Speciale wimpel voor i )r anj e ver eniging -=Jokaal Winkel diefstal ILEUSDEN; eusder krant Activiteiten NCVB tralende Koninginnedag vol aktiviteiten: Baby- spullenbeurs (ttoe mkindegmmte/ Leusden Achterveld UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT Europese koude-inval Kledingbeurs 't Trefpunt prima verlopen plaatselijk nieuws Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet. Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo, Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelspots, halve beeldpagina met kleurgebruik: 75,- per dag. Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubnek. eerste twee regels 6,- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bi) opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en waag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer LEUSDEN - Supermarkt C-1000 in winkelcentrum 'De Hamershof kreeg vrijdagmiddag te maken met winkeldiefstal. De jongeman J.W. uit Amsterdam probeerde onge zien met een zak rijst en een zak nassi uit de zaak te verdwijnen. Dat mislukte en hij werd door winkel personeel aangehouden. De gea larmeerde de politieagenten maak ten proces verbaal op. Dinsdag 5 mei Zie programma Bevrijdingsdag 18.00 uur: show van muziekver eniging 'Lisiduna' 18.45 uur begin Oranje-zes kamp, parkeerterrein tussen ge meentehuis en 'De Korf. 21.00 uur: play-back show ir. De Korf. Woensdag 6 mei 9.00 uur bijeenkomst in vrou wencafé Leusden met als thema: 'Man thuis; vrouw, wat nu?' 20.00 uur openbare vergadering van de commissie Openbare werken en Ruimtelijke ordening, gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 9.00 uur: Handwerk- hobbyclub de Moespot. Donderdag 13.30 uur: Bejaarden- soos Ons Gebouw. Zaterdag 20.00 uur: K.P.J. disco m.m.v. Black Power, de Moespot. Zaterdag 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 14.00 uur: Disco de Kla veet. Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub I Zonnebloem. ^afhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. erschijnt elke dinsdag en donderdag. daktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd daktie-secretariaat: Mta Veen en Mari|ke Bakker ndredaktie: Hans Mosterd. levering kopij en advertenties: or het dinsdagnummer lot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor t donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur fdaktie en administratie: "loor Leusder Krant Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op Adagen geopend van 09 00 tot 12.00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur loon 033-941495 (administratie en redaktie) mnementsgeld: .80 per jaar, 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal achten bezorging: abonnee dient u de krant voor dinsdag ol donderdagmiddag 18 00 Ie hebben ontvangen Is dat niet het geval, neem dan kontakt op 'lonze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 19.30 uur), tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt r«men met onze inspekteur bezorging overdag 03420-94206 'bestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v. BDU B V. te Barneveld, 1 duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal. Timer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst ^stellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en 5.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm), unt ook contant betalen op ons kantoor. ^en-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling 'vangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- ntenkombinatie te Barneveld. UTRECHT/WOUDENBERG - De Nederlandse Christelijke Vrou wenbond (NCVB), heeft voor haar leden en andere belangstellenden twee aktiviteiten op het pro- I gramma staan. Donderdag 7 mei wordt in de Rooms-katholieke St. I Cathannekerk, Willem de Zwij- gerlaan in Woudenberg, een avond I gehouden met als thema 'sacred j dance'. Tijdens de bijeenkomst worden oude vormen en patronen, I veelal ontstaan uit de christelijke j symboliek, beleefd, en komt men m harmonie met lichaam, ziel en geest. De begeleidster op deze avond is Friedel Kloke-Eibl. De kosten zijn f 6,-. Deze moeten wor den overgemaakt op gironummer 52.53.573, ten name van 'penning meester NCVB, gewest Utrecht'. Meer inlichtingen over deze thema-avond zijn verkrijgbaar bij mevrouw Batelaan, telefoon 03498- 2243. STILLE TOCHT In Utrecht wordt donderdag 14 mei een stille tocht gehouden. Rond moederdag roepen verscheidene vrouwenorganisaties op om mee te lopen in deze tocht om solidair te zijn met de dwaze moeders van Plaza de Mayo in de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires. Deze tocht begint om 20.00 uur op het Dom plein. De tocht eindigt bij de Jans- kerk. Voor belangstellenden wordt hier om 20.15 uureen gebedsdienst gehouden. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! ioor Jan Versleegt Vóór het slechte nieuws eerst even (lente-achtig) nieuws over de maand april 1987. Het was een uitzonderlijk mooie maand. Hier de cijfers van De Bilt: Gemiddeld over het etmaal werd 10.8 graden gemeten. Het was daarmee 2.8 graden te warm. April 1987 was de warmste in zijn soort van deze eeuw. Pas de grasmaand van 1894 was nog iets warmer, evenals april 1865. Verder was er veel zon neschijn. Het was ook te droog. In Achterveld viel 41,5 mm neerslag, in Leus den 38 mm. De rest van de cijfers van mijn station krijgt u nog. Vanwege mijn vakan tie is de temperatuur door medewerker Jeroen van Riet Paap uit Lunteren bijgehou den en ik moet ze nog binnen krijgen. Nu het slechts nieuws. In het weekeinde vond een soort 'ijsheiligen herinval' plaats, onderdeel van de zo genaamde Europese moes son. Dit verschijnsel treedt op, wanneer ht continent goed opgewarmd is en tege lijkertijd het zeewater nog erg koud is. Er onstaat dan hoge druk op de oceaan en lage druk bo ven Midden-Europa. Daar tussen heeft een noordelijke stroming van zeer koude, uit het poolgebied afkomstige lucht, vrij spel. Deze koude lucht weet ver door te drin gen in Europa, soms zelfs tot aan de Afrikaanse kust. Zo gingen gedurende het weekeinde achtereenvolgens Spanje, Frankrijk, Corsica en Noord-Italië voor de bijl. In Frankrijk stak de beruchte 'mistral' op, een koude noor delijke valwind. De verdere vooruitzichten wijzen op enige stabilisatie van het weer. Het hogedruk- gebied krijgt wat meer in vloed op ons weer. De buiig heid wordt meer onderdrukt en de temperatuur kruipt langzaam weer naar meer normale waarden voor de tijd van het jaar. Maar het zal het overgrote deel van de week toch aan de koude kant blijven, althans volgens de langetermijn-mo- dellen van het Duitse Offen bach. Die voorzien zelfs voor het weekeinde nieuwe koude-impulsen vanuit het noordwesten. Het is, al met al, niet roos kleurig met het weer. DINSDAG 5 MEI 1987 f alleen Koninginnedag werd gevierd, zoals ook hier nog eens duide- werd aangegeven. ...en dne maal hoera... USDEN - Woensdagavond 29 april begonnen de Koninginne- gfeesten met een grootse lampionoptocht door Lensden-Znid. start was bij de Christelijke School Loysden aan de Prinses atrixlaan. Er waren allerlei verschillende verkleedkostuums de optocht te zien. Er was een prijs voor de mooiste bloemenmeisjes, verpleegsters, clowns, zeerovers, een heel origi nele aardbei, jut en jul enzovoort. Onderweg gingen enkele lam pions in vlammen op, maar het vuur kon snel gedoofd worden Op 30 april vond de grote optocht naar het gemeentehuis plaats, waar een aubade werd gehouden. Aan de scholen was gevraagd ma quettes te maken met als onder werp het gouden bruidspaar. Slechts twee scholen hadden ge hoor gegeven aan deze uitnodi ging, te weten de Bongerd en Loysden. De eerste prijs kreeg Loysden die een schitterende maquette ge maakt had. Bij het gemeentehuis kreeg de heer Gradus van de Hengel voor zitter van de Oranjevereniging een speciale wimpel ovérhandigd door burgemeester Rademaker. Deze wimpel had de koningin be stemd voor alle oranjeverenigin gen die 50 jaar bestonden. De oranjevereniging m Leusden be staat al 51 jaar. 's Middags werd er een zeepkis tenrace georganiseerd door jon gerenvereniging Juid. Als enige deelnemer was Rob Leyenaar de winnaar. De play-backshow kon bij gebrek aan deelnemers niet doorgaan. LEUSDEN - Peuterspeelzaal 'de Treeklopertjes' in Leusden-Zuid houdt op dinsdag 12 mei een baby-spullenbeurs. Onder baby spullen wordt verstaan bedjes, wipstoeltjes, Fietsmanden, flesse- warmers, etcetera. Het gaat beslist niet om babykleertjes en speel goed. De spullen kunnen dinsdag 12 mei tussen 13.00 en 15.00 uur ter verkoop gebracht worden bij de peuterspeelzaal, Prinses Irenelaan 1. De verkoop is 's avonds van 19.00 tot 20.30 uur. Voor meer informatie kan men bellen 947249. De fietstocht voor verklede kmderen in Leusden Zuid leverde deze fraaie foto op. vstuur van de Leusdense Oranjeverenigmg m ?t de speciale wimpel, die zij kreeg omdat ze langer dan vijftig bestaat. LEUSDEN - De kledingbeurs die woensdag 29 april werd gehouden in 't Trefpunt, wijkcentrum van de Hervormde gemeente, heeft f 3377,- opgeleverd. De organisato ren spreken van een 'pnma verlo pen' beurs. De kleding die niet kon worden verkocht, gaat naar de stichting 'Mensen in nood'. Het gemeentediakonaat van de Dorpskerk m Leusden-Zuid is erg dankbaar voor de hulp van mede werkers en medewerksters bij de sortering en de verkoop van de kleding. optocht werden ook de gemaakte maquettes meegedragen. De aubade bij het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3