-voetbal, —voorze Olympia hockey—,— -voorspeld .handbal—,. voorspel. Geslaagde Paasconcoursen bij Nimmerdor Hans van Dijk snelt in schaduw Laatste loodjes van Densimo naar goede tijd Stad Rotterdam AArimthon Altis-atleet nam deel aan de Marathon Rotterdam Tennis competitie van start Puzzelrit RODA '46- OLYMPIA '25 LEUSDEN/ACHTERVELD - Het laatste weekeinde van april benut de competitielei der in de afdeling Utrecht voor het in balans brengen van de ranglijsten, waarna in mei de competitie met twee volle ronden wordt voltooid. Zo kan het gebeuren dat de Roda-zaterdag en Achterveld na lange tijd weer eens van een vrije dag kunnen genie ten. De Roda-zondag moet echter wel aan de bak. In de hoofdklasse van het zater- dagvoetbai staan dne duels op de rol. De belangrijkste is voor het niet-spelend Roda'46 de ontmoe ting van Musketiers tegen WOO. Maken de Elstenaren de achter stand op Roda'46 goed of blijven ze op een of twee punten steken? Voor het reeds gedegradeerde WOO staat er niets meer op het spel. Veluwse Boys daarentegen rekent nog steeds op lijfsbehoud na de winst bij WA'71. Of het wel iswaar aangeslagen Bloemen- kwartier ook zo makkelijk de pun ten weggeeft ligt minder voor de hand. Veensche Boys en Hooger- heide ontlopen elkaar niet veel. Beiden hebben nog een enkel punt nodig om buiten schot te blijven. Een puntendeling zou voor beiden dus uitkomst bieden. Programma hoofdklasse: Veensche Boys - Hoogerheide Veluwse Boys - Bloemenkwaitier Musketiers - WOO In de le klasse A is op zondag slechts een wedstrijd; Roda'46 te gen het nog kansrijke Olympia'25. Geen gemakkelijke opgave dus voor de formatie van trainer Metn- dert Vlugt. Toch moet de Roda- zondag na het succes tegen Naarden'79 in staat worden geacht om opnieuw de strijd an kop en promotie naar de hoofdklasse een extra dimensie te geven. Want zon der zorgen moet men wederom kunnen aantonen dat Roda'46 ei genlijk niets voor de huidige top pers hoeft onder te doen. Programma le klasse A: Roda'46 - Olympia'25 (advertentie) Zondag 26 april: Aanvang 14.30 uur Wedstrijdbal aangeboden door Bouwbedrijf Coen Hagendoorn Ring 5, Lil. dr. 1. Mej N. M. Hiemstra KlarusE 2. Mej. S. v Tergouw Verono 3. Dhr. A Jansen Zephyros 4. Mej. S. M. Valken Tesscha 5. Mej. A. Verkerk Sarpado 6. Mej. M. Fokker Worua Ring 6, M+MII. dr. 1 Mw. P Busser-Schuuring Zeppelin 2. Mej. M. d Rooy Uruseüe 3. Mevr. I. M. N v. Dongen Anuce 4. Mej.J.Lensen Urbi Ring 7, Z+ZII. dr. 1 Mej. M Dorresteyn Zico 2. Mw. L. Oostveen-Jansen i.d. Wal Rocco 3. Mej. R Bos Edwin ZORGEN LEUSDEN - De herenhoc keyers van Leusden kunnen hun borst nat maken: op het Valleisportpark zal men zon dag geconfronteerd worden met de belangrijkste tegen stander uit de eerste klasse E, GHBS. De dames reizen af naar het nabijgelegen Doorn, om daar kostbare punten in de strijd om lijfsbehoud te sco ren. Omdat de heren van Leusden zich in de strijd om het kampioen schap in de eerste klasse E gevoe gelijk als uitgeschakeld kunnen beschouwen, staat er aanstaande zondag voor de Leusdenaren niet meer (maar ook niet minder) dan de eer op het spel in de ontmoeting met de gedoodverfde titelkandi daat GHBS uit Groningen. Naar ver wachting zal er de Leusdenaren alles aan gelegen zijn te bewijzen dat men ten onrechte op het tweede plan terecht is gekomen. Reden genoeg dus voor GHBS om met angst en beven naar Leusden toe te komen, temeer daar de pun ten voor de Groningers wel erg zwaar wegen. Ook de volgers, die een relatief makkelijker opdracht te verhap stukken krijgen, zullen met meer dan normale belangstelling de ver richtingen van Leusden volgen. Het is met ondenkbaar dat Leusden, zonder zelf daarbij betrokken te zijn, een beslissende invloed zal heb ben op het vervolg van de gang van zaken in de top van de eerste klasse. DKS knjgt thuis te maken met Deventer, hetgeen normaal ge sproken tot winst voor de ploeg uit Enschede moet leiden. EHV gaat zondag naar Meppel en zal daar geen moeite hebben om de plaats in de subtop vast te houden, c.q. te verstevigen. Voor de strijd in de onderste regionen zijn duels tussen Amersfoort en Tempo '41 en Hen gelo en Ares interessant. Stand eerste klasse E: 1. DKS 15-25; 2. GHBS 13-24; 3. EHV 15-21; 4. Leusden 15-20; 5. Deventer 15-18; 6. Tempo '41 14-11, 7. Hengelo 15- 10; 8. Amersfoort 15-8; 9. Ares 14-5; 10. Meppel 15-4. Programma eerste klasse E DKS - Deventer Leusden - GHBS Meppel - EHV Hengelo - Ares Tempo '41 - Amersfoort De dames hebben zondag een unieke kans om zich weer een emdje uit de zorgen te spelen. De gradatiekandidaat nummer één Doorn moet zelfs in eigen huis voor de formatie van Bob Ebbmk een te kloppen tegenstander zijn, al blijft het zeker in dit stadium van de competitie uitkijken voor de rare sprongen van de katten in het nauw. Zeker ook omdat de Leus- dense formatie de laatste tijd in ij hoge mate door blessures wert bezocht en het nog maar de vraac is of de Leusdenaren zondag eer volwaardig team op de been kun nen brengen. Koploper Rosmalen knjgt te ma ken met een gevaarlijk outsider >1 (De Dommel) en omdat Geel/Zwail naar verwachting niet al te veel moeite zal hebben met het nietige Maarn, zodat, wil Rosmalen nante positie aan de kop handha ven, winnen slechts het credo kar zijn. Best, dat nog een theoretische kans heeft op het behalen van eei titel, krijgt aan Shinty nog eei zware dobber, terwijl Oedenrode e en Kromhouters achterhoedege- ai vechten leveren, omdat beide ploegen ook nog niet geheel safefe staan. Stand tweede klasse E: 1. Rosma len 15-27; 2. Geel/Zwart 15-22; 3}. Best 15-22; 4. De Dommel 14-16; 5 Shinty 15-16; 6. Kromhouters 14-13 7. Leusden 14-10; 8. Oedenrode IS 10; 9. Maarn 13-6; 10. Doorn 14-3. Programma tweede klasse E Rosmalen - De Dommel Kromhouters - Oedenrode Doorn - Leusden Shinty - Best Maarn - Geel/Zwart LEUSDEN - Met nog vijf wedstrijden voor de boeg, be gint het eind van het handbal seizoen nadrukkelijk in zicht te komen. De heren zullen zich in eerste instantie moe ten gaan richten op het zeker stellen van het tweede klas- serschap, terwijl de dames alles op alles moeten zetten om nog in de race voor de titel te blijven. De heren van LHV, die na het verhes tegen EMM zo goed als uit geschakeld zijn voor het kam pioenschap in de tweede klasse B, kunnen ontspannen naar het emd van de competitie toeleven. Hoe wel, na de vorige speeldag is de ranglijst dermate in elkaar gescho ven dat zelfs de ploegen die nu de tweede plaats delen theoretisch nog voor degradatie in aanmerking komen. Alleen het Bussumse BHC 2 lijkt het wel te kunnen vergeten. Het verschil tussen nummer één en nummer zeven bedraagt op dit mo ment slechts zes punten, hetgeen tekenend mag zijn voor de geringe krachtsverschillen. Dat houdt dus ook m dat er nog van alles mogelijk is m de weken die komen gaan. Toch zal er naar verwachting na zondag weer meer tekening in de stand komen. De Leusdense hand ballers van LHV lijken op voorhand de zwaarste ieyensu±nuei ie irel- fen. Zondag komt Laren het Burge meester Buiningpark met een be zoek vereren, een ploeg die in punten gelijk staat met de Leusde naren. In Laren zorgde LHV voor een verrassing van de eerste orde door de plaatselijke club te ver slaan, zodat de Leusdenaren licht favoriet van start gaat. Outsider Corbulo zal het ontke tende DSO 2 moeten temmen, maar dat zal in Woerden geen onoverko melijke problemen opleveren. Daarmee komen de Utrechtenaren opnieuw in de problemen. Koploper EMM krijgt de jonge ploeg van Celentas op bezoek. De gasten lijken mentaal nog niet sterk genoeg om het de voornaamste ti telkandidaat erg moeilijk te maken. Nijenrodes ontvangt thuis het punt loos onderaan staande BHC en heeft het relatief het eenvoudigst. Stand tweede klasse B: 1 EMM 9- 14; 2. Corbulo 8-10; 3. LHV 9-10; 4 Laren 3 9-10; 5. Nijenrodes 2 9-10; 6. Celentas 2 9-8; 7. DSO 2 9-8; 8. BHC 2 8-0. Programma tweede klasse B LHV - Laren 3 EMM - Celeritas 2 Corbulo - DSO 2 Nijenrodes 2 - BHC 2 BELANGEN Net als de heren ontvangen de dames van LHV thuis ook Lare: maar met dien verstande dat in te genstelling tot de situatie bij d heren, Laren bij de dames gee uitgesproken favoriet is. De ph is echter een sterke middenmote: waartegen Joop Douma c.s. het nc< best moeilijk kunnen krijgen. Toe zal winst broodnodig zijn om d race met EMM en ASV '65, laatst van verloren werd, vol te den. Een nieuwe nederlaag bete kent zo goed als zeker dat de Leus denaren zich als uitgeschakel voor de titel kunnen beschouwe: Er staan dus grote belangen q het spel, zeker wanneer we o: rekenschap geven van het feit m Ankeveen zondag in ieder getf één kandidaat voor de titel od naar de wachtkamer zal worde verwezen. Een gelijkspel tusse EMM en ASV zou echter voor LH"' het meest aantrekkelijk perspe: tief kunnen zijn, omdat dan beid ploegen weer rechtstreeks binne bereik van de Leusdenaren koi (vooropgesteld dat LHV wint, tuurlijk). SDO blijft meedoen omdat yi iaar verwaohtino nppn enkel v naar verwachting geen enkel moeite zal hebben met het Rte nense RHC, dat zich nu al als gede gradeerd kan beschouwen. H« eveneens in moeilijkheden verte llj\ rende UHV/Sport 2 moeten score om ook al niet bij voorbaat uitcs* schakeld te worden. Stand tweede klasse A: 1. EMM f7, 14; 2. ASV '65 9-14; 3. LHV 9-12; Laren 29-11,5. SDO 9-10; 6. Nijei des 2 9-7; 7. UHV/Sport 2 9-4; 8. 9-0. Programma tweede klasse A LHV - Laren 2 ASV '65 - EMM Nijenrodes 2 - UHV/Sport 2 SDO - RHC Rlfl B. springen 1. Mw. T v.d. Horst Zandor 2. Mej v. Hoogendoorn Zona 3. MejC.v. Leeuwen Tamara 4. Dhr. C. vd. Geest Zotopsie 5. Mej. M d. Rooy Uruselie 6. Mej. J. C. H. Spithoven Angelo L springen 1. Dhr. E J.J.d. Gooyer Wladimir 2. Dhr A. P. v.d. Brom Relion 3. Dhr. P.W.M. Buunen Eroico 4. Mej M Dorresteyn Zico 5. Dhr G. P Hoving Nimbus 6. Dhr. A. H. M. v Rijn Zyrock M/Z. springen 1. Dhr. H. Malestein Zuidewind 2. Dhr G. P. Hoving Zaloubet Aa-Be 3. Dhr. D. Wismeijer Saula 4. Mej J. Kempkes Wunderbar waren weer juffrouw Hoogendoorn en de heer Hoving, respectievelijk met Zona en Zaloubet Aa-Be, in de klassen B. en M/Z. De heren Hoving (Nimbus) en Van Rijn (Zyrock) completeerden het succes, door respectievelijk te tekenen voor een vijfde en een zesde plaats in de L. klasse. Uitslagen 18 april Pony's B. springen 1 Marieke v. Gelder Scorpio 1 Angela Kok Mirsa 2. Agnes Schimmel Valentma 2 Anouk Halmans Bianca 3. Jeanette Zwanikken Sammy 3. Greta Veldhuizen Tanja 4. Barbara v. Eijk Nickel 4. Betty Wassink Brown Lady 5. Erikav Beek Romance 5. Tamiko Jansen Valeri L. springen 1. ManonKok Lady Casina 2. Frits Ramshorst Ramona 3. Sasjav.d. Brink Bartje 5. Marlies v.d. Pol Tom 6. Jolanda Kwakernaak Kapi M/Z springen 1Barry Storm Bento 2. Martine Kempkes Toski 3. Anoeska Klein Rodger 4. Yvette v. Bekkum Big Surprise Ring 1, B. dr. 1. Gerdav.d. Weerd Peggy 2. Vanessa Voltman Charavine 3. Desiree d. Vnes Caroüen 4 Niels Vogelsang Arabella 5. Andre v Hunnik Speedy 6. Marlon Boshuis Rakker Ring 2, B. dr. 1. Jolanda Kwakernaak Kapi 2 Simpne Schaafsma Tanja 3. WilmaWernsen Rasi 4. Hester Dijkstra Walja 5. Marlinka Warns Speedy Arafest Ring 3, B. dr. 1 Arianna Visser Andrea 2. Ursula Looman 3. Michelle v. Tets 4 Sonjav. Essen 5. Gerben Dijkstra Ring 4, B. dx. Rieneke Laarhoven 2 Robert Kalff 3. Verome d. Vnes 4 Eva v. Garderen 5. Randyv. Uyl Ring 5, L. dr. 1. Janet Jagtenberg 2. Manond. Munck 3. Gillian Vloemans 4. Marlies vd Pol 5. Angela Kok Ring 6, L. dr. 1 IngndKreyne 2. Sasjav.d.Bnnk 3. Eva v Spanje 4. Used Graaf 5. Martine Kempkes Ring 7, Lil. dr. 1 Leonie Nederhof 2 Yvette v. Bekkum 3. Tamara d Jager 4. Ditav. Essen 5. Jolanda v. Essen Ring 8, M. dr. 1 Welmoed Meinderrsma Bonny 2. Angela Lamers Dora 3. Rehnilda Mandersloot Fiona 4 Donen Epping Sander 5. Stefan v.d Veen PatnckChr. 6. Annemiek v.d. Burg Burg's Harold Uitslag 20 april paarden: Ring 1, B. dr. 1 Mej. O. Bronswijk Vivaldi 2. Dhr. H. Malestein Zuidewind 3. Dhr. R. v.d. Burg Noble 4. Dhr F. Bos Arko 5. Mej. G v Barlingen Agarrao Ring 2, B. dr. 1. Dhr. v Ee Waldo 2 Mej F. Boor September 3. Mej A.J. Roskam Tosca 4. Mej. E. J. M. Ligter Brafour Alosta Warande's A Shiny Walja Monelly Guido Carolien Diana Shadow Francine Ronald Randy Tom Mirsa Ulva Bartje Flokje Sacha Toski Ricardo Big Surprise Kitty Prins Kitty Sunshine klasse (vierde) en Marlon Boshuis met Rakker in de B. dressuur (zesde). Bij het spnngen was Martine Kempkes m de M/Z-klasse goed op dreef. Met nul fouten en een tijd die precies één seconde langzamer was dan die van de winnaar, fi nishte zij als tweede op Toski. De combinatie Sasja van de Brink en Bartje kwam in de L klasse ook foutloos rond. Haar tijd bleek goed genoeg voor een derde plek. Hier werd Marlies van de Pol met Tom vijfde In de categorie spnngen B. reikte Tamiko Jansen met Valen tot een gedeelde vijfde plaats. OMSTANDIGHEDEN Maandag was het onder bedui dend minder goede omstandighe den de beurt aan de benjders van de paarden. In nng zes, waar de M en de M2 dressuur werd afgewerkt, eiste een Nimmerdomuter de hoofdrol op. Mevrouw P. Busser-Schuüring bleef met Zeppelin voor iedereen onbereikbaar. De heer Jansen kwam met Ze phyros tekort voor de eerste twee plaatsen Een alleszins verdienste lijke derde plaats werd wel zijn deel. Eenzelfde klassering was weggelegd voor de heer Van de Burg met Noble in de klasse B. dressuur, terwijl mejuffrouw Hoo gendoorn op Zorra vierde werd bij de B. dressuur in nng dne. Bij het springen werden twee tweede plaatsen uit het vuur ge sleept. Verantwoordelijk daarvoor 5. Mej. R. v Schalk Monti Ring 3, B. dr. 1. Mw I. E H. v. 't Klooster Paljas 2. Dhr. S. Malenstein Goldwyn 3. Mw. M. v.d. Burgt Nimroth 4. Mej. v. Hoogendoorn Zorra Ring 4, L. dr. 1. Dhr. F L. Frehse Zento 2. Dhr A. v.d Asschert Winston 3. Dhr. P. F. W. v.d Mark Woodstock M 4 Mej H. d. Ruiter Valentma 5. Mw. T. v.d Horst Zandor c ^hr. R. L. Huussen Viktor Geconcentreerd over de balken finish Leusdenaar Hans van Dijk (nr.367) nadert de finish '/an de Rotterdamse marathon 1986 LEUSDEN - We weten niet of het u is opgevallen, maar in het omvangrijke pak van ca. 5000 lopers dat afgelopen za terdag aan de start van de ma rathon van de stad Rotterdam verscheen, gaf ook een Leus denaar acte de presence. Maar terwijl ieders aandacht uitging naar de tweestrijd tus sen de Ethiopiërs Densimo en Gebre en het curieuze optre den van rolstoeler Gerrit Pomp, hadden wij slechts oog voor de verrichtingen van Hans van Dijk, 32 jaar oud en waterbouwkundig ingenieur bij DHV. We hoefden na binnenkomst van Densimo en de rest van de cory- feeén slechts een halfuurtje geduld te oefenen om te kunnen constate ren dat we in onze hooggespannen verwachtingen niet teleurgesteld zouden worden. Als 67e en in de alleszins acceptabele tijd van 2 uur 45 minuten en een beetje zagen wij de Leusdense Altisatleet fris ogend de finish halen. Als we de buiten landse deelnemers even wegden ken, zou de Leusdenaar zelfs als 24e het dundoek hebben gepas seerd. Een prestatie van formaat voor de 32-jarige Van Dijk, die weliswaar veel van de weinig be schikbare tijd m zijn hobby steekt, maar allesbehalve als een profes sionele kilometervreter te boek staat. Het was voor Hans van Dijk overi gens niet de eerste keer dat hij aan de start van de marathon van de stad Rotterdam verscheen. In 1983 was hij voor de eerste keer present en bekroonde zijn debuut toen met een 64e plaats. Er deden dat jaar echter aanzienlijk minder lopers mee dan nu (274 om precies te zijn). In de jaren die volgden pres teerde Van Dijk vrij constant; in '85 werd hij 108e van de 2007 deelne mers en vong jaar 151e van de ruim 3000 starters. In dat opzicht kan de prestatie van afgelopen zaterdag als éen echte topper in de analen worden bijgeschreven, die voor de korte- en langebaanatleet Van Dijk mogelijk een stimulans zal zijn om bij een volgende gelegenheid nog hoger te eindigen. LEUSDEN - Dinsdag hebben de dames-tennissers van LTV Lockhorst de spits afgebeten van de zes weken durende tenniscompetitie 1987. Zater dag en zondag zijn de district en landelijke teams aan de beurt. Het le zondagteam van LTV Lockhorst, dat vorig jaar geen kans zag uit de 3e klas te komen, is inge deeld met De Bree 1, Bosheim 6 en Eemelaar 1. Zondag treden Made- Ion Schoemaker, Birgit Schoema- ker, Arthur Scherpenzeel en Frank Vissers aan tegen De Bree in Scher penzeel. Het 2e zondagteam, dat vorig jaar naar de 3e klas promoveerde, speelt de eerste wedstrijd op het Burgemeester Buiningpark tegen Sphaerinda 1. De andere twee te genstanders m de competitie zijn Joy Mozaiek 9 en Martinus 2. In dit team komen uit Gisela Bolk, Anke den Boer, Rob Stuiver en Leon de Boer. Het le zaterdagteam, dat vong jaar degradeerde naar de le klas, speelt de eerste wedstrijd uit tegen Hilversum C. Hans Bolk, Gre Hoks- bergen, Hans Bosboom, Ruud Hoksbergen en Cyril Holleman zullen alles m het werk stellen om volgend jaar weer hoofdklasse te spelen. Zij ontmoeten verder Hui zen A en 't Spiegel C. ACHTERVELD - De AMBC Achterveld houdt op Koningin nedag een auto-puzzelrit voor het hele gezin. De deelname aan deze rit is gratis. Zowel voor de volwassenen als voor de kinde ren zijn er leuke prijzen te win nen. Inschrijven voor deze familie- rit is mogelijk vanaf 8.30 uur in hotel de Roskam aan de Hessen weg. De inschrijving sluit om 9.45 uur. De start van de le deelnemer is om 9.00 uur. Om ongeveer 12.00 uur zal de prijsuitreiking plaats vinden. Om het wachten te bekorten tijdens het uitrekenen van de startkaarten zal er een bingo worden gespeeld. LEUSDEN - Het Paasweekeinde werd door rijvereniging en ponyclub Nimmerdor benut om er eens flink tegenaan te gaan. Zo werd op zaterdag 18 april onder uitstekende omstandighe den een kringconcours voor pony's gehouden, terwijl er op tweede paasdag eenzelfde evenement voor paarden op het programma stond. Op het druk bezochte terrein ana de Buurtweg stonden vrijdag om half tien de eerste ruiters lichtelijk nerveus klaar om aan de dressuur- proeven te beginnen. Er werd ge start in vijf klassen, te weten B., L., L 2, M. en Z. De springruiters kwa men uit in vier klassen: B L., M. en Z. In het omvangrijke deelnemers veld hadden de Nimmerdorruiters moeite om zich te onderscheiden. De hoogste klassering was weg gelegd voor Sasja van de Brink, die in de categorie L dressuur één punt te kort kwam om het hoogste plat form te halen. Nu bleef zij met Bar tje op de tweede plaats steken. In deze klasse reikte Martine Kemp kes met Toski naar een vijfde plaats. In de klasse M dressuur kwam Rehnilda Mandersloot met Fiona tot een bronzen medaille. Annemiek van de Burg met Burg's Harold werd hier zesde. De laatste twee Mimmerdorrui- ters die zich in de dressuur proe ven in de kijker reden waren Mar lies van de Pol met Tom in de L. Geslaagde paaswedstrijden bij Nimmerdor

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6