toda (zo) vallend over de eindstreep Staartje toda (za) in Hilversum niet bij de les: 3-1 Achterveld zevende na verlies tegen Naarden MM spelbreker tijdens afscheidsduel Jan van Eijden en Meindert Vlugt: VOETBAL ItALANS rainer Van der Linden: Roda (za) in cijfers Ondanks sterk optreden keeper Gerard van de Bedum: Zaterdag beslissingsduel op burgemeester Buiningpark Ot IJSDEN - Het had zo leuk kunnen zijn. Een vijfde plaats op de nglijst en een passend afscheid voor libero Jan van Eijden en liner Meindert Vlugt. De noodzakelijke overwinning zat er «or Roda-zondag in het duel tegen EMM niet in, omdat de >asdenaren in de slotfase van het treffen op het Burg. Bui- ngsportpark al op het veld een soort open huis gingen hou- n. Dat maakte het duel er zeker een stuk aantrekkelijker op, lar zo had trainer Meindert Vlugt het toch niet bedoeld. duusd en vooral sprakeloos zat Amersfoortse oefenmeester op bankje zijn tijd uit. En dat was zijn tweejarige loopbaan bij de asdense voetbalclub nog niet ter voorgekomen. le waren zeker op die vijfde •k gebrand", liet hij na afloop t nadruk weten. ,,Én we zou- ook Jan van Eijden na zoveel en trouwe dienst op gepaste ?e uit het veld laten stappen, «ar door de chaos die er defen- in de slotfase ontstond, was ir geen gelegenheid voor. Dat iden we hem niet aandoen", al- s de ietwat katterige Meindert :gt, die met dezelfde ge- üigde gevoelens het seizoen •iziet. de bekende nachtkaars ging seizoen voor de zondag-forma- van Roda '46 dus uit, terwijl dat jr eigen publiek toch echt niet lig geweest was. Het Hilver- nse EMM was voor de Leusde- ren een te kloppen tegenstan- en na de afgang in radiostad ttijds had men nog wat goed te ken, zo was de algehele opiiue. da '46 dat, op middenvelder Wittenberg na, weer m de ikst denkbare opstelling op het d kwam, opende degelijk, m ir zakte in de slotfase tot een denkelijk peil weg. Ie eerste helft trokken de Leus- paren het initiatief snel naar zich maar de precisie ontbrak om rkelijk gevaarlijk te worden ir het doel van EMM. Een fout i de Hilversumse doelman, was een kwartier echter voldoende de ban te breken. Linksbuiten Schoordijk was er als de kip- i bij om de bal uit de rebound klaar voor de voeten van John sen neer te leggen. Als een ep verdween het leder buiten het bereik van alles wat EMM was in het net: 1-0. Helaas konden de Leusdenaren deze voorsprong voor rust niet verder uitbouwen, waardoor EMM nimmer in een geslagen po sitie verkeerde. Zo'n twintig minu ten na de hervatting, werd de Roda-zondag aan dit feit op pijn lijke wijze herinnerd toen een toe gekende vrije trap door EMM via een aantal schijven achter doel man Hildebrand v.d. Meer werd gewerkt: 1-1. Even leek het erop dat beide ploegen het toen al ge loofden en een soort wapenstil stand afsloten. Een onverkwikke lijke situatie rond doelman Hilde brand v.d. Meer, die door een Hil versummer geheel overbodig ge bruikt werd als een soort boksbal, deed de gemoederen enigszins verhitten en zorgde weer voor enig leven in de brouwerij. Plots kregen de heren weer de geest. OPEN HUIS Roda '46 stormde met man en macht naar voren om toch in ieder geval aanspraak op de zege te ma ken. De defensie werd echter ver waarloosd en nadat Harry Ousso- ren op rechts het nakijken kreeg, was het voor EMM niet echt moei lijk meer op een tweede bres van dichtbij in het Roda-bolwerk te schieten: 1-2. Na deze tegenvaller beseften de Leusdenaren dat het zo toch geen revanche kon nemen. Een over treding tegen Peter Knijf vormde de inleiding tot de gelijkmaker. EMM kreeg de inzet niet ver ge noeg weg, waardoor de in de frontlinie aanwezige Jan van Eij den de aanval opnieuw aan het werk kon zetten en Peter Knijf in LEUSDEN/ACHTERVELD - ,,We zijn er bijna maar nog niet helemaal"; een slogan, die goed van toepassing is op het voet balseizoen '86-'87. Hoewel de competitie er voor de meeste clubs in de afdeling op zit, is het nog niet helemaal gedaan met de voetbalpret. Verrassende uitslagen in de laatste ronde heb ben er namelijk toe bijgedragen, dat de strijd op diverse fron ten nog een flink staartje krijgt. En dat had echt niemand voor zien, ondanks het feit dat de strijd nog vele kanten op kon. De EMM-doelman lijkt van schrik bij het zien van Roda '46-spits John Jansen terug te deinzen. Jansen, die ook in de laatste wedstrijd van het seizoen zijn reputatie als goaltjesdief waarmaakte, heeft weinig moeite om 1-0 te laten aantekenen. stelling kon brengen die met een fraaie omhaal de EMM-keeper wist de verrassen: 2-2. Slechts vijf minuten resteerden nog en in plaats van genoegen te nemen met de puntendeling, ging Roda '46 verder op jacht naar de winst. Dat pakte voor Leusdena ren op de valreep volledig ver keerd uit. De organisatie was ach terin compleet zoek, waarvan EMM gretig profiteerde. Bij een van de laatste aanvalsacties wist Perry Wendel zich op de doellijn geen raad op een moment dat een harde lage voorzet van links het Leusdense doelgebied kwam bin nenvallen. In een laatste poging om een doorboring te voorkomen gaf hij de bal het laatste beslis sende tikje, tot overmaat van ramp. De zege kon voor EMM niet meer kapot, omdat de klok nog nauwe lijks tijd aangaf om wat terug te doen. Roda '46 had zichzelf de das om gedaan. „Gelukkig behoren we met bij de ondersten, want dan was deze ne derlaag wel heel zuur geweest", was één van de opmerkingen uit de mond van trainer Meindert Vlugt onder genot van een glas helder vocht van bekende make lij. ,,Ek zal altijd met de vraag blij ven zitten of uit dit Roda-zondag wel meer te halen was geweest, want twee seizoenen achtereen bijna identiek presteren, geeft weinig ruimte voor de gedachte dat we ons echt met de koplopers zouden kunnen meten. Want dan zouden we duels tegen EMM toch echt met ruime cijfers moeten win nen, zowel uit als thuis. En zover was Roda-zondag nog niet." Opstelling: Hildebrand v.d. Meer, Jan v. Eijden, Ron v. Burgstede, Harry Oussoren, Perry Wendel; Dick v. 't Klooster, Remco Bos man, Peter Knijf, Wilco Bettink; John Jansen, Bob Schoordijk. In de hoofdklasse leek Veluwse Boys als geen andere club voorbe stemd om samen met WOO een stap terug te doen en naar de le klasse te degraderen. Uitgere kend op de slotdag boeken de 'Boys' de belangrijkste overwin ning van het seizoen, waardoor ze prompt een beslissingsduel uit het vuur slepen tegen SVL uit Lang broek, dat bij Musketiers met 1-0 op 16 punten bleef steken. WA '71 piepte hem echter wel door nota bene kampioen TOV met 3-2 te kloppen. Een merk waardige uitslag voor de promo vendus was dit resultaat wel, maar zo aan het einde van een ver moeiend seizoen is veel mogelijk als de buit al binnen is. Ook Roda '46 kon tegen Bloemenkwartier geen echte vuist maken en moest met 3-1 het onderspit delven, waardoor de Leusdenaren de tweede plaats in de eindrang schikking moeten delen met de Musketiers. Met 31 punten uit 22 duels kan de ploeg van Wim v.d. Linden toch op een goed jaar te rug zien, maar met een beetje meer lef had er meer ingezeten. Het Utrechtse WOO nam waardig afscheid door met slechts 1-2 van het op drift geraakte Veensche Boys te verliezen, waarmee laatst genoemde oprukte naar de 5e plaats. Hoogerheide won de twee strijd van Hercules, dat dit seizoen geen enkele rol van betekenis heeft gespeeld en al blij is dat de fatale streep buiten schot is geble ven. Uitslagen hoofdklasse- JSDEN - De Roda-zaterdag heeft het seizoen '86-'87 met de wedstrijd tegen Bloemenkwartier met een 3-1 nederlaag be en zijn stand afgesloten. Voor de Leusdenaren was het (pas) tweede verliespartij. De manier waarop tegen de Hilver- ise Bloemenkwartier verloren werd, kon bij trainer Van der den echter weinig waardering vinden, hetgeen hij als volgt erbouwde: "We sluiten het seizoen zo wel slecht af. Het ;e il heeft met uitzondering van Nico Romeijn matig gespeeld, aan de 1-1 stand ging het nog redelijk, daarna echter was zeer mat. We gaven Bloemenkwartier veel te veel ruimte, onnodige nederlaag op de valreep". PAAL '46 was in Hilversum niet bij is. De Leusdenaren acteerden f ze pap in de benen hadden, spelers drentelden over het oelige en gortdroge veld, top een vloeiende kombinatie relijks uitvoerbaar was. Mede ;n het feit, dat de Leusdena- 'eelvuldig ongeconcentreerd erk gingen was het veldspel onder de maat. De laatste htmeting van het seizoen be- uwden de spelers kennelijk en formaliteit. Tot aan de ge- aker van Wout Beurink ging ttnjd nog gelijk op, daarna er waren de gastheren de be ploeg. und door een haperende nspelval van Roda schudde tnenkwartier z'n tegenstander tt laatste halfuur simpel van sf en liep het uit naar 3-1. On- dit verlies bleef de zater- If de gedeelte tweede plaats Musketiers behouden. Iversum kon Van der Linden beroep doen op Ronald de De onfortuinlijke linkerspits tijdens een sportdag in Am- itn in Amsterdam net even nde enkel zijn been. Nog vlak voor rust ontsnapte een Hilversummer aan deze moeilijk te hanteren spelregel en gaf hij Berry Buunk met een zuiver ge plaatst schot het nakijken: 1-0. In een doelpoging daarvoor hadden de gastheren al een keer op de paal geschoten. Bij Roda '46 daarentegen liepen de combinaties bij het zien van het vijandelijke doel spaak. Slechts een schot van de offensieve links back C. de Smalen deed de ach terhoede van Bloemenkwartier schrikken, voor de rest lieten de Leusdense aanvalspogmgen de verdedigers koud. Het zaterdag team miste duidelijk felheid en agressiviteit. Alleen midvoor Coen van Dijk ontsnapte een en kele keer uit de straffe mandek king. Ofschoon hij nooit behoor lijk werd gelanceerd, bezorgde hij zijn directe tegenstander bij vlagen een lastige middag. De goalgetter was ook bij Roda's enige treffer kort na rust betrok ken. Uit een passje van Wout Bue- nnk belandde de bal bij de spits, deze leek in eerste instantie de bal te gaan verspelen, maar via via tikte hij de bal net terug op Wout Buerink, die de stand weer op ge lijke hoogte bracht: 1-1. De gelijk maker bracht voor Roda '46 jam mer genoeg niet de gewenste om mekeer. De Leusdenaren bleven maar wat aanrommelen, vooral de organisatie achterin was ver te zoeken. Dat leidde uiteindelijk tot nog twee doelpunten voor Bloe menkwartier. De manier waarop doelpunt num mer twee erin vloog was wel merkwaardig. Een verdwaalde bal belandde tussen doelman Berry Buunk en voorstopper Karei Ouwerkerk. Beiden verzuimden in te gnjpen en volstonden slechts met het elkaar aankijken zonder de bal te spelen. Dit ontging een Hilversummer niet en gaf Karei Ouwerkerk een duwtje en prompt schoot de Roda-verdediger zelf de bal achter zijn doelman. Een misverstand waar Bloemenkwar tier dankbaar gebruik van maakte: 2-1. Van der Linden wisselde nog Ed win Vedhuizen voor Harry Settels en Wout Buerink voor Mare Tol boom, maar veel eer was er niet te behalen, want even later vloog ook nog nummer drie in de tou wen: 3-1. Coack Wim van der Linden vatte het seizoen '86-'87 na afloop nog kort samen: "We hebben een heerlijk seizoen gehad. Het elftal is als een eenheid opgetreden. Niemand had verwacht dat we zo ver zouden komen en zijn dichtbij een kampioenschap geweest. De selectie bleek in de beslissende fase evenwel te smal te zijn" Ten aanzien van het volgend sei zoen zijn er nog geen concrete mededelingen te doen, inzake de versterking van de selectie, maar WOO-Veensche Boys 1-2 Bloemenkwartier-Roda 3-1 Hoogerheide-Hercules 3-2 WA '71-TOV 3-2 Veluwse Boys-WJ 2-0 Musketiers-SVL 1-0 Eindstand hoofdklasse: TOV 22 35 (46-16) Musketiers 22 31 (46-24) Roda '46 22 31 (39-22) Bloemenkwartier 22 25 (35-28) Veensche Boys 22 23 (41-37) WJ 22 22 (40-31) Hoogerheide 22 22 (39-33) Hercules 22 18 (25-31) WA'71 22 18 (25-31) Veluwse Boys 22 16 (24-31) SVL 22 16 (24-36) WOO(ged) 22 8 (23-62) clubs gelijk geëindigd zijn BVü, de gedoodverfde titelkandidaat, kon zich ondanks de 2-1 winst op WZA niet meer van Nederhorst ontdoen dat bij Laren met een 0-3 zege ook ongewild een belangrijk aandeel had m het gelijk eindigen van met minder dan drie staart- clubs. Daarvan moeten er toch twee degraderen naar de 2e klasse en één houdt de deur op een kier in de vorm van een duel tegen de nummer 10 uit de andere le klasse. Kortom, een ont knoping die er beslist zijn mag, maar die een week geleden nog volstrekt riiet in beeld was. De drie punten die Actif in één week tijd bij elkaar wist te trappen - 1-1 tegen WZA en 1-7 winst bij Zuiderzeevogels - zorgden voor deze curieuze ontwikkelingen, omdat ook Austerlitz na het gelijk spel tegen Roda '46 opnieuw een punt wist te pakken tegen Olym- pia '25; 1-1. Zo kon het gebeuren dat drie clubs met 13 punten de rij sluiten en feitelijk weer van voren af aan kunnen beginnen met een overlevingskans van nog geen 30%. Het is maar goed dat Roda '46 en Achterveld aan deze nacompetitie geen bijdrage hoeven te leveren. Zowel Achterveld als Roda '46 spanden zich op de laatste wed strijddag niet overmatig in, onder het mom. ons kan toch niets meer gebeuren. EMM strafte deze houding met 2-3 af terwijl de Achtervelders met 0-3 vein Naarden lik op stuk kregen en zodoende trainer Jan Drost een waardig afscheidskado vergaten te bezorgen. Meer dan een 'vei lige' plaats in de middenmoot zat er voor de Leusdenaren niet in. Uitslagen le klasse A: 7-5-'87 GELIJK In de le klasse A van het zaterdag voetbal moeten zowel voor het kampioenschap als degradatie belissingsduels de doorslag gaan geven, nu aan het einde van de race, na 22 duels, er meerdere Actif-WZA PT 10-5-'87 Achterveld - Naarden '79 0-3 Roda '46 - EMM 2-3 BFC - WZA 2-1 Laren - SC Nederhorst 0-3 Zuiderzeevogels - Actif 1-7 Olympia '25 - Austerlitz 1-1 Eindstand le klasse A BFC 22 33 (43-23) SC Nederhorst 22 33 (39-21) Naarden '79 22 31 (55-38) Olympia '25 22 27 (39-29) EMM 22 24 (37-33) Roda '46 22 21 (37-38) Achterveld 22 20 (40-45) WZA 22 19 (36-38) Zuiderzeevogels 22 17 (34-47) Laren 22 13 (26-42) Actif 22 13 (27-45) Austerlitz 22 13 (26-48) Ton Kaspers, gestopt. wel staat al vast aai ae wdcuue- volle spelers Ton Kaspers (stopt) en Co de Smalen (Amsvorde) niet meer beschikbaar zullen zijn. LEUSDEN - Zaterdag 16 mei vindt in Leusden op het Burgemeester Buiningpark het beslissingsduel plaats tussen Veluwse Boys uit Gar deren en SVL uit Langbroek om de nog resterende degra datieplaats in de Hoofd klasse zaterdag van de afde ling Utrecht. De teams zullen in een on derlinge confrontatie moeten gaan uitmaken, wie het Utrechtse WOO naar de eer ste klasse zal vergezellen. In de Hoofdklasse eindigde het Leusdense Roda '46 als tweede. Het duel begint om 15.00 uur. Amsvorde. Nico Romeijn.uitblinker. Daardoor moesten er eiuge muta ties in de basiself worden aange bracht. ALLESKUNNER Wout Beurink kwam op de linker vleugel en Coen van Dijk kon zijn plaats als centrumspits weer inne men met op de rechterflank junior Edwin Veldhuizen, die de voor keur genoot boven Harry Settels. In de openingsfase waren de beste kansen voor de Leusdena ren. Een schot van Coen van Dijk smoorde in een mêlée van spe lers. Een paar minuten later ver stond de spitsspeler een voorzet richting Wout Buerink; deze kopte vervolgens de bal rakelings naast. Hierdoor ontsnapte Bloemenkwar tier aan een snelle tegentreffer. Na een kwartier spelen ging het bij de ploeg van ex-semi-prof Leen van der Merkt beter lopen en werd al snel duidelijk dat de Roda-defensie dit maal allerminst solide te werk ging Het han teerde te pas en te onpas de bui- tenspelval, zodat het wel een keer fout moest gaan. De Roda-zaterdag eindigde met 31 punten uit 22 wedstrijden op de tweede plaats. Winst: 1 lx. waarvan 6 thuis en 5 uit. Gelijk: 9x, waarvan 5 thuis en 4 uit. Verloren: 2x, beide in uitwedstrij den. Het zaterdagteam scoorde 39 doelpunten en kreeg er 22 tegen. Men wist 2lx thuis te scoren en 18x uitwaarts. In Leusden kreeg het 10 treffers tegen en 12x scoorde de tegenstander op ei gen veld. Trainer Wim. v.d. Linden maakte voor zijn basiself van de volgende spelers ge bruik: 1. Berry Buunk 2 Karei Ouwerkerk 3. Klaas de Vnes 4. Co de Smalen 5. Fokkc van Leyenhorst 6. Ton Kaspers 7 Harrie Kersies 8. Wout Buennk 9 Harry Settels 10 Nico Romeijn 11 Coen van Dijk 12. Ronald de Haas 13. Edwin Veldhuizen 14. Pim Bastiaanse 15. Sipke Hiemstra ACHTERVELD - Achterveld is er op de valreep van het seizoen '86/'87 niet in geslaagd om een plaats in de top-vijf, waar men vrijwel het hele seizoen terug te vinden was, veilig te stellen. In het laatste optreden van de Oranjehemden ging de ploeg van scheidend trainer Jan Drost met 0-3 onderuit tegen Naarden '79, dat na rust niet meer te houden was. RISICO'S 22 22 22 Coen van Dijk.topscorer. 22 Doelpuntenmakers: 21 Coen van Dijk 16 19 Karei Ouwerkerk 4 19 Ronald de Haas 4 17 Co de Smalen 3 19 Fokko van Leyenhorst 3 18 Nico Romeijn 3 17 Ton Kaspers 2 17 Harrie Kersies 1 3 Rob Verdier 1 1 Wout Buerink 1 1 eigen doelpunt 1 Toch mag het behalen van de ze vende plaats door de Achtervel ders, die met een sterk verjongde selectie aan het seizoen begon nen. als een acceptabele prestatie gezien worden. Maar vooral het verrassend sterke begin van de ploeg, waarin men en passant het publiek vermaakte met opportu nistisch voetbal, waarin hoge en spectaculaire scores niet tot de uitzonderingen behoorden, had de verwachting voor na de winter stop iets hoger gespannen. Dat dat er uiteindelijk met in heeft gezeten is jammer, maar niet meer dan dat. De belangrijkste conclu sie is wellicht dat deze selectie aangegeven heeft op dit mveau uitstekend mee te kunnen blijven komen, hetgeen met het oog op volgend seizoen een aardige uit gangspositie mag heten. Zondag moesten de Achtervel ders in Naarden echter ronduit hun meerdere erkennen. In de eerste helft hield men de deur nog wel gesloten, maar toen Naarden na de pauze via een treffer vaste grond onder de voeten kreeg, was het snel gebeurd. Omdat de tegenstoten van de gastheren overtuiging misten, kon Naarden rustig uitbouwen. Het was slechts aan het sterke optreden van doel man Gerard van de Bedum te dan ken dat de score met naar 6 of 7-0 opliep. Achterveld miste bij de aftrap twee basisspelers. Robbie de Vette verkoos een vakantie in Griekenland boven een optreden in de wedstrijd van afgelopen zon dag, terwijl Gerard van de Bree- mer nog steeds in de ziekenboeg geparkeerd is. De opengevallen plaatsen werden ingenomen door Kees Voorburg en Erik Hak. In eerste instantie ontwikkelde zich een levendige wedstrijd, waarin door beide teams goed voetbal gedemonstreerd werd. En dat leidde ook tot een aantal kan sen. Zo zag Erik Hak zijn inzet, op aangeven van Erik de Jong, maar net van de doellijn gehaald wor den, een lot dat aan de andere kant ook een schot van Naarden (na een corner) beschoren was. Adri van den Heuvel schoot zijn reeds gepasseerde doelman te hulp en wist de bal uit het doel te houden Zo bereikten beide ploe gen dubbelblank de pauze. Dat bleef na de thee niet lang meer zo. In korte tijd trof Naarden twee maal de roos en omdat Ach terveld door deze achterstand ge dwongen werd meer risico's ach terin te nemen, kon de slim coun terende tegenstander zelfs 0-3 la ten aantekenen. De Achtervelders kregen nog wel mogelijkheden om iets aan de achterstand te doen, maar omdat overtuiging en precisie ontbrak in de afwerking, kostte het Naarden betrekkelijk weinig moeite om de nul achtenn vast te houden. Aan de andere kant van het veld was het aan keeper Gerard van de Bedum te danken, dat de schade beperkt bleeft tot drie treffers. Voor hetzelfde geld had de forma tie van Jan Drost op de valreep nog een nederlaag met heel forse cijfers te slikken gekregen.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7