I commentaren— meningen— Wethouder probeerde op valreep )g te schikken voor vijf ton Evelien Blom: 'Motie van wantrouwen is beneden peil' Corrie Verduin: 'Handelwijze wethouder bevestigt slechts reden van onze motie van wantrouwen' foor 't Ruige Veld (1) 't Ruige Veld (2) Wethouder inding. Dit schikkingsvoorstel i[ los te zien van de kwetsbare lie, waarin de pachter ver- zo schreef de adviseur van rethouder. DONDERDAG 16 APRIL 1987 plaatselijk nieuws CTSBAAR t de positie van de wethouder Icwetsbare was, was op zich iilijk bekend. Maar dat hij die share positie zelf, afgelopen lagavond mogelijk nog kwets- ier maakte, werd hem van ihillende zijden met in dank lomen. dartks een poging van voor- Jan Wagenaar, om het onder van gesprek in onderdelen te ndelen, leidde de eerste ter- al tot een schorsing, op ver van de fractie van de PvdA. heer Wagenaar stelde voor, jorstel in vier onderwerpen in en, te weten: aankoop van de van UBA BV, de ontpachting >er S.A. Schimmel (die rond de ontpachting van Gijs van nberg (met het voorstel om aan de Pachtkamer voor te en verkoop van grond aan I laatste ten behoeve van de van 108 woningen aan de in de Middenweg m 't Rmge KOOP de aankoop van de grond de meeste fracties op zich te kunnen stemmen. Ep Oo- )66) maakte daarbij het voor- alleen akkoord te kunnen als er geen afbreuk zou wor- edaan aan het eigen huisves- eleid van de gemeente. Met woorden: de mogelijkheid le bouw van woningwetwo- en van premie-huurwonin- renste hij nadrukkelijk open den. Stoehnga (Leusden'85) »r moeite mee te hebben, dat k uit elkaar werd gehaald, staat een relatie tussen de illen. De ontpachting moet id zijn. En hoe zit het, dat een nteraadslid straks grond gemeente pacht. Kan dat Igens artikel 26 van de Ge wet?', zo vroeg hij zich af. MMEN (WD) memo- SIE ferduin (PvdA) had veel - geuite - kritiek op het Zij was van mening, dat de die de overeenkomst oral bij UBA BV terecht >men. 'De gemeente be- irente, de prijzen voor de zijn hoger dan in het en vergeet met het •rdeel, dat het bedrijf een konstante bouw- memoreer alleen maar die het bednjf onlangs bij werd gesteld dat :eking in de bouw van Wethouder Gijs van Woudenberg (CDA) deed maandag nog een laatste poging, om de zaak te regelen voor vijf ton. als gemeente. Ik ben dan ook van mening, dat de gekozen constel latie, in goed overleg, de beste oplossing is.1 MOTIE Daarop volgde, op verzoek van Com Verduin, de eerste schorsing van de vergadering. Na ruim een kwartier mondde dat uit in een mo tie van wantrouwen tegen wethou der Gijs van Woudenberg. De mo tie werd ondertekend door de PvdA, Leusden'85 en D66. In grote lijnen kwam de motie erop neer, dat de dne genoemde partijen van mening bleken, dat de tegengestelde belangen van de wethouder Van Woudenberg en de pachter Van Woudenberg niet langer te verenigen waren. Dit met name, omdat de wethouder/pach ter: 'het zonder de bedrijfsboekhou- ding te willen overleggen laat aan komen op een procedure bij de Pachtkamer en dat deze procedure de voortgang kan belemmeren van de volkshuisvesting in Leusden. Genoemde wethouder is voor deze voortgang verantwoordelijk.' 'Hij heeft al jaren kunnen voor zien, dat zijn dubbel-functie tot grote tegengestelde belangen zou kunnen leiden. Hij heeft echter nooit formeel of informeel kontakt met de raad gezocht om die situatie te bespreken of om een mogelijke oplossing te overleggen. Verder heeft hij geen enkele, voor de raad waarneembare, poging onderno men om zijn bedrijfssituatie zo te veranderen dat de huidige tegen stelling van belangen zou zijn voor komen.' 'De dubbelfunctie van burger/ pachter enerzijds en collegelid res pectievelijk wethouder van onder meer volkshuisvesting anderzijds is door dit alles onhoudbaar gewor- ten aanzien van de 180 wonmgen per jaar met de voorliggende over eenkomst niet werd weggegeven. 'Het verbaast me, dat de PvdA ie dere keer weer terugkomt op het structuurplan', zei zij. 'Als wij geen contingenten knjgen, zijn premie koopwoningen een goed alterna tief. Vorige keer stemde de PvdA wel in met het voorstel. Toen was het worungbouwprogramma prcies hetzelfde, als nu. Be vraag me af, hoe dat kan.' Ook uitte zij nog kritiek op de PvdA-gedeputeerde Jippe Hoek stra, die onlangs gezegd heeft dat Leusden zo slecht zorgde voor so ciale woningbouw. Ook naar Eve lien Blom's mening, was dat m met geringe mate aan diezelfde PvdA, in de Provinciale Staten, te danken omdat men geen contingenten voor Leusden beschikbaar stelde. Met betrekking tot de ontpach ting betreurde ook haar fractie het, dat men met tot overeenstemming had kunnen komen. 'Het gaat ech ter om een zakelijke kwestie, waarin zakelijke meningsverschil len optreden. Ik vind het een ge meenteraad onwaardig, om dit in het politieke vlak te trekken', aldus Evelien Blom. Ook zij bleek van mening, dat de zaak uitermate zorgvuldig was be handeld, en 'zuiver onderbouwd.' En ook haar fractie steunde het voorstel, om de zaak aan de Pacht kamer voor te leggen, temeer daar dit een met al te grote vertraging in de woningbouw op zou hoeven te leveren. DROEVIG Harm Offereins (GPV/SGP) bleek ronduit verontwaardigd te zijn over de motie. 'Ik vind het droe vig, dat de vrijheid die we hebben de mogelijkheid blijkt te bieden, Harm Offereins (GPV/SGP): '...droevig, dat er onbewezen be schuldigingen worden geuit...' Dat leidde tot de tweede schor sing van de vergadering. Het was inmiddels tien uur geweest. HANDHAVEN Na de schorsing vroeg voorzitter Wagenaar Corri Verduin, of zij de motie van de drie partijen, gezien de ontwikkelingen, m wilde trek ken. Dat bleek met het geval. Integen deel, de drie partijen bleken de gang van zaken op te vatten als een bevestiging van hun al ingenomen standpunt. 'De motie van de PvdA, Leusden'85 en D66 gaat over tegengestelde belangen en de handelingen van de wethouder hierin', aldus Corri Verduin. 'Hij heeft vanavond als wet oehnga (Leusden'85): '...de ier heeft voor zijn privé- gekozen... dat zijn fractie al bij eer- esprekingen akkoord had gaan met de overeenkom- sen de gemeente en UBA. werven zeggenschap over nd. De overeenkomsten de toets der kritiek door- alhoewel ook wij ons rea- dat de te bouwen wonin- in overeenstemming zijn rensen heeft het weinig zm, te blijven klagen. Dat is alg van de contingentenng. igen het college echter na- jk uit tot een extra inspan- extra contingenten so- ningbouw voor Leusden te Als geheel is het voor ons aanvaardbaar', het hij ge weten. ivelien Blom (CDA) kon aankoop instemmen. 'We iunen de aankoop in de hap, dat de tijd van een woningbouw voorbij is. srstrepen we de fasering, zeer belangrijk item. Het van het bouwplan, moge- en contingent voor sociale auw, moet inpasbaar zijn, hgen van de wensen van ners moet kunnen', merkte eerst 52, en dan 108 woningen, het bedrijf een schade van tussen de drie en vijf ton zou opleveren. Ik twijfel dan ook aan de contractuele positie van de gemeente. Als er bijgesteld moet worden, kan dat, zoals het omschreven is, 'met res pect voor eikaars belangen.' Daar hoeven we ons dus geen enkele illusie over te maken, ten bate van de volkshuisvesting in Leusden.' 'Wat in het hele verhaal helemaal niet aan de orde is gekomen, is een politieke discussie over het laatste stuk bouwgrond in Leusden, en de belangen van de volkshuisvesting in Leusden. Het komt erop neer, dat de eigen behoefte, die Leusden kent, naar Amersfoort moet voor een woning. Ik dring er dan ook op aan dat er een evaluatie van het structuurplan komt, aan de hand van het gewijzigde Streekplan. Ik vind het onbegrijpelijk, dat het CDA de woningbouw omschrijft als 'met optimaal' en hiermee akkoord gaat. Ten aanzien van de ontpach ting gaan wij akkoord met het voor stel, om die aan de Pachtkamer voor te leggen. De wethouder be vindt zich echter in een onmoge lijke situatie. Hij moet straks mee werken aan zijn eigen ontpachting', aldus mevrouw Verduin. GOED STUK Harm Offereins (GPV/SGP) vond het voorstel, 'gezien de omstandig heden', een acceptabel en goed stuk. Hij verwierp de kritiek van mevrouw Verduin, als zou er over 't Rmge Veld nauwelijks zijn gespro ken. 'Dat is bij het structuurplan meente plukt daar de wrange vruchten van. Met veel gemeen schapsgeld worden de klippen nu omzeild. Waarbij de wethouders Wagenaar en Van Woudenberg voorop, de gemeente daarmee een slechte dienst bewijzen. Alle kritiek en een mogelijk onderzoek worden van de hand gewezen, omdat er al een standpunt is.' 'Wethouder Van WoulWenberg stelt zijn pnvé-belangen voorop. Dat is zijn goed recht, maar dat verdraagt zich totaal niet met het wethouderschap. Laat hij verder zijn privé-belangen nastreven, maar niet als wethouder. Wij zullen alle manieren aanwenden, om aan deze situatie een einde te maken. Want als we dit als raad tolereren, zijn we niet meer geloofwaardig', aldus Stoehnga. TOEZEGGING Wethouder Jan Wagenaar zegde daarop toe, te zullen proberen meer contmgenten sociale woning bouw voor Leusden te verkrijgen. 'Uiteraard is het niet goed, wonin gen te bouwen voor eigen inwo ners, waar geen vraag naar is', al dus de wethouder. 'Overigens moet u natuurlijk wel bedenken, dat er in Leusden heus niet zulke domme mensen wonen, dat ze te dure huizen, of huizen van te slechte kwaliteit zullen kopen. Dan gaan ze wel ergens anders naar toe. Prijs en kwaliteit van de woningen zullen dus redelijk in evenwicht moeten zijn. En dat maakte het praktisch Alrich Parson (WD): '...je kunt je afvragen, of de wethouder verstan dig gehandeld heeft...' den. De Raad zegt hiermee zijn vertrouwen in de wethouder op en gaat over tot de orde van de dag', zo werd de motie besloten. BEROEP Alrich Parson was daarop de eerste, die reageerde. Inhoudelijk ging hij niet op de motie in. Hij stelde, begrip te hebben voor de precaire positie van het college en van de heer Van Woudenberg. 'Im mers, zodra maar enige toegeef lijkheid in de richting van een transactie bespeurd zou kunnen worden, zou de opvattmg post ge- om onbewezen beschuldigingen te uiten. Politieke tegenstellingen ma ken het mogelijk, om zonder re delijke argumenten dit soort be schuldigingen naar voren te bren gen. Ik vind dat een zeer kwalijke zaak. Ik vind het dan ook heel be grijpelijk, dat men weigert om zijn hele hebben en houden op tafel te leggen om daar bepaalde raads fracties inzage in te geven. Het voorleggen van de kwestie aan de Pachtkamer beschouw ik dan ook als de eruge goede oplossing', al dus Offereuis. PLICHTEN Ep Oostra bleek content te zijn met de toezegging van wethouder Wagenaar, dat het college zich voor extra contmgenten sociale woningbouw m zou spannen. Voor wat betreft de ontpachting vond hij het bod van de gemeente Leusden alleszins redelijk. 'In het advies zijn alle punten ten voordele van de pachter ook als zodanig aangewend Als pachter heb je rechten en plichten. Als wethouder heb je iets meer plichten, dat is nadrukkelijk in de Gemeentewet vastgelegd. Met de stand van za ken, zoals die nu is, wordt de posi tie van de wethouder toch wel een beetje moeilijk. Als hij zo vast houdt aan zijn pnvé-belangen, kan dat op een gegeven moment niet meer m het belang van de gemeente zijn', zo concludeerde Oostra. Evehen Blom (CDA): .raad on waardig, om dit in het pohtieke vlak te trekken...' houder alle beraadslagingen bijgewoond. Pas na de uitslag van de beraadslagingen, waarin alle fracties instemden met een ontpachting via de Pachtkamer, komt hij als burger/pachter na de schorsing met een voorstel het bod van de gemeente te accepteren.' 'Hiermee onderstreept de wethouder zelf, dat hij geen scheiding kan brengen in zijn belangen als enerzijds wet houder, anderzijds als burger/ pachter. Het door ons opgezegde vertrouwen uit de motie wordt door deze handelwijze alleen maar versterkt. Wij handhaven dan ook de motie', zo lichtte Corri Verduin het standpunt van de PvdA, Leusden'85 en D66 toe. De kogel is door de kerk: 't Ruige Veld komt in handen van de gemeente Leusden. Daarmee is aan een lange lij densweg een eind gekomen. De transactie met UBA BV is van een aard, dat een aan tal vraagtekens op zijn plaats is. Immers, het belang van een konstante bouwstroom voor het bedrijf en van een voldragen huisvestingsbe leid van de gemeente Leus den, waarin recht wordt ge daan aan de daadwerkelijke behoefte aan woningen, kan strijdigheden opleveren. Het is verheugend, dat wethouder Wagenaar zo ex pliciet heeft uitgesproken, dat het college van B&W zich extra in zal spannen voor het verkrijgen van extra contin genten woningen in de so ciale woningbouw. Immers, dat vooral daar behoefte aan bestaat is een onomstreden, duidelijke zaak. Het college moet die toe zegging natuurlijk wel waar maken. Want men moet daar bij ook bedenken, dat dit zelfde college, toen daar in het verleden de mogelijkhe den nog in ruimere mate voor bestonden, dan tegenwoor dig, bepaald niet heeft staan te dringen om sociale wo ningbouw te plegen: de aan vragen uit die tijd spreken wat dat betreft voor zich. De gemeenteraad heeft daarin een taak, die zij dins dagavond praktisch una niem ook als zodanig heeft uitgesproken. Nu moet men zich op dat punt natuurlijk geen al te grote illusies maken. Im mers, de HID, de met de toe wijzing van de contingenten belaste ambtenaar, heeft Leusden duidelijk laten we ten, waar het de komende ja ren op kan en mag rekenen. En dat is feitelijk niet bijster veel. Bovendien moet men niet uit het oog verliezen, dat in het kader van de Derde Nota Ruimtelijke Ordening de groeitaak voor Eemland is toegewezen aan Amersfoort. In Hoogland weet men daar alles van. Vandaar dan ook, dat de transactie inzake 't Ruige Veld inderdaad is, zoals wet houder Wagenaar ze om schreef: de minst slechte keus. Een alternatief was - in alle redelijkheid - nauwelijks aanwezig. Een mogelijke onteigeningsprocedure, in het verleden al eens om schreven als 'een uiterst smal pad', had met gote waarschijnlijkheid geleid tot woningbouw, direkt uit te voeren door de eigenaar van de grond, UBA BV, zonder daadwerkelijke inbreng van de gemeente Leusden. In dat licht bezien, is kri tiek uitoefenen op de over eenkomst feitelijk nogal ge makkelijk. Want inderdaad: er kleven hier en daar schoonheidsfoutjes aan. En inderdaad: hier en daar zal er iemand T>eter van worden', met name daar, waar het de ontsluitingskosten van de kavels van Belcom/Stalen- hoef betreft. Maar het alternatief was, gezien de omstandigheden, nog slechter geweest. Wie dat - uit welke overwegingen dan ook - niet in wenst te zien, houdt de ogen voor de realiteit gesloten. Vandaar dan ook dat - met de nodige terughoudendheid vanwege de omstandighe den en gezien de vragen met betrekking tot het volkshuis vestingsbeleid - geconclu deerd moet worden, dat de Leusdense raad uit twee kwaden de beste mogelijk heid heeft benut. Wethouder Gijs van Wou denberg is dinsdagavond, ter elfder ure, alsnog akkoord gegaan met het bod, dat de gemeente hem heeft gedaan inzake de ontpachting van 't Ruige Veld. Dat moet een pijnlijke be slissing zijn geweest. Vooral ook gezien tegen de achter grond van 's wethouders laatste poging - op maandag - om de zaak voor vijf ton op de valreep nog te regelen. De stelling, die de wethou der zelf in het verleden al eens poneerde, namelijk dat zijn wethouderschap hem in zake de ontpachting geld zou gaan kosten, is mogelijk juist. In die zin, dat er nau welijks te onderhandelen viel: de prijs die de gemeente wilde bieden, stond vast. En daarmee is van onderhande len nauwelijks sprake ge weest. Of de wethouder daarmee ook als pachter slecht af is, is een andere kwestie. Gezien de taxatie valt nog maar te bezien, of de wethouder er voor de Pachtkamer meer uit gesleept zou hebben. Een andere vraag is, of de wethouder dat allemaal niet had kunnen voorzien. En het antwoord daarop moet he laas 'ja' luiden. Hij wist, dat de zaak ge voelig lag; hij wist hoe het met de taxatie zat. En als hij het niet wist, dan had hij moeten weten, hoe de zaak er in de gemeenteraad voor stond. Vandaar dan ook, dat het nauwelijks te begrijpen is, dat de heer Van Woudenberg de zaak zo ver heeft uitge speeld. Immers, met die wijze van handelen heeft hij toch op z'n minst de indruk gewekt, dat hij het onderste uit de kan wenste te hebben. En nu heeft hij het deksel op zijn neus gekregen. Ten koste van zowel poli tieke schade, maar meer nog ten koste van persoonlijke schade. Dat is een betreurens waardig feit. Dat nog meer betreurenswaardig is, waar de wethouder dat voor een belangrijk deel over zichzelf heeft afgeroepen. Com Verduin (PvdA): '...discussie over structuurplan... uitvoerig ter sprake geweest', al dus Offereins. 'De afspraak is, 180 woningen per jaar te bouwen. En dat we daarbij de vinger aan de pols moeten houden, daar zal ie dere fractie het mee eens zijn. Met die 180 woningen kun je het als partij niet eens zijn, maar dan moet je met zeggen, dat er geen afspra ken zijn gemaakt', zo hield Óffe- reins Corri Verduin voor. Hij beti telde haar betoog als 'voortkomend uit frustratie, dat het structuurplan niet naar haar wens is aangeno men.' WRANG Ben Stoelinga bleek daarop van mening, dat de verkeerde vraag centraal had gestaan bij het zoeken naar een oplossing voor de proble men rond 't Ruige Veld. 'Er is ge zocht naar een oplossing, die voor de provincie acceptabel zou zijn. Wat daarbij nauwelijks een rol heeft gespeeld, is het belang van de Leusdense inwoners. De ge- onmogelijk, dat de angst die bij enkelen van u leeft, dat de ge meente en UBA zich zouden ver rijken, bewaarheid wordt.' De wethouder wees er verder op, dat het met beschikbaar komen van contingenten voor de sociale woningbouw mede te danken was aan de opstelling van de PvdA m de Provinciale Staten. De afwijking van het meuwe Streekplan, in rela tie tot het Leusdense structuurplan beperkte zich naar zijn mening tot 't Vliet. Voor wat betreft de ontpachting vond hij een motie van afkeuring niet op zijn plaats. 'Dat die ont pachting op zich een moeilijke zaak is, zal iedereen met u eens zijn', zo hield hij zijn gehoor voor. Wat betreft de kritiek op wet houder Van Woudenberg en hem zelf, zei de heer Wagenaar. 'Ik weet niet, of ik de gemeente Leusden een slechte dienst bewijs, en daar mee spreek ik ook voor de heer Van Woudenberg. Wat ik wel weet is, dat we altijd geprobeerd heb ben, het beste voor Leusden te be reiken.' In dat verband wees de wet houder er nog op, dat de kwestie rond 't Ruige Veld er een was, 'die een keus inhoudt van het minste van twee kwaden. Als de projekt- ontwikkelaar en UBA niet bereid waren geweest te praten, was het helemaal niet uitgesloten, dat UBA voor de rechtbank in het gelijk was gesteld. Er is tenslotte een goedgekeurd bestemmings plan. Dan had UBA kunnen bou wen, zonder dat we daar enige zeggenschap in hadden gehad, vat kunnen hebben dat deze pach ter juist door zijn bijzondere positie bevoordeeld zou zijn.' Hij wees er verder op, dat het verstandig van het college was ge weest, om het taxatie-rapport in zake de ontpachtmg direkt naar de provincie te sturen. Anderzijds had dat echter ook de onderhande lingsruimte beperkt. Over het voor stel van de gemeente merkte Par son op.'dat de gemeentelijke taxa teurs meenden, een goed en billijk, goed verdedigbaar standpunt te hebben mgenomen. Inzicht in de wijze van berekening, die de te genpartij. de adviseurs van de heer Van Woudenberg hadden gehan teerd, ontbrak, en daarmee had zijn fractie daar ook geen oordeel over Wel sprak hij er zijn teleurstelling over uit, dat er geen overeenkomst tot stand was gekomen. 'Veel zou ons gelegen zijn ge weest aan het bereiken van een overeenkomst. Veel, maar dat woord mag niet gezien worden als de vertaling van veel extra geld. Met respect voor de bijzondere po sitie van de pachter en diens per soonlijke belangen, doen wij nog eens een dnngend beroep op hem om open te staan voor de benade ring van de gemeente', aldus Alnch Parson. Zijn fractie kon overigens instemmen met het voorstel, de kwestie aan de Pachtkamer voor te leggen. ALTERNATIEF Evelien Blom benadrukte m haar tweede termijn, dat de flexibiliteit OMMEZWAAI BENEDEN PEIL Wethouder Jan Wagenaar ging daarna nog in op enkele onderge schikte punten. Daarop las hij een verklaring voor van wethou der Gijs van Woudenberg. Daar uit bleek, dat de heer Van Wou denberg, 'de discussie gehoord hebbende en vertraging van de woningbouw onaanvaardbaar vindende' alsnog het bod van de gemeente, ten bedrage van f432.000,- accepteerde. Wethouder Jan Wagenaar (WD): '...m Leusden wonen echt niet zulke domme mensen, dat ze te dure hui zen kopen...' Evelien Blom vond de motie, als eerste van een rij raadsleden die een stemverklaring aflegden, 'ver beneden peil, een schande' en nam aan, dat de PvdA de motie alsnog terug zou nemen. 'Zonder alterna tief is het gemakkelijk om tegen het voorstel te stemmen' zei zij. Ep Oostra beoordeelde de situa tie als juist, tot het moment waarop de adviseurs inzake de ontpachtmg waren ingeschakeld. 'Daarna kon het niet meer.' Corri Verduin benadrukte daarop nog eens, dat het er met om ging, de heer Van Woudenberg het recht te ontzeggen, zijn ontpach ting naar beste inzicht te regelen, maar om de verstrengeling van belangen. Ben Stoehnga bleek van mening, dat het de wethouder was, die voor zijn pnvé-belangen had gekozen. Alrich Parson bleek de gevolgde procedure en de gehanteerde me thodiek als de juiste te beschou wen, juist gencht op de scheiding van de belangen De motie wekte naar zijn mening teveel de indruk, dat er onoirbaar gehandeld zou zijn. 'Al kun je je wel afvragen, of de wethouder verstandig heeft gehan deld.' Harm Offereins vond het 'wat schijnheilig, om nu alleen op de zakelijke gronden te wijzen. Daar zijn de geuite beschuldigingen niet minder om', zei hij. Henk Ossendrijver (CDA) be schouwde het tenslotte 'als een treunge zaak, om het vertrouwen op te zeggen in iemand, die ten aanzien van de gemeente altijd heeft gehandeld, alsof het zijn ei gen bedrijf was.' De motie werd afgestemd met elf stemmen tegen en acht voor. Te gen stemden CDA, WD en GPV/ SGP, voor PvdA, Leusden'85 en D66 Daarop volgde weer een schor-, sing, op verzoek van de PvdA. In middels was het vijf voor half elf. Na heropening van de vergade-' ring stelde Corri Verduin daarop voor, het oorspronkelijke voorstel, om de ontpachting voor te leggen aan de Pachtkamer. alsnog m stem ming te brengen. De argumenten daarvoor waren 'voor de zuiverheid' (Ben Stoe linga), en 'om later geen verwijten te kunnen knjgen' (Ep Oostra). De argumenten tegen waren:'Dit is een toer maken, om omgekeerd te gaan werken' (Alrich Parson), 'de zaak omdraaien' (Harm Offe- reins) en 'vermenging van voor stellen in plaats van vermenging van functies' (Evelien Blom). Het voorstel werd dan ook met dezelfde stemverhoudingen, als de motie, verworpen. Ep Oostra (D66): '...alle punten ten voordele van de pachter zijn als zodanig aangewend...' De uiteindelijke stemming ten slotte, liep daarop uit op een re gelrechte puinhoop. In volgorde werden in stemming gebracht: de aankoop; ontpachting Schimmel; ontpachting Van Woudenberg; verkoop grond aan UBA voor 108 woningen. Corri Verduin verklaarde daarop, dat haar fractie tegen de aan- en verkoop stemde, maar voor de ontpachting. Dat leidde prompt tot de nodige hilariteit. En wel, omdat er niets te ontpachten valt, als men de eigendom van de betreffende grond niet heeft ver worven. Toen echter bleek, dat de meerderheid van de raad voor de aan- en verkoop stemden, bleek de PvdA alsnog met de ontpach ting in te stemmen. Leusden'85 en D66 bleven tegen de ontpachting van de heer Van Woudenberg. Inmiddels, overigens, was het tien voor elf.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7