in Hamershof. 10.30 uur: Open dag in Toerus- tmgscentrum aan Burg. De Beau fortweg 18. 20.00 uur: Glamour and glitter party van de Zooz in het Jeugdhonk, Beerzewijk 16. 21.00 uur: Blueshappening met Don John and the Blues Jive in De Geut Maandag 13 april 19.30 uur: Schrijfavond Amnesty International in De Bnnk. 19.45 uur: Bijeenkomst NCVB- Leusden Centrum in dienstencen trum, Burg. de Beaufortweg 18. 20 OOuur Openbare vergadering commissie financieel beleid en be heer m het gemeentehuis, 't Erf 1. Donderdag 20.00 uur: Voorlich tingsavond WN, Ons Gebouw; 20.00 uur CDA vergadering over flankerend ouderenbeleid, Ons Gebouw. Vrijdag 10 april 19.30 uur: Filmavond, De Moespot; Vrijdag 10 april 19.00 urn- Knutselen jeugd, De Moespot; Zaterdag 11 april 20.00 uur: Concertuitvoering DWS, Ons Gebouw; Zaterdag 11 april 20.00 uur Disco Show, De Klaveet; Zondag 12 april 14.00 uur. Vi deo. De Moespot, Zondag 12 april 14.00 uur: Disco, De Klaveet; Dinsdag 14 april 9.00 uur Wel fareclub Zonnebloem, Ons Ge bouw. I

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3