Groot aantal toeschouwers zag Kinderland kampioen in hoogste categorie worden I Rommelmarkt LHV Diploma-rijden bij Nieuw Hagenaue Jubileumexpositie in 't Claeverenblad I .sporter van™ ae maana leusilen krnnt Mooi weer en perfekte organisatie zorgden voor prima verloop schoolvoetbaltoernooi: Kledingbeurs in 't Trefpunt Middag voor alleen staanden Roda'46 A2 en Achterveld Al dinsdag avond in Leusden tegen elkaar: Jeugd sluit seizoen tegen elkaar af Oud-ijzerac Roda '46 VRIJDAG 24 APRIL 1987 LEUSDEN - Na vijf maanden intensieve voorbereidingen was het afgelopen woensdag dan zover. Precies op tijd (dat wil zeggen om negen uur 's morgens) kon Burgemeester Radema - ker de aftrap verrichten van het vijftiende schoolvoetbaltoer nooi van Leusden en Achterveld. Volgens schema kon de burgervader, daarbij geassisteerd door Michel Boerebach, om kwart voor vijf een begin maken met de prijsuitreiking. Geholpen door de meer dan den, die volgens woordvoerder Jan fantastische weersomstandighe- Lohuis deel uitmaakten van de perfecte organisatie, kon het derde lustrum van het Schoolvoetbaltoer nooi uitgroeien tot een evenement dat voor de deelnemers (en de or ganisatie) met licht vergeten zal worden. Omdat ook de toeschouwers in groten getale de weg naar het Bur gemeester Buiningpark hadden gevonden (Roda zal met enige ja loezie van de belangstelling kennis Ondanks deze fraaie zweefduik van de keeper gebeurde waar het bij voetbal allemaal om te doen is: goal! genomen hebben) was het voor de Leusdense en Achterveldse schooljeugd met moeilijk om zich eventjes Ruud Gullit, Marco van Basten, Johnrue Bosman of andere „goden" m een Cupfinale te wanen Er werd dan ook gevoetbald of er minimaal een plaatsje op het WK te verdienen viel. Maar voor er aan voetballen ge dacht kon worden, moesten er eerst, zoals het echte profs be taamt, de nodige formaliteiten ver vuld worden. Voor de eerste wed strijden begonnen werd elk team fotografisch vereeuwigd, waarna er aan presenteren gedacht kon worden. De deelnemende basisscholie ren waren op leeftijd en sekse m vijf categoneen ingedeeld. Afhan kelijk van het aantal inschrijvingen werden de elftallen eerst m poules ingedeeld, waarna er in een eind ronde over de definitieve klasse ringen moest worden beslist. ONGENAAKBAAR In groep A (jongens 7/8 jaar) kwamen de afgevaardigden van De Vallei, De Heerd, Groenhorst en de Hobbit als sterksten naar voren. In de finale bleek het elftal van De Vallei het sterkste. Het team zege vierde met 0-1 over De Heerd. dat daarmee naar de tweede plaats verwezen werd. Groenhorst en Hobbit werden respectievelijk drie en vier. In groep B (jongens 9/10 jaar) was het tweede team van de Hobbit ongenaakbaar. In de finale versloe gen zij het als tweede geemdigde De Bongerd met 0-2. Kinderland en Het Pallet moesten zich met de derde en de vierde plaats tevreden stellen. Bij de oudste jongens m groep C (11, 12, 13 jaar) was de Heerd op nieuw verliezend finalist. Ditmaal ging het elftal in de eindronde met 1-2 over de knie bij Kinderland. Groenhorst zat er op de derde plaats opnieuw goed bij, terwijl de vierde plaats was weggelegd voor het Achterveldse St Jozef. Maar ook de dames waren op het toernooi goed vertegenwoor digd. Liefst veertien teams hadden zich voor het evenement inge schreven. Alleen groep D was een beetje onderbezet. Alle ploegen konden m één poule mgedeeld worden, zodat de kampioen al na de poulewedstqden bekend was. De meisjes van De Bongerd eindig den als eerste. In groep E (meisjes 11, 12, 13 jaar) was de hoofdpnjs voor De Bnnk. Zij bleven met 1-0 aan de winnende hand tegen St. Jozef, dat de tweede plaats voor zich opeis te. PRIJSUITREIKING Nadat de meer dan tweehon derd wedstrijden op acht velden en geleid door zestien scheids rechters waren afgelopen, kon precies om kwart voor vijf het zon der wanklank verlopen toernooi worden besloten met de prijsuitrei king. Onder het toeziend oog van Michel Boerebach van de Go Ahead Eagles, die voor het evene ment louter lovende woorden kon vinden, huldigde Burgemeester Rademaker in het voor de gelegen heid m Toernooihoofdkwartier om getoverde clubhuis van TTCL, de winnaars. De meisjes van Het Startblok viel de twijfelachtige eer te beurt de „Dichtspijkerpnjs" in ontvangst te mogen nemen, als gevolg van het feit dat dit team in het toernooi de meeste doelpunten om de oren kreeg De deelnemers krijgen na de vakantie allemaal een aandenken in de vorm van een groepsfoto, terwijl de jongens van Kinderland een permanente herinnering aan het toernooi overhielden, zij won nen voor de derde keer de wissel beker, zodat deze definitief in het bezit van de school kwam. Voor de organisatie, bestaande uit Jan Lohuis, Ton van de Broek, Leo Grüben, Rita van de Biggelaar, Koen Bijkerk, Cees Leyenaar, Mieke Eerden en Erik Etten en hun assistenten, restte daarna slechts de snippers én de gedachte dat het vijftiende schoolvoetbaltoernooi méér dan geslaagd was. EINDSTANDEN 3. Groenhorst 4. Hobbit Groep B 1 Hobbit 2 2. Bongerd 3. Kinderland 4. Pallet Groep C 1. Kinderland 2. De Heerd 1 3 Groenhorst 4 St. Jozef Groep D 1. De Bongerd 2. St. Jozef 3. Het Startblok 4. Hobbit Groep E 1. De Brink 2. St. Jozef 1 3. Khmrakker 4 St Jozef 2 Sportiefste ploeg: De Bongerd D Sportiefste school: De Hobbit Spanning en sensatie bij het schoolvoetbal. In elk geval is de spanning - en ook de concentratie - duidehjk v gezichten af te lezen. LEUSDEN - Morgen (za terdag 25 april) houdt de Leusder Handbalvereni ging voor de tweede keer in successie een rommel markt op de parkeer plaats naast De Korf. Tij dens de markt wordt een soort loterij gehouden, waarmee aantrekkelijke prijzen verdiend kunnen worden. Bij besteding van tien gul den of een veelvoud daarvan op de markt, ontvangt men één of meer loten, waarmee men aan het eind van de dag mee dingt naar pnjzen die door de sponsors van LHV en de plaat selijke middenstand welwil lend ter beschikking werden gesteld. Zo tekende boomkwekerij Kroeze uit Terschuur voor 200,- aan waardebonnen, ter wijl autorijschool Veluwe een complete theoriecursus B (in clusief lesmateriaal) aanbood. Verder zijn er nog een fototoe stel t.w.v. 150,- (van Jan Ver hoef) een trainingspak (van Pim Berghuizen) en wielrens- hirts (van fiets-inn Dick Meer- veld) te winnen. Als klap op de vuurpijl zal een naar erkenning zoekende Leusdense kunste nares (Wil van Tricht) een portret tekenen van de geluk kige winnaar vein deze prijs. Daarnaast kunnen de markt- bezoekers voor een bedrag van éen gulden per keer een gokje wagen over het bedrag dat de rommelmarkt zal op brengen. Voor degene die het juiste bedrag blijkt te hebben geraden (of daar het dichtst bij in de buurt kwam), ligt er ook een aantrekkelijke prijs te wachten. De rommelmarkt, waarvan de opbrengst ten goede zal komen aan tal van activiteiten die LHV voor de komende jaren op stapel heeft staan, begmt om negen uur en zal tot een uur of half vijf duren. De trekking van de loterij is om 16.00 uur gepland. LEUSDEN - Niet alleen bij Nimmerdor werd erin het Paasweekeinde druk gere den. Ook ponyclub en rijver- eniging Nieuw Hagenaue had een aantal activiteiten op de rol staan, waarvan het di ploma rijden en het toetsexa- men het meest in het oog sprongen. Er werd diploma gereden vol gens eisen van de Nederlandse Po nyclub m de categoneen Dressuur L, Dressuur B en Spnngen B. Maar liefst elf kandidaten konden na het afleggen van de proeven worden gediplomeerd. Op dezelfde dag, maandag tweede paasdag, werden ook een aantal toetsexamens van het ruiter- boekje van de recreatie unie afge legd. De dne toetsen werden door m totaal zeven kandidaten met goed gevolg afgelegd, daarnaast gaven een aantal ruiters dezer da gen ook nog acte de presence op sterk bezette regionale wedstrij den m Putten. Daar werden door vier Nieuw Hagenaue combinaties goede resultaten bereikt. In de categorie B-dressuur sleepte Carola Keddeman een derde plaats uit het vuur. Zij haalde 121 punten 1 winstpunt In de L- dressuur waren Josta van der Kolk, Arabella Voskuilen en Claartje de Ridder respectievelijk goed voor een vijfde, een zevende en een elfde plaats. De behaalde punten totalen van 123,116 en 106 leverden de combinatie's deze klasseringen op. UITSLAGEN DIPLOMA-RIJ DEN TOETS-EXAMEN a. Dressuur L: Vivnenne Baanders Martme Buhrman b. Dressuur B: Vivian v.d. Berg Janneke v.d. Brugge Jeroen v. Gaal Esther Hietkamp Louise Keddeman Evelien Verberg Maunts v. Engelen c. Springen B: Sandra v. Zoeren Anouk Joosten Toets 1: Esther Royackers Anruek Royackers Toets 2: Priscilla Russell Evelien Verberg Toets 3: Sandra v. Zoeren Bianca Veenendaal Evelien Vos 113 pnt. 111 pnt 121 pnt 112 pnt 110 pnt 111 pnt 116 pnt 117 pnt 106 pnt WEDSTRIJDEN PUTTEN B-Dressuur: Carola Keddeman, 3e prijs 121 punten 1 winstpunt L-Dressuur: Josta v.d. Kolk, 5e plaats, 123 pun ten Arabella Voskuilen, 7e plaats, 116 punten Claartje de Ridder, lle plaats, 106 punten'. LEUSDEN - Boerderij 't Claeve renblad opent vrijdag 1 mei de vijfentwintigste tentoonstelling, sinds de oprichting van de gale rie in 1983. Als galerie heeft 't Claeverenblad een plaats ver overd. Meer dan zestig kunste naars exposeerden hun werk in de afgelopen vier jaar. Soms wa ren het grote namen, soms jong afgestudeerden van de acade mie. Hun werk werd gemiddeld door zo'n zeshonderd mensen per maand bekeken. In de jubileum expositie stellent wee Leusde- naren hun werk ten toon en een schilder uit Arnhem. Jobke Zuidervaart laat gedeco reerd keramiek zien. Zij woont en werkt in Leusden. Jarenlang was zij kreatief therapeute Daarbij kwam zij in aanraking met verschillende technieken zoals houtbewerking, metaal, tekenen en schilderen. Uit eindelijk kon zij zich het meest vin den in de keramiek. Haar baan als kreatief therapeute gaf zij er in 1979 aan en ze ging zich geheel wijden aan haar eigen werk. Op zondag 3 mei is zij zelf in de galerie aanwe zig. De tweede Leusdenaar die ex poseert, is Rob Stoffer. Van hem zijn aquarellen te zien van het Leus- dens landschap. Stoffers heeft een opleiding gevolgd aan de Acade mie voor Beeldende Kunsten in Den Haag. Zijn grote bewondering voor de 'oude meesters' bracht hem tot het fijnschilderen in olie verf. Daarnaast beheerst hij ook de aquarel. De aquarellen die op de expositie te zien zijn, zijn ontstaan naar aanleiding van het landschap. Uiteraard heeft hij de vrijheid van een schilder om elementen weg te laten en soms andere toe te voegen om het werk te versterken. Toch kan men steeds herkennen waar het is geschilderd. De derde exposant is Pieter En- trop met monumentale acrylschil- denjen. Entrop is geboren op Cura sao. Hij genoot zijn opleiding aan de Academie voor Beeldende Kun sten in Arnhem. Na een aantal ex posities m Nederland is hij gaan trekken door Afnka. De vele im pressies uit deze periode bepalen sterk de motiefvoenng en de weel derige kleurtoepassingen in zijn werk. Vanwege het jubileum worden dne kunstwerken aan bezoekers uitgedeeld De 250e bezoeker ont vangt een keramiek van Jobke Zuidervaart. De 500e bezoeker wordt verrast met een ets De be zoeker die alle Leusdense aqua rellen op de juiste plek weet te situeren, ontvangt een aquarel van Rob Stoffers. Daarvoor liggen lij sten klaar in de galene. Zaterdag 13 mei sluit de mogelijkheid tot deelname. Zondag 24 mei om 16.00 uur worden de drie kunstwerken uitgereikt. Eén van de aquarellen van Rob Stoffers, gemaakt onder het thema 'Leusdens landschap' LEUSDEN - Het gemeentediako- naat Dorpskerk houdt op woens dag 29 april een kledingbeurs in 't Trefpunt, Arnhemse weg 75. De opbrengst is bestemd voor het scholenplan Haïti, de stichting Mensen in Nood en het Lotjeshuis in Suriname. De beurs begint om 14.00 uur en duurt tot 16.30 uur. Het Lotjeshuis is een tehuis voor verwaarloosde en ondervoede kin deren van nul tot vijf jaar. Het scho lenplan in Haiti is bedoeld voor kinderen uit de sloppenwijken. In 135 minischooltjes wordt aan onge veer 13 000 leerlingen onderwijs qegeven door pater L. Bohnen en 522 leraren. De kinderen knjgen ook iedere dag een warme maal tijd. Wie goede en bruikbare kleding weg wil doen voor bovenstaande doeleinden, kan dit inleveren op maandag 27 april tussen 19.00 en 20 00 uur en op dinsdag 28 april tussen 14.00 en 15.00 uur, beide malen m 't Trefpunt. Vodden kan men ook gebruiken, maar dan moeten ze wel apart verpakt zijn en bij afgifte moet men even vermel den dat het om vodden gaat. LEUSDEN - De NVSH afdeling AmersfoortA Gooi houdt op zon dag 3 mei een middag voor alleen staanden met en zonder kinderen. Het gebouw van de NVSH staat aan de Curagaolaan 49 in Amersfoort. De middag begint om 14.00 uur. Voor meer informatie kan men 's avonds na acht uur bellen telefoon 622217. LEUSDEN/ACHTERVELD - Dinsdagavond 28 april sluit de A-jeugd van de voetbal verenigingen Roda'46 en Achterveld het seizoen '86- '87 tegen elkaar af. Om 19.15 uur komen de A2 van Roda '46 en de Al van Achterveld te gen elkaar in het strijdperk op het Burgemeester Bui ningpark in Leusden om te proberen een beslissing te forceren. Het eerste duel tussen de jeugdteams van Roda en Achterveld, dat in de regel net zo beladen is als de ont moeting tussen de beide eer ste elftallen van die clubs, eindigde in Achterveld in een onbeslist 2-2. Gezien die achtergrond en het feit dat beide ploegen op het hoogste jeugdniveau acteren, mag dinsdag op een aantrekke lijke en spectaculaire wed strijd worden gerekend. LEUSDEN - De sportredactie van de Leusder Krant heeft, in overleg met sporthuis Pim Berghuizen, wielrenster Angehque Creupink verkozen tot sportvrouw van de maand maart. Angehque, voorheen Jekel en onlangs getrouwd met Ralph Creupink, deed m het vroege voorseizoen van zich spreken via klinkende resultaten m diverse koersen m binnen- en buitenland. De uitverkiezing tot sportvrouw van de maand leek ons dan ook meer dan gerechtvaardigd en wij hopen dat het voor Angehque en haar collega's een stimulans mag zijn om er een mooi seizoen van te maken. Proficiat! WEDSTRIJDPROGRAMM JEUGD 25 april: SO Soest A2-Roda Al Hoogland A2 - Roda A2 Roda B1 - WZA B1 Roda B2-SEC B2 SEC B3-Roda B3 Roda C1 - IJsselmeerv. C1 CJW C2 - Roda C2 Roda C3 - Limvio C1 Roda C4 - WZ'49 C2 Roda C5 - TOV C2 WZA C4- Roda C6 Roda C7 - Hoogland C3 SEC D'. -Roda Dl Roda D2 vnj Roda D3 - Hoogland D3 Roda D4 - SO Soest D3 Roda D5 - AP WC D2 Roda E1 - Hoogland E1 Hoevelaken E1 - Roda E2 Roda E3-WZA E2 SO Soest E2 - Roda E4 De Glind E1 - Roda E5 IJsselmeerv. E4 - Roda E6 Roda E7 - KWA E2 SO Soest F1 - Roda F1 Amsvorde F2 - Roda F2 Roda F3-WZA P2 Hoogl.veen F1 - Roda F4 Roda F5 vnj Roda F6 - Quick F2 Roda F7 - Baarn F3 ZONDAG 26 april Roda 1 - Olympia'251 Veenendaal 2 - Roda 2 Amsvorde 2 - Roda 3 Roda 4 - WOG 4 De Kieviten 2 - Roda S Roda 6 vrij Roda 7 vrij Roda 8 vnj ZONDAG 3 mei Austerlitz 1 - Roda 1 Houten 3 - Roda 2 WZA 3 - Roda 3 Roda 4 - Amf Boys 4 Roda 5- SEC 5 Baarn 6 - Roda 6 KWA6-Roda7 Hoogl veen 7 - Roda 8 ZATERDAG 25 april Roda 1 vnj Roda 2 vrij Roda 3 vrij Roda 4 vnj Hulshorst 5 - Roda 5 Roda 6 - De Glind 2 ZATERDAG 2 mei Roda 1 - Hercules 1 Roda 2 - Rood Wit'58 2 Rood W it'583 - Roda 3 Eemdijk 4 - Roda 4 Roda 5 - Hierden 5 VOP4-Roda6 0 ACHTERVELD - Zaterd* door de KPJ weer de jaar oud-ijzeractie worden gelw Degenen die oud ijzer op ruimen, kunnen dit klaar waarna het door de KPJ-2J worden opgehaald. Vanavoi len er reeds enkele wagens oi gaan om in de buitenwijken W ijzer op te halen. ïl

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8