-voetbal— voorze Cruciaal .korfbal Pauze Succes Impala op gymnastiektoernooi WIL JCMCCR VAN JC HANDBALSPORT? Ledenwerfactie LHV /Tv 7^ Jeugd domineert op jubileumtoernooi SRGL Shirts én titel vierde Roda (zo.) LHV-dames bekeren verder Ruud Maas naar Roda'46 (zo.) Roda (za.) uit beker Jeugdclubkampioenschappen BC Leusden afgerond heet je welkom Wij bieden: Wij vragen: LEUSDEN - Het is zo goed als zeker dat Ruud Maas met ingang van het nieuwe voet balseizoen de nieuwe trainer van de Roda-zondag wordt, als opvolger van Meindert Vlugt. Op een paar details na is het éénjarig contract, dat Roda de Leusdense oefen- meester heeft voorgelegd, rond. Niets lijkt nu dan ook een terugkeer van Ruud Maas bij Roda '46 in de weg te staan. LEUSDEN - De Leusdense gymnastiekvereniging Impala ontmoette in Amersfoort afgelopen zaterdag zes andere vereni gingen uit deze regio (Bameveld, Putten, Ermelo, Nijkerk, Amersfoort en Hoevelaken) tijdens een recreatief gymnastiek toernooi. Het rayon West-Veluwe organiseert deze wedstrijd ieder jaar om alle leden van de afdelingen jongens en meisjes toestelturnen van alle verenigingen de gelegenheid te geven onderling de krachten te meten. De wedstrijd is op recreatief niveau, zodat ook beginners deel kunnen nemen. Het weer houdt de deelnemers er niet van er fanatiek tegenaan te gaan. Impala schreef 11 ploegen in en was daarmee de grootste deelne mende vereniging. Het geheel was verdeeld in 5 leeftijdsgroepen waarbij Impala slechts bij de meis jes 14-16 jaar met vertegenwoor digd was. Allereerst waren de meisjes 7/8 jaar aan de beurt. Totaal 10 ploe gen, waarvan 4 van Impala, werk ten de onderdelen lange mat, brug, balk en kastsprong af Met maar liefst 5 punten verschil met de nr. 2, Excelsior uit Nijkerk, won de Im pala-ploeg onder leiding van Gerda Luys deze leeftijdscatego rie. Uitslagen in deze groep: 1. Impala 4 o.l.v. Gerda Luys 231,0 5. Impala 3 o.l.v. Ciska v. Dranen 222,0 Impala 1 o.l.v. Elma Bunnik 210,3 Impala 2 o.l.v. Elma Bunnik 208,9 Daarna waren de meisjes 9/11 jaar aan de beurt. 18 Ploegen ver schenen op de vloer, waaronder 5 ploegen van Impala. Dezelfde on derdelen werden afgewerkt en ook hier was de eerste plaats voor Impala. Net als bij de eerste groep was het verschil met Excelsior (de nr. 2) duidelijk: bijna 8 punten. Aan het eind van de dag bleek zelfs dat deze ploeg het hoogst aantal pun ten van de hele dag had gekregen. Uitslagen: 1. Impala 9 olv Margriet v. Kalsbeek 247,2 6. Impala 5 o.l.v. Elma Bunnik 231,0 Impala 7 o.l.v. Elma Bunnik 229,8 Impala 6 o.l.v. Margriet v. Kalsbeek 221,8 Impala 8 o.l.v. Elma Bunnik 219,7 De laatste meisjesgroep waarin Impala met 1 ploeg vertegenwoor digd was bestond uit 8 ploegen in de leeftijdsgroep 12/13 jaar. Fenna van Zwol verscheen met haar groep aan de start en pikte ook hier voor de neus van Excelsior de eer ste plaats weg met 245,4 punten. Excelsior behaalde 237,6 punten. Tot slot waren de jongens aan de beurt. Onder toeziend oog van Sicco Roos en Costa Snip mochten zij proberen de resultaten van de meisjes te evenaren. Dat zou im mers betekenen dat Impala over de hele linie het toernooi had be heerst. En dat lukte: ook bij de jon gens werd de ploeg van Impala eerste. Overigens werden de prijzen op een andere manier uitgedeeld: in iedere leeftijdsgroep werd de beste 33% uitgeroepen tot le prijs winnaars, de 33% daaronder tot 2e prijswinnaars en de laatste 33% tot 3e prijswinnaars. Omdat het een recreatief toernooi was, moesten de uitslagen de deelnemers stimu leren om door te gaan. En een prijs winnen is natuurlijk een reuze sti mulans. Zodoende kreeg Impala vijf le prijzen, twee 2e prijzen en dne 3e pnjzen mee naar huis. Een ieder die nieuwsgieng is ge worden naar de mogelijkheden bij Impala kan vrijdag 24 apnl (in de paasvakantie) komen kijken of meedoen aan de sportinstuif. Deze sportinstuif vindt plaats in sportzaal „De Meent", 's ochtends van 11.00 - 12.30 uur. Alle kinderen van 4 t/m 7 jaar zijn welkom en 's middags van 13.30 - 15.00 uur iedereen vanaf 8 jaar Uiteraard maakt men kennis met alle facetten van gymnastiek en is er ook informatie te verkrij gen. Leusder Handbal Ver£higin6 LEUSDEN/ACHTERVELD - Hoe je het ook wendt of keert, het komende Paasweekeinde gaan in de voetbalkompetitie van de afdeling Utrecht de eerste klappen vallen. Met nog zo'n drie duels per club voor de boeg kan dat ook haast niet anders. En gelet op het feit dat zowel op Paasza terdag als Paasmaandag op veel fronten een dubbelpro gramma wordt afgewerkt, zal Pasen anno 1987 het predi kaat „cruciaal" zeker niet misstaan. Met name in de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal breken er spannende Paasdagen aan. die de vraag moeten beantwoorden of Roda '46 dankzij de Musketiers nog in de titelrace raakt. Winst van de Elstenaren op koploper TOV is dan wel noodzakelijk, terwijl de Leus- denaren zelf thuis tegen Hooger- heide geen fout meer mogen ma ken. Kortom zaterdag valt de be slissing over het kampioenschap. Wint de Musketiers, dan lijkt de stnjd weer open, zodat de Elstena ren twee dagen later ook de derby tegen WA '71 winnend moeten af ronden. Als dat gebeurt, is de strijd om de felbegeerde promotie naar de KNVB weer een open vraag. Ook onderin komt er meer duide lijkheid nu het Utrechtse WOO zo goed als gedegradeerd is. Plaats genoot WJ kan het definitieve von nis vellen. Bloemenkwartier komt tegen Veensche Boys met verder dan een gelijkspel, waardoor Her cules na winst op SVL verder van de fatale streep wegloopt WA '71 komt tegen het ontketende Ve- luwse Boys te kort. Programma hoofdklasse (18/4) Bloemenkwartier - Veensche Boys Hercules - SVL Roda '46 - Hoogerheide WA '71 - Veluwse Boys WOO - WJ Musketiers - TOV Programma hoofdklasse (20/4) WA '71 - Musketiers DUBBEL Op maandag 20 april staat welis waar een volledig programma voor De Leusder Handbalvereniging start een ledenwerfactie, die vooral de jeugd moet gaan trekken. (advertentie) LEUSDEN - De Leusder Handbalvereniging (LHV) be gint binnenkort een leden werfactie. Mensen die zich vóór 31 augustus als nieuw lid aanmelden, betalen een jaar lang slechts de helft van de contributie. Het beleid van LHV is erop ge richt de handbalsport m het alge meen te bevorderen en in het bij zonder de eigen vereniging van een gezonde basis te voorzien. In dat kader past een ledenwerfactie, met name bedoeld om de jeugdaf deling beter te bevolken. Sinds kort is de vereniging erin geslaagd een aantal sponsors aan zich te verbinden. Zo adopteerde kwekerij Kroeze, uit Terschuur, onlangs het eerste en het tweede herenteam, terwijl de Leusdense autonj- en slipschool „Veluwe" van Ferdi Mentjox zich ontfermde over de dames. Beide sponsoren wer den voor een penoue van dne jaar gecontracteerd, waardoor de ver eniging in financieel opzicht in rus tiger vaarwater terecht is geko men. Naast de twee hoofdsponsors bleek schoonmaakbednjf Werba bereid om via een eenmalige do natie het tweede dames team van nieuwe tenues te voorzien. Dankzij de komst van de spon sors is er ruimte gecreëerd om de komende jaren met name in de jeugd van de verenigingen te kun nen investeren. Het produkt hand bal zal daarom aan de jeugd van Leusden verkocht moeten gaan worden. Daarmee moet een brede re basis gelegd worden, die hand ballen op het huidige mveau, of op een hoger plan. in de toekomst mo gelijk moet (blijven) maken. Contracten, als die met de spon soren werden afgesloten, stellen de vereniging in staat het aandachts veld niet te leggen bij de steeds hoger wordende kosten, maar meer op de sport en op de organi satie, om de sporters optimaal te kunnen laten functioneren. Door het trainingsniveau blijvend te optimaliseren zal een club als LHV in staat moeten zijn steeds be ter te gaan handballen. Daarvoor is echter een constante aanvoer van jeugdleden naar junioren en senio ren onontbeerlijk. Om die reden dan ook zal LHV een ledenwerfac tie gaan houden, die nieuwe leden de gelegenheid biedt om voor een periode van éen jaar voor half geld met de vereniging kennis te maken. De actie loopt tot en met 31 augus tus van dit jaar. Een voorzichtige try-out wierp eerder dit jaar al vruchten af Zo kon er gestart worden met een jon gens aspirantengroep en daarnaast meldden zich tien allerjongste handballertjes aan: welpen A en B. Om die reden is LHV er samen met de sponsors van overtuigd dat de actie succes zal hebben. IN DEZE LEDENWERFAKTIE-PERIODE LIDMAATSCHAP VOOR 50% VAN DE K0NTRIBUTIE GEDURENDE ÉÉN JAAR Bel voor inlichtingen: 946060 (sekr.) Advertentie aangeboden door: ^VELUWE' UTORIJ ANTISLIPSCHOOL Tel 033-94 5559 Leusden Twee keer per week trainen voor senioren Eén keer per week trainen voor jeugdleden Een keer per week trainen voor recreanten Uitstekende begeleiding Competitie op afdelingsniveau Prima clubgeest Speelmogelijkheid vanaf 6 jaar. 100% inzet (met plezier) LEUSDEN - Na het kostbare competitieverlies tegen SVL uit Langbroek, moest de Roda-zaterdag ook in de be ker het onderspit delven: 2-3. DEV uit Doorn toonde zich in Leusden een ware cupfighter door zich in de verlenging langs de formatie van t Wim v.d. Linden te schie* Voor de rust nam de hoofdklasser met 0-1 de leidi een strafschop na een overt tegen Harry Settels, bracht C Smalen in de tweede helft lans weer in evenwicht: 1-1 moment dat strafschoppen dei juiste oplossing leek om toil beslissing te komen, sloeg f tweemaal toe (1-3). De treflj gelegenheidsspits Karei kerk kon op de valreep niet J verhinderen dat Roda'46 ook J bekerstrijd dus op een zijsp» zet werd. De jeugd het zien, dat ze bij squash een aardig balletje meeslaat. LEUSDEN - Ter ere van het 2e lustrum van het Squash Racket Genootschap Leus den, werd vorige week zater dag een Lustrumtoumooi ge houden met als hoofdprijs de Boemelcup zowel voor de da mes als de heren. Waren het bij de clubkampioen schappen nog de nieuwkomers Puck en Philip Verstraaten die met de eer gingen strijken, nu was het duideljk de beurt aan de jeugd, om de pnjzen mee naar huis te nemen. Bij de heren won Raymond Leen- ders met duidelijke cijfers van Phi lip Verstraaten (3-1). Bij de dames was het de dertienjarige Heskia Dil die m de finale met 3-0 won van Ineke Stevens die m de halve finale Puck Verstraaten met 3-1 van zich afschudde. Raymond en Heskia willen hun spelpeil verder omhoog brenger Tijdens de pnjsuitreiking deeld, het bestuur mee, dat de jeugdcora missie een deel van de kosten v< hun rekemg neemt, maar dat ben jeugdspelers ook zelf willen prol ren het geld voor een Tops< kamp in Groot-Bnttanié bijeen sparen. Zij doen dit door tegen ieder, die dat graag wil, een gj of 20 minuten squash te spelen gen een vergoeding van 2,50. LEUSDEN - Na twee wed strijden in de tweede helft van de veldcompetitie in de Pro motieklasse A, begint het er voor de korfballers van het Leusdense Antilopen steeds rooskleuriger uit te zien, waar het promotie naar de Over gangsklasse betreft. Na het verdienstelijke gelijkspel bij koploper Drachten (7-7) staan de Leusdena- ren met één voet op de drem pel van het één na hoogste korfbal niveau. Toch is het nog te vroeg om de vlag al helemaal in top te hijsen. Daarvoor waren ook afgelopen weekemde de andere uitslagen in de Promotieklasse A nog te verras send. Met name Thor uit Harmeien heeft het nog niet helemaal opge geven en sloop weer een punt dicht er naar Antilopen toe, door tegen Kinderdijk de volle winst te pakken (11-8). Het verschil tussen Thor en Antilopen bedraagt echter nog steeds twee gewonnen wedstrij den (drie punten). En dat verschaft Antilopen waarschijnlijk de ruimte die men nodig heeft om ook in de komende wedstrijden minimaal de vijfde plaats vast te kunnen hou- «den Ook het Fnese Sportclub, uit Makkinga, verraste zaterdag door in eigen huis Pernix op een gelijk spel te houden (5-5). De Fnezen lijken echter al te ver achterop ge raakt om nog aan degradatie te kunnen ontkomen. Datzelfde geldt voor het Zuid-Larense Ritola c^at kansloos onderuit ging tegen t (6-11). Door deze gang van zaken is dj subtop aardig in elkaar geschovej Alleen Drachten en VES hebbs zich licht van de rest van het vef afgescheiden, waarmee maar c zegd wil zijn dat er over de afloq nog geen zinnig woord te zeggs valt. De uitslagen van deze en vi rige week sterken de observant J deze veronderstelling alleen r Overigens kunnen de kori Iers na twee wedstrijden alw«| van een al dan met op prijs stelde pauze gaan genieten. weekemd komt men vanwege fi sen met in actie, terwijl de wd daarop het WK de gemoederen den lande dermate zal bezig 1 den, dat aan competitie-korfl niet gedacht zal worden. Uitslagen Promotieklasse A Drachten - Antilopen Sportclub - Pernix Ritola - VES Thor - Kinderdijk Stand Promotieklasse A 1. Drachten 2. VES 3. Kinderdijk 4. Pernix 5. Antilopen 6. Thor 7 Sportclub 8. Ritola LEUSDEN - Twee vliegen m een klap. Dat slaat m dit seizoen op het vierde elftal van Roda-zondag. Eerst werd „Max" van Cafe Monet m Activiteitencentrum de Korf aan de haak geslagen om m de geldbuidel te tasten voor nieuwe shirts, terwijl binnenkort als de voortekenen niet bedriegen ook het kampioenschap in de res. 3e klasse een feit zal gaan worden. De Leusdenaren staan op de concurrentie een straatlengte voor en zijn dan ook niet van plan om de titel en promotie nog uit handen te geven. Want binnen is binnen niet waar. de clubs in het zondagvoetbal op de rol, maar ook op paaszaterdag moet een aantal al aan de bak. Achterveld is één van de clubs, die een „dubbel" moet afwerken. Op zaterdag gaan de Achtervelders naar Zuiderzeevogels, terwijl Laren twee dagen later op het Kerstens- sportpark op bezoek komt. Met een beetje mazzel pakt de formatie van Jan Drost de laatste punten om voorgoed buiten schot van de staartploegen te blijven. Of Roda '46 dat tegen titelkandi daat Naarden '79 ook lukt, is twijfel achtig. Wel is het zeker dat de Leusdenaren tegen de Vestingbe woners, na de blamerende neder laag destijds, nog wat goed te ma ken hebben. WZA brengt zich in veiligheid door eerst Laren en later EMM van zich af te schudden. Voor Actif valt daarentegen BFC het doek. Olympia '25 en SC Neder- horst ontlopen elkaar met zoveel en zijn dan ook blij met één punt. Toe gevoegd ter elfder ure is op paas zaterdag het duel tussen de Roda- zondag en Nederhorst zodat de Leusdenaren met Pasen vol aan de slag kunnen. Programma le klasse A: (18/4) Zuiderzeevogels - Achterveld WZA - Laren Nederhorst - Roda '46 Programma le klasse A (20/4) Zuiderzeevogels - Austerlitz WZA - EMM Act if - BFC Olympia '25 - SC Nederhorst Roda '46 - Naarden Achterveld - Laren Programma le klasse A (23/4) Laren - Olympia LEUSDEN - De dames hand ballers van LHV hebben de eerste ronde van het afde lingsbekertoernooi overleefd. In Bilthoven zegevierde de formatie van trainer/coach Joop Douma met 5-15 over Takt '68. Pas na de rust kwam de Leus dense trpin nood on dreef Bil het aanbreken van de pauze hadden de Leusdenaren weliswaar al een voorsprong, maar twee doelpunten verschil was op dat moment nog met echt overtuigend: 3-5. Na de thee hep de score echter snel op. Takt was nog maar twee maal succesvol, waar de Leusdena ren met minder dan tien treffers heten scoren. LEUSDEN - Op 4 zaterdag ochtenden werden in de af gelopen weken de jeugdclub kampioenschappen gehou den. Zoals gebruikelijk bij de jeugd kende dit toernooi ook ditmaal weer een groot aantal deelnemers. In totaal hadden 75 jeugdleden in de leeftijd van 9 tot 17 jaar ingeschre ven. Nadat de ruim 200 partijen waren afgewerkt, kon voorzitter Luuk I Seunninga op zaterdag 12 apnl om 13.00 uur de pnjzen uitreikten. Bij de jongens ging in de A-poule de enkelspeltitel naar Michel van Bruynsvoort. Zijn tegenstander Kees van Woerden had m de halve finale verrassend de regerend kampioen Sweder Hormann uitge schakeld. Kees kwam in de finale net iets tekort en verloor van Mi chel met 12-15 en 11-15. De finale bij de meisjes A ging tussen Daruelle de Jongh en Els Wolters. In de voorrondes had Els nog van Danielle gewonnen, maar in de finale waren de rollen omge draaid. Met een dmdehjk 11-4 en 11-5 overwinning ging de titel naar Danielle. De overige prijzen wer- den door de volgende deelnemers in de wacht gesleept: Gemengd dubbel A: 1. Sweder maniv/Danielle de Jongh; 2. Paul li broek/Evelien Otto. Jongensenkel B: 1 Sanne van B voort; 2 Robin Hartogsveld Meisjesenkel B: 1. Ella La wal Esther Goedknegt. Jongensdubbel B: 1. Erwin PasS^ van Bruynsvoort. 2. Jonan Lawalas bin Hartogsveld Meisiesdubbel B 1. Elle Laid Linda Boer 2. Leonore van 2 ther Goedknegt. Gemengd dubbel B- 1 Sannyl Bruynsvoort/Ella Lawalata; 2 Igori kin/Linda Boer. Jongensenkel C: 1. Marlijn Wtii Thomas Walta. Meisjesenkel C: 1. Amanda v B 2. Merel Bakker Jongensdubbel C 1. Michel vail Yun Eykelboom: 2. Norman Egterp Wissekerke/Peter Joseph Meisjesdubbel C 1. Maaike v venter/Lisette de Koning; 2. TokeJ ger/Marion Top. Jongensenkel D- 1. Norman E Wissekerke. 2 Yun Eykelboom. j Meisjesenkel D: 1. Manon T Toke Klinger

Leusder Krant | 1987 | | pagina 14