r Er wordt nu een streep gezet achter jen Van Zandbrink-tijdperk' [antongerecht Amersfoort )phalen van schillen n van kunststoffen Keep them rolling r leus tl er krant )ruk bezochte receptie in Ons Gebouw bij afcheid iabobank-directeur A.W. van Zandbrmk m Achterveld: Gezamenlijke viering van Isidorusfeest Zwangerschaps- gymnastiek in Achterveld Frühschoppen -Jlilieuboer start met proef Achterveld en Stoutenburg: KPO maakt busreisje DWS-oud papieraktie Aubade bij Huize Sint Joseph Spreekuur burgemeester in Achterveld beëindigd foiNSDAG 28 APRIL 1987 Achtervelds nieuws CHTERVELD - Na 32 jaar werkzaam te zijn geweest voor de ibobank-organisatie heeft de heer A.W. van Zandbrink af- heid genomen. De heer Van Zandbrink had te kennen gege- gebruik te willen maken van de VUT-regeling. &nder dagmiddag waren in D'Ouwe Peer destal het bestuur, raad van toezicht, de medewerkers, mede-directeuren van nliggende Rabobanken en andere leidinggevenden officieel fcheid. wordt nu een streep gezet ach- een "Van Zandbrink-tijdperk", lus de voorzitter van het be- iur, de heer Van Zandbergen, ijna 80 jaar is de leiding van de hterveldse bank in handen ge- jest van een Van Zanbrink. Va- r van Zandbrink was 46 jaar kas- r en zaakvoerder. Hij werd op vol gd door zijn zoon die nu na jaar afscheid neemt. Begonnen kassier, opgeklommen tot di- tteur. Hij maakte een tijd mee grote bloei. U genoot een sot vertrouwen. Het in u ge lde vertrouwen was groter dan telf wel wist. Zelfs de jeugd :de veel vertrouwen in u. U lp de mensen waanneer dit mo- ijk was. Er werd nooit over tijd sproken al was het laat m de ind." 1955 was er een lerungsbe- g van ruim 1 miljoen. Dat is mo- nteel uitgegroeid tot 40 mil- n. We zullen nog wel verschil de malen bij u om raad komen gen en u blijft nog aan de bank bonden als adviseur", aldus de voorzitter. Ook de echtgenote van de heer Van Zandbrink werd in het afscheid betrokken. Haar werd veel dank gebracht voor de manier waarop zij steeds achter haar man had gestaan. "Namens de medewerkers en alle anderen veel dank voor hetgeen u. zowel voor ons als voor de bank, heeft betekend", zo besloot de heer Van Zandbergen. Vervolgens werd het woord ge voerd door de burgemeester van Leusden. de heer J.W.M. Radema ker. "Door uw goed beheer is er een goede welvaart gekomen. Er was steeds een goede samenwer king met gemeente en bank", zo memoreerde de burgemeester. De heer J. de Vries namens de Ra bobank Nederland: "Men heeft er alle respect voor, dat de bank in uw periode zo geweldig is ge groeid. U bent gekomen in een tijd die heel anders was dan nu. U was belast met de belangen van de bank. maar u was ook nog zaak waarnemer van de Handelsvereni ging. Er was veel respect voor de De heer Van Zandbrink en zijn echtgenote mochten 's avonds vele felicitaties in ontvangst nemen. manier waarop u werkte. Als direkteur heeft u een tijd mee gemaakt in een stroomversnel ling. Namens de Rabobank Neder land veel dank en respect voor hetgeen u heeft gepresteerd. Namens de afdeling vereniging van directeuren Midden-Neder land Noord sprak de heer J. van de Mark. "De functie van direkteur is tegenwoordig niet zo makkelijk. Men mag tegenwoordig blij zijn dat men gezond blijft en de VUT of het pensioen kan halen Tijdens de vergadenngen kwam u steeds met goede ideeën en adviezen We hopen dat we u en ook uw echtgenote op de toekomstige vergaderingen met zullen mis sen" Daarop was het de nieuwe be noemde directeur, de heer H. Vermeulen die het woord voerde. "Ik ben dne jaar geleden hier bij de bank gekomen. In die jaren is er een hele goede samenwerking tussen ons geweest en veel is er tussen oris besproken. Ik hoop het werk op dezelfde wijze te kunnen voorzetten Er is niet alleen het be lang van de bank. maar ook het belang van de medewerkers, na mens al die medewerkers veel dank voor de manier waarop u met ons werkte en onze belangen behartigde". Uiteindelijk was het de heer Van Zandbrink zelf, die als laatste aan het woord kwam. "Voor u staat een heel dankbaar man. Ik ben blij dat ik samen met de medewer kers een dienende taak naar be horen heb kunnen vervullen. Ik kon dit niet alleen. Maar door het vertrouwen van de medewerkers en de collega's is het toch gelukt. Ik ben veel dank verschuldig aan collega's en oud-leden. Zoals aan de heer J. Tijmensen als ere-voor- zitter van de Raad van bestuur en aan de heer Van Bekkum als oud kassier Ook van hen heb ik veel geleerd. Ook ben ik veel dank verschuldigd aan mijn vader die ik heb mogen opvolgen. Ook van hem heb ik heel veel geleerd waar ik m mijn loopbaan veel pro fijt van heb gehad". Vervolgens dankte de heer Van Zandbnnk voor de gesproken woorden en de door hem en zijn echtgenote ontvangen geschen ken "Ook de medewerkers heel hartelijk dank voor de goede sa menwerking die er steeds is ge weest en het vertrouwen dat ik van u heb genoten. Ik wens mijn opvolger, de heer Vermeulen, al het beste toe en hoop dat op de zelfde voet zal worden voortge gaan". zo besloot de heer Van Zandbnnk. Donderdagavond volgde er nog een afscheidsreceptie in Ons Ge bouw Het werd een heel druk be zochte receptie. Velen uit Achter veld. Stoutenburg en verdere om geving kwamen de scheidende direkteur de hand drukken. ACHTERVELD - Komende vrijdagavond vieren de ABTB, de KPJ en de KPO ge zamenlijk het Isidorusfeest. De avond begint met een H.Mis in de St.-Josephkerk om 19.30 uur, met als voorganger pastor Ter Bekke. na afloop van deze kerkdienst gaat men naar Ons Gebouw waar men om 20.15 uur ont vangen wordt met een kopje koffie. Om 20.30 uur zal de avond offi cieel worden geopend door de ABTB-voorzitter G Wouters. Ver volgens voert de KPJ het toneel stuk 'Vlieg er eens uit' op. Met dit toneelstuk, geschreven door An- dré Steenbeek. werd op de Lan delijke Creatieve Dag de tweede pnjs behaald Tijdens de pauze zal men weer in de gelegenheid zijn om loten te kopen. Hierbij is weer een aantal leuke pnjzen te winnen. De ABTB en de KPO voeren dit jaar geen toneelstuk op. Er is wel. samen met de KPJ. een verrassingsactivi teit. De avond wordt besloten met dan sen op de muziek van de band 'Combination'. Tijdens het dansen zal de prijsuitreiking van de verlo ting plaatsvinden. De avond zal worden gesloten door de KPJ- voorzitterP van Middelaar. ACHTERVELD - De kruis vereniging Leusden/Achter veld houdt weer een kursus zwangerschapsgymnastiek in het wijkgebouw aan de Walter van Amersfoortstraat 36 te Achterveld. De kursus begint woensdag 20 mei om 19.30 uur. In totaal worden tien lessen gegeven van een uur. De kursus is bedoeld voor vrouwen die in de maanden juli. augustus of begin september zullen bevallen. Naast aandacht voor het verbete ren van de lichamelijke konditie en voorbereiding op de bevalling, wordt ook aandacht besteed aan het vergroten van kennis en begnp over de zwangerschap. Op êén van de avonden worden ook de aan staande vaders uitgenodigd. Daar naast is er een filmavond, waar in aanwezigheid van een huisarts en wijkverpleegkundige een film van een bevalling wordt getoond. Voor deze kursus kan men zich tijdens het spreekuur van de wijk verpleegkundige aanmelden, maandag tot en met vrijdag, tel. 03425-1333, graag voor 15 mei. Na dere informatie over deze kursus kan men knjgen bij Anja Buurrna, tel. 03425-36159. Aangeraden wordt van te voren even te overleg gen met huisarts of verloskundige. dl - IUSDEN - Op 29 april start Milieuboer" met een ef in Achterveld en in itenburg. Het gaat om het alen van schillen, wat al lusden-Centrum en -Zuid *urt. Het nieuwe eraan is het dit keer in combinatie met het ophalen van iststoffen. De mensen It gevraagd of ze bij de illenemmer de gespaarde ststoffen van een week er- rillen zetten. Het gaat hier om de schone folies. Hierbij wordt gedacht aan verpak kingzakjes, draagtassen en alle andere schone kunststof zakjes. Beslist geen plastic flessen of vuile folies. De proef gaat in principe dne maanden duren en naar aanleiding van de conclusies, die dan getrok ken worden of het wel of niet haal baar is, zal deze uitgebreid worden over de rest van de wijken van Leusden waar nu al schillen opge haald worden Het lijkt een zeer zinnige zaak om dit te onderzoeken en van de kant van de overheid blijkt die belangstelling ook, want een gedeelte van de proef wordt gesubsidieerd door het NOH (Na tionaal Onderzoeksbureau Herge bruik). Mocht de proef slagen, dan is ook het werk van de Milieuboer weer een stukje efficiënter gewor den. Het gaat er daarbij om in één ophaalgang zoveel mogelijk afval- componenten gescheiden mee te nemen, waardoor er voor meer mensen een reéle mogelijkheid komt om in de verwerking ervan werk te vinden. De opgehaalde kunststoffen worden m principe gebruikt voor het vervaardigen van recyclingprodukten. In dit geval kan men denken aan plastic zak ken en planken. Schillen ophalen alleen is een rendabele zaak, dat blijkt m de praktijk waar nu één man betaald wordt, maar wordt m de toekomst nog aantrekkelijker door de com binatie. Ook is de Milieuboer zeer verheugd over de uitstekende me dewerking die de gemeente Leus den bij deze proef geeft. Het mag, aldus de Milieuboer. wel eens ge zegd worden dat de gemeente Leusden met kop en schouders bo ven het landelijke mveau uitsteekt als het gaat om directe hulp en steun aan projecten die het beper ken van afval tot doel hebben. De Milieuboer hoopt dat ook de bewo ners van Achterveld en Stouten burg allen hun medewerking zullen verlenen. In ieder geval zal de Mi lieuboer er zijn best voor doen om de proef te laten slagen en binnen afzienbare tijd met goede resulta ten te voorschijn te komen. ACHTERVELD - Zondagmorgen zal in D'Ouwe Peerdestal weer Frühschoppen worden gehou den. De aanvang is om 11.30 uur. Deze morgen zal men volop kun nen genieten van de gezellige Oostenrijkse muziek. De muzikale medewerking zal ook nu weer worden verleend door de Hinter- felder Musikanten. 14 je tijdens autorijden niet n moet, was een inwoner Woudenberg op hardhan- wijze duidelijk gewor- strafidtting van 23 april hij zich verantwoorden het feit dat hij in zijn Qplaats een bocht van de niet gezien had, hoewel situatie goed kende. Hij aan de linkerkant van de it beland en tegen en auto lereden, wat de nodige riële schade aan beide s had opgeleverd. zij een all-nsk verzekering aj dit met uit eigen zak hoe- betalen ,,Ik heb niet opge- ht is heel fout. ik heb een straf gehad", verzekerde hij «ntonrechter, mevrouw Mr. 'eggel. Sraf had nog groter kunnen had makkelijk iemand dood in njden". vond zij Omdat ernstige fout betrof en hij goed moest onthouden, hij 500,- boete. uit Achterveld had ook Je schuiver gemaakt, aan de eg daar ter plaatse. Op een dagavond reed hij een tuin -■gevel van een huis binnen, hij een bocht met goed had ;hat en - naar eigen zeggen - i gereden had. Hij had bo- :n enige pilsjes op - 10 gla- olgens het politierapport, flesjes volgens zijn eigen nng - maar er was geen Proef gedaan Omdat zijn auto total loss was en hij geen all- risk verzekering had, kwam zijn schade op een/ 7000,-. De officier dacht ten onrechte dat hem een schikking was aangebo den van/ 175,-. "Nee", sprak verdachte ontwape nend, "die zou ik zeker betaald hebben, want dat is laag voor zo'n soort overtreding". Inderdaad, het werd dan ook 250,-. "Moet maar", was zijn commen taar. "Ik ben er een beetje beduusd van", sprak een bejaarde automo bilist, die een parkeerbon thuis had gekregen omdat hij ten on rechte op de Zeisterweg in Wou denberg geparkeerd zou hebben. "Ik heb helemaal niet op de Zeis terweg geparkeerd. Ik ga daar vaak naar het bos en daarom heb ik twee jaar geleden aan een agent gevraagd: waar mag ik nou staan. Hij wees me een plekje aan en sindsdien sta ik daar. En dan nu opeens een bon?" Omdat de omschrijving in de ten lastelegging inderdaad met klopte met de plaats waar hij geparkeerd had, werd hij tot zijn vreugde vrij gesproken. Iemand uit Nijkerkerveen kwam met zijn auto met aanhanger in een politiecontrole terecht. Een agent constateerde dat alles goed was, behalve één van de stoplichten van de aanhanger "Als je dat ter plekke kunt maken, is alles O.K.", zei de agent. Verdachte, die gereedschap bij zich had, toog aan het werk. In middels werd de agent afgelost door een jongere collega, die on middellijk een bon begon te schrijven, hoewel het stoplicht on dertussen gerepareerd was. Dit tot grondige ergernis van ver dachte. Naar aanleiding van zijn verhaal op een vorige zitting werd een aanvullend proces-verbaal ge vraagd, maar dat leverde niet an ders op dan de verklaring van de agenten dat ze zich het geval niet konden herinneren. "Maar ik geloof u", sprak de offi cier vandaag en zo werd ver dachte schuldig verklaard zonder straf. Een organisatie-adviseur, die voor zijn werk veel moet njden en de snelheidsgrenzen nog wel eens overschreden heft. kreeg voor het njden van 150 km geen onvoor waardelijke inhouding van het rij bewijs. Gezien het feit dat hij nog in de proeftijd van een vorige ver oordeling zat, lag een onvoorwaar delijke straf wel in de lijn van de verwachtingen. Per gratie kreeg hij echter een voorwaardelijke veroordeling voor 3 maanden, maar wel een ex tra hoge boete: 1500, - Een mevrouw uit Leusden. die bij het lmksafslaan bij een stoplicht op de hoek Heiligenbergerweg/ Ringweg Randenbroek een aanrij ding veroorzaakt had, ontmoette begrip voor haar verweer dat de snelheid van de ander de voor naamste oorzaak van alle schade en ellende geweest was. Ze had gewacht tot vier rechtdoorgaande auto's voorbij waren, voor ze ging afslaan. Maar terwijl ze naar links ging, kwam er nog een auto met een enorme snelheid aan. De politie had vanwege het natte wegdek geen remsporen kunnen opmeten, maar hechtte wel geloof aan haar verhaal De officier vol stond met de vermaning dat ver dachte, ongeacht de snelheid van de ander, de kruising vrij had moeten houden. Ze werd schuldig verklaard zonder toepassing van straf. LEUSDEN - Burgemeester en wethouders hebben in overleg met de commissie voor Algemene Bestuurszaken besloten, het spreekuur van de burgemeester m Achterveld te beéindigen. Direkte aanleiding tot dit be sluit is de ingebruikname van het Raadszaaltje m Achterveld door de Rijskpolitie. Omdat de laatste jaren nau welijks meer van het Achter- veldse spreekuur gebruik wordt gemaakt, zijn B W en de commissie ABZ tot de con clusie gekomen dat voortzet ting geen zin had. ACHTERVELD - De K.P.O. zal op dinsdag 12 mei weer het jaarlijkse busreisje maken. Om 9.00 uur vertrekt men vanaf het Groot Achterveldplein in de richting van Holter- berg waar koffie wordt ge dronken. Van hieruit gaat het in de richting Vasse waar geluncht zal wor den. Na de inwendige mens te hebben versterkt gaat het naar Ootmarsum waar dit mooie stadje bezichtigd kan worden. Toerend door mooie natuur gebieden en mooie dorpjes gaat het naar Hoenderlo waar het diner zal worden ge bruikt. Om ongeveer 19.30 uur zal men weer terug zijn in Achterveld. De kosten voor deze dag be dragen 60,-. Degenen die met dit reisje mee willen kun nen zich hiervoor opgeven bij Anny van Dalen-Bom of Bep Voskuilen-Vos. Opgave graag voor 5 mei. Zowel leden als met-leden kunnen aan dit reisje deelnemen ACHTERVELD - In verband met de oud-papieractie van de muziekvereniging D.W.S. zal zaterdag weer een container worden geplaatst op het Groot Achterveldplein. Iedereen die zijn oud papier op wil ruimen kan dit in bedoelde container komen deponeren. Degenen die door bijzondere om standigheden het oud papier zelf met kunnen brengen kunnen dit voor vrijdagavond 19.00 uur telefo nisch melden bij W. van Hamers- veld, tel. 03425-1688 en W Wou ters, tel. 033-941197. Inwoners van Stoutenburg en om geving kunnen hun oud papier ook deponeren bij W. Wouters, Hessenweg 95 te Stoutenburg De vereniging hoopt dat men weer veel oud papier zal komen bren gen. De opbrengst komt geheel ten goede aan de vereniging Het wordt besteed voor de aanschaf van meuwe instrumenten, repara tie van instrumenten en aanschaf van uniformen voor de meuwe le den. De heer E.J. Schreuder, klaar voor de start. ACHTERVELD - Canadezen van het Seafort Highlanders Regi ment, die hun hoofdkwartier in de schoolgebouwen in de Glind- horst hadden, kregen op 7 mei 1945 de opdracht naar Amster dam te trekken als eerste Cana- deze bevrijdingstroepen. De tocht die toen gereden is, wordt op 5 mei herhaald door de vereni ging 'Keep them rolling' met his torische militaire voertuigen. Tien Canadese Oudstrijders zijn uitgenodigd om deze rit opnieuw mee te maken. De tocht gaat on der andere door Achterveld en Mussendorp. Onder de deelnemers bevmdt zich ook een Leusdenaar. De heer E.J. Schreuder rijdt in de stoet met een jeep uit 1942. Om negen uur zal de colonne vertrekken bij de school in De Glind. Met zoveel mo gelijk Canadeze stompneuzen, vooral de Chevrolets C60 L, wordt koers gezet nchtmg Achterveld en Musschendorp Via Amersfoort. Soest, Soestdijk, Baarn, Hilversum, Bussum en Diemerbrug zal de op tocht eindigen bij de Montessori school op het Hygieaplein in Am sterdam. In dit schoolgebouw ves tigden de Seaforth Highlanders m 1945 hun hoofdkwartier. Tijdens de route worden in ver schillende dorpen kinderen m de gelegenheid gesteld op te stappen, net als destijds. Tussen Diemer brug en Amsterdam zal waar schijnlijk de Duitse Mauermuur worden herbouwd. Met de voertui gen zal deze ter plaatse symbolisch geslecht worden. 'Keep them rolling' is de Neder landse vereniging tot instandhou ding van militaire voer-, vaar- en vliegtuigen, die in de jaren 1940- 1945 gebruikt en/of gefabriceerd zijn. ACHTERVELD - In het pro gramma van het Achter- veldse feestcomité voor de viering van Koninginnedag is nog een aanvulling geko men. Na de kinderoptocht zal, om ongeveer negen uur, met begeleiding van de muziek vereniging DWS, voor Huize St. Joseph een au bade worden gehouden. De kinderen zullen daar enkele liederen zingen. De heer E.J. Schreuder uit Leusden m zijn jeep uit 1942 Hij is een van de deelnemers aan de historische tocht van 'Keep them Rolling'naar Amster dam.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7