SB fes Koninklijke mderscheidingen uitgereikt Provincie meldt 32 projekten aan voor bodemsanering vandaag in 9e leusder krant? )eel van jaarlijkse lintjesregen viel in Leusden: Leusder kabelkrant lost aanrijding op Jaarprogramma tot 27 mei ter inzage: ropping ader doed Inbraak in woning Volksdansen houdt kennismakingsmiddag Diefstal personenauto Luchtvaartmuseum open op landelijke fietsdag Inbraken in auto's rnnls Personenauto uit verkeer genomen SERVA V0LV0 Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Lezers service Konijntje in de Wetering] krant DINSDAG 5 MEI 1987 - 19e JAARGANG NO. 1 Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17.20 per kwartaal Uitgave BDU BV iUSDEN - De lintjesregen die jaarlijks in verband met Konin- anedag over ons land trekt, heeft Leusden niet overgeslagen, s Leusdenaren kreeg een koninklijke onderscheiding. Het treft de heren A.C. de Geus, J.C. Binkhorst, G.Th. van de ngel, P.E. van Delden, R. Gijsbertse en H. Brands. De heer A.C. de Geus, woonach tig op Henegouwen 1, is benoemd tot Officier in de Orde van Oranje Nassau. Hij kreeg de onderschei ding uitgereikt door de burge meester J.W.M. Rademaker. Vol gens de gemeente is de reden van de benoeming, dat hij 'gedurende meer dan dertig jaar zich geheel pro deo heeft ingezet voor maat schappij en kerk, onder handha ving van zijn taak als leraar, ver bonden aan het Revius lyceum te Driebergen (tot 1975) en als weten schappelijk medewerker aan het christelijk Pedagogisch Studie centrum te Hoevelaken (tot 1986)'. Dan volgt in het officiële stuk een indrukwekkende lijst functies die de onderscheidene heeft bekleed. Eremedaille Een eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud is toegekend aan de heer G. van de Hengel, woonachtig op Hohorst- laan 42, wegens 'zijn grote verdien ste voor de Leusdense samenle ving gedurende vele jaren'. Ook hij kreeg de onderscheiding uit han den van Leusdens burgervader De heer Van de Hengel ontving in 1973 al een zilveren medaille verbonden aan dezelfde orde. De heer Binkhorst is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Omdat hij 29 april is het buitenland verbleef, heeft de ge meente hem een gelukstelegram gestuurd. De drie laatstgenoemde heren kregen hun onderscheidin gen niet door de burgemeester, maar door hun werkgever uitge reikt. De heer Van Delden ontving een eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud, m Amersfoort uit handen van een vertegenwoordiger van de Neder landse Spoorwegen. De directeur van de PTT in dezelfde plaats over handigde de heer Gijsbertse ook een dergelijke medaille. Officier m de Orde van Oranje Nassau met zwaarden, werd de heer Brands. Hij ontving de onderscheiding uit handen van de commandant van het opleidingscentrum Cavalerie, ondergebracht in de Amersfoortse Bernhardkazerne. leer De Geus wordt bijgestaan bij het aanbrengen van de versierselen, horend bij zijn benoeming tot OfEcier in jrde van Oranje Nassau. Gradus van de Hengel kreeg bij bevordering, zoals dat heet, de Eremedaille in Goud. Die in zilver had hij al. Burgemeester Rademaker speldt hier de bijbehorende versierselen op. LEUSDEN - Naar aanleiding ran een bericht op de Leus der kabelkrant bedacht me- rrouw E. de J. nit Lensden, dat zij het wei eens zou kun nen zijn geweest, die een deuk veroorzaakte in het lin tei achterspatbord van een Deux chevaux ook wel gety- l>eerd met ^lelijke eend'. De eigenaresse van de be- chadigde auto, mevrouw l.B. uit Bussum, deed vorige week woensdag op het poli tiebureau van Leusden aan gifte van de schade aan haar auto. Het voertuig liep de deuk die dag op op een par keerplaats bij winkelcen trum 'De Hamershof. Me vrouw De J. vermoedt vol gens een woordvoerder van de politie, dat zij de eend heeft geraakt tijdens het wegrijden van het parkeer terrein. DEN - 'Zooz', de jeugdvereni- van de Gereformeerde kerk emaakt, organiseert zaterdag ei een dropping met een over tuig. De tocht begint om vrij- 'ond om 23.30 uur vanaf het DEN - Tijdens een routine- ole van de politie in de nacht aterdag op zondag bleek dat obilist de heer V.E. uit Nieu- in, te veel sterke drank had tigd. De man die reed op de ne Zoom, had echter niet zo'n promillage alcohol in zijn I dat de politie zich genood- taq een proces verbaal op te n Hij kwam er van af met een fcod van acht uur. Jeugdhonk, Hamersveldseweg 100. Deelnemers dienen hier om 22.30 uur aanwezig te zijn. De terugkomst wordt verwacht op zaterdagmor gen om ongeveer 12.30 uur. Ieder een kan zich tot en met zaterdag 9 mei opgeven aan de bar van het Jeugdhonk, of bij Hans Goud swaard, M. Stuartlaan 14 in Leus den-Zuid. Bij aanmelding is con tante betaling verplicht. De kosten bedragen f 7,50 per persoon voor zowel de dropping, de overnach ting, als een ontbijt. LEUSDEN - Uit een woning aan de Vlistwijk is in de nacht van vrijdag op zaterdag ingebroken. Uit het huis werden Eurocheques en vijf endertig gulden aan contanten ont vreemd. De daders verschaften zich toegang door de achterdeur te forceren. LEUSDEN - De provincie Utrecht wil 32 nieuwe bodem saneringsprojecten gaan aan pakken. Voor zeven projecten stelt de provincie alleen een nader onderzoek voor, elf pro jecten worden alleen voor de sanering voorgedragen en voor de overige veertien ge vallen is zowel een sanering als een ander onderzoek wen selijk. Dat staat in het ont werpprogramma bodemsane ring 1988 van de provincie dat tot 27 mei ter inzage ligt. Plaatsmg op een jaarprogramma houdt niet in dat een project op korte termijn wordt uitgevoerd Voor de uitvoering van alle pro jecten is namelijk onvoldoende geld beschikbaar. Jaarlijks bepaalt de provincie welke projecten hoge prioriteit krijgen. Daarbij wordt gekeken naar het gebruik en de ligging van het terrein, de risico's om met de vervuiling in contact te komen en de versprei dingsmogelijkheden. In het pro gramma 1988 gaat de provincie uit van een rijksbijdrage voor bodem sanering van bijna 7 miljoen gul den in 1988. voor 1987 is er 7,9 mil joen beschikbaar gesteld door het ministerie van VROM. Daarnaast moeten de betrokken gemeenten een deel van de kosten dragen. OORZAKEN Het merendeel van de verontrein- gingsgevallen, die in het pro gramma 1988 zijn opgenomen, be staat uit vervuiling met olie of olie achtige stoffen (12 gevallen door lekkage van tanks (waarvan zes benzinestations), 3 olie-handels, 15 gevallen door bedrijfsactiviteiten, 1 voor het dempen van sloten en van één is de oorzaak onbekend). Van de 32 projecten liggen er 6 in Amersfoort, 4 in Zeist, 2 in Nieuwe- gein, Utrecht en Veenendaal. Zes tien andere gemeenten staan op de lijst met 1 project. De ge meente Leusden komt overigen niet op de lijst voor. Het ontwerp-programma bodem sanering 1988 van de provincie Utrecht ligt tot 27 mei op alle ge meentehuizen in de provincie, op het provinciekantoor Rijnsweerd (kamer (Z2.44) en op het provincie huis (kamer G26) ter inzage. Tot die datum kunnen bezwaren wor den ingediend bij Gedeputeerde Staten van Utrecht. Voor 1 september moet de provin cie het programma met de inge diende bezwaren naar de Minister van VROM sturen. In de tussenlig gende periode worden de bezwa ren behandeld ACHTERVELD - In ver band met de viering van Achterveld 600 werd er bij de voorbereidingen van de festiviteiten ook een Volksdansgroep gefor meerd. Deze groep had bij hun optredens een groot succes. Na afloop van de festiviteiten is men met deze groep door blijven gaan. In verband met diverse per soonlijke onstandigheden zijn er echter steeds meer deelneemsters bij de groep weggegaan. Men wil echter toch met volksdansen door blijven gaan. Daarom zal er op donderdagmiddag 14 mei van 13.30 -15.00 uur een ken nismakingsmiddag worden gehouden in de Moespot. Huismoeders en anderen die hier belangstelling voor heb ben en ook in de gelegen heid zijn zijn deze middag van harte welkom. Ook voor kinderen zal er voorlichting worden gege ven van 15.30 - 16.30 uur eveneens in de Moespot. Ilona Verburg zal deze mid dag aanwezig zijn om voor lichting te geven. Bij voldoende deelname zal men dan weer met een cur sus Volksdansen van start gaan. LEUSDEN - Een grijze Ford Gra nada die stond geparkeerd voor wegrestaurant 'Alberts Corner' aan de Dodeweg, werd zondagavond gestolen. De auto met kenteken KX-22-YZ is eigendom van de heer G.S. uit Rotterdam. Volgens een woordvoerder van de Leusder po litie is het de vierde keer binnen korte tijd, dat hier een voertuig werd ontvreemd. Stralende Koninginnedag vol aktiviteiten Speciale wimpel voor Leusdense Oranjevereniging pag. 3 Hooglanders introduceren auto-trekwedstrijden in Leusden pag. 4 Hessenkar wint traditionele touwtrekwedstrijd pag. 4 Toneelstuk tevens klapstuk bij Isidorusfeest pag. 4 Viering Koninginnedag in Achterveld op alle fronten voor jong en oud geslaagd pag. 5 Sport: Tweede plaats voor Roda (za) na nipte winst op Hercules pag. 6 Vermoeid Achterveld mist overtuiging pag. 6 Stevige briefwisseling tussen WD en Leusden '85 naar aanleiding uitlatingen raadslid Joop Kool pag. 7 Bewoners vragen om veiliger straten in woonbuurten pag. 7 Zakelijkheden: nieuwe Jacco en nieuwe winkel „Sjops" in Biezenkamp pag. 7 Sport: Antilopen dichter bij promotie pag. 8 Beschamend optreden Leusdense hockeyers pag. 8 Voortreffelijk optreden „Rush Hour" in De Hakhorst pag. 9 LEUSDEN Het Lucht vaartmuseum in Kamp Zeist is ook dit jaar open op de door de ANWB geor ganiseerde landelijke fietsdag, zaterdag 9 mei. Het museum is deze dag te bezichtigen van 10.00 tot 16.00 uur. De toegang is - altijd - gratis. Gewoonlijk is het museum alleen geopend van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 16.00 uur, en 's zondags van 13.00 tot 17.00 uur, maar tradi tiegetrouw wordt voor de fiets dag een uitzondering ge maakt. Een van de fietsroutes die de ANWB tijdens de dag uitzet, loopt vlak langs het mu seum. Om een bezoek aan het museum aantrekkelijker te maken, verzorgt een tamboer- korps, bestaande uit dienst plichtige militairen van de Ka pel van de Koninklijke Lucht macht, tussen 12.00 en 13.00 uur een lunchconcert bij de hoofdingang van het museum. Als het weer niet meewerkt, wordt dit concert in één van de hallen van het museum gehou den. Het museum is ook te bezichtigen op dinsdag 5 mei, bevrijdingsdag; donderdag 28 mei, hemelvaartsdag; en maandag 8 juni, tweede pink sterdag. LEUSDEN - De afgelopen dagen is ingebroken in dne personenauto's. Vorige week vrijdag deed de heer H.S. uit Amersfoort aangifte van in braak in zijn Volkswagen Golf. De auto stond die dag tussen ongeveer 12.00 en 13.00 uur geparkeerd op de Paradijsweg, waar de inbraak plaatsvond. Het linker voorportier was geforceerd en uit de wagen was een zwarte leren herenporte monnee met driehonderd gulden aan contanten verdwenen. Bijna twee dagen later was een auto die stond geparkeerd aan de Heggerank, het doelwit. Van het voertuig, eigendom van de heer R.H. uit Harderwijk, werden een ruit en een deurslot vernield. De radio-cassetterecorder was ver dwenen. In de nacht van 2 op 3 mei wer den kentekenpapieren uit een auto gestolen. Het voertuig van het merk Nissan, stond geparkeerd op een parkeerplaats op de hoek van de Asschatterweg en de Hondsdraf. De ruit van het rechter achterpor tier was vernield om binnen te ko men. Schijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU fileberichten en losse advertenties 44 cent per mm kontrakten belangrijke korting, usderheitjes f 1,44 per regel (48 cent per mm) >se nummers 75 cent per stuk. eningstijden van ons kantoor kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend ^dags gesloten LEUSDEN - Een personenauto van het merk Nissan werd zaterdag morgen vroeg door de politie uit het verkeer genomen. De auto die volgens een woordvoerder van de Leusder politie rijtechnisch 'in slechte toestand' verkeerde, reed op de Noorderinslag toen deze werd aangehouden. Na onderzoek bleek dat het vehikel, eigendom van de heer G. van H. uit Amers foort, niet APK-gekeurd en verze kerd wns. De auto werd naar de politiepost van Leusden-Zuid ge- 1 sleept. De Verkeersgroep van de Rijkspolitie uit Zeist zal het voertuig aan een nader onderzoek onder werpen. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsteidamseweg 7 tel 033-630154 Wanneer u voordinsdag- resp. donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) Tel. 033-940691. Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertenties) W,KT"" fin 10 mmutenneUa*Wte SS-en-eetwater tTg^staatvoorvanda^ en morgen. 0e Leusder Kabel Krant: het snelste dagblad t an Leusden. KABELKRANT: .xÉjr f .al is de aanrijding Mitm»hiMl.M

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1