zakelijkheden Tiende Oranje-Zeskamp op bevrijdingsdag Lenteconcert Veenendaal met Gemengd Koor Leusden Eerste beton voor zwembad Groeneveld opticiens ,ush Hour concerteert ij Jazzsociëteit Leusde1 Vanavond vergadering ABOP regio Amersfoort Speenkruid ommissie- irgaderingen maand mei Open huis garage Bloemendal Bloemtiek vernieuwd Radio Drieënhuizen Noodwinkel Pix-schoenen plaatselijk nieuws DINSDAG 28 APRIL 1987 Het gratis into-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Leusden, Winkelcentrum Hamershol, Grullerij 3 LEUSDEN - Niet alleen op Konin ginnedag, maar ook op bevrij- dinsdag is de Oranjevereniging I Leusden zeer aktief. Een ochtend voor ouderen, twee playback- shows, en de tiende Oranje Zes kamp staan op het programma. De dag begint met een 60 plus ochtend in 'De Til'. Om 9.30 urn- wordt iedereen verwelkomd met muziek en koffie. Om 10.00 uur be gint de toneelvereniging 'Cres- cendo' met haar optreden. De toe- gang is gratis. Vanwege het grote succes van de jeugd playbackshow van vong jaar, knjgt de jeugd ook dit jaar de gelegenheid haar imitatietalenten te tonen. De show is bedoeld voor jongeren tot 14 jaar. Deelnemers kunnen zich melden bij mevrouw Verschuur, Eikenlaan 15 m Scher- penzeel, telefoon 03497-3536. De playbackshow vindt plaats in 'De Korf. De zaal gaat om 13.30 uur open en de entree bedraagt f 1,50 per persoon. Zeskamp Dit jaar wordt de tiende Oranje- Zeskamp gehouden. Vanaf 18.00 uur zal muziekvereniging 'Lisiduna' een show geven. Om 18.30 uur zal zij de ploegen begeleiden naar het Zeskamp-terrein op het parkeer terrein tussen het gemeentehuis en 'De Korf. Om 18.45 uur zal het start sein worden gegeven. Na afloop van de zeskamp wordt in 'De Korf een playbackshow ge houden door de zeskamp-ploegen. De zaal gaat open om 20.30 uur. De entree is twee gulden voor perso nen tot 16 jaar en f 3,— voor perso nen van 16 jaar en ouder. Dit evene ment telt ook mee voor de totaals core van de zeskamp. De prijsuit reiking volgt na afloop. De noodwinkel van Pix-schoenen op de Muldenj Eindelijk is het er weer, voorjaarsbode bij uitstek: het Speenkruid. We zien het uit bundig bloeien langs de slootkanten en in de wegber men, waar ze de winter heb ben overleefd door middel van knotsvormige wortel knolletjes. Die knolletjes lij ken wel wat op spenen en de plant heeft daaraan zijn Ne derlandse naam te danken. Ze houden van een vochtige standplaats. Doordat de hart vormige bladeren donker groen zijn en mooi glanzen door zetmeel bevattende op perhuidcellen, zijn de gele bloemen zeer opvallend. Al thans als het helder, zonnig weer is, want bij donker weer sluiten de bloemen zich en zijn dan bijna niet te zien. Maar zodra de zon schijnt breiden de kroonblaadjes zich stervormig uit. Ondanks het vele insekten- bezoek vormt de plant zelden vruchtjes. Toch weet de plant zich enorm te vermeerderen. Deze vermenigvuldiging vindt dan ook meestal plaats door middel van okselknol letjes. Deze tarwegrote knol letjes, die zich ontwikkelen in de oksels van de onderste bladeren, vallen in mei en juni, als de plant afsterft, af. Ze worden door de regen meegespoeld en verspreid. Dit gaf vroeger aanleiding tot het volksgeloof dat dan een tarweregen had plaatsgevon den. Men sprak dan van He melt rood. Speenkruid stond in het ver leden bekend als probaat middel bij scheurbuik. De Duitse volksnaam Schar- bockkraut herinnert daar nog aan. De plant bevat een groot gehalte aan vitamine C en zoals men weet ontstaat scheurbuik bij een gebrek daaraan. Men moet de bla deren echter wel eten voor de bloei en niet later, want dan hebben ze een scherpe smaak en zijn dan min of meer giftig, waardoor het schadelijke gevolgen kan hebben. Door de vorm van de knolle tjes zag men er ook een mid del in tegen aambeien. Het sap uit de knolletjes werd met wijn vermengd en met dit mengsel moest men de pijnlijke plaats veelvuldig wassen. Maar ook alleen het bij zich dragen van het kruid, uiteraard met de wortelknol letjes, was voldoende om de aambeien te genezen of de pijn ervan te verzachten. Spoedig na de bloei gaat de plant vergelen en sterft het bovengrondse gedeelte af. af. De wortelknolletjes heb ben reservevoedsel opgesla gen en wachten, onder de grond, op het volgend voor jaar. G. van L. Of hel nu gaat om een modieuze Ray-Ban zonnebril, een zonnebril met glazen in uw eigen sterkte of een gewone idbril. Groeneveld adviseert, past af en biedt nazorg. Zo ft dat vinden wij. Ook bij zonnebrillen piano. Het koor brengt ondermeer gedeeltes uit de West Side Story en Seventy Six Trombones van Mere dith Willson. Uiteraard is de dameszanggroep 'Dragonder* ook eén van de optre dende koren. Zij brengen muziek van uiteenlopende stijlen, van ope rette en spiritual tot Nederlandse volksliedjes en popsongs. Een ge heel ander geluid komt van de Veenendaalse Harmonie 'Caecilia'. Hun inbreng zal swingend zijn. Op het Lenteconcert zal ook een pnjswinnaais van de eierverfwedstnjd, georganiseerd door de winke- srnde Biezenkamp. Ilona Tolboom en Susanne Jongelmg wonnen een otoestel. Jeroen Tilburg en Rik den Broeder gingen er met de radio's door. LEUSDEN - In de maand mei :den de volgende openbare mmissie- en werkgroepverga- nngen gehouden: Openbare Werken en Ruimte- :e Ordening; Algemene Bestuurszaken; Welzijn en Onderwijs; Financiën; Overleg Cie Verheer; Raad; LEUSDEN - Vorige week donderdag was het zover: het eerste beton voor Leusdens nieuwe zwembad werd gestort. Dat bleek een niet gerwge operatie te zijn, waar een grote beton-pomp voor nodig was. Met de hef-arm was de betonpomp zo de eerste in Leusden, die de overkant van het bad haalde... 26 - Planadviesgroep; 26 - CAJ (onder voorbehoud). De vergaderingen beginnen om 20.00 uur tenzij anders vermeld en worden gehouden in het gemeen tehuis, 't Erf 1 te Leusden-centrum. De agenda's en stukken liggen vanaf 5 dagen voor de vergadering ter inzage bij het bureau Voorlich ting, 't Erf 1, telefoon 941247, toestel 116 en in de bibliotheek Nieuw- Langenbeek. De verslagen van de hierboven aangekondigde vergaderingen worden op de genoemde plaatsen ter inzage gelegd in de week vol gend op die waarin de vergadering is gehouden. LEUSDEN - Het Gemengd Koor Leusden is één van de deelne mers aan het lenteconcert op 9 mei in het Aller Erf in Veenen daal. Ongeveer honderdzestig mensen, variërend van 10 tot 70 jaar, werken mee aan deze zeer afwisselende muziekavond. De organisatie is in handen van de Veenendaalse dameszang groep 'Dragonder'. Het Gemengd Koor Leusden telt meer dan tachtig leden. Dirigent is John van Hoek. Claudin Bierens zorgt voor begeleiding op de sopraan haar medewerking verle nen, namelijk Will Vissers uit Ois- terwijk. Zij zal ondermeer Sum mertime uit de opera Porgy and j Bess zingen. Samen met Piet van den Brink zal zij ook een duet ten gehore brengen. Het concert begint zaterdag 9 mei om 20.00 uur in Aller Erf m Veenendaal. De entree is dne gul den. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Aller Erf en bij koorleden. Voor meer informatie kan men bellen naar Marijke Vnjs, telefoon 08385- j 15988. IISDEN - Zondagmiddag 3 mei kunnen liefhebbers van mo- Foto-expositie 40 jaar VW me jazz aan hun trekken komen tijdens een concert van de *p 'Rush Hour' uit Utrecht, bij de Jazzsociëteit Leusden. ïh Hour is een kwintet dat wordt gevormd door afgestu- rde musici van de afdelingen lichte muziek van de conser- oria Den Haag, Rotterdam en Hilversum. Het repertoire van groep bestaat uit een swingende mengeling van eigentijds ^(tyeelde Be pop, Latin, Funk en Fusion aptwee maanden na de oprich- l enige jaren geleden, werd professionele aanpak en de irgieke inzet van dit kwintet be nd met het behalen van de eer- pnjs van het 'Middelsee Jazz- ival' te Leeuwarden. Het jury- port zei destijds: "Rush Hour is hecht samenspelend kwintet een interessante muziek- ize waarin de solo's zonder uit deling om meer vroegen." bezetting van het kwintet is als Michel de Bruin, altsax; n de Jong, vibrafoon; Paul De- r, guitaar; Henk Arts, basgui- en Rob Jansen, slagwerk. In het voorprogramma speelt het kwartet 'DJESPEERATIONDe bezetting van dit kwartet is- Artur Marcussen, tenor en guitaar; Joop de Man, basguitaar; Tibor Paulsch, jazzdrums en Peer Hartjesveld, keyboard. Dit concert wordt gegeven in 'De Hakhorst' in Leusden. De aanvang is om 14.30 uur; het programma duurt tot ongeveer 17.30 uur. Voor leden is de toegang gratis, terwijl van andere belangstellen den een bijdrage van 5,- wordt gevraagd ter bestrijding van de onkosten. LEUSDEN/AMERSFOORT - De foto-expositie 'Veertig jaar Volks wagen in Nederland' is vrijdag 1 mei, zaterdag 2 mei en zondag 3 mei te bezichtigen in de show room van Pon Dealer aan de Arn- hemseweg 2-14 te Amersfoort. De foto's tonen niet alleen de ont staansgeschiedenis van de be kende 'Kever', maar laat ook zien hoe de Amersfoorter Ben Pon in officierstenue na de oorlog op pad ging om dit toen bekende dof glanzende autootje in Nederland ingevoerd te krijgen. Het lukte hem wonderwel: m 1947, nu veer tig jaar geleden, arriveerden de eerste zes in Amersfoort. Daama volgden al spoedig hele treinla dingen vol want de Kever werd m de wereld de meest populaire en meest verkochte van alle auto's: meer dan 20 miljoen. Wie Amersfoort zegt in de auto wereld, brengt de stad direct in verband met Pon. Niet zo verwon derlijk: ruim 70 jaar geleden be gon Meindert Pon met naaimachi nes, fietsen en auto's, en legde de basis voor de in 1928, nu bijna 60 jaar geleden opgerichte Pon's Au tomobielhandel. Oude foto's uit die periode laten een boeiend stukje Amersfoortse geschiedenis zien. De foto-expositie vormt dan ook een belangrijk onderdeel van de jubileumshow van Pon Dealer 1, 2 en 3 mei. Op deze show zijn ver der talrijke old-timers te bewon deren. De automobilist van van daag kan echter ook de nieuwste modellen bewonderen van Audi en Volkswagen die ter gelegen heid van 40 jaar VW in Nederland met aanzienlijke kortingen wor den aangeboden. De kopers van een nieuwe auto bij Pon Dealer krijgen als jubileumgeschenk een tweedaagse reis met verblijf aan geboden naar Wolfsburg, waar Volkswagen inmiddels over de modernste autofabnek van heel Europa beschikt. LEUSDEN - Op Koninginnedag (30 april), en op 1 en 2 mei houdt ga rage Bloemendal aan de Zwar- teweg een Open Huis, naar aanlei ding van een verbouwing eerder dit jaar. Met name de showroom heeft een ware gedaanteverwisse ling ondergaan en biedt veel meer ruimte aan zowel nieuwe als ge bruikte wagens. Tijdens het open huis showt Bloe mendal de complete Mazda-sene, waarvan hij sinds de verbouwing service-dealer van Leusden en omgeving is. Tevens zullen di verse occasions met ontbreken. Een Oranjebitter op Koninginne dag, een hapje en een drankje en voor de kinderen een grabbelton, maken een bezoek aan Garage Bloemendal bij voorbaat al de moeite waard LEUSDEN - De Bloemhek op win-1 keicentrum Biezenkamp is ver nieuwd. Hoewel de verbouwing door de lang aanhoudende vorst emge vertraging opliep, slaagde de familie Speksnijder er toch in om met Pasen al een nieuw ge deelte van de verbouwde bloe- menzaak te presenteren. Afgelopen weekend was de in richting compleet. Een gratis plantje stond op iedere klant te wachten. En dat gaf de her opening van de Bloemtiek een feestelijk tintje, dat goed in de smaak viel. LEUSDEN - Met ingang van vorige week is Radio Drieënhuizen uit Leusden-Zuid, winkelcentrum de Bieshaar, verdwenen. Eigenlijk zou deze radio-en-t.v.-zaak al eer der uit Leusden-Zuid zijn vertrok ken, als tenminste in de Hamers hof de nieuwe winkel al in gebruik genomen kon worden. Dat is echter nog niet het geval. De lange winter heeft roet in de opleveringsdatum van de winkels aan het 't Erf gegooid, waardoor Radio Drieënhuizen met de hoofd vestiging aan de Leusderweg in Amersfoort, genoodzaakt werd (contractueel) om Leusden even de rug toe te keren en een korte pauze in te lassen, als een soort stilte voor de storm voor de ope ning van de nieuwe zaak op 't Erf nummer 13. Medio mei/juni rekent filiaalbe heerder Arends zijn werkzaamhe den in Leusden-Centrum te kun nen hervatten. LEUSDEN - Vanavond houdt de Algemene Bond van Onderwijs personeel (ABOP) een bijeen komst. Informatie zal gegeven worden door Henk Mulders (hoofdbestuurslid ABOP) over Basisonderwijs Eindtermen. Dit gaat over de eisen die aan het einde van de basisschool aan ie dere leerling gesteld gaan wor den, voordat zij naar het Voortge zet Onderwijs kunnen. Tenmin ste, als minister Deetman zijn zin gaat krijgen. Daarna komt de eerste fase van het Voortgezet Onderwijs aan bod (drie leerjaren). Nog weinigen, in en buiten het onderwijs, zijn er zich van bewust dat in de ko mende vijf jaar het Voortgezet On derwijs ingrijpend zal veranderen. Veel van wat nu voor iedereen herkenbaar is, zal dan niet meer bestaan. Opnieuw, wanneer mi nister Deetman zijn zin krijgt. De vergadering begint om 20.00 uur en vindt plaats in de Eenhoorn (tegenover het station in Amers foort). De vergadering is de jaar vergadering van de ABOP regio Amersfoort. Maar ook nog-niet-le- den zijn vanaf 20.30 uur welkom. LEUSDEN - In afwachting van de oplevering van de nieuwe winkels rond het Erf op de Hamershof, is er op de Mulderij - naast het ge meentehuis en benzinestation To tal - een noodwinkel van Panter- huis b.v. verschenen onder de naam Pix-schoenen. Nadat de gemeente Leusden het licht op groen had gezet voor de tijdelijke vestiging, zag de heer Leeuwis uit Vianen kans om nog net voor de Pasen open te gaan In no time nchtte hij samen met zijn medewerkers de noodwinkel met een paar duizend voorjaars schoenen voor jong en oud in, waarmee gezien de drukte in de behoefte van veel Leusdenaren werd voorzien.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5