O* Tweede plaats voor Roda(za) na nipte winst op Hercules a Spanning Halve winst Roda (zo) Achterveld mist overtuiging tegen Nederhorst Roda'46 voor het eerst in Italië op avontuur WETIML BAL AKS SVA-dames besluiten seizoen met verlies Mark Leermakers won penalty-bokaal Doelpunt viel pas laat in wedstrijd: Austerlitz maakt op valreep gelijk: Vierde plaats voor C-junioren: LEUSDEN - Roda-zaterdag heeft tegen Hercules in de laatste thuiswedstrijd van de competitie '86-'87 negentig minuten ge domineerd, kwam desondanks slechts tot een magere 1-0 overwinning. Hercules dat aan één punt genoeg had om uit de degradatiezor- gen te geraken, ging uit van een zeer verdedigend spelconcept. De thuisclub had daar duidelijk moeite mee. Tot zeven minuten voor tijd wisten de Utrechters zelfs stand te houden, voordat linkerspits Ronald de Haas met een keihard schot via onderkant lat scoorde. Hiermee kwam de zege terecht bij de ploeg die daar gezien het spelverloop volledig aanspraak op kon maken. Vooral het tempo waarmee het Hercules bestreed, lag aan de lage kant, maar werklust ver goedde veel. Trainer Wim van der Linden die zijn ploeg weer eens de volle buit zag binnenhalen, ver woordde dit feit als volgt: "We hadden het duel al in een veel eer der stadium kunnen en moeten beslissen. Toch ben ik met het eindresultaat tevreden. De combi naties liepen inderdaad vrij stroef, maar de jongens hebben keihard geknokt". De oefenmeester had A-junior Ed win Veldhuizen weer op de rechtsbackpositie geposteerd en kon ditmaal niet beschikken over middenvelder Wout Buennk (ge blesseerd), waardoor Klaas de Vries weer opschoof naar het mid denveld. Daarentegen was Coen van Dijk zodanig van z'n duimblessure her steld, dat hij een plaats op de re servebank kon innemen. Halver wege de tweede helft mocht de topscorer van het team na lange afwezigheid zijn rentree vieren. Gemis aan wedstrijdritme en een tekort aan speeltijd waren een handicap voor de centrumspits om zich echt te kunnen doen gel den. Al had hij wel enkele malen een doelpunt binnen 'schoenbe- reik'. Doordat Hercules vaak elf man achter de bal hield, was het voor Roda '46 een moeilijke opgave om de openingen te vinden. Was er eenmaal een doelnjpe kans ge creëerd, dan vonden de rood/ zwarten altijd nog de uitblinkende Hercules-goalie Alex Maree op hun weg. "Man van de match", noemde Van der Linden de doel man dan ook terecht na afloop. In- tegenstelling tot Alex Maree hoefde Roda's sluitpost Berry Buunk zelden in actie te komen. De doelman kon als het ware zon der te douchen weer huiswaarts keren. Daar de combinaties vaak genoeg halverwege stokten, probeerde winnende De punten bleven dus in Leusden, waardoor de tweede stek op de ranglijst werd geconsolideerd. Niet dat de ploeg van Van der Lin den uitblonk in goed verzorgd veldspel, intengendeel zelfs. Coen van Dijk.rentree. de zaterdagelf het met schoten uit de tweede lijn. De beste poging kwam van de voet van linksback Co de Smalen, die na een passje van Fokko van Leyenhorst zijn harde schuiver voorlangs het doel zag gaan. Het duurde tot ruim een half uur na het beginsignaal van arbiter Van der Linden uit Bussum voordat de bezoekers richting Roda-doel stoven. De Utrechters plaatsten wat speldeprikken die Roda '46 nauwelijks voelde. De gasten hadden gewoon niet de macht om lang op balbezit te spe len, zodat de Leusdenaren de hele wedstnjd het initiatief in handen hielden. Ton Kaspers knalde nog een keer op de vuisten van kee per Alex Maree, die enkele minu ten later moest worden bijgestaan door een medespeler die de bal na een kopbal van spits Karei Ou- werkerk met de arm van de doel lijn werkte, zonder dat de scheids rechter hieraan consequenties verbond. Aan de andere kant bood Berry Buunk een Hercules-speler een ideale scoringskans. De Leus- dense doelman gooide pardoes de bal in de voeten van een Utrechtenaar. Deze schrok echter zo van de geboden mogelijkheid dat hij de bal meteen richting zwembad in aanbouw schoot. Het typeerde het wedstrijdbeeld. De thuisclub wilde wel, Hercules daarentegen had niet de kwalitei ten in huis om de roodhemden weer met puntverlies te confronte ren. Toch had Roda '46 nog voor rust de score kunnen openen. Harry Settels ontdeed zich van zijn bewaker, maar zijn schot met het linkerbeen kreeg niet de juiste DINSDAG 5 MEI 1987 Klaas de Vries (voorgrond) is een Herculesspeler te vlug af. richting mee, terwijl Ton Kaspers en Karei Ouwerkerk bij een breedtepass van de rechterspits de bal zó voor het inschuiven had den. De eerste helft gaf nog enkele fraaie kansen te zien, na de doel- wisseling waren de hoogtepunten op één hand te tellen. Hercules had niet de intentie om haar ver dedigende stellingen te verlaten en de Leusdenaren waren met alert genoeg om de overmacht in doelpunten om te zetten. De zater dagformatie probeerde het bij herhaling en was dan ook daad werkelijk enkele malen dicht bij de bevrijdende treffer. Zo kopte Karei Ouwerkerk kort na rust rakelings naast en poeierde Ronald de Haas na een goede aan val op de buitenkant van de staan der. Het doelpunt hing in de lucht, het duurde kort voor het eindsig naal voordat de toeschouwers een treffer te zien kregen. Uit een corner van rechts be landde de bal voor de voeten van Ronald de Haas, die zich geen mo ment bedacht en de bal snoeihard via onderkant lat binnenschoot: 1- 0. De resterende tijd gaf plotseling een aanvallend Hercules te zien, maar de zwaarbevochten voor sprong gaven de Leusdenaren niet meer uit handen. Opstelling: Berry Buunk, Co de Smalen, Fokko van Leyenhorst, Edwin Veldhuizen (Andre Gert), Klaas de Vries, Harrie Kersies, Ton Kaspers, Nico Romeijn, Harry Set tels, Karei Ouwerkerk (Coen van Dijk) en Ronald de Haas. LEUSDEN - Het scheelde weinig of de Roda-zondag had na de winterstop opnieuw een zege kunnen bijschrijven. Met nog een paar minuten voor de boeg, leek de volle winst ook tegen de gradatiekandidaat Austerlitz in de knip. Nadat Bob Schoordijk de Leusdenaren verdiend aan de leiding gebracht had, vergat de ploeg van trainer Meindert Vlugt echter om het karwei aan de voet van de piramide op gepaste wijze af te maken, waar door het bepaald niet overtuigende Austerlitz tot het eindsig naal kon blijven hopen op een beter resultaat in de vorm van een puntendeling. En deze hoop bleek niet ijdel, want op de valreep plofte bij Roda'46 de gelijkmaker in het net (1-1), nadat de stevig ge bouwde Roda-muur bij een overtreding op de rand van het strafschopgebied een imitatie van de Berlijnse ten beste gaf. Onpasseerbaar en geen beweging in te krijgen. Zo kon het gebeuren dat een Aus- terlitz-speler nadat het leder twee maal breed was gelegd, de muur liet voor wat die was en tenslotte geheel vrij verwoestend uithaalde langs de kansloze Hildebrand van de Meer, die slechts het nakijken had. Jammer was het uiteraard wel, maar naast het feit dat een wed strijd nog altijd negentig minuten Peter Knijf.Libero. duurt, zit er voor Roda'46 deze competitie toch niet meer in een vat dan een vijfde plaats. Op de slotdag valt daarover de beslis sing als de Leusdenaren op eigen bodem het een punt rijkere EMM op bezoek krijgen. Dan zal Roda'46 op volle sterkte voor het thuispubliek nog even vol gas wil len geven om de eindsprint met succes te voltooien. In Austerlitz maakten de Leusde naren er dan ook een soort pits stop van om bij te tanken en over te stappen in de reservewagen. Middenvelder Ben Wittenberg en libero Jan van Eijden waren opge offerd in het belang van tweede elftal dat het begeleidingsteam bij de Roda-zondag nog enige zorgen baarde. Daarom was er voor Wilco Bettink opnieuw een plaats in de basiself van de Roda-zondag weggelegd, terwijl de naar de re serves verbannen Martin Daatse- laar weer zijn rentree in de hoofd macht mocht maken. Trainer Meindert Vlugt: "de prio riteiten lagen gewoon bij het tweede en aangezien Ben Witten berg en Jan van Eijden nog steeds geen tien duels in het eerste had den gespeeld, was de keuze voor mij niet moeilijk. Het eerste stond Bob Schoordijk.doelpunt. immers veilig, het tweede nog niet helemaal", aldus de uitleg van de vertrekkend zondagtrainer die komend seizoen als speler op de Roda-velden te vinden is en als het aan hem ligt in het eerste van, hoe kan het ook anders, de Roda-zon- dag. OVERWICHT Ondanks de nogal ingrijpende wijzigingen, kwam de Roda-zon dag in Austerlitz sterk uit de start blokken. Met Peter Knijf als risico loze libero voor een attent kee pende Hildebrand v.d. Meer, trok ken de Leusdenaren van meet af aan het initiatief naar zich toe. Op het middenveld kregen de Aus- terlitzers geen poot aan de grond omdat de technische kwaliteiten van Wilco Bettink, de brutaliteit van Remco Bosman en het loop vermogen van Dick van 't Klooster voor het weinig imponerende Austerlitz toch iets te veel van het goede waren. Maar hun doelman wist echter van geen wijken. Doelpogingen van Bob Schoordijk en John Jansen wist hij op dege lijke wijze onschadelijk te maken. Ook corners werden bij herhaling voor de Austerlitz-doelman een gemakkelijke prooi. Naarmate de eerste helft verstreek, zonder Leusdense treffers, des te brutaler werd Austerlitz. Het was aan een knappe redding van Hildebrand v.d. Meer te danken, dat de Leus denaren zonder schade de rust haalden, want een doorbraakpo ging was al voldoende om de Roda-achterhoede even wakker te schudden. Na de veldenwissel was het we derom Roda '46 dat in de persoon van Bob Schoordijk de score had kunnen openen. Een kapbewe- ging teveel was voor zijn bewaker voldoende om het dreigende ge vaar in de kiem te smoren. Na een kwartier maakte de Roda-linksbui- ten deze overmoedige actie goed, door een prima voor het doel ge plaatste hoekschop van Wilco Bet tink rechtstreeks achter de Auster litz doelman te koppen; 0-1 Eindelijk hadden de Leusdenaren hun verdiende voorsprong te pak ken en als Bob Schoordijk even la ter opnieuw zijn hoofd erbij had gehouden, dan was de zege voor Roda '46 beklonken geweest. Vrij voor de vijandelijke doelman, zag hij geen kans om Roda in veilige haven te tillen. En dat brak de for matie in de slotfase lelijk op, nadat men een alles of niets offensief van Austerlitz, of iets wat daar op leek, goed had weerstaan. Twee minuten voor het laatste fluitsignaal moesten de Leusdena ren toch de gelijkmaker incasse ren, toen een ingestudeerde vrije trap prima door Austerlitz werd af gerond; 1-1. De tijd was daarna te kort om dit schoonheidsfoutje nog recht te zetten. Ook invaller A-ju nior Henk Weishaupt, die in de ploeg was gekomen voor de uit gebluste Martin Daatselaar, kon daar mets meer aan veranderen. Opstelling: Hildebrand v.d. Meer; Perry Wendel; Peter Knijf; Ron Burgstede; Harry Oussoren; Mar tin Daatselaar; (Henk Weishaupt); Dick van 't Klooster; Remco Bos man; Wilco Bettink; John Jansen; Bob Schoordijk. LEUSDEN/ACHTERVELD - Hoewel het seizoen er bijna opzit, zijn nog lang niet alle beslissingen gevallen. In de hoofdklasse werd TOV dan wel kampioen, maar wie sa men met WOO een stapje te rug gaat maken is nog immer een groot vraagteken. Ook in de le klasse A van het zondag voetval zullen pas op de slot dag van de competitie de meeste "prijzen" verdeeld worden; drie clubs komen zelfs nog in aanmerking voor de titel én promotie, terwijl de drie staart clubs nog steeds on derling moeten uitmaken wie van de drie de laatste stro halm via een beslissingsduel als laatste redmiddel vast pakt. Kortom, één ronde voor het einde zit de spanning er nog volop in. Zoals verwacht gaf koploper TOV tegen het reeds gedegradeerde WOO uit Utrecht het heft met meer uit handen. Met een puike 7-2 zege zette de nieuwkomer in de hoofdklasse de kroon op het werk. Voor Roda'46 rest de tweede plaats. Dankzij een nipte 1-0 winst op Hercules maakten de Leusdenaren zich al van deze plek meester, toen duidelijk werd dat belager Musketiers bij Veensche Boys met 4-1 het onderspit had ge dolven. Bloemenkwartier bleef op de vierde plaats door een 0-2 bij SVL, dat nog steeds niet zeker is van handhaving. Maar omdat ook de voornaamste kandidaat voor de resterende degradatieplaats Ve- luwse Boys met 2-1 bij Hooger- heide onderuit ging en WA met 4-1 bij WJ klop kreeg, blijft de strijd onderin nog immer een nek aannek race. Uitslagen hoofdklasse: Veensche Boys - Musketiers 4-1 TOV-WOO 7-2 SVL - Bloemenkwaitier 0-2 Hoogerheide - Veluwse Boys 2-1 WJ-WA'71 4-1 Roda'46 - Hercules 1-0 Stand hoofdklasse: TOV (kampioen) Roda'46 Musketiers Bloemenkwartier WJ Veensche Boys Hoogerheide Hercules SVL WA'71 Veluwse Boys WOO (ged.) 21 35(441 21 31 (38-1 21 29(45-; 2123(32-; 21 22 (4a; 2121(39- 2120(36- 21 18(23-; 21 16(24: 21 15(30- 21 14 (20- 21 8(224 GELIJK In de le klasse A zag debutant! Nederhorst kans om van de hal misstap van koploper BFC - spe den 2-2 gelijk tegen Laren - te p- fiteren door Achterveld op een! nederlaag te trakteren. Bek ploegen staan nu samen aan kj met Naarden als gevaarlijke ou; der op het vinkentouw. De Vestingbewoners rekend met Olympia'25 af; 3-2. EN pakte door het puntverlies i Roda'46 bij Austerlitz (1-1) vijfde plek, nadat Zuideizeevogi in een doelpuntrijke wedstr met 4-3 aan het kortste eind trokken had. Actif contra VY werd afgelast en zal deze we moeten worden ingehaald, zo< op zondag 10 mei de definitie ontknoping voor zowel het ka pioenschap als de degradatie 2 beslag kan krijgen. Uitslagen le klasse A: Actif-WZA EMM - Zuiderzeevogels Austerlitz - Roda'46 Naarden'79 - Olympia'25 SC Nederhorst - Achterveld BFC - Laren Stand le klasse A: BFC SC Nederhorst Naarden'79 Olympia'25 EMM Roda'46 Achterveld WZA Zuiderzeevogels Laren Austerlitz Actif 21 31 (41 2131(3» 2129(55 2126(39 2122(34 2121(35 2120(40 2018(34 21 17(33 21 13(28 21 12(23 2010(19 ACHTERVELD - De damesvoetballers van Achterveld heb ben het seizoen met een nederlaag besloten. In Culemborg bleek Fortitudo te sterk: 3-0. Doordat enkele speelsters van de bezoekers uit Achterveld met van de partij konden zijn, mochten de junioren Sandra van Dijk en Liane Hoogland hun opwachting maken. Zij konden echter niet ver hinderen dat Achterveld al vroeg in de problemen kwam. In de tiende minuut wist de spits van Fortitudo de te ver voor haar doel staande keepster Rita Wou ters met een lob te verschalken. Even later lag ook nummer twee achter de onfortuinlijke Wouters. Een te korte terugspeelbal van Liane Hoogland werd door een at tente tegenstander opgepikt, waarna scoren nog slechts een for maliteit was: 2-0. Achterveld was door de slechte gang van zaken behoorlijk aange slagen, maar voor de rust kon For titudo daar niet meer van profite ren. Na de thee bleken Sandra van Dijk en Rita Wouters vervangen. In hun plaats mochten Betty van Bek- kum en Rina Herder het proberen. In de eerste vijftien minuten le verde dat een korte opleving aan Achterveldse zijde op. Doelpunten bleven van die kant echter uit en omdat Fortitudo wel scoorde, brak het laatste restje verzet bij de be zoekers. Omdat de gastvrouwen zich ook wel konden vinden in de 3-0 stand, gebeurde er verder wei nig meer. Alleen Carola Hoogland kreeg nog een goede mogelijkheid om de eer te redden. De van rechts voorgezette bal bleef echter net buiten bereik van de Achterveldse. ACHTERVELD - Eén van de jaarlijks terugkerende eve nementen van de jeugdvoet bal is de strijd om de Johan v.d. Hengel penalty bokaal. Dit jaar was er een zeer grote 1 belangstelling van de zijde van de jeugd. Van de 129 jeugdleden deden er 113 mee, een opkomst percen tage van 88%. De deelnemers schoten dit jaar heel goed. Uiteindelijk bleven er na een aantal wedstrijden zeven finalisten over, die elk 4 maal ge scoord hadden uit de 4 penalties. Deze finalisten waren Mary Boer- sen, Frank Tolboom, Mark Leer makers, Peter Kok, Edwin Prinsen, Marcel Grotenhuis en Johnny de Jong. De finale werd gespeeld op Ko ninginnedag tijdens de rust het stratenvoetbal. Hierdoor er bij de finale veel publiek wezig, wat een stimulans vooi deelnemers was. De finalisten 1 ken goed trefzeker te zijn. Na door elke finalist 3 penaltys wa genomen bleken er vier te zijn driemaal de deelnemende kee ij hadden venast. Dit waren Fr Tolboom, Mark Leermakers, P( e Kok en Marcel Grotenhuis. Nai fc een ronde te hebben ge spe G bleven uiteindelijk Mark en I g cel over die het tegen elï moesten opnemen. Het was Mark Leermakers diei de eer ging strijken en win: werd van de penaltybokaal I! Na afloop werden de deelnem c de keepers en het organisatie mité bedankt voor hun inzet, w door het weer een zeer gesla evenement was geworden. ACHTERVELD - In de voorlaatste wedstrijd van het seizoen heeft Achterveld niet kunnen verrassen tegen titelkandidaat SC Nederhorst. In Nederhorst gingen de Achtervelders met 3-1 „den Berg" op. Voor Nederhorst waren de be langen die er zondag in het duel met Achterveld op het spel ston den groot. Theoretisch had men nog uitzicht op de titel, maar dan moest er wel gewonnen worden. Logisch dat Achterveld, dat zelf geen kansen meer had, maar ook niet meer voor degradatie in aan merking kwam, een geïnspireerde LEUSDEN - Het toernooi van Roda-C 1 is in het Italiaanse „Gonzaga" een onvergetelijk avontuur geworden met een vierde plaats als sportief eindresultaat. Een prestatie waarover men tevreden was, hoewel met een beetje meer mazzel de finale bereikt had kunnen worden. Maar desalniettemin, was het voor de Leusdenaren een schitterende belevenis, die alleen maar hoogtepunten kende. Na een prima verlopen busreis met een overnachting in de buurt van Insbnick, werden de Leusde naren op het gemeentehuis van Gonzaga warm onthaald, voordat 's middags al het openingsduel te gen gastheer AC Navobi Gonzaga wachtte. Ondanks de vermoeiende reis, legde de Roda-C junioren een sprankelende partij voetbal op de mat, waarvoor het in groten getale aanwezige publiek op de banken ging staan. Binnen tien minuten namen de Leusdenaren reeds de leiding via Sander Saai, voordat Patrick Broek man de ruststand op 2-0 bepaalde. In de tweede helft was een indraai ende hoekschop van Sander Schimmel voldoende om Gonzaga op een duidelijke 3-0 achterstand te zetten, waarmee de zege een feit werd en Roda'46 op perfecte wijze een visitekaartje had afgegeven. Tijdens het tweede duel moesten de Leusdenaren toch tol betalen voor de lange busreis en de hoge temperatuur. Desondanks hield men US Sambenedettina op een doelpuntloos gelijkspel. Als winnaar van groep 1 moesi de C-ploeg van Roda'46 het opne men tegen de nummer twee van de andere poule; het Italiaanse Su- zarra. Aangzien de kleinste speler van Suzarra even lang was als de langste speler van Roda'46, kreeg deze wedstrijd meer het karakter van het bekende kat en muis speL Al voetballend hielden de Leus denaren zich nog tot de rust staande, maar na de hervatting walsten de fysiek sterkere Italianen over de „gasten" uit Nederland heen: 0-3. Meer als een derde plaats zat er toen voor Roda niet meer in. Op- tegenstander tegenover zich vond. De eerste twintig minuten kwa men de bezoekers er dan ook to taal niet aan te pas. Het was met name aan keeper Gerard van de Bedum te danken dat Achterveld die periode schadevrij doorkwam. Het duurde echter tot de vieren twintigste minuut voor de bezoe kers zelf eens aan een serieuze tegenstoot toekwamen. Hans van de Kooij trachtte Harry van Dalen in stelling te brengen, maar zijn voor- I zet miste precisie, waardoor Van Dalen tekort kwam. Na een half uur spelen kwam 1 Achterveld enigszins onder de I druk van de tegenstander vandaan, I hetgeen meteen tot resultaat leidde. Klaas van de Heuvel stond I aan de basis van een aanval, die nieuw was Gonzaga de tegenstan der. Maar wat in het eerste duel wel lukte, ging in deze wedstrijd niet op. Doelpunten bleven aan Leus dense zijde uit, een schaarse coun ter van Gonzaga was voldoende om de wedstnjd te beslissen (0-1) en Roda'46 naar de vierde plaats te verwijzen. De prijsuitreiking aan het einde van de fïnaledag - Suzarra een club uit de tweede divisie werd winnaar - was niet mis. Voor alle teams waren er bekers, de topscorer kreeg een gouden schoen en ook de arbiters werden j niet vergeten door de burgemees- ter van Gonzaga en de voorzitter van de regionale voetbalafdeling. 's Avonds stond Roda'46 nog een j soort slotbanket te wachten. Na veel lovende woorden kregen de j Leusdenaren nog een compleet j voetbaltenue naast een aantal ge- j schenken van de supportersclub van het grote Juventus. Vermoeid, voldaan en een ervaring rijker, keerden de C-juruoren in Leusden terug. Het eerste Italiaanse avon tuur zat erop. door Robbie de Vette doeltreffend werd afgerond. Hans van de Kooij en Klaas van de Heuvel verrichtten nuttige hand- en spandiensten on derweg naar de openingstreffer. Het was voor Nederhorst slechts het sein om er nog een extra schepje bovenop te doen. Rond de 35e minuut lag de gelijkmaker dan ook al achter Gerard van de Bedum en nog voor de pauze nam Neder horst het initiatief helemaal over. Alleen voor de keeper faalde de Nederhorst-spits niet; hij om speelde Van de Bedum en tekende 2-1 aan. Vlak na de spelhervatting vis beslissing. Achterveld, dat aangeslagen indruk maakte, le in de derde minuut _een pet tegen, die door Nederhorst e baar verzilverd werd: 3-1 Achterveld probeerde er da nog wat aan te doen, maar ve dan plichtmatige aanvalspatrt die elke vorm van overtuiging ten, kwam men niet. De moó bleek na de teleurstelling va zoeken, een probleem waai ploeg na de winterstop al mee kampte. Na de nederla» de voorlaatste speeldag Achterveld nu zelfs de conctë üe uit Leusden (Roda'46) of ranglijst voor laten gaan. SVA& J nu de zevende plaats.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 6