feskamp trok ondanks coude weer veel publiek lensden fcwiE LEUSDEN Gouden huwelijk ompetitie tussen twaalf scholen maandag van start Leusdenaar J.M. Scheffer Ridder in Orde Nederlandse Leeuw Miele okaaL Groep voor vrouwen in de middenleeftijd Vergadering )iensten- )ond FNV leusder krant Kat vergiftigd evrijdingsdag 1987: Schrijfavond Amnesty International Aanrijding nterscholaire Amersfoort terug van vijftien jaar weggeweest: Marktkramen tijdelijk verplaatst Wolken MIELE Keukencentrum Huizenga Achterveld UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT MIELE INBOUW- OVENS, BOORDEVOL "L VOORDELEN plaatselijk nieuws er is geen betere Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het v/eer in Leusden De pnjspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigmgsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 advertenties: De Leosder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietarieven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubriek. eerste twee regels 6,- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: Bel 033-941495 en vraag naar henk-jan westland Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer LEUSDEN - Uit een na gekomen melding blijkt, dat ter gelegenheid van Koninginnedag in Leus den een hoge onderschei ding is verleend. De heer J. M. Scheffer uit Leusden, Hoofdingenieur-direkteur bij de PTT, is benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. De heer Scheffer is direk- teur van het direktoraat kabel en radioverbindingen. Die af deling van de PTT heeft met name van doen met de infra structuur en de dienstverle ning bij de omroep. De heer Scheffer studeerde af aan de Technische Hoge school in Delft. In 1951 trad hij bij de PTT in dienst. Na onder meer werkzaam te zijn geweest bij de telefoondistricten Rot terdam en Amsterdam volgde in 1973 zijn benoeming tot hoofdingenieur-direkteur. Naast zijn loopbaan bij de PTT heeft de heer Scheffer al tijd veel bemoeienis gehad met het technisch onderwijs, zowel bij de PTT als daarbui ten. Zo was hij enige tijd part time wetenschappelijk hoofd medewerker aan de TH in Delft, en was hij betrokken bij kursussen op zijn vakgebied. Ook geeft hij les aan de HTS- avondschool in Amsterdam. Ook in het Leusdense ver enigingsleven is de heer Scheffer aktief geweest. Zo was de heer Scheffer tot voor emge jaren voorzitter van het Squash Rackets Genootschap Leusden. LEUSDEN - Op maandag 11 mei udt de Dienstenbond FNV de orjaarsledenvergadenng in de Imershof', Snouckaertlaan 11 in nersfoort, aanvang 20.00 uur, ide 22.30 uur Naast enige huis- wdelijke punten zal de jubileum- enng van leden, die gedurende tige tijd lid zijn, plaats vinden, lamaast zullen er dia's worden srtoond over vakbondswerk in nden in Afnka, toegelicht door eek Schiphorst. LEUSDEN - In verband met de kermis op het parkeerter rein aan de zuidzijde van De Hamershof worden de markt kramen op vrijdag 8 mei en zaterdag 9 mei verplaatst naar 't Erf. De openingstijden blijven ongewijzigd: op vrijdag van 13.00 tot 21.00 uur, op zater dag van 8.30 tot 15.30 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor het donderdagnummer tol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusden-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar. 17.20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze inspekteur bezorging, overdag 03420 94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) bi) vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, met duidelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost f 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor. Leusden-Centrum Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. De koude golf bereikte maandag haar dieptepunt. Met in Achterveld slechts 10,0 als maximum tempera tuur. Dinsdagochtend even wat zon, maar al snel kwa men er grote wolkenvelden van de Noordzee binnendrij ven. Deze zijn berucht omdat deze vaak zeer hardnekking zijn als er een koude noorde lijke stroming aan de ooste lijke flank van de atlantisch hogedrukgebied optreedt. Zo herinner ik mij dat een dergelijke situatie ook op trad in de zomer van 1984. Toen, evenals nu, een krach tig hoog net ten westen van Ierland. Iedere dag beleefen we somber weer met vanzelf sprekend lage temperaturen. Soms valt uit een bewolking wat hele fijne motregen. Ik bezocht datzelfde najaar Wales waar onder invloed van dal hoog veel te weinig water was gevallen. Terug naar de koude golf. Wij zijn er nog genadig afge komen. Slechter verging het de mensen in Zuid Duitsland, het Alpengebied en Zuid Frankrijk. In het laatste ge bied stak de beruchte „mis tral" op, een koude valwind uit het noorden. Doordat de konde lucht werd afgeremd tegen het Alpenmassief en derhalve omhoog moest, ont stonden daar grote water balletten. In Duitsland (waar het zondag nog 28 graden was) viel 50 tot 100 mm neer slag. Het ergste lijkt nu voorbij. Volgens de berekeningen krijgt het hogedrukgebied meer belangstelling van West-Europa. De stroming wordt dan meer Noordoost hetgeen een opwaartse be weging van de temperaturen oplevert. Ook kan de zon er meer bijkomen, maar ge vaarlijk blijven de toestro mende wolkenpartijen van de Noordzee. Komt het hoge drukgebied niet ver genoeg naderbij dan blijft de stro ming te veel op het noord westen gericht. Daar ben ik een beetje bang voor, gezien de ervaringen met dit soort weerssituaties. Een voordeel van de be wolking is wel dat de nacht vorstkans dan gering blijft. Want indien het voldoende opklaart, kan er gemakkelijk ook op normale waarne mingshoogte vorst optreden. En in de volks we er kundige waarschuwt: „Het is een wenk reeds lang verjaart, het vriest even vaak in mei als in maart." DONDERDAG 7 MEI 1987 Zeist: Montaubanstraat 241. Tel.: 03404-15750 mkindegemeerte/ Donderdag 7 mei 20.00 uur: openbare vergadering commissie Algemene Bestuurszaken in het gemeentehuis, 't Erf 1 Vrijdag 8 mei 20.00 uur: disco 'Apollo' m De Korf, De Snudse 1; Maandag 11 mei 10.00 uur: plaatselijke KPO brengt bezoek aan kreatieve boerdenj 't Claeverenblad, De Brink 16; 20.00 uur: openbare vergadering commissie Welzijn, Onderwijs en Huisvesting in het gemeentehuis, 't Erf 1; 20.00 uur: deelnemersraadvergadering Stichting Comité Milieuzorg Leusden; aansluitend vergadering Werkgroep Milieu-educatie in het gemeentehuis, 't Erf 1. Begin kermis; duurt tot en met zaterdag 16 mei. Woensdag 9.00 uur: Handwerk- hobbyclub de Moespot. Donderdag 13.30 uur: Bejaarden- soos Ons Gebouw. Zaterdag 20.00 uur: K.P.J. disco m.m.v. Black Power, de Moespot. Zaterdag 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 14.00 uur: Disco de Kla veet. Dinsdag 9.00 uur: Welfareclub Zonnebloem. LEUSDEN - Gisteravond laat deed mevrouw P., woonachtig in de buurt van Internaat 'De Hohorst', aangifte van de dood van haar kat. Ze vermoedt dat het beest is ver giftigd. Gistermorgen begon het beest te braken. Een dierenarts gaf het beest daarna een spuit, maar dat mocht niet meer baten. Het lijkje van het dier wordt in een la boratorium onderzocht. deden, waarvan slechts dne sport verenigingen. Lisiduna zelf deed ook mee De zesklamp begon hierdoor wat later, zodat de play-back show ook verlaat werd. Verschillende soorten spelen moesten worden gedaan zoals bij voorbeeld ballonnen blazen, zak- gooien, touwtrekken op de fiets en het metro-spel, waarbij de benen van de vier spelers aan elkaar ge bonden werden. Het weer werkte niet zo mee, het was vrij koud, maar er stond ge noeg pubhek om de spelers toe te juichen. Daarna werd de play-back show in de Korf gehouden. Alle teams hadden een act ingestudeerd, win naars van de play-back show wer den de 8-pitters met een interpre tatie van Ramses Shaffy en Liesbeth List. Over het totaal ging de eerste prijs naar de „Kloofbeitel", de tweede naar de 8-pitters en de derde prijs naar de Haaien. De overige uitslag was: 4 LHV 1; 5. 2002; 6. LHV 2; 7. Impala; ge deelde 8/9. het Jeugdhonk; achtste plaats de Til; 10. Lisiduna; 11. Reformations De zaal van de Korf was geheel gevuld, het programma hep uit tot half twaalf. (advertentie) Bel 03420-94292 en vraag naar Boudewina de Boer m Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuis krant van Leusden! LEUSDEN - De schrijfgroep Leus den van Amnesty International I houdt maandag 11 mei haar maan- delijkse schrijfavond. Belangstel- I lenden kunnen tussen 19.30 en 21.00 uur in school 'De Bnnk', Lijs terbeslaan 54, schrijven naar auto- I riteiten van deze keer Cuba, Soma lië en Turkije. In deze landen worden de mensenrechten regelmatig ge schonden. Iedereen die oüder is dan zestien jaar kan hiertegen schrijven. Briefpapier en envelop pen zijn gratis. De postzegels die nen wel te worden betaald. LEUSDEN -Op de Salamanderbar- deel vond gistermiddag een aanrij ding plaats Een personenauto, be stuurd door de Leusdenaar J.Z., reed achteruit tegen de bestelauto van de eveneens m Leusden wo nende F.K. Beide voertuigen wer den licht beschadigd venservanng. Ook zal aandacht worden besteed aan ontspannings oefeningen. De groep komt twaalf maal bij een, acht keer wekelijks en vier i keer om de veertien dagen. Voor informatie en aanmelding kan wor den gebeld naar Miep Beekman of Wil van der Louw, groepsmaat- schappelijke werksters van de MDE, telefoon 033-633924. MERSFOORT - In Amersfoort ordt in de week van 11 tot en met mei een Interscholaire gehou- in. een evenement op sportief en iltureel gebied, dat voor het laatst ird gehouden in 1972. Dit jaar en twaalf scholen mee aan deze jmpetitie, en wel de Amers- ortse Berg, de Andreas-MAVO, it Corderius-college, Eemland- Noord, Eemland-Zuid, het Farel- college, het Johan van Oldenbarne- velt-gymnasium, MAVO Muurhui zen, de Kardinaal de Jong-MAVO, O.L.V. Ter Eem, Tüjksscholenge- meenschap Thorbecke, en het Schothorstccoilege. De onderdelen zijn: volleybal, voetbal, softbal, badminton, bas ketbal, hockey, schaken, hersen gymnastiek (quiz), tekenen (met expositie), verhalen (met boekje), toneel, cabaret en muziek (klassiek en modern). Het vijftiende onder deel, schaatsen, is al gehouden op 20 januari van dit jaar. Initiatief De Interscholaire is op initiatief ZESKAMP 's Avonds om zes uur begon de grote Oranje-zeskamp. Na de show van het Lisiduna-orkest, kon het startschot gegeven worden. Er wa ren in totaal twaalf teams die mee- AMERSFOORT - Bij Maatschappe lijke Dienstverlening Eemland (MDE) begint m september een groep voor vrouwen m de 'mid denleeftijd'. Het doel van deze groep is om door herkenning bij elkaar inzicht te krijgen in ieders situatie en daar stappen in onder nemen. Die stappen kunnen bij voorbeeld zijn: onderzoeken waar door het leven meer zin knjgt, en opcporen en waarderen van le- van leerlingen, gesteund door schoolleidingen, nieuw leven inge blazen. Uit vertegenwoordigers van de deelnemende scholen werd een bestuur gevormd en een stich ting met de naam 'Stichting Inter scholaire' opgencht. In een uitge breid persbericht van de nieuwe stichting staat als reden voor de heropnchtmg van de competitie: 'Ten eerste het laten herleven van een fantastisch evenement, dat ja renlang het hoogtepunt van het Amersfoortse scholierenbestaan was. Ten tweede het door een ge zamenlijke activiteit bevorderen van overleg, contact en samenwerking tussen verschillende scholen. Ver der het stimulerend werken op mo gelijke verdere initiatieven, op sfeer en contact tussen leerlmgen van diverse scholen en het toevoe gen van een extra dimensie aan het schoolbestaan.' Voor meer informatie, over bij voorbeeld toegangsprijzen, toe gangspasjes, sponsoring, wed- stnjddata, en de expositie, kan ie dereen bellen naar Lucas Jellema, Van Dedemlaan 41 in Hoevelaken, telefoon 03495-35480, of naar Jen- neke Weber, Van Twillertstraat 5, Nijkerk, telefoon 03495-52834. De prijsuitreiking vindt plaats op een grote feestavond op 16 mei. Dan treden onder meer de band 'Secret Sounds' en de winnende school- band op. LEUSDEN - Dinsdag vijf mei begon de feestdag met een htend voor de Jongeren van vroeger" in de Til. Na de koffie met de zelfgebakken cake werd de ochtend »vuld met een progrmma dat door de accordeon en toneelver- ïiging Crescendo uit Leersum georganiseerd was. Gezellige oude liedjes, echte voerd werden, waren heel ko- eezingers wisselden elkaar af. nusch. e twee toneelstukjes die opge- Vooral „de Rechter", waarbij de (advertentie) Het gouden echtpaar Buhrer Tavenier-Hakvoort, geflankeerd door het burgemeestersechtpaar. heer Buis als dronken man zijn rol uitstekend speelde. De sfeer was in elk geval prima. De belangstelling voor deze ochtend was groot. JEUGDSHOW 's Middags werd er een jeugd- show gehouden in de Korf. De zaal was halfvol. Christiaans jeugdshow was een afwisselend programma be staande uit goochelen, poppenkast en een disco-quiz, dit alles gepre senteerd door één man. De kinderen in de zaal werden er regelmatig bij betrokken Nadat zij op het toneel geholpen hadden, kregen zij een diploma voor assis tentie aan de show uitgereikt. Deze show kwam in de plaats van de play-back show. sfeer tijdens de ochtend voor de 'jongeren van vroeger" was uitstekend. De middag voor de jeugd m De Korf trok slechts een halfvolle zaal, maar het enthousiasme bij het jeugdige pubhek leed er niet onder. LEUSDEN - Het echtpaar Buhrer- Tavenier-Hakvoort, woonachtig op Grasland 21, herdacht dinsdag 5 mei dat ze vijftig jaar geleden zijn j getrouwd. De heer A. Buhrer-Tave- nier is 74 jaar en zijn vrouw 69 jaar. Beiden zijn geboren in Amsterdam. In deze stad zijn ze ook in het hu welijk getreden. Sinds 1 november 1982 woont het paar in Leusden j Ook hun enige dochter woont hier

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3