en verlies Dor Achterveld Favorieten onder druk e Mos winnaar oetbaltoernooi De Meent igen jeugdteams sterk d Paastoernooi hockeyclub bij bowlinguurtje Goede resultaten voor Achtervelders leusder tenant Vrijdag in De Meent: Sportinstuif Impala Uitslagen Ons Genoegen Achterveld Tijdens Paaswedstrijden Nederlandse Politiehondenvereniging: fOENSDAG 22 APRIL 1987 LEUSDEN - De vereni ging voor lichamelijke op voeding en sport Impala, in de volksmond beter be kend als de gymvereni ging, houdt op vrijdag 24 april aanstaande een sportinstuif in De Meent. De instuif is gratis en kan door iedereen die met Im pala wil kennismaken be zocht worden. In verband met de grootte van de zaal, worden de deel nemers in twee groepen inge deeld. Zo zijn van 11.00 uur tot 12.30 uur de kinderen van 4 tot 7 jaar welkom, terwijl belang stellenden van 8 jaar en ouder vanaf 13.30 uur verwacht wor den. Om 15.00 uur gaat de zaai weer dicht. Voor de allerkleinsten zal er een speciale klim- en klauter- hoek komen, terwijl er voor de ouderen een aparte spring- hoek zal worden ingericht. Voor de rest kunnen beide groepen meedoen met jazz, aerobic en onderdelen van gymnastiek. Daarnaast is er die dag mogelijkheid om infor matie te krijgen over Impala. Deelname staat voor ieder een open en is gratis. TERVELD - Tijdens het drukke paasweekeinde, waarin }gramma van de eerste klasse zondag voorzag in inhaal- rijden, hebben de voetballers van Achterveld zich in je val verzekerd van handhaving op het niveau waar men tornt. lastige uitwedstrijd in Lelystad tegen Zuiderzeevogels eliswaar met 3-1 verloren, thuis revancheerden de Ach- ders zich ondubbelzinnig tegen Laren, dat met 4-1 over e ging. edstrijden m Lelystad tegen jeevogels zijn traditioneel oor de Achtervelders. Na- n eerder dit seizoen door e ploeg voor de beker litgeschakeld, ging de SVA tg opnieuw onderuit. Al dan idelig beïnvloed door de ichtige rol van de uit Lely- afkomstige arbiter, liet veld zich uit de wedstrijd waarvan de thuisploeg han- iruik maakte. waren de eerste kansen bezoekers, die sterk start- Ie de Jong bracht Hans van veld in stelling, maar die ide om Achterveld op voor- te zetten. >rzeevogels beantwoordde ling van de gasten met hard enigszins geruggesteund e scheidsrechter lukte het lerbewoners Achterveld uit el te halen. In plaats van te voetballen ging de formatie i Drost zich voornamelijk met de gang van zaken juden, en dat leidde in de ende minuut tot de ope- effer van Zuiderzeevogels, lot van de spits spatte op de paal uiteen, waarna het leder in de rebound alsnog over de lijn ging: 1-0. Na die treffer kwam Achterveld steeds verder in de problemen. Zuiderzeevogels ging nog verbete- ner op jacht naar een tweede doel punt, dat vermoedelijk ook een voortijdige beslissing zou beteke nen. In de dertigste minuut waren de gastheren opnieuw succesvol, waarna Achterveld nog de handen meer dan vol had om met 2-0 de pauze te halen. AFWERKING Na de thee verscheen er een herboren Achterveld op de groene mat. Enk de Jong bleef in de kleed kamer ten faveure van Erik Hak, die waarschijnlijk alleen al van wege zijn achternaam werd ingezet tegen het geweld van de Vogels. SVA, dat zich nu alleen met voet ballen bezighield, ontwikkelde een veldoverwicht en men kreeg met name in de eerste periode kansen voldoende om de achterstand te rug te brengen. Maar in de afwer king faalde men verlopig nog. ACHTERVELD - Dertien leden van Schietvereniging Ons Ge noegen waren deel aan de on derlinge schietwedstrijd. Het was P. Smink, die met 96 punten eerste werd. De overige uitsla gen waren. Buks aantal punten 2. A. van Daatselaar 3. B. Voskuilen 4. J. Voskuilen 4. J. E. van Hamersveld 6. G. van Hamersveld 7. A Vlug 8. W. v. d. Kletersteeg 9. H.J. van Ruitenbeek 10 G. Tolboom 11. J. Voorburg Gz. 12. J Blom Pistool 1. G. Tolboom 2. P Srrunk 3. J.Does 43 37 36 Bij de dames waren acht leden die aan de onderlinge schietwed strijd deelnamen. Hier was het Jeannet Vos, die de eerste plaats behaalde met 92 punten. De ove rige uitslagen waren: 2. LiesbelhSuermondt 89 3. An Voskuilen 86 4 InyKok 84 5. Nel Tijmensen 83 6 Annelies Huurdeman 6. BepSmal 81 8. Tiny Tolboom 76 Bij de juniorenschutters waren slechts vijf deelnemers. Er werd door hen heel goed geschoten. De uitslagen waren: 1 Hans v. d. Heuvel 81 2. Gert Daatselaar 78 3. Arnoud Vlug 72 4. Arjan Does 66 5 Richard v.d. Wetering 65 Pas in de negentiende minuut leek het offensief van Achterveld succes te gaan opleveren. Een voorzet van Harry van Dalen be landde bij Hans van Hamersveld, die de bal met het hoofd verlengde naar Gerard van de Breemer. Die liet zich evenmin onbetuigd en kopte beheerst binnen. De scheidsrechter achtte het echter nog te vroeg voor Paascadeautjes, want tot verbazing van velen, meende hij een onrechtmatigheid te hebben gezien, die voor hem aanleiding was om de treffer af te keuren. Zo bleef Achterveld op twee doelpunten achterstand staan. De gasten bleven echter komen, maar, zoals zo vaak, het doelpunt viel aan de andere kant van het veld. Een counter van Zuiderzeevo gels werd door de spits goed afge werkt, zodat de stand naar 3-0 werd getild. Pas vijf minuten voor tijd kreeg Achterveld toch nog loon naar werken, in de vorm van een doel punt van Erik Hak, die zijn uitver kiezing hiermee waarmaakte. Ver der kwamen de gasten echter met: 3-1. REVANCHE Na het verloren duel van zater dag moest Achterveld maandag opnieuw aan de bak. Degradatie kandidaat Laren, dat op het Kerst- enssportpark op bezoek kwam, leek een ideale sparringpartner om revanche te halen voor het te- Winst en verlies voor Achterveld. leurstellend verlopen duel bij Zuiderzeevogels. Een voorspelling die volledig uitkwam. Overigens duurde het wel tot de twintigste minuut voor Achterveld de eerste bres sloeg in de Larense verdedigingswal. Harry van Dalen was de naam van de man die, op aangeven van Gerard van de Bree mer, de ban brak: 1-0. Nog voor het eerste halfuur ver streek, kwamen de gasten zelfs op 2-0 via Erik de Jong, die een voorzet van Adrie van de Heuvel knap af rondde. Alleen een korte penode na rust kwam Achterveld enigszins onder druk te staan. Door goed te counte ren, bleven de beste kansen echter voor de SVA. Zo kreeg bijvoor- DONDERDAG 23 APRIL Veensche Boys 3 - Achterveld 3 19.00 KWA 4 - Achterveld 4 1900 PROGRAMMA VOOR ZON- DAG 26 APRIL Achterveld 2-KWA 2 14.30 Hooglanderveen 3 - Achterveld 3 11.00 Achterveld 4-HVC 5 12.00 DAMES Achterveld - Nijenrodes 10.00 DINSDAG 28 APRIL Hoogland 8 - Achterveld 6 19.15 BLESSURES Jongens B2 van Leusden hielden de Maria van der Kroontrofee in eigen huis. beeld Gerard van de Breemer een uitgelezen mogelijkheid om de score verder op te voeren. Hij faalde echter m de afwerking, waarna dezelfde speler niet veel later met een geblesseerde schou der uitviel. Hij werd vervangen door Peter van Ruitenbeek. Achterveld heerste nu weer als m de eerste helft, hetgeen mede werd mogelijk gemaakt door La ren, dat over de hele linie niet veel verder kwam dan uitermate zwak verweer. Toch moest de toeschou wer nog tot de 27e minuut wachten voor de impasse doorbroken werd. Enk de Jong liet zijn tweede doel punt van de dag aantekenen, waar mee Achterveld definitief in veilige haven kwam. Vijf minuten later voltooide De Jong zijn hattnek zelfs door uit een voorzet van Robbie de Vette op nieuw raak te knallen. Hierna kreeg Achterveld nog nante mo gelijkheden om Laren verder op achterstand te zetten, maar Peter van Ruitenbeek faalde tweemaal voor open doel. Laren was nog wel een keer suc cesvol, maar daar had men wel de hulp van Harry van Dalen voor no dig, die zijn eigen doelman kop pend verrastte: 4-1. In die stand kwam verder geen verandering meer, waardoor Achterveld zich definitief veilig weet in de eerste klasse. UITSLAGEN VAN 18 EN 20 APRIL Zuiderzeevogels - Achterveld 3-1 Achterveld - Laren 4-1 Achterveld 2 - Hoogland 3 3-0 HVC 4 - Achterveld 3 2-2 KWA 4 - Achterveld 4 3-2 SEC 5 - Achterveld 5 0-2 Achterveld 6 - Hoogland 8 1 -2 UITSLAGEN VAN ZATER DAG 18 APRIL DVS '33 - Dames junioren 3-0 WZAB2-Achterveld BI 5-0 SDEN - Op eerste Paasdag werd in sportzaal De Meent in k Groenhouten, het haast traditioneel geworden Paas- jetbaltoernooi gehouden. e finale versloeg het team van De Mos, onder leiding van Cees Leyenaar, De Boys met 1-4. oernooi. dat als een revan- het Kerstzaalvoetbaltoer- worden gezien, leverde geen verrassende winnaars op. Wel een verrassende verliezer. Het team van De Mof namelijk, met Kerst nog finalist en ook andere jaren een gedoodverfde favoriet, kwam dit jaar niet verder dan een teleurstellende zevende plaats. De acht deelnemende ploegen, waarbij het team van Garage Steen beek als een nieuwkomer gold, werden tijdens de voorronden m twee poules ingedeeld. De eerste van het Paaszaalvoetbaltoemooi in De Meent, dat door het team van De Mos gewonnen werd. twee van elke poule gingen naar de kruisfinales, waarna de winnaars in de grote finale tegenover elkaar kwamen te staan. In de eerste poule kwamen De Boys als favoriet bovendrijven, al moest men in de eindstand Virus met evenveel wedstrijdpunten naast zich dulden. De Boys rekenden eerst af met thuisploeg De Meent (1-3), alvo rens Steenbeek aan de zegekar ge bonden werd: 7-4 Een overwin ning op Virus was echter noodza kelijk om rechtstreeks als eerste naar de kruisfinales te gaan. In het onderlinge duel met Virus, dat zich via overwinningen op De Meent (2-5) en Steenbeek (3-4) al van de kruisfinales verzekerd wist, kwam men niet verder dan een 4-4 gelijk spel. Het doelsaldo moest daama de doorslag geven en dat bepaalde dat De Boys zich als eerste ge plaatst had. In de andere poule heerste er maar één ploeg; de winnaar van het Kersttoernooi De Mos. Na een voorzichtige opening (2-1 winst op Van de Boom en een 1-1 gelijkspel tegen de Vnje Vogels), verzekerde de favoriet zich via winst op De Mof alsnog van plaatsing in de kruisfi nales. De Vnje Vogels vergezelden De Mos via winst op De Mof (4-1), gelijkspel tegen De Mos (1-1) en verhes tegen Van de Boom (1-3). Grote verliezers was hier De Mof dat slechts tegen Van de Boom tot winst kwam: 3-2. Naarmate het toernooi vorderde, begon ook het publiek in steeds groter getale de weg naar De Meent te vinden, waardoor de kruisfinales zich m een behoorlijke belangstelling mochten verheu gen. Maar voor het zover was, werden eerst de plaatsen onderin ver deeld. Nieuwkomer Steenbeek ging kansloos ten onder tegen De Mof dat in deze wedstrijd gram haalde voor een mislukt toernooi: i 1-7 De vijfde plaats was voor Van de I Boom, dat De Meent met 3-5 ver- sloeg. In de kruisfinales stelden De Boys hun kandidatuur voor de grote finale, via een 3-1 overwin- rung op De Vrije Vogels. In de an- dere kruisfinale werd dat voor beeld gevolgd door De Mos, dat j geen kind had aan het uitgebluste Virus: 7-1. Dat was des te opvallen der, omdat De Mos, geplaagd door blessures, niet over wissels be schikte. De strijd om de derde en vierde plaats werd door de ploeg van captain Rob Tolhuizen, De Vnje Vogels in eigen voordeel beslist (3-1), waarna De Mos in de finale korte metten maakte met De Boys. Het team waarin onder anderen Mark Zwarte, Wilco Bettink, Bennie Witten uitkwamen, versloeg de volgelingen van Gijs de Kruyff (Wil Snoek, Jack de Smalen, Lidus Vaartjes en Henk van de Berg) met 4-1. Zo kon rond de klok van half zes door arbiter Dick Vos, in wiens deskundige handen de leiding van de wedstrijden was, het toernooi i worden afgeblazen. LEUSDEN - Met nog vier competitiedagen voor de boeg, beginnen in een aantal klassen van de competities tijdens het Bowlinguurtje favorieten te wankelen. Zo raakte Jetty van Donselaar in de tweede klasse haar leidende posiite kwijt aan Dora Paulen, terwijl in de vierde klasse Marjan de Haan de tweede stek overnam van Lenie de Graaf. Maar ook in de Hoofdklasse is de spanning nog om te snijden. Kop loper Ingrid Blerk zag Reinier de Jong tot op een halve punt naderen waarmee de zaken allerminst be slist zijn. De Jong tekende ook weer voor de hoogste game van de week, met 210 punten. In de eerste klasse gaat Cmta Roos onbedreigd op het kam pioenschap af. Annie Biel en Ali Bontje wisselden stuivertje op de plaatsen twee en dne, maar de achterstand op Roos bedraagt al 14 punten. In de tweede klasse troefde Dora Paulen Jetty van Donselaar af, door de eerste plaats van haar over te nemen. Maar ook Nannie Doe- land, die voor de hoogste game tekende (179 pnt.) blijft nadrukke lijk meedoen. In de vierde klasse kwam Marjan de Haan, onder andere door een game van 138 punten, langszij bij Lenie de Graaf. Sonja van Alewijn is hier echter niet meer te achterha len. UITSLAGEN BOWLINGUUR TJE Hoofdklasse 1 Ingrid Blerk 8900,64Vr, 2. Renier de Jong 9546, 63; 3 Margnet v Kalsbeek 7682, 56; 4. Ria v. Bentum 8773. 46, 5. Agnes Kok 6500, 43; 6. Kryna Groene- veld 6795,42; 7 Jan de Ridder 7003,39; 8. Juiy Choi 2328, 14. Hoogste game Re- nier de Jong le klasse 1. Cinta Roos 8274, 66; 2. Ali Bontje 7442, 52, 3. Annie Biel 7462, 51; 4 Mar griet v. Toren 8711, 49Vi; 5. Miep v. Kampen 6277, 49»/2; 6. Jo de Wüd 6586, 45; 7. Rie de Ridder 6876, 44; 8 Ger du Pree 6745, 42; 9. An Jüderda 6885, 40 Vr, 10. Tnius Beyer 4005, 27Va. Hoogste game Margriet v. Toren en Ger du Pree 148. 2e klasse 1. Dora Paulen 6990, 55; 2. Jetty v. Donselaar 7158, 54; 3. Nanny Doeland 7413, 52Va; 4. Sue Jansen 7059, 49V2; 5. Willy v. d. Lagemaat 6952,48; 6. Reiny v. Gils 6946, 44; 7. Treinie Winkel 5862, 43; sloeg de balans in het voordeel van de Leusdenaren door, zodat de be ker in eigen huis bleef. Bij de dames ging de beker naar Woerden, dat Leusden B3 in de finale versloeg. Maria van der Kroon nam zelf met voortvarendheid de uitreiking van de naar haar genoemde tro- feeen ter hand, waarna iedereen op een geslaagd evenement kon terugkijken. Zelfs de ijscoman, al zal hij de enige zijn geweest die zich gelukkig prees met lege han den naar huis terug te kunnen ke ren. ACHTERVELD - Op tweede paasdag hield de afdeling Utrecht van de Koninklijke Nederlandse Politiehonden Vereniging haar jaarlijkse Paasbekerwedstrijden. De wedstrijden werden gehou den op het terrein van de poli tiehonden dressuurvereni- ging De Revierder te Zeist. De Achtervelders Alex van Nimwegen en Bertus van Hou ten namen er ook aan deel met him ongecertificeerde hon den Alex en Arco. Onder gunstige weersomstan digheden voor de honden - voor het aanwezige publiek waren de weersomstandigheden niet zo goed - werd met het ochtendpro gramma begonnen. In de afdeling l behaalde Alex van Nimwegen bijna het hoogst aantal paunten nl. 64 van de 65 punten. Bij het voor werp bewaken ging het minder goed. De pakwerker kon het tasje van de baas vrij gemakkelijk onder de neus van Lex weghalen. Hier door gingen kostbare punten ver loren. Bij Bertus van Houten gmg de allereerste oefening, het schutting 8. Riel v. Oyen 5970, 37 Va. Hoogste game Nannie Doeland 179. 3e klasse 1. Christina Stemfort 7242, 67V6; 2. Sietske Hille 7248, 58; 3. Loes Nederpelt 7102, 56; 4. Cre v d Wel 5638. 52Vr, 5 Maasje v. d. Braak 6515,52; 6. Clarie v. d. Geer 5833, 40Vr, 7 Jane Eggens 4875, 37: 8 Ida de Jong 5319, 36; 9 Bep Hassink 4114, 32Vi] 10. Jacqueline Ryt 1379, 6. Hoogste game Loes Nederpelt 149. 4e klasse 1. Sonja v. Alewijn 6071, 69; 2. Marjan de Haan 5778,53; 3 Lenie Graaf 5382,53. 4. Sjef v. Oyen 6067; 52Va; 5. Maja v. d. Berg 6744, 48>/a; 6. Joke Los 5576, 44. 7. Diny Kunst 4504, 41; 8. Manda v. Oort 4210, 32'/a. Hoogse game Marjan de Haan en Maja v. d. Berg 138. 5e klasse 1. Wout Hoefman 5987, 67Vr, 2. Gertie Hofstra 5306, 52Vb; 3. Ria van Pluuren 5257, 51; 4. Ans Sekel 4009, 49'/a; 5. Loes Hoekman 4581, 48; 6. Henk Steenmeyer 4116, 34Va; 7. Marina Bosman 3549,32; 8. Jelije v. Wilgenburg 3163, 25. Hoogste game Wout Hoefman 142. Springklasse 1. Coby v. Doom 4768, S5; 2. Evert Zijlstra 4429, 53Va; 3. Janiue v. Raven horst 4674, 50; 4. Gre v Balen 3576, 44Va; 5. Sylvia Go 3676, 27, 6. Fiet Roozendaal 2351, 12Va; 7, Gerda v. Zwieten 1862, 7 Va. Hoogste game Evert Zijlstra 129. springen, verloren. Arco ging wel heen over de schutting, maar op de diverse commando's kwam hij langs, inplaats van over de schut ting terug. Gelukkig voor hem ging de rest van de morgen goed, waar door hij toch nog het mooie resul taat van 59 punten behaalde m de afdeling I. In de middag heten de beide combinaties uitstekend werk zien. Jammer genoeg echter ging Lex driemaal te vroeg van start. Hij ging achter de pakwerker aan zonder op het commando te wachten. Dit kostte vele punten. De rest van de oefeningen verhepen zeer goed. Bertus van Houten haalde uitein delijk een eervolle tweede plaats met 391 punten. Alex van Nimwe gen bereikte een mooie vijfde plaats met zijn moeilijke hond. Hij behaalde 377 punten. Gezien de resultaten zullen de beide geleiders met hun honden met een gerust hart kunnen deelne men aan de keuringen die dit sei zoen zullen worden gehouden om het zo fel begeerde certificaat poli tiehond 1 te behalen. esB3 van Leusden haalden de finale van het paashockeytoer- daarin verloor men van Woerden. DEN - Van de gedwongen de competiüeleiders de clubs in het Leusdense het ekeinde oplegde, heeft de club gebruik gemaakt om ia van der Kroontoemooi te sten. Op de velden van de ferd er door de jeugd, on- e soms drukkende omstan- in, fanatiek gestreden om jr. «mooi voor de hockey B- jeugd dankt haar naam aan Maria van der Kroon, die heel veel voor de jeugdafdeling van de MHCL heeft gedaan. Zij stelde zowel voor de B-jongens, als de B-meisjes een beker ter beschikking. De organiserende vereniging het zich niet onbetuigd. Zowel bij de meisjes, als bij de jongens haalde Leusden de finale. Nadat er zowel op de „gewone" grasvelden, als op het kunstgras was gespeeld kon het publiek zich aan het eind van de dag bij de jongens gaan opmaken voor de eindstrijd tussen Leusden B2 en Barneveld. Beide teams hielden elkaar volledig in evenwicht (0-0), zodat de ver gaarde punten in de poules de doorslag moesten geven. Toen

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9