Man aangehouden wegens ontuchtige handelingen Woningstichting Leusden kan m wil geen bouwplan maken vandaag in- de leusd' Kindertheater gesloten: bntingent van 38 woningen loopt gevaar: Aktiviteiten 'Blijhof Jazz-podium Kettingbotsing Auto te water Inbraak Bijzondere commissie schakelt advies bureau uit Oosterbeek in Autokrakers betrapt Auto tegen boom Fietsen gestolen Ree doodgereden Fiets gestolen Auto tegen boom Aanrijdingen SERVA VOLVO kSSSpSSSs Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden dinsdag 12 mei 1987 - 19e jaargang no. 3 Geraniummarkt Boerderijentocht krant Lezers service Konijntje m de Wetering (t rkrant EINDREDACTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Tele* 8DU 40261 Giro 871441 ement 17,20 per kwartaal BDU BV (van de redaktie) LEUSDEN - De Leusdense politie heeft de 59-jarige Leus- denaar C. de Z. aangehouden, op verdenking van het plegen van ontuchtige handelingen met mindeijarige kin deren. De man heeft inmiddels bekend, en is op vrije voeten gesteld. Hij verblijft overigens niet meer in Leus den. Het kindertheater dat de man beheerde, is gesloten. De Leusdenaar, die een op leiding dramatische expressie volgde, opende vorig jaar in Leusden een speeltoneel voor kinderen m zijn woning: Kin dertoneel Katinka, voor kinde ren vanaf zeven ïaar. Op die manier, aldus een politie-woordvoerder, wilde de man kinderen na schooltijd kreatief bezig houden. Op 28 april deden de ouders van twee kinderen aangifte van het feit, dat de man ontucht met hun kinderen had ge pleegd. De man had de week ervoor de betreffende ouders gebeld met de vraag, of de kinderen (twee meisjes van ze ven en acht jaar oud) mochten blijven eten. Toen de meisjes die avond echter thuis kwamen, vertelde één van hen haar ervaringen, wat aanleiding was tot de aan gifte. De man werd daarop op 29 apnl aangehouden en ver hoord. Hij heeft inmiddels een bekentenis afgelegd. De Leusdenaar is daarop weer op vrije voeten gesteld, maar hij verblijft niet meer in Leusden. Het kindertheater is gesloten. Of zich nog meer gevallen hebben voorgedaan, is de po litie niet bekend. Alle ouders heeft men niet kunnen berei ken, omdat er vrij veel kinde ren bij het speeltoneel betrok ken waren. Het telefoonnummer van de Leusdense Rijkspolitie is (033) 944444; het telefoonnummer van de Kinder- en Jeugdtele- foon 't Gooi- en Eemland: tel. 035-45556 (elke dag vanaf 12.00 uur bereikbaar). (van de redaktie) IUSDEN - De kans bestaat, dat de gemeente Leusden een ntingent van 38 premiehuur-woningen verspeelt. De Dningen moeten namelijk per 1 juni worden 'afgenomen. Woningstichting Leusden echter, de instantie in Leus- n die daartoe als eerste in aanmerking komt, kan en wil woningen niet bouwen in de vorm, zoals die in het stemmingsplan voor 't Ruige Veld is vastgelegd. Dat zou melijk in de vorm van een 'woontorentje' moeten: in vier stapelde woonlagen, zoals dat in het bouwjargon heet. Woningstichting heeft in een gesprek met medewer- rs van de gemeente Leusden echter laten weten, niets or een dergelijk bouwplan te voelen. Men ziet blijkbaar en kans om op korte termijn een dergelijk bouwplan te twikkelen. Bovendien voelt men er niets voor: men wil it Tïouwen voor leegstand', zoals direkteur gemeente- rken Marius Pais het vorige week ten overstaan van de Etunissie voor Ruimtelijke Ordening en Openbare irken formuleerde. !en oplossing is denkbaar. Dat ek vorige week ook tijdens de commissievergadering. Het is na melijk mogelijk, om de bouw van de woningen 'door te schuiven' naar een volgend bouwblok in 't Ruige Veld. Dat voldoet namelijk wel, zowel qua vormgeving, als wat aantal woningen betreft. Woningstichting zou er na melijk hetzelfde type huizen kun nen bouwen, als waarvoor pas de eerste paal m 't Ruige Veld in de grond is gewerkt. Voorwaarde is echter, dat de ei genaar van de grond, UBA BV, meewerkt. Men is daar, blijkens de mededelingen van de heer Pais, toe bereid. Uiteraard moet dat wel gecompenseerd worden, een pro bleem waar nog een oplossing voor wordt gezocht. Daarbij zijn zowel het bedrijventerrein in 't Ruige Veld, als 't Vliet, aan de orde. De commissie kon zich in grote lijnen wel vinden in de aangedra gen oplossing, die nog verdere uit werking behoeft. Daar is haast bij, omdat alle overleg voor 1 juni moet eerste paai, die in 't Ruige Veld geslagen werd voor woningbouw, knjgt mogelijk een sneller vervolg in een w projekt van 3d eensgezinswoningen. Het contingent moet voor één juni worden afgenomen. De Woning- htincr weigert echter, de woningen in de vorm van een gestapeld woonblok te bouwen. Er is, zo meldde men, n voor het maken van een bouwplan, en bovendien wenst men niet voor leegstand te bouwen, zo heeft de gemeente Leusden te kennen gegeven. LEUSDEN - De jaarlijkse geranium- markt wordt 16 mei gehouden in de Biezenkamp. De markt duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Verschillende kwekerijen en tuincentra uit omge ving, als Res Nova, Hilhorst, Euro- fleur en Speksnijder, zijn dan van de partij. Behalve geraniums zullen bezoekers ook fuchsia's en andere planten aantreffen. Ook is het Insti tuut voor Natuurbeschermingsedu catie (IVN) aanwezig. LEUSDEN - Speel- en recreatiever eniging 'Blijhof organiseert bij vol doende deelname cursussen volksdansen voor kinderen vanaf zes jaar. De cursussen worden ge geven op de woensdagmiddagen. De kosten bedragen f 70,- per kind per seizoen. Niet-leden betalen f 20,- extra. Het bedrag dient in twee termijnen te worden betaald. Een seizoen duurt van begin september tot half juni. Behalve deze organiseert de ver eniging ook andere danscursus- LEUSDEN - De Historische Kring Leusden organiseert op de vrijdag avonden 15 mei en 29 mei voor Leusdense ingezetenen een fiets tocht langs oude boerdenjen. Het is een herhaling van de succesvolle tocht, die vong jaar tijdens de Cul- turade werd gehouden. De afstand is 15 kilometer. De tocht begint om 19.15 uur vanaf het plein voor de Geertrudishof aan de Ha- mersveldseweg, tegenover restau rant 't Ros Beyaert. Van deelnemers wordt een bijdrage van f 1,- ge vraagd. sen, onder meer voor beginners. Meer informatie wordt verstrekt door Ilona van den Burg, telefoon 033-942252. PLAYBACK-SHOW De agenda van de verening ver meldt verder het volgende: Op 16 en 17 mei is er een volksdans- weekend, 30 mei of 6 juni wordt de laatste film van het seizoen ge draaid, 2 juni is de Algemene le denvergadering, en 20 juni is het 'eindbaT volksdansen. Bovendien bestaan plannen een play back show te organiseren voor 1 Aderen van vier tot vijftien jaar. Wie mee wil doen, moet zich zo spoedig mo gelijk schriftelijk opgeven, met vermelding van naam, adres, leef tijd, geslacht, en welke groep, zan ger of zangeres zal worden ver tolkt. Dit moet worden ingeleverd bij F.H Gerrits, Pachter 13,3834 CA Leusden. LEUSDEN - In café 'De Swarte- steegh', Zwarteweg 6, wordt don derdag 14 mei een Jazz-podium ge houden. Het tno van Wiebe Haan stra verzorgt dan samen met gast altsaxofonist Tony Vos een optre den. De avond begint om 20.00 uur, en de toegang is gratis. hebben geleid tot een bouwplan. De rol van de Woningstichting Leusden mag daarbij opmerkelijk worden genoemd. In een bnef van het college van B&W aan de Wo ningstichting wordt de gang vaci zaken nog eens op een rij gezet. In het betreffende schrijven wordt een samenvatting gegeven van het gesprek tussen beide in stanties. 'Ons college heeft er kennis van genomen, dat uw bestuur de reali satie van genoemde woningen als gestapelde woningen m vier lagen afwijst. U heeft er daarbij tevens op gewezen, niet in staat te zijn voor 1 juni aanstaande een volledig bouw plan voor gestapelde woningen ge reed te kunnen maken, teneinde tijdig het subsidie hiervoor bij het Rijk te kunnen aanvragen. Wel acht u zich in staat tijdig een bouwplan in te dienen indien het een plan betreft van 38 eengezinswoningen, waarbij u gebruik kunt maken van de ontwerpen van het thans in aan bouw genomen projekt van 52 wo ningen', aldus B&W. Vervolgens stelt het college, zich bereid te hebben verklaard mee te werken aan een dergelijk bouw plan, uiteraard onder de restrictie dat ook Gedeputeerde Staten hun goedkeuring verlenen. Tevens wijst het college erop, dat mede werking van UBA BV vereist is. a LEEGSTAND Tijdens de vergadering van de commissie vorige week, bleek dat de Woningstichting bovendien be vreesd was, om voor leegstand te bouwen. Voorts bleek, dat waar men van de Woningstichting niet in staat zei te zijn, een bouwplan te maken voor gestapelde woningen, de aan passing van de nu in aanbouw zijnde eengezins-woningen met een aantal 'poortwoningen' geen problemen opleverde: de ontwer pen daarvoor waren in zeer korte tijd gereed. Uiterlijk aanstaande vrijdag moeten de tekeningen van de Wo ningstichting voor de eensgezins woningen m het bezit van de ge meente zijn, wil men niet het gevaar lopen, de 38 woningen mis te lo- j pen. LEUSDEN - Drie auto's raakten za terdagnamiddag bij de kruising van de Noordermslag met de Ha- mersveldseweg betrokken bij een ongeluk. Twee van de voertuigen stonden te wachten voor een rood verkeerslicht. Een achterop ko mend voertuig, bestuurd door Leusdenaar R.T., zag geen kans op tijd te stoppen, waarop het ongeluk volgde. Door de snelheid waarmee het achterste voertuig op zijn voor ganger botste, gleed dit op de voorste auto. De dne wagens had den alleen materiële schade. LEUSDEN - De Opel personenauto van de Leusdenaar W.H. kwam gisteravond rond zeven uur in het Valleikanaal terecht. De auto stond geparkeerd aan de Lange Steeg, vlak bij het water, zeer vermoede lijk niet op de handrem en ook niet in de versnelling. Het voertuig is met een takelwagen weer op het droge gebracht. ACHTERVELD - Zaterdagmorgen vroeg vond m een woning aan de Walter van Amersfoortstraat een inbraak plaats. Om binnen te ko men, werd het slot van de achter deur geforceerd. Uit de woning werden twee video-recorders en twee -banden weggenomen. Uit een auto, die niet afgesloten voor de woning stond geparkeerd, werden en passant een zaklamp en een cassette-recorder meegeno men. De politie heeft de zaak in onderzoek. LEUSDEN - De bijzondere onderzoekscommissie uit de Leusdense gemeenteraad, die zich bezig houdt met het on derzoek naar het functioneren van de ambtelijke en bestuur lijke organisatie heeft het or ganisatiebureau Rijnconsult BV uit Oosterbeek ingescha keld. Het bureau is vandaag mei uc werkzaamheden be gonnen. Het is de bedoeling dat het bureau eind juni haar onder zoek heeft afgerond. Medio september volgt dan het rap port aan de commissie. Dat stelt de commissie in staat, haar eindrapport aan de gemeenteraad aan te bieden voor emd oktober. Aktie KWF: 400 donateurs erbij pag. 3 Receptie De Haaien druk bezocht Gemeente vergoedt schade aan auto's niet Diskussie over uitlatingen raadslid Joop Kool verder in beslotenheid pag. 4 Opheffen deel buslijn: VAD: „Het is voor gemeente stikken of slikken" Gemeente:,, We gaan met VAD praten" pag. 5 Sport; Roda (zo) vallend voor eindstreep pag. 7 Roda (za) niet bij de les pag. 7 Leusdense hockeyers geven winst uit handen pag. 8 Positie Antilopen na verlies penibel pag. 8 Wim Velken schaakkampioen Leusden pag. 9 Lockhorst te sterk voor De Eemelaar pag. 9 Ju Sei Do vierde eerste lustrum pag. 9 LEUSDEN - Een auto van het merk Mazda die stond geparkeerd aan de Gorzen, was woensdagmorgen rond half twee het doelwit van twee autokrakers. De eigenaar van het voertuig, Leusdenaar E.V., be trapte hen echter bij hun werk zaamheden. De krakers kozen het hazenpad. LEUSDEN - De automobilist M.H. uit Barneveld vond dinsdagmorgen rond kwart voor negen een boom op zijn weg. Hij probeerde name lijk met zijn busje met een te hoge snelheid een bocht naar links in de Asschatterweg te nemen. De auto kanHde en is flink beschadigd. De bestuurder kwam met schrik vrij. LEUSDEN - Voor een woning aan de Travertijn zijn in twee opeenvol gende nachten een fiets gestolen. In de nacht van 2 op 3 mei werd een bruine damesfiets ontvreemd. De daarop volgende nacht verdween een brum rijwiel voor dezelfde kunne. Beide fietsen zijn nog zoek. LEUSDEN - Op de Hamersveldse- weg, vlak bij de splitsing met de Leusbroekerweg, is gisteravond een ree doodgereden. Het beest rende de weg over en kwam voor de auto van Leudenaar W.B. De daarop volgende botsing met voor de ree fatale gevolgen, leidde tot lichte schade aan het voertuig. LEUSDEN - In de nacht van dinsdag op woensdag werd uit een tuin aan de Wanmolen een fiets gestolen. Het betrof een rijwiel van het merk Batavus, eigendom van de heer A.K. uit Leusden. STOUTENBURG - Automobilist A.L. uit Scherpenzeel botste vrijdag middag op de Stoutenburgerlaan tegen een boom, toen hij uitweek voor een tegenligger. De bestuur der kwam met de schrik vrij, maar zijn voertuig liep voor ongeveer f 1200,- schade op. De tegenligger is na het ongeval doorgereden. Onafhankelijk |BOU' nieuwsblad voor de gemeente Leusden puu erschljnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus- Jen. •amiheberichten en losse advertenties 44 cent per mm H kontrakten belangrijke korting Qusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) wsse nummers 75 cent per stuk koningstijden van ons kantoor jns kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage <s van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend alerdags gesloten LEUSDEN - Op de Burgemeester van der Postlaan vonden gisteren twee aanrijdingen plaats, 's Middag rond half twee sorteerde automo bilist H.T. uit Leusden met zijn Re nault naar links voor om af te slaan. Even later bedacht hij, dat hij toch beter rechtdoor kon rijden. Op dat moment werd hij echter rechts ge- passerd door een Mercedes, be stuurd door de heer T.B. uit Wou denberg. De aanrijding die volgde, veroorzaakte lichte materiele schade. Enige uren later gebeurde op deze weg weer een ongeluk. De heer C. van D. uit Leusden ver leende met zijn Toyota geen voor rang aan de Mercedes van de heer M. van D. uit Leusden, toen hij van uit de Hertenhoeve de voorrangs- weg overstak. Ook bij deze botsing ontstond alleen matenële schade. (advertentie) AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 tel 033-630154 Wanneer u voor dinsdag- resp. donderdagavond 18 00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b v afd. Lezersservice tel nr 03420-94911 (advertenties) plaats zo sne rirepr"'- WSL: lülllllllllllljl beter géén stand dan leegstand.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1