taliaans avontuur oor Roda C 1 Dames Leos neemt waardig afscheid van seizoen '86/'87 ockeyers Leusden Enschede Antilopen doet goede zaken in Hoge Noorden: 7-7 E u sd kr an EI* usdense voetballertjes naar het zonnige zuiden: Heren in no time langs nietig Sovoco mes op eigen terrein naar verlies: Korfballers dwingen koploper Drachten gelijkspel af: 1 DINSDAG 14 APRIL 1987 sporl 9__i USDEN - Een heus "internationaal" toernooi na een laóonale" (selectie)wedstrijd zijn dé ingrediënten, die naderende Roda '46 tot een onvergetelijke happening an maken. ei int met een Italiaans avontuur in Gonzaga én de ont- leting tegen de C-selectie van het Jeugd Plan Nederland in dat natuurlijk niet anders; een stoute jongensdroom 'al irdt toch in één klap werkelijkheid. in het verleden wel eens mgdelftal van de Leusdense alclub de oversteek ge- om deel te nemen aan een >oi in Engeland, in Italië Roda'46 nog geen enkele idheid. Daar komt dus nu 1937 verandering in. Op ver van de voetbalclub A.C. Na- Gonzaga, geven de Leusde- acte de présence op het cse jeugdtoernooi van de Ita- club m de gelijknamige die zo'n 8000 inwoners telt legen is in de provincie Man- ook wel bekend als de Po- aszaterdag wordt een begin (SS akt met het toernooi. Naast 46 en gastheer AC Navobi (3! iga stnjden nog vier andere nse clubs om een plaats in (2ï ale, die op maandag 20 april (2i nd staat. De deelnemers zijn (2 e poules onderverdeeld. In A komen Navobi Gonzaga, (2 46 en US Sambenedettina in erwijl FC Moglia, NAC Man- (11 n SC Suzzara in groep B ver- woordigd zijn. ovenste twee van iedere komen in aanmerking voor uisfinales, waauiut de latere len te voorschijn zullen ko- Of de Leusdenaren zover reiken, is gezien de sterkte onbekendheid van de te- inders een open vraag, die niet echt van belang is. Uitteraard is het leuk om als enige "buitenlander" een aansprekend resultaat neer te zetten, maar de reis alleen al is voor de C-junioren van Roda'46 al een belevenis op zich. Op Goede Vrijdag (17 april) ver trekt het hele gezelschap zo'n twintig man sterk in alle vroegte met de bus van rijschoolhouder Van Daatselaar richting Italië. Na een overnachting in de omgeving van Innsbruck, omprecies te zijn in Munster-Tirol, worden de Leus denaren op zaterdag 18 apnl rond het middaguur op het gemeente huis m Gonzaga verwacht. Voordat om 16.30 uur de wedstrijd tegen Navobi op het programma staat en om 18.00 uur het treffen tegen Sambenederttina. Eerste Paasdag is gereserveerd voor een trip naar Venetie paasmaandag is de grote finaledag, waarna op dinsdag de terugreis via Oosten rijk naar Nederland wordt aan vaard. Kortom, een avontuur dat er wezen mag. Jeugdplan Aan de vooravond van dit evene ment, moet het C-l team van Roda'46 op woensdag 15 apnl nog als een soort sparringpartner aan treden tegen de C-selectie van het nationale jeugdplan Nederland. Plaats van handeling is het Burge meester Buiningpark, aanvang 19.00 uur. Gelet op de kwaliteit van de KNVB-selectie met o.a. spelers van DOVO uit Vee- nendaal, Huizen, en SO Soest, en het feit dat het voor Roda-C 1 een prima test-case is voor het Ita liaanse avontuur, later in de week, mogen we op een aantrekkelijke wedstrijd rekenen LEUSDEN - De dames vap LEOS hebben met een klinkende zege afscheid genomen van het seizoen '86/'87. In thuishal De Meent kenden de Leusdenaren tegen Utrecht 2 nauwelijks pro blemen: 3-0. De herenformatie van LEOS verpletterde voor eigen publiek het zwakke SOVOCO 4, dat in de competitie slechts een bijrol speelde. De Leusdenaren gunden de opponent in drie sets slechts vijf punten (15-1,15-3 en 15-1). ei-Junioren Roda '46 met de Paasdagen naar Italië. lus ;n tSDEN - De hockey heren van Leusden hebben zondag lai restige opgevijzeld. De ploeg boekte in Enschede verras- eu: winst tegen nummer drie EHV, dat met 3-4 ten onder tsi dames hebben op eigen terrein een nederlaag te slikken gen. Shinty uit Driebergen had aan één treffer voldoende overwinnaar te mogen noemen. eren van Leusden kwamen chede verrassend uit de formatie van trainer Rob die zich inmiddels zo goed eschakeld weet voor de ti- ireerde op vijandelijke bo egen het gerenommeerde termate brutaal. Het oppor- leverde de Leusdenaren anten op en het publiek een culair duel, waarin maar «ven treffers te genieten na het begin deden zich ste kansen voor. De eerste kheid was voor EHV, maar zag een inzet de nodige missen, waardoor het sco- nog even leeg bleef, dat zou maar van korte duur zijn, al Leusden dat als eerste de weghalen. In de vierde mi- eeg Leusden een lange cor- nemen die door Maarten op aangeven van Thorvald ui, verzilverd werd: 0-1. zot aP gesust door de vroege aaI ong (hoewel boze tongen peerden dat de disco van tevoren daar debet aan zou zijn), gaf Leusden het uit handen. Er zat meer het spel van EHV, dat fchtig op zoek ging naar de aker. Daar zou men echter lertigste minuut op moeten uit een strafcomer kwam gelijke hoogte, intwoord van Leusden liet niet lang op zich wachten; meteen na de spelhervatting ging Frank Roggekamp op avontuur. Omdat EHV de solist geen haar in de weg legde, kon hij tot in het hart van de vijandelijke defensie doordringen, waarna hij zijn schot nog juist door de EHV-doelman gekeerd zag. In de rebound stond Frank de Ruiter echter al klaar om het karwei als nog af te maken: 1-2. Met die stand konden beide ploegen tot de pauze verder blijk baar genoegen nemen althans, ver dere wapenfeiten m de vorm van treffers bleven voor de thee uit. VARIANT Na de pauze viel er bij Leusden één wijziging te noteren. De jeug dige Ralph Kemps mocht, net als een week eerder, zijn opwachting maken in de basis. Hij verving Flip van Dalen, hetgeen emge omzettin gen op het middelveld tot gevolg had. De wijzigingen bleven met zon der succes. Leusden maakte, zeker "in de eerste twintig minuten van de tweede helft, de indruk volledig ontwaakt te zijn, waarna men ijve rig aan het werk toog om EHV rijp voor de sloop te maken. De Leus denaren ontwikkelden een veld- overwicht, dat in de achtste minuut leidde tot een strafcomer voor de bezoekers. Uit een variant, waarbij Martijn Marree de aangeslagen bal opzij schoof naar goalgetter Maar ten Jonges, die zijn reputatie op nieuw waarmaakte: 1-3. Jonges voltooide in de twaalfde minuut een onvervalste hattrick. Nadat hij in de cirkel, daarbij ge holpen door twee EHV verdedi gers, een imitatie van een sand wich ten beste had gegeven, mocht Jonges de strafpush zelf verzilve ren, waarmee de marge op een veilige drie punten kwam. Het laatste kwartier mocht EHV het spel maken en dat had in de slotfase nog twee treffers tot ge volg. Dat was echter voor EHV te weinig om nog een gelijkspel of meer te bereiken: 3-4. De dames van Leusden zijn er niet in geslaagd om op het Vallei park Shinty één of meer punten afhandig te maken. Hoewel de Leusdenaren de punten nog steeds goed lijken te kunnen gebruiken, trok Shinty er zondag met de buit tussen: 0-1. Door de vele blessures die het team van Bob Ebbink de laatste weken parten spelen, moest er noodgedwongen opnieuw een beroep gedaan worden op speel sters uit de A-jeugd. Letty den Bes ten en Jolanda Koopman kwamen dientengevolge voor de Leusdense formatie in actie. Ondanks de goede bedoelingen waarmee de Leusdense dames het veld in waren gekomen, liepen de zaken met name in de eerste helft niet naar wens. En al in de tiende minuut moesten de gastvrouwen tegen een achterstand aankijken, toen Shinty een strafcomer be nutte. De hatelijke 0-1 zou de Leus denaren de hele wedstrijd verder blijven aanstaren vanaf het score bord. In de 29e minuut kreeg Leusden een nieuwe tegenvaller te verwer ken. Carolien Meinen kreeg een harde bal tegen haar enkels, en hoewel ze het nog probeerde, was al snel duidelijk dat verder spelen niet tot de mogelijkheden be hoorde. Vijf minuten voor tijd werd ze dan ook vervangen door Daphne de Looze. Na de pauze bleek Leusden toch over een aanzienlijke dosis veer kracht te beschikken. De ploeg haalde het onderste uit de kan en wist Shinty onder druk te zetten. De Leusdenaren bleken elkaar goed te kunnen vinden, waardoor ook kansen bij de vleet ontstonden. De gastvrouwen bleken zondag echter een koele afmaker te missen. Ook Iris Herder, die uitblonk in de Leisdense ploeg, slaagde er niet in een doorbraak te forceren. Toch was zij het dichtst bij een tegen treffer. Aan het eind van de wed strijd profiteerde Herder van het feit dat de bal door Shinty aan de rand van de cirkel te lang werd vastgehouden. Zo kon ze de bal overnemen en tot dichtbij het doel oprukken. Maar op het moment dat ze aanlegde, kreeg ze een klap met een stick tegen haar benen, waar door het schot naast ging. Het bleef zonder gevolgen, waarmee Shinty goed wegkwam. Het volleybalseizoen zit erop. Za terdag werden de laatste return- wedstrijden gespeeld van de eer ste helft vein de competitie, waar mee de speelschema's compleet werden. Afgezien van de promo tie/degradatiewedstrijden, die de laatste promovendi en degradan ten nog moeten aanwijzen en een enkele beslissingswedstrijd, kun nen de wedstrijdballen voorlopig weer de kast in. Dat geldt in ieder geval voor de dames van het Leusdens LEOS. Al voor de wedstrijd van afgelopen zaterdag begon wist de formatie van trainer coach Ad van Woensel al dat de resultante van een sei zoen lang ballen een vijfde plaats in de derde divisie D zou zijn. Waarschijnlijk een resultaat dat in Leusden met gemengde gevoe lens bekeken zal worden. Gezien de capaciteiten die de Leusdense ploeg bezit, zal menigeen toch stiekem op een iets hogere klasse ring gehoopt hebben, terwijl de meest verstokte optimist wellicht zelfs een sprong naar hogere re gionen niet uitgesloten zal hebben geacht. En de eerste paar weken zag het er inderdaad naar uit dat LEOS in de competitie een hartig woordje zou gaan meespreken. Zo moch ten de dames zich zelfs een tijdje lijstaanvoerder noemen. In de confrontatie met de 'grote jongens' kwamen de onvolkomen heden echter aan het licht; de grootste makke bleek het ontbre ken van routine. Toen de ploeg daarna ook nog eens een aantal malen door blessures bezocht werd (Lisette van de Ven, Nadja Gijsen en Asja Vermeulen bijvoor beeld), was het wel duidelijk dat het spelen van een hoofdrol in deze klasse niet meer voor de da mes zou zijn weggelegd. De ploeg zakte weg naar een positie m de buurt van de top-vijf en daar kon men zich betrekkelijk eenvoudig handhaven. PARALLELLEN De vijfde plaats was, zoals reeds j eerder aangehaald, zaterdag voor aanvang van de ontmoeting met I Utrecht 2 al zeker en omdat er voor de gasten ook niets meer te verdienen, noch te verliezen was, konden beide ploegen er een ont spannen partijtje van maken, waarbij slechts de eer op het spel stond. Het leidde tot een duel dat weliswaar echt vuurwerk ont beerde, maar toch zeker de moeite van het aankijken waard was. In de eerste set nam Utrecht aan vankelijk het initiatief. Na de ope ningsschermutselingen, waar in het voornamelijk aftasten gebla zen was, stoomde Utrecht als eer ste in de richting van de tien-pun ten grens. Pas bij 5-9 wreven de Leusdenaren zich de slaap uit de ogen, om daarna de mouwen op te stropen en te gaan volleyballen Bij 10-10 klampte LEOS voor het eerst weer aan. De Leusdenaren leken toen meteen door te gaan, maar bij 12-10 kwam er enige aar zeling in de ploeg, die door de gasten werd gebruikt om aan te pikken (12-12). Juist op tijd her stelde LEOS zich, waarna de set met 15-12 in eigen voordeel werd beslist. De tweede set bood een leven dige aanblik, hetgeen ook in het enerverende scoreverloop tot ui ting kwam. Beide ploegen wissel den elkaar in scores als eb en vloed af, al werden de golfbewe gingen steeds groter. Zo opende LEOS met een 2-0 voorsprong, maar het antwoord van Utrecht be tekende vier treffers op rij: 2-4. Via een aantal knalharde smashes van uitblinkster Lisette van de Ven kwam LEOS weer terug tot 3-4, waarna Utrecht net als in de eerste set weer een demarrage plaatste en uitliep tot 3-9. De parallellen met de eerste set hielden hier echter niet mee op. Getrouw aan de gang van zaken in de opemngsfase van de wedstrijd kwam LEOS ook nu weer terug. De manier waarop was echter be paald overtuigend. De Leusdense formatie liet met uitstekend volley bal Utrecht geen schijn van kans meer en onder andere via goeie bloks van Asja Vermeulen, die aan het eind van eerst set Wendy Bos boom als spelverdeelster was ko men vervangen en stevige sma shes van Carmen Dirkse, haalde de Leusdense formatie in één keer op tot 12-9. Mocht er tot dan toe nog iemand geweest zijn die aan de goede afloop van het avon tuur twijfelde, dan was die onze kerheid nu wel weggenomen. Na een korte impasse bij 12-10, waarbij de opslag een aantal ma len van speelveld wisselde, maakte de als altijd ijverige Gemma Moors de set uit met een harde tik: 15-10. EXPERIMENTEREN In de derde set nam trainer/coach Ad van Woensel de tijd om wat met zijn opstelling te experimente ren. Zo bleef Asja Vermeulen weer aan de kant en mocht Marjo lein Lourens, een A-jeugd-speel- ster, het proberen. Het leverde geen merkbare verzwakking op, want Utrecht kwam er voor geen meter meer aan te pas. Nadat Lize van Veen nog in het veld was gekomen voor Carmen Dirkse nam Lisette van de Ven de Gemma Moors en Astnd van Dijk blokkeren namens LEOS een inzet van Utrecht. opslag ter hand, wat resulteerde in een 12-1 voorsprong. Lize van Veen tekende met een smash voor het veertiende punt (14-2), waarna LEOS even gas terug nam om Utrecht de illusie te geven dat men nog steeds meedeed. Lisette van de Ven zette uiteindelijke de kroon op het werk en smashte haar team naar de overwinning (15-6). RECORD-TEMPO De heren van LEOS hebben de ontmoeting met het vierde van SO VOCO aangegrepen om de mes sen te scherpen in afwachting van de promotiewedstrijden, die de formatie van Bert van Doorn bin nenkort te wachten staan. De Leusdenaren rekenden in record tempo af met de ploeg uit Soest, die in drie sets slechts vijf armza lige puntjes bijeen wist te sprok kelen. Hoewel LEOS zich al voor aanvang van de wedstrijd veizekerd wist van de tweede plaats in de eind rangschikking, weigerde de ploeg uit Leusden het laatste com petitie-optreden als een formaliteit te beschouwen. Integendeel, het leek erop alsof LEOS een serieuze poging ondernam om het Guin ness Book of Records te halen. De prestatie zou dan moeten worden bijgezet in de categorie "het snelst beëindigen van een volley- balcompetitiewedstrijd". Voor SOVOCO zich goed en wel had omgekleed, stond de ploeg lich telijk verbaasd al weer onder dou ches, hoewel de inspanningen in het veld van dien aard waren, dat het nog maar de vraag was, of de zweetkliertjes überhaupt al aan het werk waren. Op de kop af 29 minuten had de thuisploeg nodig om de drie sets af te werken. Het verhaal van de wedstrijd is dan ook snel verteld. De tegen stand was zo gering, dat er voor de LEOS-heren. bij wie jeugdspe ler Ronald van Doorn debuteerde, nauwelijks eer aan te behalen viel. Het was daarom ook bijzonder po sitief te zien dat men zich met liet meeslepen in de malaise die aan de overkant van het net gedemon streerd werd, maar in plaats daar van zelf goed doorging Vaak waren de services van LEOS de opponent al te machüg. En als er al eens een bal terugkwam, hoefden de Leusdenaren maar een greep te doen in het beschik bare arsenaal aanvalspatronen om de bal alsnog in het tegenoverlig gende veld op de grond te krij gen. Het resulteerde binnen het halfuur in de setstanden 15-1, 15-3 en 15-1. We zullen deze cijfers ver der voor zich laten spreken. LEUSDEN - De korfballers van Antilopen hebben in het hoge noorden, bij koploper Drachten, goede zaken gedaan; de Leus dense favorieten hielden hun tegenstrevers op een gelijkspel: 7-7. toer Iris Herder flitst door de Shinty-liiues, maar zal er ook niet in slagen het naderend onheil af te wenden. Overigens konden de Leusdena ren dit resultaat, dat vooraf waar schijnlijk maar door weinig zal zijn ingecalculeerd, goed gebruiken. De uitslagen in de Promotieklasse A waren toch weer behoorlijk ver rassend te noemen en bij verlies van Antilopen zou Thor bijvoor beeld weer aardig in de buurt zijn gekomen. De ploeg uit Harmeien, die zich juist beneden de degra- datielijn ophoudt, rekende in ei gen huis af met Kinderdijk (11-8) waarmee men aangaf het in de ring weipen van de handdoek nog niet te overwegen. Dank zij het gelijkspel van Antilopen kon Thor echter maar minimaal profi teren. De Leusdenaren, die in de rang schikking momenteel de vijfde plaats bezetten (een plaats, die aan het eind van de rit nog goed is voor promotie naar de Overgangs klasse), houden nu nog drie pun ten over op de concurrentie uit de kelder van de Promotieklasse en dat lijkt een redelijk veilige marge. Van de toppers deed alleen het Haagse VES datgene wat van een ploeg met reputatie verwacht mocht worden. Via een 6-11 zege op het Zuidlarense Ritola kreeg men Drachten in het vizier. Perrux verspeelde een punt tegen de zo goed als gedegradeerde Sport club uit Makkinga (5-5). Door deze gang van zaken schoof met name de subtopgroep in el kaar. De onderlinge verschillen zijn nog maar zo klein, dat de com petitie nog een heel interessante belooft te worden, al hoeven de ploegen er in feite alleen maar vor te zorgen bij de eerste vijf te ein digen. ONTSPANNEN De basis van het succes van de Leusdense formatie werd waar schijnlijk voor een belangrijk deel gevormd door het feit dat men ta melijk ontspannen naar de wed strijd toeleefde. Het idee dat het geen schande zou zijn om van Drachten, dat zich in de eerste helft van de competitie een kleine klasse beter dan de rest van het veld toonde (afgezien misschien van VES), te verliezen, gekoppeld aan het feit dat Antilopen aan de wedstrijd begon in de weten schap vier punten voorsprong te hebben op Thor, maakte deze in stelling ook aannemelijk. Bovendien kon de geïnteres seerde toeschouwer zich ook niet aan de indruk onttrekken dat Drachten de tegenstand die men van Antilopen kon verwachten wat onderschatte. Hoe het ook zij, met name het eerste halfuur van de eerste helft was het de ploeg van trainer Kees van Buren die de gang van zaken dicteerde. Onder weersomstandigheden die, net als een week eerder, het spelen van een goede pot korfbal wel erg moeilijk maakten, kwam een geconcentreerd spelend An tilopen bepaald opportunistisch uit de startblokken. Nadat men m de vijfde minuut een treffer had moeten incasseren, omdat een door Daan Beekmans ver oorzaakte strafworp werd benut, trok Antilopen de wedstrijd naar zich toe. Twee minuten na de opening van Drachten liet Jolanda Versteeg, middels een onder de omstandig heden bepaald gewaagd afstands schot de gelijkmaker door de korf gaan. Drie minuten later bracht Joyce Osnabrugge haar ploeg uit een vrije worp situatie aan de lei ding, waarna Gert Graafland de euforie over de bepaald aardige gang van zaken verder voedde met een afstandsschot. Het eerste kwartier was op dat moment nog niet eens vol. Maar na de riant ogende voor sprong (gelet op de omstandighe den), zakte de concentratie bij de Leusdenaren wat weg. Toch slaagde Drachten er voorlopig nog met echt in daar hun voordeel mee te doen. Weliswaar kon men de schade tot 2-3 beperken, maar na een impasse van een ruim kwartier, waann beide ploegen niet succesvol waren, was het toch weer Antilopen dat scoorde en daarmee de marge herstelde. Een minuut of tien voor het verstrijken van de eerste speelhelft kreeg Frank van de Pijpekamp een straf worp te nemen en dat buiten kansje liet de jeugdige basisspe ler zich niet ontnemen: 2-4. Pas kort voor rust kreeg Drachten weer een beetje grip op het spel. Via een strafworp en een afstands schot trok de gedoodverfde kam pioen de stand weer gelijk: 4-4. Voor de thee zou daar ook niets meer aan veranderen. DONDERSPEECH Een donderspeech van Kees van Buren in de rust, waarin naar ver luidt voornamelijk de puntjes op de i werden gehamerd, bleek heilzaam. De Leusdenaren, die in de slotfase van de eerste helft wat verslapten en het voordeel van een sterke start zo goed als verlo ren zagen gaan, gaven middels hun instelling en inzet weer aan in het karwei te geloven. En dat had tot gevolg dat men een tegenval ler in de vorm van een Drachten- doelpunt, met speels gemak over won. Rustig de kansen afwach tend kwam de gelijkmaker in de veertiende minuut, toen Gert Graafland zijn specialiteit serveer de: van afstand werd het 5-5. Frank van de Pijpekamp besloot na een nieuwe achterstand ook nog een duit in het zakje te doen en liet 6-6 aantekenen. Het was bij deze stand, dat Kees van Buren tot een wissel besloot. In een poging in de aanval meer lengte tot zijn beslissing te krijgen, liet de oefenmeester oudge diende Frouk Geutjes opdraven, ten koste van Annelies Krikke, die overigens een alleszins accepta bele wedstrijd afleverde. Geutjes zou echter aan aanvallende daden niet meer toekomen, want zij had haar opwachting nog niet ge maakt of Drachten scoorde 7-6, waarna er weer van vak gewisseld mocht worden. Het antwoord van Antilopen liet niet lang op zich wachten. Dne minuten voor de of ficiële speeltijd verstreek dwong Jan Costa, met een zeer fraaie doorloopbal, het gelijke spel af waar Antilopen minimaal recht op had. In de 7-7 stand, die vanaf dat mo ment het scorebord sierde, zou ook geen verandering meer ko men, al waren de slotminuten, on der meer door dubieuze beslissin gen van de scheidsrechter, be paald hectisch en haalde de Anti- lopenkorf wankelend het einde.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9