jHV blijft EMM de baas n enerverende topper élijkspel onvoldoende om Antilopen reilige haven binnen te loodsen Lockhorst bovenaan ★H m m m 4 Bill ill Ml nu up mu 11 8 n in he g§ Zomercompetitie SVL gestart met bijzondere uitslagen leusden k oammsm mm m ieren laten Celeritas kansloos: 5-10 eusdenaren nog steeds één punt verwijderd van promotie: KPJ Achterveld wint voetbaltoernooi Dauwtrappen Fietstocht uitgesteld DINSDAG 19 MEI 1987 £USDEN - De herenhandballers van LHV stelden in de voor zatste wedstrijd van het seizoen de tweede plaats in de tweede dasse B zo goed als veilig, via een 5-10 overwinning op Celeri- as 2. De tweede plaats geeft mogelijk nog recht op het spelen an promotiewedstrijden. je dames hielden de titelkansen in eigen hand. In een enerve- nde topper met EMM bleven de Leusdenaren aan de posi- ieve zijde van de score: 6-7. srwijl EMM in Bussum via een .terst mager 12-12 gelijkspel te en hekkesluiter BHC 2 het kam- loenschap in de tweede klasse B innenhaalde, verzekerde LHV ch in Bunnik bij Celeritas bijna in het bereiken van de tweede laats. Hoewel Corbulo uit Woer- in het onderlinge duel met de lusdenaren volgende week nog ngszij kan komen, lijkt LHV op oelsaldo sowieso de voorkeur te ijgen. Toch is het onverwacht ig zeer wenselijk geworden dat Leusdenaren volgende week inimaal een punt halen in de af- aitende wedstrijd van de veld- impetitie. Er steken namelijk ge- .chten de kop op dat de tweede aats aan het eind van de rit.afge- van het feit dat dat op voor- tnd een uitstekende prestatie is or een ploeg die dit jaar op dit veau debuteerde, uitzicht biedt meer. lar verluidt keert er dit jaar na- elijk vanuit het divisiehandbal •en ploeg terug naar de afdeling recht, zodat er in de eerste isse een plaats extra vrijkomt is het niet ondenkbaar dat de oegen die in de tweede klassen tweede eindigen onderling via beslissingswedstrijd alsnog or promotie in aanmerking kun- komen. Een kans dus voor (V om via de achterdeur de eer klasse binnen te sluipen. RNDIDATUUR ieder geval stelden de mannen LHV afgelopen zondag op- ïuw nadrukkelijk de kandida- voor die tweede plaats. Hoe- il de score wat aan de voorzich- kant bleef, boekten de Leus- inaren een duidelijke overwin- ning, die eigenlijk vanaf het begin van de wedstrijd onbetwist bleef. LHV profiteerde keurig van de iets te laconieke taakopvatting van de jeugdige, maar talentvolle reser ves van Celeritas, die zich om mo gelijke degradatie geen moment zorgen leken te maken. Door zeer geconcentreerd te verdedigen slaagde LHV enn met name het gevaar van afstand (Celeritas mo biliseerde veel lengte en schot kracht in de tweede lijn) te bezwe ren. Na een aantal schoten geblok keerd te hebben gezien door Jos de Valk en Theo Pnnsen, hielden de lange opbouwers van de ploeg uit Bunnik het voor gezien. LHV kon zich daarom beperken tot het gesloten houden van de defensie op de cirkel en omdat Ronald Morren op de hoek zijn water- vlugge tegenstander geen milli meter ruimte gaf, was er voor Ce leritas geen doorkomen aan. Toch openden de gasten de score, maar dat was meteen de laatste keer dat men op een voor sprong kon bogen. Via een fraai genomen ingestudeerde vrije worp trok Ronald Morren niet veel later de stand weer gelijk, waarna Ed Davids, koud in het veld, vanuit een onmogelijke hoek 1-2 liet no teren. Toch bleek het ook voor LHV niet makkelijk om zich tegen het even eens goed verdedigende Celeri tas kansen te creëren. Bovendien vonden de Leusdenaren in laatste instantie nog altijd een uitste kende keeper op hun weg, die (evenals collega Matthijs Jantzen aan de overzijde van het veld) prima voor zijn taak berekend bleek. De bezoekers hadden dan ook twee strafworpen nodig, die door Henk Menting onder het motto 'mooi hoeft het niet, als het maar hard is' feilloos benut wer den, om te scoren. Daardoor kreeg LHV bij het aanbreken van de pauze emge lucht: 2-4. LOB Vlak na de pauze stelden de Leus denaren de winst echter veilig. Een korte periode van produktivi: teit had tot gevolg dat de ploeg van Joop van der Willik een gat van vijf treffers sloeg, waarna men zich kon beperkten tot het vast houden van de voorsprong. Uit de eerste aanval scoorde LHV via een afstandsschot van Henk Menting, waarna Paul Lindeboom de feestvreugde verder ver hoogde met een zeer fraaie treffer vanuit de rechterhoek. Toen andermaal Henk Menting daarna, via beproefd concept, zijn derde strafworp verzilverde, was de winst zo goed als binnen: 2-7. De slotfase was wat rommelig, maar werd volledig goedgemaakt door het doelpunt van de dag. Na dat Theo Prinsen uit de hoek 3-8 had laten aantekenen, bekroonde keeper Matthijs Jantzen op weer galoze wijze zijn meer dan voor treffelijke optreden van de laatste weken. Na een mislukte break-out van Celeritas zag de Leusdense doelverdediger vanuit zijn oog hoeken de doelverdediger aan de overzijde van het veld iets te ver voor zijn doel staan. Hij aarzelde geen moment en liet een lob los over zestig meter, die over het hoofd van zijn verbouwereerde collega in het doel verdween. Met een lichte buiging, die ook in PSV- knngen met onbekend zal zijn, nam Jantzen als een maestro de fe licitaties in ontvangst. Ed Davids tenslotte bepaalde de eindstand op 5-10, maar dat was op dat mo ment slechts interessant voor het wedstrijdformulier. HOUTWERK De dames van LHV blijven ook na zondag volledig in de race voor het kampioenschap in de tweede klasse A. In de voorlaatste wed strijd van het seizoen rekenden de Leusdenaren af met concurrent EMM, dat zich tot voor zondag eveneens tot de kanshebbers re kende. Omdat ASV '65 tegen UHV/Sport ook geen fout maakte (7-16), blijven de ontwikkelingen in de competitie tot op de slotdag ongemeen spannend en waan neer LHV en ASV op de laatste wedstrijddag geen fouten meer maken, zal er zelfs een beslissings wedstrijd nodig zijn om de kam pioen aan te wijzen. Maar zover is het nog met, al zette LHV zondag een goede stap in die richting EMM blijft, zeker in Hil versum op eigen veld, een uiter mate lastig te bestrijden tegen stander en het feit dat de thuis ploeg ook nog aanspraak op pro motie kon maken, maakte alles nog een graadje zwaarder. Trainer/coach Joop Douma roemde na afloop van de wed strijd met name het collectieve op treden van zijn team: ,,Ik denk dat we als ploeg vandaag de betevre waren. We hebben de stijgende lijn, die met name in de beker wedstrijden zichtbaar werd en waarin we lieten zien een uur laing keihard te willen knokken, voort kunnen zetten en dat heeft hier naar mijn idee de doorslag gege ven. We zagen hier twee ploegen aan het werk die weinig voor el kaar onder deden, al hadden wij in de eerste helft niet het geluk om voldoende afstand te nemen. Z.e- ker in de opemngsfase had EMM geen antwoord op onze aanval en wanneer we niet vier, vijf keer op de paal hadden geschoten, haid het bij rust 6-2 gestaan. Dan had je toch wat rustiger gespeeld. Mu was het 2-3 en op het moment dat Petra Wethly in de tweede hedft geblesseerd raakt, komen we dan nog in de problemen. Ik ben dam ook bijzonder blij dat we de winsit, waar we naar mijn idee recht o p hadden, toch hebben kunnen sif- dwingen". In de eerste helft la g het initiatief bij LHV Nadat EMM op voorsprong kwam (1-0), kwaxn LHV via treffers van Jeanette Kok (2x) en Carla Mossel sterk terug: .1- 3. In het tweede kwartier ontbraJc LEUSDEN - De tenniscompetities beginnen alweer aardig op streek te raken en zo hier en daar beginnen succesjes zich voorzichtig af te tekenen. Zo staat Lockhorst 1 na drie wedstrij den op de eerste plaats, met uitzicht op de titel. Joop Douma .collectief. het de Leusdenaren echter aan geluk om meer te scoren. Achter eenvolgens troffen Carla Mossel, Ria Meyerink en Jeannette Kok het Hilversumse houtwerk, waardoor een grotere voorsprong uitbleef. Kort voor de pauze kwam EMM zelfs weer helemaal in de wed strijd door 2-3 aan te tekenen. SLOTMINUTEN Na de thee nam LHV opnieuw af stand. Nadat Jeanette Kok een strafworp door de keepster van EMM gekeerd zag. herstelde de zelfde speelster zich even later met een treffer vanaf de cirkel. Vanuit een break-out tilde Petra Wethly de marge weer naar twee treffers: 3-5. Een incidentje verstoorde daarna echter de gang van zaken. In een poging een tegenstander af te stoppen, schoot bij Petra Wethly de arm uit de kom. Het ongemak kon gelukkig zonder al te veel problemen weer worden verhol pen, maar het had wel degelijk in vloed op de wedstrijd EMM ver kortte tot 4-5, en een hoog inge schoten bal van Jeanette Kok kon niet verhinderden dat EMM met veel later zelfs weer op gelijke hoogte kwam: 6-6 Vijf minuten voor tijd kwam LHV echter opmeuw aan de leiding door een doelpunt van opnieuw Jeanette Kok, dat een replica was van de zesde treffer. Met uitste kend keepwerk loodste de licht geblesseerde doelvrouwe Marga Rademakers haar ploeg door de spannende slotminuten heen, zo dat de Leusdenaren met de volle winst op zak huiswaarts konden keren. Met nog dne wedstrijden te gaan, staat Lockhorst 1 met 23 pun ten uit drie wedstrijden op een ge deelde eerste plaats met Bosheim. En door de - als gevolg van slecht weer - uitgevallen tweede compe titiedag, treffen beide teams elkaar nog twee maal. Zondag won Lockhorst thuis van De Bree uit Scherpenzeel met 7-1 Madeion en Birgit Schoemaker wonnen met 6-1, 6-1 en 6-1, 6-0 Frank Vissers met 7-5, 6-3 en Ar thur Scherpenzeel met 6-3, 6-3. De eerste en tot nog toe de emge par tij, die werd verloren, was de he ren-dubbel, 4-6, 6-7. De dames de den het beter 6-0, 6-0. Ook de mi xed-partijen werden gemakkelijk gewonnen: 6-1, 6-2 en 6-3, 6-1. Het eerste zaterdag mixed team heeft ook haar vierde partij in suc cessie gewonnen. Dit keer werd Hilversum C met 5-0 aan de zege kar gebonden. Hiervoor waren dit keer verantwoordelijk Hans Bos boom, Ruud Hoksbergen, Hans Bolk en Gré Hoksbergen. Aan staande zaterdag treffen zij naaste nvaal Huizen A, waarvan de eerste keer met het kleinste verschil 3-2 werd gewonnen. De teams van LTV Leusden speelden wisselvallig. Belangrijk was de uitslag van het eerste en het tweede zondagmixed team, omdat die de punten wel kunnen gebrui ken. Beiden kwamen tot 4-4 dit weekeinde en dat is op zich een aanvaardbaar resultaat, maar het betekent wel dat er voor het be houd m de derde en vierde klasse nog stevig geknokt zal moeten worden. Het eerste zaterdagmixed team bleef aan de winnende hand. Door met 4-1 te zegevieren krijgt mén langzamerhand uitzicht op het spelen van promotiewedstnjden om een plaatsje in de eerste klasse. Het tweede en derde team kunnen zich handhaven in de tweede klasse. Ondanks het grote aantal uitvallers bij LTV De Eemelaar, werden er toch redelijke resultaten geboekt. Met name het optreden van Ineke Zwanikken als invalster in het zaterdag A-team was verras send sterk. UITSLAGEN LTV Lockhorst Uitslagen zondag Senioren 1 - De Bree 1 7-1 Senioren 3 - Weldam 2 7-1 Veenendaal 2 - Senioren 4 3-5 Junioren 1 - ULTC Iduna 1 6-2 Junioren 2 - Lelystad 2 5-3 Uitslagen zaterdag Senioren A - Hilversum C 5-0 Hilverheide B - Senioren B 1-4 Semoren C - Eemelaar A 1-4 De Doelen C - Semoren D 2-3 Risenborg C - Senioren E 2-3 Heren A - Laren A 2-4 Naarden B - Heren B 2-4 Volta C-Heren C 3-3 Junioren A - Shot A 1-5 Maarn A - Junioren B 5-0 Junioren C - Bosch en Duin C 5-0 Jongens 17A - Dicke Rijst 5-3 OSM '75 15A - Jongens 15A 0-8 Jongens 15B - Soesterberg C 4-4 LTV DE EIMELAAR Zaterdag Lokhorst C - Semoren A 1-4 Semoren B - Amerongen B 3-2 Büthoven C - Semoren C 4-1 Volta B - Heren A 2-4 Heren B-WeldamB 1-5 Armuda C - Heren C 5-1 Junioren - Flehite B 0-5 Jongens 15 - Soesterberg B 3-5 Zondag Senioren B - Lokhorst 7 0-8 Laakhuisje 1 - Junioren 1 4-4 Dinsdag Lockhorst B - Dames A 3-1 Dames B - Hooglanderveen B 3-1 Woensdag Jongens 12 - Baarn B 7-1 LTV LEUSDEN Zaterdag Leusden A - Hilverheide A 4-1 Bosch Duin A - Leusden B 5-0 Leusden C - Eemslag A 0-5 Risenborgh A - Leusden D 2-3 Leusden E-HeksenmeppersC 4-1 Eemnes A - Leusden F 3-2 Iduna A - Heren A 0-6 Heren B - Tautenburg B 6-0 Junioren A - Ludenti A 3-2 Soesterkwaruer A - Junioren B 3-2 Jongens A (t/m 17)- 't Stort A 4-4 Odijk A - Jongens A (t/m 15) 4-4 Meisjes A - Uitwijk A 3-5 Blancum A - Meisjes B 4-4 Zondag 't Sticht 1 - Leusden 1 4-4 Uitwijk 1 - Leusden 2 4-4 Leusden 3 - Griffensteijn 4 2-6 Oudenrijn 2 - Leusden 4 6-2 Spitsbergen 1 - Heren 1 6-0 Heren 2 - Vleuten/Meem 2 3-3 Heren 3 - Woerden 1 2-4 Junioren 1 - De Bree 1 5-3 Junioren 2 - Strokei 3 8-0 Dinsdag 12 mei Dames A - Randenbroek D 4-0 Dames B - Alta E 4-0 de Kamp D - Dames C 1 -3 Nienhof G - Dames D 3-1 Soesterberg C - Dames E 4-0 Dames F - Hoogland H 3-1 Woensdag 13 mei (t/m 12) Junioren A - Maarn A 4-6 Risenborgh A - Junioren B 6-4 ACHTERVELD - Afgelopen zon dag werd het Kringvoetbaltoer nooi van de KPJ gehouden. Het toernooi vond plaats in Achter veld. Er werd deelgenomen door vier heren- en vier dameselftal len uit Achterveld, Hoogland en Eemnes. Het werd een sportieve dag, hoe wel er soms wel eens fanatiek werd gespeeld. Aangemoedigd door een groot aantal supporters werd er een aantal wedstrijden gespeeld om uiteindelijk via de fi nale de winnaar te kunnen aanwij zen. Na zeer spannende wedstrijden bleek dat Achterveld 1 en Achter veld 2 het in de finale tegen elkaar moesten opnemen. Dit werd een zeer spannende wedstrijd, die in een gelijkspel eindigde Tenge volge hiervan moest de wedstrijd door middel van het nemen van penalties worden beslist. Het bleek dat Achterveld 1 de beste was en als eerste eindigde. De uitslag was. 1. Achterveld 1; 2. Achterveld 2; 3. Eemnes 1 en 4 Hoogland 1 Dames: 1 Hoogland 2; 2. Hoogland 1; 3. Achterveld en 4. Eemnes. LEUSDEN - Het lot van de korfballers van Antilopen blijft tot het laatste moment onzeker. Na het 6-6 gelijke spel op de orlaatste speeldag van de competitie hebben de Leusdena- nog steeds geen kans gezien Thor, dat zelf tegen Sportclub k niet verder kwam dan een puntendeling (5-5), definitief van h af te schudden. h zo blijft het gat dat Antilopen Thor scheidt twee punten, een iterstand die Thor in theorie op laatste speeldag zou kunnen Kimaken. Toch is het de vraag lat m de praktijk geen te zware jave zal zijn, omdat er dan tegen chten gescoord zal moeten :den. intilopen daarentegen hoeft over de laatste wedstrijd ook al te veel illusies te maken. Het onwaarschijnlijk dat de Leus- aren er tegen kampioen VES in en slagen minimaal eén punt len te halen, waarmee men op en kracht de veilige haven bin- loopt. bor het gelijke spel dat Thor in Sportclub het noteren (en dat Karmelen toch als een teleur- ling ervaren zal zijn), miste An- pen zaterdag een uitgelezen gelijkheid om promotie naar de irgangsklasse af te dwingen, voorhand leken de mogelijkhe- daartoe wel aanwezig, hele- i1 omdat de tegestander voor de Istrijd als promovendus gehul- i werd. Kinderdijk bleek ech- allerminst bereid om voor de de sdenaren hand- en spandien- ite verrichten. En omdat ook de voo rst wamg acterende scheids- hter de nodige spaken m het ke istak, mocht Antilopen achteraf van geluk spreken dat er in ïr geval nog een punt binnen- Id werd. och hebben de Leusdenaren. inks alle tegenwerking, riante lelijkheden gehad om zelf de nuft binnen te halen. Maar zoals zo dit seizoen, bleek men ook nu niet bij machte strafworpen te Iveren (twee m getal) en dat !e de bezoekers de winst. 9 (DIENSTE de eerste helft zagen de toe- uwers, onder omstandighe- die op het oog heel aanvaard baar leken, maar die bij nader in zien verre van ideaal waren (vooral diagonaal over het veld waaiende wind speelde de spelers parten), twee ploegen aan het werk die ui terst omzichtig aan de slag gingen. Hoewel de ploegen met veel voor elkaar onder deden, maakte Kinderdijk zeker m de eerste helft een betere indruk. Men vond el kaar makkelijker, hep een stapje harder en buitte het fysieke over wicht goed uit. In de score kwam dat echter niet tot uitdrukking en dat mag mede de verdienste van de bezoekers genoemd worden. Toch was het de thuisploeg die de score al vroeg opende, via een af standsschot en miste Antilopen, in de persoon van Koos Memsma, de gelijkmaker omdat hij een straf worp om zeep hield. In de twintigste minuut was het echter wel raak. Van afstand schoot Jolanda Versteeg raak en twee minuten later nam Antilopen zelfs een voorsprong via invaller André Kooi (die een uitstekende indruk achter het): 1-2. Voor rust herstelde Kinderdijk het evenwicht alweer. Koos Memsma, die het met een ware reus als tegenstander niet makke lijk had, kreeg een afstandsschot om zijn oren. Maar na 26 minuten was m de eerste helft de koek op. Zonder echt te overtuigen zochten beide ploegen de vijandelijke korf en de toeschouwers konden er dan ook met echt rouwig om zijn dat men van de scheidsrechter even de gelegenheid kreeg om de warmte van de kantine te mogen opzoeken. AANVECHTBAAR Het gezapige spelletje van voor de pauze werd onmiddellijk na de hervatting los gelaten. Vanaf de eerste balbehandehng was er sprake van leuk korfbal van beide kanten, waarbij Antilopen de in druk wekte beter te zijn ingespeeld op de tegenstander. Doelpunten bleven ook niet uit. Kinderdijk her opende van afstand, maar het ant woord van Antilopen het slechts een paar tellen op zich wachten. In de achtenveertigste minuut speelde Margreet Versteeg en Jea- net Jekel een overtalsituatie keurig uit, waarbij Jekel de kroon op het werk zette door de gelijkmaker door de korf te sturen. De fase die volgde, en waann de scheidsrechter een uiterst du bieuze hoofdrol voor zich opeiste, leek Antilopen de kop te gaan kos ten. Binnen twee minuten kende hij Kinderdijk twee treffers toe, die op uiterst aanvechtbare gronden wer den toegekend. In de vijftigste mi nuut schoot één van de gastheren, terwijl hij duidelijk verdediad werd en bij een volgende gelegein- heid kende hij Kinderdijk ondor gelijksoortige omstandigheden een strafworp toe, die door cile thuisploeg dankbaar m ontvang st genomen werd. Het pleitte voor Antilopen dat men op dat moment karakter toonde. Terwijl buiten de lijnen de gemoederen bij Kees van Buren e?n Fred Ferregeau hoog oplaaiden (de laatste werd om die reden dan ook achter de reclameborden ge sommeerd, van waaruit hij wel de gang van zaken verder mocht be commentariëren), hielden de Leus denaren m het veld het hoofd kool. Zelfs toen men nog een tegenvaller te verwerken kreeg m de vorm vam een enkelblessure bij Jolanda Ver steeg (zij werd vervangen door Evehen van Rooyen) bleef men rustig. Tien minuten later werden de gasten hiervoor beloond Gert Graafland zag zijn kans van afstand schoon en Joyce Osnabrugge volgde zijn voorbeeld door ook raak te schieten: 5-5. Vier minuten voor tijd kregen de Leusdenaren zelfs een uitgelezen kans om de wedstrijd te beslissen. Antilopen kreeg een strafworp toe gekend, maar het gebrek aan rou tine in het vak dat op dat moment aan het aanvallen was wreekte zich op het cruciale moment m de wed strijd. Frank van de Pijpekamp miste, en meteen daarop greep Kinderdijk aan de andere kant van het veld wel de kans. Via een straf worp kwam men vlak voor tijd op voorsprong. Dat ging Margret Versteeg te ver. Met nog een paar seconden te spelen loste zij van achter de korf een schot dat tot grote vreugde van de Leusdenaren langs de kant doel trof. Antilopen kreeg daarmee waar men minimaal recht op had, al bracht het in de competitie nog met de verlossing waarop men hoopte. LEUSDEN - Zoals reeds vele ja ren organiseert het Jongerencen trum „De Til" op Hemelvaartsdag, 28 mei. het dauwtrappen. Dit jaar is er de gelegenheid een fiets of wan deltocht te maken. De tochten zijn met aan tijd gebonden. De start vindt plaats tussen 5.00 en 6.00 uur in de morgen. Deelname kost 2,- per persoon Tijdens de tocht wordt koffie of thee aangeboden. Iedere deelnemer die de tocht vol brengt, ontvangt een fraai herinne ringsvaantje. Belangstellenden kunnen na de tocht tegen betaling gebruik ma ken van een ontbijt. Zij dienen dit wel voor 27 mei, na 19.00 uur, op te geven bij: „De Til", telefoon 941826, of bij Jos Hilhorst, telefoon 941223. LEUSDEN - Als gevolg van de re genval kon de boerderijen-fiets tocht van de Historische Kring Leusden afgelopen vrijdag niet doorgaan. De tocht zal nu vrijdag 22 mei plaatsvinden. De tocht van 29 mei blijft gewoon op het pro gramma staan. De tijd en plaats van vertrek is ongewijzigd; om 19.15 uur vanaf het plein voor de Geertru- dishof aan de Hamersveldseweg LEUSDEN - Bij de schaakvereniging Leusden is de zomercom petitie weer begonnen. De indeling was door de heren Rietveld en Wisman zo gemaakt dat de sterkere spelers allemaal zwar t hadden tegen de wat minder sterken. De 'normale' rij uitslageiti zou dus uit alleen maar overwinningen voor zwart bestaan. Maar misschien zorgde de exposi tie van de Vrije Kwasten in het speellokaal (en dan in het bijzon der van de prachtige naakten van Van Bergen Henegouwen) voor concentratieproblemen bij som migen Anders vallen uitslagn als Te Winkel - Kerkhof en Rietveld - Uneken moeilijk te verklaren. Uitslagen ronde 1 Staal-E. Zijlstra 0-1 Rietveld - Uneken 1 -0 Boogaard - v Santen 0-1 v. Dalen - P. de Jager 0-1 Wisman - Tj. Zijlstra 0-1 Te Winkel - Kerkhof 1-0 Valkenburg - v. Ooik 1-0 Quelle-Vos 0-1 Veenendaal - Moed 0-1 v.d. Linde - Stienen 0-1 R. Visser - Gerrits 0-1 Willigenburg - Vroon Vz-Vz Oosting - Boemaars 0-1 v d. Pol - Elschot 0-1 v. Zwol - Agterberg 0-1 Sommige van de 'normale' uitslai- gen moesten ook zwaar bevoch ten worden In de partij Boogaard - v. Santen leek het lange tijd twij felachtig of zwart wel genoecj compensatie had voor het geof ferde matenaal. Uiteindelijk brak de witte verdediging toch en er volgde een krachtig slotakkoord: 30.Lf4xh2! Wit gaat ten onder aan de penning van de toren op g2. 31 Df2-f3 Lh2-f4 32. Khl-gl Lf4xe3 Wit geeft op. Op 33. T£2 (onver schillig welke toren) neemt zwart gewoon de dame Zaterdag nam een Leusdense af vaardiging deel aan het Neder lands kampioenschap snelscha ken voor clubteams in Beverwijk In de sterk bezette categorie B3 ondervonden de Leusdenaren dat clubs uit de landelijke competitie (Leusden speelt zelf in de hoogste klasse van de regionale competi tie) vaak net wat meer kwaliteit hebben. Maai* met een goede eindsprint deed Leusden de laatste plaats nog net over aan het Bossche HMC. LEUSDEN - De competities m de Hoofdklasse zaterdag van de afdelmg Utrecht en in de eerste klasse zondag van diezelfde afdeling (waarin de teams van Roda '46 en Achterveld uitkwamen) hebben nog en staartje gekregen. Zo werd afgelopen zaterdag op het Burgemeester Buimngpark de degradatiewedstrijd m de Hoofdklasse tussen Veluwse Boys en SVL gespeeld. Het zit de competitieleider niet mee, want beide ploegen konden er na 120 minuten nog met uitkomen wie er terug zou moeten naar de eerste klasse. Bij het verstrijken van de reguliere speeltijd stond het 2-2, waarna er verlengd kon worden. Ook toen toonden de kemphanen opmerkehjke eengezinsheid. Via een treffer van SVL in de laatste minuut werd het 3-3, waarmee de wedstrijd og eens gespeeld zal moeten worden. Het duel is nu voor volgende week zaterdag vastgesteld, weer in Leusden. Aanvang 14.30 uur. In de eerste klasse viel er nog veel meer te verhapstukken. Niet alleen moesten twee ploegen het kampioen schap m een extra wedstrijd betwisten, onderin moest een heuse nacompetitie gepland worden tussen dne ploegen, om slechts één beschikbare plaats in de eerste klasse. Austerhtz verschafte zich daarbij goede papieren door de eerste ontmoeting tegen Actif) thuis winnend af te sluiten (3-1Wanneer de ploeg uit Austerhtz donderdag bij Laren wmt, degraderen Laren en Actif. Bij winst van Laren wordt zondag het duel Actif - Laren gespeeld. Bovendien werd de kampioen bekend In Hilversum op het terrein van FC Hilversum (Crailo) versloeg Nederhorst BFC met 2-1, waardoor de Bussummers, die wekenlang de Ujst aanvoerden, uitemdelijk toch met lege handen bleven staan.

Leusder Krant | 1987 | | pagina 7