Die stemmingmakerij tegen de WSL moet eens een keer ophouden' Veel dode padden gevonden m vandaag in Üe leusder kranl» Avondvierdaagse start bij Moespot yj uu Zware straf voor Leusdenaar Schrijven voor Amnesty Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BDU 1 I I r| I Verontwaardigde voorzitter Woningstichting Leusden: Werkgroep Milieu-educatie meldt: leusder krant SERVA V0LV0 Toyota AUTO EEMHAVEN KEISTAO B.V. Lezers service Konijntje in de Wetering V - - r krant; DONDERDAG 14 MEI 1987 - 19e JAARGANG NO. 4 EINDREDAKTIE: Hans Mosterd Redaktie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV (van de redaktie) LEUSDEN - 'De stemmingmakerij van de direkteur ge meentewerken tegen de Woningstichting Leusden moet eens een keer ophouden. Bestuurlijk gezien bestaat er geen enkel probleem. Over die 38 premie-huurwoningen bestond volledige overeenstemming met burgemeester Rademaker en met wethouder Van Woudenberg. We heb ben ook alle medewerking van het college gehad, iets waar we blij mee zijn.' 'Maar ik vind het eigenlijk onvoorstelbaar, ik vind het een diep treurige zaak, dat een topambtenaar zich permi- teert om tijdens een openbare commissievergadering met halve waarheden aan te komen. Halve waarheden die zo tendentieus zijn, dat de Woningstichting Leusden in een kwaad daglicht wordt gesteld.' Zo luidt de krachtige reac tie van voorzitter J. van der Weijden van de Leusdense Woningstichting op de berichtgeving rond de 38 premie huurwoningen in 't Ruige Veld. orzitter J. van der Weyden van de Woningstichting Leusden: zaken onvoorstelbaar en diep treurig. gang Zoals we in onze krant van afge lopen dinsdag meldden, moeten de bouwplannen voor de 38 aan Leusden toegewezen woningen voor 1 juni bij de Hoofdingenieur Directeur - de ambtenaar belast met de toewijzing van woningen in de provincie - binnen zijn. Vorige week bleek, dat dat pro blematisch was. Tijdens een verga dering van de gemeentelijke com missie voor Openbare Werken en Ruimtelijke Ordening gaf de di rekteur gemeentewerken, Marius Pais, een toelichting op een brief van het gemeentebestuur aan de Woningstichting. Uit die brief en uit de toelichting bleek, dat de WSL er mets voor voelde, om apparte menten te bouwen. Ten eerste kon de Stichting een .dergelijk bouw plan niet binnen de gestelde ter mijn ontwerpen, ten tweede bleek men bevreesd voor leegstand. De brief van de gemeente wekte de indruk, als zou het de Woning stichting zijn, die de bouwplannen mogelijk zou ophouden. Juist tegen die weergave, en uiteraard ook te gen het daar uit voortvloeiende kommentaar van de kant van de redaktie, maakt de heer Van der Weijden bezwaar. 'Want de Wo ningstichting heeft er juist alles aan gedaan, om de zaak zo goed en zo snel mogelijk te regelen', aldus de heer Van der Weijden. BRIEF 'Al op zeventien maart van dit jaar hebben we de gemeente een bnef gestuurd, waann we erop we zen dat er haast geboden was bij het realiseren van een bouwplan voor die 38 huizen', zo licht de heer Van der Weijden zijn standpunt toe. 'Op die brief hebben we hele maal nooit antwoord gehad. Dan moet men ons geen verwijten ma ken', stelt hij. In die bnef schrijft de WSL: 'Geacht college, voor het jaar 1987 is door de Provinciale Toewijzings commissie aan de gemeente Leus den een rueuwbouwcontingent toe gewezen van 38 woningen in de non-profit-sfeer. Teneinde de plan voorbereiding tijdig gereed te kun nen hebben is het noodzakelijk dat op zeer korte termijn overleg met u wordt gevoerd waar deze wonin gen kunnen worden gerealiseerd. Wij vertrouwen op een spoedige reactie van uw zijde.' Die bleef dus mt. Iets waar de WSL trouwens, blijkens een later schrijven, best begnp voor toont. De reden van het uitblijven van die reactie was, aldus gemeentelijk woordvoerder Hans Hermans, dat de gemeente nog druk doende was met de aankoop van de grond, en met de ontpachting 'Er bestond gewoon geen gelegenheid voor, en het was met aan de orde', aldus Hermans. 'We hebben overigens, meteen na de grondverwerving, kontakt gezocht met de Woning stichting', zo voegde hij daaraan toe. RECEPTIE Het verhaal van de heer Van der Weijden luidt heel anders. Naar ijn zeggen is het juist de Woning stichting geweest, die het initiatief genomen heeft tot snel handelen. 'Op vierentwintig april werd de eerste paal geslagem voor de 52 woningen die we nu m 't Ruige Veld aan het bouwen zijn. Daarbij deelde de HID, de heer De Reus, mee dat de regeling voor de aan melding van bouwprojekten veran derd was. Wat was de praktijk? Officieel moest je bouwprojekten voor 1 juni aanmelden. Maar men hield wel rekening met vakanties en dergelijke, dus m de praktijk was die datum 1 september. Als je dat niet haalde, dan moest je uitstel aanvragen. De heer De Reus deelde toen mee, dat de regeling was aangescherpt: de plannen moesten per 1 juni binnen zijn, an ders was je je contingent woningen kwijt.' 'Nog tijdens die receptie heb ik alle raadsleden benaderd, en hen het probleem voorgelegd Alle raadsleden vonden het een goede zaak om te proberen, die datum te halen. Daarbij is ook het probleem aangesneden, dat we met die woontorentjes hadden.' 'Diezelfde avond nog, ben ik bij burgemeester Rademaker ge weest Ook die reageerde positief.' OVERLEG 'Op 28 april hebben we een overlegvergadering gehad met de gemeente en UBA BV', vervolgt de heer Van der Weijden. 'We waren het toen eens. Ook over de oplos singen, die gekozen zouden wor den. Men was het eens met ons standpunt betreffende de woonto rentjes, en men was het eens met ons standpunt, dat we alles in het werk moesten stellen om dat con tingent te verkrijgen.' NOTULEN Die visie wordt ondersteund door de notulen, die de heer A.C. Sassen van UBA BV van die bijeen komst maakte. Aanwezig waren, namens de ge meente, de burgemeester, wethou der Gijs van Woudenberg, wethou der Fons Ummels, Leen Boogaard (loco-secretaris), Manus Pais (di rekteur gemeentewerken) en C. Hoogendoorn, hoofd van de afde ling huisvesting. Namens de WSL waren aanwe zig de heren J. van der Weijden, W. Ahrend en Th. Bosma, terwijl de UBA werd vertegenwoordigd door direkteur A. de Reus en de heer Sassen. vervolg op pagina 5 Ander standpunt B&W kleuters mogelijk vnjdags met meer naar school pag. 3 Fraaie tentoonstelling 'De Vnje Kwasten' pag. 3 Raadsleden willen nog eens praten over subsidie voor Sinterklaas pag. 5 Komend weekeinde Amersfoortse jazzdriedaagse pag. 7 Winnaars kleurwedstrijd ponypark Slagharen pag. 9 Sport: competitie bowlingbond beèindigd pag. 10 Angelique Grenpink wint wielerkoers in Keulen pag. 11 Loep op Leusden pag. 13 Servicepagina pag. 15 DOKTERSDIENST: tel. 941210 ACHTERVELD Maart ij gaat voor de tiende maal door het Achterveldse srdaagse-comite georgani- LEUSDEN/UTRECHT - „Een flinke tik, maar overzienbaar". Zo beti telde de Utrechtse politie rechter, mr. A. Weijsen- feld, de tweeduizend gul den boete en de rij-ontzeg- ging van negen maanden, waarvan vijf voorwaar delijk, die hij dinsdag aan een 44-jarige Leusdenaar oplegde. De man had in maart vorig jaar zijn auto bestuurd met vijf maal zoveel drank achter de kiezen, als de wet toestaat. Hij was de politie opgevallen, om dat hij door rood licht was ge reden. „U mag blij zijn, en ie der ander met u, dat u geen brokken gemaakt hebt," meende de politierechter. De Leusdenaar verklaarde zijn gedrag uit de echtschei ding die hij net achter de rug had. „Ik was in die tijd volko men ontoerekeningsvatbaar," aldus verdachte. „De wereld viel m feite voor hem in el kaar," betoogde zijn advocaat, mr G. de Vries. De raadsman vroeg m ver band met het werk van zijn cliënt om een weekendontzeg ging, maar op dat verzoek wilde de officier van justitie, mr. J. van Hout, met ingaan. Zij eiste een ontzegging van ne gen maanden, waarvan dne voorwaardelijk, en een geld straf van vijftienhonderd gul den. Ook de politierechter zag niets m een gedeeltelijke ont zegging. „We moeten ook onze lijn vasthouden," luidde zijn motivatie. LEUSDEN - Tijdens de vergadering van de Werkgroep Mi lieu-educatie, die aansluitend op de deelnemersraad-vergade ring van de Stichting Comité Milieuzorg Leusden werd gehou den maandagavond in het gemeentehuis, werd gemeld dat veel van de padden tijdens him jaarlijkse tocht naar de paarplaats de dood hebben gevonden. Enige paddelijkjes zullen naar een onderzoeksinstituut worden gestuurd met het verzoek de doods oorzaak proberen vast te stellen. De indruk bestaat dat de padden vergiftigd zijn. Mogelijke oorzaken daarvoor werden genoemd: even tueel vervuild water dan wel be- spuitmg in verband met de ge meentelijke orikruidbestrijding langs het Valleikanaal. Zekerheid daarover heeft men met. Het on derzoek zal moeten worden afge wacht. Het betreft padden uit hetzelfde seerde vierdaagse van start. Er kan worden deelgenomen aan de 5, 10 en 15 kilometer. Er wordt ditmaal gestart vanuit Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden BOU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den. Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1 44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor. Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage 'ijks van 9 00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten de Moespot en niet bij Ons Ge bouw, zoals men gewend is De starttijden zijn tussen 18.00 en 18.30 uur. Er zijn weer hele mooie routes mtgezet. Voor deelname kan worden in geschreven vrijdagavond van 19.30-21.00 uur in de Regenboog- school aan de Jan van Arkelweg. Na afloop zal donderdagavond een défilé worden gehouden. De start hiervan is om 20.00 uur. De route van het défilé is: start op de Kerkdijk bij het Kerstensport park. Daarna Hessenweg, voor Huize St. Joseph langs, Hessenweg, Verjaagde Ruiterweg, Walter van Amersfoortstraat, Hendrik van Viandenstraat, Verjaagde Ruiter- weg, Bisschop van Dieststraat, Pa ter Stormstraat, Van Oldenbarne- veltstraat, W. van Amersfoortstraat, Jan van Arkelweg naar finish bij de Moespot. AMERSFOORT DEALER Amsterdamseweg 7 iel 033-630154 gebied waarvoor de Valleischool zich heeft ingespannen een veilige overtocht te organiseren, via de groene Zoom naar het Valleika naal. Een aantal van deze voorzie ningen aangebracht door de leer lingen van deze basisschool werd toen vernield. Hierover zijn bneven geschreven naar minister Nijpels en burgemeester Rademaker. Bei den schreven in hun antwoordbrief terug dat zij het initiatief toejuichen en de vernielingen betreuren. STREEKPLAN Het comité Milieuzorg Leusden heeft onlangs besloten de vergade ringen van de werkgroep Milieu educatie duidelijk te scheiden van de Werkgroep Ruimtelijke Orde ning. Deze laatste werkgroep „ver keert m slapende toestand". Agra riër Verbeek voerde hiertegen be zwaren aan, gezien de ontwikke- groep heeft zich met dit streekplan bezig gehouden en de gemeente- Nijverheidsweg 63, Amersfoort, tel. 033-631620 MITSUBISHI DEALEH Hogeweg 45 - Amersfoort Telefoon 033-724624 lijke commissie Ruimtelijke Orde ning enige adviezen toegestuurd. Gezien het gegeven dat geen mensen bereid werden gevonden „de kar verder te trekken" is de werkgroep Ruimtelijke Ordening vervolgens een slapend bestaan gaan leiden. Zodra zich echter za ken aandienen die, door burgers aangekaart, besproken kunnen worden zal die werkgroep ontwa ken. Zoals enige tijd geleden ge beurde naar aanleiding van de ge meentelijke plannen de meuwe brandweerkazerne te plaatsen in de Groene strook nissen Leusden en Amersfoort. Om het initiatief van burgers ten aanzien van de werkgroep ruimte lijke ordening als onderdeel van het comité Milieuzorg Leusden te behouden, zal het eerste gedeelte van iedere vergadering van dit co mité, van 19 uur 45 tot 20.00 uur en indien nodig langer, worden be stemd voor de werkgroep Ruimte lijke Ordening. De agenda voor deze vergadering wordt m de voor afgaande week afgedrukt in de plaatselijke pers. Wie agendapun ten wil inbrengen is welkom. Tijdens deelnemersraad verga dering vond een bestuurswisseling plaats. Mevrouw J. Wicherts en mevr. M. Rozendaal werden ver vangen door mevr. N. v.d. Veen en E. Bernard. MILIEU-EDUCATIE De belangstelling van de scholen m de gemeente Leusden voor de lessen welke worden georgani seerd door de werkgroep milieu educatie is enorm groot. Nog voor de inschrijving voor het komende schooljaar is gesloten zijn al 46 les sen door 7 scholen aangevraagd. De lessen worden begeleid door vrijwilligers aan de hand van les pakketten. Momenteel zijn veel scholen be zig met een project op de Liiuedijk, daarna volgt het slotenproject. Voor het komende jaar komt een nieuw lespakket beschikbaar rond Park Princenhof. Daarbij komt de videofilm en het lespakket dat is samengesteld op initiatief van de plaatselijke Milieu boeren. Het is de bedoeling van de gemeente dat iedere basisisschool binnenkort kan beschikken over dit „afval"- project met videofilm. De werk groep milieu-educatie zal bij de ge meente een verzoek indienen voor een dergelijk pakket. Zij zijn dan wel geen school, zij scholen wel en stemmen toe in een gevraagde bij drage voor de totstandkoming van de film van 500,-. Leden van de werkgroep zijn m samenwerking van de milieu-edu- catiedienst Schothorst bezig met de voorbereiding van een dieren tuinproject. ONKRUIDBESTRIJDING Het afgelopen jaar hield de werkgroep zich bezig met kikker- lessen, paddentrek, lessen over de houtwallen, de boomfeestdag, park Pnncenhof en het gif- en groenbeheer. Naar aanleiding van een rapport van de Stichtse Milieufederatie is aan de gemeenteraad een bnef ge stuurd. Hienn wordt erop aange- drorgen, het gebruik van gif kn- tisch te bezien en te trachten an dere wegen te bewandelen. De ge meente Leusden behoort met bij de meest zuinige gemeenten van Ne derland, wat betreft van het gifver- bruik. Een bureau uit Wageningen heeft een onderzoek gedaan naar de wegbermvegetatie m de buiten gebieden. Het rapport met be heersplan dat hieruit voortkwam is al weer enige maanden geleden naar de gemeente Leusden, afde ling Weg-en-Waterbouw toege stuurd. De werkgroep Milieu-edu- catie dnngt aan op een reaktie van de betreffende afdeling. Deze reaktie is inmiddels toegezegd. ACHTERVELD Maan dagavond zal er weer ge schreven worden voor Am nesty International. Degenen die hieraan willen deelnemen worden om 19.30 uur weer verwacht bij Nel Schwager- man aan de Verjaagde Ruiter- weg. Er zal geschreven worden naar de autoriteiten van landen waar de mensenrechten worden geschon den. Het gaat om personen die al lang gevangen zitten zonder pro ces en die lange gevangenisstraf fen gekregen hebben omdat zij voor hun vrije mening uitkwamen. Deze avond zal geschreven wor den naar de autonteiten van Cuba, Somalië en Turkije. Uit onderzoeken is gebleken dat de ontvangen bneven succes heb ben daar als er gevolg van de schrij factie gevangenen vnj gelaten worden. Er zijn voorbeeld-brieven aan wezig zowel in het Nederlands als in de landstaal van het land waar naar geschreven wordt. Men kan meer dan één brief schrijven. Post papier en enveloppen zijn aanwe zig. De postzegels moet men zelf betalen. Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag tussen 18 30 en 19 30 uur). Tel 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is. kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94911. (advertenties) sportprogrammas. sportuitslagen aan tlppenl inSom»atif 6aat' WSL ontstemd

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1