Ie u s tl er k run is 9 I ijke oogst Impala ockhorst in derby met )e Eemelaar te sterk: 0- 8 _^panse denkwijzen werken oor in alle aktiviteiten i Wim Velker schaak kampioen Leusden Henk en Bauke Bokhorst winnen lente-toernooi De Geut eerste )mende zaterdag club- mpioenschappen in De Korf: Sei Do vierde eerste lustrum: mm üfi i mm 'Swartesteeghtrofee': ■enn< Ü<3? i DINSDAG 12 MEI 1987 1DEN - Afgelopen zaterdag ging een groot aantal leden van iiisdense gymnastiekvereniging Impala naar Putten waar Putterengh' een regionale Springinstuif werd gehouden, verenigingen, uit Ermelo, Barneveld, Nijkerk, Putten en en streden daar om een prijs waarbij men kon kiezen uit matspringen, paardspringen, kastspringen en mini- ringen. De groepen konden ook aan meerdere onder- n meedoen. 12-16 jaar, had Impala bij het mini- trampspringen 3 ploegen inge schreven. Eén ploeg stond onder leiding van Wilma Vosman, deze ploeg Impala 8 werd eerste. De andere twee ploegen stonden on der leiding van Fenna Buné. Im pala 6 werd tweede en Impala 9 werd ook eerste. Het mirutramp- spnngen heeft de gymnastiekver eniging duidelijk goed in de vin gers. want dat leverde maar liefst 3 eerste, 4 tweede en 1 derde prijs op. Bij het kastspringen was Impala niet vertegenwoordigd, maar wel bij het paardspringen. Impala 5 haalde hier een derde prijs weg bij de 8-12 jarigen, en Impala 7 wist ook hier weer beslag te leg gen op de eerste prijs. Deze ploeg ging dus met 2 eerste prijzen naar huis. De meisjes 12-16 jaar sprongen een tweede prijs bij elkaar want zowel Impala 6 als Impala 8 be haalden een tweede pnjs. Bij dit onderdeel was ook een jon- gensploeg van Impala ingeschre ven. Deze jongens sprongen o.l.v. Costa Snip naar een tweede pnjs. Tot slot verscheen Impala bij het onderdeel lange mat met twee ploegen. Impala 2 werd hier derde bij de 8-12 jarigen en Im pala 8 werd tweede bij de 12-16 jarigen. Zo kreeg Impala zaterdag dus vier le, acht 2e en drie 3e prij zen mee. Aanstaande zaterdag zijn de Leus- dense turners aktief in De Korf, waar vanaf 14.00 de clubkam pioenschappen worden gehou den. ja had met negen ploegen in- hreven. Bij het minitramp- igen kwamen de jongste jes van Impala (8-12 jaar) goed de dag. De prijzen werden reikt naar de hoeveelheid »n die de ploeg scoorde. Zo l Impala 3 derde en Impala 4 en 5 tweede. De ploegen stonden alle drie o.l.v. Elma Bunnik. Het team van Gerda Luijs, Impala 2, werd ook tweede en de ploeg van Margriet van Kalsbeek, Impala 7, werd hier zelfs eerste in dezelfde leeftijdsgroep. In de volgende leeftijdscategorie, ctie tijdens de paardsprong. De prestaties van Impala namen in Putten een hoge vlucht. SDEN - De tennisverenigingen in Leusden en Achterveld n met gemengde gevoelens op het achter ons liggende ceinde terug kijken. Het programma voorzag namelijk in lerby tusen de zondag mixed 1 van De Eemelaar en die van horst. Lockhorst zegevierde met 8-0. /laggeschip van Lockhorst oefde de Achterveldse op- U op alle fronten. Alleen het (-dubbel had voor de zege sets nodig. De andere par- werden door de Leusdena- op i twee sets gewonnen. Eén ter 1-dubbel moest door Achter- worden opgegeven van een blessure van Reindert kv. lorst noteerde de tweede n k reenvolgende zege terwijl Ror 'meiaar door deze gang van st in degradatieproblemen is 4-8 n te verkeren. lorst heeft zestien punten uit Klimaatsgevoelig li( 10-8) Ro: jn 23-9 ging s'. E t dat 20 van de 24 partijen te winnen. De twee junioren-teams zijn beide nog in de strijd met respektieve- lijk 9 en 12 van de 16 te winnen punten. Nog beter lijkt het te gaan met de zaterdagteams. Vier van de vijf mixed-teams staan aan kop met successievelijk 12, 11, 9 en 14 van de 15 punten, die er te verdienen waren. Bij de herenteams is het eerste nog in de race en staat het tweede bovenaan. wedstrijden, terwijl concur- iosheim vijftien punten bij- prokkelde. Beide teams ont- elkaar komend week- psco *n injveede team van LTV Lock- dat in dezelfde 3e klasse uit moet genoegen nemen met rten uit drie wedstrijden, arts op het kampioenschap ook het 3e en 7e Iteam. Het 7e team wist zelfs Het was trouwens toch geen al te best weekeinde voor De Eeme laar. Verloor de zondag-mix van Lockhorst, het zaterdag mix A- team ging onverwacht tegen De Meent de spreekwoordelijke bie tenburg op. De Meent kwam hier door naast De Eemelaar op een gedeelde eerste plaats. Het heren A-team maakt een zeer sterke eerste competitiehelft door. Tot nu toe won men alles. Ook de dames doen het wat dat betreft niet slecht. In Maam ver sloegen zij dinsdag het plaatse lijke A-team met 4-0. De teams van Leusden bleken kli maatsgevoelig. Op zaterdag, on der goede omstandigheden wer den goede resultaten geboekt, terwijl een dag later in de koude de prestaties met meer dan het predikaat 'matig' waard waren. Leusden 1 verloor in de 3e klasse van Hoogerheide 1, maar gezien de reputatie van de tegenstander, die twee jaar geleden nog in de Overgangsklasse uitkwam, was dat geen schande. Ook het derde team moest, tegen aanstaande kampioen Ran denbroek 2, het onderspit delven. In de zaterdagcompetitie boekte het eerste mix-team in de tweede klasse de derde overtuigende zege op rij, waardoor het kam pioenschap de ploeg nauwelijks meer kan ontgaan. Dit laatste geldt ook voor de teams Leusden E, Heren A en B, Dames B, Junioren B en Meisjes A. Uitslagen LTV Lockhorst Uitslagen zondag Eemelaar 1 - Senioren 1 0-8 Senioren 2 - Martinus 2 4-4 Senioren 4 - De Bree 3 3-5 Uithof 5 - Senioren 5 5-3 Senioren 6 - Vreeswijk 5 7-1 Senioren 7 - 't Schilt 2 5-3 Laren 1 - Junioren 1 3-5 Nijkerk - Junioren 2 3-5 Uitslagen zaterdag Het Spieghel C - Senioren A 1-4 Weesp C - Senioren B 1-4 Senioren C - Alta F 2-3 Montfoort F - Senioren D 2-3 Senioren E - Doordraaiers C 5-0 Luck Raeck B - Heren A 2-4 Chefana A - Heren B 1-5 Heren C - Weldam C 0-6 Junioren A - Maarsenbroek B 1-4 Junioren B - Ludenti A 2-3 Hoogland C - Jumoren C 4-1 Jongens 17 A - Manger Cats 8-0 Jongens 15 A - Hoogland A 1-7 Randenbroek A - Jongens 15 B 5-3 Uitslagen de Eemelaar Zondag 10 mei Eemelaar I - Lokhorst I 0-8 (mixed) Dicke Rijst I - Eemelaar III (mixed) 0-8 Junoren I - Stokel III 8-0 Zaterdag 9 mei Eemelaar - de Meent D 1-4 Mixed A Eemelaar Mixed B - Risenborgh A 3-2 Desto E - Eemelaar 0-5 mixed C Manger Cats - Eemelaar 0-6 Heren A Eemelaar - de Eemslag B 2-4 Heren B Eemelaar - Flehite C 3-3 Heren C Alta E - Junioren A 3-2 Soesterkwartier - Jongens 15 4-4 Dinsdag 5 mei Dames A - Maarn F 4-0 de Kuil M - Dames B 2-2 Woensdag 6 mei Jongens 12 - de Eemslag 8-0 Uitslagen LTV Lensden Leusden A - Nieuwegem A Leusden B - Gooiland B de Kuil B - Leusden C Amerongen B - Leusden D Luck Raeck E - Leusden E Leusden F - Huizen D Randenbroek C - Heren A Heren B - Vleuten/Meem C Maam A - Junioren A Junioren B - Hoogl. veen A Uitwijk A-Jongens A (t/m 17) Dicke Rijst B-Jongens B (t/m 17) Jongens A - 't Schilt A (t/m 15) Meisjes A - Soest Z. A 't Stort A - Meisjes B Zondag 10 mei '87 Leusden 1 - Hoogerheide 1 Nienhof 3 - Leusden 2 Leusden 3 - Randenbroek 2 Nieuwegein 5 - Leusden 4 Amerongen 1- Heren 1 Heren 2 - Flehite 2 Heren 3 - Soest 1 Eemslag 2 - Jumoren 1 Junioren 2 - Laakhuisje 1 Dinsdag 5 mei '87 MIT A - Dames A Dames B - 't Stort E Soest D - Dames C Dames D - Lookhorst E Dames E - Larsheim E Rhijnanwen B - Dames F Woensdag 6 mei (t/m 12 j.) 't Schilt A - Jumoren A Junioren B - Odijk A DEN - Sportschool Ju Sei Do, onder leiding van Jan Dot- bestaat sinds 1 mei j.l. vijf jaar in Leusden. Dit eerste lm werd afgelopen zaterdag, 9 mei, gevierd door een dag rthal Groenhouten in de Meent en een gezellig samenzijn mds in het eigen gebouw aan de burgemeester De Beau- tg; het oude gemeentehuis. naar ■Dor Do is geen sportschool waar uurtje heen gaat om je lijf te zonder op je denken te aangesproken. De ideeën iDottinga, gebaseerd op de ig van Japanse denkwij- srken door in alle aktivitei- lfs in de feestelijke lustrum- jspunten daarbij waren bij- fcld, dat iedereen mee hinnen doen, op zijn eigen met het respekt en de aan ban de anderen. De wijze de Judo, Jiu Jitsu, karate, kobudo, Tai Chi Chuan en dancing lessen plaatsvin- eek tijdens de demonstratie uddag. Maar ook tijdens de ïtend waaraan alle jeug- selnemers meededen was tfacht voor medeverant- felijkheid, speelsheid, har én inzet te herkennen. Jnderd kinderen tussen de twaalf jaar vulden 's mor- zaal. Een aantal spellen tdo-trekjes" zoals het ma- Ho TnHnml Ho hoimwnm het band knopen. Veel van de an dere spelletjes leken op het eer ste gezicht niets met Judo te ma ken te hebben tot je de uitleg van direkteur Jan Dottinga vernam. Spelletjes waarbij je moet naden ken bij je bewegingen, snel en zuiver moet kunnen reageren, een ander moet proberen in te schat ten en je spel moet coördineren hebben van alles met Judo en Ju Sei Do, de leer van het bewegen, te maken. De prestaties bij ieder spel wer den opgeschreven door een aan tal leerlingen, waarmee de leiding in kinderhanden bleef. Prijzen waren daarbij niet te win nen. Immers de eigen prestatie is belangrijk zonder je daarbij boven andermans prestaties te plaatsen. MIDDAGPROGRAMMA Het prachtige voorjaarsweer weerhield de judoka's, noch hun ouders ervan om 's middags mee te willen doen met de feestelijke demonstraties. De sporthal De Meent was afgeladen vol. In de zaal hadden de spelattributen van 's morgens plaatsgemaakt voor een grote judomat. Daarop ruim driehonderd kinderen tussen de zes en twaalf jaar in hun witte judo- pakken, alsof het een veld vol witte bloemen was. Het eerste gedeelte had Jan Dot tinga zonder de ouders willen or ganiseren. Dat lukte niet, want ook de ouders waren vroeg. Gelukkig maar, want het was een indruk wekkend gezicht om te zien hoe hij op rustige, speelse manier dat wriemelende bollenveld or dende. Zodra de judoka's geor dend aan de rand zaten begonnen de demonstraties. Iedere niveaugroep liet iets van zijn kunnen zien, waarbij niet zo zeer de nadruk werd gelegd op prestatie maar meer op de ontwik kelingslijn. Het ging er volgens Jan Dottinga niet om, om het beste te laten zien maar om Ju Sei Do in haar totaal, dat wil zeggen met al haar deelnemers te laten zien. Steeds weer kwamen de uitgangs punten in diverse niveaus terug. Bleek het leren reageren op el- kaars handelingen in het begin- nersgroepje uit het snellopen door elkaar heen zonder elkaar aan te raken, bij de gevorderden bleek hoezeer de kunst van het el kaar ontwijken geperfectioneerd kan worden. Alle aktiviteiten van Ju Sei Do kwamen aan de beurt, terwijl de kleine judoka's bleven kijken. De oude Japanse vecht- en verde- digingssporten zoals Kobudo, Tai Chi Chuan en Akido waren het be kijken waard. Jan Dottinga ver- klarde dat niet veel mensen in Ne derland deze sporten beoefenen en zeker niet op zo'n hoog niveau als een aantal van zijn leerlingen. De harmonie tussen het beheerste lichaam met snelle reflecties, de tegenstelling tussen de beheer sing van evenwicht tegenover het de tegenstander van gelijk kaliber uit balans weten te halen was in drukwekkend. Juist doordat de tegenstanders, ondanks het verschil in gradaties met banden in allerlei kleuren, zo goed op elkaar reageerden vroeg je je af wat het effect van deze vecht- en verdedigingssporten zou zijn wanneer de tegenstander niet aktief zou zijn bij Ju Sei Do. De tijd dat overvallers van te voren af spreken eerst drie stappen achter uit te doen voor ze toeslaan, is voorbij. De snelheid van reage ren, de overgang van beheersing naar een snelle uitval doet gelo ven dat die afspraken het effect niet in de weg staan. Steeds weer werd tijdens de de- LEUSDEN - Wim Velker is de nieuwe kampioen van de schaak vereniging Leusden. In de laatste ronde van de onderlinge competitie had hij genoeg aan remise om de titel over te nemen van Harry Vossebeld, die dit seizoen overigens alleen voor de externe competitie uitkwam. 5-0 5-0 2-3 3-2 0-5 4-1 0-6 4-2 4-1 4-1 7-1 7-1 3-5 5-3 6-2 0-8 4-4 1-7 6-2 2-4 3-3 2-4 4-4 4-4 4-0 4-0 2-2 1-3 4-0 6-4 9-1 Bij het ingaan van de laatste ronde lagen de kaarten al duidelijk op tafel: Peter Sonder stond wel op kop, maar kon niet meer het ver eiste minimum aantal partijen ha len en Wim Velker kon alleen nog door Bert Uneken van de tweede (dus eigenlijk: eerste) plaats ver drongen worden. Die moest dan wel de onderlinge partij winnen, maar hij wist Velker alleen in het vroege middenspel iets onder druk te zetten. Velker pareerde echter overtuigend en had bij het afbreken de bordjes al flink verhangen. Om elk nsico te vermijden besloot hij, in prima stelling, remise te ac cepteren. Daarmee was zijn eerste clubkampioenschap bij Leusden een feit. De beslissende partij ver liep als volgt: Wit Zwart Bert Uneken Wim Veker 1.g2-g4 Niet 1d4, de gebruikelijke zet van de witspeler, want Velker is een kenner van de Hollandse verdedi- ging. 1.Pb8-c6 2. Lfl-g2 e7-e5 3. d2-d3 Lf8-c5 4. Pgl-f3 d7-d6 Haalt het schijnoffer Pes: uit de stelling en opent de diagonaal voor de dameloper, met aanval op g4. Een schaduwkant van de zet is dat de andere loper nu moeilijk terug kan maar de koningsvleu gel. 5. h2-L3 Pf8-e7 6. Pblh-d2 Pe7-g6 Hier staat het paard beter dan op f6 vanwege het lastige oprukken van de witte g-pion. 7. Pd2-e4 Lc5-b6 8.0-0 d6-d5 Minder nauwkeurig. Het paard was toch wel naar g3 gegaan en het zwarte centrum kan nu onder druk gezet worden. 9. Pe4-g3 Pg6-h4 10. c2-c4 Natuurlijk niet 10. Lg5??, Pf3: 11. Lf3: Dg5 Ook 10. Ph4: Dh4: 11 Ld5; Dh3: is slecht voor wit. 10.Ph4xg2 11. Kglxg2 11. cd5: ziet er verleidelijk uit, maar dan volgt 11Pf4! met als vervolg 12. Lf4: ef4: 13. dc5: fg3- met stukwinst voor zwart of 12. dc5: Ph3+ 13. cb7: Lb7: met een sterke aanval voor zwart. 11.... 0-0 12 b2-b4?! Gedurfd, maar twijfelachtig. Zwart verdedigt zich bekwaam. 12.d5xc4 13. d3xc4 Pc6xb4 14. Pdl-b3 c7-c5! Dekt het paard, stopt het opruk ken van de witte c-pion en zet de "achterdeur" voor de loper open. Het belang daarvan blijkt al snel! 15. Pf3xc5 Lb6-c7 16. Lcl-b2 Dd8-e7 17. Db3-c3 Dc7xe5 18. Dc3xe5 De7xe5 19. Lb2xe5 Lc8-e6! Hier stuurde zwart op aan! Tegen aanval op pion c4 en activering van de zwarte torens. 20. a2-a3 Na Tfcl staat wit slecht vanwege de twee geïsoleerde pionnen. 10.Pb4-c6 21 Le5-d6 Tf8-e8 22. Ldcxc5 Le6xc4 23. Tal-bl b7-b5! 24. Tfl-cl a7-a6 25. Tbl-b2 Te8-e5 26. Lc5-d6 Te5-e6 27. Ld6-c5 Ta8-d8 Hiet initiatief is al helemaal naar zwart overgegaan. 28. a3-a4 g7-g6 29. h3-h4 Te6-e5 30. Lc5-e3 Lc4-d5 31 Kg2-gl Ld5-c4 Tijdnood en zenuwen geven de partij nu een wat chaotische aan blik. 32. h4-h5 Te5-d5 33. Pg3-e4 Td5-dlf 34. Tclxdl Td8xdlt 35. Kgl-h2 Pc6-e5 36. Pe4-f61 Kg8-g7 37 g4-g5 De witte 'aanval' stelt niet veel meer voor. 37.g6xh5 38. Pf6xh51 Kg7-g6 39. Ph5-g3? Het paard had naar f6 gemoeten om het nu volgende schaak te voorkomen. Zwart zou dan ok de betere stelling gehad hebben, maar er was dan nog van alles mogelijk geweest. 39... Pe5-g4 40. Kh2-g2 Pg4xe3 41.f2xe3 Hier werd de partij afgebroken en later remise gegeven. Zwart wilde geen risico nemen, maar staat met 41. Kg5: of ba4: zo goed als gewonnen. De overige uitslagen: v.d. Pol-v. Egdom 0-1 v.d. Tang-Buurlage Vz-Vt v. Dalen-Verschuur 1-0 Oosting-Boogaard 0-1 R. Visser-Willigenburg 1-0 v. Santen-Peperkamp 0-1 E. Zijlstra-Vroom 1-0 Tj. Zijlstra-Huis in 't Veld afg. Kerkhof-Vos Vi-Vi J. de Jager jr.-Halkes 1 -0 Flohr-Elschot Vi-Vi Agterberg-Boemaars Vz-Vt Mus-Veenendaal 1-0 v.d. Wetering-J de Jager sr. Vz-Vt Valkenburg-Staal 0-1 Gemts-Rietveld 1-0 Stienen-Nijhof 1-0 A.s. donderdag worden de afge broken partijen die nog open staan uitgespeeld, waarna de eindstand kan worden opge maakt. Voor degenen die geen afgebroken partijen (meer) heb ben, begint de zomercompetitie. LEUSDEN - Onder schitterende weersomstandigheden heeft de Leusdense jeu de boules-vereniging „De Hakhorst" zater dag het traditionele Lentetoernooi gehouden. Om tien uur wer den de eerste boules gegooid, terwijl om goed vijf uur de grote wisselbeker uitgereikt kon worden aan het doublette Henk en Bauke Bokhorst. In de finale was dit duo met 15-3 te sterk voor Roelof de Groot en Peter van Olmen. Bijna dertig boulers waren de gehele dag actief tijdens dit Lente- toernooi. In de eerste ronde leden de uiteindelijke winnaars Henk en Bauke Bokhorst nog een verras sende nederlaag tegen Johanneke Bokhorst en Rudolph de Groot, 6- 13. Het doublette Bokhorst her stelde zich daarna goed en plaatste zich zo bij de beste acht doublettes. Dat succes was niet voor iedereen weggelegd. Zo kon het beproefde duo Emile Eskenazi en Max Jonk man zich net met plaatsen. Ook Ton Jacobs en Sjouke Stuiver, alsmede het gelegenheidsdoublette Thieu Stienen en Hans Vossebeld kwa men niet verder dan de „troo- stronde". In de kwartfinales zorgden Roe lof de Groot en Peter van Olmen voor een verrassing door de tot dat moment als enige ongeslagen duo Rudolph de Groot en Johanneke Bokhorst met 13-12 de baas te blij ven. Het duo De Groot-Van Olmen plaatste zich vervolgens voor de finale door met 13-3 te winnen van Jan Kuijk en René Stienen. Dank zij een 13-7 overwinning op Marcel Dam en Mimo Sciortino kwamen ook Henk en Bauke Bokhorst in de finale. De spanning m de finale was snel voorbij, het duo Bokhorst bleek veel te sterk te zijn voor De Groot- Van Olmen. Het werd met 15-3 een forse overwinning. De derde plaats was voor Mimo Sciortino en Marcel Dam, die met 13-4 wonnen van Jan Kuijk en René Stienen. In het ..troosttoernooi" was het doublette Hans Vosseveld en Thieu Stienen via een 13-8 zege op Emile Eskenazi en Max Jonkman het sterkst. De poedelprijs was voor doublette Ton Jacobs en Sjouke Stuiver, dat in de laatste ronde van de grote „concurrenten" Rein Boer- mans en Jo van Riezen verloor: 9-13. Eindstand Lentetoernooi 1 Henk en Bauke Bokhorst 2. Roelof de Groot en Peter van Olmen 3. Mimo Sciortino en Marcel Dam 4. Jan Kuijk en René Stienen 5. Hans Manuel en Netty Sikkema 6 Johanneke Bokhorst en Rudolph de Groot 7. Mieke en Kees Bokhorst 8. Tiny en Ruud Dam 9. Hans Vossebeld en Thieu Stienen 10. Emile Eskenazi en Max Jonkman monstraties getoond dat Ju Sei Do niet op agressie en kracht is inge steld, zelfs met bij de demonstra ties van het zwaardvechten, Kiu Jitsu en Karate. GROEIEND Sportschool Ju Sei Do heeft een groeiend ledenaantal. Ooit begon nen in sportlokaal De Heerd is het nu al weer hard op weg om uit het oude gemeentehuis te groeien. Hoewel de laatste verbouwing, waarbij een grote benedenzaal en kleedkamers boven ontstonden, net achter de rug is, droomt Jan Dottinga al van een gToter ge bouw. Het huidige gebouw is sinds de lustrumviering een stuk mooier. Op de vraag van Jan Dot tinga aan judoka's of zij een teke ning voor het gebouw wilden ma ken is enthousiast ingegaan. Het hele gebouw hangt vol kinderte keningen, waaronder prachtige exemplaren waarop kinderlijk perspectief Ju Sei Do gestalte krijgt. Voor meer informatie over bij voorbeeld de, voor Nederland, bijzondere aktiviteiten zoals Ai kido, Kobudo en Tai chi chuan kan men terecht bij Jan Dottinga, telefoon 947440. (van één onzer medewerkers) LEUSDEN - Het zaalvoetbalteam van jongerencentrum 'De Geut' is als eerte geëindigd in de zaalvoetbalcompetitie om de 'Swartesteeghtrofee'. De Geut bleek door vrijwel geen van de andere vijf deelnemende ploegen te slaan. In de loop van de competitie werd het dan ook al snel duidelijk dat de jongeren van De Geut met de eerste prijs zouden gaan strijken. De zaalvoetbalcompetitie werd dit seizoen voor de vierde achtereen volgende maal gespeeld Ploegen van Café Monet, bakkerij Everard van de Hengel, café De Brouwer, I café Monet, het installatiebedrijf I Weva en café De Swartesteegh werkten hun competitie af in het aktiviteitencentrum De Korf. De competitie die op 7 september begon had een vriendschappelijk karakter. Dat alle ploegen zich aan de regels hielden werd in de ga- I ten gehouden door scheidsrech- ter Willem Salari. De heer Salari j heeft op een korrekte manier alle wedstrijden gefloten, reden j waarom alle deelnemers hem af gelopen zaterdag met een pre sentje verrasten. Competitieleider Gijs de Kruif heeft het dit seizoen met gemak kelijk gehad om alles in goede ba nen te leiden. Omdat het wel eens voorkwam dat een ploeg om de één of andere reden niet kon ver schijnen moest er in het wedstrijd programma wel eens worden ge schoven. De verandering van het wedstnjdschema gaf in een enkel geval wel eens aanleiding tot pro blemen. Die konden echter altijd worden opgelost en geen van de deelnemers ziet dan ook een re den om volgend jaar niet weer mee te doen. In de aanvang van de competitie heeft het er even naar uit gezien dat het team van Everard van de Hengel regelrecht op een eind overwinning zou afstevenen. Om onverklaarbare reden wilde het echter na december niet meer zo best vlotten met de mannen van Van de Hengel en werd er geen wedstrijd meer gewonnen. Het team van de bakker eindigde uit eindelijk op de vierde plaats met in totaal 8 punten. Monet eindigde met slechts één punt meer op de derde plaats. Het team van installatiebedrijf Weva eindigde vong jaar op de eerste plaats in de zaalvoetbal- competitie. Dit jaar moest men echter genoegen nemen met een tweede plaats. Het behaalde aan tal wedstrijdpunten bedroeg elf. Een trotse coach van het team van jongerencentrum De Geut kon za terdagavond in het dorpscafé De Swartesteegh de eerste prijs in ontvangst nemen. Met in totaal 18 punten eindigden de Geutjonge ren met ruime voorsprong op de nummer twee als eerste. Het team van De Swartesteegh fungeerde dit jaar als hekkeslui- ter. Uit alle wedstrijden wisten de mannen van De Swartesteegh slechts vijf punten te behalen, twee minder dan de ploeg van café De Brouwerij, die op de vijfde plaats eindigde. Voor alle deelnemende ploegen was er zaterdagavond een beker beschikbaar. De zogenaamde Swartesteeghtrofee is een fraai be schilderde ouderwetse kolenkit. De trofee blijft als decoratie in het café aanwezig. De naam van 'De Geut' wordt op de trofee bijge schreven als winnaar van het toer nooi 1986/1987.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 9