7roei bank in Achterveld vier aal landelijk groeicijfer landbouwmechanisatieb edrijf e Vor bestaat dertig jaar Directeur Van Zandbrink neemt na 32 jaar afscheid Nationale Zwemvierdaagse in teken van Unicef 'Liefde en verdraagzaamheid oplossing huwelijksproblemen' leusder krant: denvergadering Rabobank Achterveld: Lezing mevrouw Beerman-de Roos over de bijbel en het huwelijk: Vlinister G. Braks één van de sprekers op de feestavond DONDERDAG 16 APRIL 1987 13 kandidaat was gesteld H. J. van Ruitenbeek. Uitgebracht werden 63 stemmen waarvan 53 voor de heer Overgoor en 10 voor de heer Van Ruitenbeek. De heer Overgoor nam zijn benoeming weer aan en dankte voor het in hem gestelde vertrouwen. Hierna volgde de verkiezing voor een lid van de Raad van Toe zicht. Aftredend was de heer Van Roomen en als tegenkandidaat was gesteld H. W. van Middelaar. De heer Van Roomen was herkies baar. Uitgebracht worden 63 stem men waarvan 1 blanco, 56 voor de heer Van Roomen en 6 voor Van Middelaar. Ook de heer Van Roo men nam zijn benoeming weer aan en dankte ook voor het in hem ge stelde vertrouwen. Gevraagd werd een goedkeu ring tot uitstel van 5 maanden van de vaststelling van de jaarrekening 1987 indien men hier niet tijdig mee klaar zou zijn. De vergadering ging met dat voorsteld accoord. Verder werd medegedeeld, dat op 23 april de bank na 12.00 uur gesloten zal zijn, dit in verband met het afscheid van de huidige directeur de heer Van Zandbrink. Na de rondvraag sloot de voor zitter de vergadering. Nogmaals dankte hij de aanwezigen, dat men deze keer in zo een grote getale opgekomen was. „We zijn hier zeer erkentelijk voor. We zullen er bovendien hoge prijs op stellen, als u allen afscheid komt nemen van onze scheidende directeur en te vens kennis komt maken met zijn opvolger", aldus de voorzitter. ACHTERVELD - Na 32 jaar werkzaam te zijn geweest voor de Rabobank-organisa- tie zet directeur A. W. van Zandbrink van de Rabobank Achterveld op 23 april a.s een punt achter zijn werkzaamhe den. Hij maakt gebruik van de regeling om vervroegd met pensioen te kunnen gaan. Om 14.30 uur begint m D' Ouwe Peerdestal van Hotel Restaurant de Roslam te Achterveld een bijeen komst voor genodigden. Van 19.30 tot 22.00 uur wordt in het Dorpshuis Ons Gebouw te Achterveld een receptie gehou den, waarop iedereen gelegenheid heeft om persoonlijk afscheid te nemen van de heer Van Zandbrink De heer A. W. van Zandbrink, geboren op 27 april 1925 te Achter veld. begon 32 jaar geleden als kassier bij de Rabobank Achter veld. Onder zijn leiding ontwikkelde de bank zich voortreffelijk. De bank groeide enorm in deze jaren. Bedroegen het balanstotaal en het spaartegoed bijvoorbeeld in 1976 respectievelijk 21.7 en 15.7 miljoen, eind vorig jaar waren zij gestegen tot niet minder dan 54.8 en 37.7 miljoen. De heer H. Vermeulen is de op volger van de heer van Zandbrink. Hij is al 3 jaar werkzaam bij de Rabobank Achterveld, als hoofd commerciële zaken. Hiervoor heeft hij ruime ervaring opgedaan bij di verse andere Rabobanken. Gemeenschap. Hij wees op de baat die de Nederlandse agrarische sector heeft bij een vrije EG-markt, maar stelde ook dat het mes aan twee kanten snijdt. De EG-betrok- kenheid brengt ook problemen met zich mee. Ter verduidelijking wees de mi nister op het Verdrag van Rome, dat de grondslag is van de EG Boeren werden destijds aange spoord méér te produceren. Door de groei van de landbouw, groeide ook de handel in landbouwwerk tuigen. Dit alles had echter tot ge volg dat voor veel produkten mo menteel geen markten meer ge vonden kunnen worden. Drasti sche maatregelen, zoals de quota regeling en de superheffing, zijn noodzakelijk om alles weer in goede banen te leiden. Tot zijn ge noegen constateerde Braks m brede kringen een groeiend be grip voor beperkende maatrege len. De Europese marktontwikkeling en de Nederlandse milieuproble matiek hphKpn neleiH tot om slag van groei-landbouw naar be heerste landbouw. Dit heeft ook zijn weerslag gehad op de mecha- nisatie-industne: er is meer aan dacht gekomen voor verbetering van de kwaliteit. Produktvemieu- wing speelt daarbij een grote rol. Dit betekent dat traditionele paden verlaten moeten worden. Centraal element in de nieuwe aanpak van de komende decennia zal zijn de be'voridenng van de kwaliteit van produkt en produktie. Braks bleek het volste vertrouwen te hebben dat de landbouwwerktuigenbran che op een juiste manier op de ontwikkelingen zal inspelen. Hij prees de verrichtingen op dit ge bied van de firma De Vor en sprak de hoop uit dat er nóg eens dertig van zulke jaren zouden volgen. Naast Braks spraken ook verte genwoordigers van bedrijven uit Duitsland, Italië, Korea en Japan. Na het officiële gedeelte volgde een feestavond met diverse arties ten, gepresenteerd door Willy Dobbe. Het bednjf van De Vor is de laatste jaren aanzienlijk uitgebreid. Begin jaren vijftig begon W. de Vor, de oudere broer van de hui dige direkteur, met de import van gebruikte landbouwtractoren uit Engeland. Zijn kantoor was geves tigd in Amsterdam. De tractoren werden doorverkocht aan diverse landbouwmechanisatiebedrijven. Na verloop van tijd kwam de hui dige direkteur, de heer C.M. de Vor, bij zijn broer in het bedrijf. Daardoor werd de firma Gebroe ders De Vor een feit. De firma werd uitgebreid toen één van de afnemers, J. Kooy uit Achterveld, overleed. Zijn zaak werd door de gebroeders De Vor overgenomen. W. de Vor zou de zaak in Amsterdam voortzetten. C. de Vor vestigde zich in Achterveld. Bij dit bedrijf waren toen vijf werk nemers in dienst. Doordat de ver koop van gebruikte tractoren werd uitgebreid, moest spoedig meer personeel worden aangetrokken. In 1964 verwierf De Vor het im porteurschap van de Fendt tracto ren. Vanaf die tijd heeft de zaak een steeds gestage groei doorge maakt. In de jaren zestig werd een nieuwe BV opgericht, De Vor Mo tors. Dit bednjf exporteerde de Volkswagen Kever naar de Ver enigde Staten Een slopende ziekte noopte de heer W. de Vor er toe het bedrijf in Amsterdam te stoppen. Enige jaren mocht hij nog met voldoening ken nis nemen van de groei van de firma m Achterveld. Zijn vele rela ties in binnen- en buitenland kwa men de bedrijfsvoering zeker ten goede. Door een noodlottig verlo pen operatie overleed W. de Vor in 1971. In 1972 deed zich de gelegen heid voor een importbedrijf van meuwe tractoren over te nemen. Het betrof de Vohamij m Heythui- zen. Vijf jaar later werd Gebroe ders De Vor overgenomen door de Cebeco Handelsraad in Rotterdam. Cebeco bracht de import van Same fCHTERVELD - Maandagavond werd de algemene verga- iig van de Coöperatieve Rabobank Achterveld gehouden, oorzitter opende deze bijeenkomst met een hartelijk wel- q tot de aanwezigen. Hij was blij dat er zo'n grote opkomst f. In het bijzonder verwelkomde hij de medewerkers en de n J. Tijmensen als ere-voorzitter van de Raad van toezicht van Bekkum als oud-kassier van de bank. it is een rechtsgeldige bijeen- aldus de voorzitter, „dus i er ook rechtsgeldige be lt worden genomen. De Rabo- |is een coöperatieve bank met mistelling het behartigen van inciële belangen van de le de cliënten. Men behoort te werken in ver een concurrerende posi- in het belang van zowel de als de leners, bij de Rabobank heb- den voorrang boven We blijven achter de aan. Ook is er een garantiefonds in het leven geroe pen voor startende jonge onderne mers." „We kunnen terugzien op een bevredigend jaar. De grote inzet van directie en medewerkers en de mteresse die men m het werk van de bank heeft getoond hebben aan dit resultaat in belangrijke mate bijgedragen. Heeft men klachten, kom dan persoonlijk naar ons toe en speel het niet via-via," aldus de voorzitter. Hierna worden de nieuwe mede werkers die sinds de vorige verga dering bij de bank zijn komen werken, voorgesteld. De notulen van de laatste algemene vergade ring werden ongewijzigd goedge keurd. Op voordracht van de voorzitter benoemde de Algemene Vergade ring twee leden voor het voorlopig vaststellen van de notulen van deze vergadering. Aangewezen werden de heren Dorus Traa en Jan van de Tweel. Vervolgens gaf de directeur van de bank. de heer A. van Zandbnnk een toelichting op de ontwikkeling van de Rabobarikorganistie in cij fers. Op een duidelijke en begrijp bare wijze lichtte hij de balans van het afgelopen jaar toe. Uitvoerig ging hij in op de winst en verliesre kening. Hieruit blijkt dat men ook nu weer een gunstig jaar achter de rug heeft. De bank is het afgelopen jaar gegroeid met 24% tegen het landelijke gemiddelde van 6%. De agratische markten vertoon den in het afgelopen jaar het ka rakter van een overvoerde markt. De wereldvoorraad van graneji, zuivel en rundvlees namen verder toe. Gedurende het verslagjaar werden stringente maatregelen genomen zoals de stoffenwet, su perheffing melk en medeverant woordelijkheidsheffing granen, dit om de productie te verminderen. Dit betekende o.a. een verhoging van de kostprijs. De akkerbouw heeft in 1986 een goede oogst gehad. De verwachte prijsdaling voor granen is nogal meegevallen. De melkveehouderij ging in het verslagjaar gebukt on der overproductie van melk. De kredietverlening in de melkvee houderij is vooral toegenomen, doordat veel grond met melkquo tum werd verhandeld tegen hoge prijzen. De prijsvorming van varkens vlees was in het begin van het jaar nog redelijk. Deze viel later terug. De resultaten m de varkenshoude rij werden evenwel gunstig beïn vloed door de daling van de voer- prijzen. In de legpluimveehouderij was de situatie slecht. „Het is de laatste maal dat ik dit behandel. Bij onze bank heeft zich alles in gezonde mate ontwikkeld. Dit alles onder toezicht van het be stuur en de Raad van Toezicht. Ook zijn we veel dank verschuldigd aan de medewerkers. Ze hebben een moeilijke periode gehad, maar hebben zich er heel goed door heen geslagen. Ook het vertrou: wen van de leden heeft ons hierin goed geholpen waarvoor onze dank", aldus de heer Van Zand brink. Vervolgens vond de verkiezing plaats van een lid van het bestuur Aftredend was A. J. Overgoor. Deze was herkiesbaar. Als tegen- AMERSFOORT - Dinsdag 21 april zal in het Sportfond- senbad in Amersfoort een grootse manifestatie worden gehouden, aan de vooravond van de 18e Nationale Zwem vierdaagse, die dit jaar in het teken van Unicef zal staan. Topzwemster Jolanda de Rover en cabaretier Herman van Veen zullen daaraan hun medewerking verlenen. Tijdens de 18e Nationale Zwem vierdaagse zullen in den lande naar schatting zo'n 400.000 oudere en jongere landgenoten sportief de krachten meten. Onder het motto „Zwemmen voor Unicef' zal een groot deel van hen zich door fami lie, kennissen en vrienden laten sponsoren. Hun sportieve presta ties leveren op die manier een bij drage aan directe hulp voor pro jecten in de Derde Wereld. De op brengsten zullen ten goede komen aan kleine land- en tuinbouwpro- jecten in Mauretanie, Ghana en Vietnam. De mogelijkheid om gesponsord te zwemmen bestaat tijdens niet minder dan 800 vierdaagsen die gedurende de periode aprü-sep- tember op 600 plaatsen in het land gehouden zullen worden. De en thousiaste samenwerking tussen de KNZB en Unicef, die vorig jaar tijdens Sport-Aid begon, mondt dinsdag 21 april ondermeer uit in een grootse manifestatie in het Amersfoortse Sportfondsenbad, waaraan, naast andere prominen ten, ondermeer topzwemster en Olympisch kampioene Jolanda de Rover en cabaretier Herman van Veen deelnemen. Op die dag zal het startsein van de zwemvier daagse gegeven worden. LEUSDEN - Twee bijbelgesprekskringen namen voor de tweede maal het initiatief gezamenlijk een thema aan de orde te stellen waarbij alle belangstellenden welkom waren. 15 April was het gekozen thema „Wat zegt de bijbel over het huwelijk", te bespreken onder leiding van dr. Beerman-de Roos. Mevrouw dr. Beerman-de Roos, bekend van radio praatjes en enkele boekjes, was ooit kinderarts en studeerde zoals zij vermeldde psychologie. Daarin vond zij echter niet de oplossingen die zij zocht. Nu zet zij zich in om vanuit haar pro testants christelijke levensovertuiging vooral vrouwen toe te spreken. Op woensdagmorgen was zij op uitnodiging van de bijbelkringgesprekken in 't Vooronder, waar ongeveer twintig dames, en een heer, aanwezig waren. MevTouw Beerman-de Roos begon met vast te stellen dat het huwelijk in Nederland in een „ongelooflijke crisis" verkeert, ten gevolge van het feit dat de moderne mens zich steeds eigenmachtiger in zijn opvattingen acht. Het huwelijk wordt als een „dwangbuis" ervaren zodat men huwelijk en gezin maar het liefste zou willen afschaffen. Zij riep de aanwezigen op om niet mee te huilen met de verwerpelijke moderne opvattingen, maar naar mogelijkheden te blijven zoeken om het huwelijk in stand te houden. Waarbij de moeder de verantwoording heeft en bepalend is voor de sfeer. Voor huwelijksproblemen had zij een simpele oplossing welke door psychiaters en bureaus voor huwelijksmoeilijkheden volgens haar te weinig ter sprake werd gebracht. De oplossing is liefhebben en verdra gen ondanks alles: „Zoals Jezus zei: Ik heb u lief, ondanks alles wat gij Mij aandoet". Vrouwen moeten volgens mevrouw Beerman „de laagste weg gaan". Daarbij mag een vrouw haar mening zeggen, maar zij mag niets eisen, niets opdringen. Zij moet, wat er ook gebeurt, doorgaan met liefde geven en verdraagzaamheid uitoefenen, ook al is het eenrichtingsverkeer. De man houdt het laatste woord „vrouwen wees aan uw man onderdanig". Al dient hij daarbij om te gaan met zijn vrouw „als ware zij van porcelein". Van „feministen" moest mevrouw dr. Beerman-de Roos niets hebben. „Die willen gelijk zijn aan een man, nou als kinderarts weet ik heel goed de verschillen". Volgens haar (en de bijbel) zijn man en vrouw eikaars aanvullingen die ieder denken en doen op een andere wijze, zodat ze elkaar nooit kunnen begrijpen, hooguit accepteren. Wat betreft zelfontplooiing voor de vrouw: „Iedere vrouw kan iedere bibliotheek binnenstappen en iedere taal leren, maar hebben jullie zin om hoog boven in een kraan te werken? Nee toch". Waarop haar toehoorders begrijpend instemmend lachtten. Op een vraag of de geboden verdraagzaamheid een grens kent, was het antwoord ronduit nee. Op de vraag of de verdraagzaamheid en het mogen zeggen van je eigen mening, maar niets mogen eisen, niet ingaat tegen bijvoorbeeld de geweldloze strijd van bijvoorbeeld kleurlingen in de Verenigde Staten en Zuid-Afrika, gaf mevrouw Beerman als haar mening dat One Man One Voice in Zuid-Afrika nooit goed kan zijn. „Er gebeuren daar de verschrikkelijkste dingen. Daar zijn veel te weinig blanken. In Mozambique en al die andere landen die zogenaamd bevrijd zijn, zie je dat dat niet gaat. Slechts het liefde blijven geven, ondanks alles wat je in het huwelijk of door je medemensen wordt aangedaan kan de „wedergeboorte" te werk stellen, bij de vrouw en wie weet, blijven hopen, ook bij de partner", aldus mevrouw Beerman. tractoren onder bij De Vor. Na ver loop van tijd werd afgezien van de verkoop van gebruikte grondver- zetmachines. In plaats daarvan werd de Eder hydraulische graaf machine en sinds 1985 de Zettel- meyer laadschoppen geïmpor teerd. Buiten de Vohamij in Heythuizen werden nog vier filialen gesticht, namelijk De Vor Noord in Steen- wijk, de VLM in Ermelo, de SLM in Zuid Schermer en Veldman BV m Heer Hugowaard. Onlangs werd de firma Coffeng in Bunruk overge nomen. Beheerste landbouw Op de feestelijke bijeenkomst in de Veluwehal sprak minister Braks vjijdag over de Nederlandse agra rische sector en haar samenhang met de Europese gemeenschap. Braks had dit thema gekozen om dat niet alleen firma De Vor dertig jaar bestaat, maar ook de Europese HTERVELD - Het landbouwmechanisatiebedrijf Gebroe- irs De Vor uit Achterveld vierde vrijdag 10 april het 30-jarig aan. Vertegenwoordigers van bedrijven uit binnen- en oitenland waren in de Veluwehal uitgenodigd om dit heuglijk it te vieren. Eén van de sprekers was de minister van land- juw en visserij, de heer G. Braks. Na het officiële gedeelte erd een feestavond gehouden, gepresenteerd door Willy slobbe. kampioene Jolanda de Rover en caberetier Herman van Veen niet hun aanwezigheid de openingsmanifestatie van de 18e Zwemvierdaagse op.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 13