roodverkoopC1000 wordt p andere leest voortgezet leusden: toneelvereniging Eendracht ijkt ter ziele te gaan Koninginnedag Achterveld Sokaal ikker zet aktiviteiten in De Biezenkamp voort: eusder krant Doorgereden Inbraak poging Lenteweer mkindegemeerte/ Leusden Achterveld VRIJDAG 24 APRIL 1987 plaatselijk nieuws jEUSDEN - De kans is groot dat er volgende week een einde mt aan een van de oudste culturele instellingen van Leusden. neelvereniging Eendracht, die eind 1983 nog in een bom- 11e Korfzaal het vijftigjarig bestaan vierde, staat op het punt worden opgeheven. Afgezien van het jeugdtoneel, dat begin ze maand nog twee succesvolle voorstellingen gaf in de rf, heeft de vereniging al een jaar lang geen uitvoeringen er gegeven. Ook voor dit najaar is er op de ontwerp-begro- gvan de vereniging niet voorzien in een voorstelling. Boven- n treedt, tijdens de jaarvergadering van maandag 27 april, jwel het gehele bestuur af. foorzitter Wim Bor heeft deze >k contact opgenomen met de ms, om zich te informeren over gevolgen, als er tijdens de jaar- gadering geen meuw bestuur worden gevormd. Hoewel hij pt dat er alsnog enkele leden >n opstaan die de 54-jange ver- jing willen redden, houdt hij er erung mee dat Eendracht op best een „slapende" vereiu- zal worden. In dat geval zou- vaste verplichtingen - contri- e aan de Kamer van Koophan- Eemland en het Nederlands itrum voor Amateurtoneel en gelijke - doorgaan, maar verder activiteiten worden ont- jid Dus: geen uitvoeringen, li jeugdtoneel, geen Sint-Nico- actie, geen clubblad, geen ver dringen, geen repetities. De blijft dan formeel bestaan zo de kans open blijft dat in de :omst leden opmeuw toneelac- >iten kunnen ontplooien. Of dat elijk is, moet Bor m overleg de notans bekijken aan de 1 van de statuten. Maar zoals het er nu uitziet, is de veremgmg niet eens m staat regisseur Nic. Pieters een afscheidsvoorstelling aan te bieden. Al enige tijd kost het Eendracht veel moeite om activiteiten Ie ont plooien. Terwijl regisseur Pieters enkele jaren geleden bij de selec tie van spelers voor de toneelstu- ken nog een ruime keuze had, daalde de animo de laatste jaren voortdurend. Voorjaar 1986 ging de geplande uitvoering van het stuk „Veertig karaat" - met een be zetting van slechts zes spelers, in vroeger jaren was dat vaak twaalf of meer - opeens niet door wegens ziekte van een van de spelers. Het stuk werd uitgesteld tot najaar 1986, maar tenslotte afgesteld toen ook andere spelers zich terugtrok ken en de opengevallen plaatsen niet meer ingenomen konden wor den. In de tussentijd verliep de vor ming van het bestuur met veel pijn en moeite. Twee bestuursleden werden het afgelopen najaar tijde lijk benoemd toen enkele andere voortijdig opstapten. Deze twee, Marianne Boes en Victor Visser, leggen aanstaande maandag hun functies neer. Reglementair aftre dend en niet herkiesbaar zijn pen ningmeester Nanda van Oort en voorzitter Wim Bor. Alleen alge meen bestuurslid Dicky Rep wil doorgaan. Ambitieus De snelle teloorgang van Een dracht is des te opmerkelijker daar het nog maar een jaar of vijf gele den is dat het toen zittende bestuur de leden meekreeg m een ambi tieus plan dat de titel „Eendracht 2000" droeg. De tonelisten willen af van het dorpskarakter dat de ooit als hobby van een voor-oorlogse kapelaan, destijds rooms-katho- lieke, toneelvereniging nog altijd had. Dat gebeurde mede onder druk van de omstandigheden, want de oude kern van leden en toe schouwers vergrijsde, terwijl voor de meuwe Leusdenaren een to neelclub op moderne leest ge schoeid, nodig werd geacht. Er werd voortaan gezocht naar stukken met wat meer gewicht dan de lach-of-ik-schiet-stukken van weleer. Er werd een opzet ge maakt voor kleine voorstellingen voor een select publiek in kleine ruimten onder de noemer „koffie- toneel". Er werd langduriger gere peteerd, met meer andacht voor details en meer ruimte voor de spelers om zich m te leven in hun rol. Er werd een geheel meuw ba sisdecor ontworpen waarvan voor elke nieuwe voorstelling op een voudige wijze een meuw, opmer kelijk decor getoverd kon worden. Er werd een begin gemaakt met een betere licht- en geluidsinstal latie. Het niveau van de voorstellingen steeg inderdaad en de lof voor de prestaties van Eendracht nam toe. Al lukten met alle plannen: met name het koffietoneel kwam met van de grond. Bovendien werd de achterliggende doelstelling van het plan Eendracht 2000 niet gehaald: er kwam met méér publiek, er kwamen met méér meuwe spelers. Voorzitter Bor: „Hoe dat komt? Ik heb geen idee. Clubs in Wouden berg en m Breukelen die ik ken, spelen voor uitverkochte zalen. Wij zijn er nooit in geslaagd meer dan het autochtone Leusden aan te spreken, er zijn in ieder geval nooit meer gekomen dan de ooms en tantes, neven en nichten." Terwijl Eendracht had gerekend op een verbreding van de basis, versmalde die juist. Het enthou siasme van de spelersgroep ver dween. De meuwe Leusdenaren die een paar jaar geleden de ver eniging bezielden, hadden of geen tijd of geen zm meer wekelijks re petitieavonden bij te wonen, de cors te timmeren, te sjouwen met bussen verf of in de weer te zijn met hamers en spijkers. Het gevolg is dat de kans nu levensgroot is dat het in omvang zo sterk gegroeide Leusden na maandag alleen nog een echte toneelvereniging heeft in de kleme kern Achterveld. Dat is Culdoto, dat er wel elke keer m slaagt volle zalen te trekken. LEUSDEN - Zoals het winkelend publiek ongetwijfeld ieft vernomen, zijn er wat veranderingen geweest op het bied van de broodverkoop in het winkelcentrum De imershof. Met de omschakeling van Centra naar een C 1000-voor deelmarkt, een verandering die nodig geworden was in verband met de komst van de Hema en Albert Heijn, kwam het onomstoteljk vast te staan dat de bedrijfsformules van Wim Wahle niet meer konden stroken met die van Hans van den Hoven. den: namelijk als Centra-winke lier." „Ik begon met het inrichten van een kleme supermarkt: de vergun ningen en toezegging voor het starten met een Centra-supermarkt had ik al op zak. Bij nader inzien kwam ik tot de ontdekkmg dat ik eigenlijk toch meer bakker dan kruidenier wilde zijn. De kruide- niersactiviteiten zijn afgestoten naar Schuitema. De meuwe onder nemer werd Wim Wahle. Voor een penode van twee keer tien jaar heb. ik toen een overeenkomst afgeslo ten met Wahle om in een klein ge deelte van zijn zaak brood te kun nen blijven verkopen. ECHTE BAKKER lafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. rschijnt elke dinsdag en donderdag. daktie: Martin Hermens en Hans Mosterd daktle-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker idredaktie: Hans Mosterd j evering kopij en advertenties: k hel dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor Hdonderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Idaktie en administratie: Wtoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op Indagen geopend van 09 00 lot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur le'oon 033-941495 (administratie en redaktie) ionnementsgeld: "D per jaar, 33,90 per half jaar, 17,20 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag of donderdagmiddag 18.00 !e hebben ontvangen Is dat met het geval neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt emen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u «stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) 'ooruitbetaling op giro 871441. t.n.v BDU B V. te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. I(ner van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, «stellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Ufit ook contant betalen op ons kantoor. Wen-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling Et u de gewenste foto('s) thuis. USDER KRANT is een uitgave van de BDU- nkombinatie te Barneveld. Wim Wahle, ondernemer van C 1000, licht het als volgt toe: „Uitge breid is er via politiek en pers aan dacht gegeven aan de komst van Hema en AH naar dit winkelcen trum. Vpor mij betekende dat, dat ik mij als grutter offensief zou moeten opstellen. Vooruitlopen op toe komstige ontwikkelingen is, zake lijk gezien, nu eenmaal beter dan het aannemen van een afwach tende houding. Mijn bedrijf ging zich dus profileren als de kruide nier met de laagste pnjzen, iets wat gezien het eerste resultaat enorm heeft aangeslagen. De C 1000-voordeelmarkten vor men een onderdeel van het groot- gruttersbednjf Schuitema, dat lan delijk opereert. De pnjzen worden eveneens landelijk vastgesteld vol gens de verkoopvisie dat er éner- zijds een prijsconcurrerend niveau moet zijn ten opzichte van de an dere kruideniers, terwijl aan de an dere kant de C 1000-zaken onder ling met afwijken met de verschil lende pnjsstellingen. Bakker Hans van den Hoven stond met deze ver andering daarom haaks op onze verkoopformule GESCHIEDENIS Bakker Hans van den Hoven be licht de geschiedkundige kant van deze nieuwste ontwikkeling die ertoe geleid heeft, dat hij besloot om zijn winkel binnen die C 1000 te sluiten: „In 1935 zijn mijn ouders gestart met een Centra-winkel, eveneens deel uitmakend van de Schuitema-keten. In 1971 heb ik dit bednjf overgenomen op dezelfde condities die mijn ouders ook had- „Het hele probleem is erg simpel en draait om de vraag wat een „Echte Bakker" is. Ons land kent nog zo'n 3800 bakkerijen, van broodfabriek tot kleme bakker om de hoek. De term „warme bakker" is door de Nederlandse huisvrouw gegeven aan die kleme bakker die zelf zijn brood bakt en in zijn eigen wmkel verkoopt. Volgens deze definitie ben ik dus een warme bakker." „Een groep waarachtige warme bakkers heeft het noodzakelijk ge vonden om zich te formeren tot „Het Echte Bakkersgilde". Dat gilde telt tot nu toe zo'n 400 leden. Ons embleem is een vriendelijk kijkend bakkertje dat m de ene hand een brood draagt, m de an dere een schoorsteen. „Van het „Echte Bakkers Gilde" mag ik géén goedkoop brood pro duceren. terwijl dat wél zou moeten binnen de zaak van Wim Wahle omdat hij vastzit aan de landelijke Schuitema-normen. PERSONEEL Binnen C 1000-voordeelmarkt wordt de brooddivisie thans geleid door Jan Hoksbergen. die zijn brood betrekt van Brood- en Ban- ketfabnek J. van Gent Zn b.v mt Amersfoort. Deze omschakeling had natuurlijk consequenties voor het bij Hans van den Hoven werk zame personeel. Hans van den Ho ven: „Wij zijn natuurlijk niet over één nacht ijs gegaan. De belang rijkste eis voor mij was, dat er goede garanties waren voor het personeel dat voor mij werkte bin nen de muren van Centra: het moest kunnen blijven werken, er mochten géén banen op de tocht komen. Wat mij zelf betreft, houdt een en ander m. dat wij gezamen lijk gekomen zijn tot een zéér schappelijke inventarisvergoe ding. ACHTERVELD - Het feestcomité Achterveld heeft voor de viering van Koninginnedag weer een mooi en goed gevuld pro gramma opgesteld. Be houdens Koninginnedag zijn er ook nog evenemen ten uitgewerkt voor de vrijdag, de zaterdag en de zondag. De viering van de Koningin nedag wordt begonnen met een kinderoptocht. Deze op tocht zal aanvangen om 08.00 uur op het Moespotplein. Alle kinderen uit Achterveld en Stoutenburg kunnen aan deze optocht deelnemen. Het thema is, geheel vrijblijvend, „India nen". Door een jury zullen alle ver sierde wagentjes, fietsen enz. worden beoordeeld. Ook voor de leukste verklede kinderen zijn er prijzen te winnen. SPELLETJE Voor de jeugd van 8-13 jaar zal er om 09.00 uur een Vos senjacht van start gaan. In groepjes zal men moeten zoe ken naar de levende vossen. Deelname is gratis. Omstreeks 11 00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Voor de kinderen tot onge veer 8 jaar zal er een kinder ochtend worden gehouden in de Moespot. Het programma bestaat uit spelletjes, er zal een film worden vertoond en voor alle deelnemers wacht nog een verrassing. Deze kinder morgen eindigt om ongeveer 11.00 uur. Ook hier is de toe gang gratis. Degenen die deze morgen bij de kinderen willen helpen, kunnen contact opne men met Thea Hak, tel. 2270. Ook zal door de AMBC een autopuzzelnt worden georga niseerd voor het gehele gezin De deelname is gratis. Inschrij ven vanaf 08.30 uur in hotel de Roskam. Prijsuitreiking om ongeveer 12.00 uur Omstreeks 14.00 uur zal er gestart worden met een stra- tenvoetbaltoernooi op het Kerstenssportpark. Ook teams bestaande uit vnenden en buurtschappen kunnen hier aan meedoen. Degenen die hieraan willen deelnemen kun nen zich opgeven tot en met 27 april. Die avond zullen de groepen worden ingedeeld. De toegang is 1,50. Voor de leukste gecostumeerde ploeg is er een onginaliteitspnjs be schikbaar. De feestdag wordt afgeslo tenmet een playback show in Ons Gebouw. De zaal gaat open om 19.30 uur. De entree is 5,00. Het wordt een geva rieerd programma waarbij met alleen de playbackers zullen optreden doch ook gasten, o.a. Met veel enthousiasme werd vorig jaar aan de diverse spelen deelgenomen danseressen. Kinderen van de basisscholen hebben deze avond geen toegang. Degenen die aan de playbackshow wil len deelnemen kunnen zich in schrijven bij Alfons van 't Klooster, tel. 1989. Wil men deze avond ook meedoen als bijvoorbeeld Buutreedner, kan contact worden opgenomen met de leden van het feestco mité. Tijdens de stratenvoetbal zullen ook wedstrijden boom- zagen worden gehouden door de ABTB Ook kan er gewerkt worden aan de kop van jut van de KPJ. Deze evenementen zullen plaatsvinden op het Kerstens sportpark. Wie hier aan wil deelnemen, kan zich ter plaatse aanmelden die mid dag. WEEKENDPRO GRAMMA Vrijdagavond zal er een avond worden georganiseerd voor de 55-plussers. Deze avond voor de ouderen zal worden gehouden in de re creatiezaal van Huize St. Jo seph. Het wordt een leuke avond met toneel, bingo en optredende playbackers. Wil men deze avond bijwonen, doch men heeft problemen met vervoer, dan kan contact worden opgenomen met Wim van Middelaar, tel. 2001. Zaterdag 2 mei zal er m de Moespot voor de jeugd van 10 jaar en ouder een jeugddisco worden gehouden. Deze avond zal er geen alcoholhou dende drank worden ge schonken, ook met voor de le den van het feestcomité. De muziek wordt verzorgd door Black Power en de entree is 2,50. Einde van deze disco-avond is om ongeveer 22.30 uur. De feestelijkheden zullen worden afgesloten met een kaartavond op zondag 3 mei. Alle kaarthefhebbers kunnen hieraan deelnemen. Deze kaartavond zal plaatsvinden in de zaal van café Buitenlust bij Jan Voorburg. Er kan zowel geschut- als geklaverjast wor den. Er zal zowel voorhet schut- als klaverjassen een wisselbeker beschikbaar zijn. Ook zijn er een aantal leuke pnjzen te winnen. Inschrijven vanaf 19.30 uur, aanvang om 20.00 uur. Inschrijfgeld be draagt 4,-. Aan alle genoemde evene menten zijn niet alleen de Achtervelders doch ook alle Stoutenburgers van harte wel kom. ioorjan Versteegt Woensdag zette een aan zienlijke weersverbetering in. De zon kwam er goed aan te pas en de bewolking ver dween nagenoeg. Wel werd het 's nachts nog behoorlijk koud. De temperatuur daalde op normale hoogte tot dicht aan het vriespunt en aan de gTond zelfs daaronder. Dat is nu van de baan. De temperatuur is inmid dels tot zeer acceptabele waarden opgelopen. De twin tig graden wordt gehaald of overschreden. Vandaag zal het wel zeer zonnig zijn ge weest met een temperatuur boven de twintig graden. De oorzaak van het fraaie lenteweer is een hogedruk- gebied afkomstig van het Ka naal, nu op weg naar mid den-Europa. Het kwik kan door een zuidoostelijke stro ming morgen oplopen naar 25 graden. De aanvoer van warme lucht uit het seizoen wordt dan versterkt door een kleine depressie uit Noord- Spanje. Deze depressie koerst naar verwachting richting Kanaal. Het nadeel hiervan is dat de kans op een lokale regen- of onweersbui gedurende het weekeinde toeneemt, maar ook daarna blijft het waar schijnlijk lente-achtig met een iets lagere temperatuur. Deze gaat terug naar waar den tussen 15 en 20 graden. Ook de rest van het conti nent wordt nu opgewarmd. Ook in Scandinavië, waar het in het noorden nog enkele graden vroor. In Spanje is het volop zomers met temperatu ren tegen de 30 De natuur reageert snel op üii naiue weer. De bomen worden steeds groener en zo zie je maar dat een achter stand snel wordt ingehaald. Veel mensen benaderen mij met de vraag: „Wat voor zomer krijgen we?" Dat is ab soluut onmogelijk nu al te zeggen. We moeten afwach ten hoe de maand mei zich gaat gedragen en of een inval van koude lucht begin juni (Europese moesson) achter wege blijft. Vorig jaar manifesteerde deze moesson zich wel, maar werd in juni snel afgebroken. Daarna werd het echt zomer in ons land. Misschien dit jaar al vroeger? De stroming lijkt nog een beetje op die van de afgelo pen winter (een blokkade). Zet deze zich de komende weken voort, dan kan er best een mooie zomer inzitten. Maar ja, het is afwachten. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws SjDortuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvTaag. aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor). Van harte! Felicitatie-rubriek. eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek. DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Op de parkeerplaats Eisinkplaats in Leusden-Centrum is gistermiddag rond 17.00 uur een Audi 100 aangereden. De auto had schade aan de bumper en aan de richtingaanwijzer. De dader is doorgereden. LEUSDEN - Bij de Hema is in het afgelopen weekend een pogmg gedaan om in te breken. De deur aan de achterzijde en een rolluik werden geforceerd. Ook waren de sloten beschadigd. Wat de totale schade is. is nog niet bekend. Vrijdag 24 april 20.00 uur: Soos JUID in de Woe lige Hoek 20.00 uur: Film 'Out of Africa' m De Til, Hamersveldseweg 30 Zondag 26 april 20.00 uur: Toneel Virus met 'Ver warringen' m zaal van 't Ros Beijaart Dinsdag 28 april Thema-ochtend over 'slapend de nacht door' in De Wolboom Zaterdag 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 14.00 uur: Disco de Kla veet Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3