Aandacht voor kansarmen in beleidsprogramma provincie 'Buslus' blijft in dienstregeling opgenomen ALS JE ALLES GOED BEKIJKT [leusden, Na overleg met gemeente en Rijksverkeersinspectie: Bijeenkomst VVD over lokale media en politiek Oommissie /oor kunst Antroposofische patiëntenvereniging Reünie oud-militairen DagMAVO/-HAVO leusder kt"tint; Groeneve/d opticiens u l V S By" bokaal Leusden 1 (ttex weekin deg&mdv j Achterveld plaatselijk nieuws DINSDAG 26 MEI 1987 LEUSDEN/UTRECHT - Voorwaarden scheppen voor een sa menleving van verantwoordelijke mensen, bijzondere aan dacht voor de kansarmen in de provincie Utrecht en medeve rantwoordelijkheid voor de burger. Dat zijn de drie uitgangs punten waarmee de toch in menig opzicht tegenstrijdige ver kiezingsprogramma's van CDA, PvdA en WD zijn samenge voegd tot een provinciaal beleidsprogramma. Het college van Gedeputeerde Staten - het dagelijks bestuur van de provincie - heeft het beleidsprogramma inmiddels aanvaard en Provin ciale Staten hebben het ongewijzigd voor kennisgeving aange nomen. De nadere uitwerking van het programma vindt plaats in een beleidsplan tot 1991, dat komend najaar samen met de begroting voor 1988 door Provinciale Staten zal worden vastge steld. De veelbesproken 'buslus' bij het Valleikanaal die na 31 mei toch in de dienstregeling van de VAD blijft opgenomen. LEUSDEN/APELDOORN - De N.V. Verenigde Autobus Diensten (VAD) heeft in overleg met de gemeente en de Rijksverkeersinspectie een oplossing gevonden om de Asschatterweg tot de1 zogenaamde buslus aan het Val leikanaal, in de dienstregeling te houden. De nieuwe lijn 117 rijdt niet, zoals het plan was, via winkelcentrum 'De Biezenkamp' over de Zwarteweg en de Noordelijke Rand weg, maar gaat vanaf de Torenakkerweg rechtsaf naar de buslus. De huidige haltes op de Asschatterweg blijven gehandhaafd. Lijn 115 De VAD wijst er in een persbe- ncht op, dat deze oplossing niet definitief is. In het bericht staat: 'Nog dit jaar zal met de gemeente nader worden gekeken naar de consequenties voor de lijnvoenng als 't Ruige Veld bebouwd is.' Lijn 117 njdt ook 's avonds en op zon dag. Lijn 118 die hetzelfde trajekt omvat, maar m tegenstelde rich ting, rijdt dan met. Als gevolg van vragen van reizi gers is de dienstregeling van lijn 115 (Amersfoort-Barneveld) enig zins aangepast Vanuit Amersfoort vertrekt deze lijn nu om kwart over het hele uur. De laatste rit begint daar om 23.35 uur. Vanuit Barne- veld gaat lijn 115 om acht mmuten over het halve uur. Alleen de eerste twee ntten starten achtereenvol gens om 6.27 en 6.57 uur. De aangepaste dienstregeling zal m Leusden huis-aan-huis wor den verspreid. :USDEN - In de nieuwe 'Commis- Kunst in Leusden' zijn woens- agavond door de gemeenteraad levrouw N.A. van Amerom-Bach VD), en de heer E. Oostra (D66) anoemd. De commissie zal wor- en uitgebreid met vertegenwoor- LEUSDEN - De WD afdeling Leusden houdt woensdag 3 juni een bijeenkomst met als thema 'De invloed van de lo kale en regionale media op de plaatselijke politiek'. De vergadering wordt gehouden in de grote zaal van restau rant "t Ros Beyaart', Hamers- veldseweg 55, en begint om 20.30 uur. De toegang is vrij. Aan de hand van enige stellin gen discussieren dne verte genwoordigers van de media, en het publiek. De panelleden zijn Hans Mosterd, eindredac teur van de Leusder krant, Guillaume Spiermg, chef-re gioredactie van de Amers- foortse Courant, en Ed ter Voorde, voorzitter van de Stichting Lokale Omroep Leus den. De discussie wordt geleid door ir. Diedenk van den Wall Bake. Voor deze bijeenkomst zijn ook de fracties en besturen van andere politieke partijen dan de WD uitgenodigd. Meer inlichtingen worden verstrekt door Alnch Parson, telefoon 944443, of Peter Noorland, telefoon 943376. Omdat de landelijke overheid de laatste jaren steeds meer rijksta ken aan de provincie heeft overge dragen, is het provinciale taken pakket omvangrijker geworden en in betekenis toegenomen. Maar geheel in lijn met de landelijke ont wikkelingen kost het de provincie steeds meer moeite om de finan ciële eindjes aan elkaar te knopen. 'De provinciale overheid is in finan cieel opzicht aan heroriëntatie toe', zo heet het in het beleidsprogram ma, waarin ook begrippen als te rugtredende overheid, privatise ring en deregulering terug te vin den zijn. 'Het is duidelijk', zo wordt nuchter vastgesteld, 'dat ook op provinciaal mveau met alle wensen in daden kunnen worden omgezet. Daarom acht het college het maken van duidelijke politiek-bestuurlijke keuzen onontkoombaar.' Commissie Wagner Die politieke keuzen komen voor alsnog tot uiting in het prioriteiten lijstje van Gedeputeerde Staten Het college kiest voor vijf beleids terreinen, te weten: werkgelegen heid, ouderenzorg, stads- en dorpsvernieuwing, natuur en mi lieu, cultuur en emancipatie. Vol gens GS zijn deze prioriteiten ove rigens nevengeschikt en kennen zij geen onderlinge rangorde. De kan sen die het provinciebestuur heeft om de werkeloosheid omlaag te brengen, dienen volgens het be leidsprogramma optimaal te wor den benut. Daarbij denken Gede puteerde Staten vooral aan een voorwaarden scheppend en sti mulerend optreden. Men wil zowel de subsidie-regelingen van het Rijk en de Europese gemeenschap, als het provinciaal werkgelegen- heidsfonds zoveel mogelijk aan wenden voor structurele werkge legenheid. Maar tegelijkertijd con stateren CDA. PvdA en WD dat de belangrijkste economische impul sen uit de marktsector moeten ko men. 'Aansluiting zoeken bij de dy namiek van het bedrijfsleven', zo valt m het accoord te lezen Proce dures voor het aanvragen van ver gunningen en ontheffingen zullen worden versneld en gestroomlijnd, terwijl een Utrechtse versie van de commissie Wagner gaat onderzoe ken welke kansrijke economische initiatieven in de provincie moge lijk zijn. Bej aardenoorden De uitslag van de Provinciale Sta tenverkiezingen in maart komt met tot uiting in de zetelverdeling van Gedeputeerde Staten. De drie par tijen die het afspiegelingscollege vormen, zijn ook de komende pe riode met ieder twee zetels verte genwoordigd. De kiezersgunst is vooral af te lezen uit de portefeuil leverdeling. De WD heeft daarbij m moeten leveren. Zo is onder an- deie de post van het ouderenbe leid in socialistische handen over gegaan. Mevrouw T.Poortenaar- Sikkema heeft deze taak als nieu weling in het college overgenomen van de liberale gedeputeerde G.C. de Haan. Zij mag de komende ja ren, zoals m het beleidsprogramma is vastgelegd, 'in het kader van een evenwichtige spreiding van be jaardenoorden over de provincie, een uiterste poging doen om in gemeenten waar slechts een be jaardenoord aanwezig is, dit zo lang mogelijk open te houden.' An dereaandachtspunten zijn: kosten beheersing bij de bejaardenoor den en stimulering van de samen werking nissen bejaardenoorden, verpleeghuizen, woningbouw verenigingen en zogenaamde eer- stelijns-voozieningen in de gezond heidszorg. Geen kernafval Strenge aanpak van milieudelicten zal voorop staan m het beleid van CDA-gedeputeerde ir. G.C. van Wijnbergen. Het milieubeleidsplan dat kongeleden is gepresenteerd, stelt verzuring en overbemesting centraal en kondigt aan dat de pro vincie volgend jaar een miljoen ex tra voor het milieu zal uittrekken. Het beleidsprogramma van Gede puteerde Staten spreekt daarnaast ondermeer over regionaal milieu- overleg met de gemeenten en over steun voor particuliere organisaties voor milieubescherming op pro vinciaal niveau. Het afvalstoffen- plan zal worden herzien en GS ac cepteren geen grootschalige en langdurige opslag van kernafval op het grondgebied van de provincie Utrecht. De sluiting van vliegbasis Soesterberg, een van de punten uit het verkiezingsprogramma van de PvdA, is in het accoord tussen CDA, PvdA en WD met geheel uit het zicht verdwenen. Het college gaat er bij de regering op aandrin gen, de geluidshinder tot het wet telijk minimum te beperken 'Mocht dit mveau worden over schreden dan dient op verplaatsing van de basis te worden aangedron gen', aldus het provinciale beleids programma. Gehandicapten Het provinciaal emancipatiebeleid, domein van de PvdA-gedeputeer- de J. Hoekstra, is speciaal gericht op 'het verwezenlijken van gelijke maatschappelijke posities van mannen en vrouwen en het berei ken van structurele veranderingen, waardoor belemmeringen en ach terstanden worden weggenomen.' Een tekst die letterlijk uit het so ciaal-democratische verkiezings programma is overgenomen. De CDA- en WD-programma's spra ken in dat verband niet over 'gelij ke maatschappelijke posities', maar over gelijkwaardigheid. Over verhoging van het provinciaal bud get voor activiteitensubsidies op het gebied van emancipatie - ook een wens van de Utrechtse socia listen - is in het accoord echter mets te vinden. Voor etnische min derheden, jongeren, gehandicap ten, alleenstaanden en ouderen dient volgens het beleidsprogram ma een voldoende aantal passende woningen gerealiseerd te worden. De provincie wil bij de toewijzing van worungcontingenten 'zoveel mogelijk rekening houden met door gemeenten opgestelde volks huisvestingsplannen'. De hoge prioriteit die aan het stads- en dorpsverrueuwingsbeleid toege dacht wordt, blijkt vooral uit de aankondiging dat de provincie 'bevordert dat de huidige structu rele voeding van het aanvullende fonds stads- en dorpsvernieuwing tenminste wordt behouden en zo mogelijk wordt vergroot.' LEUSDEN/AMERSFOORT - In de Vrije school, Romeostraat 74 in Amersfoort, vindt dmsdag 2 juni de oprichtingsvergadering plaats van 'Artemis', een patiëntenvereniging voor antroposofische gezond heidszorg. Tijdens de bijeenkomst zal H. Cost Budde, antroposofisch arts die momenteel consultatief spreekuur houdt in Amersfoort, in gaan op de achtergronden van de naam van de nieuwe vereniging. De vergadering begint om 20.15 uur. De patiëntenveremgmg komt voort uit een initiatiefgroep die eni ge jaren geleden is gestart vanwe ge de behoefte aan een antroposo fische arts in Amersfoort. Dit doel is bijna verwezenlijkt, omdat de ge meente binnen niet al te lange tijd een vergunning wil verlenen aan een antroposofisch geneesheer. De patiëntenvereniging 'Artemis' stelt zich onder meer als taak de belangen te behartigen van de ge bruikers van deze vorm van ge neeskunde. Belangstellenden voor meer in formatie of voor het concept van de statuten, kunnen contact opnemen met de secretaris van het oprich tingsbestuur, de heer H. Bitterling, Wiekslag 82, telefoon 033-752063. digers van de Stichting Culturele Raad, de Ronde Tafel, en de plaat selijke Bednjvenknng. Het idee voor instelling van deze commissie is afkomstig van de Ronde Tafel. Een van de taken van de meuwe commissie is nagaan of instelling van een 'Stichtmg Kunst m Leusden' wenselijk is. De aanleiding hier van is een raadsbesluit van 26 fe bruari van dit jaar, waann werd besloten dat m Leusden een beleid moet worden ontwikkeld ten aan zien van 'kunst aan de openbare weg'. In diezelfde bijeenkomst stel de de raad 20.000,- beschikbaar voor de aanschaf van een beeld. Dit beeld komt bij het gemeentehuis te staan. LEUSDEN - De Oranjevereniging Leusden organiseert woensdag 17 juni een reünie voor oud-militairen die ui het najaar van 1939 in Leus- den-Hamersveld waren gemobili seerd. Reeds 55 militairen hebben zich voor deze hernieuwde kennis making gemeld. De organisatie wil echter nog veel meer mensen bij elkaar brengen. Daarom wil zij in contact komen met mensen bij wie toen militairen waren ingekwar tierd, en weten waar deze oud-mi- litairen momenteel wonen. Deze militairen worden alsnog uitgeno digd Ook mensen die foto's of kranteknipsels over genoemde mobilisatie hebben, kunnen zich met de oranjevereniging m verbin ding stellen. Contactpersoon is me vrouw Verschuur, Eikenlaan 15, Scherpenzeel, telefoon 03497-3536. LEUSDEN - Bij voldoende belang stelling begint m augustus een Dag- MAVO/-HAVO. De cursussen wor den georganiseerd door de Dag-/ Avond-scholengemeenschap Amersfoort. Het is mogelijk om voor één of meer certificaten, of voor een volledig diploma (zes vakken) te studeren. De opleidin gen worden door het Rijk gesubsi dieerd en erkend. Voorlichting over de opleidingen wordt gege ven in boerderij 'Groot Krakhorst', Boldenkhof 18, op de data 1,9 en 22 juni, van 10.00 tot 11.30 uur, en op 16 juni, van 20.00 tot 21.30 uur. Onafhankelijk Nieuwsblad voor de gemeente Leusden. Verschijnt elke dinsdag en donderdag. Redaktie: Jacob van Lier en Hans Mosterd Redaktie-secretariaat: Mia Veen en Marijke Bakker Eindredaktie: Hans Mosterd Inlevering kopij en advertenties: Voor het dinsdagnummer lol uiterlijk maandagmiddag 12 00 uur. voor hel donderdagnummer lol uiterlijk woensdagmiddag 12 00 uur Redaktie en administratie: Kantoor Leusder Krant. Asschatterweg 19 Leusöen-Centrum Op werkdagen geopend van 09 00 tot 12 00 uur en van 14 00 tot 17 00 uur Telefoon 033-941495 (administratie en redaktie) Abonnementsgeld: 66.80 per jaar. 33.90 per half jaar, 17,20 per kwartaal Klachten bezorging: Als abonnee dient u de krant voor dinsdag- of donderdagmiddag 18 00 uur te hebben ontvangen Is dat niet het geval neem dan kontakt op met onze hoofdagent bezorging (dinsdag en donderdag lussen 18 30 en 19 30 uur), tel 033-940691 Bi| geen gehoor kunt u kontakt opnemen met onze mspekteur bezorging overdag 03420-94206 Nabestellen foto's: De meeste in de Leusder Krant gepubliceerde foto's kunt u nabestellen (met uitzondering van archief- en historische foto s) bij vooruitbetaling op giro 871441, t.n.v BDU B V. te Barneveld, met djidelijke vermelding van de gewenste foto, het aantal nummer van de krant, pagina waarop de foto werd geplaatst Nabestellen kost 7,50 per exemplaar (formaat 13 x 18 cm) en 115.- voor luchtfoto's (formaat 20 x 25 cm). U kunt ook contant betalen op ons kantoor Leusden-Centrum. Ongeveer drie tot vier weken na betaling ontvangt u de gewenste foto('s) thuis. DE LEUSDER KRANT is een uitgave van de BDU- krantenkombinatie te Barneveld. (advertentie) Gediplomeerde opti- "ciens die de beschikking hebben over de modernstè"apparatuur slaan elke dag voor u klaar. Zij zorgen ervoor dat u optimaal plezier van uw bril of kontaktlenzen hebt. Een veilig gevoel! Het gratis info-pakket over kontaktlenzen ligt voor u klaar! Leusden, Winkelcentrum Hamershof. Grutterij 3 - We hebben een prachtig weekeinde achter de rug. Maar we zaten zowel zater dag en zondag ,,op de wip". Juist ons gebied lag in de zon nige sector, evenals Noord- Nederland. Ten zuiden van ons bevond zich zaterdag veel bewolking en daar viel nog regen. Zondag daar wol kensluier. We boften der halve. Ook de temperatuur mocht er zijn. Eindelijk weer een temperatuur rond de twintig graden. Lang gele den dat we deze weelde had den. De oorzaak van deze weers- omslag is gelegen in het feit dat het „nare hardnekkige" hoge drukgebied ten westen van Ierland aan de wandel is gegaan, richting Schot land/Scandinavië. Daardoor werd de stroming meer noord tot noordoost en kon de warme lucht ons bereiken, afkomstig uit Scandinavië. Hoe gaat het nu verder, want hemelvaartsdag staat voor de deur met een aantal vrije dagen. Welnu het reeds eer der genoemde hogedrukge- bied heeft de neiging zich vanaf vandaag weer enigs zins terug te trekken en tege lijkertijd daalt de luchtdruk (tijdelijk) boven Scandina vië. Hierdoor wordt de stro ming geleidelijk weer noord tot noordwest en dat betekent een negatieve lijn in het tem- peratuurverloop. Daarnaast neemt ook de onstabiliteit weer toe, waardoor er naast perioden met zon ook op en kele buien moet worden ge rekend. Niet zo plezierig der halve. Als dit het patroon van de huidige zomer wordt, d.w.z. hogedruk veelal ten westen van ons, dan ziet het er somber uit. De Amerika nen zijn pessimistisch voor ons gebied. Tot half juni voorzien zij te kou en te nat weer voor West- Europa. Scandinavië krijgt te warm weer, evenals Zuid-Eu ropa. Maar., zij scoren ook wel eens mis. We blijven moed houden. Hoe diep we eigenlijk in de ellende zaten deze maand mei lezen we uit het volgen de: Berekend t/m 22 mei: gem. min. max. temp. Mei 1987 5.4 13.6 9.6 normaal 7.4 17.0 12.2 Het spreekt voor zich, brrr. Leusder Kabel Krant. Kanaal 4. Leusder Kabelkrant Kanaal 4. AKTUEEL EN SNEL De Leusder Kabelkrant is dagelijks te zien op kanaal 4 van het Leusden's kabelnet Naast een aktuele lokale benchtgeving brengt de kabelkrant de volgende dagelijkse rubrieken De agenda van de dag Het weer in Leusden De prijspuzzel van de week Filmagenda De Werkwinkel Verloren gevonden Verenigingsnieuws Met als extra in het weekeinde: Aktueei sportnieuws Sportuitslagen Recept van de week Uitgaanstips Filmtips Medische weekeinddiensten Aanvangstijden kerkdiensten BEL VOOR UW BERICHTEN: 03420-94292 ADVERTENTIES: De Leusder Kabelkrant biedt de adverteerders de volgende mogelijkheden tot adverteren: Volledige beeldpagtna mei logo. Advertentietarieven op aanvraag aanzienlijke kortingen op kontrak! Kabelspots. halve beeldpagina met kleurgebruik 75.- per dag Kabeltjes (vraag aanbod) eerste twee regels 6,- per dag. elke regel meer 6,- (betaling kontant op ons kantoor) Van harte! Felicitatie-rubnek. eerste twee regels 6.- per dag, elke regel meer 6.- (betaling kontant op ons kantoor bi| opgave). Vraag uitgebreide informatie over effectief adverteren via de Leusder Kabelkrant: BEL 033-941495 en vraag naar HENK-JAN WESTLAND Hij komt desgewenst giaag bij u langs voor een gesprek DE LEUSDER KABELKRANT: sneller kan het niet BEL RECHTSTREEKS 03420-94292 als u een bericht heeft, een opgave voor de agenda, de rubriek Verloren Gevonden of de Werkwinkel Vraag naar Boudewina de Boer Dinsdag 26 mei 20.00 uur: vergadering planad viesgroep in het gemeentehuis, 't Erf 1. Woensdag 27 mei 20.00 uur: vergadering Overleg commissie Verkeer in het ge meentehuis, 't Erf 1. Vrijdag 29 mei 19.15 uur: fietstocht Historische Kring Leusden; vertrek voor Geer- trudishof aan de Hamersveldse- weg; 20.00 uur: opening expositie van twee kunstenaars in 't Claeveren- blad, De Brink 16; 20.30 uur optreden 'Litho' m jon gerencentrum 'De Geut', Honds draf 20. Zaterdag 30 mei 20.30 en 13.00 uur: film 'Robin Hood' door 'Blijhof, Lisidunalaan. 20.30 uur: dansavond voor al leenstaanden in café-restaurant 'De Mof, Arnhemseweg 95. Maandag 1 juni Vanaf 8.00 uur papiercontainer bi) openbare basisschool "t Palet', Willem de Zwijgerlaan 1, Leus- den-Zuid. 10 00 uur: voorlichting over dag- MAVO/-HAVO in boerderij 'Groot Krakhorst', Boldenkhof 18. Dinsdag 2 juni 9.00 uur: fietstocht Katholieke Plattelandsvrouwen Organisatie naar Doorn; vertrek vanaf 'De Kom', Hamersveldseweg 51. Woensdag 27 mei 9.00 uur: hand- werkhobbyclub de Moespot Woensdag 27 mei 13.30 uur: Be- jaardensoos Ons Gebouw Donderdag 28 mei 05.00 uur: start Dauwtrappen de Moespot Zaterdag 30 mei 20.00 uur: Disco Show de Klaveet Zondag 31 mei 14.00 uur: Disco de Klaveet Zondag 31 mei: Videomiddag de Moespot Dinsdag 2 juni 9.00 uur: Welfare club Zonnebloem Ons Gebouw

Leusder Krant | 1987 | | pagina 3