faiim vierhonderd aieuwe donateurs De Haaien ierden feest Veel belangstelling voor thema-ochtend over werkloosheid en gezin 3 1 LEUSDEN, Kerken kijken in Utrecht JokaaL. 3onateursaktie Koningin Wilhelmina F onds eidt tot toename van veertig procent: I lensden krant leusder krant Hoge opbrengst collecte Succesvol optreden 'Lisiduna' Dropping bij Zooz Incestgroep VERGROTEN? ff UW AANKONDIGING IN DE SNELSTE KRANT VAN LEUSDEN? LEUSDER KABELKRANT NIEUW AMERSFOORTS KOOR Marktkramen De IJsheiligen Leusden Achterveld LEUSDER KRANT LEUSDER KRANT jEUSDEN - De in april j.l. in de gemeente Leusden gehouden lonateursaktie voor het Koningin Wilhelmina Fonds heeft na ■en moeilijke start toch tot een mooi resultaat geleid: men heeft 100 donateurs kunnen noteren. Ruim 180 vrijwilligers zijn min- tens twee, drie avonden, de «tan hen toe gewezen gemiddeld es tig adressen afgegaan om donateurs te werven. Deze aktie xordt slechts eens in de vijf, zes jaar gehouden, naast de jaar- ijkse collecte in september. DINSDAG 12 MEI 1987 plaatselijk nieuws achter de toezegging voor enkele jaren zit, bedoeld zijn voor kanker onderzoeken die over het alge meen een aantal jaren bestrijken. "Om langlopende verplichtingen aan te kunnen, dient voor langlo pende zekerheid gezorgd te wor den". Daarvoor dient ieder jaar "een stukje te worden afgesne den". Hij merkte daarbij op dat het Wilhelmina fonds in plaats van rijker te worden, ieder jaar een stukje inteert. EREPENNINGEN Je toename van 400 donateurs be kent een aanwinst van bijna eertig procent van het donateurs- estand binnen de gemeente eusden. Hier staan nu 1475 dona- Burs van het KWF geregistreerd en aantal dat ongetwijfeld, vol- ens hoofdbestuurder H. Loeber, og zal oplopen doordat mensen donateurinschrijving ook schtstreeks naar hoofdkantoor in msterdam kunnen sturen, at betekent dat de KWF op on- eveer 27.000 vaste bijdrage arlijks kan rekenen, naast de 21.000, die gemiddeld in Leus- en wordt opgebracht met de col lectebus. Met beide bedragen blijkt Leusden boven het lande lijke gemiddelde tut te komen. Volgens de heer H. Loeber, die namens het hoofdbestuur m een bovenzaal van de Rabobank in aanwezigheid van de "wijkhoof- den" de inschrijvingen m ont vangst kwam nemen, is dit geld bijzonder welkom. "Wanneer u bedenkt dat wij nog steeds de helft van de aanvragen om een be paald kankeronderzoek te steu nen moeten afwijzen, wegens geldgebrek." Hetgeen onder andere betekent dat van de 50- tot 60.000 mensen die jaarlijks met kanker te maken krijgen slechts de helft doelmatig geholpen kan worden". Het dona- teursgeld zal vooral voor deze on derzoeken gebruikt worden. INTEREN Eén van de donateursinzamelaars vertelde de heer H. Loeber dat ie mand van een donatie had afge zien omdat volgens deze meneer alleen het vruchtgebruik, de ren- teopbrengt, van de donaties ge bruikt zouden worden voor onder zoek. Het hoofdbedrag zou men beleggen. De heer Loeber zou deze veronderstelling graag aan de hand van het jaarverslag willen weerleggen Hetgeen voor be langstellenden ook mogelijk is door het betreffende jaarverslag met eventueel een toelichting, op te vragen bij het hoofdkantoor in Amsterdam. In kort bestek legde de afgevaar digde van het hoofdbestuur uit dat zeker de donateursgelden, waar- Tijdens het bekendmaken van de opbrengst van de donateursaktie werd een aantal erepenningen uit gereikt aan vrijwilligers die tien jaar of langer voor het Koningin Wilhelmina Fonds aktief zijn (ge weest). Het waren de dames M. Lagard, sinds 1975, Zwerus (1965), D. Daatselaar (1977), Nieising (1973), B Boersema (1971), Bok- kers en Zwaan (beiden 1973). Zij ontvingen de erepenning met ingegraveerde naam en kregen, zover aanwezig, het bijbehorende speldje opgespeld. Hoofdbestuurder H. Loeber sloot met felicitaties en dank af. Daarbij legde hij er de nadruk op dat de mogelijkheid om donateur van het koningin Wilhelmina Fonds te worden, aanwezig blijft. Wie de folder opstuurt naar het hoofdbureau in Amsterdam, oif zich opgeeft bij de plaatselijke contactpersoon de heer N. Duf fels, Henegouwen 14, kan binnen enkele weken een acceptgiro toe gestuurd krijgen. USDEN - De festiviteiten ter gelegenheid van het vierde lu- ram van de L.Z. Sc P.C. de Haaien op zaterdag 9 mei j.l. zijn rfect verlopen. De organisatie had een dagprogramma in el- ar gedraaid dat begon met een triathlon voor leden. 10.00 uur was de start in het ortfondsenbad in Amersfoort, ar 52 deelnemers en deelneem- xs te water gingen. Veel jeugd traard maar ook een tiental ou- dere zwemsters en zwemmers en ouders van jeugdleden. Iedere deelnemer was op zoek gegaan naar sponsors die b.v. elke 100 meter van het zwemge- jubilerende Haaien-bestuui - de zwem- en polovereniging bestond dit weekeinde twintig jaar - toont niet ider trots het geschenk dat voorzitter Fieseler (vijfde van links) uit handen van Dick Tigchelaar van de vmbadstichting mocht ontvangen. Het betrof een foto van een kunstwerk dat het nieuwe multi-functionele emparadijs tot onderwerp heeft en dat door de Zwembadstichting voor promotionele doeleinden gebruikt worden. deelte en het loopgedeelte hono reerden en elke 100 meter van het fietsgedeelte. De nadruk werd gelegd op het re creatieve karakter van deze triath lon. Het onderdeel fietsen speelde zich voor het grootste deel af in de gemeente Leusden, terwijl het loopgedeelte in de om geving van het burg Buirungpark werd afgewerkt. Met een stand voor koffie, thee en frisdrank en het prachtige weer werd dit onderdeel van de viering een succes. De receptie 's middags in boerde rij Groot Krakhorst werd door een groot aantal leden en belangstel lenden bezocht. Vertegenwoordi gingen van B W, Sportstichting en Zwembadstichting gaven acte de présence. 's Avonds werd er feest gevierd in de Roda-kantine waar een vier- mans formatie voor de dansmu ziek zorgde De leden zelf hadden een play-back-show in elkaar ge draaid, die met aankleding en kwaliteit met onderdeed voor wat doorgaans op het witte scherm te zien is. De Rode Kantine was overvol zo dat op een enkele uitzondering na de gehele vereniging bijeen was. Bijzonder verheugend was ook de aanwezigheid van vele ouders, die nu eens op een andere wijze met De Haaien konden kennisma ken dan altijd maar in het zwem bad. Al met al kan het bestuur van De Haaien terugzien op een zeer ge slaagde vienng van het 20-jarig bestaan. De vereniging gaat zich overigens alweer opmaken voor een vol gende krachtproef n.l. de rommel markt op zaterdag 30 mei a s Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktle: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktle-secretariaat: Mia Veen en Mari|ke Bakker Elndredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer tot uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur voor "et donderdagnummer tot uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: <antoor Leusder Krant Asschatterweg 19. Leusden-Centrum Op 'erkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar, 33.90 per half |aar, f 17,20 per kwartaal (lachten bezorging: lis abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 wr te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op ">et onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag tussen 18 30 n 19 30 uur) tel 033-940691 Bij geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 iabestellen foto's: meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto s kunt u «bestellen (met uitzondering van archief- en historische foto's) *1 vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V te Barneveld. i«t djldelijke vermelding van de gewenste foto. het aantal, ummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst, ^bestellen kost 7.50 per exemplaar (formaat 13x18 cm) en '15,- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). Jkunt ook contant betalen op ons kantoor. tusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling Afvangt u de gewenste foto('s) thuis. LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- lrantenkombinatie te Barneveld. LEUSDEN - De collecte voor de bestrijding van epilepsie die begin dit jaar werd gehouden, heeft een enorm bedrag opgeleverd Dit jaar werd maar liefst f 3250,40 opge haald. Vorig jaar was de opbrengst f 1531, -, minder dan de helft van dit jaar. MAARN - Muziekvereniging 'Lisi duna' verzorgde zondag een suc cesvol optreden tijdens een grote taptoe. Deze muzikale gebeurtenis was georganiseerd door drum band en majorettenkorps 'Klein Maar Dapper" uit Maarn, ter ere van het 40-jarige bestaan van Sportver eniging Maam-Maarsbergen (S.V.M.M.). Aan de taptoe werkten verder mee: harmonie 'Fidelio' uit Wou denberg, de Koninklijke Harmonie Doorn, harmonie 'De bazuin' uit De Meern, en muziekvereniging 'De Vriendenkring' uit Westbroek. 'Li siduna' trad als derde korps op, met zowel muzikanten, tamboers/ lyra's, als majorettes. Omdat voor het eerst een meuwe show zouden worden uitgevoerd, waren de ze nuwen van sommige leden van de harmonie gespannen. Toen het korps echter met versnelde pas van het taptoe-terrein bezit had ge nomen, onder de vrolijke klanken van de mars 'Mambo Americo', in een arrangement van E.J. Knoop, had Lisiduna van zowel zichzelf als van het publiek gewonnen. Na de 'Intrade Festivo' werd show vlot volbracht met bekende nummers als onder meer 'Stars and Stnpes forever", 'Fiesta Cubana/Festolero', en 'Copacabana'. LEUSDEN - Jeugdvereniging Zooz organiseert zaterdag 16 mei een dropping met een overnachting De tocht begint zaterdagavond om 23.30 uur vanaf het Jeugdhonk, Ha- mersveldseweg 100. Deelnemers dienen hier om 22.30 uur aanwezig te zijn. De terugkomst wordt ver wacht op zondagmorgen om onge veer 12.30 uur. Iedereen kan zich tot en met woensdag 13 mei opge ven aan de bar van het jeugdhonk, of bij Hans Goudswaard, M. Stuart- laan 14 in Leusden. Bij aanmelding is contante betaling verplicht. De kosten bedragen f 7,50 per persoon voor zowel de dropping, de over nachting, als het ontbijt. LEUSDEN - Woensdagochtend werd in 't Vooronder een thema-ochtend gehouden over het thema: „Man thuis, vrouw wat nu?" Ineke Lustig hield een inleiding, waarna een video film werd vertoond genaamd „Je bent de vrouw van een werk loze". In deze film zijn dne vrouwen aan het woord, die d? werkloosheid van hun man meebeleefd hebben. Het zijn SWABO-vrouwen. SWABO is een spinnerij in Til burg. die in 1977 gesloten is. De oud-werknemers schreven daar een boek over. Er is een SWABO- vrouwengroep opgencht, waann vrouwen van oud-werknemers zit ten. Zij bespreken met elkaar hun problemen. De gevolgen voor het gezinsleven zijn enorm groot. Allereerst wat betreft de financiën. Men gaat er erg op achteruit en dat vergt (advertentie) Bel 03420-94292 eri vraag naar Boudewtna de Boer Uw bericht vanmorgen opgegeven, vanmiddag al te zien op de de beeldbuiskrant van Leusden! enorme aanpassingen. Ook voor het gezinsleven heeft werkloos heid enorme gevolgen. De man is nu de hele dag thuis, wat voor de vrouw een enorme verandering is. Vaak gaat hij zich overal mee bemoeien, wat veel spanningen veroorzaakt. Toch kan ook het thuis-zijn posi tieve kanten hebben. Bijvoor beeld de man is meer bij de op voeding van de kinderen betrok ken. Verder kan het gezelligheid geven, want nu heeft de man im mers tijd om samen dingen te doen, en bijvoorbeeld het huis op te knappen. Het is natuurlijk wel van belang hoe een man werkloos raakt. In dien het door ziekte komt, is de situatie natuurlijk totaal anders dan wanneer een man kernge zond is. Wat ook van belang is, is, hoe de buitenwereld reageert op de werkloosheid van de man. Vaak wordt de vrouw er nu op aangeke ken dat zij de vrouw van een werk loze is. In de loop van de jaren is er veel veranderd Bij grote bedrijven zoals Philips en P T T worden er nu afvloeungsregelingen getrof fen. zodat het ontslag met ineens komt en men zich er geestelijk op kan voorbereiden. Na de film werd er nog druk ge discussieerd, er was veel belang stelling voor deze ochtend. UTRECHT - Op 19 mei 1987 start in Utrecht voor de vijfde achtereenvol gende keer het project „Kerken Kijken". Tot 13 september 1987 openen vijf fraaie binnenstads- kerken hun deuren voor bezoekers uit binnen- en buitenland. Behalve de Augustinuskerk, de Jans- kerk, de Willibrorduskerk en de Pieterskerk zal ook de, in 1986 gerestau reerde, Jacobikerk aan het project deelnemen. Ook de Domkerk is voor het publiek geopend. Het project „Kerken Kijken" wordt georganiseerd door de VW-Utrecht in samenwer king met de Gemeentelijke So ciale Dienst Utrecht. Zoals al tijd zullen er rondleidingen worden gegeven door een groep vrijwilligers (voor een deel werkloze jongeren, die met behoud van uitkenng werkervaring opdoen). Per kerk wordt een team van vier a vijf gidsen geformeerd. De gidsen ontvangen de bezoe kers en verzorgen rondleidin gen in het Nederlands, Frans, Duits en Engels. Het is ook mo gelijk de kerken op eigen ge legenheid te bezichtigen, eventueel met behulp van een schriftelijke rondleiding. Dit jaar zijn er ook schriftelijke rondleidingen in het Italiaans beschikbaar Voor kinderen ligt er een puzzeltocht Icings de deelnemende kerken klaar Naast het verzorgen van de rondleidingen, verstrekken de gidsen ook informatie over an dere bezienswaardigheden in Utrecht, zoals musea en rond vaarten. De gidsen krijgen deze informatie tijdens een in troductieperiode, waarvan o.a. museabezoeken en een in structie verzorgd door de VW deel uitmaken. Alle kerken, behalve de Au gustinuskerk, zijn toegankelijk voor rolstoelgebruikers. De deelnemende kerken zijn: de Jacobikerk, de Augus tinuskerk. de Janskerk, de Willibrorduskerk, de Pieters kerk, de Domkerk. AMERSFOORT - In samenwerking met de consulenten muziek van het Steunpunt Kunstzinrug Eemland be gint koordirigent en popmuzikant Harry de Beer in september met een koor. Dit meuwe koor gaat 'Voice Box' (betekent: strottehoofd) heten, en zal repeteren in De Witte Zaal. Het koor zal zich richten op diverse stijlen en thema's, bijvoor beeld bewerkingen van popmu ziek mt de jaren '50 en '60, jazzy close-harmony, oude muziek uit de Middeleeuwen, Renaissance en Barok, drinkliederen, en persifla ges op smartlappen, balkanmuziek en strijdliederen. Wekelijks zal worden gerepe teerd m De Witte Zaal van 20.00 tot 22.00 uur. De kosten voor deelname aam het eerste projekt van septem ber tot en met januari 1988, waann alle stijlen aan bod zullen komen, bedragen vijftig gulden, inclusief koffie of thee, en bladmuziek. Koor-ervaring is voor aanmelding met noodzakelijk. Geïnteresseer den kunnen zich voor 28 mei aan melden bij Harry de Beer, Sanden- burg 18, 3813 LX Amersfoort, tele foon 033-805725. LEUSDEN - De marktkramen op het parkeerterrein aan de zuidkant van de Hamershof bleven afgelo pen weekeinde staan, waar ze al tijd stonden. In tegenstelling tot wat eerder van de zijde van de gemeente werd meegedeeld, vindt de verplaatsing van de marktkramen een week la ter plaats, dan eerst werd gemeld. Komend weekeinde, vrijdag 15 en zaterdag 16 mei, staan de kramen dus niet op hun gebruikelijke plaats, maar op 't Erf. AMERSFOORT - Bij Maatschappe lijke Dienstverlening Eerrüand (MDE) begint in september een groep voor vrouwen die als kmd sexueel zijn misbruikt en/of zich sexueel misbruikt hebben gevoeld, bijvoorbeeld door vader, broer of oom. Deze groep is bedoeld voor vrouwen die nu ze hun eigen leven leiden, hun ervaringen willen de len. De groep zal aandacht beste den aan de mvloed van incest-erva- nngen op het verdere leven, en biedt plaats aan herkenning, oefe ning en ondersteuning. De groep kan alleen beginnen bij voldoende deelname. Om daar achter te komen, wil MDE nu al weten wie zich willen aanmelden. Meer informatie wordt verstrekt door Manjke Hoekstra of Agaat van Dijk, groepsmaatschappelijke werksters bij MDE, telefoon 033- 633924. ioorjan Versteegt Zaterdag was een stralende dag in ons gebied met in Achterveld een maximum temperatuur van 23.0 gra den. Er was weinig bewol king en voldoende wind voor de watersportliefheb bers. Zondag was een stuk slechter, nadat een koufront ons was gepasseerd. Met name de temperatuur bleef een stuk achter. Het scheelde een jas. Er heeft zich inmiddels op nieuw een koude noordwes telijke circulatie opge bouwd. Dit tussen een hoge- drukgebied, weer gelegen ten westen van Ierland en een depressie boven Scandi navië. Er zal periodiek wat zon zijn maar ook van tijd tot tijd wat regen of een bui. Wisselvallig derhalve met temperaturen liggend tussen de 11 en 15 graden. Niet al te best dus. De echte, onvervalste ijshei- ligen-kou-inval, is dus een feit. De ijsheiligenperiode valt tussen 10 en 14 mei. Vroeger zei men dat als een maal de ijsheiligenperiode voorbij was,de kans op nachtvorst zo goed als ver keken was. Toch komt nachtvorst later in mei en ook zelfs nog begin juni voor. In de hete zomer van 1976 kwam op 3 juni nog nachtvorst voor, zo hevig zelfs dat de velden wit wa ren. Daarna werd het drie maanden zeer droog en heet zomerweer. Er valt de laatste tijd weinig neerslag. De afgelopen week heeft het ook sterk ge droogd door luchtaanvoer van arctische oorsprong. Deze bevat weinig voch tigheid. Ook de komende dagen zal er naar alle waarschijnlijk heid niet voldoende regen vallen voor de landbouw. Wat ook opvalt is dat de af gelopen maanden allemaal afwijkend waren van de nor male situatie. Januari was zeer koud, evenals maart. April daarentegen was maar liefst 2,3 graden te warm. Mei tot nu toe weer veel te koud. De laatste paar jaar ontbreken zowel voor- als najaar. Echte herfststormen normaal in november over Nederland razend blijven of achterwege of treden op in zomer dan wel winter. Een teken van een naderende klimaatsverandering? Wie weet... Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks le zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale berichtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueel sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagina met logo. Advertentietaneven op aanvraag, aanzienlijke kortingen op kontrakt. Kabelsjxits, halve beeldpagina met kleurgebruik. 75.-per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6 - per dag, elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte' Felicitatie-mbnek eerste twee regels 6.- per dag. elke regel meer 6 - (betaling kontant op ons kantoor bij opgave) Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst graag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewma de Boer Dinsdag 12 mei 20.00 uur: bijeenkomst KMTP in 'Groot Krakhorst', Bolderik 18; 20.00 uur: bijeenkomst NCVB (laatste van seizoen) in 't Trefpunt, Arnhemseweg 75; 20.00 uur: vergadering commis sie Financieel Beleid en Beheer in het gemeentehuis, 't Erf 1; Woensdag 13 mei 9.00 uur: Hand- werkhobbyclub De Moespot. Donderdag 14 mei 13.30 uur: be- jaardensoos Ons Gebouw. Donderdag 14 mei 20.00 uur: Le denvergadering Zonnebloem Ons Gebouw. Vrijdag 15 mei 19.30 uur: Film avond Top Gun, De Moespot. Zaterdag 16 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet. Zondag 17 mei 14.00 uur: Disco de Klaveet. Zondag 17 mei 14.00 uur: Video middag De Moespot. Dinsdag 19 mei 9.00 uur: Welfa reclub Zonnebloem Ons Ge bouw. (advertentie) VERKLEINEN? Op A3- of A4-formaat? Het kan allemaal bij de Een snelle fotokopieer service tegen redeh/ke pri/zen. Asschatterweg 19 (bij de Biezenkamp) Kantoor geopend van maandag tot en met vrijdag van 9 uur tot 12 uur, van 14 uur tot 17 uur.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3