Onderzoek bemoeilijkt door verdwijnen agenda's secretarie U fle leusder krant» Hen parel aan de kroon van de federatie' BB SasSffis- vandaag in Voorlopig rapport van bijzondere commissie over gemeentelijke uitgaven inzake representatie Verkeerslicht omver gereden Inbraak in woning rins opende complex van Golfclub 'De Hoge Kleij' SERVA VOLVO ii Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeente Leusden leusder krant Lezers service Konijntje in de Wetering V/ooi v4 Pfll 11 EiNDREDAKTIE: Hans Mosterd Reóakiie en administratie Asschatterweg 19 Postbus 11 3830 AA Leusden- Centrum Telefoon 033-941495 Telex BDU 40261 Giro 871441 Abonnement 17,20 per kwartaal Uitgave BDU BV rkrant DINSDAG 19 MEI 1987 - 19e JAARGANG NO. 5 lingen te bevatten. De doelmatig heid is m dit geval erg ver te zoe ken, aldus de commissie. Grote vraagtekens zet de com missie verder bij boekingsnummer 617 (lunches e.d.) van het jaar 1985. Daar blijkt een totaalbedrag van 429,65 te zijn gedeclareerd op ba sis van 194 consumpties in de 'Korf- bar' ten tijde van het carnaval op 16. 17 en 19 februari. Wie dat heeft aangericht laat zich overigens ra den. SPECIFICATIES (van de redaktie) LEUSDEN - Het onderzoek van de bijzondere commissie uit de gemeenteraad naar de gemeentelijke uitgaven op de post representatie is ernstig bemoeilijkt door het verdwij nen van een aantal agenda's van de secretarie. De com missie heeft het college van B&W gevraagd, om de vermis sing aan te geven bij de Rijkspolitie. De betreffende agen da's worden, zo meldt de commissie in een voorlopig rapport, sinds februari van dit jaar vermist. Naar de politie meedeelde, is de zaak in het overleg tussen de burgemees ter - formeel het hoofd van de politie - en de korpschef aan Navraag bij de politie leert, dat er in de loop van vorige week overleg is geweest tussen de burgemeester, de korpschef van de Leusdense Rijkspolitie en de Officier van Justitie, over de vermiste „schaduw-agenda's". Tij dens dat overleg, aldus een woordvoerder van de politie, is vastgesteld dat het niet om een strafbaar feit zou gaan. Daarom is geen aangifte van de vermissing gedaan. >e commissie had de betreffende genda's nodig, om de rechtmatig- eid en de doelmatigheid van een antal uitgaven te kunnen controle- ;n. Daartoe was het gewenst, dat e accountant de beschikking had 7er de zogenaamde 'schaduw- genda's' van de gemeentelijke se- retarie. Daar is dus niets van ge- omen. In haar voorlopige rapport con- iudeert de bijzondere commissie, it instructies over de uitvoering m richtlijnen betreffende repre- ;ntatieve uitgaven een wisselend oeld te zien geven. Uit de jaarrekening van 1985 emt de commissie enkele voor leiden, om die conclusie te on- srbouwen. Zo bleek bij de post 'rversingen (koffie en thee) op in totaal van negenenveertig be- ellingen in vijf gevallen de paraaf m het diensthoofd, en in negen evallen de handtekening van de udgethouder te ontbreken. Het vergrote deel van de bonnen aagt echter de vereiste twee pa- Ifen, zo meldt de commissie. VERBOEKING Voor reis- en verblijfkosten per- meel en voor lunches en derge- ke bleek geen budgethouder te zijn. De commissie meldt, dat m minder dan tien procent van de gevallen een gespecificeerde nota was bijgevoegd. Geen enkele bon bevatte de vereiste twee parafen. Bovendien vond een overboe king plaats van ƒ9.566,25 van de post representatie naar de post reis-en verblijfkosten gemeente bestuur. Het was de bedoeling, dat er 4.440,90 naar deze post, en naar de post reis- en verblijfskos ten personeel ƒ5.125,35 zou wor den overgeschreven. 'Aangeno men kan worden dat de foutieve overboeking op een vergissing be rust', aldus de commissie. Van laatstgenoemd bedrag kan overigens met worden vastgesteld of dit terecht van de post lunches is afgevoerd', stelt de commissie. Niet alle op lunches betrekking hebbende kosten op de nota zijn gespecificeerd, waardoor ruet al tijd kan worden vastgesteld of de kosten op de juiste post zijn verant woord. Voor bijzondere gelegen heden en bijeenkomsten zijn in het algemeen goede specificaties voorhanden; voor kleinere posten is dit in veel mindere mate het ge val', aldus de commissie Voor wat betreft de rookwaren, concludeert de commissie, dat de gemiddelde waarde van de bestel- kele van de bonnen bevat twee parafen. 'Opmerkelijk is dat ingevolge de bndgethouderslijst de nota's dienden te worden afgetekend door de budgethouder van de post representatie; die heeft geen enkele maal geparafeerd, waar uit afgeleid kan worden dat het werkoverleg van 23 januari 1984 tussen de budgethouder (het hoofd van de afdeling voorlich ting, red.) en de secretaris (ge meentesecretaris Reier van Gooi, red.) op dit onderdeel heeft geleid tot de feitelijke beschik kingsbevoegdheid over de te be steden gelden door een ander dan de door het college aangewezen verantwoordelijke ambtenaar', aldus de commissie. DOELMATIGHEID De doelmatigheid van de uitga ven bleek minder eenvoudig te controleren, omdat vaste normen daarvoor ontbreken. Algemeen stelt de commissie vast, dat de ge meente Leusden met de kosten van representatie aan de hoge kant zit, zonder dat dat uitzonderlijke vor men aanneemt. Een aantal posten vindt de commissie echter voor matiging in aanmerking komen. De doelmatigheid van een aantal afzonderlijke posten kan wel m twijfel worden getrokken, vindt de commissie. Dat geldt namelijk voor alle boekingsnummers op het gebied van lunches en diners waarbij de consument ook degene was, die de rekening in een later stadium als enige parafeerde, meldt de Gemeentesecretaris Reier van Gooi blijkt zich inderdaad de bevoegdheid commissie te hebben toegeëigend, om broodjes, rookwaren, drank, hapjes en bloe men te bestellen, zonder terzake budgethouder te zijn. Bovendien gaf hij mondeling mstructie, dat de rekerungen voor de rookwaren niet gespeet- BOVENSTE MOLEN ficeerd moesten worden. Ojok een drankrekening voor 'lunches', op basis van 194 consumpties in de 'Korfbar' tijdens het carnaval van 16, 17 en 19 februan roept vragen op. De gemeentesecretaris is overigens nog steeds met ziekteverlof, in afwachting van een ontslag-regeling. Er kunnen, aldus de bijzondere commissie, meer voorbeelden worden gemeld waarbij de doel matigheid van de uitgaven kan worden betwijfeld. In een aantal gevallen heeft de commissie in middels aan de betreffende leve ranciers om nadere specificaties gevraagd. De commissie spreekt daarbij het vermoeden uit, dat net als bij de rookwaren, ook elders om on gespecificeerde rekeningen is gevraagd. Zij probeert dat alsnog na te gaan. SECRETARIS lingen boven de vierhonderd gul den lag. Maar slechts in twee van de 23 gevallen is een gespecifi ceerde nota overlegd. Geen en- Verder blijkt de oorspronkelijk ongespecificeerde rekening van hotel 'De Bovenste Molen' in Venlo gespecificeerd onder meer forse kosten voor schoonheidsbehande- Uit de lijst van instructies - het college greep uiteindelijk in au gustus 1986 in - blijkt onder meer, dat gemeentesecretaris Reier van Gooi de mondelinge opdracht gaf, dat rookwaren met langer moesten worden gespecificeerd. Verder blijkt, dat de gemeente secretaris zich tijdens een werkbe spreking met de afdeling voorlich ting in januan 1984, 'in afwijking van de feitelijke, door het college aan gewezen, budgethouder een cen trale rol heeft toegeëigend waar het de besteding van gelden be treft voor de aanschaf van rookwa ren, broodjes, hapjes en derge lijke, dranken en bloemen.' Overigens vervielen die beide instructies, toen het college in au gustus 1986 ingreep. KONKLUSIES In haar voorlopige konklusies constateert de commissie, dat de geldende instructies op onderde len niet zijn nageleefd. Dit ondanks het feit, dat er al in 1984 aanvul lende regels waren gesteld, waar over alle medewerkers van de ge meente waren ingelicht. Volgens getuigenverklaringen, zo meldt de commissie, zijn er di verse signalen afgegeven naar le den van het college, dat de instruc ties onvoldoende werden nage- vervolg op pagina 5 Sportzaal Achterveld vrijdag officieel open Provincie wil hogere boetes voor overtreding verordeningen Weinig kritiek van Commissie Financieel Beleid en Beheer op voorjaarsnota Zuiveringsheffing volgend jaar hoger Sport: Zomercompetitie schakers gestart Leusdense korfballers nog steeds één punt verwijderd promotie pag. 3 pag. 3 pag. 5 pag. 5 pag. 7 d van pag. 7 Costa Snip clubkampioen van gymnastiekvereniging Impala pag. 9 Haaien sterk van start tijdens kringkampioenschappen pag. 9 LEUSDEN - Een verkeerslicht op de raising van de Noorderinslag en ae Groene Zoom werd vrijdag avond omver gereden. Vlak nadat dit de politie ter ore kwam, meldde de dader zich telefonisch aan het bureau. De agenten die de in Leus den woonachtige man even later bezochtten, roken een sterke alco- hollucht. Ze namen de dnnker mee naar het bureau voor een bloed proef. Het resultaat van de proef was dusdanig, dat zijn njbewijs werd ingenomen. LEUSDEN - Omdat de hond van de buren aansloeg, moesten inbre kers vnj dagmorgen vroegtijdig hun nachtelijke werkzaamheden m een woning aan de Asschatterweg staken. Ze kwamen binnen door een gat te boren in een raamkozijn aan de voorzijde van het huis, en vervolgens het raam te openen. Toen de hond begon te blaffen, deed zijn bazin een lamp aan, waarop de dieven in een bestel busje het hazepad kozen. IJSDEN - Met een flinke tik jen een 'gouden' golfbal ende Zijne Koninklijke logheid prins Claus zater- gmorgen even na 10.00 uur I golfcomplex van de Leus dense Golfclub 'De Hoge Kleij'. Het complex is gelegen in een bosrijk en heuvelachtig natuurgebied van ongeveer 88 hectare, eigendom van 'Landgoed Den Treek - Hen en magie, maai een piesse-papier heeft alle aandacht van pnns Claus, kreeg het geschenk uit handen van de heer Calema, voorzitter van de sdense Golfclub, als dank voor de 'aftrap'. kunt» an die Onafhankelijk nieuwsblad voor de gemeenie Leusden BDU Verschijnt dinsdag en donderdag in de gemeente Leus den Familieberichten en losse advertenties 44 cent per mm Bij kontrakten belangrijke korting. Leusderheitjes 1,44 per regel (48 cent per mm) Losse nummers 75 cent per stuk OPENINGSTIJDEN VAN ONS KANTOOR Ons kantoor, Asschatterweg 19 te Leusden-Centrum is dage- 'ijks van 9.00-12 00 uur en van 14 00-17 00 uur geopend Zaterdags gesloten schoten bV, ten oosten van de nieuwe autoweg Amersfoort- Utrecht, de A28. Volgens een persbericht is deze golfbaan een van de fraaiste die in Ne derland is aangelegd. De pre sident van de Nederlandse Golffederatie (NGF), mr.J.W. Verloop, verwoordde het za terdag in zijn toespraak zo: 'Dit complex is een parel aan de kroon van de golffedera tie.' Regen, kou en modder. Dne woorden waarmee de omstandig heden kunnen worden aangeduid, waaronder de opening plaatsvond. Toch verliep het programma rede lijk volgens schema. Om ongeveer 9.30 uur kwam pnns Claus aan bij het nieuwe clubgebouw - dat zo'n twee-en-half miljoen gulden heeft gekost. Hij werd daar verwelkomd door drs. A.G.W. Schapenk, lid van de gedeputeerde staten van de provincie Utrecht, en vertegen woordiger van de Commissaris der de Koningin; Leusdens burgerva der Rademaker; drs.D.H. Galema, voorzitter van de Leusdense golf club; en de heer F. Roelfsema, pen ningmeester van de club. De officiële openingshandeling vond plaats op een gedeeltelijk overdekt terras naast het clubge bouw. Vanaf deze plek kan een groot deel van de golfbaan met - volgens het persbericht - 'ruim be meten oefenfacilitieten en een 18- holes baan' goed worden overzien. Voordat de prins der Nederlanden daar vandaan het gouden balletje richting 'negende green' sloeg, werden enige toespraken gehou den, onder meer door Leusdens burgervader. Hij memoreerde kort de geschiedenis van de totstandko ming van het complex, In zijn speech kwam onder meer de ge luidshinder van de nabijgelegen autoweg aan de orde. Hij merkte op: 'We zullen met z'n allen Rijkswa terstaat overtuigen, dat daar iets aan moet worden gedaan.' BOEKJE Na hem kreeg de directeur van de golfclub, mr.P.F.J.F. van Vonde- ren het woord, die vertelde over een boekwerkje, dat ter gelegen heid van de opening is samenge steld. Het professioneel samenge stelde boekje met veel foto's, heet: 'Hoe het kwam tot: Golfclub De Hoge Kleij te Leusden'. Het eerste exemplaar werd zaterdag aan pnns Claus aangeboden. De president van de NGF, mr. Verloop, vergeleek in zijn toe spraak het nieuwe golfcomplex met Doornroosje uit het gelijkna mige sprookje. Hij zei onder meer: 'Dit gebied op de Utrechtse Heu velrug lag te sluimeren als Doornroosje, tot het door deze vor stelijke opening tot leven werd ge wekt.' Even later stelde hij, vooral gencht tot Leusdens burgemeester en de aanwezige Leusdense politici: 'De gemeente heeft iets moois binnen haar grenzen; iets, dat ze zelf niet heeft hoeven te betalen. Toch zal dit complex de gemeente opstu wen binnen Nederland en zelfs de wereld.' Na diverse toespraken was de beurt aan prins Claus. Nadat hij de gouden bal had weggeslagen, werd deze 'uitgeholed' door Bart Bennema en Willemijn Buchwaldt, AMERSFOORT 0EALER Amslerdamseweg 7 lel. 033-630154 twee jonge leden van de club. Met een daarop klonken luide knallen van vuurwerk, dat hoog in de lucht uit elkaar spatte. Uit een stuk vuur werk ontvouwde zich de vlag van de Leusdense golfclub. Het Trom petterkorps van de Cavalerie uit Amersfoort, bracht vervolgens enige muziekstukken ten gehore. Aansluitend aan de openingshan deling werd een openingswed strijd gespeeld, een zogenaamde Greensome. WEDSTRIJDEN Volgende week worden op het nieuwe complex een groot aantal wedstrijden gespeeld door diverse categorieën recreatiespelers. Het hoogtepunt daarvan is een wed strijd voor bijna vijfhonderd deel nemers. Het inschrijfgeld dat de spelers betalen, komt ten goede aan de actie 'Polio de wereld uit'. Pnns Claus, gereed voor de maagdelijke Wanneer u voor dinsdag- resp donderdagavond 18.00 uur de Leusder Krant niet hebt ontvangen, bel dan onze hoofdagent (dinsdag en donderdag- tussen 18.30 en 19 30 uur). Tel. 033-940691 Wanneer hij - om wat voor reden dan ook - niet te be reiken is, kunt u kontakt opnemen met BDU b.v., afd. Lezersservice tel.nr. 03420-94911 (advertenties) rf ct^rt onze nieuwe Elke dinsdag starL n van onze adverteerders, n ousder Kabel Kranri AGENDA'S komt dat zien: de grote verdwijntruc, nu ook in het gemeentehuis.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 1