Wethouder gaat na indienen motie van wantrouwen alsnog akkoord met ontpachting ae Werkloosheid in rayon Amersfoort iets gestegen aagin e leusder krant" BDU I LJ»J rl I UU Handelwijze van aantal raadsfracties en van wethouder maakt vergadering haast tot Babylonische spraakverwarring: aasaktiviteiten JUID utodiefstal Demeentewerf goede vrijdag open Bijeenkomst N.B.P.V. Paasvuur k rant Hulpdienst blikt terug op 1986 Inbraken KEISTAD B.V. Lezers service /hrYvt- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden SERVA VOLVO Leusder Kippenfruit 11.45 Ton Hilhorst Vrijdag 17 en zaterdag 18 april 3e Woudenbergse tuinbeurs Vrij entree - Komt allen! Mitsubishi showmaand Toyota AUTO EEMHAVEN EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asscnatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwanaal Uitgave BDU BV krant DONDERDAG 16 APRIL 1987 - 18e JAARGANG NO. 99 (van de redaktie) EUSDEN - De extra raadsvergadering, die dinsdagavond iver de aankoop en ontpachting van 't Ruige Veld werd ehouden, ontaardde voor menig argeloos toeschouwer in en soort Babylonische spraakverwarring. De vergadering werd 'opgeluisterd' met een motie van antrouwen, een voorstel, drie schorsingen en een plot- Linge ommezwaai van wethouder Gijs van Woudenberg DA). Die ging, als wethouder/pachter, staande de verga- ering alsnog akkoord met het laatste bod van de ge- eente, 432.000,- voor zijn totale ontpachting. Dat leidde (eindelijk tot een soort Babylonische spraakverwarring, aarbij als klapstuk Corri Verduin, fractievoorzitster van PvdA, bij het stemmen een blunder beging van formaat, amens haar fractie liet zij weten, voor ontpachting en gen aankoop te stemmen. Terwijl men niet kan ontpach- n, zonder eerst de eigendom van de grond te hebben irworven. Desgevraagd weet zij die miskleun overigens a 'de chaotische wijze van leiding geven van Jan Wage- lar als voorzitter.' Toen eenmaal duidelijk was, dat de meerderheid van de lad instemde met de aankoop, verzette de PvdA-frac^r; :h overigens niet langez tegen de ontpachting. Een marathon-verslag van een marathon-vergadering. in de besluitvorming rond met e de ontpachting van 't Ruige l ging een uitermate ongeluk vertoning vooraf. In de eerste ts wilde wethouder Gijs van idenberg blijkbaar het onder ste uit de kan proberen te halen, wat de aanleiding tot de hele verto ning was. In de tweede plaats dienden PvdA, Leusden'85 en D66 een motie van wantrouwen tegen de wethou- De ontsluiting van 't Ruige Veld, ten behoeve van de woningen van de Woningstichting Leusden, is mnuddels al in volle gang. De eerste paal zal op 24 apnl plaats vinden. Dat deelde wethouder Jan Wagenaar afgelopen dinsdag tijdens de extra raadsvergadering mee. der in, waarvan in een later stadium de motivatie bijgesteld werd. De reden daarvan was, dat de wethou der, 'kennis genomen hebbend van de beraadslaging', en dus ook van de motie van wantrouwen, staande de vergadering eieren voor zijn geld koos. Hij liet, bij monde van loco-burgemeester Jan Wagenaar (WD) - burgemeester Rademaker was met vakantie - weten alsnog in te stemmen met het bod van de gemeente: f432.000,-. POGING Overigens had de wethouder een dag tevoren nog een laatste poging ondernomen, om tot over eenstemming te komen Dat blijkt uit een brief, die de adviseur van de wethouder, de Stichting Grondza ken en Bemiddeling van de ABTB, maandag nog aan de gemeente Leusden deed toekomen. 'Om te voorkomen, dat moge lijke oplossingen tussen wal en schip dreigen te geraken kan ik u, mede namens de pachter, een schikkingsvoorstel doen groot 500.000,- en voorts onder de ge bruikelijke voorwaarden bij pacht- SDEN - Jongerenvereniging organiseert in de paas- tntie aktiviteiten voor jong ad in de Woelige Hoek aan de grietlaan. maandag 20 april wordt de Dombo' gedraaid voor kinde- ot ongeveer 14 jaar. De kosten 1,-. Dinsdag 21 apnl kunnen inderen eieren verven en zoe ken. De middag begint om 13.30 uur en zal duren tot 17.00 uur. Woensdag 22 april is er zoals altijd hobbyclub voor kinderen van 6 tot 10 jaar. Dit begint 's avonds om 18.30 uur en duurt tot 20.00 uur. De kosten zijn 0,75. Voor de ouderen is er 's avonds soos waar gekaart, gedobbeld en. gebiljart kan wor den. De aanvang is 20.00 uur. Op donderdag 23 april wordt een vossenjacnt yenuuuen. Dit be gint om 14.00 uur bij De Woelige Hoek. Als alles uitgelegd is, gaan de kinderen weg. Wanneer de vos sen en het woord gevonden zijn, keren de deelnemers terug naar De Woelige Hoek. Daar zit een jury die kijkt of het woord klopt. Er zijn leuke prijsjes te winnen. De deel name is gratis. Op vrijdag 24 apnl wordt een film gedraaid voor mensen van 12 jaar en ouder. De kosten bedragen 1,-. De aanvang is 19.30 uur. Op zaterdag 25 april is er weer soos. OEN - Op de parkeerplaats van het AC-restaurant in Leusden- Zuid is maandag 6 april tussen 20.15 en 22.15 uur een personenauto ge stolen van een inwoner uit Houten. EUSDEN In tegenstelling >t een eerder bericht is de emeentewerf, Hamersveld- eweg 105, op vrijdag 17 pril van 9.00 tot 16.00 uur ►pen voor het storten van rofvuil, chemisch afval, metaal, tuin vuil, afgewerkte olie, glas en papier en overig vuil. Het gemeentehuis is op vrijdag 17 april de hele dag gesloten. LEUSDEN - Het aantal werklozen in het rayon Amersfoort, waaron der Leusden valt, is in de maand februari iets gestegen. Het ge west Amersfoort, rayon Amers- LEUSDEN - De Nederlandse Bond van Plattelands Vrouwen afdeling Leusden houdt op dinsdag 21 apnl haar maandelijkse bijeenkomst. Op deze avond geeft mevrouw Kunnen een lezmg over voedings allergieën. De avond wordt gehouden in 't Vooronder, Burgemeester van de Postlaan 2 en begmt om 20.00 uur. LEUSDEN - Traditiegetrouw zal op eerste paasdag in Leusden het paasvuur wor den ontstoken. In afwijking van voorgaande jaren vindt dit plaats op een braaklig gend terrein in 't Ruige veld achter de brand weergarage Dit terrein is het beste te be reiken via de Zwarteweg door de oprit richting de brandweergarage te nemen. Het vuur wordt omstreeks 21.00 uur ontstoken. (advertenties) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 lel 033-630154 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU '•rschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1.44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- Hv fcjks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend L IjW'ördags gesloten (advokaat met vruchten), per pot Wij wensen u Prettige Paasdagen Slijterij-Wijnhandel HERMAN V.d. HENGEL Hamersveldseweg 56 - De Biezenkamp 7 - Leusden 2e Paasdag geopend Iedere klant gratis plantje Tl.-O'e/r tuincentrum URSULINEWEG 5 - LEUSDEN-C - TEL 033-940593 foort en rayon Veenendaal, liet een lichte daling zien. Het aantal vakaturemeldingen bleef op peil. De stijging van de werkloosheid in het rayon Amersfoort is met name ontstaan door toename van het aantal werkloze mannen met 34. Het totaal komt daardoor op 4.607 Daarvan wonen er 294 in Leusden. Het aantal werkloze vrouwen is ge daald met twee. Het totaal komt daardoor op 3.514. In Leusden staan 308 werkloze vrouwen inge schreven. In het rayon Veenendaal is de situatie omgekeerd. Het aantal werkloze mannen daalde, daar stond een lichte stijgmg van het aantal werkloze vrouwen tegen over. Deze cijfers geven aan dat het werkloosheidspercentage in het gewest Amersfoort met 0,2 procent daalde naar 11,3. De provincie Utrecht noteerde een percentage van 12,0. Landelijk gezien lag het werkloosheidspercentage in de maand februari op 15,4 procent. In vergelijking met januari nam de werkloosheid in het gewest Amersfoort toe onder het kantoor personeel. In de metaalsector en de sector algemene dienst kwa men meer mensen in dienst. De vraag naar personeel in het gewest Amersfoort is met 120 vacatures gestegen tot 481. In Leusden stonJ den in februan 42 vacatures open. Boni en Panterhuis mogen noodwinkels betrekken Flankerend ouderenbeleid in Achterveld bespaarde haast 170.000,- Open dag Toerustixigscentrum in Leusden pag. 9 Wel of met (te)recht: Geldt het bankgeheim voor de fiscus? pag. 11 Kleurwedstnjd pag. 11 Minister Braks was één van de sprekers bij het 30-jarig bestaan van De Vor pag. 13 Directeur Van Zandbnnk neemt na 32 jaar afscheid van Achterveldse Rabobank pag. 13 Sport: Succes Impala op gymnastiektoernooi pag. 14 Paaszaal voe tbaltoernooi in De Meent pag. 15 Loep op Leusden pag. 17 Servicepagina pag. 19 DOKTERSDIENST: tot zondag 14.00 uur: tel. 944600 na zondag 14.00 uur: tel. 948080 De Leusder Krant verschijnt volgende week op woensdag en op vrijdag. De aanlevertijden voor kopij en voor advertenties zijn daarom ook een dag later, dan gebruikelijk. LEUSDEN - Ook in 1986 werd weer regelmatig een beroep ge daan op de vrijwillige hulpdienst Leusden. In de meeste gevallen kon een helpende hand geboden worden, een enkele keer moest de aanvrager worden doorver wezen naar professionele hulp verleners. De meeste aanvragen betroffen vervoer en begeleiding naar een polikliniek. Dit kwam ongeveer 75 maal voor. Ongeveer 20 keer werd hulp gevraagd voor het doen van boodschappen of het verrichten van huishoudelijke werkzaamhe den. Vijf maal was er overdag op pas nodig bij een zieke en één maal 's nachts. Daarnaast bezorgde de hulpdienst maaltijden en werd veel naaiwerk verricht. In het verzorgingstehuis 't Hamersveld werkte een vast groepje vrijwilligers. De vrijwillige hulpdienst Leusden is een samenwerkingsproject van de gemeentediakonaten Dorps kerk, Marcuskerk en St. Jozefparo chie I^eusden. De hulpdienst is werkzaam ten behoeve van alle Leusdenaren ongeacht kerkelijke of levensbeschouwelijke overtui ging. Ze wil tijdelijk hulp bieden in noodsituaties. Dit is het geval wan neer geen of onvoldoende beroep kan worden gedaan op familie, bu ren, vrienden of professionele hulp. Aan het eind van 1986 had de hulpdienst de beschikking over ongeveer vijftig vrijwilligers. LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag zijn een aantal inbraken ge pleegd in woningen in Leus den Zuid. De daders zijn bin nengekomen via de achter deur, vermoedelijk met een valse sleutel. Na een eerste onderzoek meldde de politie dat er een mes en geld ont vreemd is. Over de hoeveel heid geld dat vermist wordt, wilde de politie geen mede delingen doen. (advertenties) Terrein Bloemin, Slappedel 4, Woudenberg. APRILMAAND! MITSUBISHI DEALER Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 Nijverheidsweg 63. Amersfoort, tel. 033-631620 Wanneer u voordinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krgnt niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19.30 uur). Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel.nr 03420-94911. (advertenties)

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1