Verwarringen' eindigde n georganiseerde chaos LEUSDEN lewsHer hrnnt" zamelaktie ndbouwplastic >tille tocht eusder krant NCVB Aktiviteiten 'oneelgroep Virus streefde naar perfectie: plaatselijk nieuws 3 UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? Bel 03420-94292 LEUSDER KABELKRANT April doet wat hij wil mkinckgetmnte/ Leusden Achterveld DINSDAG 28 APRIL 1987 üUSDEN - De laridbouwor- [saties houden in samen- kmg met Spitman Reini- jsbedrijven B.V. en de ge- •nte Leusden een inza- aktie van landbouwplas- landbouwplastic wordt veel epast voor het afdekken van oederkuilen en na gebruik het veel problemen om het op verantwoorde wijze af te voe- Het verbranden van dit plastic het oogpunt van miheube- ig onaanvaardbaar. Ook ic veevoederzakken en kunst en worden tegelijk met idbouwplastic opgehaald, vrijdag 8 mei zal de firma Spitman bij bedrijven langs gaan en het plastic afval ophalen. Het is wel noodzakelijk dat het plastic zo schoon en netjes mogelijk wordt aangeboden om het mogelijk te maken dat het weer kan worden gerecycled. Aan de inzamelingsaktie zijn voor de bednjven die aan de aktie mee willen doen, geen kosten ver bonden. De meeste bedrijven heb ben inmiddels een mededeling over de aktie ontvangen. Bednjven die nog geen mededeling hebben ontvangen en toch aan de aktie wensen deel te nemen kunnen zich tot en met dinsdag 1 mei voor deel name aanmelden bij de gemeente- werf, Hamersveldseweg 105, tele foon 941594. USDEN - Ook dit jaar zal reer een stille tocht worden Jehouden naar het monu ment. Om 19.20 uur is het op tellen op de Asschatterweg 217 bij de ingang van de fa milie H. v. Roomen. Het ver trek is om 19.30 uur. Bij het monument zal een pro gramma uitgereikt worden. Hier wordt ook de twee minu ten stilte in acht genomen. ►afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Irschijnt elke dinsdag en donderdag. Haktie: Martin Hermens en Hans Mosterd. Haktie-secretarlaat: Mia Veen en Marijke Bakker fdredaktie: Hans Mosterd levering kopij en advertenties: V het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor Idonderdagnummer tot uiterli|k woensdagmiddag 12 00 uur daktie en administratie: jiloor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op pdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur lefoon 033-941495 (administratie en redaktie) innementsgeld: '■80 per jaar, f 33,90 per half jaar. 17.20 per kwartaal ichten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18.00 'e hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 '930 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt Jemen met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 al bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u •stellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) 'ooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B.V te Barneveld, duidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal. .iyjmer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst. "^*s,ellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). 'nt ook contant betalen op ons kantoor. Wen-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'angt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ntenkombinatie te Barneveld. ZË vervolg van pagina 1 een aantal overeenkomsten als verschillen in vergelijking met het plan van eerdaags: „Zo zit er een groot verschil in de omvang van beide plannen; in de tweede fase zijn ruim 3000 wonin gen gebouwd, terwijl het aantal te bouwen woningen in 't Ruige Veld slechts een kwart daarvan bedraagt. Een overeenkomst tus sen beide plannen is, dat tijdens de voorbereiding de nodige ver traging is opgetreden, zij het dat de aard ervan geheel verschillend was". CONTINGENTEN De heer Van Woudenberg signa leerde als verdere overeenkomst de stedebouwkundige opzet, zorgvuldig en gevarieerd van vormgeving, kortom een wijk waar het goed wonen wordt. Hij toonde zich verder verheugd over het feit, dat dit project bestemd is voor de sociale huursector. Kri tisch ging hij in op eerdere ge sprekken die hij heeft gevoerd met de heer Van der Weijden: „De Woningstichting Leusden is van mening, dat de gemeente te weinig contingenten in de sociale huursector aanvraagt. Ik zou daar mee volledig kunnen instemmen, als het zo was dat door een gróter contingent één te vragen er ook een gróter contingent wordt tóe gewezen. Wij weten allemaal dat dat niet zois..." ALTERNATIEVEN De heer Van Woudenberg toonde zich voorstander van het zoeken naar aanvaardbare alternatieven: ..En dat terwijl er een aanvaard baar alternatief is, namelijk de bouw van goedkope koopwonin gen. Die geven in de praktijk een veelal met huurwoningen verge lijkbare woonlast en bovendien kun je via het toewijzingsbeleid de doorstroming bevorderen, waardoor bestaande huurwonin gen vrijkomen voor mensen vóór wie een koopwomng geen alter natief is". „Ik houd staande, dat de bouw van goedkope koopwoningen ook een wezenlijke bijdrage kan leveren aan de huisvesting van de genen die op een huurwoning zijn aangewezen". MOEILIJK Hiema was het woord aan de gast van deze bouwstart, de Hoofd In genieur Directeur van de provin cie Utrecht, de heer Ir. C.H.C. de Reus Deze spreker onderstreepte De NCVB, gewest Utrecht, heeft voor haar leden twee aktiviteiten op het programma staan. Op don derdag 7 mei wordt in Wouden berg een thema-avond gehouden. Het onderwerp is 'sacred dance'. Opnieuw worden oude vormen en patronen, veelal ontstaan uit de christelijke symboliek, beleefd en komt men in harmonie met lichaam, ziel en qeest. Fnedel Kloke-Eibl is de bege leidster. De kosten zijn f 6,~ en die moeten overgemaakt worden op giro 52.53.573 ten name van pen ningmeester van de NCVB gewest Utrecht. Inlichtingen over deze thema-avond zijn te krijgen bij me vrouw Batelaan, telefoon 03498- 2243. Op donderdag 14 mei wordt in Utrecht een stille tocht gehouden. Rond moederdag roepen verschil lende vrouwenorganisaties op om mee te lopen in deze tocht en soli dair te zijn met dwaze moeders van Plaza de Mayo in Argentinië. De tocht begint om 20.00 uur op het Domplein, vanaf 19.30 wordt er verzameld De tocht eindigt bij de Janskerk. Voor belangstellenden is aansluitend, om 20.15 uur een ge bedsdienst. (advertentie) en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusdei Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekemddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren; Volledige beeldpagina met logo;;Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt Kabelspots, halve ^eeldpagina met kleurgebruik ƒ75,- per dag Kabeltjes, (vraag aanbod) eerste twee regels 6, - per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubnek. eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BÈL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudev/ina de Boer Waren de eerste twee weken van april aan de koude kant, nu doet deze er alles aan om dit snel te vergeten. April doet zelfs verwoede pogin gen, één van de warmste van de afgelopen vijfentwintig jaar te worden. Het week einde leverde twee zeer fraaie dagen op. Wij zaten in ons gebied net aan de goede kant. In het zuiden was het zondag bewolkt en in Limburg viel in de nacht van zaterdag op zondag nog 7 mm regen. De oorzaak was een kleine inac tieve storing, die op zijn weg naar de Britse Eilanden even het weer verstoorde in het zuiden en zuidwesten. Zon dag was het wel tijdelijk wat koeler. Vooral aan de kust was dit goed merkbaar doordat daar de wind van zee kwam. En het zeewater is nog erg koud. Zo werd het op een platform op de Noordzee bij zonnig weer niet warmer dan 9 gra den! Het weer herstelde snel. Vanaf maandag opnieuw ho- gedruk op weg naar midden- Europa. Derhalve weer veel zon en vrij warm weer. Hoe lang dit mooie weer aanhoudt is op dit moment (zondag) nog moeilijk te zeggen. Vol gens de laatste computer prognoses kan er vanaf woensdag onweer optreden, waarna er enige afkoeling plaatsvindt. L/ai zou dan op koninginne dag een weersverslechtering inhouden. Jammer natuur lijk, maar ja het is nog ver weg. Misschien zijn de mo dellen inmiddels al wel bijge steld. Het is dus even af wachten. Op 25 april 1950 verliep het weer geheel anders. Op die bewuste dinsdagmiddag viel er in een groot deel van het land een pak sneeuw. Tij dens het sneeuwen daalde de temperatuur midden op de dag iets onder nul. Zuid-Engeland werd getrof fen door een echte 'blizzard' (sneeuwstorm). Tegelijker tijd stonden de thermometers in Moskou op 28 graden. Het kan verkeren, zei Bredero eens. Maar nu zeggen wij: „April doet wat hij wil" of... „Vrouwen en april, beiden hebben hun gril". Woensdag 29 april 14.00-16.30 uur: Kledingbeurs in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75. Donderdag 30 april Zie programma Koninginnedag 17.00 uur: Funk-Rock muziek met Square Feet in café de Brouwerij Vrijdag 1 mei 20.00:^ Opening jubileumtentoon stelling "in galene 't Claeverenblad 20.00 uur: Kaartavond in De Til. Zaterdag 2 mei 10.30 en 13.30 uur: Film in De Blij hof. Maandag 4 mei 19.20 uur Opstellen voor stille tocht naar monument op de As schatterweg 217. 20.45 uur Concert Leusdens Vo caal Ensemble m St Jozefkerk. Dinsdag 5 mei Zie programma bevrijdingsdag Woensdag 29 april 9.00 uur: Handwerkhobbyclub de Moes pot. Donderdag 30 april: Feestpro gramma Koninginnedag Donderdag 30 april 9.00 uur: A.M.B.C. familiepuzzelrit gratis deelname, Hotel de Roskam Vrijdag 1 mei 20.15 uur: Isidorus feest K P.J.-A.B.T.B.K.P.O. Ons ge bouw Zaterdag 2 mei 20.00 uur: Gehuw denbal café Buitenlust Zaterdag 2 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 11.30 uur: Friihschoppen D'Ouwe Peerdestal Zondag 3 mei 14.00 uur: Disco de Klaveet Dinsdag 5 mei 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem. Ons Gebouw Zondag 3 mei 14.00 uur: Video middag de Moespot. eveneens de noodzaak van een goede verdehng en differentiatie over de bevolking, waarbij wo ningwetwoningen onmisbaar zijn. De praktijk van vandaag maakt zijns inziens één en ander wel zeer moeilijk. Sombere geluiden liet hij horen. Hij vertelde dat de bezuinigings- drang van minister Ruding ertoe zou leiden, dat het woningwetcon tingent gehalveerd zou worden De heer De Reus, wiens functie omschreven kan worden als het hoogste intermediair tussen het Ministerie van Volkshuisvesting en Ruimelijke Ordening enerzijds en de provincie Utrecht ander zijds, zag echter hchtpunten Zo noemde hij decentralisatie van rijksoverheid naar gemeentehjk niveau een positieve ontwikke ling. Hij pleitte echter voor meer zeggingsmacht voor de gemeen ten. Hij feliciteerde alle belangheb benden met de laatste grote uit breidingsfase van Leusden: hij had woorden van lof voor archi tect Chns Smit, voor de Woning stichting Leusden en voor de ge meente In de felicitaties werden eveneens de Vrouwen Advies Commissie, Leusdense woning zoekers en UBA Holding BV be trokken. STICHTINGSKOSTEN Als vierder spreker nam de Alge meen Directeur van UBA Holding BV te Uithoorn, de heer Ing A de Reus, het woord Hij sprak zijn blijdschap uit over het verkrijgen van de bouwopdracht. Voordat een en ander echter zover was, moesten wel diverse hobbels gladgestreken worden. Goed en plezierig overleg met WSL zorgde echter voor spoedige oplossing van allerlei problemen. Hij bena derde het open karakter van de diverse gesprekken op zowel ge meentelijk als het Woningstich ting-niveau. Hij prees zich geluk kig met de inzet van het adviesbu reau DHV. Hij toonde zich verder verheugd over het feit, dat de fase van een zogenaamde projektont- wikkelaar hier niet nodig was Niet alleen had men zelf vol doende kennis in huis en konden de risico's minimaal blijven, men kon hierdoor belangrijk besparen op de stichtmgskosten Hij noemde het plan van architect Chris Smit een goed ontwerp in een mooi gebied. BUDGET In de wandelgangen hadden we een kort gesrek met de heer Smit. Hij vertelde ons, dat hij als archi tect toch ruim tevreden is, dat hij veel van zijn oorspronkelijke ideeën heeft kunnen verwezenlij ken. Hij was uitstekend te spreken over het contact met de Woning stichting Leusden. De architecto nische ontwikkeling van het pro ject heeft zo'n dne maanden in be slag genomen. Van de zijde van de Woningstich ting Leusden vernamen wij dat zo wel de stichting als de architect het betreurden, dat de erkers die in het oorspronkelijke plan opge nomen waren, met gerealiseerd konden worden in verband met een tóch ontoereikend budget. de groep met faillissement werd bedreigd ging Ayckboum met een aantal schrijvers korte pro- dukties maken voor de TV. Een aantal op deze manier tot stand ge komen éénakters werden gefor meerd tot een programma dat de titel 'Verwarringen' meekreeg. Virus heeft zich zondagavond niet gehouden aan de oorspronkelijke versie van het toneelspel. Omdat men dat beter vond hebben Wim Móhlmann en Thea Roest, die bei den de regie in handen hadden, de volgorde van de éénakters ge wijzigd. Een éénakter met een meer sym bolische inhoud werd nu ge speeld als laatste akte voor de pauze en met zoals in de oorspron kelijke opzet als allerlaatste één akter van de avond. RODE DRAAD De rode draad die door het ge heel moest lopen was ook daad werkelijk aanwezig. In elke één akter kwam in het dekor heel na drukkelijk een rode lijn voor, in een enkel geval was in plaats van de draad een rode paal neergezet. Omdat Virus de volgorde van de éénakters gewijzigd had, werd er een wat groter beroep gedaan op de fantasie van de toeschouwers. Diegenen die de rode draad door het verhaal gemist hebben, kun nen toch terug zien op een origi nele toneelavond. In een vijftal va riaties kwam het onderwerp over spel aan de orde. In de eerste éénakter was er sprake van een poging tot over spel. Een vertegenwoordiger ving bot bij zijn poging om in het hotel waar hij verbleef een aantrekke lijke jongedame mee naar zijn ka mer te krijgen. In de tweede éénakter werd de LEUSDEN - De toneelgroep van jongerenvereniging Virus is er wederom in geslaagd om een origineel toneelstuk op de planken te brengen. In de toneelzaal van 'Ros Beyaart' wisten de spelers en speelsters zondagavond het publiek een paar uur te boeien met het toneelstuk 'Verwarringen' De titel van het toneelstuk van de Engelse schrijver Alan Ayckboum wekte de verwachting dat het hier zou gaan om een klucht met tal van gecompliceerde situaties. 'Ver warringen' is echter een combinatie van vijf éénacters die jij elkaar een avondvullend programma vormen. (van één onzer medewerkers) jongerenvereniging Virus eft zo langzamerhand een be hoorlijke reputatie opgebouwd als het gaat om toneel of cabaret. Het is traditie dat een groep Virus- leden elk jaar zo tegen Kerst een eigen visie brengt van het wereld gebeuren. In het voorjaar staat er al enkele jaren achtereen een to neelavond op het programma Een aantal Virusleden heeft inmid dels een behoorlijke ervanng op gedaan als toneelspelers of-speel ster. PROGRAMMA Alan Ayckboum, de schrijver van 'Verwarringen' verdiende aanvan kelijk de kost als direkteur van een Engelse theatergroep. Toen <ctie staat bij Virus hoog m het vaandel Als er kreeft wordt geserveerd, wordt er ook kreeft geserveerd, laar, dat onze fotograaf zich afvroeg, wat hiér ter tafel wordt gebracht- De leden van Virus slaagden er zondag weer in, het pubhek te boeien. situatie van de andere zijde be licht. Een sloof van een huisvrouw met kennelijk drie kleine kinde ren rende zich dagen achtereen rót om de boel thuis op orde te houden. Tijd om de telefoon op te nemen om haar man, die op za kenreis was, te woord te staan was er niet. In een door Virus als derde ge speelde éénakter kwamen men sen m het park aan het woord die stuk voor stuk even uit de anonimi teit traden om hun probleem dui delijk te maken na depauze bracht een vijftal le den van Virus de éénakter 'Diner' Dit onderdeel speelde in een ken nelijk duur restaurant. Het publiek kon de vaak hoogoplopende ge sprekken volgen van twee echtpa ren, die aan verschillende tafels zaten. Wanneer het gesprek ge volgd werd aan de ene tafel zat het stel aan de andere tafel doodstil te wachten tot zij weer aan de beurt was om verder te gaan met de dia loog. Alleen de uitstekend spe lende ober bewoog zich onver stoorbaar tussen de twee tafels PUINHOOP 'Verwarring' eindigde bij Virus in een chaos. Tijdens een soort fancy-fair ten bate van een goed doel liep werkelijk alles mis. Om dat een mikrofoon toevallig 'open' stond hoorde het aanwezige pu bliek dat de plaatselijke schooljuf zwanger was van de organisator van het feest terwijl ze vaste verke ring had met een hopman. De hopman had zijn welpjes niet meer m de hand toen het begon te onweren en de knapen iedereen met modder begonnen te gooien. De lijst met opeenvolgende, meestal lachwekkende proble men stapelden zich op. De chaos die ook op het toneel ontstond was echter perfekt geor ganiseerd, een verdienste van on der meer de man die de techniek verzorgde. NIEUWE LEDEN 'Verwarringen' werd op de plan ken gezet door in totaal elf Virusle den Barbara Meenks, Heidi ter Maten en Trees Roest debuteer den zondagavond, van enige plan kenkoorts was bij dit dnetal niets te merken. Het aantrekkelijke van een toneel avond bij Virus is het feit dat de groep in zijn geheel naar perfectie streeft. Men gaat daarin zover dat bijvoorbeeld m de scene die in een restaurant speelt ook echte kreeft op tafel komt. Dergelijke details zijn op allerlei momenten te bespeuren als Virus voor het voetlicht treedt. Voordat 'Verwarringen' zondag avond voor het publiek werd ge bracht hebben de jongeren inten sief gerepeteerd. Er is een twintig tal repetities nodig geweest om het gewenste resultaat te berei ken. De gioep heeft veel aan de advie zen van Thea Roest die een oplei ding volgt aan de academie voor expressie in Utrecht. Thea Roest heeft samen met Wim Móhlmann de regie verzorgd voor het toneel spel dat uiteindelijk met veel suc ces in het Ros Beyaart werd ge bracht.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3