O* toda (za) in slotfase naast Hoogerheide o* Breekpunt Vinst en verlies voor Roda (zo) Pieter de Jager naar kampioensgroep Kampioenen bij TTCL ii ii t u weede plaats voor hoofdklasser na Paasweekeinde nog hoogst haalbare: mTIML tï' BAI; AKS usdenaren prolongeren positie in eerste klasse: Peter Sonder op weg naar zege in huiscompetitie SVL 0 B 15 EDSTRIJDBAL ma'46-Naarden '79 keurslagerij :red Timmer sBiezenkamp lD EUB&B jEUSDEN - Voor de Roda-zaterdag zit het seizoen er nu lelijk op. Na het noodlottige verlies bij SVL in Langbroek, de (eruitschakeling tegen DEV uit Doorn, maakte Hoogerheide Hilversum aan alle veelbelovende illussies een eind, door Leusdenaren op het vertrouwde Burg. Buiningsportpark een gelijkspel af te dwingen. Daarmee gaf de ploeg van trainer ni v. d. Linden zelf het heft uit handen om nog tot het einde mee te blijven doen in de race om het felbegeerde kam- enschap, mede omdat koploper TOV bij rivaal Musketiers winnend weg~Tkwam en officieel nog slechts één punt wijderd is van de titel. 'oor Roda '46 rest nog een weliswaar eervolle tweede plaats „vice-meister", die echter in het zaterdagvoetbal, zoals de en er nu voorstaan, geen toegangsbewijs oplevert voor de in Lsden zo hevig gekoesterde KNVB-status. En dat was voor Bu rungparkers de zoveelste teleurstelling in kort tijdsbe- k, tijdens een seizoen dat over de hele linie genomen vrijwel ifect verlopen is. De start was zelf overtuigend, alleen in de dsprint ontbrak het aan scherpte en fortuin. /ant waar het misging valt jüijk te analyseren, omdat acht- duels achtereen ongeslagen, len of nooit werd vertoond. Nor- J gesproken ben je in de afde- met zo'n erelijst de enige titel- didaat. De Roda-zaterdag had ;er de pech dat ook debutant J en het gevreesde Musketiers geen ophouden wisten. In de erlinge duels zagen de Leusde in te weinig kans om het sur- aan kwaliteit voldoende uit te en. Alleen bij de Musketiers gaf formatie van Wim v. d. Linden lactisch lesje ten beste, terwijl TOV de arbiter op de valreep in het eten gooide, nadat Roda ferzuimd had om de Baarnaars flink de oren te wassen. I/er die klap zijn de Leusdena- eigenlijk niet meer heen geko- En toen een week later in de derby tegen het in „nood" verke rende Veensche Boys op nieuw een punt werd ingeleverd werd en als Idap op de vuurpijl spits Coen van Dijk door een duimbreuk werd uitgeschakeld, bleef er weinig meer van het onverslaanbare Roda-zaterdag over. Technisch oogde het nog wel, maar het venijn was eruit, met name in de voor hoede waar het ontbreken van Coen van Dijk, zijn medespelers en zijn plaatsvervanger tot figuranten maakten. De te smalle basis en het gebrek aan koelbloedige afma kers, maakte de zaterdag-elf tot een eenheid zonder reserves én stoottroepen. En weer was het SVL dat in eigen huis voor een onaange name verrassing zorgde door het plots zonder zelfvertrouwen acte rende Roda '46 gevoelig onderuit te halen, waarmee het seizoen met- Aanvoerder Ton Kaspers bleef, net als Roda, maar half overeind tegen Hoogerheide. Het kostte Roda waarschijnlijk de titel m de Hoofdklasse. een kapot was. TOV ging immers op het winnende pad door, Roda '46 raakte te ver achterop. Voor het duel tegen Hooger heide hoopten de Leusdenaren nog op een spoedige ommekeer, maar na afloop restte slechts een conclusie, het is voor de Roda-za terdag echt over en uit. Door het afwezig zijn van Harry Kerssies, die de laatste duels overi gens alles behalve in bloedvorm stak, moest oefenmeester Wim v. d. Linden een beroep doen op een A-junior, m de persoon van Edwin Veldhuizen. Op de rechtsbackpo sitie van Klaas de Vries, die hier door naar het middenveld op schoof, mocht hij zijn debuut ma ken. Dat gebeurde niet onverdien stelijk, maar zonder dat Edwin Veldhuizen daarop uit was, speelde de debutant in dit treffen een doorslaggevende rol, waar door de Leusdenaren direct na de hervatting nog harder achter de feiten moesten aanhollen dan ze al deden. Nadat het vrijuit spelende Hoo gerheide kort voor rust tegen de verhouding met 1-2 de leiding ge nomen had, kregen de Hilversum mers van de statisch optredende arbiter een paaskadootje toen hij vanuit de middencirkel een buite ling van een Hilversummer na cor rect ingrijpen van Edwin Veldhui zen tot ieders verbazind hono reerde met een strafschop. Dit bui tenkansje liet Hoogerheide uiter aard niet liggen. Hoewel doelman Berry Buunk in de goede hoek lag, tilden de gasten de stand naar 1-3. Dat Roda daarna alle registers optrok, ondanks de toch wel druk kende warmte, en achterin alle risi co's nam, die de anders zo sterker organisatie tot een zeef maakten was moedig te noemen. Maar het gebrek aan een echte „killer" in de punt van de aanval werd naarmate de tijd vorderde meer en meer zichtbaar. Dikwijls liepen de Leus denaren elkaar m de weg of miste het schot enige precisie en kracht. Zelfs oog in oog met de vijande lijke doelman - Harry Settels - zag men geen kans om het vijandelijke net te vinden. Voor de rust had gelegenheidsspits Karei Ouwer- kerk na een voorzet van Wout Beu- nnk de ban voor de thuisploeg weliswaar gebroken (1-1), in de LEUSDEN/ACHTERVELD - Zoals min of meer voorspeld, zou het Paasweekeinde in het voetbalseizoen '86-'87 als een tweede helft kwam ook hij er met soort breekpunt fungeren, meer aan te pas in de chaos die er Enerzijds door het dubbele bij herhaling voor het Hoogerheide programma dat voor veel doel ontstond. Linksback Co de clubs op de nominatie stond, Smalen bracht Roda '46 na ruim een anderzijds door de stand van kwarter pas weer in de wedstrijd 2aken de direne ranglij- rtrw-ir PPn fraaid cnln mol oom 1 aetirro door een fraaie solo met een lastige ongrijpbare schuiver te bekronen; 2-3. En toen de Leusdenaren dank zij een bevlieging van Ronald de haas. die de bal via onderkant lat uit stand binnen knalde, leek zelfs de volle winst nog mogelijk. Het laatste kwartier bracht ech ter geen groots slotoffensief on danks aanmoedigingen van het pu bhek. Hoogerheide hield de ach terdeur hermetisch op slot en kon zich zelfs nog een paar gevaarlijke counters permitteren bij afwezig heid van een degelijke Leusdense achterhoede. Het hep allemaal goed af. Ook voor Hoogerheide op het moment dat Co de Smalen na een nieuwe solo binnen de 16-meter ten val werd gebracht en de arbiter met een simpel gebaar deed alsof zijn neus bloedde en gewoon door het spelen om vervolgens het doel puntrijke treffen tot een einde te fluiten. En daarmee wisten de Leusde naren dat het pakken van de titel voor hen niet meer was wegge legd. Zoals het er nu naar uitziet, wordt het uithuilen en opnieuw be ginnen. Het klinkt hard, maar het is met anders. IJSDEN - Een nipte nederlaag, een leuke overwinning en [having van het eersteklasserschap. Dat was de balans, die toda-zondag aan het einde van het Paasweekeinde kon aken. Geen slecht resultaat voor de formatie van trainer ndert Vlug, want de tegenstand was op papier zeker niet Debutant Nederhorst kwam in eigen huis tegen de Leusde in weliswaar met de hakken over de sloot (1-0), maar op Bd van het spelbeeld was een onbeslist een juistere uitslag eest. mg stonden de Buiningparkers bij dit schlemielige verlies kkig niet stil, titelkandidaat Naarden heeft immers de lende lastige klus. Op karakter en dankzij twee oplettende ienten wist de zondag-elf van Roda'46 zich te rehabiliteren, het debacle destijds in de Vestingstad. Met 2-1 namen de sdenaren revanche en nestelden zich definitief in de mid- moot van de le klasse A voorgoed buiten het bereik van de rtclubs. gedaan wat het kon, en aanvaardde met emge teleurstelling de thuis reis met de wetenschap dat het dan thuis tegen Naarden'79 maar moest gebeuren. paaszaterdag moest de zondag in de wedstrijd bij irhorst inhalen. De belangen voor de thuisploeg het 1st. De Vechtstreekbewoners len zich in de race om het kam- \schap geen puntverlies meer örloven. or de Leusdenaren stond er o gek veel meer op het spel. er Meindert Vlugt had Harry oren in de basis gebracht ten ie van Wilco Bettink, waar- Peter Knijf zijn positie op het lenveld kon innemen, de eerste helft deden de ploe- Keinig voor elkaar onder. SC rhorst had kwalitatief dan wel £er in huis, maar goed defen- werk van de hardwerkende Roda-elf gaf de gastheren weinig mogelijkheden om in de buurt van doelman Hildebrand v. d. Meer te verschijnen. En kwamen de Neder- horsters in de frontlinie, dan stond de Roda-goalie zijn mannetje en ontpopte zich snel als de man van de wedstrijd. Naarmate de tijd vor derde, kwam aan beide kanten steeds meer het besef dat wie het eerst zou scoren spekkoper zou zijn. De Roda-verdediging leek echter onpasseerbaar, terwijl de aanval nauwelijks potten kon bre ken en kansen kon forceren. Zo'n tien minuten voor het eind signaal, kregen de Leusdenaren toch jammerlijk het nakijken toen een bal uit een onoverzichtelijke kluts-siuatie over de doellijn hob belde en Nederhorst wat fortuinlijk aan de leiding bracht; 1-0. De tijd was voor rood-zwarten daarna te kort om nog orde op zaken te stel len om de begeerde puntendeling alsnog uit het vuur te slepen. Ne derhorst gaf de volle winst niet meer weg en handhaafde zich aan de vooravond met het toptreffen tegen Olympia'25 keurig in de he vige stijd om de titel. Roda'46 had Hildebrand v.d. Meer. De Leusdenaren hadden immers nog wat goed te maken. In de ba sis-elf had zich ten opzichte van zaterdag een wijziging voltrokken; Bobby Schoordijk had plaats ge maakt voor Wilco Bettink die aan de linkerkant werd geposteerd naast de eenzame John Jansen. WIND Aangezien de wind dwars over het veld blies, was het voor beide ploegen nogal moeilijk om de bal in het spel te houden. De Naarden- spelers vonden elkaar wat makke lijker in de combinatie, Roda-zon- dag was iets agressiever in de duels. Midvoor John Jansen gaf al snel zijn visite-kaartje af door op zijn geheel eigen wijze na een aantal fraaie passeerbewegingen een zie dend schot op het vijandelijke doel te lossen. Met een knappe redding voorkwam de Naarden-doelman erger. Even later kropen de Leus denaren door het oog van de naald, nadat een vnje trap aan de rechter kant door de wind meer snelheid kreeg dan de Roda-defensie ver wachtte. Als een duveltje uit een doosje dook een aanvaller van Naarden voor het Leusdense doel, pikte het leder op en schoof het onder de tevergeefs graaiende Hil debrand van de Meer door. De inzet had echter te weinig kracht om de op de doellijn achtergeble ven Roda-verdediger te verrassen. Zonder pardon zette de Leusde- naar zijn pantoffel onder de bal en behoedde zijn ploeg voor een vroege en mogelijke fatale achter stand. Want als het goed georgani seerde Naarden op voorsprong ge komen was, dan was Roda'46 een moeilijke middag tegemoet ge gaan. Nu kon trainer Meindert Vlug zijn tactiek met twee spitsen in tact houden. En met succes. Een half uur onderweg toonde Wilco Bettink zijn technische capa citeiten door een hoog aangegeven bal knap onder controle te brengen en direct diep te geven op de naar links uitgeweken John Jansen die prompt bij zijn directe bewaker over de knie ging. Wilco Bettink ontfermde zich over de vrije trap en aangezien hij de wind m de rug had, veroorzaakte de lage harde inzet voor zoveel paniek in de Naarden-gelederen dat er voor de verdediger op de doellijn geen an dere mogelijkheid meer bestond dan de hoge inzet met de hand te keren. Penalty besliste de goed lei dende arbiter gedecideerd. Wie anders dan John Jansen moest dit varkentje wassen. Met het grootste gemak klaarde de topscorer bij de -Roda-zondag dit karwei: 1-0. Erg lang had Naarden echter niet nodig om de rollen weer om te draaien. Roda'46 ging en trok zich zonder protesten op eigen helft te rug. De gelijkmaker kon dan ook niet uitblijven. Kort voor het rustsig- naal was doelman Hildebrand van de Meer een geslagen man, nadat via een ingooi en enkele korte combinaties de bal op de rechter flank belandde. Dick van 't Klooster verslikte zich in de gretigheid van zijn directe tegenstander, die zijn voorzet door een medespeler met het hoofd afgerond zag worden: 1- 1. Na de hervatting deden Naarden en Roda'46 weinig voor elkaar on der. Het handig omzeilen van de buitenspelval door Perry Wendel deed de balans weer in het voor deel van de Buiningparkers om slaan. Niemand kon de Roda-ver dediger meer achterhalen en al leen voor de keeper maakte Perry Wendel geen fout. Beheerst tikte hij de bal m de kleine hoek: 2-1. Voor Naarden restte niets an ders om alles op éen kaart te zet ten. Men probeerde het wel maar vond telkens de goed georgani seerde Roda-defensie op zijn weg. Doelman v. d. Meer wist ook van geen wijken. De beste kans om de wedstrijd te beslissen kwam op naam van Wilco Bettink, die on danks vlagsignalen van de grens rechter de vrije doortocht kreeg. Ditmaal liet de alert Naarden- keeper zich niet verrassen, waar door het duel tot het einde toe het aankijken meer dan waard bleef. De zwaarbevochten zege gaf Roda-zondag echter niet meer kado. sten gepaard aan een aantal doorslaggevende duels voor zowel de top- als de staartpo- sities. De eerste beslissingen bleven dan ook niet uit. In de hoofdklasse van het zaterdagvoetbal viel voor het debuterende WOO uit Utrecht het doek, terwijl debutant TOV offi cieus de titel binnenhaalde. Eén punt hebben de Baarnaars nog no dig om naar de KNVB te promove ren. Roda '46 hielp ze daarmee een flinke hand door thuis tegen Hoo gerheide niet verder te komen dan een 3-3 gelijkspel, waardoor de 0-2 winst van TOV bij rivaal Musketiers de definitieve ontknoping voor de koppositie betekende. Meer als een tweede plaats zit er voor de Leusdenaren met m. Of die nog promotie zou kunner. opleveren, lijkt bijvoorbeeld uitgesloten, om dat in de 4e klasse oost geen Utrechtse clubs in degradatiege vaar verkeren, zodat we voorals nog mogen concluderen dat voor Roda '46 het seizoen er op zit. Voor WA '71 blijven de tijden echter spannend omdat de Achter bergers eerst van concurrent Ve- luwse Boys met 0-1 lik op stuk kre gen om vervolgens op tweede paasdag in de derby tegen Muske tiers met 0-3 tegen de lamp te lo pen. Kortom, onderin is nog met alles beslist, vijf clubs komen nog zeker in aanmerking voor de reste rende degradatieplaats. SVL bleef in de buurt van de fatale streep steken door met 1-0 bij Hercules te verliezen, terwijl daarentegen Veensche Boys weer wat ruimer kon ademhalen na de 0-1 zege bij het sterk teruggevallen Bloemenkwartier. VJJ pakte de vierde plaats door een 3-2 zege bij WOO. Uitslagen hoofdklasse: Bloemenkwartier - Veensche Boys 0-1 Hercules-SVL 1-0 Roda '46 - Hoogerheide 3-3 WA '71 - Veluwse Boys 0-1 WOO-WJ 2-3 Musketiers - TOV 0-2 WA '71 - Musketiers 0-3 Stand hoofdklasse: TOV (20-33 (36-28) Roda '46 20-29 (37-19) Musketiers V 19-27 (33-16) WJ 20-20 (36-28) Bloemenkwartier 19-19 (28-27) Hoogerheide 19-18 (33-28) Hercules 20-18 (23-27) Veensche Boys 19-17 (33-34) SVL 20-16 (24-32) WA'71 20-15 (29-48) Veluwse Boys 19-14 (19-27) WOO(degr) 19- 8 (17-41) DEGRADANTEN Ook in de le klasse A zijn de kaarten dit weekeinde een stuk duidelijker komen te liggen. Door het dubbele verlies van Laren en de nederlagen van Actif en Auster- litz zijn de degradanten bekend. Alleen moeten zij onderling nog uitmaken, wie de deur via een be- slissingsduel nog op een kier kan houden door beslag te leggen op de derde plaats van onderen. Zuiderzeevogels kwam met de schrik vnj door eerst van Achter veld met 3-1 te winnen, voordat ook Austerlitz met 1-0 aan de zegekar gebonden werd. WZA volgde dit voorbeeld via 2-1 winst op Laren en een 3-3 puntendeling tegen EMM. Roda '46 en Achterveld kwamen buiten schot door met 2-1 over titel kandidaat Naarden en 4-1 over La ren te zegevieren. Een plaats in de middenmoot werd hun deel. In de top ging de strijd onver minderd voort. Nederhorst maakte de meeste progressie: Roda '46 (1- 0) en concurrent Olympia '25 (1-2) moesten eraan geloven. BFC hield de koppositie dankzij een 3-1 over winning bij Actif. Uitslagen le klasse A: Zuiderzeevogels - Achterveld WZA-Laren SC Nederhorst - Roda '46 Zuiderzeevogels - Austerlitz WZA-EMM Actif - BFC Olympia '25 - SC Nederhorst Roda '46 - Naarden '79 Achterveld - Laren Stand le klasse A: BFC SC Nederhorst Naarden '79 Olympia '25 Achterveld EMM Roda '46 WZA Zuiderzeevogels Austerlitz Laren Actif 20-30 20-29 20-27 18-26 20-20 20-19 19-18 20-18 20-17 20-11 19-10 20-10 3-1 2-1 1-0 1-0 3-3 1-3 1-2 2-1 4-1 (39-20) (33-20) (52-33) (32-18) (39-39) (30-28) (30-33) (34-35) (30-36) (24-47) (21-35) (19-43) Perry Wendel. M aangeboden door: LEUSDEN - Op de valreephebben de tafeltennissers van TTCL nog enige kampioensteams in hun gelederen mogen begroeten. Afgelopen zaterdag, tijdens de laatste competitiewedstrijden, kon het eerste meisjesteam in de bloemetjes worden gezet. Zij verzekerden zich van de titel via een 6-4 overwinning op Woerden. Ondanks het feit dat Emma ten Ham, Ira van Dijk en Claudia Schreuder van tevoren wisten dat een gelijkspel tegen het als vierde geklasseerde Woerden zou vol staan om de titel in de eerste klasse in de wacht te slepen, ging het formeel binnenhalen van het kam pioenschap allesbehalve van een leien dakje. Waarschijnlijk speel den de zenuwen de meisjes meer parten dan men zelf wilde erken nen. Emma ten Ham en Ira van Dijk openden weliswaar met winst, maar Claudia Scheuder zag haar partij verloren gaan. Het duo Ten Ham/Van Dijk scoorde, via winst in het dubbelspel, het derde wed- stnjdpunt, waarna Ira van Dijk m haar tweede enkelspel ook het vierde punt veilig stelde. Het bevrijdende vijfde punt bleef echter nog even uit. Ook Emma ten Ham leek onder de druk te bezwij ken en leverde haar partij in. Claudia Schreuder had uiteinde lijk het beslissende antwoord in huis. In de zevende partij van de dag liet zij het vijfde wedstnjdpunt noteren, waarmee promotie naar de landelijke C-klasse een feit werd. Dat Ira van Dijk en Claudia Schreuder daarna nog hun partijen verloren, kon aan de feestelijke stemming m het Leusdense kamp mets meer veranderen. Die kon helemaal niet meer kapot,, toen bleek dat Emma ten Ham het kop- pie er in de laatste wedstrijd nog even bijhield en ook nog de totaal overwinning voor TTCL veilig stelde: 6-4. Tegelijk met de meisjes kon voorzitter Rinus Terhoeven nóg een team in de bloemetjes zetten. Het derde jongensteam hield vo rige week de vierde klasse al voor gezien. Dimitri de Rooy, Willem- Chris van de Brugge en Pieter-Jan van Grol mogen het volgend jaar in de derde klasse gaan proberen. Eindstand Meisjes le klasse: 1 TTCL 1 kampioen 2. Gispen 1 3. Tielse-TC 1 4 Woerden 1 5. ZTTV 1 6. UTTC 2 7 WK-K 1 Jongens le klasse: 1 O.'tNet 1 2. TTVN 2 3. TTCL 1 4. SVO 2 5. ZTTV 2 6 TTVN 3 7. Smash-D 1 8. Tielse TC 3 9 Fletio 2 10. VTV 3 Jongens 3e klasse: 1. Woerden 2 2 VTV 6 3. SVBAT 1 4 TTCL 2 5. Tnaq 1 6. SVE 3 Jongens 4e klasse: 1 TTCL 3 kampioen 2. VTV 12 3. SVE 5 4 ZTTV 6 5. TVS 5 LEUSDEN - De schakers van de sv Leusden konden zich afgelopen donderdag ongestoord met de on derlinge competitie bezighouden, want er stonden geen bondswed strijden op het programma. Grote verrassingen bleven echter uit; de meeste partijen eindigden wel zo als verwacht mocht worden. De uitslagen: P. de Jager - Velker Vz-Vz Uneken - v. Santen afgebr. Elschot - Tj. Zijlstra 0-1 J. der Jager jr. - Kerkhof Vz-Vz v.d Meel-Moed 0-1 Stienen - Boemaars Vz- Vz Jde Jager sr. - Rietveld 0-1 Te Winkel - v. Bruynsvoort 0-1 Veenendaal - Qerrits 0-1 Nuhof - v. Dalen 1-0 Boogaard - Valkenburg 0-1 Staal - Struiwig Vz- Vz W isman - Eijlders 1 -0 Mus - v. Egdom 1-0 Verschuur-v.d. Tang 0-1 Willigenburg- v.d. Pol 1-0 Buurlage - RVisser 0-1 Afgebroken partijen: Vos-Sonder 0-1 Sonder - Peperkamp afgebr. Met nog maar één ronde te spe len lijkt Peter Sonder nauwelijks nog van de eerste plaats te verdrij ven, vooral omdat zijn partij tegen Peperkamp (voor de tweede keer afgebroken) bijna zeker winst op levert. Intussen is de eindstand bekend van de Promotieklasse van de SGS-kompetitie: 1. Utrecht III 9-18 2. Paul Keres II 9-12 3. BSG1II 9-12 4. De Rode Loper I 9-12 5. Ons Genoegen I 9-9 6. Paul Keres III 9-9 7. Oud Zuylen II 9-6 8. DTUI 9-6 9. Leusden I 9-4 10. VegtlustI 9-2 Leusden I heeft de degradatie ontlopen doordat er geen team van de KNSB naar de SGS is gedegra deerd. Toch heeft het team lang met slecht gespeeld en veel wed strijden gingen maar op het kantje af verloren. Zelfs het oppermach tige Utrecht kwam maar nét over de streep (3Vz-4Vz). Volgend sei zoen moet er voor de Leusdenaren dus wel iets meer mogelijk zijn. PRESTATIE Een bijzonder fraaie prestatie le verde Pieter de Jager tijdens de afgelopen persoonlijke kampioen schappen van de SGS. In Promotie- groep A eindigde de jonge Leus- denaar met 5 uit 7 op een gedeelde eerste plaats, zodat hij volgend jaar in de kampioensgroep uit mag ko men. Nog nooit eerder bereikte iemand van de sv Leusden dit. Ter illustratie een korte aanvalspartrij, waarin bij zich bedient van de So- kolsky-opening, waarmee hij dit seizoen veel ervaring heeft opge daan. Slachtoffer is de sterke Spa kenburger v. Diermen. P. de Jager wit, A. v. Diermen zwart 1. b2-b4 e7-e5 2. Lcl-b2 d7-d6 3. c2 - c4 g7 - g6 4. e2-e3 Lf8-g7 5. Pgl -13 f7 - f5 Met 5. Pf6 kon zwart een soort Koningsindische opbouw bereiken die niet ongunstig is en al voor kwam m de partijen Sokolsky - Li- lienthal (KIew 1954) en Sokolsky - Kinllov (Minsk 1957). 6. Lfl-e2 Dd8-e7? Tijdverhes. Weliswaar dreigt nu 7. e4, maar wit kan dit met een ontwikkelingszet pareren. 7. Pbl -c3 c7-c6 8. d2-d4 e5-e4 9. Pf3-d2 De7-g5 Weer investeert zwart een tempo in een dreiging die wit met een ontwikkeling kan afwenden. 10. 0-0 Pg8-e7? Zwart wil niet mer Pf6 de diagonaal voor zijn loper blokkeren, maar de pion op e4 behoefde een extra dekking. DIAGRAM 11. Pc3 x e4! Goed gezien! Wit krijgt drie pion nen voor zijn paard, waartegen de onontwikkelde zwarte stukken niets kunnen beginnen. 11 fR y p4 12. Pd2xe4 Dg5-h4 13. Pe4 x D61 Ke8-d7 14. g2-g3 Dh4-f6 15. c4-c5 Kd7 - c8 De zwarte koning wil weg van de d-lijn, waarop de witte dame drei gend staat. 16. Pd6xc8 Th8xc8? Na 16. Pc8: of Kc8: had wit de breekzet d5 tenminste nog moeten voorbereiden. 17. d4-d5! Df6xb2 18. d5-d6+ Kc7-d8 19. d6xe7tt Kd8-e8 Ook 19.Ke7: 20. Dd61 Ke8 (20. Kf7 21. Lc4 t) 21. De6 t levert wit de winst op. 20. Le2-g4 Pb8-a6 21. Ddl-d7t Ke8- f7 22. e7 - e8 D tt en zwart gaf op.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7