Uitgebreid feestprogramma Leusdense Oranjevereniging Koninginnedag 1987 dubbel feest: LEUSDEN HEINEMAN ANTIEK leusder krant Expositie Diny Pot in modezaak 'Adam' Aubade Epilepsiecollecte bokaal EHBO- diploma's Hamersveld Fa. Heineman ff UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Opnieuw warmer iï WOENSDAG 22 APRIL 1987 plaatselijk nieuws I LEUSDEN - Koninginnedag is dit jaar een heel bijzondere I dag. Niet alleen de vezjaardag van Koningin Beatrix wordt I gevierd, maar ook de gouden bruiloft van Prinses Juliana I en Prins Bernhard. Ook in Leusden worden diverse aktivi- Iteiten gehouden. De Oranjevereniging heeft rondom Ko- I ninginnedag een uitgebreid programma opgesteld voor Ijong en oud. De festiviteiten worden op Idmsdag 28 en woensdag 29 apnl ingeluid. Alle kinderen Idle in Leusden naar een basis- Ischool gaan, ontvangen op één Iran deze dagen op school een Irarrassing. Ook kinderen die |wel in Leusden wonen, maar niet naar school gaan, ten die verrassing ontvan- en. Kinderen die in Leusden- jntnim wonen, kunnen zich je ven bij de heer W. choonderbeek, Hamersveld- sweg 20, telefoon 941477. /oor Leusden-Zuid kan men arecht bij de heer De Greef, lemseweg 84, telefoon ^3498-4366. Op deze adressen ten ze dan ook hun verras- ng ophalen. Aan de vooravond van Ko- tginnedag, woensdag 29 pril, wordt in Leusden-Zuid sn gekostumeerde lampion- an-kinderoptocht gehouden net medewerking van mu- ^ekkorps Lisiduna. Bij de tjevereniging Leusden een lampion met kaars en lagstokje besteld worden 3r een gulden. De inschnj- ng en het vertrek vinden its op het schoolplein van Chr.School 'Loysden' aan Koningin Beatrixlaan. In- ijven kan van 19.30 tot >.00 uur. Het vertrek is om 1.00 uur. ETT.I.T.F ininginnedag begint 's mor- cd «;ns om 7.00 uur met de re- ille. Met kar of fiets, met van alles er op en er aan, kan ie dereen meedoen. Voor Leus den-Zuid is de start om 7.00 uur bij de Loysder Hoek aan de Koningin Beatrixlaan. Het ge deelte ten wensten van de Ha- mersveldseweg in Leusden- Centrum start om 7.00 uur bij De Til. Het gedeelte ten oosten van de Hamersveldseweg be gint nissen de scholen de 'Val lei' en de 'Bongerd'. De tocht duurt ongeveer een half uur. OPTOCHT De ochtend wordt voortge zet met een optocht en een maquettewedstrijd, beiden in het teken van het 50-jarig hu welijk van Prinses Juliana en Prins Bernhard. Van 9.00 tot 9.30 uur worden de maquettes beoordeeld door een jury. De maquette mag niet groter zijn dan 1 bij 1 meter en mag, bij voorbeeld in een kar, ook mee in de optocht. Zowel voor wa gens in de optocht als voor de maquette heeft de Oranjever eniging prijzen beschikbaar gesteld. Grote groepen en/of wagens voor de optocht moeten zich voor 28 april even aanmelden bij mevrouw B. Verschuur, te lefoon 03497-3536, in verband met het opstellen. Samen met de muziekvereniging Lisiduna vertrekt de optocht om 9.45 uur vanaf De Til. De route zal zijn: De Til, Ha mersveldseweg, Burg. de Beaufortweg, Hohorstlaan, Li- sidunaiaan, La. Rossenberg Touwtrekken wederom klapstuk op Koninginnedag. laan, Noordennslag overste ken, La. Landweg. Hamers veldseweg, Bur. v.d. Postlaan, 't Erf (gemeentehuis). AUBADE Voor het gemeentehuis be gint om half elf de aubade. De burgemeester en de voorzitter van de Oranjevereniging zul len een korte toespraak hou den. Ook wordt een aantal lie deren gezongen, waaronder het Wilhelmus. Daarna keert de optocht terug naar De Til. SPELLETJES EN FILM Het middagprogramma wordt om 12.30 uur geopend door de heer G.Th.v.d.Hengel, voorzit ter van de Oranjevereniging, op het parkeerterrein ten zuiden vein de Hamershof en de Koningshof. Van 13.00 tot 16.00 uur kunnen kmderen van 4 tot en met 7 jaar in de Korf- sportzaal allerlei spelletjes doen. De kosten zijn f 1,50. In deze zaal worden ook teken films gedraaid. De toegang hiervoor is f 1,-. Kinderen van 8 tot en met 12 jaar kunnen van 12.30 tot 15.45 uur voor spelletjes terecht op het parkeerterrein. De kosten zijn f 2,--. Daar wordt ook een vrije markt gehouden. Jong en oud kunnen daar zelf overtollig spul te koop aanbieden. Deel nemers moeten zich van te vo ren melden bij A. Zwart, tele foon 942356 of bij N. Brouwer, telefoon 940809. AUTOTREK Geheel nieuw in het pro gramma is de autotrek. In sa menwerking met de autotrek- commissie van de KPJ Hoog land is dit evenement georga niseerd. Het is de bedoeling dat een auto probeert een sleepwagen met oplopend ge wicht zover mogelijk voort te trekken. De baan is 100 meter lang. Degene die als snelste de 100 meter aflegt, komt als win naar uit de bus. Wanneer de afstand met gehaald wordt, telt het aantal getrokken meters. Voor elke klasse worden drie bekers beschikbaar gesteld. Tot en met 23 april kan men zich nog opgeven bij N. Brou wer, telefoon 940809. De au totrek wordt gehouden achter de tennishal De Inslag, bij de bocht in de Randweg-Groene Zoom. De wedstrijd begint om 13.00 uur. De entree voor per sonen van 12 jaar en ouder be draagt/3,-; kinderen t/m 11 jaar f 1,~. KLAPSTUK Evenals voorgaande jaren moet het touwtrekken het klapstuk van de dag worden. Ploegen bestaande uit zes per sonen en een coach zullen hun krachten meten op het zand. Inschrijving van straat-, wijk en verenigingsploegen (da mes of heren) is nog mogelijk bij A.A. Zwart, telefoon 942356. De kosten per ploeg zijn f 10,--. De wedstrijden beginnen om 16.00 uur. Er zal getrokken worden volgens de regels van het touwtrekreglement. Dus schoeisel met noppen etcetera is niet toegestaan. Oranjeavond 's Avonds kan er gedanst wor den. In De Til worden een dansavond en een discoshow gehouden. Het 'Trio Fremouw" zorgt voor de muzikale bege leiding op de dansavond. De disco vindt plaats in de Jonge- renzaal van De Til. Voor bei den is de aanvang 20.00 uur. Leden van de Oranjevereni ging hebben op vertoon van hun lidmaatschapskaart gratis entree. Niet-leden betalen f 2,50. FIETSTOCHT In samenwerking met de fiets- veremging 'Vriendschap door Sport' organiseert de Oranje vereniging een fietstocht naar Soesterberg. De tocht start in verschillende plaatsen in ons land, en ook in Leusden. In schrijven voor de tocht kan nog op de dag van vetrek, van negen tot tien uur 's morgens bij 'De Til'. Dat is tevens de vertrektijd. Men knjgt daar de route uitgereikt en kan er de startkaart af laten stempelen. Deelnemers kunnen in schrijven voor een oorkonde, die in Soestdijk wordt uitge reikt. De kosten daarvan zijn f3,50 Bovendien kan men ook inschrijven voor een 'luxe me daille' met diploma. Die wordt, voor f 15,50 per stuk, nagezon den. LEUSDEN ZUID Jongerenvereniging JUID or ganiseert ook dit jaar weer in Leusden-Zuid een Koninginne dag. De activiteiten vinden plaats in en om de Woelige Hoek, tenzij anders vermeld Om ongeveer 11.15 uur, na de aubade bij het gemeente huis. is er een verkleedpartij met fietsoptocht door Leus- den-Zuid. Deelnemers aan de zeepkistenrace mogen ook meedoen. De optocht is gratis en bedoeld voor kinderen tot 14 jaar. Het thema is het gou den huwelijksfeest. ZEEPKISTENRACE 's Middags is er van 13.00 tot 16.00 uur een spellenmiddag, waaraan kinderen tot en met 14 jaar kunnen deelnemen. De kosten zijn 1,50. Om 14.00 uur begint de zeepkistenrace bij de vijver in Leusden-Zuid. Iedereen kan meedoen, de deelname is gratis. De zeepkist moet voorzien zijn van een rem. Er mogen geen trappers op zitten en hij moet bestuurbaar zijn. Het dragen van een helm is verplicht. Om 16.00 uur begint de play-backwedstrijd. Deelname is gratis, maar men moet zich wel snel opgeven bij Patricia Kooy, telefoon 942340. De entree is f 1,80. JUID besluit de dag met een disco-show. Van 19.00 tot 20.30 uur voor de kinderen tot 14 jaar. De kosten zijn f 1met pasje en f 1,50 zonder pasje. Om 21.00 uur gaat de deur open voor jongeren van 14 jaar en ouder. Dit duurt tot 24.00 uur. De kosten zijn f 2,-- met pasje; f 3,50 zonder. (advertentie) Breng vrijblijvend een bezoek aan onze showroom. Meer dan 200 antieke meubelen in eiken en mahonie. Kabinetten, kasten, hoekkastën. kisten, buro's, tafels, stoelen, enz. Verkoop met inruilgarantie. Tevens groothandel. Hoevelakenseweg 194, Terschuur. Tel. 03426-1381 I Geopend ma. t/m za. 9.00-17 00 uur i nafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. [erschijnt elke dinsdag en donderdag. LEUSDEN - De Leusdense ama- dam' in de Hamershof. Het is voor teurschilderes Diny Pot expo- de tweede maal dat in 'Adam' een seert met zo'n vijfentwintig aqua- expositie wordt gehouden, rellen in de herenmodezaak 'A- Voor veel mensen is Diny Pot laktle: Martin Hermens en Hans Mosterd iaktle-secretarlaat: Mia Veen en Manjke Bakker •dredaktle: Hans Mosterd (ilevering kopij en advertenties: H het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur edaktie en administratie: Noor Leusder Krant. Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op rtfdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur fefoon 033-941495 (administratie en redaktie) n r bonnementsgeld: per jaar. 33.90 per halt jaar. 17.20 per kwartaal Dven tllegt achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 'e hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op «onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt nemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420-94206 ïlang- rede aan- innen geen onbekende. Zij is al vele jaren lid van de amateurschilderclub 'Loysden'. Wanneer deze club ex poseert, is er altijd wel werk van haar aanwezig. De aquarellen op deze expositie laten voornamelijk bloemen zien. Een opleiding op het gebied van de kunst heeft zij nooit gehad. Door met vnenden en mensen van de vereniging samen te werken, is zij tot dit resultaat gekomen. Tien jaar geleden is zij begonnen met olie verf, de laatste jaren heeft ze daar weirug meer aan gedaan. De aqua rel heeft nu haar hart gestolen. Diny Pot vindt het schilderen een fijne hobby en dat is voor haar het allerbelangrijkste. LEUSDEN - De aubade op Koninginnedag begint rond 10.30 uur op 't Erf en duurt tot ongeveer 10.50 uur. Aansluitend vindt de ge bruikelijke ontvangst plaats, waarvoor dit jaar de gouden bruidsparen in de gemeente zijn uitgenodigd. LEUSDEN In de week van 27 april tot en met 3 mei wordt de nationale epilepsiecollecte ge houden. In de collecteweek begmt ook een grote voorlich tingscampagne 'Epilepsie en Onderwijs'. Alle scholen m Ne derland ontvangen een les brief. Bij de helft van de epilepsie- patiénten treedt de eerste aan val op voor hun twintigste jaar. In totaal telt Nederland onge veer negentigduizend epilep- siepatienten. ka' nie* (Lm. ld of 'bestellen foto's: (advertentie) meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, I duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal, nmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst bestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en v voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), unt ook contant betalen op ons kantoor. "•den-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling *vsngt u de gewenste foto('s) thuis. Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag! al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! 3Sle' LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- taker intenkombinatie te Barneveld. Zo, beste lezers, ik heb in tegenstelling tot u genoten van twee schitterende paas dagen. Was het hier bewolkt en regenachtig en vrij koel, in Zwitserland op zo'n 2000 m hoogte scheen de zon volop. Het was daar dan ook uitge lezen ski-weer, alhoewel de sneeuwcondities nu vrij snel verdwijnen. In de dalen van de Alpen ligt geen sneeuw meer en daar is alles al mooi groen en staan veel bomen in bloei. Een prachtig gezicht. Het weer in Nederland heb ik kunnen volgen via de We reldomroep met de bijdrage van weerman Hans de Jong. Erg veel spannends is er dacht ik niet gebeurd, alleen afgelopen zaterdag sprong eruit met een bijna zomerse waarde van 25 En dat was lang geleden, ik denk bijna een half jaar. Het aktuele weerbeeld geeft goede vooruitzichten. Waarschijnlijk moeten we vandaag eerst nog een res tant van een warmtefrontje verwerken. Dit geeft de kans op een bui. Veel neerslag zal er echter niet vallen. Daarna krijgen we op nieuw een vleug lente- warmte over ons heen. Dat wordt geproduceerd door een diepe IJsland-depressie, in samenwerking met een ho- gedrukgebied boven Bre- tagne. De temperatuur loopt mor gen en vrijdag op tot 16 20 graden. Maar waarschijnlijk dat tijdens en in het week einde het weer opnieuw zal verslechteren. Van zaterdag af gaat de temperatuur op nieuw omlaag en een wind draaiend naar het westen. Mogelijk dat zondag weer wat hogere temperaturen te zien zal geven. Al met al blijft april een sterk golvend alge meen weerbeeld opleveren. De neerslag valt tot nu toe erg mee. De regencijfers van de afgelopen week moet ik nog ontvangen van mijn Ach- terveldse medewerker An- toon Hak (bedankt Antoon) maar erg veel zal er niet zijn gevallen. De volksweerkunde nog even: morgen 23 april is het de naamdag van St. Joris. En daarvan wordt gezegd: „Sint Joris warm en schoon heeft ruw en nat weer tot loon." Laten we niet hopen dat dit uitkomt. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is^ dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.-per dag Kabelties (vraag aanbod) eerste twee regels ƒ6.- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-rubriek, eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vTaag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor.een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bencht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Op donderdag 16 april werd de cursus EHBO van het seizoen '86/'87 feeste lijk afgesloten met het uitrei ken van de diploma's door Piet Nierkens, de eigen in- strukteur. De examens zijn af genomen op 24 en 25 februari 1987. De geslaagden zijn de dames H. M. Blom, G. L. H. de Boer, G. M. Boersma, J. Euvema, D. M. A. Go- defrooij, Th. v.d. Hengel, C. Kliffen. M. v.d. Lugt, J Mols, J. Pelgrom, A. M. te Praat, J. G. M. de Ruig, G. M. v. Schaik, C. Schoonderbeek, S. v. Veen,. F. v.d. Werve, E Verwij, C. Vallet en de heren: A. J. Bouw meester, M. v. Dam, K. Lokker, D. Pals, A. de Rek. In de maand maart is er een cur sus reanimatie geweest. De cursus stond onder leiding van dokter Stolk terzijde gestaan door Evert v.d. Hoek. Het examen is afgeno men op 30 maart. Alle kandidaten, de dames: A. Arlar, G. L. H. de Boer, Th. v.d. Hengel, J. Maes, G. M. v. Schaik, E. Verwij en C. Wallet en de heren: M. v. Dam, P. Nierkens, D. Pals en K. Veldhuizen zijn hiervoor geslaagd. weekindegemeetie/ Achterveld Donderdag 13.30 uur: Bejaarden- soos Ons Gebouw Donderdag 19.30 uur: Afscheids receptie A. W van Zandbrink Ons Gebouw Zaterdag 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 14.00 uur: Disco de Kla veet Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3