LHV blijft op slotdag competitie met lege handen achter Leos Moving Sound Jeugdtoernooi brengt absolute jeugdtop Onderlinge competitie Schaakvereniging beëindigd Vijf-minuten snelschaak- toernooi bij SVL L U V II) 3 01 krean t Dames missen kampioenschap door verlies tegen SDO Minasgas uit Brazilië wordt publiekstrekker bij uitstek Uitslag puzzelrit Aanstaande vrijdag: DINSDAG 26 MEI 1987 Sport 12 LEUSDEN - Voor de handballers van LHV restte op de slotdag van de veldcompetitie slechts een forse kater. Zo stelden de heren via een forse 7-22 overwinning de tweede plaats veilig, maar promotiewedstrijden leverde dat niet meer op. De dames gaven in de laatste wedstrijd de kansen op een kam pioenschap uit handen, door van SDO te verliezen (7-8). ASV '65 profiteerde en haalde de titel in de tweede klasse A binnen. Het had allemaal zo aardig kunnen zijn. Voor de teams van LHV aan hun laatste wedstrijden in de veld competitie begonnen, waren de vooruitzichten bijna net zo zonnig als het weerbericht van Harry Ot- ten en de zijnen voor het week einde. Zo stak bij de heren het ge rucht de kop op dat er mogelijk een extra plaats in de eerste klasse zou vrijkomen. «Een extra plaats, die dan door de beste van de nummers twee in de tweede klassen zou mogen worden inge nomen En op voorhand leek LHV een uitstekende kandidaat om m ieder geval voor de beslissings wedstrijd in aanmerking te ko men. De teleurstelling was dan ook groot toen voor de wedstrijd te gen Corbulo al berichten binnen sijpelden dat het Utrechtse DSO via beslissingswedstrijden terug werd verwezen naar de hoogste afdelingsklasse, waardoor er daar nog slechts plaats was voor de kampioenen uit de tweede klasse. Maar LHV had nog een tweede potje op het vuur. De dames deel den bij het ingaan van de laatste ronde de eerste plaats met het An- keveense ASV '65 en bij winst zou den de Leusdenaren zich mini maal plaatsen voor een kampioen wedstrijd. Zo ver zou het echter ruet komen. In een van zenuwen bolstaand duel ging de formatie van Joop Douma ten onder tegen het lastig te bestrijden SDO uit Bussum (7-8) en omdat ASV '65 eenvoudig won van Nijenrodes 2 (8-15), gingen de kampioensbloe- men aan de neus van de Leusde naren voorbij. De dames krijgen echter nog wel een herkansing. In het vrouwen handbal is er dit seizoen namelijk wel ruimte voor versterkte promo tie LHV, dat als tweede eindigde in de competitie, komt uit in een beslissingswedstrijd met de num mer twee uit de tweede klasse B. Die wedstrijd zal op 14 juni aan staande worden gespeeld. Wie de tegenstander zal zijn, is op dit moment nog niet bekend. AFSCHEID Hoewel er bij de heren uiteinde lijk niets meer op het spel stond, sloot LHV het seizoen waardig af. De Leusdense debutanten op dit niveau bereidden hun trainer/ coach Joop van der Willik een passend afscheid door nummer drie Corbulo volledig weg te spe len. Vanaf het begin hanteerden de Leusdenaren een zeer hoog tempo, en na de eerste aanvalsgol ven wist de tegenstander zich al kansloos. Via 0-5, 2-6 ging men met 3-10 pauzeren, waarna men zich in het tweede bedrijf kon toe leggen om het perfectioneren van de eindstand Met 7-22 konden de Leusdenaren genoegen nemen. De eerste aanval leverde gelijk al succes op. Ronald Morren brak op de hoek door en kon slechts ten koste van een onreglementaire stop van scoren afgehouden wor den. Arjan Schneiders had daarna weiiug moeite om de toegekende strafworp te verzilveren, waarna het hek van de dam was. Voor de eerste tien minuten verstreken wa ren, had de arme doelverdediger van de tegenstander al vijf treffers om zijn oren gekregen. Ed Davids, Henk Menting (samen goed voor elf treffers), Daan Bleuel en ander maal Arjan Schneiders tekenden voor de produktie. Na een tegentreffer tilde Jos de Valk (die op de cirkel zeeën van ruimte kreeg, maar zondag de scherpte miste om daar in doel treffend opzicht profijt uit te trek ken) de stand naar 1-6, waarna Ed Davids, Paul Lindeboom, Arjan Schneiders en Henk Menting een nieuwe demarrage gestalte ga ven. Met 3-10 brak de rust aan. Na de rust pakte LHV de draad op waar die voor de thee was blijven liggen. Het moegestreden Cor bulo werd nu aan alle kanten voor bij gelopen. De Leusdenaren ken den geen genade en bleven op jacht naar meer treffers, al was het maar om de teleurstelling over de gemiste promotie af te reageren. Bij 7-22 vond men het blijkbaar vol doende, waarna de LHV-ers naar Leusden terug keerden om het af scheid van Van der Willik luister bij te zetten. KATER ,,Ik blijf met een enorme kater zit ten." Dat was de eerste reactie van trainer/coach Joop Douma na afloop van de wedstrijd tegen SDO. „Het is de tweede keer dit seizoen dat een kampioenschap aan ons voorbij gaat en hoewel er nog kansen op promotie zijn blijft het erg jammer dat we de titel hebben moeten laten schieten. Als trainer met enige ambitie is een kampioenschap toch het mooiste wat je kan bereiken." „Ik denk ook niet dat het nodig was geweest", vervolgt Douma. „SDO handbalde niet echt, maar omdat we niet echt los komen, gaat de druk om te moeten preste ren, wellicht onbewust, een te grote rol spelen. De nervositeit was op een gegeven moment van de gezichten af te lezen." „De eerste tien minuten hebben we het initiatief gehad, maar om dat er geen afstand genomen werd, zakte het daarna weg. Er werd te gehaast gespeeld, wat veel onnodig balverlies tot gevolg had. Als je dan ook nog vier keer op de paal schiet, kun je het na tuurlijk wel vergeten." De ploeg heeft zich vandaag te weinig aan de opdracht gehou den", analyseert Douma. „Syste men werden te weinig ingezet en juist vandaag lagen de kansen op de cirkel. Maar dan moet die ruimte ook wel gecreëerd wor den." Toch had LHV in de beginfase al de kans om SDO op de knieën te krijgen. Tot twee keer toe namen de Leusdenaren een voorsprong van twee punten, een voorsprong LEUSDEN - Vrijdag 29 en zaterdag 30 mei aanstaande is het weer zover. Dan geeft in de Leusdense Korf de crème de la crème van het nationale jeugd volleybal weer acte de présence op het 8e jeugdtopvolleybaltoernooi van LEOS, dat voor deze gelegenheid de weidse naam LEOS Moving Sound Toernooi heeft meegekregen. Het bijprogramma is overigens ook niet te versmaden. De volleyballiefhebber (en wie is dat nou eigenlijk niet?) wordt door de organisatie in staat gesteld kennis te maken met nationale en internationale topploegen, die demon stratie wedstrijden zullen verzorgen. Wal dacht u m dit verband van bijvoorbeeld Minasgas uit Belo Ho- rizonte, Brazilië? Wellicht dat de naam u m eerste instantie niet zo heel bekend zal voorkomen, maar als we u vertellen dat de ploeg m eigen land bekerfinalist was en in de competitie hoog meedraait, ter wijl Brazilië als volleybalnatie tot de absolute wereldtop behoort, hoeft aan de kwaliteit van de ploeg nau welijks meer getwijfeld te worden. De Braziliaanse dames, die tech nisch fraai volleybal hoog m het vaandel voeren, spelen op de slot- avond van het LEOS jeugdtoernooi een oefenwedstnjd tegen de Apel- doornse eredivisionst PZ Dynamo uit Apeldoorn. En dat is een ploeg waar Leusden een haast histori sche band mee heeft. Niet alleen vonden de ex-LEOS trainers Bram Roos en Jan Brandsma in Apel doorn emplooi, maar dit seizoen zullen maar liefst drie oud-LEOS speelsters deel uitmaken van de selectie die in Leusden tegen Miru- gas in het stnjdperk zal treden. Naast Jolanda de Wild en haar zus Marja, zal dit jaar ook Lisette van de Ven deel uitmaken van de Apel- doornse ploeg. Lisette knjgt het overigens nog druk, want op vrij dagavond zal ze waarschijnlijk ook in actie moeten komen m Jong Oranje, vong jaar nog toernooiwi- naar m Leusden, dat voor deze ge legenheid een demonstratie wed strijd tegen Delta Lloyd zal spelen. JEUGDTOP Dit en nog veel meer kon LEOS- voorzitter Willem van de Ven niet zonder trots bekend maken op een persconferentie, die afgelopen vrijdag in „De Meent" werd be legd. Op de persbijeenkomst wa ren vele prominenten uit de volley balwereld aanwezig om verschil lende facetten van de achtergrond van het LEOS jeugdtoernooi nader te belichten. Zo bevonden wij ons bijvoorbeeld in gezelschap van de heren Veger (manager Jong Oranje B, jongens), Jaques Kunen Gong Oranje A, meisjes), Duel Gong Oranje B, meisjes), Veldhuizen (manager PZ Dynamo), Hans Kluyt (organisatie Minasgas - PZ Dyna mo), Martin Joosten (voorzitter or ganisatie LEOS Moving Sound Toernooi) en voorzitter Van de Ven. Commissievoorzitter Joosten lichtte de achtergronden van het LEOS-toernooi toe: „Na een jaar of acht ervanng te hebben opgedaan, ligt er nu natuurlijk een goed draai boek. Toch kunnen we pas laat in het jaar met de daadwerkelijke or ganisatie van start gaan, omdat - als je zoals wij de kwaliteit van het toernooi wilt waarborgen -, zult moeten wachten op de uitkomsten van de nationale clubkampioen schappen, waar het gros van de uitnodigingen uitgereikt worden. Die worden echter pas in januari gespeeld, zodat we pas half maart met de feitelijke voorbereidingen kunnen beginnen. Maar ik denk dat we door de jaren heen wel heb ben bewezen dat we de organisatie van een dergelijk groot evenement aan kunnen, en ook voor dit jaar zijn mijn verwachtingen ten aanzien van het toernooi weer hoog ge spannen. In ieder geval hebben we de absolute jeugdtop in huis ge haald". Op de deelnemerslijst prijkt ook een buitenlandse ploeg. Uit Duits land is TV Ruelzheim afkomstig, maar de sterkte van dit team laat zich moeilijk inschatten. Toch hoopt de organisatie in de toe komst de internationale deelname te vergroten Joosten: „We willen graag tot een internationaal top toernooi uitgroeien en ik denk, dat we dat met dit team zouden moeten kunnen realiseren". JONG ORANJE Het LEOS Moving Sound Toer nooi ontleend zijn naam aan spon sor Philips, die dit jaar een sub- Maija de Wild stantiele bijdrage leverde. De extra middelen werden door de organi satie vooral gebruikt om het toer nooi meer cachet te geven. Zo werd het bijvoorbeeld mogelijk om de op papier zeer aantrekkelijke ploegen voor het spelen van de monstratiewedstrijden naar Leus den te halen, maar daarnaast zullen er op vrijdag en zaterdag m De Korf video-apparatuur en beeldscher men aanwezig zijn, waarop de deelnemers zichzelf, dan wel de tegenstanders aan het werk kun nen zien. Aan het toernooi zelf doen vier Jong-Oranje-teams mee, die op dit toernooi voor het eerst in wed strijdverband zullen uitkomen. In tegenstelling tot vorige jaren zullen er dus twee dames- en twee he renteams actief zijn, op uitdrukke lijk verzoek van de bondscoaches, die nu de gelegenheid krijgen de complete selecties aan het werk te zien. De tegenstand van de Jong Oranje-teams komt, naast afvaardi gingen van de organiserende ver eniging, onder andere van Zeven huizen, Acco/Dos, ATC'65, Thor- nax, Havoc, Luctor, Hillhout Reflex, Vollkei en PZ Dynamo. Op vrijdagavond treden Jong Oranje A en- Delta LLoyd tegen el kaar in het strijdperk. Jong Oranje won in deze samenstelling reeds twee keer eerder het LEOS-toer nooi, en om die reden leek het manager Jaques Kunen niet interes sant om nog een keer mee te doen. Kunen: „Wij zijn op dit moment echt te sterk om nog mee te doen aan het toernooi. Daarom vind ik het des te aardiger dat er op een ande re manier een mouw aan gepast kon worden, in de zin van het spe len van een wedstrijd tegen een nationale topper (Delta Lloyd). Daar verwachten wij dan ook veel van", aldus Kunen, die desge vraagd ook nog kon meedelen dat de Leusdense Lisette van de Ven voorlopig nog deel zal uitmaken van de Jong Oranje-selectie. „De groep wordt dit jaar nog van 15 naar 12 speelsters teruggebracht, en Lisette behoort met tot de afval lers", zegt Kunen, die met zijn ploeg op weg is naar kwalificatie voor de Europese Kampioenschappen in Italië volgend jaar. Kortom, alle in grediënten voor een spetterend volleybalweekend lijken ook dit jaar volop aanwezig, zodat er door de liefhebber reikhalzend naar uit gekeken kan worden. Kaarten voor de evenementen zijn m de voorver koop verkrijgbaar bij de Leusden se filialen van de Bondsspaarbank en Vroom en Dreemann. Programma: Vrijdag 29 mei: 10.30-13.30 uur: Training Jong Oranje A, o.l.v. Bondscoach Pang, m De Meent (voor publiek toegankelijk). 10.00-17.00 uur: Poulewedstrijden LEOS-jeugdtoer- nooi in De Korf. 19.30 uur: Demonstratiewedstrijd Delta Lloyd - Jong Oranje. Zaterdag 30 mei: 09.00-12.00 uur: Poule wedstrijden LEOS-jeugdtoer- nooi in De Korf. 12.30-15.30 uur: Kruisfinales 16.00 uur: Finale. 17.30 uur: Einde en prijsuitreiking. ACHTERVELD - Zondagmiddag werd door de A.M.B.C.-Achter- veld een puzzelrit gehouden. Deze Grasrit, uitgezet door de heer Van de Heuvel uit Putten, had een lengte van ongeveer 40 km. Er waren deze maal 22 deel nemers Dankzij het mooie weer werd het een gezellige en mooie rit. Nadat de rit door de uitzetter met de deelnemers was bespro ken, werden de prijswinnaars be kendgemaakt. Er kon worden deelgenomen in de tour- en sport- klasse. De rit werd onder een ei gen reglement verreden. De prijs winnaars waren: A-klasse: 1. E v.d. Broek, Amersfoort: 5 strafpunten; 2. H.C. v.d. Rost, Weesp: 92 straf punten; 3. J.A. Slomp, Hoornaar: 121 straf punten. De poedelprijs was voor A. Duits, Putten met 247 strafpunten B-klasse: 1. A.M. Slomp, Hoornaar: 120 strafpunten; 2. H. v.d. Broek, Putten: 183 straf punten; 3. A. Luijs, Leusden: 213 strafpun ten; 4. A. Zwaaf, Spakenburg: 240 strafpunten. De poedelprijs was voor H. de Vnes, Barneveld, met 497 straf punten. De volgende rit wordt zondag 21 juni verreden. Jolanda de Wild 19.30 uur: Minasgas (Belo Horizonte, Brazilië) - PZ Dynamo. Poule-indeling meisjes (vrijdag 29 mei) Poule A: 1. LEOS 2. Jong Oranje 1 3. Zevenhuizen 4. Acco/Dos 5. ATC'65 Poule B: 1. TV Ruelzheim 2. Thornax/ 3. Havoc 4. Jong Oranje 2 5. Luctor Poule-indeling jongens (vrijdag 29 mei) Poule A: 1. LEOS 2. Thornax 3. Jong Oranje 1 4. Acco/Dos 5. Hillhout Reflex Poule B: 1. Vollkei 2. PZ/Dynamo 3. Zevenhuizen 4. Ichthus 5. Jong Oranje 2 LEUSDEN - De einduitslag van de onderlinge competitie van de schaakvereniging Leusden is nu helemaal bekend. Alle af gebroken partijen zijn beslist en in de stand verwerkt. Dat Wim Welker de nieuwe clubkampioen zou worden, was al bekend. Groep 2 werd gewonnen door Egbert Moed (14e plaats). Jaap de Jager won groep 3 en eindigde nog boven de winnaar van groep 2 (8e plaats). Ook de nummer 2 van groep 3, Dick v. Ooik kan dat laatste zeggen: hij eindigde als elfde. Erg spannend was het in groep 4. René Stienen won, met Johan Gerrits en Zeger Vroon nèt achter hem (plaatsen 17-19). Ruud Visser won Groep 5. De tweede ronde van de zomer competitie bracht minder verras singen als de eerste. Het zal er wel aan gelegen hebben dat de expo sitie van De Vrije Kwasten had plaatsgemaakt voor een expositie over enkele bestemmingsplan nen. Geen naaktschilderijen meer, maar overzichtskaarten en bouwtekeningen. Dat leidt minder af en inspireerde tot meer nauw keurigheid en goede planning. Uitslagen ronde 2: E. Zijlstra-Valkenburg 1-0 P. de Jager - Te Winkel 1-0 Vos-Rietveld 1-0 Agterberg - Moed 0-1 Elschot - Stienen 1-0 Boemaars - Gemts V2-V2 Peperkamp - Willigenburg 1 -0 Vroon - Jde Jager jr. 1-0 Uneken - Halkes 1-0 v. Ooik - Kerkhof 0-1 v. Zwol - v.d. Pol Vz-Vi v. Dalen - Veenendaal 1-0 Oosting - R. Visser 0-1 Nijhof - Staal V2-V2 Met 2 uit 2 gaan op kop: Erwin Zijl stra, Pieter de Jager, Egbert Moed, Theo Elschot en Carel Vos. Carel Vos ging langs de rand van de af grond tegen Andrée Rietveld. Die wilde zijn stunt van vorige week (winst tegen Bert Uneken) nog eens overdoen en had met zwart al een gewonnen stelling toen hem het volgende overkwam: Wits laatste zet (Tgl-fl) was een nogal opzichtige valstrik. Normaal trapt geen clubschaker daai Maar Rietveld zat in tijdnood Rietveld - op de drempel van triomf - stond stijf van de zenuwe Hij trapte er dus wel in en sloeg i pion op g5. Natuurlijk verhuis* toen de witte toren onmiddeli van fl naar f4. Eerst werd R11 velds gelaat getekend door 0: zetting, daarna door berusting diepe, diepe zelfhaat. Die zelfha groeide nog toen bleek bij h analyseren, dat het dameverhi nog niet eens zo erg was. Maai was er zó door van slag geraa dat hij de beste voortzetting nc een paar maal miste. Routinier Vi maakte het toen genadeloos u Gelukkig voor de gemoedsn van Rietveld had hij zijn overwi ning van vorige week nog om te teren. Het is toch nog 50% teg< twee spelers uit het eerste tea: Maar als hij nou in de diagramsti ling eenvoudig De4-d3 f had g speeld... Opmerkelijk was dat Pieter de ger won van Gerhard te Wink* maar dat het maar negen zette duurde wel. Ook dat Arnold P perkamp van Dick Willigenbui won verbaasde niemand. Wü genburg was lange tijd bekend a wielrenner, maar schaken in d verband doet hij nog maar he* kort. Dat hij Arnold Peperkamt een zéér ervaren speler, ma liefst 67 zetten bezighield, is de wel een compliment waard. LEUSDEN - Aanstaande vrij dag organiseert de schaak vereniging Leusden weer het traditionele 5-minuten snel- schaaktoemooi. Iedereen kan hieraan meedoen en... ieder een wint ook een pnjs. De sfeer tijdens dit toernooi is altijd gezellig en ontspannen. Er wordt echt wel om de pun ten gespeeld door velen, maar het fanatieke van andere toernooien, waar soms grote geldpnjzen te verdienen zijn, ontbreekt. En door de herin delingen speelt iedereen te gen tegenstanders van gelijk waardig mveau. Ook voor mensen die met zo vaak scha ken is dit dus een leuk toer nooi. Datum en tijd: vrijdag 29 mei 19.00 uur. Plaats: Kelder Gemeentehuis. Kosten: 4,-(onder de 18 jaar: 2,-) Opgeven bij: J. v. Santen, tel. 941332 (graag zo spoedig mo gelijk). Ria Meyerink doet alle mogelijke moeite haar ploeggenoten duidelijk te maken, dat ze op de cirkel zo vrij staat als een vogeltje. Het mocht niet baten: LHV verloor met 7-8, en zag het kampioenschap in rook opgaan. Voorde wedstrijd begon, konden de dames van LHV nog breeduit lachten. Na afloop ging dat een stuk moeihjker. Staande v.ln.r.: Jeanet Kok, Mar ga Rademaker, Cien Creefhorst, Monique Hovenkamp, Ria Meyerink, en Carin Nijhuis. Zittend v.l.n.r.:Joop Douma, Carla Mossel, To Steenbeek, Petra Wethly, en Conny Oldewarris. Zij slaagden er niet m SDO te bedwmgen, waardoor zij het kampioenschap op een haar na misten. die met iets meer overleg groter geweest had kunnen zijn. Nu kon SDO in de laatste minuten voor de rust nog langszij komen, een ont wikkeling die later funest zou blij ken. Via treffers van Jeanet Kok, die voorlopig haar laatste wedstrijd voor LHV speelde, kwamen de Leusdenaren eenvoudig op 2-0, waarna SDO na een kwartier spe len uit de hoek de aansluiting her vond. LHV hield echter het initia tief via opnieuw Jeanet Kok, die een strafworp verzilverde: 3-1. Daarna brak echter een periode aan waann beide ploegen niet tot scoren kwamen en met name LHV kwam daardoor steeds verder in de problemen. SDO maakte van de toenemende onzekerheid bij de Leusdenaren goed gebruik, door vlak voor rust de achterstand goed te maken: 3-3. TOPSCHUTTER Na de pauze leek het even hele maal uit de hand te lopen, toen SDO opnieuw twee keer succes vol was: 3-5. Jeanet Kok, met vijf treffers topschutter van de Leus denaren, dichtte de kloof echter eigenhandig, waarna LHV nog even in het spoor van de tegen stander kon blijven: 5-5. Nadat SDO de zesde treffer liet noteren, kwam LHV nog eenmaal langszij, via een doelpunt van Petra Wethly uit een break-out. Een her nieuwde versnelling van SDO werd LHV echter fataal. Doelvrouwe Marga Rademaker ging niet helemaal vrijuit bij twee schoten van SDO, die er niet echt onhoudbaar uitzagen. Het had wel tot gevolg dat LHV zo goed als ge klopt was. Karin Nijhuis verkortte nog tot 7-8 met een afstansschot, maar de tijd die de Leusdenaren daarna nog gegeven was, was te kort om nog aan een gelijkspel of winst te denken. Bovendien speelde men te gehaast, waardoor het langs de lijn een mmuut of wat voor tijd, wel duidelijk was dat er voor LHV geen eer meer te beha len viel: 7-8. Uitslagen handbal Tweede klasse B (heren) Nijenrodes 2 - EMM 13-22 Laren3-Celeritas2 10-14 BHC2-DS02 13-15 Corbulo-LHV 7-22 Eindstand tweede klasse B 1. EMM 14-23 (kampioen) 2. LHV 14-20 3. Corbulo 14-16 4. Nijenrodes 2 13-13 5. DSO 2 13-12 6. Celeritas2 14-11 7. ^aren3 14-10 (gedegradeerd) 8. BHC2 14-5 (gedegradeerd) Tweede klasse A (dames) Nijenrodes 2 - ASV '65 8-15 LHV-SDO Laren 2 - EMM UHV/Sport 2 was vrij Eindstand tweede klasse A 1. ASV 65 12-18(kampio 2. LHV 12 3. SDO 12 4. EMM 12 5. Laren 2 12 6. Nijenrodes 2 li 7. UHV/Sport 2 12-2 (gedegi deerd) 8. RHC 0-0 (teruggetrokke SENIOREN DS LHV - SDO LHV 2 - ASV Vianen HS Corbulo - LHV LHV 2-ASV Vianen JEUGD DJ LHV-DWSM MA LHV 2 - Limvio JA LHV - UDSV 2 DS 2 LHV 2 Houten

Leusder Krant | 1987 | | pagina 12