Veel Achtervelders liepen uit voor 'Keep them Rolling' ES JE AEEES GOED BEKIJK I' Weinig belangstelling voor schitterend concert vier mei Deelnemersraads vergadering Stichting Comité Milieuzorg in De Geut Rock Roll-avond Bijeenkomst N.C.V.B. KMTP over ïroeneve/d opticiens Jubileumconcert Amersfoorts Jeugd Orkest Leusdens Vocaal Ensemble trad op tijdens dodenherdenking DONDERDAG 7 MEI 1987 plaatselijk nieuws LEUSDEN - In jongerencentrum De Geut, Zwarteweg 29, wordt zater dag 9 mei een Rock Roll-avond gehouden. Het herentrio Square Cats zal zorgen voor swingende muziek. De avond wordt gecombi neerd met het 'afdansen' van cur sisten van de jaarlijkse cursus Rock en Roll. De cursisten zullen hun kleding zoveel mogelijk aanpassen aan de jaren '60. Na het 'afdansen' kan iedereen de vloer op. De avond begint om 21.00 uur. De Geut is al een half uur daarvoor open. De toegangsprijs bedraagt f 4,50. Houders van een Geut-pas betalen f 3,50. LEUSDEN - De Stichting Co mité Milieuzorg Leusden houdt maandag 11 mei vanaf 20.00 uur een deelnemers raadsvergadering in het ge meentehuis, 't Erf 1. Aanslui tend vergadert de werkgroep Milieu-educatie. De agenda van de deelnemers raadsvergadering luidt: 1 opening en mededelingen; 2 ingekomen stukken; 3 verslag vergadering van 12 mei 1986, 4 afrekening, verslag 1986; 5 verslag kascontrólecommissie; 6 verkiezing kascommissie; 7 jaarplan, begroting 1988; 8 bestuursverkiezingen; Aftre dend zijn de dames J. Wicherts en M. Rozendaal. Beiden zijn niet her kiesbaar. Het bestuur stelt als meuwe leden voor de dames N. van der Veen en E. Bernard. Tegenkan didaten kunnen worden aange meld tot en met aanvang van de vergadering. 9 rondvraag en sluiting. De agenda van de werkgroep Milieu-educaüe is als volgt samen gesteld: 1 opening; 2 notulen vorige vergadering; 3 mededelingen en ingekomen stukken; 4 schoolprogramma; 5 programma volgende school jaar; 6 rondvraag en sluiting. alleen Jeeps en vrachtwagens njden mee m de „bevnjdmgsnt" ook oude Harley Davidson-motoren namen deel aan het konvooi. keer geen lachende soldalen, maar glunderende kmderen ui een amfibie-voertuig. Behalve leden van „Keep Ihem Rollingwaren vandaag ook veteranen die op 8 mei 194S de werkehjke tocht gereden hadden aanwezig, zoals deze Canadees met steek. Rock Roll-trio Square Cats geeft acte de presence m De Geut in 'Groot Krakhorst', Bolderikhof 18. Tijdens deze avond spreekt de heer H. Rubingh uit Soest over '60 miljoen jaar cactussen'. Aan de hand van dia's zal hij de aanwezi gen in vogelvlucht de ontwikkeling van de cactus schetsen, van heel primitief tot zuil-vormen. De spre ker kan bogen op kennis van zaken op dit gebied, want zelf bezit hij een kas, waarin ongeveer tienduizend cactussen zijn ondergebracht. ACHTERVELD - Dinsdag herleefde een tocht met legervoer tuigen uit de tweede wereldoorlog. Het ging om de rit van 8 mei 1945, die het Canadese regiment The Seaford Highlanders als bevrijdingstocht van De Glind via Achterveld Amersfoort en zo verder naar Amsterdam voerde. Deze tocht werd georgani seerd door de vereniging Keepl them Rolling. Deze vereniging wil de geallieerde voertuigen uit de tweede wereldoorlog in stand houden. Dinsdagmorgen kwamen de le gervoertuigen naar het verzamel punt in De Glind. Om ongeveer negen uur ging de stoet van start. Het startsein werd gegeven door burgemeester C. W. Labree van de gemeente Barneveld. De stoet be stond uit 201 legervoertuigen, wat een zeer indrukwekkend gezicht was. Vanaf De Glind ging het via Achterveld - Amersfoort en Soest naar Amsterdam. Ook het pubhek mocht in deze optocht met de voertuigen meerijden, wat ook in 1945 had plaats gevonden. Niet alleen de leden van de orga niserende vereniging waren aan wezig, maar ook reed een aantal Canadese oud-militairen met de voertuigen mee. Zij hadden als lid van het Canadese regiment de tocht in mei 1945 ook meegemaakt. Thjdens de tocht door Achter veld was er van de zijde van de bewoners veel belangstelling. Zeer veel pubhek had zich langs de route opgesteld om dit te kunnen meemaken. LEUSDEN -Op maandag 11 mei is er een bijeenkomst van de N.C.V.B., afdeling Leusden-Cen- trum, in het dienstencentrum aan de Burgemeester de Beaufortweg 180. Deze avond zal één der zusters van „Het Zendingsdiaconessen- huis" in Amerongen over de activi teiten in het tehuis vertellen. Deze bijeenkomst begint om 19.45 uur. Meer informatie is verkrijgbaar via de telefoonnummers 948092 of 945372. Een ruim veertig jaar oude Jee met het grimmige opschrift: ..Berlm: 643 cactussen miles LEUSDEN - De Koninkljke Maat schappij Tuinbouw en Plantkunde (KMTP), afdeling Amersfoort en omstreken, organiseert dinsdag 12 mei om 20.00 uur een bijeenkomst De mdrukwekkende colonne daverd De Glind uitop weg naar Amster dam. VS^He, konstante aanbod uit de internationale modewereld dat permanent kis in de winkel aanwezig is geeft u de zekerheid er altijd dieus bij te lopen. Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! (advertentie) een passage van het „Benedictus" afwezig, terwijl de bassen wat meer moeite kregen met een en kele inzet. Toch wist het koor het verdere verloop van dit concert op overtuigend niveau te houden, dankzij een grote dosis concentra tie. Met name tijdens de uitvoering van het laatste onderdeel van dit Requiem, het communiogezang „Lux Aeterna" het het Leusdens Vocaal Ensemble merken van groot formaat te zijn: prachtig, vol gevoel en met intense spannings opbouw werd naar het slot toege zongen: een concert gerealiseerd hebbend met wat kleine haperin gen maar met een goed eindcijfer. (I.R.) AMERSFOORT - Ter gelegenheid van het vijfentwintigjarig bestaan geeft het Amersfoorts Jeugd Or kest zaterdag 23 mei een concert in de Sint Joriskerk, Hof 1 in Amers foort. Op het programma staat de Ouverture 1812 van P.I. Tsjai- kowsky, de Symfonie nummer 1 van G. Mahler, en het Dubbelcon cert van J. Brahms. In het laatste stuk zullen de solisten Vera Beths met viool, en Anner Bijlsma met cello, te horen zijn. Het concert begint om 20.15 uur. De toegangsprijzen zijn: gewone kaarten f 15,-, donateurs en oud-le den van het orkest f 12,50, C.J.P., Pas-65 en jongeren tot 15 jaar f 7,50 Kaarten zijn vanaf 5 mei te koop bij mevrouw Adam, Treublaan 2 in Amersfoort, en bij de Algemene boekhandel, Leusderweg 184 in Amersfoort. Telefomsch kunnen deze toegangsbewijzen worden besteld via de nummers 033-17730 of 634417. De laatste mogelijkheid om een kaart te kopen, is op de avond van het concert in de kerk. Leusden, Winkelcentrum Hamershof. Grutterij 3 Van Josef Gabnel Rheinberger werd het „Requiem m Es" (RhWV, op. 84) vervolgens gezongen. Met name in het begin kwam het koor zeer sterk naar voren, uitstekend beheerst met een pnma gevoel voor de goede geluidssterkte. Zeer zuiver en met intens goede sa menklank werden grote forti afge wisseld met kleine piani. Het Gradualegezang „Absolve Domine" werd zeer gedecideerd gezongen. De sopranen vielen op door een grote helderheid van stem. De bassen en tenoren waren erg overtuigend en zongen voor treffelijk in de maat, terwijl de alten blijk gaven van een zeer vol en diepgekleurd geluid. Het Offertorium uit dit requiem is een prachtig voorbeeld van de on- Het Leusdens Vocaal Ensemble tijdens het optreden m de St. Jozefkerk. Ensemble verdient zonder meer waardering voor de uitstekende maatvastheid waarmee gezongen werd. Zoals we van dit Ensemble ge wend zijn, liet ook tijdens dit con cert de uitspraak niets te wensen over. Wie goed oplette, had eigen lijk ook geen tekstboekje nodig. Het was uitermate jammer, dat er bij de inzet van het „Sanctus" wat fout ging. er werd afgeslagen en opmeuw ingezet. Vermoedelijk heeft dit als oorzaak gehad, dat de spanning er wat uit was. Bij het „Benedictus" verliep het aangeven van de tonen met helemaal volgens de partituur. De tenoren waren bij LEUSDEN - Op vier mei jl. heette een wat teleurgestelde voorzitter van de Oranje Vereniging Leusden, de heer G. v.d. Hengel, een vijftigtal mensen welkom, onder wie burgemeester Rademaker en de wethouders Van Wouden berg en Ummels, in de Sint Jozefkerk aan de Hamersveld- seweg. Dit, om in het kader van de Dodenherdenking-1987 een concert mee te maken, dat verzorgd werd door het Leusdens Vocaal Ensemble o.l.v. Gerard Wijnands. Voorts werkte mee de voor drachtskunstenares Riet Spruit: zij nam een aantal pauzemomenten tij dens het concert voor haar reke ning door op zeer indringende en boeiende wijze gedichten voor te dragen van Anna Achmatova „Waarom is deze eeuw", van J. Presser „Een Lentemorgen" en „Afscheid"; van J. C. Bloem „Na de Bevrijding" en tot slot van B. Brecht het gedicht „Aan die na ons ko men". Stuk voor stuk gedichten die zeer nadrukkelijk te maken had den met het karakter van deze do denherdenking. ENSEMBLE Vol innerlijke overtuiging en met uitermate goede concentratie werd op waardige wijze en uitstekend op toon het „Richte mich, Gott" van Felix Mendelssohn-Bartholdy uit gevoerd. Dirigent Wijnands had zijn koor uitstekend onder controle, terwijl de koorleden op hun beurt zeer alert reageerden op de directie- aanwijzingen, hetgeen ten gevolge had, dat met name op het gebied van de zg. dynamiek keurige pres taties werden geleverd, ondanks het feit dat enkele zangkoorleden last hadden van een verkoudheid. Mogelijkerwijs kreeg het Ensem ble hierdoor een wat andere klankkleur dan we gewend zijn. Toch wisten de verschillende stemmen zeer overtuigend als een hecht geheel over te komen. REQUIEM derlinge ongelijkheid van so praan-, alt-, tenor- en basstem, waar het ritmische figuren betreft: volgens de partituur zingen de ver schillende stemmen op hetzelfde moment totaal verschillende ntmen die telkens toch weer oplossen in een eenheid. Het Leusdens Vocaal

Leusder Krant | 1987 | | pagina 5