Leusden geeft winst in doelpuntrijke derby uit handen Positie Antilopen penibel na verlies Heren LHV laten weer grote overwinning noteren Lendl op herhaling bij Audi-toernooi leusder krant S Verzwakte dames kansloos bij Rosmalen: Onverzettelijk Thor bedreigt promotie DSO 2 na verlies voorname degradatiekandidaat: c Uitslag dames- schietclub Achterveld llMHC Leusden DINSDAG 12 MEI 1987 LEUSDEN - De herenhockeyers van Leusden en hun collega's uit Amersfoort hebben het seizoen met een zinderende derby een waardig slot bezorgd. Met niet minder dan negen doelpun ten werd het publiek de grote winnaar. Dat Amersfoort uitein delijk won (4-5), was voor de competitie verder niet meer van belang. De dames besloten de competitie tegen kampioen Rosmalen. Voor de sterk uitgedunde selectie van scheidende trainer Bob Ebbink zat er niet meer dan een forse 6-1 nederlaag in het vat. Amersfoort heeft revanche ge kregen. Revanche voor de neder laag die Leusden de bezoekers be rokkende. maar zeker ook revan che voor de dubieuze nederlaag die de Valleiparkbewoners vorige week tegen Ares lieten noteren en die Amersfoort de kop had kunnen kosten. Toch geeft de 4-5 eindstand nau welijks een reeel beeld van de zon dag op het veld heersende verhou dingen. Een groot deel van de wed strijd toonde Leusden zich mini maal een klasse beter dan de Keis- tedelingen, die met name in de eer ste helft voortdurend amechtig achter de feiten aanliepen. Maar zoals zo vaak dit seizoen ontbrak het de Leusdenaren aan scherpte, maar ook aan geluk, om in het eer ste bedrijf al een beslissende voor sprong te nemen. Als de formatie van Rob Weers er in die fase in geslaagd zou zijn vier, vijf keer te scoren, zou er vermoedelijk nie mand vreemd op hebben gekeken. Nu was het notabene Amersfoort dat de score openbrak. Uit één van de schaarse uitvallen van de bezoekers was het meteen raak. Rond de vijfentwintigste mi nuut kon de tegenstander, die door het verflauwende Leusden beter in de wedstrijd kon komen, uit een strafcorner inpoeieren: 0-1. Met die stand werd er uiteindelijk ook ge rust en op dat moment wees nog mets erop dat de wedstrijd nog een zo spectaculair en doelpuntrijk vervolg zou gaan krijgen. VALREEP Direct na de veldwisseling stelde Leusden, bij wie Frank Rog- gekamp en Joep Roosenboom hun opwachting weer maakten, orde op zaken. In de eerste minuut was het al raak. Uit een aanval over rechts passeerde Frank de Ruiter, op aan geven van Martijn Marree, de Amersfoortdoelman en trok de stand gelijk. Niet veel later drukte Maarten Jonges het veldoverwicht van Leusden m cijfers uit, door in de derde minuut een strafbal te verzilveren. Daar was een indivi duele actie van Bart van Dalen aan vooraf gegaan, die zijn inzet on reglementair met de voet van de lijn gehaald zag worden. Voor het eerste kwartier om was, leek Leusden in veilige haven aan te komen Met een fraaie treffer rondde Flip van Dalen een even fraaie aanval af, waarmee hij de stand naar 3-1 tilde. Maar wie verwachtte dat Leus den daarna zou doorzetten, kwam bedrogen uit. In plaats van de druk op de ketel te houden, nam men gas terug, hetgeen Amersfoort de lucht verschafte die de bezoekers nodig hadden om te herstellen. Die fout zou de Leusdenaren duur ko men te staan, want in no-time bo gen de juist aan degradatie ont snapte Amersfoorters de stand om in hun voordeel. Bij de eerste te gentreffer uit een strafcorner ging doelman Frederik van der Lee niet helemaal vrijuit, waarna het op nieuw na een strafcorner gelijk werd: 3-3. Een minuut of tien voor tijd aar zelde de met een spierblessure kampende Thorvald Goosman te lang achtenn, waardoor de bal hem simpel van zijn stick gehaald werd en Amersfoort opnieuw de armen juichend ten hemel kon heffen: 3-4. In de slotfase bracht Maarten Jonges de gelijkmaker op het bord en daarmee leken de opponenten genoegen te kunnen nemen. Toch kreeg Amersfoort op de valreep nog de volle winst in de schoot geworpen. Terwijl één referee het eindsignaal gaf. besloot de ander tezelfdertijd een strafbal toe te ken nen. Dat buitenkansje liet Amers foort zich met ontnemen, waarna men zich de wraak, gezeten op de geluidsmuur die door een rock and roll band werd opgetrokken, zoet liet smaken: 4-5. KLUIF De van degradatiezorgen be vrijde damesploeg van Leusden. kreeg op de slotdag van de com petitie nog een zware kluif te ver hakstukken. De Leusdenaren, die behalve geplaagd door vele bles sures nu ook nog een aantal exsa- menkandidaten zagen afhaken, moesten op bezoek bij Rosmalen, dat zich een week eerder al tot kampioen had laten kronen. De for matie van trainer/coach Bob Eb bink, die volgend jaar met meer m Leusden als zodanig actief zal zijn, trad in het Brabantse aan met inval lers Yolanda Koopman. Letty den Besten, Nienke Timmer, Charlotte van der Wall-Bake en Paulien Obe- rink in de gelederen, terwijl de reservebank, op de trainer na, leeg bleef. Het leek of Rosmalen de kwets baarheid van Leusden had gero ken. want de aanstaande eerste klassers startten overdonderend. In de vijfde minuut buitte Rosmalen een overtal aan spelers m de vijan delijke cirkel goed uit: 1-0. Een minuut of zes later was het mt een strafcorner opnieuw raak en dat was voor Leusden het sem om eens wat terug te gaan doen. Men toonde wat meer initiatief en stelde de Rosmalendefensie op de proef. Die bleek echter voorzien van het KEMA-keur, althans de Leusdena ren slaagden er niet m het produkt op fouten te betrappen. De eigen verdediging daarente gen bleek nog niet aan de eisen des tijds te voldoen. Nog voor de pauze lag nummer drie achter de Leusdense doel vrouwe. Na de rust kreeg Leusden nog een treffer te verwerken, voor men zelf iets terug kon doen. Ins Herder redde de eer door vanaf de kop van de cirkel raak te slaan. Het was voor Rosmalen alleen maar het sein om Leusden nog steviger in de tang te nemen. Alleen in de counter de den zich nog schaarse kansen voor waar men ovengens geen raad mee wist. Rosmalen toonde zich met 4-1 nog met tevreden en stopte pas op het moment dat er zes keer raak geschoten was. Doelvrouwe Si- mone Fokkema voorkwam erger door een strafbal te keren. Op dit moment ging alles nog naar wens. De in hoog tempo spelende Leusdenaren brengen hier de stand op 3-1, via Flip van Dalen, die de bal over de uitgekomen doelman van Amersfoort lift. Thorvald Goosman (liggend) en Bart van Dalen kijken toe, terwijl op de achtergrond Tom van Eek nog net zichtbaar is. LEUSDEN - Donkere wolken pakken zich samen boven de hoof den van de korfballers van Antilopen. Na de 9-4 nederlaag die de Leusdenaren in Leiden tegen Pernix te slikken kregen en de winst die Thor boekte tegen Ritola, is de lange tijd redelijk veilig lijkende promotie naar de Overgangsklasse op wel zeer losse schroeven komen te staan. De Leusdenaren hebben nog steeds twee punten over, maar gezien het restant van het pro gramma, beschikt Thor momenteel over betere papieren. Het leek allemaal iets uit een sprookjesboek. Een opmerkelijke opmars van het Leusdense Antilo pen door de districtsklassen leidde twee jaar geleden tot het bereiken van de Promotieklasse, het op twee na hoogste korfbalni veau m Nederland. En nadat de Leusdenaren in de zaal op eigen kracht, via een prachtig kam pioenschap, het voorportaal van het korfbalwalhalla betrad (de Overgangsklasse), leek het lot de Buimngparkbewoners op het veld ook terwille te willen zijn. De Korf- balbond besloot namelijk dit jaar de structuur van de veldcompeü- tie, in navolging van wat er eerder m de zaal gebeurde, aan te pas sen. In de nieuwe opzet moest de Pro motieklasse wijken, ten faveure van een versterkte Overgangs- en Hoofdklasse. Daardoor, zo luid den de eerste berichten, zouden aan het eind van dit veldseizoen de eerste vier uit de Promotie klasse promoveren, terwijl de on derste vier de gang terug naar het district mochten aanvaarden. Aangezien de potentie van het ma teriaal waar Antilopen over ken beschikken plaatsing bij de eerste vier mogelijk moest maken, leken de Leusdenaren nieuw succes praktisch in de schoot geworpen te krijgen. HETE ADEM Toen niet veel later het bencht be vestigd werd, dat niet de eerste vier ploegen, maar zelfs de eerste vijf uit de Promotieklasse A een toegangsbewijs voor de Over gangsklasse zouden krijgen uitge reikt, kon het eigenlijk al helemaal niet meer stuk. Ritola, Sportclub en debutant Thor leken de gedoodverfde afvallers, en hoewel de huidige stand op de ranglijst, twee wedstrijden voor het eind van de competitie, waar zeggers gelijk geeft, is Antilopen nog allerminst veilig. Integendeel, de situatie is na zaterdag zelfs pe nibel geworden De Leusdenaren, die het hele seizoen de vijfde plaats in het klassement bezetten (en daarmee al van geluk mogen spreken dat de promotieregeling tot vijf teams werd uitgebreid), voelen nu de hete adem van het onverzettelijke Thor in de nek. Bo vendien spreekt het restant van het wedstrijdprogramma in het voordeel van de ploeg uit Harme ien. Antilopen knjgt namelijk nog twee zware vraagstukken voorge legd (Kinderdijk en VES). terwijl het in winning mood verkerende Thor komend weekeinde al in staat moet worden geacht op ei gen terrein succes te oogsten te gen het reeds gedegradeerde Sportclub. Theorethisch zijn dat ook de enige twee punten die men zal scoren, omdat in de laat ste ontmoeting Drachten als spar ringpartner zal optreden. Maar na het verhes van de Friezen tegen Kinderdijk zaterdag lijkt niets meer onmogelijk, zeker niet op de laatste speeldag, als de kaarten bovenin geschud zijn. SCHIP Het schip met de zure appelen kwam zaterdag bij Leusden ons land binnen drijven. En het zal de komende twee weken nog de vraag blijven of het bijbehorende lagedrukgebied Leusden wer kelijk zal bereiken of niet. In ieder geval gaven de Leusdena ren zaterdag, zeker in de eerste helft, aan niet te geloven in de mo gelijkheid de wil van hogere machten als sterfelijk mens te kun nen beïnvloedden. De Leusdena ren vormden voor het opmerkelijk gretige Pernix, dat ook wat tegen valt in de competitie, een gewil lige prooi en daar maakten de Leusdenaren gebruik van door voor de pauze al beslissend toe te slaan. Pernix was de eerste 45 minuten op alle fronten de betere ploeg. Men beschikte over een zuiverder afstandsschot, over meer power, maar vooral over meer inzet. Anti lopen het zich de rol van achter- de-feiten-aanholler aanleunen, een rol die met veel plaats- en vangfouten met verve werd inge vuld. Na een kleine tien minuten spelen kwam Antilopen voor het eerst op achterstand. Door een strafworp te benutten opende Pernix de score, waarmee het hek van de dam was. In de 12e en 13e minuut vergrootte Pernix de voorsprong tot 3-0, voor Annelies Krikke pas iets terug kon doen: 3-1. Het zou echter Antilopen voorals nog niet tot herstel mogen inspire ren, waarna Pernix met drie tref fers op rij de Leusdenaren nog voor rust kansloos maakte: 6-1. An tilopen kreeg voor het verstrijken van de eerste drie kwartier nóg een tegenvaller te verwerken. Walther Urbach moest met een enkelblessure het speelveld verla ten. Hij werd vervangen door An- dré Kooi. HERSTEL Na de pauze was er van enig her stel aan Leusdense zijde wel sprake, al hoefde de tegenstander natuurlijk ook met zo nodig meer. De tweede helft werd zelfs quitte gespeeld. Toch zo de score nog een draaglij ker aanzien hebben gehad, als Gert Graafland (vlak na de hervat ting) en Jan Costa de scherpte hadden bezeten om toegekende strafworpen te verzilveren. Nu stond het na een kleine twintig minuten spelen pas 6-2 door een wel benutte strafworp van Gert Graafland Via 7-2 en 8-2 werd het daarna 8-3 door een afstandsschot van Jerry Urbach, maar door een foutje van Frank van de Pijpekamp werd de marge weer hersteld: 9-3 Joyce Osnabrugge tenslotte viel de eer te beurt de dans om de doelpunten te besluiten. Een mi nuut voor tijd tekende zij voor de vierde Antilopen-treffer, waarmee de eindstand bepaald werd op 9- 4. LEUSDEN - De herenselectie van LHV heeft afgelopen zondag opnieuw een royale zege toegevoegd aan het totaal. Het tegen degradatie vechtende DSO 2 kreeg op het Burgemeester Bui- ningpark met 23-9 klop. De dames waren vrij. De herenhandballers lijken pas de tweede helft van de competitie echt hun draai in de tweede klasse te hebben gevonden. Moest de formatie van scheidend trainer Joop van der Willik in de eerste helft van de competitie drie ne derlagen incasseren, in de returns hoefde men tot nu toe slechts één maal te buigen. Dat was ovengens wel een belangrijke nederlaag (9- 12 tegen EMM) want het kostte de Leusdenaren de laatste kans op de titel. Met nog twee wedstrijden te gaan, heeft EMM vier punten voorsprong op LHV en het lijkt zeer onwaarschijnlijk dat de Hil versummers die marge nog weg zullen geven. Maar LHV, dat dit jaar in de tweede klasse debuteerde, kan tot nog toe op zeer aanvaardbare prestaties, met name na de zaal competitie, terugkijken. Zo haalde de ploeg met 22-17 revanche op Nijenrodes 2 voor de 16-13 neder laag uit de eerste ontmoeting. La ren ging met 23-3 de boot in en aan dat njtje voegde men dus nu een even sprekende zege toe: 23- Overigens kwam die overwinning pas in de tweede helft tot stand. In de eerste helft kon LHV niet echt overtuigen, hetgeen tot gevolg had dat een 4-1 voorsprong bij 5-5 weer temet gedaan werd. Via een aantal break-outs sloeg men voor rust toch nog een gaatje (8-5), waarna de Leusdenaren DSO in de tweede helft op snelheid klopten, zodat de score alsnog naar accep tabele hoogten kon worden opge dreven. LETHARGIE In de eerste dertig minuten slaagde LHV er dus met in om hooggespannen verwachtingen in te lossen. DSO. dat zonder wissel spelers aantrad, vertraagde waar mogelijk en na een vlotte start he ten de Leusdenaren zich in de le thargie meeslepen. Via Ronald Morren, Paul Lindeboom, Ed Da vids en Henk Menting hadden de volgelingen van Joop van der Wil lik binnen de tien minuten een vei lig ogende 4-1 voorsprong geno men, maar zeker in de verdedi ging begonnen toen de oogleden al verdacht zwaar te worden, als werd men gehypnotiseerd door de op het ritme van een slaap liedje uitgevoerde aanvalspatro- nen van DSO. De Utrechtenaren kon wat dat betreft weinig verwij ten gemaakt worden; er werd waar mogelijk adem gespaard om in ieder geval de wedstrijd uit te kunnen spelen. LHV verzuimde echter om de aanvalsopbouw te storen en via snelle breaks of door tempo-aanvallen het uithoudings vermogen van de tegenstander te slopen. Het had tot gevolg dat DSO bij 5-5 zelfs weer langszij kon komen en het was aan de attent keepende Mathijs Jantzen te danken dat LHV een achterstand op dat moment bespaard bleef. Pas tegen de rust flikkerde het heilig vuur bij de Leusdenaren weer even op. Ed Davids en Ronald Morren (via de eerste twee succesvol afgeronde break-outs van de wedstrijd) en Jos de Valk hielpen hun ploeg op nieuw een gaatje te slaan, waar door er in ieder geval gerust op de goede afloop gepauzeerd kon gaan worden: 8-5 In de rust riep coach Van der lik zijn pupillen tot de orde. De dracht, waarmee hij de basis veld weer instuurde was duide Er moest waar mogelijk op break bespeeld worden, teil- voor de rest het baltempo m aanval hoog gehouden diend blijven. De op het tandvlees lende tegenstander bleek k\4,c baar voor deze tactiek. In k re tijd tilden Daan Bleuel, Roi »i Morren en Ed Davids de st naar 11-5, waarna er bij 14-8 meuwe produktieve penode brak. Met zes treffers op rij lie de Leusdenaren hun tegenstan k definitief hun hielen zien (20-8) p; De uiterst produktieve Ro: jr Morren (met zes treffers topsco deed de laatste twee duiten uijv, zakje, waardoor LHV met 23-9 het langste eind trok. Door dit resultaat bezetten Leusdenaren op dit moment tweede plaats in het klassen Doordat Corbulo van EMM loor en het nog openstaande van de Woerdenaren tegen I reglementair verloren ging LHV nu twee punten 'los'. E tuele consequenties heeft dat« rigens niet Alleen de ee plaats is interessant. LEUSDEN - De tweede editie van het uitstekend bezette Audi- tennistoernooi heeft Ivan Lendl, de nununer één van de wereld, opnieuw de winst en de premie van de winnaar opgeleverd. Verrassend finalist Paolo Cane, die eerder in de week drie Zweden op rij (Edberg, Gunarsson en Jarryd) wist te verslaan, was tegen Lendl (uiteraard) niet opgewassen. Hij verloor met 6- 7 (3-7), en 3-6 in een finale, die ondanks de wat frisse omstandig heden het aankijken meer dan waard was. Lieten de weergoden Gies Pluim, de bedenker van dit alles, aan het begin van de week in de kou zit ten, naarmate het finale-weekend naderde nam de publieke belang stelling net zo hard toe als het weer verbeterde, zodat het als len tefeest aangekondigde tennisinvi- tatietoernooi toch een passend slot kreeg. De kwartfinales tussen Lendl en 'invaller' Fleuna uit Frankrijk en de partij tussen de Zuidafrikaan Kevin Curren en het opgewonden standje Pernfors waren van hoge kwaliteit en een lust voor het oog. De halve finale tussen laatstge noemde en Lendl was in de le set helemaal om van te smullen, maar toen in de 2e set bij Pernfors de accu leeg was en 's wereld beste op stoom begon te raken was het verzet gauw gebroken. De grote verrassing, de m Neder land nog vrij onbekende Italiaan Paolo Cane, die op de tweede dag in vnjwel geslagen positie de Zweed Edberg het nakijken gaf. had in de halve finale weimg moeite met Gunarsson. Ivan Lendl was voor de Italiaan toch een flinke maat te groot, hoe wel hij met name m de le set ui terst zijn best deed om de basis te leggen voor een nieuwe stunt. Daar trapte de in Tsjechoslowakije geboren Lendl echter niet m, want alleen het woord 'winnen' lijkt deze miljonair anno 1987 tot zijn woordenschat te rekenen. .An ders verlies ik mijn geloofwaar digheid", liet hij tijdens een open hartige persconferentie weten. ,,En geef ik mijn tegenstander het idee, dat ik te kloppen ben", aldus Lendl, die met deze lus zo'n slor dige 100.000 gulden voor de win naar verdiende, naast de grijpstui- ver die al klaar lag voordat hij nog maar een bal geslagen had. De bedragen zijn absurd, maar om dergelijke spelers naar Nederland te halen zul je als organisatie wel moeten, om enige kans te maken om een tennisevenement van we reldklasse op poten te zetten. Pluim is daar met de bereidwillige medewerking van (sponsors) o.a. Pon's Automobielhandel (Audi) uit Leusden in geslaagd Een derde editie van dit evene ment staat volgens de laatste be richten dan ook niets meer in de weg. Lendl is alweer gecontrac teerd, de andere 'trekpleisters' zullen snel volgen. Ivan Lend! ïjzersterk tennistoernooi Achterveld - Naarden 0-3 Achterveld 2 - A P.W.C2 2-2 Achterveld 3 - Baarn 4 5-1 Amersfoortse Boys 4 - Achterveld 4 4-2 A.P WC. 3 -Achterveld 5 3-0 Achterveld 6 - Quick 10 8-2 ACHTERVELD - Negen leden na men deel aan de onderlinge schietwedstrijd van de dames- schietclub. Er werd deze avond door de dames goed geschoten. In de loop van de wedstrijden begon de spanning wel te stijgen. Men was benieuwd, wie van de beide rivalen ditmaal eerste zou wor den. Het bleek na afloop dat de beide dames met hetzelfde aantal punten was geëindigd. Anneke Goudshoorn en Ria Vos moesten de eerste plaats delen, elk met 91 punten. De overige uitslagen waren. Hockey uitslagen 10 mei/ 9 mei 10 mei Dames Rosmalen - Leusden I VSHC IV-LeusdenII Heren Leusden I - Amersfoort I Leusden II - Huizen III Roomburg A - Leusden A Leusden B-SCHCB 9 mei Heren Abcoude A - Leusden A 3. Nel Tijmensen 3. Ine Kok 5. An Voskuilen 6. Tiny Tolboom 7 Jeannet Vos 8. Bep Smal 9. Nel Schwagermann aantal punten 85 85 83 82 78 74 72 Uitslagen K.C. Antilopen Pupillen Antilopen PI - Dindoa PI Spint Q1 - Antilopen Q1 Antilopen R2 - Woudenberg R3 Aspiranten Antilopen BI - M I A. BI Telstar B2 - Antilopen B2 Woudenberg Dl - Antilopen Dl Antiopen D 1 kamp. S.K.F El-AntilopenEl Junioren Antilopen J1 -S.M.S. J1 Senioren Pernix 1 - Antilopen 1 Antilopen 3 - Dalto 5 I T.Z. 3-Antilopen 4 Antilopen 5 - Arena 3

Leusder Krant | 1987 | | pagina 8