Leos-heren dwingen in beslissings wedstrijden alsnog promotie af toda (zo) maakt ook Olympia'25 cansloos in race om kampioenschap mtiml ^imlaks Gelijk BDU Tour de Force op 30 mei Tennissers Lookhorst goed van start jeusdenaren zorgen voor daverende verrassing op valreep van seizoen: eusdenaren noteren grootste seizoenzege: 4-1 tegenstander. Via 2-0 stak de eer ste klasser belangrijke winst in de zak. Toen was het de beurt aan de Leusdenaren om te laten zien wat men waard was. Hoewel men zich in het voordeel waande, omdat men beide tegenstanders al aan het werk had gezien en men tegen de minste van de twee, Huizen, mocht openen, keerde de voorinformatie zich in eerste instantie tégen LEOS. Onderschatting leek de Leusdena ren fataal te worden, ook omdat Huizen, vechtend voor de laatste kans, boven zichzelf uitgroeide In de eerste set nam LEOS met name door een goede service een voudig een veilig ogende 8-4 voor sprong. maar Huizen kwam sterk terug en wist bij 11-12 zelfs het tij te keren. Door taktisch te wisselen (Sjaak van Ophem uit het derde werd als pinchhitter ingezet) slaagde Bert van Doorn er tijdig in zijn mannen tot de orde te roepen, waardoor de set winst bij 15-12 een feit werd. In de tweede set brak het laatste restje weerstand van opponent Huizen, nadat men het tot 4-4 nog had kunnen bijbenen. Via 10-7 ver zekerde LEOS zich bij 15-8 van de eerste wedstnjdpunten. WONDER Het duel tussen LEOS en Alstavo, die beiden al bewezen hadden de sterkste twee te zijn, moest daarna de beslissing brengen. De book makers hielden het, gelet op het optreden van de teams in de eerste wedstrijd, voorzicht op de ploeg uit Almere. Bovendien wist LEOS zich enigszins gehandicapt door de af wezigheid van Bas-Jan Kiesling en John Vernoov waardoor Rpnnip Rouw zijn opwachtmg m de ploeg kon maken. In de beginfase leken de cynici ten aanzien van LEOS gelijk te krij gen. Door slecht te blokkeren, ke ken de Leusdenaren al snel tegen een 0-4 achterstand aan. Door snoeiharde en uitstekend geplaat ste ballen van uitblinker Rob de Koning vocht LEOS nog terug tot 4- 4, maar omdat de rest van het team zich vooralsnog niet het inspireren door de acties van de lange buiten aanvaller, hep Alstavo uit naar een beshssend hjkende 6-12 voor sprong. Dat werd Bert van Doorn echter een beetje te gortig. Via een time out waarin de anders zo rustige coach zijn team verbaal met de grond gehjk maakte, trachtte hij het onheil nog af te wenden. Het won der geschiedde. Voor de ver baasde ogen van voorzitter Van de Ven en de rest van de meegereisde supporters herrees LEOS als een Phoenix uit de as en waar de Leus denaren in de competitie nogal eens onder de druk bezweken, gaf de ploeg nu aan uit verloren positie terug te kunnen komen. Wiebe Robbemond, die defen sief een hoofdrol vervulde, stond vaak aan de basis van de aanvallen die door Rob de Koning messcherp werden afgemaakt. Puntje voor puntje hepen de Leusdenaren in, om daarna het karwei op grootse wijze af te maken: 15-13. Dat Alstavo zich desalniette min niet zonder slag of stoot over wilde geven, mag blijken uit het scoreverloop in de tweede set. Via 3-3, 6-6, 9-9 en 11-1 werd het uiteindelijk 15-11 voor LEOS, dat dodelijk vermoeid, maar enorm gelukkig de promotie binnen haalde. EUSDEN - Geheel van degradatiezorgen bevrijd, heeft de da-zondag opnieuw voor een daverende verrassing gezorgd na het succes tegen Naarden '79 ook Olympia '25 uit de t-aan-nek race om het kampioenschap van de le klasse A te gelen. Met een ruime 4-1 zege lieten de Leusdenaren geen aan heel van de reputatie, die de Hilversummers tot voor kort lieerden. Zij beschikten immers over de minst gepasseerde feiisie, terwijl ze patent hadden op het behalen van nipte ^winningen, zowel uit als thuis. )e Leusdenaren konden daar zelf als geen ander over mee- iten, want destijds ging men in 't Gooi uiterst knullig met het inste verlies de boot in. Een plaats in de bovenste regionen de formatie van de vertrekkende trainer Meindert Vlug meteen vergeten, een positie in de onderste helft res ide. Pas na de winterstop toonde de Roda-zondag weer zijn lie gezicht op het moment dat de noodklokken geluid konden m worden; Achterveld, Actif, Laren, Naarden en Olympia zagen geen kans meer om de op stoom geraakte zondag- in nog een halt toe te roepen. )ok tegen het altijd lastige mpia '25 heten de Leusdenaren uuet meer over de knie leggen. Ss de afwezigheid van midden ier Bennie Wittenberg, die de irbije weken tot een belangrijke ikel was uitgegroeid, en het voor de wedstrijd afhaken van liman Hildebrand van de Meer, de zondag-elf niet uit het ntme brengen. De weer in de basis op genomen Bobby Schoordijk en keeper Michel Vnjhoef toonden zich waardige vervangers. De Leusdense doelman had ove rigens weinig tijd om over zijn plot selinge optreden in de zondag hoofdmacht na te denken. Direct na het beginsignaal van arbiter De Smalen, namen de Hilversummers Dick van 't Klooster kijkt gespannen toe hoe een collega de Olympia doelman tot een uiterste reactie dwmgt. de Roda-defensie onder vuur. Het was een mirakel dat de Leusdena ren de aanvangsfase zonder kleer scheuren doorkwamen. Met vlotte combinaties wist Olympia '25 de zwakke plekken in de verdedigmg bloot te leggen, maar de afronding was alles behalve perfect. Aanvallend kon Roda '46 daar nog weinig tegenoverstellen, al was John Jansen - wie anders - na een kwartier dichtbij het openings doelpunt. Goed m de ruimte aange speeld door kilometervreter Dick van 't Klooster, ontdeed de topsco rer van de Roda-zondag zich van zijn directe bewaker en loste zon der na te denken een ziedend schot, dat vol op de vuisten van de goed opgestelde Olympia-doel- man een eindstation vond. Echt onder de indruk waren de Hilversummers nog met, maar na dat John Jansen even later links buiten Bob Schoordijk in de gele genheid stelde om Roda '46 alsnog aan de leiding te zetten (1-0), gin gen de gasten duidelijk uit een an der vaatje tappen. Zij konden zich immers geen verlies meer veroor loven - eerder in de week had de gradatiekandidaat Laren zich met 3-2 al reuzendoder getoond -; al leen winst telde nog. Het tempo ging omhoog, het middenveld van Roda '46 dreigde volledig onder de voet gelopen te worden. Het trio Remco Bosman, Peter Knijf en Dick van 't Klooster stond voortdurend tegen een overmacht Nadat Bob Schoordijk een prima kans na goed aangeven van Wilco Bettink, die sterke met zwakke mo menten afwisselde, om zeep had geholpen, werd de druk in het laat ste kwartier van de eerste helft voor Roda-zondag te groot. Een door Perry Wendel veroorzaakte hoekschop, vormde de inleiding voor de gelijkmaker. Laag werd de bal ter hoogte van de eerste paal neergelegd, waar zowel doelman Michel Vnjhoef als zijn medever dedigers met moeite overemd ble ven. Echter uitstel van executie. Via de linkerflank werd het leder op nieuw scherp voor het Leusdense doel gebracht en feilloos langs de vertwijfeld reagerende Michel Vrijhoef in de touwen geknikt: 1-1. Even leek het erop dat Olympia '25 meteen door zou drukken, maar het ruststignaal van de consequent fluitende arbiter, gaf Roda '46 tijd om op adem te komen en orde op zaken te stellen. OMHAAL Met junior Perry Houtveen m plaats van Jan van Eyden, waardoor aanvoerder Peter Knijf zijn debuut als libero mocht maken, keerde een vechtlustig Roda '46 terug op het veld. Olympia had achtenn de grootste moeite om de Leusdense aanvalsgolven in te dammen. Met een fraaie redding hield de Hilver- sumse doelman de doorgebroken John Jansen van scoren af, terwijl hij nauwelijks bekomen van de schrik een schitterende achterwaartse omhaal van dezelfde speler, na een hoge voorzet van Wilco Bettink, net langs de voor hem goede kant van de paal zag flitsen. Kortom, het zat Roda in deze fase in de afronding niet mee, maar mocht zich ook ge lukkig pnjzen dat aan de andere kant doelman Michel Vnjhoef en gelegenheidslibero Peter Knijf hun taken consequent uitvoerden, en nieuwe onverwachte tegentreffers wisten te voorkomen, door geen enkel risico te nemen. Olympia 25 deed dat onder de druk van het moeten winnen wel. Achtenn gmg men over op het hanteren van de buitenspelval naast het overschakelen op man dekking. Dat een dergelijke tacti sche omschakeling alle nsico's met zich meebracht, ondervonden de Hilversummers in mum van tijd aan den lijve. De stevig gebouwde en bepaald met snelle achterhoede werd door de Roda-lichtgewichten ontmanteld op een manier die boekdelen sprak, en de Hilver- sumse suprematie als een zeepbel uit elkaar deed spatten. Eerst zette Remco Bosman de Olympia- doelman voor joker door het leder handig m de verste hoek te lobben (2-1), waarna John Jansen zijn gram haalde en zijn kwaliteiten toonde door een dieptepass van Perry Houtveen op de enige juiste wijze in een doelpunt om te zetten tot groot enthousiasme van het thuis publiek: 3-1. De ban was gebroken, zodat trai ner Meindert Vlug het zelfs kon maken om de haastig opgetrom melde junior Mark Tolboom nog voor de leeuwen te gooien ten fa veure van Remco Bosman. Veel maakte dat allemaal niet uit, Roda '46 had de smaak te pakken en Olympia '25 liep als een geslagen bokser door de nng. Meer doel punten konden in de slotfase dan ook niet uitblijven. En nadat Wilco Bettink opnieuw handig van de te traag reagerende Olympiabuiten- spelval profiteerde en goed het overzicht behield, was het voor John Jansen een koud kunstje om de Roda-zondag aan de grootste zege van het seizoen te helpen: 4-1 Opstelling Roda '46: achter Perry Wendel. Jan van Eyden (Perry Houtveen), Michel Vrijhoef, Ron Burgstede en Harry Oussoren. Mid den Peter Knijf, Wilco Bettink, Remco Bosman (Mark Tolboom) en Dick van 't Klooster. Voor Bob Schoordijk en John Jansen LEUSDEN/ACHTERVELD - De laatste inhaalronde van het seizoen '86-'87 heeft zoals ver wacht de nodige duidelijkheid gebracht over wie wel en wie niet tot de gelukkigen cq on- gelukkigen gerekend kunnen worden. Met nog twee volle wedstrijddagen voor de boeg zijn er weinig onzekerheden meer. In de hoofdklasse kwam Muske tiers weer op gelijke hoogte met Roda '46 door de inhaalwedstrijd tegen het reeds gedegradeerde WOO uit Utrecht met maar liefst 1 11-3 te winnen. Voor zover be kend was dat smds de invoering van de hoofdklasse in de afdeling i Utrecht de grootste uitslag aller tij- den, waarbij we als neutrale toe schouwer best mogen conclude ren dat dit eigenlijk met past. Natuurlijk was WOO al gedrega- deerd en bijvoorbaat kansloos, maar dat is nog geen reden om er volledig met de pet naar te gooien en net te doen alsof het vervullen van de sportieve plicht niet meer bestaat. Veluwse Boys slaagde er daaren tegen niet in om naast of langs het niet spelende WA'71 te komen. Bloemenkwartier was met 0-2 toch een maatje te groot ondanks de neerwaartse prestatiecurve van de Hilversummers tijdens de voor bije weken. Veensche Boys deed wel goede zaken Met 2-1 maakten de Nijker- kerveners tegen Hoogerheide de finitief aan alle onzekerheid een eind. Uitslagen hoofdklasse: Veensche Boys - Hoogerheide 2-1 Veluwse Boys - Bloemenkwartier 0-2 Musketiers - WOO 11-3 Stand hoofdklasse: TOV 20 33 (37-11) Musketiers 20 29 (44-19 Roda'46 20 29 (37-19 Bloemenkwartier 20 21 (30-27) WJ 20 20 (36-28) Veensche Boys 20 19 (35-35) Hoogerheide 20 18 (34-30) Hercules 20 18 (23-27) SVL 20 16 (24-32) WA'71 20 15 (29-48) Veluwse Boys 20 14 (19-29) WOO(ged) 20 8 (20-53) Op zondag manifesteerde Roda '46 zich opnieuw als reuzendoder. Na het succes tegen Naarden '79 kreeg ook het Hilversumse Olym pia '25 geen grip op Leusdense bodem. Met niet minder dan 4-1 nam de zondag-formatie wraak voor het schlemielige verhes des tijds in het Gooi, waarmee de Leusdenaren zich op de gedeelde vijfde plaats van de ranglijst in de le klasse A nestelden, gehjk met Achterveld en EMM Voor Olympia zit het avontuur er nu zo goed als zeker op, want ook het in nood verkerende Laren had de Hilversummers met 3-2 reeds de rekening gepresenteerd. Uitslagen le klasse: 23-4-87: Laren - Olympia '25 3-2 26-4-87 Roda '46 - Olympia '25 4-1 Stand le klasse A: BFC 20 30 (39-20) SC Nederhorst 20 29 (33-20) Naarden'79 20 27 (52-33) Olympia '25 20 26 (36-25) EMM 20 20 (30-38) Achterveld 20 20 (39-39) Roda'46 20 20 (34-34) WZA 20 18 (34-35) Zuiderzeevogels 20 17 (30-36) Laren 20 12 (24-37) Austerhtz 20 11 (24-47) Actif 20 10 (19-43) Üympia doelman voorkomt 'wlijk kan worden. dat John Jansen, de geslepen Roda-spits, LEUSDEN - Het eerste zon dag mixed team van LTV Lookhorst is de competitie goed begonnen. Van De Bree-1 in Scherpenzeel werd met 0-8 gewonnen. Al leen Arthur Scherpenzeel had drie sets nodig 4-6, 6-1, 6-4 om zijn partij winnend te eindigen. Alle overige par tijen gingen in twee sets. Frank Vissers won met 6-0, 6-1, Madeion Schoemaker met 6-0, 6-2 en Birgit Schoemaker met 6-0, 6-1 Ook de dubbels werden overtui gend gewonnen: de herendubbel ging in 6-3, 6-1, de damesdubbel in 6-2, 6-3, terwijl de mixed par tijen werden gewonnen met 7-6,6- 1 en 6-2. 6-1 Het tweede zondag rruxed team, dat ook in de 3e klas uitkomt, was de zwak voor Sphaerinda-1De Burgemeester Buining-parkbewo- ners verloren met 3-5. Door het plotsehnge besluit van Appe Noordkamp om dit jaar geen com petitie te spelen, werd en wordt een beroep gedaan op Leon de Boer. Ook Maryse Roelofszen moest door vertrek naar het bui tenland haar plaats afstaan aan Anke den Boer Het eerste zaterdag mixed team ontmoette op 't Melkhuisje in Hil versum HLTC-C. Met de overtui gende cijfers 1-5 keerde Lock- horst met de winst naar Leusden terug Uitslagen zondag De Bree 1-Senioren 1 0-8 Semoren 2-Sphaerinda 1 3-5 Weldam 2-Senioren 3 1-7 Senioren 4-Veenendaal 2 2-6 Oudegein 3-Senioren 5 6-2 Senioren 6-Soesterkwartier 1 0-8 Senioren 7-Eemelaar 3 7-1 Heren-Popey Goldstar 1-5 Liduna-Iunioren 1 4-4 Lelystad 2-Junioren 2 Uitslagen zaterdag HLTC C-Senioren A 1-5 Senioren B-Hilverheide 3-2 Eemelaar A-Senioren C 4-1 Semoren D-De Doelen C 3-2 Semoren E-Risenborg 4-1 Laren A-Heren A 2-4 Heren B-Naarden B 5-1 Heren C-Volta C 3-3 Shot A-Junioren A 5-0 J unioren B-Maarn A 1 -4 Bosch en Duin C-Junioren C 2-3 Jongens 15a-OSM A 6-2 S'berg C-Jongens 15b 2-6 Dicke Rijst A-Jongens 17 7-1 LEUSDEN - Op zaterdag 30 mei zal de Tour de Force wor den verreden. Dit Veluws fietsfestijn heeft in enkele ja ren zoveel bekendheid gekre gen, dat men zelfs ook in Bel gië en West-Duitsland spreekt over één van de best georga niseerde 'Toerklassiekers'. Jaarlijks komen er zo'n 5000 deel- nemers naar Barneveld, om vanuit de grote en sfeervolle Markthal te vertrekken over de mooiste trajec ten van de Veluwe. Er kan op 30 mei gestart worden op 4 verschil lende afstanden 40, 90, 160 en de 230 km tocht, al deze routes zijn goed beveiligd, ook zijn er ser vice en Rode Kruis posten aanwe zig. Alle deelnemers zullen door de organisatie enkele malen wor den verrast op de route, en na het volgens de regels volbrengen van de tocht zal iedere deelnemer een prachtige herinnering ontvangen. De BDU heeft ï.s.m. de NRTU (Ned Rijwiel Tour Unie) de 40 km tocht zo uitgezet, dat zowel de vi sueel als lichamelijk gehandicap ten hier aan deel kunnen nemen. Ook zal de NRTU coördineren in het verkrijgen van tandemfietsen en eventuele voorrijders. In de Markthal zal de NRTU een Doe manifestatie organiseren, al les dat ook maar enigszins met de fiets te maken heeft zal hier wor den gepresenteerd. Tevens zullen de bekende 'STAP en STOP' figu ren (bekend van TROS t v.) in de Markthal aanwezig zijn. De organi satie heeft de BDU Tour de Force wederom uitstekend voorbereid, en indien de weergoden op 30 mei meewerken, zullen er weer enkele duizenden deelnemers naar Barneveld komen. Een ieder die over deze tocht(en) inlichtingen wil hebben, kan con tact opnemen met de organisatie. Adres: BDU b.v., Postbus 67. 3770 AB Barneveld. (telefoon 03420- 94200). LEUSDEN - De herenvolley- allers van LEOS hebben za- rdag voor een daverende errassing gezorgd, door in t Hilversumse sporthal Ker standen in beslissingswed- rijden promotie naar de eer- e klasse af te dwingen. Via ree zwaar bevochten over- inningen op Huizen 2 en Al- avo uit Almere kon in Leus- >n de clubvlag in top. De verrassing school vooral in t feit dat de Leusdenaren er aan vooravond van het seizoen met geloofden nu al een hoofdrol te innen spelen in de tweede klasse Nadat de ploeg van trainer/ ach Bert van Doorn twee keer ider in promotiewedstrijden uit- ram en daarin even zo vaak werd geschakeld, kreeg de ploeg te ien met het wegvallen van een ntal belangrijke steunpilaren, ewel het beleid van LEOS er op ncht was om ook het niveau van heren op te krikken naar ac- ptabele hoogten, was voor dit ir handhaving in de tweede isse het parool, om pas volgend ir serieus aan promotie te gaan jrken. Wellicht heeft het ontbreken van de druk om te móeten presteren op het meuwe LEOS-team een gun stige uitwerking gehad. Ondanks het feit dat men in een sterk bezette klasse werd ingedeeld, waarin vier, vijf ploegen aanspraak kon den maken op de titel of het berei ken van de tweede plaats, bond LEOS in de eerste helft van de com petitie de ene ploeg na de andere aan de zegekar, waardoor er lang zaam enig vertrouwen begon te groeien. Alleen tegen de echte top pers kwamen de Leusdenaren m die fase nog in de problemen. Het Loosdrechtse Lovoc trakteerde de Leusdenaren in eigen huis op een kansloze nederlaag, terwijl men in Hoevelaken, tegen het toch niet echt imponerende Surf, niet verder kwam dan een onbeslist. Ook Vif 2, dat huizenhoog boven de concur rentie uitstak, bleek te sterk. Toch bezette LEOS rond de kerstdagen een positie m de bo venste regionen van het klasse ment, hetgeen voor Bert van Doorn aanleiding was om de doelstelling voor de rest van het seizoen naar boven bij te stellen. De ploeg leek, zeker technisch en conditioneel, sterk genoeg om de stnjd om de te hebben gewonnen, zodat men alleen bij Vif een nederlaag leed Het bleek ruimschoots voldoende om al in een vroeg stadium verze kerd te zijn van de tweede plaats, waardoor de Leusdenaren zater dag naar Hilversum konden afrei zen om in promotiewedstrijden uit te komen. LOTING In de promotiewedstrijden ont moetten de Leusdenaren twee an dere ploegen, te weten Huizen 2, dat in de tweede klasse A tweede was geworden en eerste klasser Alstavo uit Almere, dat als derde van onderen eindigde. De dne ploegen dienden in een halve com petitie, waarin het wedstrijdresul taat bepaald werd via het zoge naamde „best-of-three"-systeem (of twee gewonnen sets, zo u wilt). De loting bepaalde dat LEOS m eerste instantie tussen de toe schouwers plaats mocht nemen. Alstavo en Huizen 2 openden de tweede plaats aan te binden. Al- nog de nodige aandacht. de competitie bleken de Leusde- dans, waarbij de ploeg uit Almere leen het mentale aspect verdiende Gaandeweg de tweede helft van naren ook in dat opzicht aan kracht geen land had aan de zwak ogende

Leusder Krant | 1987 | | pagina 11