ethouder Van Woudenberg iet akkoord met laatste bod '425.000,-) inzake ontpachting P.C.O.B. wil afdeling in Leusden vandaag in 9e leusder k a.it- )llege van B&W wil grond UBA m 't Ruige Veld toch aankopen: aHHBHOHHBaHI nommi l )raak tobanden c gestoken topbedrijf niet ar Leusden Gewonde bij aanrijding Aanrijdingen DONDERDAG KOOPAVOND SERVA VOLVO Eieren zoeken met de Blijhof Ledenvergadering Kamer van Koophandel Paasaktiviteiten jongerencentrum De Til Onafhankelijk nieuwsblad voorde gemeente Leusden MÊ^ÊÊÊÊÊÊÊÊmÊÊÊmm^m S ns Mosterd usder pant i.v.m. Goede Vrijdag GEZAMENLIJKE WINKELIERS LEUSDEN Lezers service Konijntje in de Wetering rkrant DINSDAG 14 APRIL 1987 - 18e JAARGANG NO. 98 EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BOU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BOÜ BV 1 '•'r; -:;v" -(v USDEN - Het college van B&W stelt de gemeenteraad navond voor, om de grond van UBA BV in 't Ruige Veld li te kopen, en met het bedrijf een overeenkomst aan te ui an voor de bouw van ongeveer vierhonderdvijftig wo- j igen in dat gebied. Dit ondanks het feit, dat inmiddels duidelijk is, dat er en overeenstemming kan worden bereikt tussen de ge- tnte Leusden enerzijds, en wethouder/pachter Gijs van 7 indenberg (CDA) anderzijds over de ontpachting van 't ige Veld. )e ontpachting zal nu worden voorgelegd aan de Pacht- lier. De zaak komt vanavond aan de orde tijdens een ra raadsvergadering, die - in afwijking van het normale tip - om half acht begint. X n' Jr. 1st jÉontpachting van 0,68 hectare 21e heer S.A. Schimmel is in- 7, ls wel rond. Voor 'het res- U oals het college de ruim der- ectare die wethouder Van I enbreg pacht, eufemistisch oemen, is dat echter niet ge- r de redaktie uit betrouw- iron vernam, zou het laatste an de gemeente f425.000,- 1 tingvnj) hebben bedragen. 3 drag zou zijn ontstaan na be- k I ng van nog vier jaar gebruik J grond. Dat heeft te maken e leeftijd van de heer Van "•Jenberg, die 61 jaar is. Men bij ontpachting met het ge- van de grond tot de pen- DEN - Op diverse plaatsen s. buurt Allandsbeek en Lan- VTek, Leusden Centrum, zijn [gelopen weekend banden irsonenauto's lek gestoken, kwamen drie mei totaal moesten V 1 li ersonenauto s politie kwaï d binnen. In t sioengerechtigde leeftijd. De grond in 't Ruige Veld werd ge raamd op een opbrengst van ne gentigduizend gulden op jaarbasis. Dit, vermenigvuldigd met vier, plus nog een bijkomend bedrag voor wat varkens, leidde tot het finale bod van f425.000,-. Dat bleek, zo blijkt uit het betreffende raadsstuk, voor de heer Van Woudenberg on voldoende. AANKOOP Ondanks het feit, dat de ont pachting voor het laatste grote bouwterrein van Leusden nog met rond is, stelt het college van B&W de gemeenteraad nu toch voor, de grond van UBA BV aan te kopen, en een overeenkomst (als geeiste te genprestatie) met het bedrijf aan te gaan voor een kleine vijfhonderd woningen. Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) Ugt als pachter van grond in 't Ruige Veld in de clinch met de gemeente. In hoeverre dat pohtieke gevolgen voor hem zal knjgen, zal vanavond in de extra raadsvergadering duidehjk worden. Enkele weken geleden nog, werd een dergelijk voorstel afge raden door de adviseur van de ge meente, Paul van de Kam. Die stelde toen, dat een overeenkomst, waarvan de ontpachting nog geen deel uitmaakte - omdat die ook toen nog met rond was - bij Gede puteerde Staten van de provmcie Utrecht als onvolledig zou worden bestempeld, hetgeen een positief besluit erover zou kunnen bemoei lijken. Het college van B&W heeft dat advies, dat in eerste instantie werd opgevolgd, nu blijkbaar toch naast zich neergelegd. Navraag bij de gemeente leert, wat de reden daar van is. Gemeentewoordvoerder Hans Hermans: 'Aangezien er geen over eenstemming kon worden bereikt, is er een andere situatie ontstaan. Een uitspraak van de Pachtkamer is bindend. En daarmee sta je na tuurlijk heel anders, dan als de on derhandelingen nog zouden heb ben gelopen. Het was dus een keus. Er zijn nu eenmaal voorlopige Kontrakten getekend, waar ook af spraken over tijdstippen in zijn ge maakt. Dus de keus is, of de hele overeenkomst niet door te laten gaan, óf kijken, of het zo door kan gaan Verder is het nog zo, dat als de Pachtkamer niet per één januan 1988 besloten heeft, we als ge meente een procedure zullen be ginnen tot vervroegde ingebruik neming van de grond. Dat kan na melijk.' ongeveer achttien banden het ontgelden. De eerste melding kwam zater dag 11 april binnen. Een aantal be woners van de Zilverreiger meld den dat in de nacht van vnjdag op zaterdag ongeveer acht banden werden lek gestoken. Dit gebeurde vermoedelijk met een mes. Zondag 12 april meldden bewoners van De Grienden dat in hun straat de afgelopen nacht ook acht autobanden werden vernield. Later op de dag kwam daar een melding bij van twee bewoners van de Lepelaar. )EN - Bij de Mannenmode- lootsman in de Hamershof is tussen zaterdag 17.20 uur en maandag 11.45 uur een inbraak gepleegd. Een grote hoeveelheid ldeding is meegenomen. Bij de politie zijn nog geen gegevens bekend over deze inbraak. \fUSDEN/UTRECHT - Het en loonwerkbedrijf ■Zwanenburg uit sfoort komt niet naar len. .7 ttovmciale adviescommissie iimtelijke ordening heeft Ge arde Staten geadviseerd om wijking van het streekplan - dnjf naar een locatie aan de Lindeboomseweg in Amersfoort te laten verhuizen. Al eerder had de gemeente Amersfoort deze plaats voorge steld, omdat men op de bij het be drijf behorende gronden op korte termijn woningbouw wil realiseren. Een verhuizing naar Leusden is één van de alternatieven, maar vol gens een woordvoerder van de provmcie is het hoogst onwaar schijnlijk dat GS het advies naast zich neer zullen leggen. Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden iBOUl Schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- roilieberichten en losse advertenties 44 cent per mm. kontrakten belangrijke korting. ">derheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm). !e nummers 75 cent per stuk 'ENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR 5 kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- lvan 9 00-12 00 uur en van 14 00-17.00 uur geopend erdags gesloten LEUSDEN De Protestants Christelijke Ouderen Bond (P.C.O.B.) wil proberen om ook in de gemeente Leusden te komen tot de oprichting van een plaat selijke afdeling. De PCOB is een landelijke vereniging met onge veer tweehonderd afdelingen. Het is de kleinste, maar snelst groeiende ouderenbond. Oe doelstellingen van de vereni ging zijn het stimuleren van plaat selijke aktiviteiten en het beharti gen van de belangen van ouderen op provinciaal en landelijk niveau. Iedereen die vijftig jaar of ouder is, kan lid worden. In de gemeente Leusden wonen meerdere leden van deze bond. Daarom wordt getracht ook hier een afdeling op te richten. Hoewel de hoogte van de contributie door LEUSDEN - Bij een aanrijding op de kruising van de Torenakker- weg en de Asschatterweg is maandagochtend 13 april rond half negen een 15-jarig meisje uit Leusden licht gewond geraakt. Het meisje stak op de fiets de kruising over vanaf de Torenak- kerweg. Zij werd daarbij aangere den door een personenauto, be stuurd door een inwoonster uit Amersfoort. De personenauto reed op de Asschatterweg, vanuit de richting Hamersveldseweg. Het meisje werd met hoofd- en knieletsel vervoerd naar het Sint Elizabeth Ziekenhuis in Amers foort. Daar bleken de verwondin gen mee te vallen. Zowel de fiets als de auto werden beschadigd. LEUSDEN - Op de kruising Am- bachtsweg/Hamersveldseweg vond vnjdag omstreeks 7.50 uur een aanrijding plaats tussen een trekker-oplegger en een bestel auto. De bestuurder van de bestel auto, een inwoner uit Lunteren, reed op de Ambachtsweg nchting de Hamersveldseweg. Hij ver leende geen voorrang aan de van rechtskomende trekker-oplegger, bestuurd door een inwoner uit Uit geest. Materiele schade was het gevolg. Op maandag 13 april omstreeks 12.50 uur vond een aannjding plaats tussen twee personenauto's op de Burgemeester van de Post- laan ter hoogte van de kruising Cla- renburg. Beide bestuurders zijn in woners van Leusden. Eén van hen reed de Burgemeester van der Postlaan op, maar gaf daarbij geen voorrang Ook hier was er alleen sprake van materiéle schade. (advertentie) de ledenvergadering moet worden vastgesteld, bedraagt deze over het algemeen f 20,-- voor alleen staanden en f 25,- voor echtparen per jaar. Hiervoor worden diverse aktiviteiten georganiseerd en ont vangt men het maandblad 'E- choklanken'. Op dinsdag 19 mei wordt een kennismakingsbijeenkomst ge houden m het verzorgingstehuis 't Hamersveld, Albert Buininggaarde 34. De bijeenkomst begint om 15.00 uur. De secretaresse van het ge west Utrecht van de PCOB, me vrouw J.J. Goslinga, zal spreken over de vraag 'Hoe blijven we mee doen en meetellen'. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 LEUSDEN - Speel- en recrea tievereniging Blijhof houdt op zaterdag 18 april het tradi tionele eieren zoeken in het Lockhorsterbos. Alle Leus- dense kinderen van 4 tot en met 12 jaar kunnen gratis meedoen. Elk kind krijgt een verrassing en voor elk ge vonden nep-ei een snoep- eitje. De kinderen moeten om 10.30 uur met de fiets aanwe zig zijn op de parkeerplaats bij het verenigingsgebouw, Lisidunalaan 2. Ook wordt op ouders gerekend, zodat er begeleiding is bij het fietsen, i De kinderen moeten een tasje of eierdoosje meene men om de gevonden nep- eieren in te doen. Na afloop staat er limonade klaar voor i de kinderen en koffie voor de ouders. Om ongeveer 12.00 1 uur is het paasfestijn afgelo- pen. Hoe de zaak in Leusden politiek uitpakt, is inmiddels de vraag. Waar wethouder Gijs van Wouden berg nog onlangs in deze krant verklaarde, dat men er op korte termijn uit zou moeten komen, en dat dat naar zijn mening ook kon, staat zijn afwijzing van het laatste bod van de gemeente haaks op die destijds geventileerde mening. Politiek gezien blokkeert de heer Van Woudenberg met zijn afwijzing van het laatste bod van de gemeente als pachter werk, dat direkt betrekking heeft op de portefeuille volkshuisvesting, die hij als wethouder beheert. De gemeenteraad kan van me ning blijken te zijn, dat hier sprake is van een te ver gaande vermen ging van persoonlijke en be stuurlijke belangen. Dat zou er toe kunnen leiden, dat men de wethouder verzoekt, op te stap pen. De vraag, of dat zal gebeuren, hangt nauw samen met de vraag, in hoeverre de meerderheid van de raadsleden het laatste bod, dat de gemeente uitbracht, een reèel bod vindt. Dat zal vanavond tij dens de raadsvergadering ver der duidelijk worden. Overigens is, ook politiek ge zien, een ontpachting niet ongun stig. Immers, als de Pachtkamer een - bindend - besluit neemt, ligt ook de verantwoordelijkheid daar en kan men er, ook politiek gesproken, niemand meer op aankijken. Lezing Ate Doornbosch: Halewijn en Jan Alberts waren mogelijk zelfde persoon pag. 3 Kledingbeurs 't Vooronder weer druk bezocht pag. 3 Publieke waardering voor Vocal Group pag. 3 „Aaanvaring" tussen burgemeester en raadslid: Burgemeester Rademaker neemt woorden terug pag. 5 Onderwerp op agenda verzet: PvdA stelt schriftelijke vragen over gang van zaken rond „De Hakhorst" pag. 5 Gemeentelijke voorlichting: interne communicatie moet worden verbeterd pag. 5 Manifestatie gehandicaptenpost bleek in Leusden aan te slaan pag. 7 Concert DWS was met veel publiek geslaad pag. 7 Sport: SVL zet Roda (za) weer voet dwars pag. 8 Achterveld onderuit tegen koploper BFC pag. 8 LHV kopje onder in waterballet Italiaans avontuur voor Roda C1 Hockeyers verrassen Enschede Antilopen doet goede zaken in Hoge Noorden pag. 8 pag. 9 pag. 9 pag. 9 LEUSDEN - De Kamer van Koop handel en Fabrieken voor Eemland houdt op donderdag 16 april een openbare ledenvergadering. Naast de gebruikelijke agendapunten zal professor dr. j.A van Ginkel, rector magnificus van de rijksuniversiteit Utrecht, een inleiding houden over het thema 'Universiteit en bedrijfs leven in nieuw perspectief De ver gadering begint om 15.30 uur en vindt plaats in het kantoor van de Kamer van Koophandel, Stations plein 25 in Amersfoort. LEUSDEN - Als het weer het toe laat houdt het jongerencentrum De Til op dinsdag 21 april een eierzoekwedstrijd voor de jeugd van 6 tot en met 9 jaar. Voor kin deren tot en met 12 jaar wordt een spelmiddag gehouden in De Til. Kinderen die aan de eierzoek- wedstnjd willen deelnemen moe ten zich uiterlijk maandag 20 april melden bij De Til, telefoon 941826 of bij mevrouw Voorburg. Rozen- daallaan 3, telefoon 944642. De kin deren moeten uiterlijk 13.30 uur bij De Til aanwezig zijn. Per auto wor den ze naar het zoekterrein ge bracht. Na afloop worden er in De Til nog wat spelletjes gedaan en volgt de prijsuitreiking. De kosten voor deze middag zijn f 1,50. Kinderen die geen eieren willen zoeken of te oud zijn, kunnen deel nemen aan een spelmiddag in De Til. Zij hoeven zich met vooraf te melden. De spelletjes beginnen om 14.00 uur en ook hier zijn de kosten f 1,50. Op woensdag 15 apnl staat het zogenaamde paaskaarten op het programma in De Til. Er kan ge schut} ast en geklaverjast worden. Inschrijven kan tussen 19.30 en 19.50 uur. De kaartavond begint om 20.00 uur. Op donderdag 23 april is er een bmgo-avond, de aanvang is 20.00 uur. Op vrijdag 24 april ten slotte wordt de film 'Out of Afnca' gedraaid. De film begint om 20.00 uur. Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v afd Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advcrtei ntiesj noé waar je ONTPACHTING: .van wethouder tot vasthouder.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1