toni en Panterhuis mogen noodwinkels betrekken Vrouwenraad Leusden op bezoek in Straatsburg Kantongerecht Amersfoort i\ 'Eindelijk een diploma dat mijn vader niet heeft' LEUSDEN, bmmissie boog zich over vertraagde oplevering nieuwbouw Hamershof Noord: leusder krant EHBO-diploma's voor leerlingen Kinderlandschool: Jokaal De Moespot UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT 1 mkindegemeerte/ Leusden Achterveld LEUSDEN Op dinsdag 14 april j.l. vergaderde de ge meentelijke commissie „Economische Zaken, Consumen tenbelangen en Werkgelegenheid" onder andere over de realisering van de uitbreidingsplannen voor het winkel centrum De Hamershof. DONDERDAG 16 APRIL 1987 plaatselijk nieuws Jamens wethouder J. Wagenaar bi) het begin van de vergade- verhinderd was om aan de inussievergadering deel te ne- - evenals de in deze commis- zitting hebbende raadsleden dat er elders een gemeente- dsvergadering was inzake de jachtingskwestie Gijs van Wou- iberg - werd de vergadering rgezeten door ambtelijk mede- ker G. Stein. De heer Stein e zijn gehoor mee, dat deze urussievergadering formeel ei- lijk niet zou kunnen plaats vin- gezien de afwezigheid van een al belangrijke commissiele- esloten werd om de meest dzakelijke agendapunten voor e vergadering toch te behan- in: de vestiging van een tweetal hvmkels in de Hamershof, te in „Het Panterhuis BV" en u"; overige konsekwenties met eldong tot de uitbreiding van winkelcentrum; informatie over tijdsspanne binnen welke een inder gerealiseerd wordt, oorts kwam uitvoerig aan de een verzoek van garagebe- Lammers te Achterveld om IJ litieve toestemming van de ge- nte te verkrijgen voor een per- ente vestiging. ITERHUIS at betreft schoenhandel „Het erhuis" werd mededeling ge- van het feit, dat dit bedrijf de ïente verzocht heeft om toe- nung te verlenen voor de op- ng van een noodwinkel, totdat ehnitieve bouw m de noorde- uitbreiding van het winkel- urn een feit is. De commissie erg gevoelig voor het feit, dat „Het Panterhuis" zwaar gedupeerd zou zijn bij een uitblijven van deze toestemming, gezien het feit dat Panterhuis een complete collectie schoenen heeft aangekocht die passen bij het lentekarakter. Zoals bekend heeft de realise ring van de uitbreiding van „De Hamershof' belangrijke vertraging opgelopen: februari j.l. was de planningstijd voor de realisering van de uitbreiding. De commissie besloot derhalve om het verzoek van „Panterhuis BV1' te ondersteu nen. De plaats van het tijdelijke on derkomen is gesitueerd metéén achter de garages van de rijkspoli tie tegenover het benzinestation van „Total". Van de heer G. Leeu- wis van Panterhuis BV vernamen we in de wandelgangen dat de nieuwe vestiging de naam „Pix- schoenen" zal knjgen. Bedrijfslei der wordt de heer Th. Geerding. Het ligt m de bedoeling om het tijdelijk onderkomen nog voor de paasdagen te realiseren. BONI De heer Stein deelde de commis sie mee, dat de Bom eveneens een verzoek tot het vestigen van een noodwinkel had gedaan. Het zij be kend, dat deze vestiging inmiddels al een vergunning heeft gekregen tot uitbreiding c.q. verbouwing van de huidige zaak. Zowel bij het winkelbedrijf Boni als bij de gemeente was het duide lijk, dat de al vergevorderde plan nen wel realisabel waren, echter met een gioot aantal haken en ogen op het gebied van parkeermoge- lijkheden en laad- en losfaciliteiten. Van Boni is het initiatief gekomen om een noodwinkel te creéren op het parkeerterrein ten noorden van „De Koningshof', de plaats waar eveneens de destijds afgebrande school „de Hobbit" zijn tijdelijk on derkomen heeft gevonden. Bij het College van B W, zo vertelde de heer Stein, bleek men wel begnp te hebben voor dit ver zoek: een kwalijke verbouwing van de huidige Bonizaak kon daarmee voorkomen worden. Bovendien steunt het college een vestigingsmogelijkheid van Bom in de zogenaamde H2-uitbreiding van „De Hamershof', de zuidzijde van het winkelcentrum. Een en ander wél op uitdrukkelijke voorwaarde, dat de opvolger van Boni niet zal uitbreiden en dat het een non- food-bedrijf wordt. De commissie was het er una niem over eens, dat er nog een diepgaand gesprek zou moeten plaats vinden met Bom om er zeker van te zijn, dat eventuele konse kwenties van dit verzoek volkomen duidelijk zijn, zowel voor Boni als voor de gemeente. Deze noodwinkel zal wat langere tijd bestaan, dan die van „Het Pan terhuis", namelijk totdat de uitbrei ding van het zuidelijk gedeelte van de Hamershof een feit zal zijn. Het tijdelijk bednjf zal een oppervlak innemen van 29 bij 29 vierkante meter. PARKEREN Uitvoerig werd stilgestaan bij de konsekwenties een en ander op het gebied van de parkeermoge- lijkheden voor het winkelend pu bhek en de bewoners en winke liers van De Hamershof: duidelijk was zóveel, dat een en ander ten koste zou gaan van parkeerruimte. Bij de vestiging van het tijdelijke Bonibedrijf gaat een halve par keerplaats verloren; bij realisering van de tweede uitbreiding van het winkelcentrum gaat de parkeer ruimte aan de zuidzijde eveneens verloren. De huidige vestigmg van de Bom De bouw van de winkels in Hamershof-Noord en van de appartementen is door de strenge winter vertraagd. Daarom mag Panterhuis alvast een noodwinkel betrekken. Vooruitlopend op de realisatie van H2 mag ook de Boni een noodwinkel betrekken. zal een aantal veranderingen moe ten ondergaan: men is voornemens om vriendelijke etalages te verwe zenlijken op de plaats waar nu nog tegen een grote muur wordt aange keken. Eveneens werd de nood zaak onderstreept om een brug- verbinding te realiseren tussen de Hamersveldseweg en de over dekte wandelpassage van het win kelcomplex. Van de kant van de winkeliers werd duidelijk gesteld, dat anders de winkeliers m de pas sage er slecht van af zouden komen in verband met de te verwachten wandelroute: van noordzijde naar zuidzijde De passage zou makke lijk vergeten kunnen worden. De commissie had hier begrip voor. PLANNING De verwachting is, zo schetste de heer Stein, dat de huidige uitbrei ding van het winkelcentrum nog vóór de aanvang van de bouw- vakantie een feit zal zijn Het post kantoor is inmiddels bouwtech nisch opgeleverd aan de PTT. De bedoeling is om 't Erf autovnj te maken Een aantal banken zal ge plaatst worden alsmede het kunst werk dat een plaats zal krijgen vlak bij de Hemavestigmg. Voor wat betreft de ralisering van het tweede uitbreidingsge deelte moet aedacht worden aan een termijn van minstens enkele jaren. PARKEERTERREINEN Aangedrongen werd op behoud, dan wel uitbreiding van het aantal parkeerterreinen. Een aantal uit breidingen is thans gerealiseerd, terwijl andere in voorbereiding zijn. Definitieve plannen zijn er nog niet- duidelijk werd in ieder geval, dat ook aan de Hamersveldseweg parkeergelegenheid geschapen zal worden ter hoogte van de over dekte passage Van winkeherszijde werd gewe zen op grote bevoorradingsproble- men voor de winkeliers aan 't Erf: een aantal zaken kan nu eenmaal met aan de achterzijde worden be voorraad. Er zal derhalve met ont heffingen gewerkt moeten gaan worden gezien het plan om het plein vrij van auto's te houden. Duidelijk werd eveneens, dat de gemeente graag meer grond zou willen bezitten om de doorverbin ding mogelijk te maken met de Hamersveldseweg aan de noord kant van het centrum. DEFINITIEF Garage Lammers uit Achterveld die zo'n tien jaar geleden van de gemeente toestemming gekregen heeft voor een tijdelijke vestiging aan de Hessenweg 209, heeft de gemeente benaderd met het ver zoek om zich definitief te mogen vestigen. Normaal gesproken zou het bednjf in aanmerking moeten komen voor verhuizing naar het bedrijfsterrein „De Fliert". Gezien echter het langdurige tijdelijke ka rakter en rekening houdend met het feit dat er binnen de gestelde termijn geen bezwaren binnen ge komen waren, stelde de commissie voor om groen licht te geven voor deze vestigmg, mits het bedrijf kon voldoen aan een aantal nader om schreven eisen en voorschriften. AGENDA De agenda voor deze vergade ring werd met geheel afgewerkt gezien de hierboven reeds ge melde afwezigheid van een aantal belangrijke commissieleden. Nau welijks echter had de heer G. Stem de vergadering beemdigd, of de desbetreffende commissieleden meldden zich ter vergadering. Een en ander werd nog eens dunnetjes over gedaan. Zo kon wethouder Wagenaar vertellen, dat het college van B W nog dit jaar plannen bekend zou maken betreffende de tweede uitbreiding van de Hamershof, gebaseerd op het CIMK-rapport. Hij kon de toe zegging doen, dat er een ruimere parkeergelegenheid geschapen zou worden. Tevens kon hij nog meedelen, dat Bom een pnncipe-toestemmmg zou krijgen voor definitieve vesti ging m de tweede uitbreiding van het winkelcentrum. SDEN - rnB.« In samenwerking met CDA-vrouwenberaad in de jincie Utrecht heeft de Vrou- 2! raad Leusden op 8, 9 en 10 een reis gemaakt naar de se stad Straatsburg. Ruim g vrouwen uit Leusden na- aan deze reis deel. Ty >de eerste dag werden zij in 7{ »el ontvangen op het kantoor van de Benelux Economische Urne door de secretans-generaal, drs. E. D. J. Kruytbosch. De vrouwen kregen voorlichting over het doel en de werkwijze van de Benelux. Na de lunch werd de reis voortge zet naar Straatsburg. Voor de tweede dag was een uitgebreid programma gemaakt. Begonnen werd met een rondnt door Straatsburg onder leidmg van een uwia sjjickenue yids. De be roemde kathedraal werd onder meer bezocht. De rondrit werd ge volgd door een ontvangst op het gemeentehuis door de burge meester. Hier was met alleen de groep uit Nederland aanwezig, maar ook een aantal leden van de SPD uit Duitsland en een aantal parlementariërs uit Vlaanderen, 's Middags bezochten de vrou wen het gebouw van het Europees parlement. Talloze bezoekers wer den groepsgewijs binnengelaten, nadat zij eerst grondig waren geïn specteerd. Met een bezoekers- kaart kon op de publieke tnbune een zitting van het parlement bijge woond worden. Na afloop werd de groep toegesproken door dne Eu roparlementariërs: Elise Boot van het CDA, Jessica Lanve van de WD en Marijke Hemeldonck van de Socialistische Partij uit Vlaande ren. Ook was er gelegenheid tot het stellen van vragen. De volgende dag werd de terug reis aanvaard via Duitsland, Er was gelegenheid om Tner te bezichti- gen. Rond 23.00 uur arriveerden de vrouwen weer in Leusden. strafzitting van 9 april d niet erg druk bezocht, ens een schorsing kregen daarom de leerlingen van een politieschool, die de zitting bijwoonden, de gelegenheid )nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. ferschijnt elke dinsdag en donderdag. fedaktie: Martin Hermens en Hans Mosterd ledaktie-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Indredaktie: Hans Mosterd Severing kopij en advertenties: oor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur ledaktie en administratie: antoor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden Centrum Op erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur elefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: '66,80 per |aar. 33.90 per half |aar 17,20 per kwartaal lachten bezorging: Is abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 ur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op 'et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt pnemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 'I labestellen foto's: 'jj De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u 'J nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) t"| vooruitbetaling op giro 871441, t.n v. BOU BV te Barneveld, •net duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, 'abestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 115,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), kunt ook contant betalen op ons kantoor. usden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'tvangt u de gewenste foto( s) thuis. 3 kL —l eu: ntv LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ^antenkombinatie te Barneveld. om vragen te stellen. Ze maakten daar grif gebruik van en zowel de officier als de kantonrechter, mr. Nuboer, werd het vuur na aan de sche nen gelegd. „Heeft u er nu geen moeite mee om een boete te eisen als iemand voor een verhuizing in een opge broken straat noodgedwongen op de stoep parkeert?" vroeg één van hen de officier. „Ik zou het zelf ook doen, maar wel de boete be talen", was het antwoord. „Een brutaal mens heeft toch de halve wereld", vond een ander „De kantonrechter veroordeelt con form de eis als iemand toegeeft en hij geeft minder in geval van een mooi verhaal" Deze opmerking veroorzaakte enige hilariteit. Ook mr Nuboer hoorde tot de lachters. Hij pro beerde uit te leggen hoe het een kwestie is van afwegen en van voelen of iemand de waarheid spreekt, om tenslotte tot een zo rechtvaardig mogelijk oordeel te komen „Een voorbeeld. We had den hier straks iemand die een bocht naar links te krap had geno men Hij beweerde dat hij stil ge staan had, de andere partij be weerde dat ook, maar er is wél aanzienlijke schade. Dan wéét je dat het verhaal met klopt" „Waarom krijgt die meneer geen boete die een paar meter van de hoek af heeft geparkeerd? Hij be weerde dat hij slecht ter been was, maar daar zag ik niks van", merkte een andere politieagent in spé op. Mr. Nuboer gaf toe dat deze verdachte inderdaad als een kievit gelopen had, „maar het gaat om de situatie toen. En ach, hij heeft zoveel moeite gedaan, prachtige tekemngen gemaakt en zo ernstig is zo'n overtreding nu ook weer met. Daarom vond ik een schuldigverklaring zonder straf voldoende". De ernstige en mogelijk ernstige gevolgen van een overtreding spelen inderdaad wel een rol bij de strafmaat. Dat bleek in het ge val van de vrachtwagenchauffeur, die op de Al zijn wagen niet vol doende onder controle gehad had. Een wegversmalling wegens werkzaamheden was bijtijds met borden aangekondigd. De chauf feur had echter de verwijzing naar de linker rijstrook niet tijdig opge- mert. Toen hij de afzetting na derde en nog naar links wilde stu ren, had een vrachtwagencombi natie hem de ruimte met gegeven. Gevolg was dat verdachte tegen een actiewagen van Rijkswater staat was aangereden en heel wat schade veroorzaakt had. Deze schade was door de verzekering betaald, maar er was ook nog f 5000,- schade aan zijn eigen auto geweest. Die had hij zelf moeten betalen en daarom vond ver dachte zich wel genoeg gestraft. De officier niet. ze eiste evengoed een boete van 200,-en de kan tonrechter veroordeelde conform de eis. Hier was één van de leerlingen het met mee eens. „Ik zag u mee levend knikken bij die 5000,- schade, maar het hielp met". „Nee, dit was een levensgevaar lijke manoeuvre", verklaarde de kantonrechter zijn vonnis, „Als ie mand van Rijkswaterstaat bij zijn auto gestaan had, dan was de mar. dood geweest. Ik vind zo'n boete met eens hoog". Ook een milieuboer, die met zijn tractor naar links ging en in bot sing kwam met een auto die recht door reed, had flinke schade Maar hier was sprake van wat ver zachtende omstandigheden. Uit de remsporen was gebleken dat de ander veel te hard gereden had en door een bocht in de weg was bovendien het zicht beperkt „Zo'n tractor manoeuvreert lang zaam. Als de ander hard njdt en vnj plotseling tevoorschijn komt. kan ik me indenken dat zo iets ge beuren kan" Daarom legde de kantonrechter hier aan aanmerke lijk lagere boete op dan geéist 100,-i.p v. 175,-. Negenentwmtig kinderen van de Kinderlandschool behaalden het EHBO-diploma. LEUSDEN - Dinsdagmiddag en woensdagmorgen was het weer spannend voor de leer lingen van Kinderlandschool. Er werd een beroep gedaan op hun kennis, maar nu op het gebied van de EHBO. Bloe dende wonden werden ver bonden, mitella's aangelegd en bloedneuzen behandeld. Ook werd de beademingspop gebruikt, die geschonken was 2 jaar geleden door het Rode Kruis, afdeling Leusden. Tot grote tevredenheid van de examinator mevrouw S v.d. Pijpe- kamp en de lesgeefster mevrouw S. van Vliet verliep dit alles vlekke loos Zo konden 29 kinderen met hun diploma naar huis gaan. De dames werden bedankt met een bloemetje voor hun moeite De reaktie van een kind was; „Nu heb ik eindelijk een diploma, dat mijn vader niet heeft!" De name van de geslaagde zijn: Lindy Rademaker, Inge Griffioen, Leo Wijnands, Amoud Wijnands, Michel Messeling, Jeroen v. den Berkmortel, Bram van Kooy, Pa- strick Hilhorst, Michael Feiten, Sjoerd Zonneveld, Oscar Ebbeling, Maaike van Kregten, Ingnd Ab- bing, Manon Nierkes, Martine Ver- koijen, Toan Pam Chau, Jons En gels, Trevor Nefkens, Jasper Arends, Frank Geijsberst, Geert- Jan Smits, Jeroen v. Gaal, Bert Kam- pes, Natasja Kroeseklaas, Marjo lein v Dijk, Nanoek Rademaker, Evelien Bartels, Bas v.d. lee, André Wijnands. JONGERENDAG Twee kinderen van deze school, Maaike van Knegten en Toan Pam Chau beten zaterdag het spits al af met hulpverlening. Ze verleenden eerste hulp op de jongerendag van het Jeugd Rode Kruis in Scherpenzeel. Het ging hun met slecht af, hoewel de opgaven erg zwaar waren. Bij deze groep waren ook vijf andere scholen uit Leusden be trokken. Ze hebben die dag veel geleerd. (advertentie) I Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag! al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Veremgingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekemdcüensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Lensder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik 75.-per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6,- per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte! Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bi) opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Donderdag 16 april 20.15 uur: Film m 't Vooronder Vrijdag 17 april 20.30 uur. Èiscoshow en optre den Pretty Picture m de Geut Zaterdag 18 april 10.30 uur Paaseieren zoeken, vertrek bij Blijhof, Lisidunalaan 2 Dinsdag 21 april 13.30 uur Eierenverven en zoe ken JUID in de Woelige Hoek 13.30 uur Paaseieren zoeken, vertrek vanaf De Til 14.00 uur. Spelletjesmiddag m De Tü 20.00 uur: Bijeenkomst NBPV in 't Vooronder Zaterdag 18 april 20.00 uur: Discoshow in de Kla- veet Zondag 19 april 14.00 uur: Discoshow in de Kla- veet 14.00 uur: Videomiddag m De Moespot 20.00 uur Discoshow in De Moespot Dinsdag 21 april 9.00 uur: Welfareclub Zonne bloem m Ons Gebouw Woensdag 22 april I 9.00 uur: Handwerkhobbyclub in De Moespot Donderdag 23 april 19.30 uur Afscheidsreceptie van Zandbnnk m Ons Gebouw ACHTERVELD - Op zondag 19 april wordt m De Moespot een disco-show gehouden met mede werking van Drive-in Van Loon. Op maandag 20 april is er in de i Moespot een videomiddag. De aanvang is 14.00 uur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3