Leerlingen Klimrakker bezochten AVRO-studio Dag in teken van lerende gemeente' I flinder klanten voor estaurant Bos Heide Schoolvoetbaltoernooi groots opgezet oorlichting WN over lcohol en autogordel KPJ Oud ijzer-aktie )pen dag toerustmgscentrum: nds openstelling A28: LEUSDEN/ACHTER VELD - Woensdag 22 april aanstaande is het weer zover. Voor de vijftiende maal in successie gaat dan het groots opgezette schoolvoetbaltoernooi, dat ditmaal op de terrei nen van Roda '46 gehou den wordt, weer van start. Er dienen zo'n 200 wed strijden te worden afge werkt, voor de kampioe nen bekend zijn. Het vijftiende schoolvoet baltoernooi van Leusden en Achterveld is vanwege het derde lustrum nog groter op gezet dan te doen gebruike lijk. De mogelijkheden om dit jaar extra groot aan te pakken, werden mogelijk gemaakt door een groot aantal spon sors, waarvan NOBO en Albert Heyn de belangrijkste zijn. De laatste let voornamelijk op de inwendige mens van de klein tjes, naar verluidt, want AH heeft de verzorging van 850 lunchpakketjes op zich geno men. Maar ook van gemeente lijke zijde hebben de organi satoren alle mogelijke mede werking gekregen. Het toernooi gaat 's morgens om kwart voor negen van start. Scheidend burgervader Rade maker zal één van zijn laatste officiële daden verrichten door de gemeentevlag in top te hijsen, alvorens met de af trap het evenement definitief te openen. De sluiting zal rond 16.45 uur plaatsvinden. Go Ahaed Eagles-speler Michel Boere- bach zal daarna de pnjzen en mogelijke verrassingen uitrei ken. Ook Ajax-spelers Aaron Winter en Jan Wouters zullen acte de presence geven, ten- nusnte als het optreden van Ajax in de Europa-cup dat toe laat. Er doen in totaal zo'n 750 scholieren uit het basisonder wijs aan het toernooi mee. Die zijn dan verdeeld over S8 teams die in verschillende poules om de eer gaan spelen. In groep A (jongens 7/8 jaar) hebben acht teams ingeschre ven, terwijl groep B (jongens 9/10 jaar) veertien teams in de strijd werpt. De grootste groep is de jongens 11/12/13 jaar (groep C), waarin 18 teams te gen elkaar in het strijkperk tre den. Maar ook de meisjes zijn woensdag goed vertegen woordigd. Groep D (meisjes 7/8/9 jaar) en groep E (meisjes 11/12/13 jaar) brengen respec tievelijk vijf en dertien teams op de been. In de groepen A, D en E wordt op halve velden gespeeld. Op de in totaal acht velden zullen zestien leids mannen trachten het toernooi in goede banen te leiden. DONDERDAG 16 APRIL 1987 ACHTERVELD - Ook dit jaar houdt de KPJ een oud-ijzerac- tie. Zaterdag 25 apnl zal weer een aantal KPJ'ers met wagens op stap gaan om het oud ijzer dat men op wil ruimen op te halen. Iedereen die oud ijzer op wil ruimen, kan dit klaarzetten waarna het dan zal worden op geladen. Een aantal wagens zal reeds vrijdagavond 24 april in de buitenwijken met het op halen van oud ijzer van start gaan. KLEINER INTERVIEW En daarna was er een De leerlingen van Klimrakker, zoals ze m de studio poseerden. Paasvakantie in Sportfondsenbad In het sportfondsenbad worden van vrijdag 17 tot en met zondag 26 april allerlei activiteiten gehouden voor jong en oud. Op 17, 18 en 20 j apnl is er eieren schilderen en zoe- 1 ken, op 22 en 24 apnl een poppen- kastvoorsteling en op 23 april komt een goochelaar. Op Tweede Paas dag, 20 apnl, is er van 11.00 tot 15.00 uur een paasbrunch en kunnen kin deren pannekoeken bakken en gourmetten. Op zondag 19 april is het bad gesloten. Vakantie bij zwembaden Bezoekers van de Aslos-baden krijgen in de paasvakantie diverse activiteiten voorgeschoteld. Op vrijdag 17 april is er eierduiken in zwembad Liendert, op zaterdag 18 en donderdag 23 apnl is dat m zwembad Hoogland Het 'paas- monster' ligt de 18e en de 21e in I Liendert en woensdag de 22e april in Hoogland. Op donderdag 23 en zaterdag 25 april is er in Liendert en op vrijdag 24 april in Hoogland een Hazen- speL Het sprinkussen is op vnjdag 17 april in Hoogland. Voor meer informatie kan men bellen met zwembad Liendert, te lefoon 721918, en zwembad Hoog land. telefoon 801644. Expositie over bossen In het bezoekerscentrum van Stadskwekenj Groot Randijk aan de Heiligenbergweg 144 is gedu rende de maand april een tentoon stelling te zien over de Amers- foortse bossen. kwam ook op de tv.Het was een leuke middag." (Mattias Vos). MEEMAKEN Als belangrijkste reden voor dit bezoek aan de studio's van de AVRO noemde basis- schooldirekteur Ronald van den Hurk: „Op de Klimrakker is vaak gepraat over tv-pro- gramma's. Het leek mij dus een goede zaak om met groep 8 een keer een tv-opname mee te maken. Daar Toppop één van de favoriete programma's van de kinderen is en meester Ronald zelf ook nog wel eens graag mag swingen, zijn wij naar dit programma geweest." „Het was jammer dat niet alle Klimrakkers voor de ka mera zijn geweest. In een ge sprek met de regisseur van het programma werd duidelijk ge maakt, dat er boetes gegeven worden door de arbeidsin spectie. wanneer er kinderen onder de veertien jaar op tv komen. Als pleister op de wonde kregen de Klimrakkers allemaal de handtekeningen van Leonie Sazias en Bas Wes terweel. Ook werd er een foto met Bas en Leonie gemaakt." Het was kleiner dan we hadden gedacht. Er waren drie podiums. Het studiootje werd verlicht door tientallen lampen die aan het plafond hingen. We hebben gezien hoe dne liedjes werden opge nomen. De meester en een paar meiden zijn op de tv ge komen. Helaas de jongens niet.(Marko Snoek). LEUSDEN - Op dinsdag 7 april bezochten de leerlingen van groep 8 van de R.K. Basisschool Klimrakker onder leiding van direkteur R. van de Hurk en een aantal bereid willige moeders één der AVRO-studio's om een live-op name van het bekende „Toppop" mee te maken. Wij laten enige impressies van leerlingen volgen. LEUSDEN - Op zaterdag 11 april ji. vond er een open dag plaats in het Toerustingscentrum van de gereformeerde kerken in Leusden. Belangstellenden konden zich laten informeren over de diverse activiteiten van het centrum; men kon kennismaken met tal van instellingen en uitgevers die bemoeienis hebben met de opzet van het toerustingswerk. De dag stond in het teken van „de lerende gemeente" en had dui delijk een leerdoel dat zijn vruch ten moet afwerpen irt de naaste toekomst in de diverse gerefor meerde gemeenten. Zeer bijzon dere onderdelen van deze open dag waren een viertal workshops. Onder leiding van Peter Buikema stond „Bibliodrama", een methode om spelenderwijs met een bijbel verhaal bezig te zijn. De deelne mers maken zich het verhaal eigen door zoveel mogelijk in de huid van de personen die in een verhaal voor komen, te kruipen. De eigen erva ring vormt de verbinding met het oude bijbelverhaal. MOGELIJKHEDEN Hoe een groep mensen kan werken over het thema „Vrouw en Geloof', welke mogelijkheden er zijn om op zoek te gaan naar en je bewust te worden van belemme ringen die vrouwen in de weg staan om te komen tot een eigen wijze van geloven, was het thema dat werd uitgewerkt in een work shop onder leiding van Willemien Boot. In het onderdeel „Bijbel en Groep" trachtte Bert Bavinck be langstellenden ervaringen te laten opdoen met verschillende werk vormen die erop gericht zijn de betrokkenheid van de deelnemers te vergroten; de dialoog met de bijbeltekst en elkaar te bevorderen en de eigen kreativiteit m.b.t. de verwerking van de tekst uit te dra gen. ONTDEKKINGSREIS Eveneens kon men zich op de hoogte laten stellen van het projekt „Een ontdekkingsreis naar je eigen geloven". Hierbij staat centraal het elkaar helpen om oude en nieuwe woorden te vinden voor wat gelo ven voor een ieder inhoudt. Rust en vrij uit praten, elkaar niet onder- i breken staat hierbij voorop Maar liefst vijfentwintig instan ties hielpen eraan mee om deze open dag, die m het begin wat moeizaam op gang leek te komen maar die toch tot een groot succes geworden is, te doen slagen. Allerlei boekwerken, groot en klem, kon- 1 den ingezien c.q. gekocht dan wel besteld worden. Veel foldermate riaal werd gratis ter beschikking gesteld aan de geïnteresseerden. Voor wie van ver kwam, bestond j de mogelijkheid om een eenvou- dige lunch te gebruiken m het Ge reformeerd Dienstencentrum. Voor wie behoefte had om meer informatie te vragen dan er al ver strekt werd, was het mogelijk om met één van de stafleden van het toerustingscentrum te praten. Meester Ronald zei het al. het is voor de meeste kinde ren een unieke ervanng en dat was het dan ook. Nu hebben we ook eens een keer een echte live-opname meege maakt van AVRO's Toppop" Het begon zo: we kwamen daar bij de receptie en die wees ons door naar het restau rant om wat te drinken. Daarna werden we opgeroepen: toen begon de opname. We moch ten met zijn vieren op een hoge trap zitten, waar je op moest meedansen en meeklappen De rest van de groep moest beneden blijven staan; dat was wel jammer. Wij hebben na tuurlijk de zangeressen live gezien en gehoord' dat is heel erg leuk.(Henriette van Valkengoed). heel lang interview met David Bowie. Mel en Kim waren jam mer genoeg met live. Tussen door wilde Monique en ik een handtekening vragen aan Bas Westerweel, de presentator. Maar hij zei: „Strakjes, strak jes. (Miranda de Ridder) Meester van de Hurk verschillende leestafels mochten zich in een redehjke belangstelling verheugen. CHTERVELD - In verband met de actie van Veilig Verkeer Ierland betreffende het dragen van de gordel werd door de iling Leusden/Achterveld van WN in Ons Gebouw een rlichtingsavond gehouden. Het werd een interessante nd. Gezien de belangrijkheid was het wel jammer dat er nig belangstelling was. Behalve het thema betreffende het ien van de gordel werd er ook aandacht besteed aan het mik van alchohol tijdens het besturen van de auto. w lezing werd gehouden door estuurslid Hagen, een terzake undig iemand. Allereerst door hem het gebruik van ol behandeld. Hierbij werd hem heel duidelijk naar voren :ht, wat de gevolgen kunnen indien men met alcohol toch njden. Een en ander werd ook elijk door de vertoning van vi- eelden. Nog te veel wordt met •ol achter het stuur plaats ge in. Velen denken dat het wel en dat hen nog niets is overko- Niet alleen kan het mis gaan iet rijden, waardoor een onge- wordt veroorzaakt waarbij soms mensenlevens te betreuren zijn. Uit de statistieken blijkt dat het gebruik van alcohol veel bij jonge ren voorkomt. Men vergeet dat men niet zo goed kan njden als men wel denkt. Men wordt over moedig, kan met goed afstand meer schatten enzovoorts. Het duurt uren voordat de genut tigde alcohol door het bloed is af gebroken. Een frisse neus halen, koffie gebruiken en dergelijke haalt niets uit. Gebruik van koffie verhoogt zelfs het alcoholgehalte. Krijgt men een ongeval of wordt men gepakt dan kan het een flinke boete kosten en men kan ook ge ruime tijd het rijbewijs kwijtraken. Gebruikt men alcohol, ga dan met njden. Laat een ander, die geen alcohol heeft gebruikt, njden. Laat anders de auto staan en ga met bus, taxi of tram naar huis. De getoonde beelden waren geen in elkaar gezette scènes, doch realiteit. Na afloop konden vragen worden gesteld, waarvan goed gebruik werd gemaakt. GORDEL Na een korte pauze kwam het gebruik van de gordel aan de orde. Bij gehouden controles blijkt, dat er nog velen geen gordel gebruiken. Zowel de bestuurder met als de meenjdende passagier. Uit de sta tistieken is gebleken dat het dra gen van de gordel al veel mensen levens heeft gered. Er wordt wel gezegd: ja maar, als ik te water ga, dan kan ik me niet redden. Het is gebleken dat men als men niet in Gebruik de gordel ook op een goede manier. Een driepuntsgor del moet men op normale wijze gebruiken. Niet alleen de heupgor del en de andere maar onder de arm. Deze gordels zijn zodanig in gesteld dat men bij het allen ge bruik van de heupgordel van een dnepuntsgordel geen enkel voor deel heeft. Na de lezing werd een film ver toond, gemaakt door de Ameri kaanse politie. Ook hier geen in elkaar gezette scènes doch werkelijk gebeurde ongevallen. Hierbij waren dodelijke ongeval len. De mensen zouden zeker nog in leven zijn gebleven, als men de gordel gedragen had. Uit de auto worden geslingerd tijdens een on geval had voorkomen kunnen wor den bij het dragen van de gordel. Ook konden hierna vragen wor den gesteld, waarvan ook een goed gebruik werd gemaakt. Daar komt wel, zo zegt hijzelf, wel een behoorlijke dosis geluk bij kij ken. „Maar ik ga met direct een ontslagvergunning aanvragen voor het personeel", zegt Wijnands resoluut. Overigens is er de laatste weken sprake van een kleine opleving. „De eerst maand hadden we veer tig procent minder omzet. Nu sta biliseert het een beetje. Er zijn ook mensen die weer via de Doornse- Een voorhchtingsavond van de WN over het dragen van autogordels en het gebruik van alcohol in het verkeer. Ondanks de belangrijkheid van het onderwerp, was er weinig belangstelling. DEN - Was de openstel- ran de Rijksweg 28 voor automobilisten een vera- ig, voor de heer C. Wij eigenaar van restau- Bos Sc Heide aan de ïseweg, was het dat ze iiet. Hij zag zijn omzet naar liefst twintig pro enig lopen. Nog deze zo- loopt hij die twintig pro- teer terug te verdienen, oeristen worden zijn doelgroep. dat de A28 werd openge- Passeerden zo'n dertigdui- uto's het café-restaurant. Nu aantal teruggezakt naar inzend. Dat is nog een be- aantal, maar voor de eige- "os Heide met vol- om van te kunnen leven; een enkeling maakt nog en stop bij zijn zaak om iets Sen ad hier een leuk bedrijfje. 6 omzet is nu twintig procent dan vroeger. Bij het ben ton is er sprake van vijftig minder omzet. En dat ter- kosten-toestanden gewoon ^en", zegt de heer Wij- die vroeger bezoekers uit land mocht ontvangen, ïd nooit verwacht dat het zo ballen. Zelfs Rijkswater- er van te kijken", aldus Paar. Zijn dne man perso den voorlopig nog in Jk heb bij diverse instan- regeling proberen te vm- ,rhet personeel, maar dat is Ik heb ook ATV aange- Die is niet verleend. Dat is dememers-risico, zeggen 9^ het nu proberen op De heer Wijnands voor zijn café-restaurant: „Je kunt hier alles krijgen, van bal gehakt tot zeetong. een andere manier", legt de heer Wijnands uit. „We zullen het nu meer moeten hebben van het toe risme. Afgelopen zomer ging dat pnma. Maar als we nu een slechte zomer knjgen, dan halen we het nooit." Wijnands heeft er al het vertrouwen m dat dat gaat lukken. weg rijden in plaats van via de A28. Die komen ook weer hier voor een kopje koffie." Wijnands gokt nu met name op het doortrekkend toensme. „De campings hebben allemaal hun ei gen, behoorlijke voorzieningen", legt hij uit. Wandelaars en fietsers, die genieten van de natuur in Den Treek, moeten zijn meuwe doel groep worden. „Hoe eerder het voorjaar begint, hoe liever", aldus Wijnands. BAL GEHAKT Om het café-restautant nog wat J aantrekkelijker te maken, hebben er kleine veranderingen m het inte rieur plaatsgevonden. Qua sfeer heeft het in ieder geval mets inge leverd. In tegendeel zelfs. Ook de I keuken is nog volwaardig. „Je kunt hier alles krijgen, van bal gehakt tot zeetong", verklaart de heer Wij nands „Ook pannekoeken. En 's winters veel wild." Een blik op de menukaart be vestigt dat. Bovendien is het eten bij Bos Heide goed betaalbaar. „We hebben hier ook allerlei soor ten van publiek", zegt Wijnands. „Van putjesschepper tot bankdi recteur." Bos Heide is van 08.30 uur tot j 01.00 uur geopend, zeven dagen in de week. Wijnands: „Als mensen I voor een gesloten deur komen, gaan ze naar een ander toe. Daar hebben ze ook goede spullen." „Ik hoef niet meer mensen dan vroeger te hebben", zegt Wijnands tot slot. „Hetzelfde niveau als voor de openstelling van de A28 is vol doende. Ik hoop dat we nu een ander publiek kunnen benaderen, dat lekker even komt pauzeren. Een collega van mij zat een tijdje geleden in eenzelfde soort situatie. Zijn zaak is na een half jaar beter gaan draaien." En daaruit put Wij nands voldoende hoop om het ko mende zomerseizoen met frisse moed tegemoet te gaan. paniek raakt de gordel wei vlug los kan maken. Ook wordt wel gezegd dat men tijdens een ongeval en de auto raakt m brand, men zich ook niet meer kan redden als men de gor del draagt. Tot op heden is bekend dat dit nog maar één maal, sinds de gordel verplicht is, is voorgeko men. Vooral het punt om vooral m het dorp bij kleine afstanden het wel zo nodig is om de gordel te dragen. Uit de praktijk is gebleken dat juist op deze korte stukken de meeste ongevallen voorvallen en dat het dragen van de gordel veel ellende kan besparen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9